Stroom van dank en waardering voor zuster Accursia bij haar (officiële) afscheid Weerbericht WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 De transparante kleurlak is NEDO-MEX-11 kleuren,watervast (Advertentie) BURGERLIJKE STAND Laatste Berichten toegezonden, bestaat uit meubilair voor haar nieuwe kantoortje in Lim- men- „Met hart en ziel" Ook de andere sprekers, een hele rij, spraken in dezelfde geest. Jvr. W. M. de Brauw, van het departe ment van justitie, bracht dank voor alles wat zuster Accursia voor de justitiële kinderbescherming heeft gedaan. Pastoor L. P. M. Vester, de onvergetelijke oud-rector van „St. Liduina" (hij wil Leiden en Leiden wil hèm niet loslaten) sprak van de 17 jaar, waarin hij zuster Accursia had meegemaakt. „U leefde met hart en ziel voor uw werk. Moeilijkheden heeft u en hebben wij samen altijd eerlijk overwonnen. We hebben veel in het belang van het debiele kind kunnen doen". Wethouder 8. Menken, die sprak namens het gemeentebestuur en de Corn. Musiusstlohting, herinnerde zich een vorige wethouder van on derwijs, in de vijftiger jaren, die het altijd had over „de vakvrouw", waarmee hij wel duidelijk getuigde Een feestelijk vertrek na een arbeid die overvloedig vrucht droeg Het officiële afscheid, dat zuster Accursia gisteren als hoofd van de St. Liduinaschool en directrice van het St. Liduina-internaat te Leiden van vrienden, bekenden en vele instanties hier te stede nam is een groots feest geworden. Niet, dat er iemand was, die erg ingenomen was met het onvoorstelbaar bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd door een altijd vitale zuster Accursia. Ook gunde men haar eigenlijk niet van harte aan Huize Maria-oord te Limmen, waar zuster Accursia thans over ste is geworden. Maar het werd toch een feest, omdat er alleen maar blijde woorden van grote waardering, bewondering en dankbaarheid werden gesproken en tenslotte is zuster Aecursia er ook de mens niet naar om met weemoed bekleed te worden. Velen waren gistermiddag gekomen naar de nieuwe school aan de Lammenschans weg, een school, die de trots is van zuster Accursia. En in deze kring van vertegenwoor digers uit de onderwijswereld en van de kinderbescherming vormde zus ter Accursia het centrum, gelaten, maar nuchter de stroom van hulde en dank aanvaardend. Eigenlijk was zuster Accursia al twee weken geleden vertrokken, zo als de heer O. Hettinga, hoofd van de St. Pancratiusschool voor BLO (jongens), die de receptie in goede banen leidde, vertelde. Maar zij had toch niet met stille trom willen weg gaan; dit zou niet naar de geest van zuster Accursia zijn geweest. Scherp inlicht. De heer J. Lb ten, voorzitter van de St. Cunera-stichting, hield een hooggestemde rede, waarin hij de loopbaan van zuster Accursia te Lei den uitvoerig naging. 36 jaar lang heeft zij onder het bestuur van het Liefdewerk van de H. Cunera te Leiden gewerkt. In 1927 namelijk werd zij benoemd tot hoofd van de in die tijd onder de naam van Ar men- en Tusschenschool bekend staande school aan de Hogewoerd. „Het geven van onderwijs was", al dus de heer Lijten, „blijkbaar iets, dat u als het ware van nature was meegegeven. Doch niet alleen het geven van onderwijs had uw belang stelling, doch ook alles wat met het onderwijs samenhangt zoals de on- derwijs-problemen en de ontwikke ling van het onderwijs. Met uw scherp inzicht in de behoeften van het schoolgaande kind, dat in zijn ontwikkelingsjaren zozeer de leiding nodig heeft van deskundige krach ten", zo ging de heer Lijten verder, „had u spoedig gezien, dat het type onderwijs, zoals het toen werd ge geven niet beantwoordde aan de no den en behoeften van het op de Ar men- en Tusschenschool lerende kind. U begreep toen reeds, dat een ander soort onderwijs noodzakelijk was, afgestemd op de vorming en op voeding van het minder-begaafde kind. Na veel overdenken en be sprekingen o.a. met de toenmalige in specteur van het BLO, dr. Van Voorthuyzen, hebt u mede op het initiatief van mgr. Beukers, destijds voorzitter van ons bestuur, de stoot gegeven tot de oprichting van de St. Liduinaschool in 1930". De heer Lijten benadrukte verder, dat zuster Accursia, bij de ontplooing van het buitengewoon lager onder wijs, steeds meer en dieper gecon fronteerd werd met de noden en moeilijkheden van het zwakbegaaf de kind en in de praktijk van haar werk zocht en vond zij de hulp die geboden moest worden. Van de vruchten van zuster Accursia's werk te Leiden noemde de heer Lijten verder nog de oprichting van het eerste katholieke kinderbescher mingsinternaat voor debiele meisjes in Nederland, het St. Liduinahuis, het nazorgwerk in de Cornelius Mu- siusstichting en het tehuis voor wer kende meisjes boven 17 jaar, nl. Beukershof aan de Lorentzkade. Met dit overzicht wilde de heer Lijten met trots getuigen, dat het eenmaal door zuster Accursia begon nen werk overvloedige vruchten heeft afgeworpen en er dus alle re den was om bfj haar afscheid grote waardering en dankbaarheid te be tuigen. „Dankbaar zullen zovele ouders en kinderen aan u denken, maar de grootste dank komt zeker van God, Die in u Zijn woord ver vuld ziet: „Wat gij de minsten der Mijnen hebt gedaan, dat hebt ge aan Mij gedaan". Het cadeau, dat zuster Accursia dezer dagen zal worden De heer J. Lijten, voorzitter van de St. Cunerastichting, was een der velen, die zuster Accursia bij haar officiële afscheid van Leiden hun grote dank en waardering betuig den. van de wijze waarop zuster Accur sia in het BLO werkzaam was. „In de afgelopen 36 jaar heeft u in Lei den talrijke instanties gevoelens van grote dankbaarheid bezorgd. Zijn er kentelijkheid en die van het ge meentebestuur drukte de wethouder uit met het aanbieden van het nieu we fotoboek van Leiden en namens de Musiusstichting overhandigde hij een enveloppe. Voorts werd nog het woord ge voerd door de heer Akkermans, in specteur lichamelijke oefening bij het BLO, mej. W. T. A. Laken, na mens de raad voor de kinderbescher ming en de contactcommissie, de heer M. G. H. den Haan, hoofd Dr. Van Voorthuyzenschool, de heer A. J. D. van Oosten, namens contact commissie voor de kinderbescher ming te Leiden, de heer A. Huigens, hoofd Ds. de Wolffschool, de heer M. N. Claassens van het Kath. Ver bond v. d. Kinderbescherming, en de heer O. Hettinga. Er waren vele geschenken, die mede op prijs wer den gesteld door zuster Accursia, die zich tenslotte voor het laatst tot de aanwezigen wendde. „Ik ben nu al twee maanden aan het afscheid nemen; dat valt echt niet mee. Maar laten we er een feest van dankbaarheid van maken. Deze dank heb ik in overstelpende mate ontvangen van de kinderen, wat mii diep ontroerd heeft. Ook vanmiddag* gaat dit alles mij niet zo maar voor bij". Zuster Accursia bracht dank aan God en aan allen, die met haar gewerkt hebben of bemoeinis hadden met het werk. Met vertrouwen legde zij haar taken in handen van haar opvolgsters, zuster Edith als hoofd en zuster Timotheo als directrice. Des avonds om zeven uur kwamen nog zeer velen zuster Accursia de hand drukken. Gistermiddag omstreeks 16.30 uur is de schilder K. Thiel, woon achtig te Leiden, bij werkzaamhe den aan een muur van een bijna 4 meter hoge steiger gevallen. Hij brak daarbij zijn rechter pols. Door de EHD is hij naar het Academisch zie kenhuis vervoerd. Leden van de Bejaardensocië teit van de Parochie St. Petrus en Lodewijk worden er aan herinnerd, dat morgen donderdag 5 september de wekelijkse bijeenkomsten weer beginnen. Nieuwe leden zijn uiter aard van harte welkom. Portret van Koningin m Stadsgehoorzaal Gisteren is tijdens een korte plech tigheid in de koffiekamer van de Stadsgehoorzaal door mevr. v. Kin- sohot-Dorhout Mees, echtgenote van de burgemeester in bijzijn van het ooilege van b. en w„ verschillende raadsleden, hoofden van dienst en andere genodigden een door de Am sterdamse kunstschilder Koert Löb vervaardigd portret van koningin Juliana onthuld. Het schilderij werd met een korte toespraak aan het gemeentebestuur aangeboden door de heer B. J. Huur man, namens de firma Huurman en Zoon, die de Gehoorzaal heeft ver bouwd. Burgemeester jhr. F. H. van Kinschot heeft het schilderij als ge schenk aan de gemeente in dank aanvaard. Ook de schilder van het portret was bij de plechtigheid aanwezig. Hij vertelde dat de koningin voor het portret heeft willen poseren. LEIDERDORP Brugwachter Bregman nam afscheid In de raadzaal van het gemeentehuis hebben het college van b. en w„ de ge meentesecretaris, verscheidene hoofden van dienst en het personeel gemeente werken maandagavond afshceid geno men van brugwachter J. J. Bregman. De heer Bregman was vergezeld van zijn echtgenote en kinderen. Op 1 maart 1943 trad hij als brug wachter in dienst van de gemeente. Ruim twintig jaar heeft hij gewerkt tot volle tevredenheid van allen en zijn vriendelijke groet zullen velen missen. Omdat de Leiderdorpse brug de entree van de gemeente is, aldus de burge meester, is de brugwachter eigenlijk 'n visitekaartje. Hij kan er van overtuigd zijn dat hij een dankbare gemeenschap achterlaat. Het hoofd van het bureau gemeente werken, de heer W. Buitendijk, zei dat het weemoedig was afscheid te moeten nemen van brugwachter Bregman. Hij noemde hem een man van de oude stem pel, die soms zelf om werk kwam vra gen. Een werker waarop men kon ver trouwen. Namens het gemeentebe stuur werden de heer Bregman sigaren aangeboden en zijn echtgenote een bloe menmand. De heer Buitendijk overhan digde hem een fraaie sigarenkist en een aansteker. Geboren: Annemarie, dr van K. van Winkel en P. J. E. Guldemond, Paul Martien George, zn van A. G. M. Grib- nau en A. M. J. Scheffers; Arlette, dr van A. J. v. d. Berg en G. Selie; Joseph Laurentius, zn van A J. Steens en A. A. T. Ruigrok. Ondertrouwd: Gerrit Anker, 24 jr en Johanna Catharina van Leeuwen, 21 jr) Willem Janna Speets, 24 jr en Johanna v. d. Werff, 23 jr. Getrouwd: J. P. Wagemaker en J. M. C. Goddijn; M. van Luijk en K. Loef. Geboren: Johanna MaTia Lena d.v. N. Cornet en H. Ritsma; Gerrit Jan z.v. H. Groen en C. Bremmer; Cor nelia Maartje d.v. G. v. d. Ham en C. M. Waasdorp; Emmanuel! e Pas- cale Christiane d.v. J. A. M. E. Cag- neaux en E. M. C. Schweitzer; Alex andra Henriëtte d.v. A. J. v. Harre- veld en J. M. de Bruijn; Martinus Petrus Josef Maria d.v. L. P. M. de Haas en M. H. Vonken; Antje d.v. J. Zwanenburg en G. Huijsman; Cas per z.v. C. T. Schlagwein en A. Har- tevelt; Sonja Helena Geertruida d.v. J Th. Vissers en W. F. M. Koek; Steven z.v. A. v. h. Veld eir^M. Kuij- er; Frans Theodoor z.v. F. Th. Te- brugge en J. Schouls; Giibèrt Jaco bus Maria z.v. C. Holding en A. M. A. Hartwijk; Cornelia Johanna Eli sabeth d.v. H. H. A. Geerlings en E. M. v. d. Geer; Ingrid Petra d.v. J. G. Bremer en P. J. Koning; André Joachim z.v. J. H. de Vreede en J. W. Martini; Monica Maria d.v. W. v. d. Blom en M. W. de Grijs; Simon Adrianus Jozef z.v. W. P. Hoogeveen en M. A. Oost veen; Catharina Pie- ternella Cornelia d.v. C. de la Rie en C. M. Singerling; Reinalda Hil- degard Maria d.v. M. B. v. d. Klugt en A. M. Fit; Jantina d.v. A. C. Po- lane en J. Hoving; Hendricus Theo- dorvfè z.v. A. v. d. Zwan en M. A. A. M. Caspers; Elly d.v. W. J. Joren en G. Veerman: Antoinette Cornelia Wilhelmitna d.v. C. J. N. v. d. Meij- denberg en W. J. Verhoeven; Ma- non Odette d.v. J. F. de Mooij en G. Baars; Frederik Johannes Antonius z.v. F. W. Geuke en W. J. A. v. Hui zen; Marcel Cornelis Jacobus z.v. K. v Leeuwen en M. M. J. v. 't Hart; Rudolf Pieter z.v. P. W. Stam en C. H. Koning; Marian Maria Johan na Cornelia d.v. G. M. Lelieveld en M. T. A. Schel tens; Edwin Richard z.v. M. B, v. Leeuwen en M. Hoge- veen; René Alfons z.v. M. C. van Oosten en J. M. Steyn; Jozef Domi- nicus Johannes z.v. T. W. Loos en G. M. v. Klink; Adriaan z.v. J. v. d. Velde en C. Rijnsburg. Overleden: A. J. J. M. v. Kampen hout 50 j., m.; J. C. Buil 42 j., e.v. B. H. A, Klink; H. B. Verbaan 64 j., m,; C, M. C. Coster 86 j., w.v. J, C. v. Duijn; J. v. Bloppoel 81 j„ e.v. M. Dorst; W. v. d. Lelij 85 j., m.; C. C. de Kruif 67 j„ e.v. A. Vogelaar; E. Kampman 68 j., e.v. J. Hamersma; J. Kloos 83 j„ m.; W. Oudshoorn 66 j„ man. Gehuwd: W. S. v. d. Meer en A. L. Usselstein; J. Oomen en J. M. A. Vinken; R. R. Hillebrandt en J. E. Nikkel; J. Verhoog en W. M. v. Es; G. F. Veentsra en S. Renzema, AAN DE LEIDSE UNIVERSITEIT Geslaagd Aan de Rijksuniversi teit te Leiden is geslaagd voor 't exa men kand. geschiedenis, de heer R. P. v. d. Helm, Delft. VOORSCHOTEN GEMEENTERAAD De raad van de gemeente Voorschoten wordt voor een openbare vergadering bijeengeroepen op vrijdag 6 september a s. 's avonds om 8 uur Op de agenda staan diverse voorstellen betreffende het onderwijs, zoals aanschaffing van leermiddelen voor diverse scholen, het verstrekken van voorschotten, de om bouw van de centrale verwarming van de ds. Fortgensschool tot oliestook en verder enige wijzigingen van de rechts positieregeling voor ambtenaren. B. en w. stellen de raad voor tot aanschaf fing van een beademingspop ten behoe ve van de afd. Voorschoten voor EHBO. Het treffen van voorzieningen in de woningcomplexen van Vlietwijk in ver band met ondervonden wateroverlast en de aankoop van gronden, gelegen aan en nabij de Kon. Marinelaan van mevr. A. W. Dijkman-Heijkoop. GEEN „REPRESENTATIEBOEK" In de raad zijn indertijd stemmen op gegaan tot het doen samenstellen en uitgeven van een brochure ten aanzien van de gemeentelijke ontwikkeling, de mogelijkheden van het Cultureel Cen trum, de mogelijkheden voor de jeugd in deze gemeente alsmede de plannen betreffende de be winkeling enz. B. en w. hebben zich hierover beraden, doch komen tot de conclusie, dat de kosten, verbonden aan een eenvoudige brochu re, een uitgave van ƒ6000.— per 1000 exemplaren zullen bedragen. Hoewel een dergelijke brochure aantrekkelijk kan zijn en mede zou kunnen dienen ter ver sterking van de burgerzin acht het col lege van b. en w„ gezien de financiële positie van de gemeente een dergelijke uitgave niet verantwoord. In aug. '62 voteerde de raad 'n krediet van 100 voor 't vervaardigen van een schetsplan van 'n koffiekamer aan het Cult Centrum. Naar raming zullen de bouwkosten globaal ƒ115.000 a ƒ120.000 bedragen, B. en w. achten een derge lijke uitgave thans niet verantwoord en stellen de raad voor te besluiten van de bouw van een koffiekamer voorhands af te zien. Swissair deelde later mee, dat zich onder de passagiers vijf buitenlan ders bevonden, t.w. een Amerikaan (althans iemand die in de Ver. Sta ten woont), een Israëliër, 'n Egypte naar, een Pers en een Belg. Voorts waren er 22 echtparen of verloofde paren aan boord uit het 200 inwoners tellende dorpje Hurii- kon, in het kanton Zürich, die een gezelschapsreis naar Rome zouden maken. BEURSOVERZICHT VAN WOENSDAG Unilevers favoriet Het Damrak heeft vandaag de op timistische stemming van gisteren voor de internationale waarden ver der voortgezet. Hierbij waren Uni levers favoriet. Over de gehele linie werden bij de opening voor de hoofdfondsen hogere koersen gere gistreerd, ten opzichte van het voor gaande slotniveau. De Unileverwaar- den blijven in de belangstelling staan. Het was vandaag hoofdzake lijk het publiek, dat tot aankopen in dit fonds overging. Na een pr\js van 183.10 werd 184.00 gedaan als ge volg van aanhoudende vraag. Slot- prijs van gisteren was f 181.70. Als hoogste koers gedurende de niet-of- ficiële ochtendhandel van vandaag werd voor Unilever f 183.50 betaald. Ook Zwitserland nam genoemde stukken uit de markt. Vast waren ook de Philipsaandelen, die opliepen van 155.40 tot 155.80. Met Kon. Olie ging het wat minder vlot. Met weinig zaken schommelde de koers voor deze aandelen rond de f 171.00, tegen 'n vorige slotprijs van 170.40. AKU verbeterde een punt tot 487'/i. De activiteit van de „British Enka- lon" (dochteronderneming v. AKU) in Noord-Ierland droeg iets tot de betere stemming voor de AKU-aan- delen bij. Hoogovens prijshoudend op 603 met zeer weinig zaken. Even als gisteren trok ook vandaag de Unileverhoek de grootste belangstel ling. Er begint weer wat leven te ko men in de handel van de interna tionale waarden. Amsterdam vond goede steun van Wall Street dat dins dag, na de rustdag van maandag wegens labourday, de maand sep tember inzette met vaste slotkoer- sen. Ook de Nederlandse hoofdfondsen, lagen er goed gevraagd in de piarkt, vooral Unilever, welk fonds er een dollar hoger sloot. De Westduitse beurzen gaven vandaag een vaste tot zeer vaste stemming te zien, vooral voor de automobielwaarden. Het Dow Jones-gemiddelde voor indus trie-aandelen bleef dinsdag in Wall Street op 732.02,9 slechts drie pun ten beneden het „All Times record". In de scheepvaartsector was goede vraag aanwezig voor aandelen van Scheepvaart Unie, die opliepen van 13824 tot 139'/». Overigens viel er in deze afdeling weinig te beleven. Amsterdam Rubbers gaven een ge ring herstel te zien op de afbrokke lende koersen gedurende de voor gaande beursdagen. De handel in de staatsfondsenhoek was levendiger dan men de laatste tijd gewend was. De toewijzing voor de inschrijvingen op de 100 min 4 procent obli gaties Bank voor Nederlandsche Ge meenten tegen 99 yx procent be draagt, aldus de beurs, tien procent met een maximum van tien stuks. De reeds aangekondigde aandelen emissie van de „Drie Hoefijzers" zal 1,87 min groot zijn tegen 200 pro cent in de verhouding één op drie. Dit werd ter beurze gunstig opge vat. De aandelen van genoemde maatschappij werden dan ook hoger geadviseerd. De stemming van de meeste fondsen in de lokale afdelin gen was vriendelijker. Aandelen „Houtvaart" N.V. wer den vandaag op 190 bieden geadvi seerd tegen een laatstgedane note ring van 185. Leidse agenda WOENSDAG 4 SEPTEMBER Nederlandse Katholieke Sportbond afdeling Leiden - Algemene verga dering in de Jacobazaal van de Gro te Burcht. Aanvang 20.00 uur. APOTHEKERSDIENST Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek D. C. Kok, Rapen burg 9, tel. 24807. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp is geopend. toepassing van de mond-op-mond be ademingsmethode. Wil deze methode met vrucht worden toegepast dan moet regelmatig met de pop worden geoefend, 7 weken per jaar moet dan over de pop kunnen worden beschikt B. en w. wil len geen subsidie toekennen, doch wil len overgaan tot aanschaffing van de pop, die eigendom blijft van de gemeen te. De pop kan dan aan de daarvoor in aanmerking komende plaatselijke in stelling zoals de EHBO, de RK EHBO, het Roode Kruis, de BB in bruikleen worden gegeven. De pop krijgt een plaats in het Gezondheidscentrum. De prijs van de pop bedraagt ƒ460.— en b. en w. stellen voor dit bedrag beschik baar te stellen. BEADEMINGSPOP SASSENHEIM De afdeling Voorschoten van de EHBO KRO-voetbal Voor de tweede heeft de gemeente gevraagd om toe- maal heeft Teylingen geluk gehad kenning van een bedrag van 460.met haar deelname aan „Profs tegen voor de aanschaf van een zgn. Ambu- jong talent". Ook nu weer mocht de fantoom (beademingspop). De vereni- vereniging een nieuwe voetbal in de ging is nL groot voorstander van de wacht slepen. (Medegedeeld door het KNMI. Geldig van woensdagavond tot donderdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur) ONBESTENDIG WEER Veel bewolking met tijdelijk re gen. Weinig verandering in tem peratuur. Aanvankelijk matige zuidelijke wind, later ruimend naar west en mogelijk toene mend tot krachtig. Het weer in Europa Weerrapporten van hedenmorgen 7 u. HELSINKI mist 25 6 STOCKHOLM mist 20 0.6 OSLO regenbui 18 16 KOPENHAGEN licht bew. 18 0.3 ABERDEEN zwaar bew. 1 13 LONDEN zwaar bew. 19 3 AMSTERDAM regen 17 17 BRUSSEL zwaar bew. 17 3 LUXEMBURG mist 17 1 PARIJS zwaar bew. 19 4 BORDEAUX geh. bew. 21 0.2 GRENOBLE zwaar bew. 18 0 NICE regen 22 0,2 BERLIJN licht bew. 24 0 FRANKFORT half bew. 21 0 MüNCHEN licht bew. 19 3 ZüRICH mist 20 0 GENèVE mist 21 0 LOCARNO mist 21 0 WENEN zwaar bew. 23 6 INNSBRUCK zwaar bew. 21 9 BELGRADO zwaar bew. 32 2 ATHENE zwaar bew. 31 0 ROME half bew. 32 0 AJACCIO zwaar bew. 32 0.1 MALLORCA zwaar bew. 26 1 LISSABON onbewolkt 0 PUZZEL No. 522. Horizontaal: 1 haag, 4 boom, 6 bijwoord, 7 rijksgrens (afk.), 9 muzieknoot, 10 telwoord, 15 mijn heer (Eng.), 16 lied, 17 het tegen overgestelde. 20 aardrijkskundige aanduiding (afk.), 21 lidwoord (Fr.), 22 dorp in Gelderl., 24 kookt men op, 25 zwemvogel. Vertikaal: 1 plaats in Limb,, 2 ge bod, 3 stad in Arabië, 4 vervoeging van een hulpwerkw., 5 wortel, 8 tuchtroede, 9 wezenlijk, 11 eenspan- nig open wagentje op twee wielen (Eng.), 12 eer, 13 vod, 14 dorpje on der de Dr. gem. Vries, 17 toonbank (ZN), 18 ongaarne, 19 gem. in Gro ningen, 22 boom, 23 voorzetsel. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 521 Horizontaal: 1 ha, 3 enk. 6 of. 7 leguaan, 11 Rotte. 13 ag, 15 er, 16 aard, 17 mode, 18 RT, 20 Ee, 21 snaar, 25 stellig, 27 li, 28 ski, 29 af. Vertikaal: 2 al, 3 ego, 4 Nuth, 5 kat, 6 on, 8 er, 9 a.e., 10 baard, 12 kreen, 14 gat, 15 Ee, 19 valk, 21 st, 22 Nes, 23 Ali, 24 r.i., 25 si, 26 ga. PUNT 3/7 Vlug! - naar Argentinië Met ingang van 1 januari a.s. zal de heer Boot wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de gemeen tedienst verlaten. Persoonlijk heeft de heer Boot ontslag gevraagd als onbezol digd ambtenaar van de burgerlijke stand. B. en w. zullen dit ontslag eer vol verlenen onder dankzegging voor de als zodanig aan de gemeente bewe zen diensten. Marktberichten LEIDEN, 4-9. Groente Per 100 kg: appelen 20-49, andijvie 21-34, pronkbonen 60-97, snijbonen 85-1.90, stambonen 60-1.09, kroten, gekookt 40, rode kool 12-20, postelein 55, prei 22-28, spruiten - 51-91, tomaten 25-65, uien picklers 11-20; per 100 stuks: perziken 4-25, bloemkool 30-76, kom kommers 11-39, sda 6-34; per 100 bos: bospeen 20-26. TER AAR, 3-9. Augurken - Augur ken A 53, id. 8 44, id. C 44, id. DA 32, id. D 33, id. CD 21, id. E 9, alles per kg. WOERDEN, 4-9. Kaas Aanvoer 176 partijen. Noteringen: le kw. 2.46- 2.54, 2e kw. 2.38-2.45, extra kw. tot 2.71. Handel goed.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3