Verschillende verkeersinzichten voor Leidse Kantonrechter Weerbericht Marktberichten Het weer in Europa Pater J. H. Hagenaars o.f.m. als pastoor van Haagwegparochie geïnstalleerd DINSDAG 13 AUGUSTUS 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 In de zaak tegen een 64-jarige poe lier uit Leiden konden de kanton rechter mr. W. de Koning en de offi cier mr. C. Sluijk, weinig waarde ring opbrengen voorde verdediging van verdachte, die hierbij in niet ge ringe mate blijk gaf, dat hij het grote gevaar, waarin hij zowel zijn mede weggebruikers, zijn echtgenote als zichzelf had gebracht niet in^ag of wilde inzien. De poelier sloeg name lijk op 28 maart j.l. met zijn auto na even te hebben voorgesorteerd op Rijksweg 4 onder Oegstgeest linksaf teneinde zijn weg via de Vinkenlaan te kunnen vervolgen. Een automobi list uit de richting Amsterdam was op dat moment echter met vrij grote snelheid zo dicht genaderd, dat een hevige botsing onvermijdelijk was. Hoewel de materiële schade vrij groot was en onder meer verdachtes auto finaal „onderste boven ging" kwamen de automobilist en verdachtes echtge note er zonder noemenswaardige ver wondingen van af en liep hijzelf „slechts" een gebroken arm op. „Ik heb volgens de regels eerst voorgesorteerd en daarna enige auto's uit de tegenovergestelde richting la ten passeren. Daar die laatste auto zeker nog 600 meter van mij verwij derd was dacht ik wel te kunnen oversteken. Hij reed echter zo hard, dat ik mij in mijn berekening vergist heb," voerde de poelier tot zijn ver dediging aan. Volgens getuigen bedroeg de af stand waarop die andere auto zich bevond toen u overstak, nauwelijks 200 meter en u stak dermate lang zaam de rijbaan over, dat er wel een botsing moest volgen," repliceer de de kantonrechter vrij scherp, In zijn requisitoir legde de officier de nadruk op het ontstellend gebrek aan verkeersinzicht, dat verdachte aan de dag had gelegd en wel door uiterst langzaam een rijbaan over te steken, terwijl op vrij korte afstand een tegemoetkomende auto reed, waarvan een zeer hoge snelheid kon worden verwacht. Rekening houden de met het feit, dat verdachte door zijn nog steeds durende non-activi teit reeds de nodige schade had op gelopen, eiste hij ditmaal 160 boete subs. 20 dagen. Met verwijzing naar zijn reeds langdurig sterk verminder de inkomen, vond verdachte 100 boete nog veel te hoog. Niet aldus de kantonrechter, die vonniste met 150 boete subs. 1 maand. Dochter sprong bij. In de volgende zaak zweefde eni ge minuten een voorwaardelijke hechtenisstpaf boven het hoofd ,van een 51-jarige brandstoffenhandelaar uit Noordwijkerhout. BEURSOVERZICHT VAN DINSDAG Internationals flauw De beurs heeft vandaag de gun stige stemming van maandag voor de internationale waarden niet verder kunnen voortzetten, het tegendeel is eerder waar. De hoofdfondsen on dergingen een koersreaktiewaarbij Kon. Olie en Unilver de grootste verliezers bleken te zijn. Voor Uni lever wat dit bepaald geen tegenval ler, omdat dit fonds gisteren in Wall Street hoger sloot. Kon. Olies no- teex-den op de Newyorkse beurs een halve dollar lager. De handel op het Damrak had weinig te betekenen. Unilevers, die 's morgens als hoog ste prijs 168,80 noteerden, open den op 168,10 als gevolg van mid denkoersaanbod. Later op de middag daalde de prijs zelfs tot 167,30, om daarna weer aan te trekken tot 167,80. De slotkoers van gisteren was 169,20. Kon. Olie daalde van 168,50 tot 168,10 om op 168,30 de markt te verlaten 170,20). Philips verloor een halve gulden op 156,00. AKU en Hoogovens nauwe lijks prijshoudend op resp. 481 en 596. Er waren geen stimulansen aanwezig, die de koersen van de hoofdfondsen gunstig konden beïn vloeden. Het geringe aanbod had de overhand, waardoor de koersdalin gen worden verklaard. Men wacht met spanning de eei'ste halfjaar cijfers, alsmede het interim-dividend 1963 van het Unilver concern, die 14 augustus worden gepubliceerd, af. Men houdt een hoger interim divi dend voor mogelijk. Vorig jaar werd een interim dividend van 1,60 of 8 procent uitgekeerd. Daarna volgde een slotdividend van 14 procent. Vorig jaar verhoogde de Kon./Shell groep het interim dividend en wel van 2,25 tot 2,60. Waarom dan nu Unilver niet, aldus redeneert de beurs. Uit de slotkoersen van maandag in Wall Street kon het Damrak van daag geen steun putten. Ook de overige Europese beurzen gaven geen koersveranderingen van enige betekenis te zien. De Scheepvaartsektor was goed prijshoudend tot een weinig hoger met geringe omzetten. De leidende cultures lagen verwaarloosd in de markt. In de staatsfondsenhoek blijft de stemming opgewekt. In de lokale afdelingen viel ook al niet veel te beleven. De niet on belangrijke hogei'e winst over 1962 bracht aandelen „Halberg" weder om iets hoger. Daarentegen werd „George Dröge" iets lager geadvi seerd op de belangrijk lagere exploi tatiewinst. Hiermee had de beurs echter reeds veel eerder rekening gehouden waardoor de koers daalde van 238 tot 222. Er was vraag aan wezig voor de aandelen „Vereenigde Machines". Dit hoofdzakelijk op de publikatie over de vooruitzichten van het concern voor het verkrijgen van orders uit Indonesië De brandstoffenhande'laar werd in juni j.l. veroordeeld tot 50 boete omdat hij op 17 januari j.l. zijn doch ter, dii^ geen enkele rijbevoegdheid bezat, met zijn bestelwagen brand stoffen had laten bezorgen. De doch ter kreeg toen 40 boete. Verdachte beriep zich toen overigens tever geefs op de toenmalige noodsitua tie bij de brandstoffenaflevering en het gebrek aan personeel. Op 18 mei j.l. werd de dochter weer „op heter daad" achter het stuur betrapt bij het rondbrengen van bestellingen. Vader en dochter kregen dus prompt weer een proces-verbaal. Beiden lieten ditmaal verstek gaan. Met verwijzing naar genoemde von nissen en het verweer van de brand stoffenhandelaar, hekelde de officier scherp de grote minachting voor de wet, die de vader had getoond en het misbruik dat hij wederom van zijn vaderlijk gezag had gemaakt. Hoewel uiteraard in mindere mate, nam hij het de clandestiene chauf- feuse eveneens kwalijk, dat zij zich blijkbaar niets van de wet had aan getrokken. Gezien de herhaling van de feitffi, eiste hij thans niet minder dan 100 boete subs. 20 dagen, tegen de brand stoffenhandelaar zelf en 80 boete tegen diens toen nog niet rij bevoeg de dochter. Wat de 100 boete voor de vader betrof vonniste de kanton i-echter 2onder meer conform. Daar hij aannam, dat de dochter thans voor haar rijexamen geslaagd was en dus minder „onbevoegd" was dan eerst werd aangenomen, veroordeelde hij haar ditmaals nog tot 50 boete subs. 10 dagen. Een wrak. „Ik had pas tengevolge van een ongevad in het ziekenhuis gelegen en was daardoor financieel niet in staat het wagentje op te knappen," ver klaarde een 24-jarige handelaar uit Leiden het feit, dat het vehikel, waar mede hij in april j.l. op rijksweg 4 werd aangehouden een ware waslijst van gebreken vertoonde. Hiertoe be hoorde o.m. een defecte voet- en handrem, 3 totaal niet functionerende scshokbrekers, en last but not least een stuurinrichting, die niet minder dan 175 graden speling vertoonde. .Volgens het politierapport kon met dit wrak niet normaal rechtuit ge reden warden en het is mij dan ook een raadsel hoe u er mee kon rij den," merkte de kantonrechter met een steeds stijgende verbazing op. De officier kwam door de indruk wekkende reeks aan een totaal van 180 boete subs. 36 dagen. „Waar moet ik dat van betalen," vroeg ver dachte met verwijzing naar zijn eer der genoemde financiële strop zich tijdens zijn laatste woord af. De kantonrechter maakte er totaal 150 boete subs. 30 dagen van. Raderboot met benenwerk in Witte Singel Vanmiddag dreef in de Witte Sin gel een ietwat vreemd varend voor werp rond. Het was een vierkante witgeschilderde houten bak, die in de verte op een bootje leek (wat de vormen aangaat), met aan weers kanten een fel oranje gekleurd schoepenkruis, dat door het water maalde. De bak voer dus en bracht zelfs een lichte kabbeling en een soort van kielzog in het niet al te heldere, maar anders altijd stille water van de Witte Singel. In het vaartuig zaten twee knaap jes, die met hun benen een soort vliegende-hollander-voortstuwings- apparaat in beweging brachten. En die deed dan weer de twee raderen door het water malen. U ziet het, zo eenvoudig als het maar kan. Je moet er echter maar opkomen om met eigen spullen, zo jong als je bent, een echte watervakantie op touw te zetten. Maar dan niet draaie rig worden! ENKEL GEBROKEN IN DE KERK Gisteren omstreeks 5 uur is de 48- jarige mevr. v. d. G. van de Lange Mare in de Hartebrugskerk aan de Haarlemmerstraat uitgegleden en heeft daarbij haar linker enkel ge broken. Via de E.H.D. werd zij ter behandeling overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. BURGERLIJKE STAND Geboren: Menno z.v. A. Post en A. Brakel; Richard z.v. D. Beekban en M. C. J. Beuigeledijk; Ronaldus Adri- anus Nicolaas z.v. A. J. W. v. Brecht en P. G. M. v. Brecht; Dirk z.v. D. J. Kloos en A. W. Knik; Jacobus z.v. J. Zuurmond en C. M. Langezaal Helena Alida d.v. J. v. d. Luit en J. P. C. Schrijver; Martinus Cornelis z.v. C. J. Hofman en J. A. T. Ver haar; Monique, d.v. A. Eradus en J. Beij; Eleonora Leontine Maria d.v. J. P. Stokkermans en M. P. Zoet; Pe trus Adrianus Martinus z.v. H. J. v. d Poel en M. J. Nessman en E. C. Stilkkelorum; Thornwald Pieter z.v. P. W. Bouwman en P. M. van Leeu wen; Ingeborg Neltje d.v. J. Braaf en J. M. van Dijk; Mai*c z.v. W. F. H. Soholten en E. Planjer; Robert Emief z.v. J. J. Binnendijk en -A. Zevenho ven; Leendert z.v. H. J. Kramer en D. C. van Diggele; Krista d.v. A. Strik en L. G. v. d. Eng; Maria Elisa beth d.v. G. J. vain Erk en H. J. Hoe- demaker; Johannes Gerardus Fran- goiis z.v. C. A. Vromans en C. M. F. v. Harteveld; Hubertha Lena, d.v. J. Berends en A. J. Winkel; Francis- cus Pieter Anitihonius z.v. C. J. Roo mer en A. M. v. d. Berg; Gaby Mar garet d.v. J. Guérin en H. J. A. Bo- dar; Antonia Jolanda d.v. L. Siaffe- leu en A. Verhoeven; Maartje Suzan ne Elisabeth d.v. B. Schrijver en W. Laman; Adrianus Johannes z.v. J. W. v. d. Werff en C. H. v. Deventer; Annette d.v. F. H. van Oosten en T. van Riesen; Yvonne Johanna Christi na d.v. C. L. Juffermans en C. H. M. Ouwerkerk; Pieterke Elisabeth d.v. C. J. Mol en J. R. Zuijderduin. Getrouwd: A. Rutgers v. d. Loeff en E. J. Ober; H. P. Redegeld en C. Prins; S. Gans en J. Nieuwenburg; J. Ursinus en C. Lagas. Overleden: A. J. Leenhouts, 60 j., eohtgen. van P. Schalk; F. H. J. Vrij- enhoek, 71 j„ wed. van C. W. Nieu- wendij'k; M. A. Vermeij, 75 j., wed. van J Opdam; S. Gordijn, 60 j., man; J. M. W. Jansen, 66 j., eohtgen. van A. C. M. Witkamp; R. Reinsma, 65 j., wed. van H. J. Klijn Hesselink; H. E. Buiskool, 79 j., man; E. C. van Gin- kel 69 j., wed. van A. Boender. ZOETERWOUDE „ZWIETEN" WEER THUIS VAN JEUGD VIERDAAGSE Begunstig door vrij goed wandel weer heeft de wandelsportvereni ging „Zwieten" uit Zoeterwoude in de afgelopen week voor de zesde maal in successie deelgenomen aan de Jeugdvierdaagse, die van woens dag tot en met zaterdag jl. in Breda werd gehouden. Dat voor dit natio naal wandelfestijn - dit jaar voor de zevende maal georganiseerd - een steeds groeiende belangstelling be staat, bleek wel uit het feit, dat dit maal het record aantal van 1766 jeugdige wandelaars(sters) - vorig jaar ruim 1500 - uit alle delen van het land eraan hebben deelgenomen. Onder leiding van de dames Van Steyn en de heren Hoogervorst en Zandbergen, trokken dinsdagmor gen niet minder dan 69 jeugdige „Zwietenaren" (vorig jaar 60) naar de Baroniestad. Daar de Zwieten jeugd ook nu weer de bijzondere prestatie levei'de zon der een uitvaller de Jeugdvierdaag se 1963 te volbrengen, mochten al len zaterdag aan het traditionele slotdefilé deelnemen en hiervoor van het talrijke publiek een welver diende ovatie in ontvangst nemen. Alvorens aan dit défilé - dat onder meer ook muzikaal werd opgeluis terd door de drumbapd „St. Jan" uit Zoeterwoude - deel te nemen, wer den de ruim 1700 jeugdige wande laars (sters) door de vele ouders, die uit alle delen van het land naar Breda waren gekomen, eerst een flink „in de bloemetjes gezet". Ook de 69 jeugdige „Zwietenaren" ont brak het niet aan een bloemenhulde daar ook hun ouders, met aan het hoofd Zwietens erevoorzitter burge meester J. A. Detmers van Zoeter woude vergezeld van zijn echtgenote per touringcar naar Breda waren gekomen om het slotfestijn bij te wonen. De kleine Zoeterwoudse wande laars (sters) - uitgeleide gedaan door hun pleegouders - arriveerden allen, vergezeld van hun ouders, behouden in het Don Boscohuis. De woorden van lof, die voorzitter G. van der Krogt aldaar tot hen richtte ging de traditie-getrouw weer van een heer lijke traktatie vergezeld. In een kort slotwoord dankte de voorzitter de ouders nog voor hun spontane mede werking aan het welslagen van het geheel en het vertrouwen, dat zij weer in de leiding hadden gesteld. OEGSTGEEST De Gids voor de parochie St. Wii- librord was na twee jaar aan een nieuwe uitgave toe wegens de vele wijzigingen die zich in die tussen tijd hebben voorgedaan. Het is een nuttig en akkuraat naslagwerkje (50 bladzijden), dat echter blijvende waarde heeft door de bijdrage „Ge schiedenis van de Parochie" door drs. H. van Woei-den. In deze bijdrage wordt in kort bestek (15 bladzijden) een overzicht en ook een inzicht ge geven in de geschiedenis der paro chie. Deze bijdrage is een gelukkige harmoniëring van vele feitelijkheden tot een boeiend verhaal in harmo nieus Nederlands. VOORSCHOTEN Raadsvergadering kon niet doorgaan Meeste raadsleden waren afwezig De raad van de gemeente Voor schoten kon gisteravond geen door gang vinden omdat meer dan de helft van de raadsleden afwezig was. De raad van Voorschoten telt 17 leden. 9 leden waren afwezig. Burgemeester L. de Kool wachtte tot kwart over acht en las toen het regelement van orde voor, hoe gehandeld moet wor den in zulke aangelegenheden. In 'eerste instantie zou er in de vakan tiemaand van augustus geen raads vergadering worden gehouden. Gede puteerde Staten van Zuid-Holland onthouden echter hun goedkeuring aan het bouwplan op de driehoek Oranjekade-Papelaan- Wijngaarden laan. B. en W. van Voorschoten stel len de raad voor een beroep in te stellen bij de Kroon tegen de beslis sing van Ged. Staten. Om vertra ging te voorkomen bij het uitvoeren van het bouwplan is er wel enige spoed nodig. Voor een raadsvergade ring moet minstens de helft van de leden;aanwezig zijn. Het voorval van gisteravond is een unicum in de ge schiedenis van Vborschoten. Burge meester L. de Kool riep gisteravond de raad van Voorschoten opnieuw bijeen voor een vergadering te hou den op dinsdag 13 augustus (heden avond) dus 24 uur na de eerste. De verwachting is, dat het dan mogelijk moet zijn minstens 10 leden van de raad bijeen te krijgen. Veel leden van de raad zijn op vacantie en dus niet beschikbaar, doch enkele leden waren zakelijk verhinderd, Wedvlucht Dé postduivenvere niging De Zwaluw liield een wed vlucht voor jonge duiven vanaf St. C Advertentie) Chrislain-Hoenec. Afstand 193 km. Gelost werd om 13.00 uur Z.W. wind. Aankomst le prijsduif 15.15.47. Snel heid 415.77 m per minuut. Aankomst laatste duif 15.31.08, snelheid 272.08 m. per minuut. Uitslagen: P. Belt 1, 6, 7. 10, 35, 37. M. M. Paarde- kooper 2; Hendriks 3, 5, 89, 17, 18, 28, 32;; L. Hemmes 4, 9, 39; W. On- stenk 11, 12; D. Brouwer 13; T. van Wissen 14. 15; P. van Wissen 16 ,38; J. Schrijvers 19, 25, 30, 40; H. v. d. Wal 20, 22; H. J. van Klaveren 21, 29, 36; J. Westenbrink 23, 24; D. Maat 26; D. Tuyll 27, 33; A. C. de Groot 31, 34. Medegedeeld door het KNMI geldig van dinsdagavond tot woensdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur. DEZELFDE TEMPERATUUR Veranderlijke bewolking met plaatselijk enkele buien. Over wegend matige wind tussen zuidwest en noordwest. Weinig verandering in temperatuur. Alle aandacht voor zielzorg De parochie van de H. Leonardus a Portu Mauritio aan de Haagweg te Leiden heeft een nieuwe herder. Het is allemaal heel erg snel gegraan. In één week werd het heengaan' van pastoor Barnabas van Rijn o.f.m. en de benoeming van zijn opvolger, pa ter J. H. Hagenaars o.f.m. uit Den Haag, bekend gemaakt en volgde de installatie van de nieuwe pastoor, die gisteravond door deken W. P. M. Ha ring aan de Haagweg in zijn functie bevestigd werd in het bijzijn van belangstellende parochianen en jon geren uit Den Haag, met wie pastoor Hagenaars zoveel te maken heeft ge had tijdens zijn kapelaansjaren. Om acht uur gisteravond werd pas toor Hagenaars door deken Haring, de Leidse geestelijkheid en het kerk bestuur ingehaald en begeleid naar het priesterkoor. Een lezing uit een brief van Paulus aan Timotheus, waarin de apostel zijn vriend en me dewerker te Ephese op het hart drukt om zijn Kerk goed te besturen, een voorbeeld voor zijn gelovigen te zijn in woord en gedrag, naar heiligheid te blijven streven, de dwaling te be strijden en het geloof der hem toe vertrouwde christenen te bescher- fen, legde een zinvol accent op deze korte, maar gewichtige plechtigheid. Op deze tekst wees ook deken Ha ring, die vervolgens de gebeurtenis sen der afgelopen week resumeerde De deken sprak van het onverwachte vertrek van pastoor Van Rijn na een vierjarig verblijf te Leiden. De paro chianen zullen aan hem een dank bare herinnering hebben overgehou den. „De pastoor heeft hier in het geheel geen gemakkelijke taak ge had, maar hij heeft alles goed, accu raat en eerlijk gedaan. Zijn werk heeft hem grote zorgen gekost; zijn verdiensten voor deze parochie zijn zeer groot geweest. Helaas heeft zijn lichamelijke toestand het hem niet meer mogelijk gemaakt uw pastoor verder te blijven". Te benijden. De nieuwe pastoor kan door zijn collega's benijd wonden, aldus de de ken, omdat hij al zijn aandacht kan besteden aan de zielzorg. De schei ding van de beide parochies is achter de rug, hoewel er nog genoeg zorgen zullen zijn. „Ik feliciteer U, pastoor Hagenaars, omdat U echt pastoor hier kunt zijn, samenwerkend met een zeer goed kerkbestuur. Moge Gods zegen op uw werk rusten". De parochianen wekte de deken op er voor te zorgen, dat hun pastoor en hun priesters ook werkelijk priester kunnen zijn. Te veel woi'den de pa rochiepriesters in werk gemoeid waarvoor zij helemaal niet zijn. „Neem het werk om hen heen uit handen en laat hen vroeg deken Haring. Na het voorlezen van de bisschop pelijke benoemingsbrief door de de ken, legde pastoor Hagenaars de eed op het evangelie af. Hem werd de leiding van de parochie gegeven, ge symboliseerd door het opleggen van de stola. De nieuwe pastoor ontving de sleutels van de kei-k, de kelk, het missaal en het kazuifel en de sleu tels van het tabernakel, opdat hij de ere-dienst zou verzorgen tot verheer lijking van God en stichting en heil van de parochianen. Dan leidde de deken hem naar de preekstoel, de biechtstoel, de doopvont en de plaatsen van het kerkbestuur. De be vestiging als pastoor werd door de deken bezegeld met de vredeskus. Het Te Deum en de zegen met het Allerheiligste, gegeven door de nieu we herdei", besloten de installatie- plechtigheid. In de pastorie werd pas toor Hagenaars na afloop begroet door de Leidse pastoors en de andere parochie-geestelijkheid. Een onver wacht genoegen was een klinkende serenade, die de R.K. Leidse Harmo niekapel de pastoor bracht in de voortuin van de pastorie. Italiaanse boeren hebben maan dag in Verona op het belangrijkste plein in die stad perziken uitgedeeld aan de bevolking uit protest tegen de lage prijzen. De boeren kwamen met 200 traktors met aanhangwagens vol perziken. In het zuiden van Ita lië stortten de boeren zondag toma ten op de autowegen in een soort gelijk protest. De brandweer moest eraan te pas komen om de wegen weer berijdbaar te maken. TER AAR. Augurken. C. 0.18-0.25, DA 0.15-0.17, D. 0.14, CD. 0.07, E. 0.03. Alles per kg. BODEGRAVEN 13-8, Kaas. Aan voer 127 partijen Goudse kaas. Prij zen: le kwal. 2.38-2.43; 2e kwal. 2.27 -2.27; extra kwal 2.61. Handel kalm. LEIDEN 13-8. Vette varkens. Aan gevoerd 41 vette varkens. Noteringen per kg. levend gewicht. Licht: 190- 193-196; slachtvarkens 197-200; zeu gen 163-170. Handel flauw. TER AAR, 12 aug. - Groenten - Snijbonen 45-68, idem B 30-42, st. prinsesebonen 73-79, idem B 46-47, spekbonen 38-54, witte pronkbonen 29-32, andijvie 8-13, waspeen 9-18, uien 20-23, postelein 17, kroten 9?10, augurken E 6-9, idem geel 3, aard appelen 7-8, groene kool 17-20, spits kool 10-15 alles per kg; tomaten Ax 1,70, idem Ex 1,65-1,80, idem Cx 1,50 alles per bakje van 6 kilo; sla 6-15, bloemkool A 49-78, idem B 31-42, id. C 14-25, kussa's 1-12 alles per stuk. Bospeen 27, selderij 2-6 per bosje. Peren: kruideniersperen 26-47, ooms- kinderen 45, suikerperen 15, beauty of bath 20-21 alles per kilo. Export Veiling: Komkommers AA 15-17, idem A 14, idem B 12 per st. komkommers krom 11 per kilo. To maten A 2,60-3,00, idem B 2,65-2,70, idem C 1,70-1,80, idem CC 1,50 alles per bakje van 6 kg. RIJNSBURG, 12 aug. Bloemen Memorial Day 500-580, Mable Violet 380-400, Pandion 700, Wagenaar 690- 700, Life Flame 390-420, Alfred Nobel 700-740, Hoohsommer 760, Strauss 600-650 per 100. Scabiosa 400-470, Gaillardia 300-310, Liatris 230-320, Agapainthus 1200-1600, Godetia pel. 830, Am, Anjers Sim rood 1800-2000, Sim wit 1700-2500, Sim rose 1600- 2000, Elisabeth 1500, Sim G. J. 1800- 2000, Yellow 2800, Sir Arthur 2000- 2400, BelUa 2700-2800, New Pink 2300- 2400, Dusty 2000-2400, allies peT 100, Delightful 130-140, Godetia kop 30- 44 per bos, Gerbera 20-24 per stuk. ROELOFARENDSVEEN 12-8. Bloemen. Asters 12-38; Freesia's 17- 27; Ornithogalum 18-34. Montbretia 21-32; Colvilleis 25-54; Dahlia's 18- 45; Liatris 16-38; Anemonen 6-12; Gladiolen 18-38; Irissen 25-41 p. bos. Troschrysanthen 48-82 per bos. Am. Anjers: rode Sim 12-30; rose Sim 11-39; witte Sim 11-21; Arthur Sim 14-18; G.J. Sim 15-17; Pink dusty 13 -18; Harvest Moon 21-27; Tangerine 23-25 per stuk. Chrysanthen geplozen 13-25 p. stuk. Rozen 5-32 per stuk. Groenteen. Kropsla 3.50-19.00; Andijvie 8.00-12.00; snijbonen 40.00- 68.00; dubb. stambonen 41.00-49.00; bloemkool 12.00-47.00 per 100 kg.; tomaten 1.50-3.15 per 6 kg. ROTTERDAM, 13 aug. - Vee. - Totale aanvoer 3227, weekaanvoer 4865. Vette koeien en ossen 350, ge- bruiksvee 854, vette kalveren 500, graskalveren 282, nuchtere kalveren 470, varkens 12, lopers 74, biggen 46, paai-den 47, varkens 35, schapen en lammeren 532, bokken en geiten 25, Prijzen: le kwal. - 2e kwal. - 3e kw. vette koeien 300-330, 270-290, 250- 270, vette kalveren 290-320, 270-290, 245-260; graskalveren 40, 325, 280; nuchtere kalveren 180, 160, 140; lo pers 120, 100, 80; biggen 65, 60, 50; slachtpaarden 285, 255, 240; scha pen 110, 100, 80; lammeren 125, 100, 90; kalf- en melkkoeien 1150, 1000, 825; vare koeien 850, 750, 650, vaar zen 880, 760, 650; pinken 550, 425, 375; veulens 500, 400, 350. Aanvoer - handel - prijzen: vette koeien ruimer - kalm - als gisteren; vette kalveren: even kleiner - vlug - hoger, prima's boven notering; graskalveren: iets meer - flauw - stabiel; nuchtere kalveren iets rui mer - redelijk - ruim prijshoudend; varkens (levend gew.): als vorige week - kalm - prijshoudend; slacht paarden: matig - tamelijk - ruim prijshoudend; schapen en lammeren: gewoon - kalm - schapen gedrukt, lammeren prijshoudend; kalf- en melkkoeien: matig - stil - vooral niet hoger; vare koeien gewoon - slepend - gedrukt; vaarzen en pin ken: matig - lui - onveranderd; veu lens: als vorige week - goed - on veranderd. STOCKHOLM mist 22 0 OSLO geheel bewolkt 18 4 KOPENHAGEN zwaar bew. 19 1 ABERDEEN regen 14 5 LONDEN licht bewolkt 20 0 AMSTERDAM half bewolkt 19 1 BRUSSEL zwaar bewolkt 19 0 LUXEMBURG zwaar bew. 19 0 PARIJS zwaar bewolkt 10 0 BORDEAUX mist 20 0.8 GRENOBLE mist 23 2.5 NICE half bewolkt 26 3 FRANKFORT onbewolkt 23 0 MüNCHEN regen 23 4 ZüRICH regenbui 21 7 GENEVE half bewolkt 19 3.3 LOCARNO licht bewolkt 24 4 WENEN regenbui 30 0.3 ATHENE onbewolkt 32 0 ROME half bewolkt 29 0 AJACCIO half bewolkt 30 1 MADRID zwaar bewolkt 29 0 MALLORCA half bewolkt 31 0 LISSABON zwaar bewolkt 24 0 PAUZE BUITENKANSJE. Aan het buitenkansje van de a.s. vrije donderdag, waarop, naar de di rectie mededeelt, „onze bureaux ge sloten zullen zijn", gaat een vigilie of wake vooraf. De bedoeling van dat waken is, dat we als wakkere kna pen ons voorbereiden op de viering van dit zomerse feest. Het is theolo gisch juister om te spreken van de ten hemel opneming van Maria (in het missaal: ascensio opstijging van Christus; assumptio opneming van Maria). Het is echter zo'n mond vol! Er is bovendien geen enkele katholiek die niet het onderscheid ziet tussen de hemelvaart van Chris tus als betuiging van goddelijke al macht en de hemelvaart van Maria als begenadiging van een mens. „Want Hij die machtig is, heeft grote din gen aan mij gedaan". Die menselijke onmacht maakt voor ons mensen, het feest van donderdag zo feestelijk. Christus heeft zijn moeder in „2qjn heerlijkheid" opgenomen en die moe der is ook onze moeder. Want haar Zoon is de „Mensenzoon" en in Hem zijn alle mensen broeders van elkan der. PUZZEL No. 507 Hor.: 1 deel, 3 kreupel, 5 familielid, 7 zeezwaluw, 9 hoofd deksel, 11 erwtensoep, 13 rivier in Engeland, 15 morsdoekje, 16 stad in Engeland, 18 boom, 20 vlaskam, 22 tussenzetsel, 23 einde, 24 papieren, puntzakje (gewestelijk). Vert.: 1 Nederl. dichter, 2 voorzet sel, 3 zijtak Seine, 4 zwemvogel, 6 voorwerp om te snijden, 7 lans, 8 mist, 10 vaarwel, 12 soort, 14 nobele, 16 plaats in de schouwburg, 17 graaf- werktuig, 19 lol, 21 Europeaah. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 506 Hor.: 1 haat, 4 neus, 7 loper, 9 tomaten, 11 arm, 12 nat, 14 Aa, 15 ets, 16 m.o., 17 rad, 19 pel, 20 gebogen, 24 Marie, 26 leis, 27 tram. Vert.: 1 ha, 2 alom, 3 Tom, 4 net, 5 eren, 6 si, 8 pastoor, 9 traag, 10 Na men, 11 aar, 13 tol, 18 demi, 19 peer, 21 bas, 22 git, 23 al, 25 om. PU/NT „Zeg, waar blijft mijn ontbijt?"

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3