Ijl LM Sleutelgat VRIJDAG 9 AUGUSTUS 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Daverend variétéprogramma voor Leidse vakantiegangertjes Na die geslaagde toneelmiddag, die vorige week in het Leidse openlucht theater „Het Bospark" (Kikkerpol- Aan het spontane en langdurig ap- der) werd verzorgd door het beken- plaus, dat ale medewerkenden de Haagse toneelgezelschap „Spe- die zowel voor lendierwijs" met de opvoering van maal optraden „Ivanhoe", hebben kantiegangertjes van diende rust zou mogen genieten. Als stoffelijke blijken van waardering bood spreker de jubilaris een enve loppe met inhoud aan, alsmede, na mens de Maatschappij voor Nijver heid en Handel, het vererend ge- tuigschrift met bijbehorende draag- Als pianist zorgde Georg Ameling penning. Mevrouw Cambier ont- vjng een fraaj boeket bloemen. Daarna werd hij in de fabriekshal toegesproken door de heer A. Majo- na de pauzereen- i,eei zijn directe chef, die zijn vele hoedanigheden prees en de voor de nodige muzikale omlijsting. in ontvangst moch- nw circa 1400 va- ten nemen, bleek overduidelijk, dat prettige "wijz*e"& memoreerde waarop Leidse ook dut onderdeel van het vakantie- hij alitijd met Cambier had mogen Speeltuinverenigingen gisteren in de programma bij de jeudige toeschou- samenwerken. Namens het perso- grote hal van de Leidse groentenvei- wers bijzonder in de smaak is geval- neei bood hij de jubilaris een ge lling weer zeer genoten van een va- len. Dat dit eveneens het geval was schenk onder couvert aan, terwijl riété-programma, waarin onder re- met de fruit-tractatie, die na afloop 00k Mevrouw Cambier werd ver- als een extra verrassing kwam, hoeft geen betoog. gie van Carla Flink een aantal be kende kleinkunst - artiesten optrad. Zij werden op geestige wijze rast met een fraai boeket bloemen. Nadiat de jubilaris had bedankt Rest nog een woord van hulde voor de hulde en ontvangen cadeaux, geleid door de Leidse kinder-con- voor de organisatoren en de speel- en afscheid had genomen van ..j,. férencier „Oom Willem" Devilee, die tuinleiders en -leidsters voor de wij- collega's, werd hij naar huis gebracht tevens weer groot succes oogstte met ze waarop zij hun bijna 1400 aan om bit heugelijke feit verder in de een attractief intermezzo. hun toevertrouwde pupillen - onder - Nadat de bekende pianist-ac- meer door middel van gerequireerde cordfionist Georg Ameling met een bussen - veilig en snel van de Kik- hun toevertrouwde pupillen - onder familiekring te vieren. Leidse agenda daverende meezingpotpourri de kerpolder naar de veilinghal over stemming er al direct goed had in- brachten toen Pluvius onverwacht gebracht, betraden achtereenvolgens als spelbreker ging fungeren. Ook het speciaal voor deze gelegenheid het veilingpersoneel komt een woord geimproviseerd podium: De twee van lof toe voor het bieden van „de APOTHEKERSDIENST DE TREINOVERVAL IN ENGELAND De „Nationale Provincial Bank' heeft bekendgemaakt, dat zich in de trein waarschijnlijk voor een waarde van omstreeks 10 miljoen gulden van deze bank bevond. Twee andere ban ken zijn benadeeld voor elk 5 mil joen gulden. Vast staat thans dat het totale ge roofde bedrag meer dan 20 miljoen gulden bedraagt. HET OVERLIJDEN VAN KENNEDY'S ZOON Patrick Kennedy zad morgen (za terdag) begraven worden. Plaats en tijd zullen nader bekend worden ge maakt. President Kennedy is inmid dels naar de luchtmachtbasis Otis gevlogen om zijn vrouw van 't over- (Advertentie) lijden van hun zoon in kennis te stellen. ockson's met him zeer komisch helpende hand" balance-act; het teen-ageridool An- opstelden van zo'n meke Gröniloh, die enige topsongs uit haar bekend repertoire bracht: de allombekende clowns „Pipo en 1400 gevormd door - hoe kan het an ders - lege veiling-kisten, Koko", welk tweetal in een voor- I fair» KJvpprtio ia ar ïti treffelijk olownnummer overduide- J* L-dHIDICI VCCI lig Jddl III dijk bewees waarom het werd uit- j« 1 D 1 1 genodigd om een rol te vervulden in QlCIlSt DIJ D 011 til 011 /jOIICII een film over het Europese circus- leven, welke binnenkort door een Amerikaanse Filmmaatschappij zaloj warden opgenomen; „Oom Willem", in dienst trad "bij die N.V. voorheen Geopend voor spoedeisende geval- onder meer bij het ien: apotheek Tot Hulp der Mensch- - zitplaatsen heid> Hooigracht 48, tel. 21060. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt eveneens waargenomen door apotheek Tot Hulp der Menschheid. BIOSCOPEN IN LEIDEN De films in de week van 9 aug. tot 15 aug. zijn door de Katholieke De heer J. Cambier herdenkt van daag het feit, dat hij 40 jaar geleden Film Centrale als volgt gekeurd: die op zijn beurt eveneens uitbun dig succes oogstte met een „knal- paarden-race" tussen twee teams R. M. Beuth Zonen, te Leiden. Vanochtend werd de jubilaris Casino: Jeugdbacchanalen, ontraden. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. S-nTrnSSX* YinnppnY™ welke ziJ'n echtgenote door de directie ont- Lido: 55 Dagen in Peking, 14 jaar. van 5 meisjes en 5 jongens na welke J oennmnKmente«rd n* TWeliikc- 2.30 en 8 uur. spannende race meisjesteam door oom Willem een tractatie werd beloond; h'at zegevierend* vjjjjjr en gecompldrneni^d. De directeur, de heer J. F. Bogaars, hul digde in sympathieke woorden Melton Brothers", twee cascadéurs v,e? £e®f eS, de dat de in een spectaculair „gooi-en-smijt"- numrner en een niet minder specta- oülair stoelenbalans-act en de „Ka- mé's" twee eveneens geestige en succesvolle clowns. Burgerlijke Stand Geboren: Victor z.v. W. Engelen -en B. A. Gidding; Pieternell-eke Axi- anne d.v. P. Luning en M. v.d. Hoek; Camelia Francisca d.v. C. J. M. Hermsen en J. F. Webbers; Bri-gitta Carolina d.v. A. T. Veltman en T. G. Been; Edwin Jacobus Adrianus Ge orge z.v. W. A. J. Bekkering en M. C. Kok; Mario Alexander Gilbert z. v. J. R. Baart en W. Verstraaten; Rogerius Johannes Maria z.v. J. A. A. M. Tel en L. P. M. Goddijn; Ma- delon Loumette d.v. C. R. Staalman en E. L. Regter; Jaoob Willem z.v. D. J. W. IJdo en C. J. Barre veld; Mainon Theresia d.v. G. M. Pieterse en I. M. Hoogenlboom; Wilhelmus Ja cobus Petrus z.v. W. G. Vermeulen en A. J. Verheugd. Gehuwd: C. v. Werkhoven en C. H. Dool; G. J. A. Kaak en F. S. A. de Groot; S. J. P. v. d. Kraan en A. jubilaris zich had doen kennen een ijverig en plichtsgetrouw wer ker, die op lofwaardige wijze zich van zijn taak had gekweten. Het was voor de jubilaris vandaag tevens een dag van afscheid, want door het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd, ging hij het bedrijf verlaten. De directeur sprak de wens uit, dat hij nog lange jaren van een welver- Dagelijks: 2. Luxor: Zoetwatermatrozen, alle leeftijden. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Mijn beste vijand, alle leef tijden. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: West Side Story, 14 jaar. Dagelijks: 2.00 en 8 uur. Rex: Sergeants 3, 14 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. DE HEG GAAT WEG conclusie gekomen, dat met het li quideren van de heg de overzichte- Soms mag ook de schrijver in deze lijkheid van het kruispunt slechts ten Vork- J. M. Groot en J. A. F. v. rubriek iets van het zoet der vol- dele verbetert. Het is nu eenmaal 'n Laatste Berichten Terwijl men naar t.v. keek werden de juwelen gestolen De politie van Hilversum heeft meegedeeld, dat gisteravond, uit een slaapkamer van een bungalow aan de Bachlaan in Hilversum, bewoond door het echtpaar De Leeuw een aantal sieraden tot een totale waarde van 30.000 is ontvreemd. De bewo ners zaten op dat moment naar de televisie te kijken. De inbrekers de politie denkt aan meer dan één persoon hebben zich toegang tot de kamer verschaft (een van de slaapkamers die het verst van de zitkamer is verwij derd; de gehele bungalow is gelijkvloers) door het opschuiven van een ijzeren luik. Na het openen van een raam konden ze de slaapkamer binnenko men. Daar stonden op een toilettafel drie doosjes met hun kostbare inhoud als het ware voor het grijpen. Onder meer werden meegenomen een juwelen broche met 127 briljan ten (waarde 6.000), een juwelen ring met 31 briljanten 7.800), een platina ring met vijftig briljanten 2.750,-), een paarlen collier met 133 parels 1.650,-), en een gouden horloge 1.000,-). In totaal werden zeker tien kostbare sieraden vermist. De buit is verzekerd voor een waarde van 28.670. PROCUREURS-GENERAAL WAARSCHUWEN TEGEN ONTGROENINGSEXCESSEN De procureurs-generaal bij de vijf Nederlandse gerechtshoven hebben ieder voor hun ambtsgebied aan de studentenverenigingen en andere in stanties laten weten dat zij er dit jaar nauwlettend op zullen toezien of zich bij de ontgroening niet soort gelijke excessen voordoen als vorig jaar. Dit heeft de Amsterdamse procu reur-generaal mr H. R. de Zaaijer me degedeeld. De procureurs-generaal hebben depolitie-autoriteiten opge dragen in voorkomende gevallen on middellijk proces-verbaal op te ma ken. Mr. de Zaaijer heeft de instruc tie aan de politie in zijn ambtsgebied vandaag verzonden. NOORDWIJK Openluchtfilm bij de Vuurtoren. - Op vrijdag 16 augustus a.s. 's avonds om half tien zullen op de Koningin Wilhelmina Boulevard nabij de Vuurtoren, een aantal bijzondere openluchtfilms worden vertoond. Dit filmprogramma is voor ieder een vrij toegankelijk. N.R.B. demonstreert van A tot Z. - De Noordwijkse Reddingsbrigade geeft zaterdagmiddag 10 augustus a.s. op het strand voor het Palace Hotel een gecombineerde reddings- demonsfcratie onder het motto: „Van A tot Z". Aanvang drie uur. De Koninklijke Noord-Zuidhol landse Reddingsmaatschappij en de Koninklijke Marine zullen hierbij medewerking verlenen. HELSINKI half bew. 23 0 STOCKHOLM regen 21 2 OSLO regen 23 33 KOPENHAGEN half bew. 20 7 ABERDEEN zw. bew. 18 1 LONDEN zw. bew. 19 0 AMSTERDAM licht bew. 19 2 BRUSSEL geh. bew. 19 7 LUXEMBURG zw. bew. 15 7 PARIJS zw. bew. 19 12 BORDEAUX zw. bew. 21 9 GRENOBLE zw. bew. 21 2 NICE licht bew. 26 0 BERLIJN zw. bew. 19 2 FRANKFORT regen 23 6 MüNCHEN zw. bew. 17 14 ZüRICH zw. bew. 16 2 GENèVE zw. bew. 21 3 LOCARNO half bew. 26 0.1 WENEN zw. bew. 24 12 INNSBRUCK regen 20 18 ATHENE onbew. 35 0 ROME zw. bew. 28 0 AJACCIO zw. bew. 0 MADRID zw. bew. 31 0 MALLORCA zw. bew. 30 0 LISSABON onbew. 29 0 PUNT tooiing proeven. „Carthago zal dan gevaarlijk punt. Overwogen wordt wel niet verwoest worden", maar er om van de kruising dan maar een wordt wél iets gedaan aan de weg- voorrangskruising, al of niet met gelsdijkA. A. J. v. Haarlem en G. kruising Telderskade-Hoflaan, waar stopverlichting te maken. Dit is uiter- J. Stokkel; J. J. Olijerhoek en J. reeds zoveel in dit rubriekje over te aard afhankelijk van de besluiten die Wetselaar; C. Soudan en J. C. M. doen is geweest. de plaatselijke overheid dienaan- Hoofdinspecteur G. A. Cornelisse is Baande neemt. Uw Sleutelstadgaar- Haasteren; M. J. Durieux en A. M. Devilee; K. de Bruijn en M. M. Niehot; W. J. Menks en M. S. Beu- Redegeld; W. F. v. Eijle en S. Oude Ettermk; P. F Wiesenbaan en zkh gisteren ter plaatse (zoals dit in Kloeit vangrots. eil J v- journalistieke verslagen heet) van de Zeist; N. H. Kooien en C. v. Steen- sitoatie op de hoogte komen stellen De heer M. Ober uit Leiden b ge- bergen; H. Kooreman en E. H. Ra- - - - - - - T vensbergen. Overleden: J. M. Buijsen 45 j., m.; R. Ladan 78 j., m.; E. M. W. Iterson 37 j., e.v. J. G. P. A. du Pau. CLUB DE LIMETZ Zeer geslaagde cabaretavond LIMETZ, 7 augustus 1963. Het weer is vandaag een beetje drui lerig, maar we treuren daar nog steeds niet om, aangezien we ons de warmte van de afgelopen dagen nog goed herinneren, 't Is r.ustig bij ons, maar toch wordt er achter de scher men hard gewerkt aan de voorbe- reidingën voor de cabaret-avond.- De eigen schouwburg was tegen 9.00 uur goed gevuld. Ook enkele Franse vrienden hadden zich bij ons gevoegd, hoewel zij van 't program ma niets zouden verstaan, daar deze keer de tekst in 't Nederlands werd gezegd. De uitvoerenden: Cecilia Tulfer, Ans Anthonissen, Jaap Kemie, Ank de Hollander en Herman v. Rijn hebben veel plezier van hun inspan ning gehad. Geboeid heeft iedereen geluisterd, hoewel het in onze sdhouwburgtent koud was, heeft dit de interesse niet beïnvloed. Het programma werd even onder broken voor een intermezzo door Ivanhoe. Alfred Dennison op een le vensgroot, geleend paard. Kortom, 't was genoeglijk in onze schouwburg, die vanavond voor het laatst dienst heeft gedaan, want morgenochtend za!l hij worden afgebroken en dan zal het kerkplein weer zijn oude aan zien herkrijgen. 's Avonds om 6 uur hadden wij een avondmis, waarvoor speciaal toe stemming van de bisschop nodig was. Onze aalmoezenier kapelaan J. Vaneman celebreerde de H. Mis en pastoor C. W. Thomas hield 'n tref fend preekje, speciaal op onze groep afgestemd en waarin verwerkt wa ren, de dingen die de pastoor in deze tijd waren opgevallen. Helaas werd onze gelukkige stem ming aan het slot van de avond wreed verstoord door een oproep uit Holland, voor de huishoudster van pastoor Thomas, om onmiddellijk naar huis terug te varen, daar haar moeder in levensgevaar verkeerde. Dat deze terugtocht in het nachte lijk duister geen prettige was lijdt geen twijfel. JOOP KOEVOETS, Chef d'equipe en hij heeft véél bereikt. Allereerst, slaagd voor het examen Tekenen LO. zo vernamen wij (niet van de hoofd- inspecteur) heeft de bewoner van het Willen de meisjes, die met de R.K. pand met de gewraakte heg te ken- Vakantiebezigheden maandag 1'2 aug. nen gegeven, dat hij geen bezwaar op kamp zullen gaan in Noordwij ker- heeft tegen het kortwieken, zelfs niet hout, zondagavond 11 aug tussen 7 tegen het geheel verwijderen van de en 8 uur hun bagage brengen in de heg Dit is een mooi gebaar dat ma- Romanuszaal aan de Mare. terièel niets aan waarde verliest als Maandagmorgen 12 augustus wordt men weet, dat de eigenaar dezer da- iedereen met de fiets weer aan de gen het huis zal verlaten. De politie- Romanuszaal verwacht tussen 9 en vertegenwoordiger is echter tot de half 10. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA De Lakenhal (Oude Singel): tot 29 augustus: Aquarellen en tekeningen uit de verzameling van Paul Brandt. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat): dag. 1017, zond. 13—17 uur. Tentoonstelling „Op trek", drie duizend jaar kamperen, „Nomadis- me". Tot 6 oktober. Legermuseum (Pesthuislaan): Ma t/m vrijdag 104 uur, zond. 14 uur Rijksmuseum v. Oudheden Rapen- ourg): dag 105 uur. zond 15 uur Tentoonstelling: „Het dier als mo tief". t.m. 25 aug. Rijksmus Geologie en Mineralogie (v. d. Werfpark): Geologie van Ne derland. Dag. 1012 eh 24 uur. zon- en feestd 24 uur. Rijksmus. Gesch. Natuurweten schappen (Steenstr.): dag 104 uur zond. 1*—4 uur. Rijksmuseum voor Natuurlijke Historie, Lange Raamsteeg 2. Ten toonstelling over Nederlandse Antil len. Op werkdagen van 10.0012.30 en van 25 uur. Tot 29 augustus. OEGSTGEEST Geboren: Simone Gertrude Johan na d. v. J. P. Bosch en W. P. A. San ders; Marinus Corneilis Gerardus z. v. J. P. C. van Steen en M. W. T. van der Ploeg; Wilhelmina Olazina Ma ria "d. v. A. W. Stuifzand en P. W. C. M. Oudshoorn; Juni'lla Monique Am brosia d. v. C. Herirera en M. R. Gluckstern; Antonius Gerardus z. v. A. T. van der Maat en G. M. J. van der Weijden; Willibrordus Jeroen Maria z. v. W. J. M. Luksenburg en M. J. Frowijn; Nicolaas z. v. N. van Rij en K. Spaargaren; Barbara d. v. W. van der Kwaak en B. de Haas; Harro z. v. G. Brinkman en-A. Ver steeg; Gerrie d. v. C. L. Klijn en J. Lubach; Ernst Frans Willem z. v. W. E. N. Vasbinder en W. L. Rijk. Ondertrouwd: J. Geleijn en J. S. S. Bakkers; H. Slootweg en A. Hen driks; C. P. A. van Boven en E. R. de Tyssonsk. Getrouwd: W. L. M. Habraken en M. J. van Abswoude; H. de Wilde en J. P. van Geemen; M. N. Khan en C. J. Kortsmit. Overleden: G. J. van Veen; J. J. M. Welter; J. Ruitenbeek e. v. Nagtegaal KATWIJK Botsing Doordat de bestuurder van een personenauto geen voorrang verleende aan een bromfiets, ont stond op de kruising Nieuwe Duin weg-Kon. Julianalaan een botsing. De bestuurder van de bromfiets liep enkele hoofdwonden en een hersen schudding op. Hij werd overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. De bromfiets werd geheel vernield. De personenauto werd aan de achter zijde zwaar beschadigd. Op de splitsing van wegen Rijn- mond-E. A. Borgerstraat had een aan rijding plaats tussen een personen auto en een bromfiets. De botsing ontstond, doordat de bestuurder van de bromfiets, die over de Rijnmond reed linksaf sloeg en het hem tege moet komende verkeer geen voor rang verleende. De gevolgen bleven beperkt tot materiële schade aan bromfiets en auito. LEIDSCHENDAM Duivensport Afkomstig uit Leidsehendaui hebben 251 deelgeno men aan de wedvlucht uit St. Ghis- lain afstand 185 km. De eerstaange- komen diuif had een snelheid gevlo gen van 1431.20 meter per minuut. De uitslag was: B. Hermeling 1-3, J. v. d. Broek 2-14-18, M. v. Lochem 4-35-37-46, F. Jaspers 5, J. T. de Groot 6-11-12-26-27, A. Fasal 7, W. Spigt 8-16, N. Nieuwenbroek 9-50, G. Alblas 10-20-24-39, S. Noordermeer 13-41, P. Faure 15-19-38, J. Muller 17, J. de Jong 21, J. Scheffers'22-40- 45, J. N. de Groot 23, G. Dieden 28, J. Cabooter 29-49, W. v.d. Kolk 31- 43, G. v. Geffen 32. BEIJRSO VERZICHT VAN VRIJDAG Internationals licht verdeeld Het Damrak heeft vandaag af scheid genomen van deze beursweek met een licht verdeelde stemming voor de internationale waarden. Kon. Olies noteerden li69.60, ofwel een halve gulden beneden het slot van -gisteren. Vanmorgen werd in dit fonds gedaan li68.50-/ 169.20. Gp het verlaagde niveau had het buitenland (Zwitserland) enige belangstelling voor de olie-aandelen. Op de forse koersdaling van gisteren, als gevolg van de teleurstellende eerste-half- jaarcijfers, is dus nog geen herstel voor de olie-aandelen ingetreden. Wall Street kwam donderdag gevoe lig lager af voor aandelen Kon. Olie, doch hiermede had het Damrak reeds rekening gehouden. Ook de overige internationale waarden sloten op de Newyorkse beurs een weinig lager. Toch lagen Philips en Unilever van middag niet onverdienstelijk in de markt op resp. 165 154.80) en vanmorgen op 485 y, werd verhan deld, deed 4>&2y,, vrijwel gelijk aan de voorgaande slotkoers. Hoogovens stelden aanvankelijk teleur met een koersverlies van vijf punten op 5>98 doch gedurende de verdere beurs- duur liep de koers op tot 596 y,. Me de in verband met het naderende weekeinde was de omzet in alle hoofdfondsen zeer gering. Wall Street gaf gisteren aan het slot fractionele koerswinsten te zien. De overige Europese beurzen hielden zich vandaag zeer kalm met fraotdo- nele koersafwijkingen. Ten opzichte van het slotniveau van de vorige week boekte AKU deze week een koersavance van ca. zes punten. Hoogovens een paar puntes hoger. Philips verbeterde ruim één en Kon. Olie bijna een gulden. Uni lever was deze week favoriet met een koerswinst van 5.50. In de scheepvaartsector waren de orders wederom zeer dun gezaaid. De stemming was er goed prijshou dend zonder meer. De leidende cul tures schommelden rond het vorige slotniveau. De staatsfondsen'hoek bleef aan de vaste kant. Vandaag werden voor het eerst de 41/4 pet. obligaties Bank voor Nederlandsche Gemeenten 1963/11 genoteerd. De advieskoers was 99 5/8-99 3/4, tegen een uitgiftekoers van 99. Claims Bijenkorf werden voor de laatste venhandeldag geadviseerd op 920 915), overeenkomende met 760 procent voor de nieuwe aandelen. Bij het begin van de claimhandel be droeg de theoretische waarde 808 per claim. „Havenwerken" werden iets lager geadviseerd op de niet on belangrijke winstdaling over 1962. Deze maatschappij komt met 'n on verteerbare obligatielening. Aande len „Pagobtan", waarop een bod wordt uitgebracht van vijftien pro cent, werden op 17 pot. geadviseerd bij een laatstgedane notering van I8V2 procent. Claims Bijenkorf werden voor de laatste verhandeldiag op 032 915) verhandeld. Ik ben Uw buurvrouw; heeft U wat water en brood voor mij? Marktberichten LEIDEN, 9-8. Kaas Aangevoerd 18 partij en Goudse kaas en 2 par tijen Leidse kaas. Noteringen: Goud se kaas le kw. 2.40-2.44, Leidse kaas le kw. tot 2.39. Handel matig. Vee Stieren, aanvoer 20, prijzen 2.90-3.30, handel rustig; melkkoeien 55, 750-450, rustig; vette koeien 360, 2.80-3.45, redelijk; vare koeien 65, 725-1050, rustig; pinken 12, graskal veren 4; vette kalveren 102, 2.20-2.80, kalm; nuchtere kalveren 13, 0.95-1.25, rustig; id. p. stuk 80-125; vette scha pen 250, 90-115, redelijk; fokschapen 220, 115-130, rustig; vette lammeren 2539, 90-127.50, goed; varkens 19; drachtige' zeugen 325-425, redelijk; schrammen 217, 75-105, redelijk; big gen 450, 55-58-62, redelijk; geiten 12; totale aanvoer 4338. LEEUWARDEN, 9 aug., kaas In (gulden per kg). Commiseienoterin- gen: Goudse kaas 2.11; Edammer kaas 1.98; Broodkaas 2.00. Handel goed. R'VEEN, 8-8. Bloemen Ornitho- galum 18-48, Colvilleis 15-82, Zinnia 6-18, Segetum 8-12, Asters 22-48, Iris sen 19-32, Anemonen 8-17, Troschry- santhen 34-72, Gladiolen 30-70, Goudsbloemen 6-12, Liatrix 18-41, Dahlia 23-70 p. bos, Am. anjers: rose sim 3-14, rode sim 3-13, witte sim 5-9, g.j. sim 6-8, arthur sim 7-9, pink dusty 6-8, fanfare 5-7, harvest moon 8-12 p. stuk, Chrysanthen geplozen 8-22 p. stuk, Rozen 3-19 p. stuk. Augurken Augurken A 6500, id, B 36.00-43.00, id. C 22.00, id. DA 15.00, id. D 12.00, id. CD 8.50 p. 100 k-g. RIJNSBURG, 7-8. Bloemen Goldust 600-630, Memorial Day 580- 620, Hochsommer 640-800, Strauss 420-500, Life flame 420, Sonny Boy 400-460, Polygoon 660, Herman v. d. Mark 480-500, Comeet 260, Gustaf Mahter 500-570, Liatris 130-200-300, Agapanthus 1200, Nymph 350, Colvil- leis 300-360, Scabiosa 200-230, Gai- lardia 250-280, Alstroemeria 380-540, Montbretia 200-240, Ornithogalum 200-390, Diverse anjers 400-100, Ger ry Hoek 300-350, Kochelsee 200-240,1 W00rb0richt (Medegedeeld door het K.N.M.I. Geldig van vrijdagavond tot za terdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur). KOEL WEER. Wisselend bewolkt met plaat selijk een bui. Overwegend ma tige wind tussen noordwest en zuidwest. Aanhoudend koel weer. Het weer in Europe De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: PAUZE Morgen: Laurentius, diaken, t 10 augustus 258 te Rome, beschermhei lige van het bisdom Rotterdam, van Rijnsburg, Voorschoten, en van de dochter-parochie Stompwijk. DE KWISTIGE PENNINGMEESTER Laurentius was een van de zeven diakens van de Romeinse gemeente, die de paus, Sixtus II, ter zijde ston den in het dagelijks bestuur. Onder hen was Laurentius de penning meester. Tijdens keizer Valerianus (236-260) brak een hevige christen vervolging los, speciaal gericht tegen de geestelijkheid. De paus en vier diakens werden gegrepen en gedood. Laurentius bleef nog vrij en kreeg de kans de kerkelijke bezittingen te verdelen onder de armen. Voor de rechter geleid en ondervraagd, waar hij het geld verstopt had, verwees hij naar de armlastigen. Hij werd eerst gegeseld en vervolgens op 'n gloei end rooster levend verbrand, waar bij hij zijn natuurlijke opgewektheid en gevoel voor humor door boven natuurlijke bijstand niet verloor iets wat de omstaanders verbaasde en de dappere jongeman een ontzag lijke populariteit bezorgde „in de eeuwen der eeuwen". PUZZEL No. 505. Horizontaal: 1 eiken schors, 3 bron, 5 muzieknoot, 6 vlak temaat, 7 bekende afkorting, 9 water stand (afk.), 10 afkorting van idem, 12 kookvat, 14 voegwoord, 15 gem. in Gelderl., 16 huisdieren, 17 insekt- je, 19 adellijke titel in Engeland (afk.), 21 orient expresse (afk.), 22 muzieknoot, 24 zijtak Donau, 25 voor zetsel, 26 tovergodin, 27 optelling. Vertikaal: 1 voedsel, 2 hoofddek sel, 3 grasveld, 4 lidwoord (Fr.), 5 grap, 8 opschik, 9 plaats in N. Brab.. 11 plaats in België bij Brugge, 13 meisjesnaam, 16 huid, 18 hoogste punt, 20 aanwijzend voor naam w., 21 gewicht, 23 bijwoord, 25 voorzetsel. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 504 Horizontaal: 1 tamboer, 7 ne, 8 on, 10 e.o., 12 tik, 14 Ee, 15 sté, 17 eng, 18 samos, 19 ont, 21 pol, 23 es, 24 arm, 26 me, 27 mi, 28 af, 30 Bangkok. Vertikaal: 2 An, 3 met, 4 ook, 5 en, 6 festoen, 9 regelen, 11 ot, 13 im mer, 14 en, 16 Est, 17 esp, 20 N.S,, >m, 24 Ain, 25 mak, 27 ma, 29 fo. Chrysanthen geplozen: Delight full 1200-1300, Shocsmith wit 2900 alles 1. 100, Godetia 15-28, Phlox 17-22-30, tidderspoor 40-55-80, Statice 35-45 p, bos. LEIDSCHENDAM, 8-8. Eieren Aangevoerd waren 92900 kippeneie ren. Genoteerd werd voor 2300 eie ren no. 0 14.75-/ 16.05, 5700 no. 1 13.65-18.35, 18600 no. 2 12.45-13.93. 14900 no. 3 11.35-12.80, 27100 no 4 10.00-11.00, 18700 no. 5 8.00-8.40,7400 no. 6 6.80-7.25, 12 kneus 6.00-9.20, 326 eendeneieren 10.60-11.05. TER AAR, 8-8. Augurken - Augur ken B 36-43, id. C 24-25, id. DA 14, id. D 12, id. CD 8-9, id. E 3-4 allee per bg.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3