URDY MARS WINT ONBEDREIGD RUBINOFF WINT OVERTUIGEND BADGASTEN-TENNISTOERNOOI JAN MAATHUIS MET TROONGRAVIN NEDERLANDS BESTE COMBINATIE QUICK BOYS WEET NEDERLAAG TEGEN ENSCHEDE TE BEPERKEN MAANDAG 12 AUGUSTUS 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 DRAVERIJEN EN RENNEN DUINDIGT (Van onze paardesporbmedewerker) Met grote overmacht heeft Urdy Mars zaterdagmiddag op Duindigt gezegevierd. Na een halve ronde had hij, zonder zich te hoeven inspannen, Yankee Maid van de kop verdreven. Op het laatste rechte eind vluchtte Urdy Mars van het veld weg en won met grote voorsprong. Aanvankelijk scheen Yankee Maid een gevaarlijk tegenstandster te zul len worden. Ze had snel de leiding genomen, vóór Urdy Mars, Yberflöte en Sjakie Scoüt. Toen Urdy een aan- valletje ondernam op Yankee, capi tuleerde deze snel en Jan Wagenaar jr. stuurde Urdy Mars zonder moeite naar de kop. Hij kwam niet meer in gevaar en had vrij spel. Feler ging het toe in de strijd om de tweede plaats. Na een hevig ge vecht maakte Yankee Maid zich ten slotte los van Yberflöte en Sjakie Scott en finishte als tweede. Eindelijk de overwinning Baron Harvester behaalde met eige naar-rijder J. Glimmerveen eindelek eens een overwinning. Steeds was hij over een of andere tegenstander gestruikeld en steeds had hij het niet verder kunnen brengen dan de twee de plaats. Bijna had de baron hier weer genoegen moeten nemen; ge lukkig voor hem kwam de hevige eindrush van Zombrewer echter net iets te laat. Astor was wed als eerste over de eindstreep gegaan maar die was halverwege uitgeschakeld we gens onregelmatig draven. Van start af gewonnen en liep ver uit. Geen van haar con currenten kon Miss Willy maar ook even bedreigen. Ze ging fel door en op de eindstreep had ze vrijwel niets van haar grote voorsprong prijsge geven. Op afstand eindigde Paburion IL als tweede. Draverijen Zomerprijs (afstand 1500 meter): 1 Caty Hollandia (M. Vergaey) 2.21.2 1.34.1; 2 Conchito Six; 3 Caracara S. Tot. win 2,50 pl. 1,20 1,50 1,90 gek. De finish van de ren om de Jolly- Peterprijs tijdens de zaterdag op Duindigt gehouden koersen. Rechts de winnaar „Blaze of Fire", links „Poitou". 8,30, cov. 3,20. Kampeerprijs (afstand 2140 m.): 1 Boy Scotch (W. B. van Overeem) 3.09 1.29.2; Barones Spencer K; 3 Asilverno. Tot. win 3,20 pl. 2,-, 1,90 7,70 gek. 10,90 cov. 4,70 trio 734.20. Watersportprijs (afstand 2140 m): 1 Baron Harvester G (J. J. Glim merveen) 3.13 1.30.2; 2 Zombrewer; 3 Arctic van 's-Gravenhof. Tot. win. 10,10 2,10 2,40 2,80 gek. 8,40 cov. 4,90. Picknickprys (afstand 2000 m.): 1 Urdy Mars (J. Wagenaar jr.) 2.47.2. 1.23.6; 2 Yankee Maid; 3 Yberflöte. Tot. win. 2,60 pl. 1,50 1,80 gek. 5,80 cov. 3,70. Kampvuurprijs (afstand 2120 m.): 1 Abdullah Hanover (J. Wagenaar jr.) 3.01.3 1.25.5; 2 Amigo; 3 Ypsilon Saint; Tot. win. 2,10 pl. 1,20 2,10 1,40 gek. 3,50 cov. 6,70. Verkennersprijs (afstand 2100 m.): 1 Zaroline G (J. van Dooyeweerd) 3.02.5 1.26.1; 2 Y Kitty's Zoon; 3 Woelwater. Tot. win. 7,10 pl. 2,30 2,50 1,60 gek. 36,50 cov. 7,40. Rennen Jolly Peterprijs (afstand 1000 m.): 1 Blaze of Fire S (A. W. v. Dijk) 1.05; 2 Poitou; 3 Marijke. Tot. win. 1,90 pl. 1,10 1,60 1,20 gek. 11,30 cov. 13,60. Sultanprijs (afstand 2000 meter): Eerste afdeling: 1 Miss Willy (P. Boogerd) 2.13; 2 Paturion II; 3 Deer Gallows. Tot. win. 9,40, pl. 2,10 1,70 5,30 gek. 15,60 cov. 6,70. Tweede afdeling: 1 Lurango (H. J. v.d. Kraats) 2.17.8; 2 Crusader; 3 Solita. Tot. win. 2,40 pl. 1,20 1,30 1,90 gek. 5,80 cov. 4,30 trio 45. Totalisator omzet 131.350. Financiële strop voor Ronsse Behalve Rik van Looy liepen ook de organisatoren van deze wereldkampioenschappen op de weg zondagavond met zorgelij ke gezichten rond. Bij opbod hadden ze destijds beslag ge legd op de regenboogstrijd van de amateurs en de professionals. Het had het lieve sommetje van 7,8 miljoen francs gekost en daarbij kwamen nog een kleine 5 miljoen francs voor de kosten van de installaties en dergelijke. Maar die zouden er gemakke lijk weer uitkomen en mogelijk zou er zelfs nog een zoet winst je overblijven, zo rekende men in Ronsse. De wielerminnende Belgen moesten in massa's toe stromen en wie zou het willen missen, als Rik van Looy zijn derde wereldtitel op eigen bo dem ging behalen? Met 130.000 bezoekers op twee dagen zou men in Ronsse al quite spelen. Wel nu, de organisatie zal diep in de zak moeten tasten want zowel zaterdag als zondag bleef het bezoekersaantal ver bene den de verwachtingen. De Rons- senaren, die echt niet met zo veel genoegen aan dit wereld kampioenschap zullen terug denken, geven de schuld aan het slechte weer en de televisie. Het Internationale Badgasten Tennistoernooi is gisteren ondanks het minder goede weer toch in zijn geheel tot een goed einde gebracht. Slechts op de voorlaatste dag was het spelen bijna onmogelijk door de regen, hetgeen vooral de partij Frost-Rubinoff in A nadelig beïnvloedde. Ook de arbiter had van de regen veel hinder, zodat de beslissingen, die vanaf de hoogte op de spelers neerdaalden niet altijd even juist waren. Vooral Jack Frost had hieronder te lijden. „Deze wedstrijd had de finale moeten zijn" erkende later Ed Rubinoff, die met 63, 3—6, 64 aan het langste eind trok. Woodcock had op zijn weg naar de finale Langweg uitgeschakeld (6—1, 46, 64) maar Rubinoffs secure spel stond hem in de eindstrijd slechts vijf games toe (63, 62). Heren-enkelspel C werd een Duit se aangelegenheid; Kayser versloeg Heyd<e (6-3 5-7 6-3). Bijna slaagde mej. De Vos er in haar tegenstand ster mej. Herwartih te verslaan, maar in de beslissende fase was het voot- al de service, die mej. Herwartih de zege bracht (4-6 6-4 6-4). Wel won mej. De Vos samen met mej. Hey- mans het dames-dubbel C. WIELRENNEN UITSLAGEN EN Professionals 1 en wereldkampioen Benoni Be- heyt (Belg) de 278,8 km. in 7 uur en 25 min. 26 sec.; 2 Rik van Looy (Belg) op 10 cm.; 3 Jo de Haan (N.); 4 André Darrigade (Fr.); 5 Raymond Poulidor (Fr.); 6 Gilb. Desmet (B.); 7 Jan Janssen (N.); 8 Franco Cri- biori (It.); 9 Jean Stablinsky (Fr.); 10 Sigi Rens (W. Did.); 11 Piet Da men (N.); 12 Louis Proost (B.); 13 Michael Wright (G. B.); 14 Jacques Anquetil (Fr.); 15 Robert Cazala (Fr.); 19 Peter Post (N.) allen in dezelfde tijd als de winnaar. Amateurs 1 Flaviano Vicentini (It.) de 196,8 kilometer (12 ronden) in 5 uur 10 Leerling-jockey P. Boogerd behaaJde min. 20 sec. (gemidd. 38.062 km per in de tweede ren van de middag zijn uur); 2 Francis Bazire (Fr.); 3 Wil- eerste overwinning met Miss Willy, fried Bölke (W. Did.); 4 Jos Huys- Van start af trok zij snel naar voren mans (Belg.) allen in zelfde tijd als PAARDESPORT Jan Maathuis, de blonde, slanke 23-jarige ruiter uit het Overijsselse Geesteren, heeft in het Nederlandse kampioenschap, dat te Blaricum werd gehouden tijdens het driedaagse nationale jubileumconcours van de 40-jarige Nederlandse hippische Sportbond, bewezen onze beste spring ruiter van het moment te zijn. Hij legde niet alleen met Troongravin Anna beslag op de titel, met Troongraaf bereikte hij bovendien de tweede plaats. De Groninger Tjeerd Velstra, de kampioen 1962, eindigde met Good Luck op de derde plaats, terwijl hij ook nog The Honest Man, het kampioenspaard van het vorig jaar, op de achtste plaats bracht. Winnaars van de drie voor het kampioenschap geldende onderdelen: een jachtspringconeours, een puissance springconcours en een springconcours mb, waren resp. Maathuis met Troongravin Anna, ex aequo Maathuis met Troongraaf en Troongravin Anna, Irene Jansen met Icare F n en Ebben met Kairouan en Willy Scheeren met Saila. Malvita een ere-plaats (vijfde) wist te bereiken. Maar deze combinatie stond niet ingeschreven voor het kampioenschap. Kairouan, de negen jarige bruine ruin, die tot Neder lands beste springpaarden behoort, reikte met Ebben in het zadel niet verder dan een 17e plaats en de hoog gewaardeerde Medrano, gereden door Tinke Zwolsman, kwam zelfs niet rond. Wegens drie weigeringen moest de combinatie worden uitge Ook tweede plaats voor jeugdige ruiter De dit jaar reeds gehouden con coursen waren een duidelijke vinger wijzing geweest. Overal waar Jan Maathuis met zijn volbloed Neder landse paarden verscheen, de 8 jaar oude ruin Troongraaf en de even oude merrie Troongravin Anna (de tweede in haar „jeugdjaren" uitko mende onder de naam Maedel wie Du), reed hij naar ereplaatsen en rozetten in allerlei kleuren tekenden zijn successen af. Met recht kon Maathuis de meeste aanspraken op het kampioenschap doen gelden, hoe onbarmhartig de kritiek soms op zijn rijstijl, die overigens aanzien lijk is vooruitgegaan, ook is. Reeds in het zaterdagmiddag ver reden jachtconcours onderstreepte Maathuis zijn kandidatuur door met Troongravin foutloos en in de snel ste tijd (85,3 sec) rond te komen over de 17 in het 675 meter lange parcours opgestelde hindernissen. Sneller nog was hij met Troongraaf, doch door een foutje, wat hem op 5 strafseconden kwam te staan, werd zijn totaaltijd 87,5 sec, die toch nog goed was voor een derde' plaats ex aequo met de eveneens door Jan Maathuis gereden, doch niet in het kampioenschap uitkomende Philip. Alleen de routinier Willy Scheeren wist zich met Saila tussen de „Stal Maathuis" te dringen. Hij bereikte de tweede plaats en gezien de klas se van ruiter en paard scheen deze combinatie een geduchte concurrent voor Maathuis te worden. Scheen, want in het puissance springcon cours - overigens maar met één bar rage - viel Scheeren door een spring- fout reeds in de eerste ronde af, waardoor hij niet verder kwam dan een gedeelde tiende plaats. TELEURSTELLING Teleurstellend verliep het jacht springconeours voor de Hilversumse manege (Zwolsman), waarvan alleen Harry Wouters van den Ouden- wever met de Argentijnse import TIJDEN RONSSE Vicenti; 5 Gerben Karstens (Ned.) op 28 seconden; 6 Henk Cornelisse (Ned.); 7 Paul Lemeteyer (Fr.); 8 Roger Swerts (Belg.); 9 Julien Ste vens (Belg.); 10 Camille Vyncke Belg.; 11 Remo Stefanoni (It.); 12 Felice Gimondi (It.); 13 Gosta Pet- terson (Zweden); 14 Noel de Pauw (Belg); 15 Marcello Munani (It.); 16 Ole Pingel (Den.) op 1 min. 16 sec.; 17 Gerard de Wit (Ned.); 18 Jan Pie- terse (Ned.); 16 Arie Den Hatrog (Ned.) allen in zelfde tijd als Pingel. Yvonne Reynders wereldkampioene Het wereldkampioenschap wielren- rennen op de weg voor dames is ge wonnen door de Belgische Yvonne Reynders, die de 65,6 km. in 2 uur 3 min. 18 sec. aflegde. De verdere uit slag was: 2 Rosa Seis (Belg.); 2f Aina Puronnen (Rusl.); Aimone Elegeest (Belg.); 6 Ann Illingworth (G.B.); 7 Nina Briks (Rusl.); 8 Valentina Kirilova (Rusl.); 9 Elsy Jacobs (Lux.); 10 Marie-Rose Gaillard (Bel gië); 11 Lubovj Rjabchenko (Rusl.); Renee Vissac (Fr.) allen in dezelfde tijd als Yvonne Rejnders. Swift-nieuws De uitslag van de zesde zomer competitie is als voligt: Amateurs, 60 km: 1 Ad. Prangers, tijd 1.30.06; 2 Wim v.d. Berg. Nieuwelingen, 60 km: 1 Piet Aker boom, tijd 1.27.06; 2 Jan Zoetemelk, 3 Jan Borst, 4 Arnold Sikking, 5 Ger- ri-t Houtman, 6 Cees Borst, 7 Piet de Koning, 8 Bert Kerkvliet, 9 Henk Hilgersom. Adspiranten, 40 km: 1 Siem Brandt, tijd 55 min. 37 sec.; 2 Piet v. Biemen, 3 Ben v.d. Hulst, 4 Henmy v. d. Werff. Op zaterdagmiddag, 24 augustus, aanvang 14.30 uur, worden de sprint- kamp ioensohappen van de Swift- comb. gehouden. Mededelingen over het parcours volgen nog. De sport commissie van de Swift- comb, heeft de navolgende renners aangewezen voor de wegkampioen- sohappen (olubs) te Wijk by Duur stede op 26 sept: Jan v. Amsterdam, Cok v. d. Hulst, Gerben Karstens, Arnold Kloosterman, Cor Schijf, Bert Zoet; le res.: Wim v. d. Berg, 2 res.: Piet Akerboom. Ronde van St. Laurent gewonnen door Haast De Nederlandse ploeg in de ronde van St. Laurent heeft dit Canadese wielerevenement succesvol afgeslo ten. De negende en laatste etappe van Shawinigan naar Quebec over 176 km. werd gewonnen door Cees van Espen voor Coen Visser. In het eindklassement werd Cees Haest eer ste met een voorpsrong van 2'/ï min. op Lex van Kreuningen. Cees van Espen werd zesde en Coen Visser twaalfde. De voor een Belgische ploeg rijden de Jaap de Waard bezette de vijfde plaats in de algemene rangschikking. Nederland won voorts het ploegen- klassement voor België. Zaterdag bracht Coen Visser de achtste etappe op zijn naam. Hij legde de 168 km van Joliette naar Shawi nigan af in 4 uur 21 min. en 26 sec. Mevr. Baars verslaat mej. Van der Linde Mevr. Baars won bij de dames van mej. v. d. Linde 6-1 7-5 de finale- strijd. In de dubbel waren Frost/ Gross in de halve finale verrassend uitgeschakeld door Weyerman/Preu- ser, een gelegenheidscombinatie, die daarna van de uiteindelijke kam pioenen Woodcook/Rubinoff genadig lijk twee games kregen (6-1 6-1). Rubinoff won met mevr. Baars het gemengd-dubbe 1 In B won Tagler van Zabrowski (9-7 6-2), maar het moet gezegd wor den, dat de eerstgenoemde speler volgens Nederlandse maatstaven echt niet meer in deze kilas had mogen uitkomen! Mej. De Jong bevestigde haar goede vorm door ook ditmaal met de erepalm te gaan strijken. Zij versloeg mej. Moolenbroek (3-6 8-6 6-1). Monod de Froiddevilile en Tiede waren verrassend tot de heren-dub- bel-finale doorgedrongen, maar von den hier hun meerdere in Tegiler/ Langweg (6-0 6-2). Ook de dames Pino/Overdijkink moesten het tegen Frisch/Heckhauser met de tweede plaats stellen (4-6 6-3 6-4). Honkballer overleed tijdens wedstrijd Tijdens de wedstrijd Onze Gezellen- De Geuzen, die zondag voor de twee de klasse A van de competitie van de K.N.H.B. in Haarlem werd gespeeld, is de achtervanger van Onze Gezel len, de 28-jarige E. Weesman onwel geworden en overleden. Hij was ge huwd en vader van twee kinderen. VOETBAL Nederland verliest in Noordwijk van I.C. Engeland De tenniswedstrijd tussen de IC Nederland en de IC Engeland, welke dit weekeinde op de banen van Huis ter Duin in Noordwijk is gehouden, heeft een Britse overwinning opge leverd van 9-7. Na de eerste dag stonden de gasten reeds voor met 6-2. Dank zij overwinningen in drie van de 4 enkelspelen op de tweede dag kwam het Nederlands team nog aan een dragelijke einduitslag. De resultaten van de eerste dag waren: Enkelspel: Maris (Ned.) verl. van Hahn (GB) 5-7 6-2 4-6; Okker (Ned.) verl. vain Ward (GB) 6-2 2-6 0-6; Hajer (Ned.) verl. van Coni (GB) 4-6 0-6; Van Eysden (Ned.) verliest van Mills (GB) 2-6 2-6. Dubbelspel: Van Eysden en Maris versl. Ward, en Coni 6-2 6-2; Hajer en Okker verl. van Hahn en Mills 6-2 3-6 4-6. Veteranen: Teschmaoher (Ned.) versl. Willis (GB) 8-10 6-3 6-3; Tesch- machesr en Leidt verl. van Wallis en Welton 3-6 4-6. De uitslagen van de tweede dag waren: Willem Maris-Mills 7-5 3-6 7-9; Tom Okker-Coni 6-1 6-4; Van Eys- den-Hann 6-0 8-6; Jan Hajer-Ward 6-1 6-4. Veteranen: Hans v. Dalsum-Walfon 6-4 6-4. Dubbelspelen: Maris/Van Eysden- Millis/Haimi 2-6 5-7; Hajer/Okker - Ward/Coni 8-6 5-7 6-4. Veteranen: Van SwoL/Reidt-Wail- iis/Walton 4-6 2-6. seh viel in het jachtspringconeours reeds de poort naar het kampioen schap in het slot. Icare F II gleed voor een der hindernissen weg, Ire ne Jansen kwam te vallen en met een totaal van 128,6 sec kwam zij in het klassement zo ver in de ach terhoede, dat zij uit de lijst van titelkandidaten kon worden ge schrapt. EERHERSTEL Tot een gedeeltelijk eerherstel kwamen in het puissance springcon cours Irene Jansen en Anton Ebben. Met beide paarden van Maathuis bleven Kairouan en Icare F II in zowel het over acht hindernissen, waarvan de maximale hoogte 1.60 meter bedroeg, gaande parcours als in de barrage met zes verhoogde hindernissen zonder fouten, zodat Jan Maathuis met Troongraaf en Troongravin Anna, Irene Jansen met Icare F II en Ebben Kairouan ex aequo eerste werden geplaatst in de algemene rangschikking, terwijl Ire ne Jansen hierin nu de achtste plaats innam. Tjeerd Velstra, die dit sei zoen nog weinig van zich had doen horen, drong met zijn beide paarden Good Luck en The Honest Man door tot in de barrage, maar kreeg hierin met beide paarden vier strafpunten. Niettemin sloot hij de eerste dag af op de vierde en vijfde plaats, welis waar op ruime afstand van kop loper Maathuis, maar daarmee had hy twee ijzers in het vuur om de derde plaats te veroveren. MOOIE OVERWINNING De combinatie Scheeren-Saila be wees in het laatste onderdeel, het Springconcours MB, nog eens zijn grootheid. Met slechts vier straf punten over beide manches en ver uit de snelste totaaltijd (229,1 sec) behaalde Scheeren hierin een prach tige overwinning. Jan Maathuis, die zowel met Troongraaf en Troongra vin vier strafpunten had, was hier door echter onbereikbaar geworden. Behalve Scheeren moest hij ook Irene Jansen met Icara F II en Vel stra met Good Luck voor laten gaan - beide combinaties waren eveneens sneller dan de meer op veiligheid dan op snelheid rijdende Maathuis - doch zij konden zijn leidende positie niet aantasten. Jan Maathuis was kampioen en met ere. Irene Jansen had haar opmars voortgezet en ein digde tenslotte als vijfde, terwijl Tjeerd Velstra was geslaagd in zijn greep naar de derde plaats. Alles zins verdiend was ook Scheerens vierde plaats. Gedesillusioneerd ver liet Toon Ebben de arena. Ondanks zijn mooie parcoursen met Kairouan in het MB - een ongelukkig foutje op de laatste hindernis kostte hem in zijn eerste rit vier strafpunten. waarna hij in de tweede manche zonder fouten bleef duikelde hij in de algemene rangschikking van de derde naar de zesde plaats. Toonaangevend in de dressuur waren de gezusters Van Doorae. Tiny van Doorne won met Favory Elbina zowel het nationale kampi oenschap als de dressuurproef M. Alleen in de vrije dressuurproef moesten de gezusters Van Doorne haar meerdere erkennen In mevr. F. Benedictus met Lorbas. Quick Boys heeft zich tegen S.C. Enschede van zijn beste zijde laten zien en deze eredivisieklub volwaar dig partij gegeven. Q.B., dat voor de rust met de wind in de rug speelde, had aanvankelijk alle moeite zich te gen de sterke Oostelijke klub staande te houden. Na tien minuten raakte V. v. d. Plas (Q.B.) de bal half en de Luemburger Kohn (ex-Fortuna '54) was er als de kippen bij: 0-1. Enschede bleef aandringen en het leek erop, dat het een herhaling zou faan worden van de debacle tegen ortuna '54. Q.B. dacht daar echter geheel anders over. Een goede aan val werd met een schot van G. van der Plas besloten, maar Lagarde had geluk en de bal vloog buiten zijn be reik tegen de paal. Een doelpunt van Kohn werd geannuleerd wegens een overtreding en Bosveld nam het hout werk onder schot. Ruststand 0-1. Na de rust Na de rust had Enschede het wind- voordeel, maar het was toch G. v. d. Plas, die de eerste goede kans kreeg. Hij miste echter, evenals Enschede even later. Na een kwartier paseerde C. van Duyvenbode handig linksback Kalter en uit z'n goede voorzet scoor de Van Dyun fraai: 1-1. Enschede liet het hier niet bij zitten; Kohn werd bijzonder gevaarlijk en met een vlie gend schot wist hij de stand op 1-2 te brengen. Hoe Enschede zich verder ook inspande, de achterhoede van Q.B. met stopper C. v. d. Plas aan het hoofd wist met kunst en vlieg werk en grotere nederlaag te voor komen, zodat deze 2-1 nederlaag voor Q.B. toch wel een eervol resultaat genoemd mag worden. Quick Boys-Enschede 1-2 Aanval op het Ensehede-doel, die door de reserve-doelman wordt onderschept Seilliprofs oefenden Toernooi voor leraren Buytelaar blijft Nederlands kampioen Een aantal Nederlandse semiprof- clubs hebben dit weekeinde als voor bereiding op het komende seizoen oefenwedstrijden gespeeld. Zo speel de de eredivisieclub ADO in Den Haag tegen de meervoudige Israëli tische voetbalkampioen Hapoel, dat niet minder dan zeven internationals in de gelederen telde. Deze zelfde ploeg is 24 augustus a.s. de tegenstan der van Noordwijk. De Hagenaars wonnen met 3-1, nadat de ruststand met 2-0 was ingegaan. Andere uitslagen waren: Forbuna Vl.-Feijenoord 1-1 (0-1), Bayer (Leverkusen. W.-Dld.)-Sparta 2-0 (0-0), Hertha BSC Berlijn)-PSV 1-2 (1-2), PEC-Rheinbergen (West- Duitsland) 2-1 (0-1), Excelsior-Her- mes DVS 0-1 (0-0), Alkmaar-Ajax 0-3 (0-3), Volendam-Go Ahead (in Ermedo gespeeld) 4-2 2-1), MVV-An- derlecht (België) 1-0. Limburgia- Pafcro Eysden (België) 1-5 (1-1), Leeuwarden-Helmondia'55 5-2 (2-1), Nieuw Buinen-Be Quick 1-5 (1-3), ZFC-Volewyckers 0-1 (0-1), Haar- lem-Elinkwijk 1-2 (1-0), RCH-Telstar 0-3, EDO-PSV München 5-2, AGOVV -Augsburg (W.-Dld.) 1-4 (0-1), He- racles-Beringen (België) 1-1 (0-1), DHC-Xerxes 1-3 1-1), Eindhoven-FC Mechelen 1-6 (0-4), Villacher SV Oostenrijk)-NAC 0-3 (0-1). HET VOETBALTOERNOOI VAN NEW YORK West Ham United, de Britse club dit dit jaar het internationale toer nooi van New York heeft gewonnen, is niet opgewassen gebleken tegen de winnaar van vorig jaar, het Tsjechi sche Dukla Praag. West Ham United verloor de eerste wedstrijd met 0-1 en kwam deze zondag niet verder dan een gelijkspel: 1-1, zodat Dukla de beker behield. De Hagenaar Ranus Buytelaar heeft zondag in Apeldoorn opnieuw beslag gelegd op het Nederlands kampioen schap voor tennisleraren. In de fi nale zegevierde hij met 6-4 6-4 6-2 over zijn stadgenoot Theo Dekkers. De beide Hagenaars namen later op de dag samen het dubbelspel voor hun rekening. Zij wonnen in de fi nale met 6-4 6-8 6-3 6-2 van Blom en Van Leeuwen. De damestitel ging naar mej. G. v.d. Valk, eveneens uit Den Hang Zij zegevierde in de finale met 7-5 6-8 6-3 over mej. L. v. Huystee (Vlaar dingen). De Nigeriaanse bokser Dick Ti ger heeft zaterdagavond in Ibadan zijn wereldtitel in het middengewicht met succes verdedigd tegen de Ame rikaan Gene Fullmer. Aan het begin van de zevende ronde staakte Full mer, die hevig bloedde uit een wenk- brauwwond, de strijd. Het Nederlands toerhockeyteam De Batavieren heeft ook zijn tweede wedstrijd in Zuid-Afrika gewonnen. De Nederlanders versloegen zaterdag het elftal van de Potohefstroom Uni versiteit met 5-1. De ruststand was 3-1. De Westduitse Ferrari-rijder Barth heeft zondagmiddag het Europese kampioenschap bergklim 1963 ver overd door een eerste plaats in de klim van Freibourg-Schauinsland. Hij legde het 11,2 km lange parkoers tweemaal af in d'e totale tijd v-an 13 min. 26,6 sec.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 8