Na hartelijk afscheid van de bevolking met heimwee naar huis vertrokken SCHOOLBOEKEN ZANDVLIETS Met geleende auto over de kop Laatste Berichten Beseft U het belang van een KATHOLIEKE KRANT in uw gezin? Weerbericht Het weer in Europi Marktberichten MAANDAG 12 AUGUSTUS 1963 DE LEIDSE COURANT i ..uiiiA 3 CLUB DE LIMETZ LIMETZ, 8 aug. 1963 Na de cftbarêLavond hebben we uit geslapen. Slechts een programma punt hebben we: namelijk de ere- wijn aangeboden door de gemeente. Deze keer in de kleine bistro van onze vriend No wak. Om 9 Uur des avonds waren we daar verzameld. Madame le Maire, ih een stralend humeur, vergezeld Vöh een groepje gemeenteraads leden. Vele lovende woorden wer den van weerskanten gesprokén en ltiet gbède wijn beklonken. Natuurlijk werden er vele liede ren gezongen en het was al laat toen We afscheid namen, met de belofte het tweede tiental jaren in Limetz, in ieder geval vol tê ma ken. En waarom zouden we niet? We hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt de burgemeester attent te maken op de financiële tegenslag, veroorzaakt door onze schouWburgtent, die we tenslotte moesten bouwen doordat Madame le Maire, zich in de uitvoeringsda tum had vergist. Zij reageerde be minnelijk, maar hoe een en ander lal Uitpakken, weten we nog niet. Leiden heeft nieuwe hortulanus B. F. Bruinsma opvolger Vfttt hortulanus Veendorp een vrij langé interimperiode, waarin de heer H. Veendorp, die reeds enige maanden geleden de pensioengerechtigde leeftijd bereik te, de functie van hortulanus van de Leiflée hortus bleef vervullen, is thans zijn opvolger tert tonele ver schenen. Met ingang van 1 augustus Jl. is officieel benoemd de heer B. F. Bruinsma, woonachtig ih BenhèkOm eö voorheeh werkzaam aan het In stituut voor de Veredeling van Tuirt- bouwiaden (IVT) van de Landbouw Hftgèsehooi te Wagenittgen. Daar rekening moest worden ge houden met vakantie-afsprakeii is de niéuwe hortulanus echter enige we ken afwezig, doch zal 26 augustus aJc lijn functie definitief aahvaar- dèti. fttt i september dan nog in sa menwerking met de heer Veendorp. De heer veendorp zal op 30 aug. aJ, Officiéél afscheid némen. (Advertentie) vdOf H.Ë.Ë. M.M.S. LYCEUM GYMNASIÜM U.T.S. - L.T-.Ë. Böëk- en kantoorhandel HAARLEMMERSTR. 117A, LEIOEN TELEFOON 20421. Strooptocht vond einde op hét politiebureau Zaterdagmiddag omstreeks 5 uur wèfd de Lëidse politie gealarmeerd door de interne bewaking van een warenhuis hier ter stede, dat daar eeft ganse familie, móeder met zoön en Üodhtef, benevens a.s. schoon zoon én schoondochter op robf Uit was. Bij de controle van de verschil lende boodschappentassen bleken deze aan groot aantal goederen te bevatten, w.o. textiel, grammofoon platen, lederwaren en snuisterijen, die in verschillende 2aken en Op de markt waren ontvreemd. Alle vijf, die niet Uit Leiden afkomstig waren, kregen een proces-verbaal en zul len er dan wel meer van horen. Goede daad werd niet beloond Een 17-jarige scholier uit Assen met een vriend op doorreis in Lei den, verleende deze vriend hulp. toen die betrokken raakte bij een ongeval op de hoek van de Telders- kade en de Churchilllaan. De scho lier zétte zijn bromfiets daartoe even aan de kant, maar moest later tot de ontdekking komen dat er ka pers op de kust waren geweest. Hij miste nl. zijn badtas, waarin o.a. een bandrecorder en toiletgerei waren gepakt. De totale waarde van de ont vreemde goederen bedroeg 220.-. LIMETZ, 9 aug. 1963 De burgemeester laat een vorste lijke gift bezorgen om de onkosten van de tent wat te verminderen. Ons gesprek heeft vrucht gedragen en we zijn zeer dankbaar voor haar hulp. Voor het la&tst wordt een broodmaaltijd in eigen huis gebruikt. De stemming is triest. In hotel „Des Fleurs chez Alexis" wordt het afscheidsdiner in Limetz gebruikt. Madame Alexis had er bij - zonder veel werk van gemaakt. Het was voortreffelijk, Hier hebben wij allen bediamkt die op enigerlei wijze hebben meegewerkt deze werkva kantie te doen slagen. Dat waren naast alle leden pastoor A. Smitz, die zijn kudde plotseling weer ziet verkleinen. De heer en mevr. v. d. Nuit, die beiden heel veel hebben bijgedragen; ds. W. Gijsbers en echt genote, die ons in alles hebben bij gestaan. Dokter v. Oirschot, die zijn patiënten uitstekend heeft verzorgd, en Peter Boerman, die de koorzang heeft geleid. Het slot van de onder neming werd gevormd door 'n korte plechtigheid in de kerk, waarbij ds. Gijsbers nogmaals het woord voer de. Een waardig slot, waarin we al lemaal één waren in de ware zin van het woord. LEIDEN, 10 aug. 1963. In het nachtelijk duister was de reveille. Billend en met een gevoel van verslagenheid stonden we rond de bus geschaard. Enkele Limetzers stonden bij ons, ondanks het prille uur. Om 5.00 uur reden we weg uit het gastvrije Limetz. Hebben wij beantwoord aan het ge stelde doel? Wij zijn er zeker van, maar pastoor Smitz is wel degene die dat het beste kan beoordelen en zijn mening is volkomen positief. De ver moeidheid veroorzaakte tijdens de te rugtocht nog al eens een klein op onthoud, maar vóór de geplande tijd waren wij toch in „de Congo" in Breda, waar de laatste maaltijd werd gebruikt. Hier werd afscheid geno men van onze sympathieke arts. En om 6.45 uur arriveerden we op de Garenmarkt waar verschillende fa milieleden hun huisgenoten opwacht ten. We gaan weer uit eikaar tot aan de Reünie, waarop nog veel over de laatste tocht gesproken zal worden en meteen de basis zal wórden ge legd Voor de volgende, Want de CJlub de Limetz leeft en het verlangen om uit te bestendigen is niet te stuiten. JOOP KOEVOETS, Chef d'equipe; Zondagavond ofnstreeks zes uur slipte een 18-jarige scholier met een auto, die hij van een kennis had ge leend, op de Marèslhgel. De wagen slöég daarbij oVër de kop en botste tégen een óp het trottoir staande phal. De auto Werd geheel Vernield, doch de bestuurder kwam met de schrik vrij. 2ijn medepassagiere ech ter, een 18-jarig meisje, kreeg enkele schaafwonden en klaagde over pijn in die rug. Al vroeg op het slechte pad De concierge van de ULO-sehool aan die Hooglandse Kerkgracht be trapte zondagmiddag in de school een 15-jarige, uit Breda afkomstige jongen, die met zijn moeder in Noordwijk logeert. Overgeleverd aari de politie kwam aan het licht, dat de knaap nog in drie andere scholen had ingebroken. Ook in Noordwijk was hij enkèlé malen een school bin nengedrongen en had daar enig geld ontvreemd. Geld was trouwens het enige wat van zijn gading bleek. Dé Leidee politie heeft de veelbelovende Bredenaar aan de Noordwij kse poli tie overgedragen. Kinderen van „Westerkwartier" gingen vissen Zaterdagmiddag hield de Speel tuinvereniging Westerkwartier voor haar kinderen een grote viswed strijd in de Spoorhaven aan de Haag- weg met welwillende medewerking van de Stationschef der Ned. Spoor wegen, die daarvoor vergunning gaf. Het weer Was slecht en het bestuur besloot daarom maar een uur achter elkaar te vissen. Er deden in totaal 56 kinderen mede, waarvain er 13 één of meer vissen vingen. De kinderen werden goed onthaald op chocolade en een zakje patat, dat door 'n Win kelier uit de buurt werd aangebo den. Er waren pracht prijzen, welke bestonden uit hengels, kinderspelen en luxe voorwerpen. De hoofdprijzen vielen ten deel aan Johan Blok, Ger- rit van Polarnen en Bertha Mielo, met ieder vijf gevangen vissen. De an dere prijzen vielen bij de jongens: 2 Dik van Polanen (3 vissen), 3 Puw Durr (2), 4 Jan Biesheuvel (2), 5 Koos Hannaart (1) en 6 Andries Plu (1). Bij de meisjes: 2 Fia Verver (2), 3 Maria Monteba (2), 4 Wilma Boe- lee (1), 5 Willie de Graaf (1) en Miesje Huis 1). In de speeltuin werden alle prij zen uitgereikt en dank gebracht aan de schenkers en controleurs. Alle verdere prijzen werden toen maar verloot onder de vissers, dus ging ieder met een prijs naar huis. Na deze wedstrijden zullen nog rolschaatswedstrijden en voetbalwed strijden voor de jeugd voLgen. Het bestuur verzoekt alle bulletins in de buurt goed te lezen, want er komt iets heel groots voor onze speeltüin- kinderen. De speeltuin wordt ook weer uit- gebreid met een evenwiohtsbalk. De Ruisvoorn Bij de viswed strijd op zondag 11 aug. bij café Vislust te Aalsmeer werd veel vis gevangen. Totaal aantal grammen 28440.00 dus bijna 57 pond. 1. J. Hol lebeek 4745 gr.; 2. A. Kijk in de Vegte 3735 gr.; 3. P. Dubbeldeman 2438 gr.; 4. N. v. d. Linden 2405 gr. en 5. I. Pauw 2023 gr. Totaal aantal stuks 187. De grootste voorn werd gevangen door J. Lc tering Jr. met feen voorn van 317 De grootste bliek was voor N. d. Linde van 940 gram. Leidse agenda bioscopen in leiden De films in de week van 9 aug. tot 15 aug. zijn door de Katholieke Film Centrale als Volgt gekeurd: Casino: Jeugdbacehanalen, ontraden Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 üür Lido: 55 Dagen in Peking, 14 jaar. Dagelijks: 2.30 eh 8 uur. Luxor: Zoetwatermatrozen, alle leeftijden. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 Uilf. Zondag: 2.30, 4.45, 7.Ö0 en 9.15 uur. Studio: Mijn beste vijand, alle leef tijden. Dégelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 üür. Zondag: 2.30, 4.45, 7.Ö0 en 9.15 uüfi Trianon: West Side Story, 14 jaar, Dagelijks: 2.00 en 8 uur. Rex: Sergeants 3, 14 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 UUf. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 üuk apothëkersdienst Avond- en nachtdienst apotheken tot en met vrijdag 16 augustus 1963: Geopend voor spoedeisende geval len: Zuider Apotheek, Lammeii- schansweg 7, tel. 23553. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp Wórdt eveneens waargenomen door de Zuider Apotheek. Staatssecretarissen van Defensie voorgedragen De minister van Defensie heeft aan de koningin voorgedragen voor be noeming tot staatssecretaris van De fensie speciaal belast met aangele genheden van de Koninklijke Mari ne, commandeur A. van Es en tot staatssecretaris van Defensie speciaal belast met aangelegenheden van de Koninklijke Landmacht, brigade-ge neraal J. C. E. Haex. Commandeur Van Es is de begin selen van de Anti-Revolutionaire Partij toegedaan, brigade-generaal Haex die van de Christelijke -Histo rische Unie. Binnenkort is tevens te verwach ten de voordracht voor de benoeming van een staatssecretaris van Defen sie, speciaal belast met aangelegen heden van de Koninklijke Lucht macht. Door plotselinge ziekte is hier in enige vertraging ontstaan. Nadere mededelingen terzake zuilen spoedig volgen. De heer A. van Es is op 28 april 1913 in Amersfoort geboren. Hij trad op 5 september 1933 in dienst bij de Koninklijke Marine. Thans is de heer Van Es plaatsvervangend vlag officier materieel op de marinestaf. Voor hij in deze functie werd be noemd, was hij commandant van een smaldeel. De heer J. C. E. Haex is 24 novem ber 1911 in Maastricht geboren. 4 Augustus 1935 werd hij benoemd tot twee de-luitenant bij het wapen der artillerie. In de rang van brigade generaal der generale staf vervult de heer Haex thans de functie van chef-staf van het eerste legerkorps. Tevoren was hij o.m. chef-staf van de vierde divisie en hoofd van het bureau voorlichting, vorming en psy chologische oorlogvoering van het hoofdkwartier der Koninklijke Lucht macht. Staatssecretaris voor 0. K. en W. De minister van onderwijs, kun sten en wetenschappen heeft aan H.M. de Koningin de benoeming van mr. J. H. GROSHEIDE tot staats- Sékretaris voorgedragen. De politie ke gezindheid van mr. Grosheide is anti-revolutionair. De heer Grosheide is thans ju ridisch medewerker van „De school raad voor de Scholen met de Bij bel in Den Haag". duizehd jaar kafhpéreh, „Nomadis- me". Tot 6 oktober. Legermuseum (Pesthuislaan): Ma t/m vrijdag 104 uur, zond 14 uur Rijksmuseum v Oudheden (Rapen ourg) dag 105 üur zond 15 uur Tentoonstelling: „Het dier als mo tief', t-.m. 25 aug. Rijksmus Geologie en Mineralogie (V d Werfpark): Geologie van Ne derland Dag 1012 en 24 uur zon- en teestd 2^-4 uur. Rfjksmus. Gescb Natuurweten schappen (Steenstr.); dag 104 uur zond. 14 uur. Rijksmuseum voor Natuurlijke Historie, Lange Raamsteeg 2. Ten toonstelling over Nederlandse Antil len. Op werkdagen van 10.00—12.30 en van 25 uur. Tot 29 augustus WASSENAAR DOKTER J. C. DE NEEF LEGT PRAKTIJK NEER Dokter J. C. de Neef heeft dezer dagen zijn patiënten medegedeeld dat hij om redenen van persoonlijke aard besloten heeft zijn praktijk als huisarts neer te leggen. Dokter De Neef, die sinds april 1951 als huls arts in Wassenaar werkzaam is, heeft een functie aanvaard als medisch adviseur bij een levensverzekerings maatschappij. 40 jaar bU de P.T.T. Op woens dag 21 augustus a.s. herdenkt de heer C. J. Knijnenburg het feit, dat hij' 40 jaar geleden in Wassenaar in dienst kwam bij de P.T.T als bestel ler. Aanvankelijk werkte hij als hulpbesteller, later als besteller en sinds 1953 als besteller le klas. Training Blauw Zwart-senioren Het bestuur van Blauw Zwart ver zoekt méde te delen, dat de training voor de senioren (aus niet voor de junioren) op dinsdagavond 13 aug. om 7 uur weer zal beginnen. De Lakenhal (Oude Singeltot 29 augustus: Aquarellen en tekeningen uit de verzameling van Paul Brandt Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat): dag. 10—17, zohd. 13—17 urn- Ten toonstelling „Op trek", drie- Abonneer U op een goed, principieel blad. Neem DE LEIDSE COURANT. Uitgebreid nieuw# uit bin nen- en buitenland en uit uw omgeving. Een reputatie op sportgebied Vul deze bon in; wij zorgen voor de rest. Ondergetekende: Naam: Adres: Woonplaats: geeft rich hierbij op al# abonné en wenst betaling per week (ƒ0.65) per maand (ƒ2.80) per kwartaal (ƒ8.25) Doorhalen wat niét verlangd wordt Willen wij U of een van uw kennissen ter kennismaking De Leidse Courant twee weken gratis op proef eenden? Ook dat kan ala U onder staande bon invult De heer/mevr./mej.: hmm»nmi Adres: i-i-r-inw-in-einnw*"-—"" Woonplaats: .-.r.™ zal gaarne De Leidse Courant gratis 2 weken op proef ontvangen. Deze bon verzenden als 'drukwerk in open envelop (4 cent postzegel) aan De Leidse Courant Papengracht 32, Leiden. GEVESTIGDE PERSONEN IN DE WEEK VAN 31 JUI-7 AUG. 1963 «L M. Joris en fam, bedrijfsleider Mozartstraat 155; A. H. Tan en fam., metaalbewerker Bachstraat 7; C. v. Eenennaam en fam. militair, Amstel- straat 5; G. van Oeveren, schipper, Hogewoerd 87; B. A. Hulscher-van Dommelen, Herensteeg 21; N. F. Stelma-Beckering, Witte Singel 19; w. Loek, chauffeur, Sumatrastraat 44a; B. Sol, stoker, Beethovenlaan 247; K. Brouwer, Ververstraat 22; C. v. d. Klaauw, banketbakker, Min nebroersgracht 4; E. C. Schoonemeij- er, verpleegster, Moskade 12; J. M. H. Schier, Breestraat 152; A. H. van Borssum-Walkes, matroos, van der Waalstraat 48; D. A. Bhoep, kantoor bediende, Uiterstegracht 5a; J. A. Lindhout Herensingel 31; G. J. M. König, Meijerskade 10; H. J. Mulder onderwijzer, Hogewoerd 177. LEIMUTOEN „Melk"-voetbal Woensdagavond a.s. zullen elf zonnen van melkhan delaar G. Senne aantreden voor een voetbalwedstrijd tegen de overige „éiland"bewoners. Behalve een com pleet elftal brengt de fam. Senne bo vendien nog twee reserves mee. Het belooft een boeiende strijd te worden tegen de M-brigadiers. De wedstrijd zal gespeeld worden op het SVOW- terrein te Oude Wetering en begint om zeven uur. Wet. Boys De heer Dekker uit Hillegom zal het komend seizoen Wet. Boys trainen. De trainingsavond is vastgesteld op donderdag. Deze week echter zal op vrijdagavond ge oefend worden. ROELOFARENDSVEEN DOSR-training Deze week: jun. dinsdag 7 uur; asp. woensdag 7 uur en pup. woensdag 5 uur. BEUR,SO VERZICHT Van maandag internationals hoger Het Damrak heeft vandaag de nieu we beursweek ingezet met een ta melijk vaste stemming voor de in ternationale waarden bij de opening. De omzet was begin beurs aan de levendige kant, vooral in de Unilé- verhoek. Dit concern zal woensdag, 14 augustus, het interimdividend '63 bekend maken. Over 1962 werd een interiimdividend uitgekeerd van 1.60 ofwel 8 procent. De beurs verwacht, dat ook de eersfe-halfjaaircijfers 1963 door het Unileverconeern spoedig zuilen worden vrijgegeven. De ver wachtingen ten aanzien van genoem de cijfers zijn ter beurze hoog ge spannen. Deze verwachtingen hebben de laatste tijd nogal wat kooporders üitgëlokt. Unilever opende vandaag op 169.20, waarna direct 169.70 werd gedaan. De voorgaande slot- prijs was 167.80. Philips verbeter de 1.20 tot 156.30. Aandelen Kon. Olie gaven een goed herstel te zien Zien op 170.80 169.70). Eind vorige week onderging Kon. Olie een gevoelige koersdaling op de eerste-halfjaarcijfers 1963, die nogal tegenvielen. AKU was prijshoudend op 484, zonder meer. Hoogovens openden vier punten hoger op 601 doch vielen terug tot 598 (597VO. Zwitserland had aanvankelijk enige belangstelling voor de hoofdfondsen, terwijl er daarnaast wat kooporders waren van lokale zijde. Gedurende de verdere beursduur werd de han del een stuk kalmer. De geringe verkopen kregen de overhand waar door voor praktisch alle hoofdfond sen een gedeelte van de eerder be haalde koerswinst verloren ging. Amsterdam had de steun van Wall- Street waar vrijdag vast werd ge sloten. De Nederlandse hoofdföndseh konden zich toen op de New Yorkse beurs een weinig verbeteren. Verder gaven de Westduitse beurzen van daag hogere koersen te zien. Zeer kalm was het in de schëep- vaartsektor waar de stemming nau welijks prijshoudend genoemd moet worden. Van de leidende cultures lag HVA één procent hoger in de markt op 151V«. Ook in de staats- fondsenhoek kwamen geen verande ringen van enige betekenis voor. De handel in deze sektor was eveneens kalm. De nieuwe 4 pet obligaties Bank voor Nederlandsche Gemeen ten 1963 II werden iets hoger ge adviseerd. De nieuwe a and el éh „Bijenkorf" werden in de lokale afdelingen iets hoger geadviseerd op 768, tegen 766 vrijdag bij een claimprijs van 932. De hoop op orders van Indonesië bracht weinig verandering in de koers van de aandelen „Vereenigde Machines". De stukken werden on veranderd geadviseerd. Aandelen „Halberg" lagen wat beter in de markt op de winstcijfers over het afgelopen boekjaar. KORTE GOLF Michael Rampino dacht een goe de vangst te hebben gedaan, toén hij bij het vissen in de baai van New York een bundel bankbiljetten van in totaal 4.900 dlr ophaalde. In de hoop op een beloning bracht hij zijn vangst naar de politie. Daar kreeg hij echter te horen, dat het geld vals was. In de bergen bij de Franse stad Grenoble zijn zondagavond 164 scha pen van een kudde door de bliksem gedood. Vier dames in Evansville in de Amerikaanse staat Indiana, hebben zondag bij het bridgen ieder dertien kaarten van een zelfde kleur in handen gekregen. De kans dat dit gebeurt is één op 653.013.559.599. Meegedeeld door het KNMI. Geldig van maandagavond tot dinsdagavond. Opgemaakt 11.15 uur. WEINIG VERANDERING Wisselende bewolking met plaatselijk enkele buiten. Ma- tige tot krachtige wind. in hoofdzaak tussen zuidwest en noordwest. Weinig verandering in temperatuur. arten vain hedenmor- max. neer- temp. slag 1 zw. bew. 22 h. bew. 21 0 goh. bew. 19 2 geh. bew. 19 2 zw. bew. 19 8 1. bew. 22 0.1 geh. bew. 27 0 onweer 27 3 zw. bew. 26 0 onbew. 22 5 geh. bew. 22 5 zw. bew. 27 0.2 onweer 27 3 geh. bew. 26 0 h. bew. 27 0 h. bew. 29 0 onbew. 27 0 onbew. 30 0 1. bew. 27 0.5 onbew. 35 0 h. bew. 32 onbew. 21 0 De weerrapj gen 7 uur luie HELSINKI STOCKHOLM AMSTERDAM BRUSSEL LUXEMBURG PARIJS BORDEAUX GRENOBLE NICE BERLIJN FRANKFORT MUNCHEN GENèVE LOCARNO WENEN INNSBRUCK BELGRADO ROME AJACCIO MADRID MALLORCA LISSABON P All ZE Heden: jonk vrouwe Clara Favarone di Offreduccio, geb. 1194, t 1253 te Assisië, stichteres van de Orde der Clarissen. GELUK EN VERMAAK De Amerikaanse psychiater prof. dr. Murray Banks schrijft in zijn zo luist in het Nederlandse vertaald böek „De kunst met jezelf te leven": Verwar geluk niet met vermaak. Vermaak kunt u kopen. U kunt een avond in een nachtclub of 'n schouw burg kopen. kunt een week bulten kopen. Maar geluk kunt u niet kopen. Wanneer zullen de mensen dat leren? Geluk kan niet gekocht worden, het moet geleefd worden! Wanneer uw leven een doel heeft, als u naar waardige doelen streeft en hard werkt om die doelen te berei ken, dan komt het geluk vanzelf naar u toe als bijprodukt uw belo ning voor de goede manier van leven. PUZZEL AMSTERDAM, 12 aug. Vee Aan voer 268 runderen en 44 varkens. Prijzen runderen: le kwal. 325335; 2e kwal. 315—320; 3e kwal. 270—235 Prijzen varkens: 225285. ROTTERDAM, 12 aug., Vee To tale aanvoer 1638. Vette koeien en ossen 1370; varkens 268. Prijzen: vette koeien 300—330, 270—290, 255—270; varkens (lev. gew.) 198, 196, 193. Vette koeien: aanvoer even groter, handel kalm, prijzen gedrukt, en kele prima's boven notering; var kens (lev. gew.) aanvoer kleiner, handel vlug, goed prijshoudend, pri ma vleesvarkens boven notering, slachtzeugen van 1.60-1.65 per kg. Nb. 506 Hor.: 1. gevoel van die* pe afkeer, 4. deel van het gelaat, 7. söört sleutel, 9. scharlakenrode vruchten. 11. lichaamsdeel, 12. door weekt, 14. water in N.Brab., 15. gra vure, 16. soort onderwijs (afk.), 17. Wiel, 19. Vlies, vel, 20. krom, 24. meis jesnaam, 26. koppelriem voor ja gershonden, 27. vervoermiddel. Vert.: 1. uitroep, 2. overal, 3. jon gensnaam, 4. keurig, 5. iemand die achting geven welke hem toekomt, 6. muzieknoot, 8. geestelijke, 9. lang-' zaam, 10. stad in België, 11. bloei- wijze, 13. doortochtgeld, 18. dunne overjas, 19. vrucht, 21. zangstem, 22. zwart agaatsteen, 23. telwoord, 25. voorzetsel. Oplossing morgenavond. PUNT &20 Zonder woorden In het afgelopen weekeinde zijn vier Oostduitsers van 19 tot 21 Jaar naar Beieren uitgeweken. Twee Oostduitse grenswachten namen de wijk van Oost- naar West-Berlijn.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3