H.P.C. had langste adem en Golfbrekers werden geklopt TOTO-tips JAN VAN HEEK EN WIM THISSEN GAAN DUELLEREN IN EINDHOVEN Proftennissers deden nog niet veel meer dan bridgen BI INDERDAG 22 AUGUSTUS 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 WATERPOLO Geen kampioensfeest in Leiden (Van onze waterpolomedew erker Gisteravond was het damesteam van de Leidse Golfbrekers ïjaar Hillegom getogen voor de beslissende wedstrijd tegen HPC Hit Heemstede. Beslissend, want de winnaar van deze wedstrijd Was tevens kampioen van de derde klasse waterpolocompetitie van de dames. De Leidse dames kwamerl echter aan het einde Het laatste beetje adem tekort, en moesten de eer met 65 aan HPC laten. TWEEMAAL VOOR In de eerste helft leek het of de Leidse Golfbrekers een gewonnen wedstrijd te gemoet gingen. N» enig geschermutsel ▼Oor de beide doelen werd de aanval ▼en de Leidse dames bekroond met een doelpunt. Het was Joep Heemskerk, die Tkn de middellijn kwam opzwemmen met de bal, en als een mes door de Héemsteedse defensie heensneed. De natgeregende supporters hadden reden tot juichen: 10. Nadat de bal weer •iiige tijd over het veld had gezworven wM het Coby Hogeboom die hetzelfde kunststukje presteerde. Met vrolijke Leidse gezichten floot de arbiter voor het einde van de eerste helft. Het leek te gaan lukken beter gaan. Maar het zwakke punt lag in de achterhoede, die niet de kans kreeg de aanvallen te onderbreken. Weer werd het gelijk en in de laatste seconden na het vierde doelpunt was er geen kans meer de stand te wijzigen. VERLENGING De speelsters kregen nu de droeve aanzegging, dat er doorgespeeld moest worden. Een beslissing moest in deze wedstrijd vallen. Met frisse tegenzin doken de dames weer het water in. HPC bleek minder last van de koude te hebben en kon opnieuw tweemaal scoren. Even ging de Leidse aanhang weer rechtop zitten, toen Coby Hoge boom na een fraaie solo-actie de achter stand wist te verkleinen tot 65. Weldra floot de scheidsrechter echter voor het laatst, de regendruppels uit zijn .fluitje, en was de competitie 1963 ten einde. HPC een glunderende kam pioen en onze stadgenoten op 'n goede tweede plaats. Voor een ploeg, die zich hoofdzakelijk op het wedstrijdzwemmen toelegt zeker geen slecht resultaat! 8EPP HERBERGER BLIJFT NOG TOT 1966 De thans 66-jarige Duitse boridscoach Sepp Herberger zal nog tot en met de wereldkampioenschappen 1966 in En geland het Westduijse nationale elftal onder zijn hoede houden. Dit heeft de Westduitse voetbalbond vandaag be kend gemaakt en tevens reeds doen we ten, dat op voorstel van Herberger de in dienst van de voetbalbond zijnde trai ner Heimot Schön in de toekomst Her berger zal opvolgen. Met de nationale voetbalcom petitie voor de semiprofs gaat ook de toto met ingang van zondag weer beginnen. Hieronder laten wij de wedstrijden, die op het formulier van deze week voorko men, volgen en tevens voegen wij er een prognose aan toe. Zeker voor de eerste keer is het altijd opnieuw weer moeilijk tot een verantwoorde beslissing te komen, omdat de krachten nog niet ge noeg bekend zijn, maar alla Sparta-DOS 3 Spel. Enschede-Blauw Wit 1 Go Ahead-MW 3 NAC-PSV 2 ADO-Volendam 1 Fortuna '54-Ajax 2 DWS-Heracles1 GVAV-Feij enoord 2 Fortuna Vl.-BW 3 DHC-SHS 2 Velox-Willem II3 Alkmaar-ZFC 1 NOAD-Longa 1 WIELRENNEN Bekende figuren uit wielerwereld begraven De wielerwereld heeft woensdag in Amsterdam twee bekende figuren ten grave gedragen. Op de r.k. begraafplaats Buitenveldert werd de Belgische oud gangmaker Felicien van Ingelghem die enkele weken na zijn val in het Olym pisch Stadion overleed, begraven. Een half uur later werd op Zorgvliet onder een enorme belangstelling de heer Ar thur Marx naar zijn laatste rustplaats gedragen. Bij beide plechtigheden waren de heren dr. P. van Dijk, voorzitter van de KNWU, en D. Bessem, directeur van het Olympisch Stadion, aanwezig. In deze overledenen verliest de wielerwe reld een kundig gangmaker en een eer lijk jurylid. RONDE VAN ZUIDSLAVIë Oost-Duitsland heeft de derde etappe van de ronde van Zuidslavië, een ploe gentijdrit over 99 km. tussen Nova Gra- diska en Sidak, gewonnen in 2 uur 20 min. 14 sec. vóór Zuid-Slavië en de 2e Italiaanse ploeg. De Zuidslaviër won de 4e etappe, een rit over 55 km van Sisak naar Zagreb, in 1 uur 19 min. 17 sec. De Zuidslaaf Andrej Boltezar heeft woensdag de vijfde etappe van de ronde van Zuidslavië gewonnen. Hij legde de 134 kilometer van Karlovac naar Rijeka af in 3 uur 27 min. 10 sec. De Neder lander Jan Doek werd in 3.28.37 tweede en de Zuidslaaf Rudi Valenic derde in 3.29.07. De vierde plaats was voor de Nederlander Nico Paas (3.29.18). De zesde etappe, van Rijeka naar Pu- la (90 km) werd eveneens woensdag ver reden. De etappezege was voor Jozef Poner (Zuidsl.) die bij stromende regen zegevierde in 2 uur 27 min. 22 sec., voor de Oostduitser Karmerzyak en zijn land genoot Bilic. De leiderstrui, die na de vijfde etappe overging naar Boltezar, blijft in bezit van de Zuidslavische renner. BOKSEN TENNIS OFFENSIEF H.P.C. Voor de dames van LGB er erg in hadden, dat het spel was hervat, kwa men de tegenacties en onmiddellijk een doelpunt Toen Adri Pley voor de twee de keer het water moest verlaten, we gens een onbekende overtreding, wist HPC gelijk te komen: 2—2. Dit was echter de Leidse eer te na. Met veel enthousiasme trokken zij weer in de •anval en Coby Hogeboom en Wil van der Drift zorgden ervoor, dat er weer zonnige Leidse gezichten kwamen. Met een 42 voorsprong zou het toch Wel ZEILEN De Sneekweek 1963 Regenboogteam van Holland slaat terug De Friezen zijn woensdag, op de voorlaatste dag van de Sneekweek, hun op de eerste dag zo mooi op gebouwde voorsprong op Holland in de teamwedstrijd der Regenbogen helemaal kwijtgeraakt. Het belooft donderdag een heel spannende slot- race te worden, want de stand is volkomen gelijk geworden: beide teams hebben 53,1 punt. Twee Hollanders kwamen in de teamwedstrijd het eerst door de fi nish: Van der Velde als eerste, ge volgd door ir. Bakker. De eerst bin nenkomende Fries was Alberda, die op de derde plaats beslag legde. Het werd in deze wedstrijd al snel duidelijk, dat de Friezen het ditmaal niet zouden redden, toen de Hage naar Van der Velde kort na de start vlot een grote voorsprong nam en de Sneker Meester van der Werf bo vendien een overtreding beging, waardoor hij de wal kon opzoeken. De Hollanders' veroverden op deze tweede dag 29,1 punt en de Friezen 23, waardoor beide clubs precies ge lijk in punten zijn gekomen. In de twee andere teamwedstrijden, die woensdag werden verzeild, nam Friesland de leiding. Bij de Pampus- klasse was dat met 20-16,1 heel wat bescheidener dan in de Vrijheids klasse, waar Holland met 30, 1-10 achter kwam te staan. Toch was het de Hollander De Haas, die in de Vrij heidsklasse als eerste fifiishte, maar het hielp hem weinig, want hij was de enige Hollander die aankwam. Regen Regen Regen Twee dagen lang was er van ten nis in Noordwijk niets gekomen. De tennisprofs bij elkaar een enorm fortuin aan aankoopsommen verte genwoordigend brachten de dagen in hun hotel boven het gebrul van de november-branding door, de tijd dodend met een spelletje bridge. Maar brjdge gaat ook vervelen als» Tussen de buien door een partij De uitslagen van höüden individuele wedstrijden in de Sneekweek luiden: Sternklasse: 1. Brinkgreve; 2. Vaurienklasse: 1. Van Noort; 2. Henry. 16 m2 streepklasse: 1. Joop Hel der; 2. Van Eyck van Heslinga. Finnjollenklasse; 1. Stolp; 2. Wie- gers. Valkenklasse: 1. Breuning; 2. G. Staartjes. Vrijheidsklasse: 1. Willemsen; 2. Gros. Regenboogklasse: 1. Bakker; 2. Hoekstra. Flying Dutchmanklasse: 1. Jager; 2. De Vries. Stormvogel vierde Hoewel het Nederlandse zeiljacht Stormvogel als eerste finishte in de zeerace Plymouth-La Rochelle heeft het in de officiële eindstand, waarbij re kening is gehotlden met de handicap, slechts de vierde plaats in de klasse 1 kunnen bereiken. Eerste werd nu het Franse jacht Eloïse II. Een handjevol dappere kijkers kroop dicht bijeen op de klapstoel tjes, zoveel mogelijk beschutting zoekend tegen de loeiende wind, die langzamerhand toch weer regenvla gen over de baan begon te sproeien. De Australiër Frank Sedgman, wimbledonkampioen 1952, en de Deen Kurt Nielsen, finalist in 1953 en 1955, genoten de eer het Noord wij kse prof.-toernooi te openen. De 35-jarige Australiër bleek nog niet veel aan snelheid te hebben inge boet en hij demonstreerde op mees terlijke wijze hoe een tennisbal on der weersomstandigheden als deze moet worden behandeld en hoe een speler als Nielsen, die die kunst niet verstaat, snel kan worden verslagen. Sedgman dirigeerde de bal, zonder veel vaart overigens, naar elke ge wenste hoek terwijl Nielsen, het weer en zichzelf verwensend, maar wat raak knoeide. Het werd 6-2 6-4 en het was als strijd teleurstellend. Veelbelovend was de eerste set van de partij tusseh Michael Davies ZWEMMEN Herman Willemse wint marathon in Canada Herman WiJl'lemse, de Utrechtse zwemprofessional heeft donderdag voor de derde achtereenvolgende maal de „zwemmarathon" in het ge meentelijke bad van Trois Rivieres (Canada) gewonnen. Willems legde de ruim 16 km. af in 3 uur 56 min. en 2 sec. De Canadees Lacourciere werd op ruim een kwartier tweede en zijn landgenoot Parks derde. SPORT ITS 'T KORT De Peruviaan Aldolfo Suarez heeft het in Lima gehouden toernooi om het Zuidamerikaanse kampioenschap drie banden gewonnen na een overwinning in de finale op Galo Legarda (Equador). Behalve dit tweetal namen aan het toer nooi deel spelers uit Chili, Argentinië en Uruguay. In de tot nu moeilijkste wedstrijd van hun toer door Zuid-Afrika heeft het hockeyteam uit Nederland, spelend on der de naam De Batavieren, woensdag in Grahamstown met 22 gelijkgespeeld tegen een universiteitsteam uit die stad. De Europese kampioenen jjsdansen, het Britse paar Michael Phillips-Linda Shearman, welke laatste onlangs een blindedarmoperatie heeft ondergaan, hebben besloten zich uit de wedstrijd sport terug te trekken. Een door blessures verzwakt Go Ahead de nieuwe ere divisieclub moest vijf spelers missen - heeft woens dagavond zijn laatste oefenwedstrijd voor het nieuwe seizoen gespeeld. De Deventenaren versloegen in deze ont moeting de tweede divisieclub NEC met 3—1, een stand die bij de rust al was bereikt je fennisprofessional bent en wan neer daarbij komt, dat de betaling van de spelers afhangt van de bin nenkomende entreegelden, dan wordt het duidelijk, dat Frank Sedgman en zijn collega's woensdagmiddag blij waren, dat het tegen de middag droog was en zij de rackets uit de hóeden konden Tialen. en Me vToegfére Amerikaanse jeugd kampioen Earl Bucholtz. Davies speelde bijzonder sterk met juwelen van groundstrokes, een machtige service en vernietigend netspel. De eerste set ging naar Davies: 6-1. Bu choltz herstelde zich in de tweede set met evenveel vaart en misschien nog meer aanval. Het werd 5-2 en 5-3 voor Bucholtzen toen kwam de regen in niet meer te verwerken stortbuien terug. Het slot was na lang wachten en veel getuur langs het troosteloze grijze zwerk dat de wedstrijden wer den verschoven naar donderdagmor gen 10 uur. De spelers hadden toen hun zoveelste robber aan de kaart tafel intussen alweer achter de rug.' OLYMPISCHE SPELEN IOC vergadert nu in Baden-Baden Woensdagmorgen is het definitieve be sluit gevallen: het eerstvolgende congres van het Internationaal Olympisch Co mité zal van 1420 oktober worden ge houden in Baden-Baden. De president van 't IOC, de Amerikaan Avery Brun- dage, voegde aan deze mededeling toe, dat er tegen het Olympisch Comité van Kenia geen sancties zullen worden ge troffen, daar het comité niet verant woordelijk kan worden gesteld voor de besluiten van de regering, die heeft ge weigerd inreis-visa te verstrekken aan de Zuidafrikaanse afgevaardigden. Zo als bekend zou het congres aanvankelijk plaats hebben in Nairobi. Het belangrijkste programmapunt van het congres in Baden-Baden is de aan wijzing van de stad, die de Olympische zomerspelen in 1968 zal organiseren. PAARDESPORT Koersen Nootdorp De uitslagen van de woensdag gehou den koersen te Nootdorp lulden: Emmen-prijs, 1980 m.: 1 Bruine Lijs ter S (Th. H. Kooyman) 2.59.8 1.30.8, 2 Zelma Dunst, 3 Zele Toreador. Tot.: win. 2.10, pl. 1.20 1.90 1.30, gek. 6.10, cov. 7.90. Sassenheim-prijs, 1660 m., Ie serie: 1 Astor W (J. Wagenaar jr.) 2.26.9 1.28.5, 2 X O, 3 Arctic van 's-Gravenhof. Tot. win. 2.20, pl. 1.90 4.—, gek. 19.20, cov. 7.30. Sassenheim-prijs, 1660 m., 2e serie: 1 Zondagskind (J. J. Bakker) 2.27.7 1.29.0, 2 Annie Norma, 3 Anastasia Hanover. Tot. win. 6.80, pl. 2.80 1.80, gek. 11.20, cov. 3.50. Sassenheim-prijs, 1660 m., finale: 1 Astor W (J. Wagenaar jr.) 2.25 1.27.3, 2 Zondagskind, 3 Arctic van 's-Graven hof. Tot. win. 1.80, pL 1.50 3.70, gek. 4.20, cov. 3.40. Amsterdam-prijs, 2380 m.: 1 Zsa Zsa du Commerce (J. Wagenaar jr) 3.33.6 1.28.3, 2 Zephyr Magowan, 3 Weerlicht B. Tot win. 4.60, pL 1.70 4.— 5.40, gek. 7.10, cov. 7.10. Heiden-prijs, 1980 m.; 1 Xanthos Nar- ciso (A. G. Heskes) 2.54.3 1.27.2, 2 Wil ly's Lieveling, 3 Wilma Zora. Tot.: win. 3.50, pL 1.90 2.—, gek. 9.10, cov. 3.90. Totalisator-omzet 54:431. Boksers worden meer beveiligd De World Boxing Association heeft op de in Miami Beach gehouden verga dering een aantal wijzigingen in de re glementen aangebracht om de boksers te beschermen tegen zwaar lichamelijk letsel. De belangrijkste hiervan zijn: 1. De rlngarts krijgt de bevoegdheid op elk moment het gevecht te stoppen, zonder daarover de scheidsrechter te raadplegen, indien z.i. een bokser het gevaar loopt, zwaar letsel op te lopen. 2. Na elke knock down moet de bok ser tot de achtste tel wachten, eer hij het gevecht mag hervatten. 3. Boksers, die in twee achtereenvol gende wedstrijden of tweemaal binnen drie maanden k.o. zijn gegaan, zullen gedurende een periode van zes maanden niet mogen boksen. 4. Een botèser kan niet meer door de gong van een k.o. worden gered. Indien een bokser is neer gegaan en de gong kondigt het einde van de ronde aan, is de scheidsrechter verplicht door te tel len. 5. De regel, dat de wedstrijd wordt gestaakt, waiineer een bokser In één ronde driemaal is neer gegaan, zal voortaan ook gelden voor titelgevech ten. Voor de Leidse atleten is dit geen vreemd beeld. Wim Thissen (links) neemt met Jan van Heek de techniek van het speerwerpen onder de loep. Na Kamerbeek de sterksten Een aandachtige blik op de eindstand van de atletiekcompetitie liet ons zien dat niet minder dan vier verenigingen van de afdeling Lelden der KNAU doorgedrongen zijn tot de finales. De basis voor dit succes wordt gevormd door het groot aantal atletes (en) op nationaal niveau, waarover de Leidse Atletiek Gemeenschap beschikt. Voor twee van deze topatleten, welke door hun veelzijdigheid de steun pilaren van de AV Holland genoemd mogen worden staat een belangrijk weekend voor de deur. Uitdager smijt met tienduizenden Cassius Clay, Amerikaanse kan didaat voor de wereldtitel zwaar gewicht, heeft een zeer lukra- tieve aanbieding gekregen. Voor elke ronde die hij in de ring zal staan tegen uitdager nummer drie, Cleveland Williams, is Clay een bedrag van 10.000 dollars toe gezegd. Hugh Benbow, manager van Williams, formuleerde de fi nanciële voorwaarden als volgt: „Wij bieden mijnheer Clay 10.000 dollar als hij het contract tekent, 10.000 dollar als hij ver schijnt bij de weging en nog eens 10.000 dollar als hij de moed heeft in dezelfde ring te gaan staan als Williams. Bovendien kan mijn heer Clay 10.000 dollar verdienen voor elke ronde, die hij het tegen mijn pupil uithoudt en wij zijn bereid het gevecht op 10, 12 of 15 ronden vast te stellen net zo lang als Clay denkt het te kunnen volhouden". Toen de „Louisville Lip" het grote nieuws vernam verklaarde hij dit aanbod eenvoudig niet te kunnen afwijzen. Hij voegde er losjes aan toe: „Ik geloof zelfs, dat dit mijn enige gevecht gaat worden dat de volle vijftien ron den zal duren. Met zulke prijzen kan ik het mij jammer genoeg niet veroorloven hem eerder knock out te slaan". LEIDEN-GENT Op zondag, 25 augustus, zal op het KNS-terrein in de Leidse Hout de traditionele stedenontmoeting Leiden -Gent plaats vinden. Om 1 uur speelt een regionaal juniorentwaalftal een wedstrijd tegen een Gentse jeugd- ploeg, waarna om 3 uur de ontmoe ting plaats vindt tussen een 3e klas KNKB-team en een vertegenwoordi gend senioren-twaalftal uit Gent. Zaterdagmorgen arriveert het Gentse gezelschap, bestaande uit cir ca 35 korfballers en korfbalsters, in Leiden waar dank zij de medewer king van een aantal Leidse gastvrou wen en -heren het week-einde zal worden doorgebracht. De opstellingen van de beide Leid se vertegenwoordigende twaalftallen zien er als volgt uit: KNKB-twaalf- tal: aanval: de dames J. Hazebroek (Crescendo) en N. Seyn (KNS) en de heren A. Schouten en A. Ouwer- We hebben hier op het oog onze, na Eef Kamerbeek, sterkste tien kampers van Nederland: Jan van Heek en Wim Thissen. Beiden ne men zij deel aan het nationaal tien kamp-kampioenschap te Eindhoven. Zondag zal dan blijken wie de sterkste is in dit tweede rechtstreekse duel in 1963. Op 15 en 16 juni klopte sportofficier Van Heek (vorig jaar slaagde hij voor leraar M.O.-lich. opvoeding) Wim Thissen met ruim 300 punten. Een week daarna scoorde Van Heek met 5875 punten te Vlaardingen een nieuw Zuidhollands record. Wim Thissen was toen niet van de partij, wel op 13 en 14 juli te Enschede, waar hij een totaal bereikte van 5630 punten. In deze tienkamp moest Jan van Heek door een blessure de strijd na 3 nummers staken. Na deze wedstrijd hebben beiden zich zeer serieus voorbereid op het komende weekend. Wie zal de strijd winnen? De routinier Thissen (27) die al heel wat jaartjes meedraait of het talent Van Heek (24), die met zijn 3 jaar atletiekbeoefening eigenlijk pas komt kijken? Persoonlijke records Van Heek Thissen 100 meter 11.1 sec. 11.2 sec. verspringen 6.64 m. 6.94 m. kogelstoten 13.48 m. 13.23 m. hoogspringen 1.84 m. 1.75 m. 400 meter 53.6 sec. 51.7 sec. 110 m. horden 15.7 sec. 16.- sec. discuswerpen 44,20 m. 41,25 m. polsstokhoog 3.30 m. 3.20 m. speerwerpen 57.06 m. 55.53 m. 1500 meter 5.04 m. 4.23.6 m. kerk (beiden Crescendo); midden: de dames L. Kok (Crescendo) en E. Klay (De Algemene) en de heren: A. Regeer en B. Westbroek (beiden KNS); verdediging: de dames: J. Kijk in de Vegte (Vicus O.) en T. Buis- Vlasveld (Noorderkwartier) en de heren: T. Kriek en M. Baart (beiden Vicus O.). Junioren-twaalftal: aanval: de da mes F. Hameling en I. de Klerk (bei den Fluks) en de heren: D. Carree (KNS) en R. Niessing (Fluks); mid den: de dames: C. Meijer (Vicus O.) en I. Thijsse (De Algemene) en de heren: B. Neuteboom (Vicus O.) 'en R. van Vliet (De Algemene); verde diging: de dames L. v. d. Reijden (Zuiderkwartier) en S. van der Lin den (KNS) en de heren: N. van Leeuwen (Zuiderkwartier) en C. Va- vier (KNS). Tienkamprecord 100 meter verspringen kogelstoten hoogspringen 400 meter 110 m horden discuswerpen polsstokhoog speerwerpen 1500 meter 11.4 sec. 6.69 m. 12.82 m. 1,75 m. 51,9 sec. 16.4 sec. 37.34 m. 11.4 sec. m. Zondag, 25 augustus, organiseert de jeugdcommissie van Vicus Orien- tis op het terrein van Vicus Orientis in de Leidse Hout het jaarlijks toer nooi voor junioren-twaalftallen. Er zal worden gespeeld in twee poules, waarin de verenigingen De Danaï den, Fluks, Crescendo, Die Haghe (Den Haag) en Vicus Orientis elk met een A- en B-juniorenteam zul len uitkomen. Aanvang van het toer nooi 9.30 uur precies. 12.22 m. 1,81 m. 53,9 sec. 15.7 sec. 39.90 m. 3,20 m. 3,30 m. 53,75 m. 50,13 m. 4.34.6 5.07.7 6077 pnt. 5875 pnt. Ook René de Water in Ned. jeugdploeg Ook René de Water, de talentvolle atleet van Holland uit Leiden, is ge kozen in de Nederlandse jeugdploeg, die zondag 1 sept. uitkomt tegen Bel gië. Gisteren konden wij reeds mede delen, dat Piet Beelen en Ton War merdam, beiden van de Spartaan uit Lisse, gekozen waren. René de Water zal de Nederlandse kleuren verdedigen op het onderdeel verspringen. BALLONVAART Nu vandaag voor het eerst sinds vijf dagen de Alpen wolleen vrij zijm, zijn vanmorgen vroeg de ballons van Oostenrijk en Nederland gereedge maakt voor de vaart over de Alpen. Mimi Boesman zal volgens de meteo rologen met een snelheid van 45 km. per uur over de ELger varen. In de ballon „Hanseat" gaat als passagier mee de heer H. P. Verse- veldt. Opening luchtdienst Zestienhoven-Eelde- Schiphol-Hambiug Maandag 2 september a.s. zal een geregelde luchtdienst vanaf Eelde naar Hamburg, Schiphol en Zestien hoven officieel worden geopend door de burgemeester van Groningen, de heer J. Tuin, in zijn kwaliteit van voorzitter van de Raad van Bestuur van de N.V. Luchthaven Eelde. Zoals bekend zal de dienst worden uitgevoerd door Schreiner Aerocon- tractors N.V. met garanties die on dergebracht zijn in de stichting ga rantiefonds vliegverbindingen Eelde. Om kwart over tien 's morgens zal de DC-3- PHDAC van Schreiner, die opstijgt van Zestienhoven, op Eelde arriveren met aan boord vertegen woordigers van de landelijke pers. Op Eelde volgt daarna de officiële opening van de nieuwe lijn. Het is de bedoeling dat om half een 's mid dags de Havilland Dove, het toestel dat op de lijn zal worden ingezet, van de noordelijke luchthaven ver trekt voor de openings vlucht naar Schiphol. Het toestel zal worden ge volgd door nog twee andere. met aan boord autoriteiten en pers. Op Schiphol zal het gezelschap worden ontvangen door de directies van KLM en Schreiner.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 9