De B o s b randweer Donderdag 15 augustus geopend van 's morgens 10.00 uur „Trance" (firma Salman, Noordwijk) de beste gladiolus van het jaar ERVAREN TYPISTE KORS DINSDAG 13 AUGUSTUS 1963 DE LEID SE COURANT PAGINA 7 OP DE BRES VOOR ONZE BESCHEIDEN HOEVEELHEID NATUURSCHOON EEN ONMISBARE ORGANISATIE VELUWE (P&P) - Wanneer je het niet gewend bent, valt het niet mee een smal ijzeren laddertje van enige tientallen meters hoog te beklimmen. De man die ons voorgaat, duwt een luik open en als we daardoor naar binnen klimmen, komen we in een klein kamer tje van ongeveer 2 by 2 meter, het huisje dat boven op de brand- toren staat. Rondom is het voorzien van ramen, zodat we een vol komen vrij uitzicht hebben over de gehele bosrijke omgeving. „Het is nu gelukkig helder weer en daardoor kunt u ver zien. Kijk, daar in de verte ligt Harderwijk en daar aan uw linkerhand Put ten", wijst onze gids, een van de vrijwilligers van de Veluwe bos- brandweer. Wij brengen een bezoek aan zijn eenzame post, hoog in de uitkijktoren ergens op de Veluwe. In droge tijden waakt zo'n vrijwilliger over ons natuurschoon en daartoe bevindt hij zich in deze enkele tientallen meters hoge uit kijktoren. Het schitterende uitzicht over deze prachtige zomerse omgeving is de klimpartij toch echt wel waard. „Zo staan er heel wat in Nederland, overal temidden van dé vrije natuur", vervolgt de brandwacht. „Wanneer ik nu ergens rook of vuur zie, dan kan ik de richting er van ten opzichte van mijn toren bepalen door deze pijl op dit tableau". (van onze verslaggever) Kruispeiling Hij toont i peilroos met leider eii de brandweer van dichtstbijzijnde posten rukken uit zonodig, wanneer het een ernstige brand is, wordt er overal vandaan hulp gehaald. En zo is men door er varing van jaren in staat het drei- Een troosteloze aanblik, nadat het vuur is geblust. Wat is er van het natuurschoon over gebleven Verschroeide bo men, bijna zonder takken, een kale, verkoolde woestenij. Modern en primitief materiaal Mens tegen yuur Zeil hebben we enige jaren geleden als militair deelgenomen aan de be strijding van een grote bos- en hei debrand en we kunnen dus uit eigen ervaring er over praten. U moet ze daar zien zwoegen, al die kerels aan het vuurfront. Veelal is het warm en droog weer en dan staan ze bij dit weer blootgesteld aan de verzengende gloed van zo'n brand, die hoog oplaait en van zeer nabij bestreden moet worden. Tegen de wind in wordt het vuur aange pakt en de mannen verzengen in de gloed enstikken in de rook en toch moet er schouder aan schouder, gewapend met takken, stokken en vuurzwepen gevochten worden tegen de steeds verder opdringende vlam men en vonken. Belangrijk is, dat de manen er voor zorgen dat zij niet door de rook worden bedwelmd. Plotselinge wind vlagen kunnen daarenboven de vlammen ver naar voren doen schie ten met het gevaar dat hun kleding in brand geraakt of zelfs een man door het vuur wordt ingsloten. Het is een ware titanenstrijd, waar voor men een geweldig respect moet hebben, doch die niet nodig zou zijn, wanneer iedereen in bos en heide voorzichtiger was met vuur. Ondanks alle waarschuwingen via radio, door middel van spandoeken, borden enzovoort, blijven de mensen Na dertien glazen bier. Na dertien glazen bier te hebben Pas sinds 1930 is men in ons land i0° verdeling, die op een hoge voet gënde* monster,"dat bos- of heide- tot een georganiseerde bosbrandweer volharden in hun nonchalance in het midden van het huisje staat. brand heet te bestrijden en in te „komen De verschrikkelijke bos- werPen ze achteloos brandende si- Daarop draait een wijzer. Door de tomen zodat de schade tot een mi- garettenpeukjes en lucifers weg. En wijzer op te rook te richten, kan de njmUm wordt beperkt. Snel en doel- branden van 1929 gaven hiertoe de kleine oorzaken hebben in dit geval brandwacht het aantal graden afle- treffend optredën is daarbij natuur- stoot. Dit is de enige methode om tot grote gevolgen. Ondanks de moed en zen. Hij grijpt de telefoon, die in het lijk van het gr00tste belang. Daarom „„tuurschoon te ge- v°lhardi"e de mannen van de hokje aanwezig is en die hem m ver- is het belangrijk, dat de mannen op Denoua 3 e bosbrandweer en hun helpers, toont binding brengt met de bosbrandweer de uitkijkposten steeds paraat zijn en raken en het was dringend wanneer dan een zwart geblakerd gebied de en hij meldt de brand en de richting mej. zo groot mogelijke snelheid mei- we bedenken, dat Nederland voor afgebrande terreinen, een triest in graden gezien vanuit zijn toren. ding makcn van een ontdekte brand. van „DDervlakte mel van wat had bunnen ««ven Uiteraard komen er ook meldingen slechts 6(r/o van zijn oppervlakte met bestaan, indien men zich het genot van andere torens in de omgeving Hoe eerder men ter plaatse is en het bos en heide is bedekt. van rookgerei zo lang had ontzegd binnen en in het stafkwartier kan vuur kan aanpakken, hoe groter de in de vrije natuur ,om dan nog niet men op een kaart, waarop die torens kans is, dat men zoveel mogelijk na- In de loop der jaren heeft een groot praten over de geweldige risico's ook staan afgebeeld, aan de hand tuurschoon voor verwoesting kan be- aantal vrijwilligers zich aangesloten d;e schuilen in het stoken van een van de opgegeven richtingen in gra- hoeden. Wie wel eens een flinke bos- bij de bosbrandweerverenigingen. open vuur in de natuur bij kamperen den lijnen uitzetten vanuit die torens of heidebrand heeft meegemaakt, Kan men het vuur met ei6e" man- Op het snijpunt van die lijnen moet weet hoe in een droge periode het nen bestrijden,^ dan komen^de takken, dan de plaats zijn, dan kan de bos- vuur als een razende om zich heen schoppen brandweer in actie komen en aan- grijpt. Elke minuut is dus pakken. grote betekenis e De groepscommandant, de technische langrijke vereiste. te pas. zeer Elkaar aflossend werkt en slaat een be- groep personen en tracht het vuur met behulp van zand te doven. Lukt dat niet, of heeft de brand di- of picknicken. Werk toch mee Ongenadig woekert de brand voort. Opnieuw gaat een stuk natuurschoon verloren. Weer was de onvoorzichtigheid van de mens met vuur de oorzaak. Natuurlijk stelt men graag het pu bliek in de gelegenheid om gebruik te maken van de recreatiegebieden, reet een grote omvang gekregen, dan bet is een levensnoodzaak, maar men legt men een tegenvuur aan, tenein- van dit zelfde publiek toch ook de een kale strook te verkrijgen, medewerking en verantwoordelijk- waar de brand geen voedsel meer heidsgevoel verwachten en dat blijkt vindt. Men roept de hulp in van de bij velen niet aanwezig te zijn. provinciale brandweer, die met de Wanneer onverhoopt brand mocht zogenaamde nevelspuiten de brand ontstaan, tracht deze dan dadelijk bestrijdt. Men beschikt over tankwa- met inspanning van al uw krachten gens met een inhoud van vele dui- d°ven, het strekt u tot eer, maar zenden liters water. De garnizoens- vlucht niet lafhartig weg als gevolg, commandanten van de legerplaatsen dat de brand kans krijgt .zich over in de omtrek zenden ki zo'n geval een uitgestrekt gebied te verbreiden, dadelijk militairen, die snel in hun alvorens bestrijders aanwezig zijn. vrachtwagens ter plaatse kunnen zijn Beter is natuurlijk er voor zorg te en die de vrijwilligers in hun zware dragen, dat er door uw schuld hele- taak bijstaan. maal geen brand kan ontstaan. Vele naamlozen doen vrijwillig hun De hitte en de dorst vormen een plicht om zoveel mogelijk van ons ware kwelgeest voor deze werkers, natuurschoon te behouden. Zij geven maar zij zetten door en het is vaak hiermede hun krachten voor een aan hun arbeid te danken, dat het doel, waarmede in feite het gehele vuur niet verder om zich heen Nederlandse volk is gebaat, laten we vreet, al doet de aanblik van de dit bedenken wanneer we ons in bos enorme vuurmassa's hen vaak de en heide verpozen moed verliezen. De rechter veroordeeld» tot 250 uit Leiden, die terecht ebond we- boete, benevens intrekking van het gens medeplichtigheid aan deze in- rijbewijs gedurende een jaar met af- braak hoorde eveneens zes maanden trek van de tijd waarin het reeds gevangenisstraf tegen zich eisen, is ingetrokken en 14 dagen gevange- De rechter veroordeelde hem tot nisstraf voorwaardelijk met 3 jaar zes maanden gevangenisstraf waar- proeftijd. van twee maandten voorwaardeflijk en aftrek van het voorarrest. De rumoerige inbraak. „Ik had echt die bedoeling om zo- veel mogelijk lawaai te maken. Daar-- om stelde ik voor om de deur in te gedronken, was een 24-jarige boter- trappen, hetgeen wel zoveel lawaai handelaar uit Zoeterwoude op 10 mei zou maken, diat we er vandoor moes- achter het stuurrad van zijn auto ten gaan," zo vertelde een 18-jarige gaan zitten. In de Buys Ballotstraat straatmaken uit Leiden. te Leidien1 reed hij een lichtmast om- „Niet erg fraai jegens uw kamera- ver. Wegens het besturen van een den," luidde het oordeel van de offi- auto, terwijl hij onder invloed van cier. Want inderdaad was de politie drank verkeerde, had de jongeman op het lawaai der ingetrapte deur zidh nu te verantwoorden, afgekomen en had dit de arrestatie Volgens verdachte had hij eerst in van de daders tot gevolg. Roélofarendsveen gevoetbald, was Dat gebeurde in de nacht van 7 toen naar Zoeterwoude gereden, waar mei in een banketbakkerswinkel aan een en ander was gedronken, ver- de Oude Rijn. De aanvankelijke plan- volgens terug naar Roelofarendsveen nen waren om in te breken ergens in waar opnieuw was gedronken. Eerst Alphen aan den Rijn, doch dat ging zou een vriend de schuld der aanrij- niet door. Toen werd een reeds lang d'ing op rich nemen, doch wijselijk bestaand plan voor de inbraak in de genoeg kwam hij er van terug. De banketbakkerswinkel uitgevoerd, officier wees erop, dat verdachte waar het evenwel niet verder kwam reeds eerder wegens doorrijden na dan intrappen der deur. een aanrijding is veroordeeld en ook wegens dronken een auto besturen. De rechter herinnerde er aan, dat Daarom luidde de eis een maand ge- verdachte reeds een stevig strafblad vangenis9traf en intrekken van het bezit en de officier wees erop, dat rijbewijs gedurende twee jaar met hij reeds op 13-jarige leeftijd met de aftrek van de tijd waarin het is in- rechter in aanraking kwam. In de 5 getrokken. De rechter merkte op, dat jaar tij dis, zijn reeds 13 processen ver- bescherming van de weggebruikers baal o.m. wegens inbraken en dief- legen lieden als verdachte noodzake- stailen tegen hem opgemaakt, zodat lijk is en veroordeelde tot twee we de eis nu luidde 6 maanden gevange- ken gevangenisstraf en intrekken van nis9traf. De rechter veroordeelde tot het rijbewijs gedurende drie jaar drie maanden gevangenisstraf. met aftrek van de tijd, waarin het Een 21-jarige chauffeur eveneens reeds is ingetrokken. Gistermiddag om half twee slaak- oranjegroen en de beste gerande gla- te de keuringscommissie voor gla- diool - werden gewonnen door de fa, diolen een zucht van verlichting: het P. Visser uit St. Pancras, resp. met was - eindelijk! - gebeurd. Van ruim Victoria, Forest Firs en Page Boy. half elf af was men kijkend, keu- Het gedrang was dit jaar het grootst rend en puntentellend door de keu- bij de gevlekte en bij de lichtrose ringszaal van het Krelagehuis gegaan gladiolen waarvoor resp. zeven en men had van twintig verschillende acht favorieten waren ingezonden, kleurklassen de beste gladiool-van- Naast gladiolen zag men ook al het-jaar aangewezen en toen had men heel wat dahlia's. De fa. Ballego uit zich recht gezet voor de laatste ron de. Uit deze twintig moest de fina- Leiden zond al een bijzondere mooie groep in, waarin o.m. schitterenden list komen en het duurde wel even de donkerrode semicactus Goodwill, voor men die had aangewezen. Ruim de oranje semicactus My Fancy, de half twee was het zo ver en kon men witte semicactus Tu Tu, de brons de fa. Salman uit Noordwijk geluk- kleurige semicactus Brunette, de zeer wensen. De rode „Trance" van deze fraaie lilakleurige cactus Fashionable firma had de meeste punten behaald en diverse andere nieuwigheden van en de zilveren „cup" van de Neder- de fa. Geerlings uit Heemstede no- landse Gladiolen Vereniging zal dus teerden we de dieplila semicactus Ro- weer een jaar in het kantoor van de sita en de dieprode Favorite, waarvan Noordwijkse firma te pronk staan. de decoratieve bloemen worden ge dragen door sterke, beste stengels. De fa. H. van Leeuwen uit Sassen- Het werd voor de Noordwijkse heim voerde een alleraardigst knol firma trouwens toch een triomfdag, gewasje-uit Zuid-Afrika ten tonele Vele Salman-aanwinsten werden uit- Babania. Het was een zaaisel waarin verkoren als de beste in een bepaal- de lila en de blauwe tinten overheer- de kleur. In lila Memorandum, don ker rose Rosita, blauw Blue Conque- sten. Er komen ook gele en rode exemplaren van voor. Het knolgewas- ror, paars Domino, lichtrood Little je, dat ook door zaaien wordt ver- Rock, zalmkleur Perosi, roomkleur menigvuldigd, heeft aan wat dikke Muscadet, purper Robert Koch, licht- steeltjes zeer elegante bloempjes. Ba- rose Pink Sensation en de beste rode bania wordt in potten onder glas ge- Trance waren Salman-aanwinsten! kweekt en kan bij gunstige weersom- De andere tien onderscheidingen voor standigheden ook buiten bloeien. de beste gladiool-op-kleur gingen naar diverse firma's. Zo won de fa. Konijnenburg Mark te Noordwijk met Groene Specht de titel voor de beste gevlekte, met K. M's Blue „DE MOEDERKERK VERHEUGT ZICH" Voor de Haagse politierechter a In de documentaire „De Moeder de prijs voor de beste donkerblauwe, kerk verheugt zich" („Gaudet Mater uit Paus Johannes' XXIII de auto een aanrijdiing op de Nieuw- dit tot de botsing had bijgedragen, spreken was. met Toulouse Lautrec de erepalm Ecclesia" veenseweg veroorzaakte, dan wel dat Want, een medisch 9tudent uit Lei- Verdachte betoogde dat hij slechtsyoor de beste abrikooskleurige en toespraak t.cv de on en. in, e van het koolmonoxyde hierbij een rol heeft den, die als getuige werd gehoord, 3 glazen bier had gedronken die dagGolden Standard werd aangewezen Concilie) die de KRO TV yrvnrtacr ia gespeeld. deelde mede, dat hij dadelijk na de en hij met een makelaar in Nieuw-als de beste gele. Black Giant van augustus a.s. op het scherm breJt „Uw auto was een rijdende dood- aanrijding verdachte had gecontro- veen een gesprek had gevoerd overJonkman-Hulsebosch, Sassenheim, krijgt de kijker een beeld van dè kist," zo informeerde de rechter de leerd en geen verschijnselen van verkoop van een huis. Hij zou dus was van de zwartrede aanwinsten de voorbereidingen en de eerste zittines- ■Het was eigenlijk voor de verdedi- verdachte, die verklaarde dat zelf niet monoxyde had waargenomen, doch niet dronken zijn geweest. beste, van de witte behaalde Tequen- periodie van het Tweede Vaticaanse ger van een 26-jarige vertegenwoor- te hebben geweten. wel een sterke dranklucht. Verdach- De officier van justitie dacht daardama van Van der Meer, Noordwijk, Concilie. Het commentaar bij deze diger een verrassing ter rechtzitting Bij onderzoek was n.l. komen vast te had enige tijd met een snelheid anders over en ei9te een week ge-he1- hoogste aantal punten, van de ge- door Hans Worteliboér vervaardigde te vernemen., dat het een vraag was, te staan, dat de uitlaatpijp doorge- van pil.m. 80 km. achter deze getui- vangenisstraf en intrekking van hetstre.epte was het My Love van de fa. documentaire wordt gesproken door of verdachte onder invloed van drank roest was en dampen in de auto kon- ge in een auto gereden en daarbij nog rijbewijs gedurende een jaar. De ver-Preijde, Breezand die de erepalm Ben Beinema! De produktie van deze verkeerde toen hij op 14 mei iin d'en komen. geen tien meter tussenruimte gehou- dediger pleitte vrijspraak, subs, de-veroverde en de resterende drie prij- uitzending is in handen van Jan Nieuwveen met de door hem bestuur- De vraag was maar, in hoeverre den, waarover de getuige niet erg te mentie. zen - voor de beste oranje, de beste Braakhuis GO leiden - Alphen maanden zonder kosten. Van Zijp, Haarlemmerstr. 295, Korevaarstraat 6, tel. 22082. GF Batavus, Berini, Puch, Solex, RAP, Gazelle, Mb- narscoot, Locomotief, Mag neet bromfietsen. Voor de grootste keuze. Van Zijp, Haarlemmerstr. 295, Kore vaarstraat 6. G? 10' volle uren autorijles 47.50. Modern lesmateriaal, gediplomeerde instructeurs Halen en brengen gratis. Theorieavonden met licht beelden. Erkende bonds- autorijschool De Centrale, Veerstraat 31, Leiden, tel. 24600, Populierenstraat 9, R oei of a ren dsveen Op de Correspondentie afdeling van de STEDELIJKE FABRIEKEN VAN GAS en ELECTRICITEIT is plaats voor een Het bezit van het Mulo-diploma of het getuig schrift van een gelijkwaardige opleiding strekt tot aanbeveling. Leeftijd tenminste 25 jaar. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de afdeling Personeelszaken van voornoemde Fabrieken, Lange- gracht 70, Leiden. combinatie. Keuze uit alle bekende merken. Ook op termijn. Na 7 uur: Van EerseL Ravelstraat 25, tel. 30963. Te koop aangeb. z.g.a.n. half Engelse witte kinder wagen tegen elk aann. bod. Burggravenlaan 50. G? Aangeb. accordeon kl. model 60.Herengracht 122, Ledden. Gevraagd een flinke JONGEMAN voor magazijnwerk. Leeftijd 1618 jaar. Zaterdags vrij. Eventuele reiskosten worden vergoed. V. d. Meulen, Oude Rijn 36, Leiden. Voor autoplaatwerk Blonk's Autobedrijf, Nieuv/straat 33-41, Leiden, telef. 30600. G? Wat kost het bed- denreparaties? 1-pers. v.a. 18.50; 2-pers. v.a. 24.90, met damast. Desgewenst in een dag gereed. De 3 Eenen, Haarlemmerstr. 111 tel. 23867. koopt alles, zoals radio s pick-ups, langspeelplaten, motorfietsen, auto's enz. Tevens zolderopruimingen G. van Vliet, Jan vossen- steeg 20, tel. 30184. G£ Huish. hulp gevraagd bij echtpaar alleen, gerie felijk huis. Goed loon. Aan melden: Thorbeckestr. 23, tel. 32675. G? Uitslag loterij bejaar den R'veen. 768 eerste pr., 1183 2e prijs, 1353 3e prijs, 922 4e prijs. Noordeinde 162a. GT 500 Merkfietsen in vele kleuren en uitvoeringen 125,- kompleet. Van Zijp, voorradig. Prijzen vanaf Haarlemmerstr. 295, Kore vaarstraat 6. G? Ter overname aangeb. Renault Dauphine 1962. Te bevr. tussen 7 en 8 uur, Emmalaan 59, Oegtgeest, tel. 50564. Voor uw vdkantie een nieuwe camera. Foto van Bemmelen, Zoeterwoude, telef. 01715-353. 'N GOED BEGIN OP DE TECHNISCHE SCHOOL Straks gaat het beginnen: het nieuwe jaar van de Tech nische School. En natuurlijk wil je zo goed mogelijk voor de dag komen. Ook wat je overall betreft KORS - Vakkleding heeft weer de grootste sorte ring overalls die „stoer" staan. Ook met manchetmouwen in de vakkleuren blauw - kaki en wit. LEIDENS GROOTSTE SPECIAALZAAK HAARLEMMERSTRAAT 241-243 Filiaal: Haarlemmerstraat 3 Telefoon nrs 20151-25665 Op ADMINISTRATIEKANTOOR wordt gevraagd] NET VLOT MEISJE j voor eenvoudige administratieve werk- j zaamheden. Leeftijd ongeveer 16 jaar. j Brieven onder no; 6871 bureau van dit blad i GF Fraaie Mechelse leeu wenkop dressoir, leeuwen kop tafel en kastje. Em pire ladenkastje, Empire kabinet, mahonie ronde en ovale tafel, blaasbalg, ko peren pomp. Inkoop antiek enz. W. F. Koor em am Nwe Rijn 9 t.o. V. D. bij de Hoogstraat. Tel. 23261. 2* Dames en heren. Voor een vakkundige haarbe- handeling loop dan even by ons aan en U is tevre den. Laat een permanent bij ons zetten. Heren be zoekt deze kapper voor lastig haar. Het Kappers - huis. Apothekersdijk 8, tel. 26218. kom geschenk! Koopman, Hooigracht 96, tel. 31701, maakt voor U mooie, vlotte briefkaart foto's v.a. 3.75 p. 3 stuks; pasfoto's v.a. 3.75 p. 3 stuks pasfoto's vanaf 1,- per 3 stuks. «5? Gebroken ruiten, glas- in-lood-reparaties worden door mii met spoed her steld. Glasreparatiebedrijl D. Galjaard, De Sitterlaan 76, telef. 32916. G? Puch. Rap en Magneet de bromfietsen van klasse. Bij ons steeds uit voorraad leverbaar in diverse kleu ren en modellen. Motor handel Piet van Schie, Nieuwstraat 40, Leiden, telef. 21077. GT RAP bromfietsen vanaf 625,-, le betaling 180,-. Be taling in 3 maanden zonder kosten. Van Zijp, Haarlem merstraat 295, Korevaar straat 6. G? Te koop dubbelwandig uitneembare houten direc tiekeet, afm. 7x5 m. Prijs 1500.Lijsterstraat 15, Leiden. G? Wilt U autorijden? Dan eerst rijles nemen in de nieuwste Renault R 8 bij autorijschool „Irene", Nwè Beestenmarkt 2, Leiden, tel. 26753, b.g.g. Woubrug- ge 01729-286. G? Biedt zich aan net R.K. meisje, 15 jaar, met type diploma voor lichte kan toorwerkzaamheden. Liefst op een klein kantoor. Br. onder no. 6858 bur. van dit blad. GT Solex-oto bromfiets v.a. 375.,-, le betaling 110.-. Be taling in 3 maanden zonder kosten. Van Zijp, Haar lemmerstraat 295, Kore- C? B.M.W., Puch en Zun- dapp-dealer voor Leiden: Motorhandel Piet v. Schie v/h Dolf v. d. Linden, Nieuwstr. 40, Leiden, tel. 21077. GT „Rosine" geeft de hoog- in verlovingsringen, gou den, zilveren en verzilver de artikelen. Het adres voor alle reparaties en uurwerken. Steenstraat nr 16, tel. 26854. G? 'n Horloge? Voorkom teleurstelling. Koop bij vakmensen! Ruime keuzo Roamer, Prisma, Orsis, enz. Reeds voor 28.75 een 17 steens ancre horloge, schokvrij (incabloc) wa terwerend. Eigen werk plaats, dus 100% ser vice. Uurwerkkliniek, La ge Rijndijk 8. GT Te koop 5 eiken uit- schuiftafels 7.p. stuk, 2 pers. opklapbed. 10.—, finish dressoir 7.50, 1 :nappe huiskamerstoelen 7.50, l_pers. Eng. ledikant pers. opklapbed ƒ5.4 fen_ .50, 1 per; 7.50. Te bevragen: Jan- vossensteeg 51. GT Voor bijzonder mooi gestreept katertje wordt vriendelijk tehuis gezocht. Het i§ 4 maanden oud en zindelijk. Tel. 24295. GT Kinderfietsen in vele maten en kleuren. Prijzen vanaf ƒ46.50. Van Zijp, Haarlemmerstr. 295, Kore vaarstraat 6. G? Gebruikte bromfietsen voorradig. Door inruil ver kregen. Door vakmensen nagezien. Van Zyp, Haar lemmerstraat 295, Leiden. G? ƒ25.voor uw oude stofzuiger bij aankoop van een nieuwe. Natuurlijk bij fa. Dusoswa, Turfmarkt

Leidse Courant | 1963 | | pagina 7