3200 Delvers n record) gegrepen door goudkoorts" in Schatgraverij Houdt ii van WIT DE AVONTUREN VAN MICKEY MOUSE )ël 6© WOENSDAG 7 AUGUSTUS 1963 DE LEID8E COURANT PAGINA 5 in Als een leger, dat dekking zoekt, zo doken gistermiddag tweeëndertig honderd mensen ineen op het schot van de Noordwijkse hoofdinspekteur van politie, de heer N. A. Merkelbach. De ruggen kromden zich en de twaalfde Schatgraver^ ten bate van de St. Vincentiusvereniging was begonnen. De Schatgraverij die zich door het geweldige succesen de prachtige prijzen ontwikkeld heeft tot een groot evenement was dit jaar van record-omvang. Vorig jaar waren er 2500 deelnemers, nu deden ruim 3200 wroeters - jong en oud en van vele nationaliteiten - een aanval op de bodemschatten van het Noordwijkse strand. Wassenaars meisje graaft na half uur de kist op Het duurde niet lang voor de eer de microfoon geloodst, vertelde de 20-jarige Jenny van Bentum, werk zaam in een Wassenaars kinderte huis, dat zij. met haar aanstaande zwager 's morgens besloten had naar de schatgraverij in Noord wijk te gaan. „Je kunt nooit weten. Als we de kist vinden, delen we samen". Nadat penningmeester L. J. Som- ste graver, pare end van het zweet, meling in klinkende munt het bedrag en vol trots afstapte op microfomst had ^tbetaald, gingen de gravern Koos Vlasveld Een fraa.e fm.tmand, weer aan de h0ewel enigszins Begeng keek het graversleger even teleurgesteld. de kist Sr nu op en de hoofden verdwenen weer mt was Koos vlasveld begon echter snel in het zand. Er moesten nog 99 met graafpremles te strooien en het waardevolle prijzen verborgen zit- enthousiasme keerde allengs weer te- ten. De spanning in de graven, steeg rug vooral toen bleek dat er zeer veel waardevolle prijzen bedol- naarmate de prijzen boven kwamen: nnBIUPrv„r een deken, huishoudelijke apparaten, ven waren," o.a."enkele fietim. etenswaren, dat alles belangeloos be- - - - -- schikbaar gesteld door Leidse mid denstanders. Na anderhalf uur graven, om vier uur, werd een eind gemaakt aan de graverij. De prijzen, die niet boven gekomen waren, werden hierna ver- De kist met 100 gulden bleef ech- loot aan de hand van de nummers ter nog een half uur zoek. Na een van de toegangskaartjes. Het evene- half uur was het echter zo ver. Een ment, dat dit jaar aller verwachtin- kreet op het middenterrein en de gen overtrof en dat bovendien voor- gravers liepen te hoop rond Jenny treffelijk georganiseerd was met be- van Bentum en Brand Valkenburg, hulp van de Noordwijkse politie, was Door de politie en het bestuur naar hiermede ten einde. hoofd jeugdleider; P. van Bohemen, Bemmel; Astrid Sylvia d.v. H. A. hoofd terreincommissie; P. v. Leeu- Korswagen en C. L. Teijn. wen, poolhouder; M. Jansen, com- Getrouwd: Hendrik Verheij, 26 j. missaris; J. Niersman, commissaris, en Ada Vogelenzang, 25 jaar. het jeugdsecretariaat is gevestigd bij Overleden: Suzanna Crama, 87 j. W. A. v. d. Krogt, Stadwijkstraat 32, weduwe van Dirk Wassenaar, tel. 4067. De oefenmeester en leider van het le elftal: P. Mizee te Lei den. De technische commissie bestaat Het schot valt en de menigte flitst Bakker, L. P. Uitendaal en in het zand. oefenmeester P. Mizee. Ruim 6 miljoen tekort op Haarlems begroting LEIDERDORP LEIDEN Gemeente koopt huizen voor sanering en voor ambtenaren Een (klein) gedeelte van de koorts achtige gravers in aktie. (Foto's: Leidse Courant) gelegen is de eigendom van de pan den voor de gemeente van belang. INSTALLATIE NIEUWE PASTOOR De installatie van de nieuwe pas toor aan de Haagweg, pastoor Hage naars, zal maandag aanstaande te 8 uur ih de Leonarduskerk plaats vin den. Aan de gemeente zijn te koop aan geboden: de huizen met erven aan Postduivenver. „Het Oosten" Uit slag oude duivenvlucht vanaf St. De- nis op 20 juli j.l. In concours 95 dui ven. Gelost om 9.30 u. bij westen- De Haarlemse gemeentebegroting wind. S. Schoeman 1, 13; J. Paauw voor 1964 geeft een tekort aan van 2, 6; J. Zandvliet 3, 11; P. Noppe 4, 6,2 miljoen gulden. Dit tekort zal 10; A. v. d. Reijden 5, 14, 15, 24; K. de Thorbeckestraat 17 en 21; het huis verminderd kunnen worden met 2 Dokkum 8, 21; J. Tttietbroek 9. met erf aan de Waardgracht 88; de miljoen gulden wegens kapitaals- Uitslag jonge duivenvlucht vanaf P^nden met erven aan de Caeciliastr. werken, die in 1964 nog niet uitge- Neufuilles In concours 147 duiven. 20, 33, 41, 43, 45 en 47; aan de bint voerd kunnen worden, en salaris- Gelost om 11.30 u. J. Smits 1, 10; P. Michielstraat 14, 16, 18, 20 en 22; kosten wegens vacatures, die het Uljee 2, 14; K. Dokkum 3, 7, 21, 26, de percelen aan de Uiterstgracht 103, volgend jaar niet vervuld kunnen 37; P. Noppe 4, 6, 32, 33; J. Marijt 5; 105 en 107/107a en aan de Vestestr. worden, B. en W. stellen de raad S. Schoeman 8, 12, 15; Th. v. Essen 84 en 86de panden aan de Weverstr. voor een extra bedrag van 1 miljoen 9, 30, 31; L. Burgers 11, 19, 20, 28, 29; 5, 7, 11, 25, 27, 29 en 31. gulden te nemen uit de winst van J. Paauw 13. Het ligt in de bedoeling de wonin- het energiebedrijf. Voorts willen Geboren: Gerardus Joannes Maria êen aan de Thorbeckestraat door te B. en W. overgaan tot verhoging van z v c A van Wee en M A van de verkopen aan gemeenteambtenaren, J'klètersteeg; Helena Cornelia Maria in wier huisvesting dringend moet d.v. A. B. Pieij en H. C. M. den Hol- worden voorzien, lander; Willemina Dina d.v. W. Kool- In verband met de voorgenomen moes en D. I. Bosman; Janny Wou- sanering van de stadsdelen, waarin terine d.v. W. de Graaf en J. van de overige genoemde panden zijn de watertarieven, De Henry Dunant in Rotterdam betrouwbare kringen te Nieuw Delhi vernomen. Rotterdam, dinsdagavond. De Russen zouden luchtdoelraket- Vanmorgen om half acht al had in ten hebben aangeboden, te betalen Badhoevedorp de aftocht plaats van in vijf jaar met een rente van twee de „J. Henry Dunant" met de chro- en een half procent. De Indische re- nische zieken uit Leiden en omge- gering zou er op aansturen, dat ving. Het schip zette koers naar Al- Moskou genoegen neemt met beta- phen aan den Rijn. Weer ging het ling in 3'0 jaar en een rente van twee over het onvolprezen Braassemmer- procent, zoals die Amerikanen heb- meer. In Alphen werd dertig ton ben aangeboden, water getankt. Dat oponthoud zag ZOETERWOITOE St. Jans' drumband naar con cours Op 16, 17 en 18 augustus zal in Venlo ,'n internationaal drum band-concours worden gehouden met als inzet het kampioenschap van Nederland. De Zoeterwoudse drum band, die al zoveel successen heeft geoogst, zal 18 augustus de strijd aanbinden met de sterkste korpsen uit Nederland en het buitenland. De St. Jan's drumband komt uit in de le afdeling. De tocht naar Venlo wordt gemaakt met een bus. Omdat velen de reis willen meemaken ligt het in de be doeling een tweede bus te laten rij den. Bij voldoende deelname wordt de tocht naar Venlo dus met twee bussen gemaakt. Zij die nog interes- se hebben om mee te gaan kunnen dat zij haar program van economi- zich tot zondagavond a.s. opgeven sche en politieke steun aan India bij W. K. v. Bohemen, Verlaatweg 1, niet zal wijzigen. Dit is dinsdag in alhier. Jenny van Bentum en Brand Valkenburg tonen vol trots de oorkonde, die recht geeft op de schat van honderd gulden. VOORSCHOTEN GOUDEN LEEUWTOERNOOI niemand als overlast, want Rotter dams water bleek men toch niet te prefereren, met alle waardering ove rigens voor de Maasstad, waar men, na langs Gouda en Krimpen aan de IJssel te zijn gevaren, omstreeks 7 uur aankwam, twee uur later dan men had gehoopt. De zeeschepen in de havens had den uiteraard veel bekijks. De Henry Dunant is namelijk uitgerust met een aantal verrekijkers. Ze gaan van hand tot hand als er iets spectacu lairs is te zien. En dat gebeurt op Het jaarlijkse Gouden Leeuw-toer nooi van SVLV te Voorschoten zal dit jaar plaats vinden op zondagen 18 en 25 augustus. Het programma op 18 augustus is als volgt: 12 uur: DocosQuick Steps en MMO-Rouw- koop: 14.30 uur: BMTSVLV en RKAVV-Foreholte. De vier elftallen die deze ronde winnen, spelen op 25 augustus om 12 uur om een plaats in de finale, die om 14.30 uur zal beginnen. De opening van het sportjaar voor SVLV zal zondag 1 september ge schieden in „Beresteyn" te Voorscho ten. De geestelijk-adviseur zal om 9.30 uur een H. Mis opdragen. Daar- Bij het zwemmen in zee is de 17- na volgt een gemeenschappelijk ont- jaiüge Duitse jongen Rolf Siegert bijt in de refter van de paters Mont- uit Dortmund-Asse'ln om het leven fortanen. gekomen. De jongen kampeerde NOORDWIJK Duitse jongen bij zwemmen verdronken deze wel uiterst gevarieerde tocht Katwijk'en_waV"met een vrieard naar SVLV-voetbal - Op de laatste ge- vrij regelmatig. In Rotterdam_had Noordwijk geiopen Gm daar twee houden bestuursvergadering heeft t het Jeugd-Rode Kruis zich gemobi- ontmoeten, bestuur van de voetbalver. SVLV te liseerd om de opvarenden te ver blijden. De jongens en meisjes gin gen met versnaperingen langs alle bedden. Op hun beurt mochten zij s ohoolvriendinnetj es te Het viertal is gaan zwemmen en Voorschoten de taken als volgt ver heeft zich te ver in zee begeven. deeld: Een van de meisjes is gered door J. M. Janssen, voorzitter; A. A. Haa- de 14-jarige Ria Rooien uit Noord- gen, secretaris, Wijngaardenlaan 22, uiteraard veel woorden van dank |ndere een onbekend tel. 3019; H. P. J. Vogelenzang, pen- ontvangen en ter bezegeling van gebi]ieven zwemmer. De vriend is op ningmeester; G. P. A. Niersman, de algemene waardering ook veel e£gen i^-acht teruggezwommen. vice-voorzitter; G. B. J. Klaassen, stevige handen. Meisjes uit een in- B 00 ternaat hadden voor alle mogelijke snuisterijen gezorgd. Een meisjes en een jongen speelden met hun gitaar over het schip en ook werden nog eens 72 begonia's uitgereikt, voor el ke patiënt één. Zo is de Henry Du nant op één slag een bloemenschip geworden. Dat was het het eigenlijk toch al. Een pater verzorgde gisteravond een dagsluiting. Maandagavond heeft dokter Verbrugge dat gedaan. Zo ontvangen allen ook geestelijke troost. Onze illustratie toont een juweeltje van een zomer mantel. Een schitterende wijdvallende mantel met driekwart mouw en volgens de nieuwe mode kraagloos, een sjiek model dat vooral lange slanke dames zeer goed zal staan. Dergelijke mooie zomerman tels zijn bijzonder gewild en het exemplaaT op onze illu stratie werd uitgevoerd in witte stof. Het grote voordeel van een mantel in deze kleur is wel dat hij overal bij gedragen kan worden, dat is trou wens over het algemeen het voordeel van een witte stof omdat die neutraal is en overal bij past. Dat geldt trouwens niet alleen voor mantels, maar voor alle kle dingstukken. Wit is een ef ficiënte kleur. Anderzijds zijn er veel da mes die er niet over zouden denken om een witte man tel, ja welk ander kleding stuk ook in wit te kopen, want wit heeft het nadeel dat men er alles op ziet en het dus na slechts een enke le keer dragen, vooral bij warm zomerweer, smoezelig wordt en de indruk maakt vuil te zijn, waardoor de ge hele verschijning van de draagster ernstig geschaad wordt. Met een bloese is dat niet zo erg, vooral niet wanneer die vervaardigd is van een van de moderne weefsels, die gemakkelijk en snel even uit te wassen is en men zelfs niet eens behoeft te strijken. Maar bij een mantel liggen de zaken anders, die wast men maar zo niet even uit. Al speelt dit nadeel voor velen misschien een heel belangrijke rol, toch neemt dat niet weg, dat zö'n fraaie witte mantel in de zomer wel een prachtig kledingstuk is, dat we zo gloednieuw best zouden willen dragen. (Nadruk verboden) ELLY MARTENS. CPMN ffVTM/TTficm neeew- £T/!P£K'N£N7K££OEJ8, EN gKOEE 1//T Rusland steunt India De Sow jet-Unie heeft aan de In dische missie onder leiding van de secretaris-generaal van het ministerie van buitenlandse zaken, die on langs een bezoek aan Moskou heeft gebracht, die verzekering gegeven, wr? 0, VffT rtffCH/BHTVE FMT/75V5CHneP/NT, WEEFT.vePFT, 'MV/PT £W Nmree/t m //ET£EP HETuc/mt Benoemingen Mill Hill Voor de Missie van de Missiona rissen van Mill Hill zijn benoemd. Kuching, Serawak: father J. Swa- gemakers, Tilburg; Kampala, Oeganda: de fathers G. Heuthorst, Doetinchem, A. v. d. Eeden, Breda en M. Haumann, Well (L.); Basankusu, Congo: de fathers E. v. d. Hart, Herpen; P. Korse, Zwaag en Th. van Veen, Alkmaar; Fhilippijnen: de father Th. Wijn- ker, 't Veld (NH); Buea, Kameroen: de fathers M. Keizer, Zwaag, J. Nielen, Worm er- veer en broeder G. Koppers, Hille- gom; Jesselton, N. Borneo: de fathers J. van Breemen, Bussum; L. Kessels, Heeze en J. Oostdijck, Roosendaal; Nellore, Zuid-India: de father J. Wijngaards, Nijmegen; Kisumu, Kenya: de fathers J. Mous, Bakhuizen; C. Kuipers, Noordwijker- hout, A. Rutten, Baarlo en de broe ders J. Verresen, Breezand en P. Schure, Maastricht; Miri, Serawak: de father Th. Tol boom, Hoogland; Kisii, Kenya: father P. Dirven, Breda. In Nederland zijn benoemd: Roosendaal: de fathers G. Heins, directeur, Utrecht; G. van Hall, Ra- vensteijn en H. de Swaaf, Rotterdam; Tilburg: father L. Appels, Tilburg; Hoorn: de fathers G. Boekraad, di recteur, Boskoop; J. Loonen, Reusel A. Schoone, Lisse en J. Kolkman, Groenlo; Haelen: de fathers L. Gielissen, di recteur, Weert en F. van Dongen, Blerick; Oosterbeek, Broederhuis: de fathers B. Roes, Megchelen, Gld.; M. Laan, Onderdijk; J. Kuipers, Blauwhuis en broeder P. Cuipers, Nederweert. In Schotland, Lochwinnoch, father J. Boerakker, Leiden; in Amerika. Slingerlands: broeder P. Blanken- daal, Alkmaar; Los Angeles, father H. Hienkens, Amstredam. Voor Hogere Studies zijn benoemd: Rome: fathers M. Verheijen, Venlo en B. Welling, Doesburg; Nijmegen: E. v. d. Laan, Wormerveer. BENOEMINGEN M.S.C Tot provinciaal van de Neder landse provincie van de Missionaris sen van het H. Hart is benoemd dr. W. Jaspers. Verder zijn benoemd: tot overste te Tilburg, H. Picard; tot overste te Berg en Dal en novicenmeester, P. Gommeren; tot overste te Arnhem, M. Joosten; tot overste te Stein, dr. G. de Gier; tot overste te Rotterdam dr. P. van de Pluym; tot overste te Brummen (herbenoemd) dr. A. Vugts Te Tilburg, C. Koppers, directeur juvenaat broeders, C. Meuwese en j. Vonk (propaganda); te Driehuis, J. Groenen, directeur internaat; te Berg en Dal, P. de Bruyn, socius en eco noom; te Brummen, Th. Grol, eco noom en dr. C. van Boekei, profes sor; te Stein, Ch. Goossens, professor kerkgeschiedenis en M. Rijkhoff; te Eindhoven, Chr. van Bussel, econoom te Den Haag, H. Kemperman, Una Sancta; te Rotter-dam, J. van Goozen Una Sancta. Te Driehuis, rector Gymnasium Paulinum, drs. C. Ligtvoet. Drs. J. van de Geijn kreeg op eigen verzoek eervol ontslag om zijn studies af t.e kunnen maken. Voor de Philippijnen zijn benoemd: C. van Kessel, W. Noordermeer, Jac. Janssen; voor Indonesië: J. van Al kemade, W. van Betuw, J. van Paas- sen en J. v. d. Made; voor Irian Ba- rat: C. van Halen en voor Brazilië: J. van Leeuwen, J. Lammerts en J. Zwaanenburg.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 5