DE SISSENDE SAMPAM! VADER.... MAANDAG 12 AUGUSTUS 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 TWEE DODEN BIJ ONGELUK Als gevolg van een auto-ongeluk vrijdagavond te Ingen is het echt paar G. D. v. d. Horst-v. Capelle uit Ingen om het leven gekomen. Doordat de personenauto, waarin het echtpaar zat, geen voorrang ver leende aam een vrachtwagen met aanhanger, die uit de richting Rhe- nen kwam, werd deze in de flank gegrepen en totaal vernield. De 52- jarige mevr. v. d. Horst overleed ter plaatse; haar echtgenoot is in de loop van de nacht in het ziekenhuis te Tiel overleden. Hij was 56 jaar oud. BEJAARDE DOOR TREIN GEGREPEN Een bejaarde inwoner van het Lim burgse Baexem is zondag op een niet beveiligde overweg in de buurt van zijn woonplaats door de sneltrein ZandvoortMaastricht geraakt en daarbij ernstig aan een arm gewond. De man, de 72-jarige H. Costen, werd door de trein gegrepen op het ogenblik, dat hij stond uit te kijken naar een trein die uit tegenovergestel de richting kwam. Na ter plaatse te zijn verbonden werd de oude baas naar huis gebraoht. Dat prefereerde hij boven een tocht naar het zieken huis, omdat hij daaruit pas was ont slagen. Nederlander in Oostenrijk verdronken De 35-jarige heer P. Rooyackers uit Nüenen is in het meer bij Zeil am See (Oostenrijk) verdronken. De heer Rooyackers nam deel aan een groepsreis. Hij was ongehuwd. Het stoffelijk overschot is door duikers geborgen. Middenbermongeluk liep goed af Dank zij de koelbloedigheid van de door een aanrijding getroffen auto mobilist is een doorschieter op de middenberm onder Sassenheim zon der persoonlijk letsel en verdere bot singen afgelopen. De 19-jarige J. T. G. van der P. uit Heemstede, die rechts op de oostelijke rijbaan van Rijksweg 4 om elf uur zaterdagavond onder Sassenheim in de richting Amsterdam reed, werd met grote snelheid ingehaald door J. M. van der L. uit Amstelveen. Deze nam de inhaalmanoeuvre te krap en raakte met zijn rechter voor kant de linker achterkant van de wa gen van P. De geraakte wagen vloog als een kaatsebal over de weg, sloeg door de middenberm en kwam door het ontbreken van vangrail op de te- genliggende rijbaan terecht. WIJ HEBBEN TE HARD GESNATERD Het is gedaan met uw goede nachtrust. Konden wij u donderdag met het enthousiasme, dat de ware patriot kenmerkt, mededelen dat Holland weer bloeide en groeide dankzij de geniale gedachte van de Landmacht ganzen te gebruiken voor de landsverdediging, nu rust op ons een droeviger taak. Reeds vreesden wij donderdag dat het verraden van dit landsgeheim tot gevolgen zou leiden en.Men neme onze zaterdageditie ter hand, pagirva 7, vierde kolom. Ziet u daar onder St. Nicolaas de jobstijding „Vossen nekken 300 kalkoenen en ganzen"? Het zal de politiek geschoolde lezer op slag duidelijk zijn ge weest, dat hier de berichtgeving van hogerhand wat verdoezeld is. Voor de minder politiek geschoolde lezer moge al wat volgt dienen ter opheldering. Wij moeten het bekennen: dit bericht was vervalst. Smekende ambtenaren van de Rijksvoorlichtingsdienst hebben ons niet kun nen afhouden van ons plan: de waarheid rond dez£ zaken eens goed uit de doeken te doen. Met het bloed van deze bezoldigde kruimelaars nog aan onze vingers onthullen wij u, wat wij te weten zijn gekomen in Soest, om en op het pluim veebedrijf van de heer W. B. de Koning. De 40 ganzen, die hier zo droevig aan hun einde kwamen, zijn namelijk geenszins door vossen „genekt". De heer B. Oederein, een gepensioneerd houthakker met een blanko strafregister heeft ons met de hand op zijn hart bezworen, dat hij op de bewuste nach ten spionnen heeft zien lopen, een merkwaardig lopend tweetal dat af en toe schichtig opkeek en verder aan alle uiterlijke ken merken voldeed, waaraan men goede spionnen met één oogopslag herkent. In dienst van welk land deze mensen hun fatale misdaden volvoerden kon de heer Oederein niet mededelen, maar het feit, dat enkele weken geleden een Chinees restaurantje hier in de omtrek is geopend schijnt ons boekdelen te spreken, alhoewel wij op de prijslijst van deze kleine uitspanning ook Russische eieren ontdekten. De broer van de heer Oederein, die een paar honderd meter verderop woont, wist te vertellen op de drie bewuste nach ten duidelijk geritsel te hebben gehoord en verder het roepen van de naam „Rein" welke met een vreemd aksent werd uitgesproken. Dat dit een schuilnaam is voor de zgn. vos lijkt wel duidelijk te zijn. Wij zullen de andere gegevens, die ons door eerbiedwaardige in gezetenen van het zo vriendelijke Utrechtse dorpje, waar thans voor ons kleine landje tot de ondergang voerende geschiedenis wordt geschreven, niet openbaar maken. De hier genoemde ont hullingen lijken ons veelzeggend genoeg en het is niet de bedoeling uit deze rampzalige toestand een sensatiebericht te maken, om welke reden dit artikel niet op de voorpagina is geplaatst, ook al is de inhoud verreweg de belangrijkste van de gehele krant. Dit is namelijk het enige, wat wij uit piëteit voor de bij ons ten kantore verbrijzelde ambtenaren bereid zijn geweest te doen. En zult u vragen: „Treedt de regering tegen deze zaken in Soest niet met alle kracht op? Legt zij bijvoorbeeld een kordon om Soest?" Weineen, zij blijft doorsoezen. Duitser pleegt zelfmoord in cel Een 36-jarige, in Amsterdam onder verdenking van diefstal uit een auto gearresteerde Duitser heeft zondag middag in zijn cel op het hoofdbu reau van politie zelfmoord gepleegd. Hoewel de celwacht er onmiddel lijk bij was kon hulp niet meer ba ten, want de man had zijn nek ge broken. De Duitser was in de nacht van vrijdag op zaterdag op heterdaad be trapt op de Nassaukade. Na zijn aan houding was de Duitse politie hier van op de hoogte gesteld en deze had de Amsterdamse politie bericht, dat zij ook belangstelling voor de arres tant had. zinnen uit de plaatselijke hervormde gemeente. Schagen ontving hen met een West-Friese dansgroep, die zo wel routiers als gastouders tot laat in de avond over het marktplein deed dansen. In Middenmeer werden de deelnemers ingelicht over de geschie denis van de Wieringermeerpolder. De route liep vervolgens over Me- demblik, Hoorn, Grootebroek en Enk huizen, Met de „Insula" ging het ge zelschap naar Urk, waarna nog twee dagen werd gelopen in de Noord- Oostpolder. Hier werden vooral de nieuw gebouwde kerken bezichtigd. In Hoorn gaf de bisschop van Haar lem, mgr. dr. J. van Dodewaard, blijk van zijn belangstelling. Het thema van deze tocht luidde „De vrede van Christus door het geloof". strijd1" en als steeds het magazine „Brandpunt", dat naar verluidt ze venduizend gulden per half uur kost, maar dat dam ook aan de top van soortgelijke programma's bij andere Omroepen staat. Verder ook hier een show, en wel met muziek uit Parijs, een documentaire over de kelner en het sextet José Marcello. In 't AVRO- vrouwenprogramma van donderdag wordt „de wereld van Maurice Che- valier" getoond, 's Avonds is er een harp concert en het toneelstuk „Zin gend in de wildernis" met Richard Flink en Elise Hoomans in de hoofd rollen. Aetherklanken Weer mond- en klauwzeer in Brabants Boekei Weet ik veel Een scooterrijder die in de vroege uren in de buurt van Utrecht bij een pompstation stond te tanken, wekte de arg waan van een passerende poli tiepatrouille. De patrouille stopte en vroeg de scooterrij der waar hij heen ging. „Naar Noord-Brabant", antwoordde hij zonder aarzelen. „Dan gaat u wel in de verkeerde richting", repliceerde de agent. „En wat is het kenteken van uw scoo ter?" De ondervraagde ant woordde laconiek: „Weet ik veel. Ik heb dat apparaat net in Amsterdam gestolen". De man, een 27-jarige mon teur uit Mijdrecht, is overge bracht naai' het hoofdbureau van politie in de hoofdstad. De heer Van der P. wrong zich uit de wrakstukken. Zijn verloofde, die gelukkig geen ernstig letsel opliep, kon zich niet zo spoedig bevrijden. Gezien het gevaar voor het van Lisse komende verkeer rende Van der P de rijbaan op en kon aansnel lende auto's tijdig tot staan brengen. De veroorzaker van het ongeluk, Van der L., bleek, naar de rijkspolitie meedeelt, onder invloed van drank gereden te hebben. Zijn rijbewijs werd in beslag genomen. Van de auto van Van der P. is slechts een puin hoop over. De auto van Van der L. werd zwaar beschadigd. man, dat hij niet uit zijn wagen was gekomen en zeiden, dat het minste, dat hij voor de dame doen kon, was haar met zijn auto naar het zieken huis of naar haar woning te bren gen. Dit laatste geschiedde. Toen de dame bij haar huis in de Gerard Dou- straat was uitgestapt en haar tas vroeg aan te geven zeide de onbeken de chauffeur, dat hij eerst zijn auto wilde keren. Hij deed dit, doch reed, meteen weg. In de tas zat 7.50. De politie vraagt de twee mensen, die de dame overeind hielpen, zich te melden aan het bureau Pieter Aertsz- straat. PAX CHRISTI VOETTOCHT BEëINDIGD De nationale Pax Christi-voettocht, In Boekei is een tweede geval van die van 4 t.m. 10 augustus werd ge- mond- en klauwzeer geconstateerd, houden is zaterdag geëindigd. De Het besmette bedrijf is dat van de tocht die begon in Egmond vond een heer W. Donders op de Logt in Boe hoogtepunt in Alkmaar, waar de deel- keL De 33 varkens van dit bedrijf nemers werden ondergebracht bij ge- 'zijn vernietigd. houden muziek van Jurriaam An- dries9en, had regisseur Gerard Re- kers alle camera's werkzaam ingezet voor suggestieve beelden. De Lucille Ball-show was in werkelijkheid een kolder film met Lucille als vermake lijke centrale figuur. Wel een echte sihow was die van de Avro met Ma- rika Rökk, een bekende Hongaarse filmster en danseres van een vorige generatie. No zoveel jaren kwam ze op het scherm en liet zien, dat ze zang en dans nog niet verleerd is, ook al ging alles uiteraard niet meer zo soepel en lenig als toen ze stond op het hoogtepunt van haar roem. Deze show, opgeluisterd met ver schillende Duitse artisten, kwam uit Münohen. In de afgelopen dagen heeft men enkele malen reportages te zien gekregen van de wereldkam- pioensohaippen voor amateurs op de weg in België. We hebben ons afge vraagd, waarom de NTS op het scherm aanvankelijk aankondigde, dat de reportages kwamen uit Re- naix? Dat is de Franse benaming voor Ronse, een plaats, die ligt in het Nederlands sprekende deel van Bel gië. Waarom dus geen Nederlandse plaatsaanduiding in een Nederlands programma? De reportages eindig den met zwakke opnamen met de rijdende camera en met beelden van een bewogen finish. Komende uitzendingen Vanavond draait voor de verande ring een film uit noordelijker landen, namelijk „Gouden bergen", 'n Deen se comedie over een interessant on derwerp. Het zou geen vakantie zijn, wanneer ook deze week geen buiten landse show bracht. Dat is dinsdag bij de AVRO in een programma „Mike kan alles", klaargemaakt in Münohen en met o.a. Nana Mous- kouri. Woensdag heeft de KRO de laatste aflevering van „Zomer wed- Het voorbije weekeinde In het VPRO-programma van zondag werden enkele vragen beantwoord. In een t.v.-vormgeving verklaarde Ton Hazebos wie de gitarist Julian B. Greco is en de literator Hugo Glaus heeft in een Vlaams program ma „in 625 beeldlijnen" een bloem lezing gegeven rondom de vraag „Wat is poëzie?". In zijn gesprek aan de schrijftafel behandelde professor Van Holk een open brief van de in ons land wonende neger Paul Char ter Harrison aan president Kennedy namens de gezamenlijke stemmen van Amerikaanse negers in Europa, zoails we begrepen. De brief had be trekking op het rassenvraagstuk. Op rustige wijze heeft de hoogleraar het actuele onderwerp aangegrepen. Za terdag bij de NCRV heeft Herbert Joeks in de Joeksbox wat gepraat met Guus Verstraete en verder Ko Arnold!, beter geïmiteerd dan Wim Kan. Hij had ook getekend voor een kort programma uit de dertiger ja ren met bekende melodietjes. Vol gend de Omroepbladen zou hieraan ook Jan van Ees meedoen, maar we hebben hem niet gezien; slechts meenden we even zijn stem te heb ben gehoord. In „De zangles", met overgave gespeeld door Kathenka van der Werff en met bescheiden ge- a pf. perfect l acu automatisch SPIEGELGLADDE STALEN ZOOL. VEDERLICHT Mededingster met auto geschept De 30-jarige Amsterdamse vrouw C. J. S., die door een man, met wie zij drie jaar omgang had gehad, was verstoten, zag, toen zij zaterdagmid dag in de Weesperstraat in haar auto reed, haar 21-jarige opvolgster, mej. J. H. A.C. lopen. Zij reed op haar ri vale toe en schepte deze. De aan rijding liep voor de jongste vrouw overigens goed af. De andere vrouw had na dit voorval, voor zij naar huis ging, bij een drogist een slaap middel gekocht, waarvan zij thuis 'n hoeveelheid innam. Inmiddels was de politie ingeschakeld- De vrouw werd ijlings naar het ziekenhuis ver voerd, waar haar maag werd leeg gepompt. Daarna werd zij naar het politiebureau overgebracht. OUDE DAME NA AANRIJDING BEROOFD Op de Ceintuurbaan, bij de Ruys- daalkade in Amsterdam werd zater dag de 76-jarige mevrouw M. J. E. Beek, toen zij overstak, aangereden door een auto, waarvan de chauffeur na de aanrijding in zijn wagen bleef zitten. Twee personen hielpen de niet ernstig aan een knie gewonde dame overeind en keerden zich daarna te gen de chauffeur. Zij verweten de DINSDAG 13 AUGUSTUS 1963 Hilversum I. 402 m. 746 kc/s. 7.00-24.00 KRO KRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Morgenge bed; 7.15 Ouverture: licht grammo- foonmuziek; 7.55 Overweging; 8.00 Nieuws; 8.15 Lichte grammofoonrnu- ziek; 8.15 Voor de huisvrouw; 9:35 Waterstanden; 9.40 Voor de kinderen 10.15 Klassieke grammofoonmuziek; 11.00 Lichte grammofoonmuziek; 11.25 Paris et ses vedettes (opn.); 11.50 Volaan... vooruit, lezing; 12.00 Middagklok - noodklok; 12.04 Braziliaanse klanken (gr.); 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuiiv- bouw; 12.33 Lichte grammofoonmu ziek, 12.55 Kath. nws. 13.00 Nieuws. 13.15 Platennws. 13.30 Lichite gram. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Gram. muz. 14.35 Voor de plattelandsvrouwen. 14.45 Mod. gram. 15.15 Lichte gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Lichte gram. 17.45 Beursber. 17.50 Regeringsuitz.Een Antilliaan over de Nederl. Antillen, door Frank Martinus Arion. 18.00 Koorzang (gr.): lichte muz. 18.30 Radio Volksuniver siteit: Het ontstaan en vergaan van die sterren, door Prof. Dr. M. G. J. Minnaert. 19.00 Nws. 19.10 Actualit. 10.25 Lichte gram. 20.00 Bas en piano: Mod. muz. 20.45 Klas. strijkkwartet (opn.). 21.20 La voix humaine, ly rische tragedie in 1 acte (opn.). 22.15 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Klas. gram. 23.00 Lichite gram. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. 1007 Kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ocht. gymn. 7.20 Lichte gram. VPRO: 7.50 Dag opening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Lich te gram. 9.00 De groenteman. 9.05 Klas. gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Lichte gram. 10.50 Voor die kleuters. 11.00 Radio Volksuniversiteit: Sym bolen die de mens begeleiden, door Ds. E. Frater Smid, 11.30 Voor de zie ken. 12.00 Elektronisch orgel en sa xofoon: lichte muz. 12.20 Regerings uitz.: Uitzending v. d. landb. 12.30 Mededel. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Lichte gram. 13.00 Nws. 13.15 Mede- diel., event, act. of gram. 13.26 Beurs ber. 13.30 Licht instrument, ensem ble. 14.00 Pianorecital: Spaanse muz. 14.30 Voor de kinderen. 15.45 Strijk kwartet: klas. muz. 16.16 Tot uw or ders, gevar. program, voor die strijd krachten. 17.25 New York calling, praatje. 17.30 Lichte gram. voor de jeugd- 18.00 Nws. 18.15 Event, act. 18.20 Van schlager tot topper (II): 40 jaar lichte muz. 19.00 Paris vous par- tle, gesproken brief. 19.05 Licht in strument. trio. 19.20 Paul Vlaanderen en het Margo-Mysterie, hoorsp. 20.00 Nws. 20.06 Operaconcert. (gr.). 21.00 Discolaria: mod. muz. 22.30 Nieuws 22.40 Actualiteiten. 23.00 Noorse or kestwerken (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S AVRO: 19.30 Een plaatje van je weet wei wie...., documentair program ma. NTS: 20.90 Journaal. AVRO: 20.20 Mike kan alles!, TV-show. 21.05 Televizier. 21.20 De wereld kreeg te levisie, film. NTS: 22.45-22.50 Journ. A PERFECT L JbKMZfVJ AUTOMATISCH HANDIGE OPEN GREEP VEDERLICHT (Advertentie) DOOR L. VAN HILLEN „Mogen wij alsjtblieft weten, waal meneer onze zoon uithangt? Je bent nog minderjarig hoor. Dan hoef je niet meteen zo hoog van de toren te blazen". „Wie blaast er hoog van de toren? vroeg de jongen en het klonk zo in sinuerend, dat Gerard voelde hoe het bloed hem naar het hoofd schoot. „Je moet hier de rollen niet om draaien!" Zijn stem was nu mes scherp. „Ik stel de vragen. En ik wens als vader te weten, wat jij van avond uitgevoerd hebt". „Uitgevoerd" smaalde de jongen, zijn vuisten ballend onder de tafel. ,,'t Lijkt wel of ik de bank beroofd heb" Gerard begreep dat hij niet verder kwam. Zijn intuïtie zei hem dat hij de zaak al hopeloos had verprutst. Hij had de jongen willen laten vertellen nu zat hij hem een verhoor af te ne men en insinueerde in dat „uitge voerd" dat hij verkeerde dingen ge daan had. Met grote inspanning werd hij zijn toorn baas en probeerde de gemoedelijkheid weer in zijn toon te leggen. „Je moet het zo niet opvatten. Ik denk niet dat je iets verkeerds hebt gedaan, daar heb ik niet de minste reden voor. Maar.nou ja, als je meteen zo begint De jongen zweeg, keek somber voor zicih uit. „Misschien", probeerde Gerard luchtig te doen, „ben je wel aan de verkering! Dacht je dat moeder en ik daar geen belang in stelden?" Een snelle blik schoot Beer naar zijn vader. Dat was de tweede maai, hij zat te vissen. Hij had iets gehoord. „Waarom komt U niet rond uit voor wat U nou precies wilt weten?" vroeg hij opeens bot. Gerard was een ogenblik in de war. Inderdaad, de jongen had hem door. Nu vooruit dan, als 't moest, dan maar met open vizier. „Nou", trachtte hij plezierig te doen, „ik hoorde van een kennis, dat hij je al een paar maal met een meis je had gezien en nu waren moeder en ik nieuwsgierig „Kon U niet wachten tot ik 't U zelf vertelde?" Zijn minachtende blik ging van zijn vader naar zijn moeder. Ook die? Gonnie schudde het hoofd, maar durfde niets te zeggen. De vader vouwde de handen over elkaar, proberend zijn gedachte te ordenen. Dit gesprek liep hem vol komen uit de hand. „Ik had 't U wel verteld", ver volgde Berend, zijn stem dof, „maar ik had het graag verteld als het zo eens schikte. Niet nu. Enfin, de kat is uit de zak. U moogt 't wel weten, dan bent U tenminste op de hoogte. Ik ben vanavond wezen fietsen met Ankie Vos. En we houden van elkaar Zij van my en ik van haar". Als een bom viel die mededeling in de kamer. Er volgde een lang stil zwijgen. Berend, nerveus, stond op, keek door het raam naar de nacht duistere tuin. „Ankie Vos?" vroeg Gonnie, „is dat een zusje van die Dirk, waar je mee samenwerkt? Die van die motor'' „Ja", klonk het. „Uit de Kromstraat?" informeerde Gerard. „Ja". „D'r vader is bij de reiniging, niet?' Hij vroeg het zorgvuldig-neutraai, maar de jongen keerde zich om, zijn gezicht wit, zijn ogen gloeiend. „Ja, en ik ben monteur. Da's een trapje hoger. Haar broer Dirk is mijn „Nou, nou, je toon staat me hele maal niet aan, ventje". Gerard voel de dat hij verkeerd deed, nu de ge zagskwestie op het tapijt te brengen maar drommels nog aan toe, hier zou hij vast en zeker z'n vaderlijk gezag moeten doen gelden. Was hij vader of niet? Berend zweeg, zijn lippen opeen- geperst. „Die juffrouw eh Vos, je bent ze ker niet d'r eerste scharrel, niet?". „Gérard", waarsschuwde Gonnie fel. Dit ging te ver. Verschrikt staar den haar ogen naar het gezicht van haar zoon. Beer nam drie grote stap pen, stond vlak voor z'n vader. Eén ogenblik vreesde Gonnie dat ze me kaar zouden aanvliegn, want ook Ge rard greep met beide handen de stoelleuing. „Bah", zei Beer opeens, en in dat ene woord sprak nameloze, verbitter de verachting. Hij draaide zich om en liep de kamer uit. Gonnie sprong op. „Nee", zei ze en hield haar man tegen, die uit zijn stoel wilde op staan. „Nee. niks meer, hoor je? Niks meer hierover vanavond. Alles is al bedorven. zoals jullie tweeën Opeens brak haar stem, ze snikte. „Je eigen man. je eigen zoon. als vijanden tegenover el kaar Gerards spanning brak. Opeens zag hij de ruïne van dit gesprek, dat be gonnen was als een poging tot be grijpen, in volle troosteloosheid. „Ik wilde het zo nietbegon hij. „Nee", antwoordde ze, zichzelf weer meester, snel haar tranen afwis send. „Dat weet ik wel. Maar je bent het contact met de jongen kwijt geraakt. Je bent hem vreemd. Hoe kan je dan nu verwachten, dat hij je vragen meteen zou opvatten als vriendschappelijk, hartelijk? Hij weet dat hij je heeft teleurgesteld, hij weet dat hij je daarmee verdriet gedaan heeft, natuurlijk staat hij afwerend, verdedigend tegenover jou „En jij dan?" „Hij had het mij wel verteld", wist ze. „Zo maar 'ns op een avond, als we 'ns gezellig met mekaar zaten te praten. Maar nu. nu weet ik het niet meer „Een ding weet ik in ieder geval", besloot Gerard op z'n kalme, zake lijke vergaderingstoon. „Het is dat meisje Vos. En ik voel me gerech tigd en zelfs verplicht, om over dat gezin en dat kind enkele inlichtingen in te winnen." „Natuurlijk", stemde Gonnie toe, „daar heb je gelijk in. Wie weet hoe het meevalt." „Wie weet", echode hij, maar er klonk geen overtuiging in zijn stem. „We zijn er nog niet met Beer", voorspelde hij. Zijn vrouw staarde voor zich uit, zwijgend. Hoe won ze het vertrouwen van de jongen terug? (wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2