f Pastoor van Bemmelen gaat rusten Dodelijke afloop verkeers-ongeluk OPMERKELIJK INITIATIEF VAN NEDERLANDSE BLINDENBOND Weerbericht Het weer m Europa Marktberichten AKTIEVE BEZORGERS MAANDAG 26 AUGUSTUS 1963 DE LEIDSE COURANT "AGINA 3 ZOETERWOUDE- LEIDERDORP Meerburg—Teylingen 1—2 Met dit resultaat tegen de eersteklasser Tey lingen mag Meerburg, dat opnieuw met debutanten opereerde, niet ontevreden zijn. Temeer omdat het ook nog met invallers speelde voor P, Zandbergen en doelman De Gunst. Deze laatste werd vervangen door Hennie v. d. Hoeven, die bij het tweede doelpunt geen geluk had. De bal, half geraakt, verdween via zijn vuist in het doel. Dit was het twee de doelpunt dat door Teylingen voor de rust werd gescoord en met deze 2-0 voorsprong voor Teylingen ging de rust in. In de tweede helft bracht Teylin gen het niet meer tot doelpunten. Wel wist Meerburg de achterstand in te lopen door een doelpunt van G. v. Wet ten. Verder kwamen de zwart-witten echter niet zodat met dit doelpunt te vens de eindstand werd verkregen. VOORSCHOTEN Pastoor J. Th. van Bem melen van de St. Lauren- tiusparochie te Voorscho ten heeft gisteren van de kansel bekend gemaakt, dat hij het voornemen koestert met emeritaat te gaan en wel met ingang van 1 oktober a.s. Pastoor Van Bemmelen zal dan zijn intrek nemen bij de zusters van Mariënberg te Soestdijk. Pastoor Van Bemmelen werd geboren £7 januari 1897 en in 1921 priester gewijd en is thans in het 43ste jaar van zijn pries terschap. Sinds 25 februari 1946 is hij pastoor van de St. Lau- rentiusparochie. VITRINE LEEGGEHAALD Zaterdagavond is tussen 21.00 en 22.30 uur ingebroken in een vitrine, geplaatst in het portiek van het pand Steenstraat 20. Met een schroevedraaier is de ruit uit de sponning gelicht. Het is nog niet bekend, wat er precies vermist wordt uit de vitrine, waarin lederwaren en bijouterieën lagen geëtaleerd. DIPLOMAZWEMMEN Het zwemdiploma werd door de volgende kandidaten in „De Zijl" be haald. Diploma A: meisjes: L. Hoogerdijik, C. de Jong, J, Verkerk, B. Crama, A. de Graas, M. de Water, M. de Graas, M. Brugman, W. Barendse, Y. Weber, E. Verkerk, J. de Koning, L. Ouwerkerk, A. Gravemaiker, G. Co ver, mevr. Verver. Jongens: F. Te gelaar, A. Olthuis, S. Heiningen, R. Sohryer, S. Starre, M. de Graas, P. van den Berg, S. Dreem, J. Pitton, B. Schoor, C. Verhoexs, W. de Ko ning, D. Lankester, R. Bakker, K. Janssen, J. Meershoek, H. Moenen. Diploma B: meisjes: N. Gortzak, R. Jansse, H. van Oosten, A. Brugman, M. Henrioh, T. de Roode, K. Henrich. Jongens: K. Los, K. Gijzenij, J. Loo- vens. Leidse agenda BIOSCOPEN IN LEIDEN De films in de week van 23 aug. tot 29 aug. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „De onbevredigden", strikt volw.). Dagelijks 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 4.45, 7.00 en 9.15 uur. „De hond van Vlaanderen", Dagelijks 2.30 uur. Lido: 55 Dagen Peking, geprolon geerd, 14 jaar. Dagelijks: 2.30 en 8 uur. Luxor: „The young ones", Dagelijks: 2.30, 7 00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: Me and the colonel, gepro longeerd, alle leeftijden. Dagelijks: 2.30, 7 00 en 9.15 uur Zondag: 2 30 4.45, 7.00 en 9 15 uur Dag. 10,30: Sjors en Sjimmie op pirateneiland (A.L.). Trianon: West Side Story, geprolon geerd, 14 jaar. Dagelijks. 2.00 en 8 uur. Ook zondags 2 en 8 uur. Rex: „Schoten vercheuren de stil te" (14 jaar) Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Woensdag en donderdag: „High Society", (14 jr). LEIDERDORP BOUW 24 WONINGWET- EN 78 PREMIE-WONINGEN Bij zijn brief van 10 december '62 stelde het college van Gedeputeerde Staten het contingent te bouwen wo ningwetwoningen voor het jaar '63 voor Leiderdorp vast op 20 wonin gen. Bij deze toewijzing stelden Ge deputeerde Staten de voorwaarde, dat onmiddellijk na het gereedko men van de woningen nog 5 bewoon de krotwoningen geheel aan de be woning worden onttrokken. Inmiddels hebben B. en W. de Hoofdingenieur-Directeur van de Di rectie van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid in de provincie Zuid- Holland een opgaaf gedaan van elf nog bewoonde krotwoningen, die aan de bewoning zulen worden onttrok ken. De Hoofdingenieur-Directeur verklaarde er geen bezwaar tegen te hebben, dat van deze woningen een vijftal wordt bestemd tot de te vervangen woningen in het kader van het toegewezen woning contin gent. B en W hebben architect L. Rog geveen te Waddinxveen opdracht verstrekt een bouwplan te ontwer pen teneinde het toegewezen con tingent te realiseren. Hierbij mer ken wij op, dat Gedeputeerde Staten aan deze gemeente een extra contingent van 4 woningwetwoningen hebben toe gewezen ten behoeve van de huisvesting van gerepatrieerde gezinnen. Het plan omvat derhalve in totaal 24 woningen, te bouwen in 4 blokken van zes wonin gen in het bouwblok Berendrecht (Zijl laan en Meijepolder). Volgens het ont werp zijn 12 woningen bestemd voor 9 personen, terwijl de overige woningen huisvesting zullen kunnen bieden aan 7 personen. Naast de woningwetwoningen heeft voornoemde architect een plan ontwor pen voor de bouw van 78 premiewo ningen. Hiervan vormen 55 woningen het aan de gemeente voor dit jaar toe gewezen contingent premiewoningen, terwijl getracht wordt een extra contin gent van 23 woningen ter beschikking gesteld te krijgen ten behoeve van per soneel, in dienst bij de Koninklijke Ma rine. B, en w. hopen zo spoedig moge lijk een voorstel tot verkoop van de hiervoor benodigde groi^d te kunnen doen. Gelet op de huidige marktsituatie en bovendien op de in dit verband bij vo rige aanbestedingen opgedane ervarin gen, komt het b. en w. wenselijk voor de aanbesteding van de bouw van de 24 woningwetwoningen onderhands te doen plaatsvinden. Bij de berekening van de grondkosten zijn wij uitgegaan van een bedrag van 4.420,- p'er woning. Tevens stellen b. en w. voor van het Rijk een bijdrage in het jaarlijkse exploitatietekort van de woningen aan te vragen. Deze bij drage hebben wij voorlopig becijferd op 5.086,14. De huurprijs is eveneens voorlopig berekend op gemiddeld 23,85 per woning per week. VERHUUR SPORTVELDEN WORDT VERHOOGD De verhuur van de voetbalvelden, het korfbalveld en de tennisbanen en het gebruik van de sportvelden door de scholen ten behoeve van het onderwijs in het vak lichamelijke oefening moet voor het jaar 1963 nog geregeld wor den. In verband met de gestegen kosten dringen Gedeputeerde Staten aan op een geleidelijke verhoging van de di verse huurprijzen. Voorts is het klub- huis, behorende bij het voetbalveld nr. 1 uitgebreid en is bij het korfbalveld een voorziening getroffen, waardoor niet meer gebruik gemaakt behoeft te worden van de kleedlokalen van het klubhuis behorende bij het voetbalveld. Met het oog op het bovenstaande ach ten b. en w. een verhoging van de huur prijzen van 1962 gerechtvaardigd. Zij stellen dan ook de volgende ver hogingen voor: a. het voetbalveld nummer 1, gelegen ten noordwesten van de Hoogmadese- weg, met clubgebouw, en het voetbal veld nummer 2, gelegen ten zuidoosten van de Hoogmadeseweg, voor 1.300,- (oude huurprijs 900,-); b. het korfbalveld met clubgebouw voor 400,- (oude huurprijs 300,-); c. het gebruik van terreinen door de scholen voor het vak lichamelijke oefe ning voor 1.200,- (oude vergoeding 1.100). Voor de verhuur van de overige sport velden zullen b. en w. in het voorjaar van 1964 nader contact opnemen met de sportverenigingen. Met de hierboven vermelde huurprijzen kunnen de be sturen van de verenigingen zich ver enigen. De verhuurperiode van de tennisba- WOUBRUGGE De 63-jarige heer D. de Lange uit Woubrugge, die op 29 juli een ver keersongeval had met zijn bromfiets in de kom van het dorp waarbij hij een schedelbasisfractuur kreeg, is zaterdagavond aan de gevolgen van het ongeluk in het Akademisch Ziekenhuis in Leiden overleden. pen met het clubgebouw loopt niet ge lijk met het kalenderjaar, maar vangt aan op 15 oktober. De verhuur van deze banen is reeds geregeld bij besluit van 29 november 1961. Daarbij is bepaald, dat de huurprijs jaarlijks bij afzonder lijk raadsbesluit zal worden vastgesteld. B. en w. hebben thans met het bestuur van de tennisclub overeenstemming be reikt omtrent de huurprijs voor de pe rioden 15 oktober 1962 tot 15 oktober 962 en 15 oktober 1963 tot 15 oktober 1964. B. en w. stellen voor de huurprijs voor deze perioden vast te stellen op respectievelijk 2.750,- en 3.300 (oude huurprijs 2.250,-). TROEPHUIS VOOR PADVINDSTERS In tegenstelling tot de padvinders be schikken de padvindsters in deze ge meente nog niet over een troephuis om hun activiteiten te ontplooien. De moge lijkheid doet zich thans voor in deze behoefte te voorzien. De gemeente be schikt namelijk nog over een tuinders- schuur, staande op het terrein van een voormalige tuinderij in de Zijllaan en Meijepolder. Dit gebouwtje is niet voor een rede lijke prijs verkoopbaar. Het dient ech ter zo spoedig mogelijk in verhand met het bouwrijp maken van de grond te worden verwijderd. Voorts ligt er aan de Hoogmadeseweg, nabij het ter rein bestemd voor de uitbreiding van de begraafplaats, nog een stukje grond braak. Wanneer het gebouwtje ver plaatst wordt naar het terrein aan de Hoogmadeseweg, dan kan het ter be schikking gesteld worden van de pad vindsters. De kosten van het verplaatsen van het gebouwtje ramen wij op 3.000,- en kunnen bestreden worden uit het fonds omslag dorpsuitbreiding. De begroting van de kosten ligt bij de raadsstukken ter inzage, evenals een tekening van het gebouwtje. De verhuurprijs zouden wij' willen stellen op 240 per jaar. Geboren: Karin d.v. A. J. Baljet, 42 jaar, en van A. W. E- van Brakel, Zijloordkade 18, Leiderdorp; Justus Hendrik z.v. J. H. Zwaan, 29 jaar, en van C. Spaargaren, Hoofdstraat 246, Leiderdorp; Marinus Johannes z.v. C. J. J. van der Meer, 28 jaar, en van M. G. Duin, Willem de Zwijgerlaan 38, Leiderdorp; Antoinette Jacque line d.v. A. van Milaan, 30 jaar, en van P. J. de Wit, Beatrixstraat 25, Leiderdorp; Renée Mariëtte d.v. I. Corts, 30 jaar, en van M. de Kort, Hubrechtstraat 37, Leiderdorp. Ondertrouwd: Gerrit Adriaan van der Zwan, 21 jaar, bloemist, wonende te Leiderdorp, Hoogmadeseweg 22 en Nanny Eveline Roest, 20 jaar, kleu terleidster, wonende te Leiderdorp, Charlotte de Bourbonstraat 11; toe komstig adres: Hoogmadeseweg 22, Leiderdorp; Gerardus Adrianus van Velzen, 25 jaar, bouwvakarbeider, wonende te Leiderdorp, Tuinstraat 24 en Catharina Alida van Wetten, 26 jaar, mangelster, wonende te Noordwijkerhout, Zeestraat 63; toe komstig adres: Tuinstraat 24, Leider dorp. Getrouwd: Cornelis Hogervorst, 41 jaar, grondwerker, wonende te Lei derdorp en Jannetje de Bruin, 36 jr, huishoudster, wonende te Leider dorp. ZOETER W OUDE SJZ, afd. Damesgymnastiek De oefentijden van de afd. „Damesgym- nas>tiek" zijn nu als volgt vastge steld: groep 1 van 4.30 tot 5.30 uur, groep II van 5.30 tot 6.30 uur, groep II van 6.30 tot 7.30 uur. De dames A en B oefenen van 8.30 tot 9.30 u. Het bestuur stelt tevens de jon gens van 10 tot 12 jaar in de gelegen heid om zich als lid op te geven. De oefentijden voor deze jongens is ge steld op 7.30 tot 8.30 uur. Men kan zidh voor deze groep woensdagavond a.s. in het parochiehuis aanmelden. Gymnastiekver. „Meerburg" Nu de vakanties weer zo goed als voor bij zijn. begint de gymnastiekver. „Meerburg" deze week weer met de wekelijkse lessen. Mede in verband met de sportdag van 1 sept. a.s. wor den de leden verzocht toch vooral deze week op de voor hen bestemde lesuren te komen. Voor de goede orde volgen hier de juiste dagen en tijden van de ver schillende groepen. Maandag: jongens van 17.30 tot 18.30; 18.30 tot 19.30 en van 19.30 tot 20.30 uur. Dinsdag meisjes van 16.15 tot 17.15; 17.15 tot 18.15 en van 18.15 tot 19.15. Donderdag kleuters van 16.15 tot 17.15 uur. Vrijdag adsp. dames 19 tot 20 uur; dames 20 tot 21 uur; geh. daimes van 21.00 tot 22.00 uur. WOITBRUGGE AUTO OVER DE KOP In de vrij scherpe en onoverzich telijke bocht aan het eind van de Kerkweg bij Ofwegen geraakte za terdagmiddag de automobilist H. W. K. uit Apeldoorn, komende uit Wou brugge, uit de bocht. De wagen vloog door het afscheidingshek en beland de, na nog wat heesters en een boom pje geramd te hebben, onderste bo ven aan de voet van de talud. De bestuurder, die bij deze buiteling een lichte hersenschudding opliep kon na door dokter J. Kooter behandeld te zijn, naar zijn woonplaats worden vervoerd. Vermoedelijk reed de auto mobilist te snel en is de wagen door het gladde wegdek geslipt. De- auto werd zwaar beschadigd. HEEL WARMOND OP DE FILM In het kader van een landelijke filmactie laat de Ned. Blindenbond in deze gemeente een film opnemen. De te maken film is daarom iets bij zonders omdat deze niet, zoals bij een documentaire, alleen het karak teristieke van de plaats zal tonen, doch omdat het oog van de camera speciaal op de inwoners gericht zal zijn. Dit wordt bereikt doordat zater dag 7 september a.s. een filmopna mewagen door de plaats rijdt om de inwoners bij hun huis, op de boer derij, op straat en bij hun werk te filmen. Het is de bedoeling, dat de film ook een beeld van het verenigings leven zal geven waarvoor een op tocht wordt gehouden. De opstelling hiervan vindt om 3 uur plaats bij de St. Nicolaassóhool. Er zullen tevens geluidsopnamen worden gemaakt. In het komende winterhalfjaar wordt de film vertoond waardoor men zijn familie, bekenden, kinde ren en zichzelf op het witte doek kan zien, hetgeen ongetwijfeld zijn be koring heeft. De Ned. Blindenbond hoopt met zijn filmactie (het in niet te grote plaatsen laten opnemen en vertonen van plaatselijke films) be langstelling en sympathie te berei ken voor zijn werk, door bij de voor stellingen een kort moment hiervoor de aandacht te vragen. Een van de doelstellingen van de Ned. Blinden bond is, dat blinden economisch on afhankelijk worden. De kosten hier aan verbonden, alsmede aan de vele taken die de bond nog meer heeft, worden uit de inkomsten bestreden. Een beroep op de liefdadigheid door geldinzamelingen te organiseren wor den door de Ned. Blindenbond van BEURSOVERZICHT VAN MAANDAG Internationals goed prijshoudend De internationale waarden hebben vanmiddag de nieuwe beursweek in gezet met een goed prijshoudende stemming. De handel was kalm. Uni levers, zetten de vaste tendentie van de vorige week verder voort. De vraag voor dit fonds kwam van loka le zijde met daarnaast kooporders voor Zwitserse rekening. Hierdoor opende Unilever op f 180.70, ruim een gulden boven het slot van vrij dag, doch een halve gulden beneden het hoogste niveau van de niet-offi- ciële ochtendhandel van vandaag. Het aanbod in de Philipshoek uit Zwitserland werd goed opgenomen, waardoor het elektro-fonds prak tisch onveranderd in de markt lag op f 154.70. Ook Kon. Qlie bleef onver anderd op f 171.70. AKU gaf weinig verandering te zien met een notering op 4837s, terwijl Hoogovens een paar punten verbeterden tot 606. Voor AKU, Philips en Kon. Olie, die de vorige beursweek tamelijk flauw hadden afgesloten, is thans wat steun komen opdagen. Het ziet er dan ook uit, aldus de beurs, dat de vorige week gepubliceerde eerste halfjaarcijfers van Philips, die waren tegengevallen, thans geheel in de koers van de aandelen zijn verdiscon teerd. Het Damrak ontving enige steun van Wall Street, dat vrijdag aan de vaste kant sloot. Er komen in Amerika steeds meer stemmen naar voren, die het niet eens zijn met de door de president Kennedy voorge stelde en bij het congres ingediende belastingvoorstellen tot 't heffen van 15 procent extra belasting voor Ame rikanen bij aankopen van buitenland se effecten. Men is er in Amerika dan ook lang niet van overtuigd, dat het congres genoemd belastingvoor stel zal aannemen. De Europese beur zen gaven vandaag weinig verande ring te zien. Gedurende de verdere beursduur bleef de handel kalm. In de openingskoersen kwam weinig verandering meer. Scheepvaartwaarden en leidende cultures lagen verwaarloosd in de markt. De veranderingen hadden weinig te betekenen. Ook in de staatsfondsenhoek was de omzet mi nimaal. De stemming in deze sector was eerder wat gemakkelij ker. „Rijnstaal" waarvan de directie reed enige tijd geleden haar aan deelhouders had ingelicht over de minder gunstige gang van zaken, zal het dividend over het afgelopen boekjaar passeren. Vorig jaar werd 10 procent dividend uitgekeerd. De aandelen Rijnstaal werden op 135 la ten geadviseerd tegen een vorige no tering op 142. Aandelen „Houtvaar", die voor het grootste gedeelte in vaste handen zijn, werden iets lager geadviseerd op de dividendverlaging tot vier (zeven) procent. Dit als ge volg van de slechte resultaten over 1962. De directie voorspelt, dat de re sultaten over 1963 pover zullen zijn. Er gaat in deze aandelen zelden iets om. „Haarlemsche Scheepsbouw" zijn thans op de incourante markt zeven- tie laten op het forse verlies van het afgelopen boekjaar, tegen een winst het vorige jaar. Ook in 1963 zullen de resultaten, aldus de directie weer zeer teleurstellend zijn mede als ge volg van de strenge winter. de hand gewezen, omdat dit lijnrecht tegen zijn principes indruist. Dat de bond met zijn filmactie een weg heeft ingeslagen waarmee aan verschillende plaatsen een dienst van historische betekenis wordt bewezen op een manier, waarvan de bevol king veel genoegen beleeft, valt al leen maar toe te juichen.Het ligt in de lijn der verwachting, dat de Ned. Blindenbond daarom van elke recht geaarde inwoner medewerking zal ondervinden en dat iedereen met spanning de film zal tegemoet zien, LISSE Kinderfeest weer uitgesteld. - Het kinderspeeltuinfeest, georganiseerd door de speeltuinver. 'Kindervreugd' in De Engel moest afgelopen zater dagmiddag wederom worden uitge steld wegens de bijzonder slechte weersomstandigheden. Men hoopt nu dat het a.s. zaterdag doorgang zal kunnen vinden. VOORSCHOTEN Jongenskoor opgericht In de Moe der Godsparochie te Voorschoten ls een jongenskoor opgericht, waarvan donder dag a.s. kwart voor zeven de eerste re petitie zal plaats hebben in de kerk. Mochten er nog liefhebbers zijn jon gens vanaf de derde klas dan kun nen zij zich aanmelden. De repetitie wordt gehouden in de kerk. WASSENAAR Ds. Hooyer nam afscheid van de Ursula-kliniek Ds. J. G. Hooijer, die vandaag 80 jaar wordt, heeft zaterdagmorgen af scheid genomen van de St. Jacobus- stichting en de St. Ursulakliniek, waar hij gedurende 10 jaren gewerkt heeft voor de geestelijke verzorging van de protestantse patiënten en per soneelsleden. Het afscheid had plaats in intieme kring. Ds. Hooijer, verge zeld van zijn echtgenote en van twee zoons met hun echtgenoten een zoon is voor de 80e verjaardag van vader met zijn gezin uit Zuid-Afrika overgekomen werd toegesproken door de rector van de inrichting, rec tor J. Plantinga. De rector sprak over de grote betekenis van de geestelijke verzorging in een inrichting als de St. Ursulakliniek. Voor de wijze, waarop ds. Hooijer zijn taak heeft vervuld had spr. grote bewondering. De mensen zagen hem graag komen. Namens personeel en patiënten bood de rector de scheidende dominee een geschenk onder couvert aan en als persoonlijk geschenk voegde rector Plantingadaaraan toe het boek van Michel van der Plas „Dagboek van het concilie". Ook de economisch directeur van de inrichting, mr. A. P. F. Mous- sault sprak hartelijke woorden van dank voor de wijze, waarop de pre dikant zijn werk heeft gedaan en waarop hij samenwerkte met zijn rooms-katholieke collega. De Moeder Overste, moeder Dominica liet haar dankwoorden vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud. Tenslotte sprak ds. Hooijer een dankwoord. Hij zeide zijn werk met veel plezier te hebben gedaan en de beste herinneringen te bewaren aan de goede samenwerking met de rec tor, met de doktoren en het ver plegend en ander personeel. (Medegedeeld door het KNMI. Geldig van maandagavond tot dinsdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur): Veranderlijke bewolking met enkele buien. Iets lagere tem peraturen. Matige tot krachtige en langs de kust af en toe harde wind tussen zuidwest en west. HELSINKI zwaar bew. STOCKHOLM mist OSLO geheel bew. KOPENHAGEN regen ABERDEEN regenbui LONDEN zwaar bew. AMSTERDAM regen BRUSSEL zwaar bew. LUXEMBURG zw. bew. PARIJS half bew. BORDEAUX mist 0.1 4 0.1 onbewolkt zwaar bew. regen zw. bew. onbewolkt mist onbewolkt AMSTERDAM, 26 aug., vee Aan gevoerd 363 runderen en 104 varkens. Prijzen runderen: le kw. 325-335; 2e kw. 310-320; 3e kw. 270-300. Prijzen varkens: le kw. 240-250. ROTTERDAM, 26 aug., vee To tale aanvoer 1875. Vette koeien en os sen 1476; varkens 399. Prijzen: vette koeien: le kw. 300-330, 2e kw. 270-290, 3e kw. 250-265; varkens (lev. gew.) 203, 200, 197. Vette koeien: aanvoer als vo rige week, handel redelijk, afloop lui. Behoudens derde kwaliteit, onveran derd. Prijzen prima's boven notering; varkens (levend gew.) iets meer, tame lijk, afloop flauw, even hoger. Prima vleesvarkens boven notering. Slacht- zeugen 1.70-1.75 per kg. BARNEVELD. 26 aug. eieren - Week- aanvoer ca. 1.000.000 stuks, waarvan 220.816 in veiling werden gebracht Handel traag. Prijzen (per 100 stuks) eieren van 43 tot 48 gram 7.61-8.52; van 48 tot 53 gram 8.80-12.00; van 56 tot 61 gram 13.22-14.42; van 62 tot 66 gram 1 «.67-15.15. RIJNSBURG, 23 aug., bloemen Gladiolen: Spotlight 1000-1075, Happy End 805-870, Memorial Day 900-1175, Spie and Span 800-1000-1310, Scarlet Leader 1200-1285, §ans Souci 810-1000, Beatrix 1213-1450, Hochsommer 900- 1050, Scabiosa 375-500, Colvillei 435-550, Liatris 540-740-1095. Diverse Am. anjers 2200-3300, alles per 100. Diverse asters 30-95, Troschrysanthen: Delightfull 115- 135, Chatsworth 130-145, Tilly 115-130, Physostegia 85-100, alles per bos. Rozen Baccara eerste soort 55. Superstar, eer ste soort 39-42 per stuk. COURANTENBEZORGERS GEVRAAGD Voor de stad Leiden vragen wij Hoge honorering. Sollicitaties aan abonnementen afd. Leidse Courant, Papengracht 32. Tel. 20935. GRENOBLE NICE BERLIJN FRANKFORT MüNCHEN ZüRICH GENEVE LOCARNO half bewolkt WENEN zwaar bewolkt INNSBRUCK onbewolkt BELGRADO onbewolkt ROME licht bewolkt ATHENE onbewolkt AJACCIO mist MADRID onbewolkt MALLORCA onbewolkt LISSABON half bewolkt PAUZE HET SLUWE VOGELPOEPJE. De lijsterbes in ons achtertuintje, waarover we een paar jaar geleden een opgewonden verhaal deden, is nu zo wijs en volwassen geworden, dat hij zich op zijn beurt met trossen Oranje-bessen heeft gesierd. De lijs ters komen wiebelen op de doorbui gende takken en smikkelen de bessen op. Een denkproces speelt zioh hier af, dat het neo-darwinisme en de pro fetische kijk van p. Teilhard de Char- din niet waardeloos, maar ontoerei kend maakt. Het denkproces speelt zich af in het plantengeslacht lijsterbes, dat naast familie is van de appelen. Deze familie wenst voor haar nageslacht een wijde verspreiding. Een loffelijk streven. Zij heeft daarbij overwogen: le. dat er vogels zijn, die vliegen. 2e. dat, indien zij haar vruchtjes on verteerbaar verstopt in een smakelijk verteerbare verpakking, de versprei ding van haar nageslacht via de lijs ter-ontlasting redelijke kansen maakt. Hier is kennelijk nagedacht door een familie die principieel niet nadenkt. En het zou goed zijn, indien neo- darwinisten en bewonderaars van Teilhard de Chardin dit algemeen natuurverschijnsel van ingeschapen vernuft in hun beschouwingen niet terzijde lieten. Er hinkt iets in hun theorieën. PUZZEL No. 515. Hor.: 1 vogel, 6 broeibak, 7 huisdier, 9 nummer (afk), 10 klei nigheid, 12 voornaamw., 13 stad in Oostenrijk, 15 meisjesnaam, 16 ont gonnen land, 17 krijgsmacht, 19 afne mend getij, 21 troefkaart, 22 lid woord, 23 niet vast, 25 hoenderachti ge vogel, 26 korte dikke stok. Vert. 1 voertuig, 2 rund, 3 onver schrokken, 4 maandstand, 5 deel van een helm, 6 stoot (gewestelijk), 8 gem. in Limb., 10 Europeaan, 11 vo gel, 13 bron, 14 gevangenis, 18 vis, 20 hijswerktuig, 22 duinvallei, 24 scheik. element (afk.), 25 uitroep. Oplossing morgenavond. PUNT Ik zou best wel eens willen, dat Jan helemaal niet kon lopen

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3