60-JARIG PROFESSIEFEEST VAN BROEDER OOSTERMAN MEDISCHE DIENSTEN Gemeente-ontvanger in arrest na tekort in gemeentekas Gemeente-ontvanger M. G. M. Baggen nam afscheid na 34-jarige dienst Katwijks raad wenst maatregelen tegen grondspeculatie ZATERDAG 31 AUGUSTUS 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 AARLANDERVEEN Zondag 8 september a.s. het feest van O.L. Vrouw Geboorte hoopt de eerw. broeder Oosterman, een oud-plaatsgenoot van Aar- landerveen in de parochie aldaar zijn diamanten professiefeest te vieren. De eerw. broeder Antoon Oosterman werd op 16 september 1883 te Aar- landerveen geboren, trad in de Congregatie van de Missionarissen van het H. Hart te Tilburg op 1 no vember 1901, deed in 1903 zijn H. Professie en werd toen overgeplaatst naar 'n Belgische Provincie. Daar verbleef hij tot 1925 en vertrok in datzelfde jaar naar de missie in de Bel gische Congo. Na elf jaar in de missie werkzaam te zijn geweest, keerde hij terug en werd geplaatst in het klooster te Dinant (België) alwaar hij nog altijd zijn werkzaamheden verricht als koster en por tier. Het moet voor de jubi laris zelf en niet minder voor zijn familie en oude kennissen wel een bui tengewone vreugde zijn, dat hij met toestemming van zijn overste naar Hol land mag komen om hier in zijn geboorteplaats zijn diamanten feest in familiekring te mogen vie ren. Op donderdag 8 september om half negen zal een H. Mis uit dankbaar heid tot intentie van de jubilaris worden opgedragen. Daarna zal het feest in intieme kring worden gevierd ten huize van zijn broer (Noordeinde 60), waar de familie zich zal verzamelen. Des middags van half drie tot half vier zal er gelegenheid zijn om de jubilaris persoonlijk geluk te wensen. Leiden en Omgeving Leiden In spoedgevallen nemen waar de artsen De Jong, H. Rijndijk 15, tel. 32877; Mastenbroek, Houtlaan 27, tel. 53156; De Bruijne, H. Rijndijk 19, tel. 26866; Van Wingerden, Bos- huiizericade 28, tel. 30791 en Veldlhuy- zen, Zoeterwoudsesingel 57B, telefoon 20617. Voor nahloeding of onge val te allen tijde directe -hulpver lening; voor aMe overige hulp zater dag half zes en zondag een uiur en half zes; tandarts D. Steinz, Hoge Rijndijk 14. Apotheek Kok, Rapen burg 9, tel. 24807. Alphen. a. d. Rijn waarnemer van dkt. Zwartendijk, ten huize van dkt. Stehouwer, Anna van Burenlaan 5, tel. 2170; apotheek All-art, Raadhuis straat 206, telef. 3185. W.-G. Kruis zr. Moons, Roerdomjpstraat 34. Bodegraven Dkt. L. Kunst, tel. 2811; zr. W. Faber, tel. 2599; dieren-i arts H. Oosterom, Burg. Vonklaan, te lefoon 2136. Boskoop dkt. Jongeneed, ted. 2019; zr. De Haan, tel. 2895. Hazerswoude zie Leiderdorp en Koudekerk. Hillegom dkt. C. M. Wijkmans, tel. 5771; Wit-Gede Kruis, zr. E. Snel lenberg, M. Trompstraat 29, tel. 6316; tandarts en apotheek, zie Lisse. Katwijk a. d. Rijn dkt. H. M. Hueting, tel. 2102; apotheek.Kon. Ju- lianalaan 18, tel. 4370. Katwijk a. Zee dkt. J. C. J. Lod der, tel. 4600; apotheek, zie Katwijk a.d. Rijn. Koudekerk a. d. Rijn zie Leider dorp; wijkverpl. zr. Van Leeuwen, tel. 01714-505. Langeraar zie Nieuwveen. Leiderdorp dikt. P. v. 't Woud, teL 01710-30070; wijkverpl., zie Kou dekerk. Leidschendam dkt. Grobben, tel. 4445; Groene Kruis, tel. 3449; ziekenauto, ted. 3923. Lisse dikt. N. Bet, ted. 3996; tand arts H. A. Meulemans, Gladiolenstr. 31, tel 02530-4297; apotheek Vier kant Nieuwkoop en Noorden dkt. G. J. Bremer, Nieuwkoop, tel. 01725- 103; dkt. B. P. Visser-, Noorden, tel. 01724-203. Nieuwveen dkt. A. M. v. Don gen, tel. 01723-101. Noord wijk dkt. Goudiriaan, tel. 2333; Wit-Gele Kruis, zr. Hooymans, tel. 3388 of 2524; apotheek alleen hoofdstraat 59. Noordwijkerhout en De Zilk - dikt. H. C. de Groof, tel. 02533-2910 (dorp); dkt. A. G. T. v. d. Lugt, tel. 02520- 5707 (Zilk)tandarts, zie Lisse; Wit- Gele Kruis, .tel. 02533-2468. Oegstgeest dkt. J. H. Meissner, tel. 53865; Wit-Gele Kruis, zr. War- menhoven, tel. 51188, b.g.g. 52426. Rijnsburg zie Katwijk a. d. Rijn. Sassenheim dkt. W. de Graaff, tel. 8479; Wit-Gele Kruis, zie Voor hout; tandarts, zie Lisse. Valkenburg zie Katwijk a. d. R. Voorhout dikt. W. J. Binnema, tel. 02532-7202; Wit-Gele Kruis, zr. Meijssen, tel. 02532-8112, neemt waar voor de zusters Konijn en Mühlhaus. Voorschoten dikt. A. M. Kos- tense, tel. 2493, Voorstraat 23. Warmond dikt. H. A. G. M. Wa lenkamp, tel. 01711-220; W.-G. Kruis, zie Voorfiout. Wassenaar De artsen E. M. N. Oosterbaan, tel. 3056, en J. C. de Neef, tel. 8303; Wassenaarse apo theek, Sohouwweg 32, tel. 2402. Woubrugge zie Nieuwveen. Zwammerdam dkt. G. J. Bre mer, Nieuwkoop, tel. 01725-103. BODEGRAVEN Duivensport De postduivenver. De Blauwe Doffer nam deel aan een wedvlucht vanaf Roosendaal over 64 km. In concours waren 91 duiven, die om 12 uur gelost werden. Aankomst eerste duif 12.45.47 uur. Gemiddelde snelheid 1394,8 m. per minuut. De uit slag luidt: J. Gelderblom 1, 12, 16, 24, 30; G. Kroon 2, 4; R. v. Vreedendaal 3, 6, 19, 20; G. Salomons 5, 17, 21; W. v. Geer 7, 13, 15; J. v. d. Lagemaat 8, 22, 23, 25, 26, 27; Gebrs. Reyn 9; A. Molenaar 10-18; mevr. v. d. Heyden 11; J. v. d, Heyden 28; W. Baas 29. Dahlashow tijdens de Najaarsmarkt - De „Dahliavereniging Bodegraven" vergaderde in het laboratorium van de N.V. Kon. Zaadhandel Turken- burg. De heer v. Leeuwen gaf een uiteenzetting van het snoeien en plui zen van dahlia's. De heer Muyderwijk een overzicht van de diverse soorten van deze planten. Er werd besloten op de a.s. Najaarsmarkt in vijf klas sen uit te komen. Ook zal er een in zending komen van de Goudse Dah liavereniging. De show zal plaats vin- in het Garagegebouw van Trans- Neerlandia. BOUWORDE. Tijdens het zomerseizoen 1963 wer den er door het Nederlandse secre tariaat van de Internationale Bouw orde in totaal 1182 Nederlandse vrij willigers uitgezonden. Zij maakten deel uit van de ruim 5000 vrijwilligers, die in dit jaar, in het kader van dé Bouworde, geheel belangeloos hulp boden op 134 bouw projecten in 17 landen van de we reld. De gemeente-ontvanger van Leens en Kloosterburen heeft zioh gisteren gemeld bij de officier van justitie in Groningen. De man is iai arrest ge steld. Vorige week donderdag verdween hij, zoals is gemeld, tijdens een rou tine-onderzoek in zijn administratie door het vei fioatiebureau. Hij heeft de afgelopen dagen in het zuiden van ons land en in België vertoefd. Zijn auto werd in Tilburg terugge vonden. Vrienden hebben de voort vluchtige gemeente-ontvanger bewo gen zioh bij de justitie te melden. Omtrent het verduisterde bedrag kon de rijkspolitie nog geen inlich tingen versahaffen, omdat het onder zoeik nog in volle gang is. Naar ver luidt zou het gaan om een bedrag van rond 30.000,-. KOUDEKERK „EEN DAG IN KOUDEKERK" De film „Een dag in Koudekerk", die bestemd is om de inwoners van de zuster-gemeente Artesia in Cali- fornië een indruk te geven van het leven in Koudekerk, zal op maan dagavond aanstaande, om 9 uur in het Verenigingsgebouw vertoond worden voor de inwoners van Kou dekerk die ouder zijn dan 12 jaar. Direct daarna zal de film opgezon den worden naar Artesia, waar hij op 14 september aanstaande vertoond zal worden bij gelegenheid van de opening van een nieuw community- building. Eerder op de avond zal nog een vertoning van deze film plaats hebben voor genodigden. Woonruimte-commissie. De Woon ruimte-commissie te Koudekerk aan den Rijn zal op maandag 2 septem ber aanstaande geen zitting houden. SASSENHEIM Na 34 jaar van welbestede arbeid in dienst van de gemeente Sassen heim, nam gisteren de gemeente-ont vanger, de heer M. G. M. Baggen, in verband met het feit dat hij de pen sioen gerechtigde leeftijd heeft be reikt, afscheid. Dit gebeurde tijdens een besloten bijeenkomst in de raads zaal van het gemeentehuis, waarbij aanwezig dwaren zijn naaste familie leden het college van B. en W., le den van de raad en alle ambtena ren der gemeente. Nadat burgemeester J. van van Knobelsdorff, allen had verwelkomd, richtte hij zach tot de scheidende ambtenaar, die als geboren Limbur ger in 1929 te Sassenheim in dienst trad. Naast gemeente-ontvanger heeft de heer Baggen in het maatschappe lijk leven vele functies waargenomen. Het hoeft geen betoog, aldus de bur gemeester, dat er millioenen door zijn handen zijn gegaan. Spreker dankte hem dan ook voor de wijze, waarop de heer Baggen de gemeente had gediend. Na de jubilea van 25 jaar als ontvanger en 40 jaar in over heidsdienst, zijn wij dan hier voor de derde maal bijeen en wel om af scheid te nemen van een ambtenaar die zijn rust wel verdiend heeft. Een schemerlamp werd mede als ge schenk aangeboden. Namens alle wer kers in dienst van de gemeente sprak gemeente-secretaris G. A. Stol wijk, waarderende woorden tot een collega waarmede het prettig was te werken en waaruit voor hem per- Op de afscheidsbijeenkomst in het Sassenheimse raadhuis voerde burge meester J. baron van Knobelsdorff het woord tot mevr. Baggen en de scheidende gemeente-ontvanger. soonlfjk een vriendschap was ge groeid. Hfj wenste de scheidende functionaris en echtgenote met Gods zegen een goede gezondheid en pe riode van rust en gezelligheid toe, hierbij overhandigend een theeser vies namens B. en W. en alle wer kers der gemeente. Wethouder A. Vogelaar, sprekende namens de burgerij, wees er op, dat gezien de onsypmpathieke functie van de heer Baggen, het opleggen van belastingen, aanmaningen en dwangbevelen, er toch spontaan was gegeven. Een televisie met tafel kon hij dan ook als geschenk aanbieden met de beste wensen voor de toe komst. Het was tenslotte een dankbare ontvanger, die allen dankte voor de gesproken woorden en aangeboden geschenken. KATWIJK De héér A. N. Plug, tot dusver pro curatiehouder van kantoor Haarlem, is met ingang van 1 september 1963 benoemd tot bestuurder van kantoor Katwijk. LEIMUIDEN Mobiele los- en laad- installatie in brand Juist voor de brug over de Ring vaart bij Leimuiden, brak de om hoog staande arm van een mobiele los- en laadinstallatie, die daar gis termiddag tegen half zes over de Pro vinciale weg in de richting Haarlem mermeer reed De met een harde klap op het as- felt vallende grijper kwam vervol gens onder de wagen terecht, waar door de wagen vooral aan de onder kant ernstig werd vernield. O.m. werd de olietank van de wagen ge rukt en een eind brandt^ weg geslingerd. Ook de wagen vloog vrij wel direct daarop in brand. De be stuurder - een inwoner van Hillegom wist zich nog juist uit de brandende cabine te redden. De wagen met de olietank, die als een fakkel brandde, versperden de rijbanen volkomen. Nadat de Leimui- dense brandweer onder leiding van de commandant H. W. v. d. Hoorn het vuur met schuimblussers had ge doofd, kon de schade die in de dui zenden guldens loopt worden opge nomen. De wagen met de installatie is eigendom van het Overslagbedrijf A Otto te Hillegom. Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor, hoewel enkele juist passerende personenauto's vlak langs de brandende wagen met de olietank reden. AANVULLEND KREDIET VOOR KANTOORGEBOUW GEMEENTEBEDRIJVEN VERLEEND Kantoorgebouw gemeentebedrijven. de voorzitter het voorstel van b. en w. in stemming. Het werd aangenomen met 14 tegen 8 stemmen. Tegen stemden de heren A. C. Berkhey (CH), drs P. Fetter (WD), H. J. M. van Elten (SGP), H. J. den Haan (SGP), K. van der Meij (SGP), J. J. Timmermans (CH) en D. J. Kleen (CH). Hoewel de agenda weinig belangrijke onderwerpen bevatte, had de gemeente- een aanvullend kre- raad van Katwijk, die gisteravond om diet ad 99.450 voor de stichting van een half acht o'nder voorzitterschap van bur- nieuw kantoorgebouw voor de gemeen- gemeester H. Duiker in openbare ver- tebedrijven deed de heer N. J. van Duij- gadering bijeen kwam, niettemin twee venbode (CH) opmerken dat blijkbaar uur nodig om de zestien punten af te bij de oorspronkelijke raming niet vol- werken. Een vrij uitgebreide discussie doende rekening werd gehouden met de ontspon zich over het voorstel tot ver- huidige prijzen en lonen. Het is onpret- koop van een perceel grond aan de Jan tig dat achteraf het krediet moet wor- Evertsenlaan aan de Stichtsche Glas- den verhoogd. De heren A, Pronk (GH) handel N.V. te Utrecht. De heer dr. G. en D. J. Kleen (CH) vroegen zich af of, W. Overdijkink (CH) wees er op dat nu de gasproduktie door onvoorziene dezelfde grond reeds tien jaar geleden omstandigheden moest worden gestaakt, door een andere gegadigde van de ge- de stichting van een gebouw van deze meente werd gekocht voor een bedui- omvang nog wel noodzakelijk moet wor dend lagere prijs dan thans wordt be- den geacht. De heer J. C. de Krijger dongen. Sedertdien is de grond enige (PvdA) vond dat het voorstel diende te malen van eigenaar verwisseld en is worden aanvaard. Uitstel zou betekenen thans weer in handen van de gemeente dat later weer een hoger bedrag zou gekomen. Hij vroeg zich af hoe het mo- moeten worden beschikbaar gesteld. De gelijk is dat indertijd geen toepassing heer J. Bergman (CH) achtte de prijs- is gegeven aan de voorwaarden betref- verhoging volledig te verklaren. Het fende de verkoop van bouwgrond, waar- ontwerp werd reeds in 1961 gemaakt en in door middel van een boetebepaling sindsdien zijn de bouwkosten zeer sterk de kopers worden gedwongen binnen gestegen. Dit werd beaamd door de een bepaalde tijd tot bebouwing over te voorzitter. De destijds opgemaakte ra- gaan. Deze bepaling is in het leven ge- ming was zeker verantwoord. De beëin roepen om grondspeculatie te voorko- diging van de gasproduktie is een factor men. die met de omvang van het gebouw Vooral in verband met de op handen niets. te ®ake° hecft "et fat de huisvesting van de administratie, zijnde stedebouwkundige regelingen achtte spreker het noodzakelijk dat da die haar, wfrk m""to" bl«J™ doen verkoopvoorwaarden nauwkeurig wor- ""geacht f het gas zelf wordt gepro- den nageleefd. De heren J.C. de Krijger ?ucafd da? we> -"""'worden inge- (PvdA) en N. J. van Duljvenbode (CH) kocht '?clct de """ke groel van de uitten zich in gelijke geest De heer f >-etJ"^gestelde gebouw D. J. Kleen (CH) was echter van mening 2eker„ """""'woord. Wethouder mr. J. dat deze zaak door de vorige sprekers va" der Plas ondersteunde dit door te overdreven werd voorgesteld. Wethou- v"rklare" dat, alvorens het ontwerp der mr. J. van der Plas gaf toe dat werd verwaardigd, nauwkeurig is na- de grond, die thans voor ƒ35.- per m2 wat de behoeften waren Daarbu wordt verkocht omstreeks tien jaar ge- ls'eveM m"' toekomstig" uitbreiding leden voor ƒ10.- per m2 van eigenaar rekening g"h"Uden. Hivroeg tenslotte verwisselde. Ook burgemeester en wet- b"gr'P v"°" d" m"e-l')kheid om, bi, de houders vinden deze gang van zaken voortdurende pnjsstugmgen, ramingen onplezierig. Dergelijke gevallen doen p 'angere termijn te maken, zich echter meer voor. Daartegenover In tweede instantie sprak onder meer moet men er echter ook oog voor heb- nog de heer drs. P. Fetter (WD), die ben dat het hier industrieterrein en geen met het ontwerp volkomen instemde en grond voor woningbouw betreft. In de er zelfs geen bezwaar tegen zou hebben afgelopen jaren is namelijk de markt- gehad als het project minder sober zou waarde van de grond in deze sector zijn opgezet. Zonder hoofdelijke stern- sterk toegenomen. Om handelingen als ming verleende de raad het aanvullend deze tegen te gaan zijn juist vorig jaar krediet, de in de verkoopvoorwaarden opgeno men sancties tegen grondspeculatie aan merkelijk versterkt. B. en w. hebben, in verband met de onderhavige kwestie, aanleiding gevon- Onderwijs De heren J. J. Timmermans (CH) en H. J. Grimbergen (KVP) waren het niet eens met het voorstel om aan het be stuur van de geref. school te Katwijk aan den Rijn te weigeren medewerking te verlenen voor de aanschaffing van hulpmiddelen voor het gymnastiek onderwijs. Zij meenden dat de school te weinig gelegenheid krijgt om gebruik te maken van het gymnastieklokaal van de school aan de Narcisstraat en daardoor verplicht is dit tekort aan te vullen met gymnastieklessen op het schoolplein. Bovendien is de school op vrij grote af stand van het gymnastieklokaal gelegen. Aan de hand van cijfers toonde wet houder H. Haasnoot hierop aan dat de geref. school op voldoende mate van het gymnastieklokaal gebruik kan maken. Wat het bezwaar van de afstand betreft onthulde spr. dat binnenkort de rijks goedkeuring te wachten is voor de bouw van een nieuwe school, die op aan merkelijk kortere afstand van het gym nastieklokaal gelegen zal zijn. De heren Timmermans en Grimbergen verklaar den zich door het antwoord tevreden gesteld, waarna 't voorstel zonder hoof delijke semming werd aanvaard. Dit gold ook voor de overige voorstellen, waarop wij in ons blad van dinsdag reeds uitvoerig ingingen en waarover weinig of geen discussie plaats vond. die deze voor zelfbewoning wil opknap pen. Betrokkene zou door de onbewoon- Onbewoonbaar. Ten aanzien van het voorstel tot het onbewoonbaar verklaren van het pand den om te onderzoeken of alsnog t.a.v. Burgersdijkstraat 7c merkte de heer A. de oorspronkelijke koper de boetebepa- C. Berkheij (CH) op dat, hetgeen niet ling kan worden gehanteerd. Na nog uit het preadvies bleek, deze woning enige bespreking in tweede instantie kortgeleden werd verkocht aan iemand, werd het voorstel tenslotte zonder hoof de stemming aanvaard. Hetzelfde geschiedde met het voorstel baar verklaring ten zeerste worden ge- tot verkoop van een perceel bouwgrond dupeerd. Dit gaf de heer drs. Fetter in de Hoornespolder aan het Bouwbe- (WD) aanleiding om een voorstel in drijf Randstad. Ter vergadering werd te dienen om deze kwestie aan te hou- nog medegedeeld dat op deze grond niet, den, ten einde een onderzoek in te stel- zoals oorspronkelijk in het preadvies len. Wethouder C. van der Plas verzette stond, op deze grond 141, doch 156 pre- zich hiertegen en verklaarde dat even- miewoningen zullen worden gebuwd. Op tuele bewoners binnen korte tijd toch een vraag van de heer J. C. de Krijger weer om toewijzing van andere woon- (PvdA) of reeds vaststaat dat voor deze ruimte zullen vragen, zodat op deze wij- bouw goedkeuring zal worden verleend, ze hun woningprobleem niet kan worden antwoordde wethouder mr. J. van der opgelost. De voorzitter gaf vervolgens 'n Plas dat ten aanzien van 141 woningen opsomming van de geconstateerde ge- van het complex de rijksgoedkeuring breken, waaruit bleek dat het onmoge- reeds is verleend. Voor de overige 15 lijk is het pandje opnieuw in bewoon- woningen zijn op dit punt ook geen bare staat te brengen, terwijl wethou- moeilijkheden te verwachten. Bevesti- der H. Haasnoot verklaarde de koper gend werd ook geantwoord op 'n vraag tevoren te hebben gewaarschuwd, zodat van de heer D. J. Kleen (CH) of alle deze zich niet op onkunde kan beroe- woningen inderdaad voor de verhuur pen. Toen hierna de heer Fetter zijn aan Katwijkse ingezetenen bestemd zul- voorstel, dat door verschillende leden len worden. werd ondersteund, handhaafde, bracht Dief die in pastorie inbrak, snel gepakt Gisteravond heeft de politie te Bergen op Zoom de 25-jarige Duitser R. E. G. gearresteerd op verdenking van inbraak in de pastorië aldaar, waar hij een geldkistje met enkele duizenden guldens een paar poi ';e- monnaies met enkele honderden gul dens en een kostbaar fototoestel heeft ontvreemd. De man, die vloeiend Frar<s en Duits spreekt, belde donderdagavond aan de pastorie aan, waar hij om bij stand vroeg en weer vertrok, De volgende ochtend ontdekte men, dat er een grote som gelds en het foto toestel waren verdwenen. Men koes terde reeds spoedig verdenking je gens de bezoeker van de vorige avemd, en men lichtte de politie in. De man werd aangetroffen in een café te Bergen op Zoom. Van het ge stolen geld had hij ongeveer 300 gulden uitgegeven aan kleding en cafébezoeken. De man heeft inmid dels een volledige bekeniteis afge legd. Aan de gevolgen van een ver keersongeval is gisterochtend te Am sterdam overleden de vijfjarige Eli sabeth van Deun. Zij stak maandag j.l. tussen twee in de Domselaerstraat geparkeerd staande auto's de rijweg over, en werd hierbij gegrepen door een passerende auto. Keizer Haile Selassie van Ethio pië zal binnenkort een bezoek bren gen aan Italië. Hij zal dan, aldus de „Giornale dii Bergamo", ook door paus Paulus worden ontvangen. Vrijdag zijn drie jongelieden van 15, 16 en 20 jaar vanuit Oost-Duits- land naar Beieren gevlucht. Een van hen, werkzaam bij de spoorwegen, had zich in een goederentrein ver borgen.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3