n Laatste Berichten Burgerlijke Stand IVIarktberichten Weerbericht Het weer in Europa WOENSDAG 7 AUGUSTUS 1963 DE r.ETDRE COURANT PAGINA 3 CLUB DE LIMETZ: GESLAAGDE OPVOERING BRACHT FRANSEN IN VERVOERING Limetz, 4 augustus 1963 Zondagmorgen. Het weer is in derdaad een beetje opgefrist. We zijn er dankbaar voor, want dé dag van vandaag is van minuut tot mi nuut bezet. Om 9 uur staat de bus gereed om de zangers naar Gommecourt te ver voeren, waar we ook de H. Mis zul len zingen. Het fraaie kerkje was aardig gevuld en de zang was van bijzonder goede kwaliteit. Het is prettig zoveel bedankjes te ontvan gen van de parochianen, die op deze zondag nooit verstek laten gaan. Hier werd het orgel op vaardige wijze bespeeld door Trees von Sche ven. Om 11 uur hadden we de tweede Hoogmis in Limetz. Het kerkje stroomde tjokvol. Madame le Maire en de leden van de gemeenteraad zijn hier steeds present. Celebrant in deze H. Mis was pastoor A. Smitz, geassisteerd door pastoor C. W. Tho mas als diaken, kapelaan J. Vane man als sub-diaken en kapelaan J. W. M. d, Jong als ceremoniaris. Het zangkoor zette hier zijn beste been tje voor. Een bijzondere prestatie le verde hier onze organist André Overdevest, die speciaal om deze mis te spelen zaternacht om 3 uur uit Leiden was vertrokken. Dit maakt toch wel duidelijk hoe dit alles trekt voor onze leden. Met de organist en zijn a.s. bruid Alice Postma en Boude wijn Overdevest is ons gezelschap thans uitgegroeid tot 58 personen. De plechtigheid had een bijzon dere ontroering. Er werd uitstekend gezongen o.l.v. Peter Boerman. Ook hier werd de Franse psalm weer ge zongen en men kon in de kerk als het ware een speld horen vallen. Alle inspanning, die maanden tevo ren reeds begint, alle vermoeienis sen van de zeer drukke dagen valt van ons af. Hier groeit een gemeen schap, die we ideaal zouden willen noemen. Na de H. Mis stond een uitge breide koffietafel gereed, waarvan in alle rust genoten werd, zij het dat die rust kort was, want de plastic dakbedekking moest worden aange bracht. Voetbalwedstrijd Kortom het werk greep ons weer. Doch ook moeten wij om 3 uur het BEIIRSOVERZICHT VAN WOENSDAG Unilever favoriet In een vrij stille markt hebben de internationale waarden vanmid dag de hausse-tendentie verder voortgezet, Hierbij was Unilever fa voriet. Dit fonds lag bij de opening op 168, ruim twee gulden boven het voorgaande slotniveau. Philips verbeterde een gulden tot ƒ156.20, Kon. Olie ƒ1.40 tot ƒ173.80. AKU deed het wat kalmer aan op 481, plus anderhalf punt, terwijl Hoog ovens vijf punten hoger in andere handen overgingen op 605. In Wallstreet begint de belang stelling voor de Nederlandse hoofd fondsen weer op te laaien. Mogelijk houdt dit, aldus de beurs, verband met de datum 16 augustus. Tot die tijd kunnen de Amerikanen aande len Kon. Olie en Unilever die in Wallstreet officieel worden geno teerd nog vrij van de voorgestel de 15 procent belastingheffing ko pen. Philips valt daar buiten. Het waren gisteren vooral de Unilever- waarden die op de Newyorkse beurs de belangstelling voor zich opeisten. De stukken verbeterden een dollar. Ook Kon. Olie en Philips konden zich verbeteren. In West-Duitsland werden genoemde hoofdfondsen een dag of veertien geleden reeds ge tipt op de te verwachte zeer guns tige eerste-halfjaarcijfers 1963 van genoemde maatschappijen. De beurs verwacht nog deze maand de eerste halfjaar-cijfers van enkele hoofd fondsen. Gedurende de verdere beursduur bleek dat men bij de opening te hoog had gegrepen. Toen aan de overigens geringe vraag was vol daan veroorzaakten winstnemingen koersafbrokkelingen. Unilever daal de tot ƒ167, Philips ƒ155.90, AKU 479 en Hoogovens tot 601. Tegen het slot trokken de prijzen weer een kleinigheid aan. De leidende cultures ontmoetten wat lokale vraag waardoor zij ho ger noteerden. Ook de scheepvaart- fondsen lagen goed gedisponeerd in de markt. De staatsfondsenhoek gaf een goed prijshoudende stemming te zien, echter met zeer weinig zaken. Vanmorgen werden de nieuwe 4K pet obligaties bank voor Nederland- sche gemeenten 1963 II niet officieel verhandeld op 99 5/16. De uitgifte- koers was 99. Aandelen „Vereenigd bezit van 1894" werden iets hoger geadviseerd op de dividendverhoging tot 8 (7Vt) procent plus 4 procent (on veranderd) in aandelen. Het aanbod van claims „Bijenkorf" wordt steeds grif opgenomen. Gisteren werden er 784 claims verhandeld. De prijs werd vandaag niet onbelangrijk ho ger geadviseerd. Als gevolg van de aanhoudende ruime geldmarkt, is per heden het tarief voor daggeld wederom verlaagd en wel met yi pet tot één procent. voetbalveld in Gasay betreden om de strijd om de wisselbeker voor de derde keer te spelen. Twee maal is deze in handen gebleven van de Fransen. Het was uitstekend voetbalweer. Ook ds Gijsbers had zich bij de spe lers gevoegd. De Fransen zagen er akelig stoer uit en de schrik sloeg ons bij voorbaat al om het hart. Het zou een hele toer worden deze reu zen te verslaan. Wij hebben hen ook niet verslagen. De strijd eindigde met een 74 overwinning van de Fransen, zodat zij de wisselbeker definitief in handen kregen. Het was overigens een plezierige aangele genheid. Op initiatief van onze voetbal- coach, de heer R. v. d. Neut, hebben twee van onze mooiste meisjes Ars Anthonissen en Ank Sommeling ge probeerd de Franse keeper met fles sen wijn en enkele kusjes om te ko pen, om het voordeel naar onze kant om te laten slaan. U kent nu het re sultaat. Toch hebben we hem twee flessen wijn geoffreerd. De ontmoe ting van twee internationale ploegen was het waar 't om ging. Dat kwam nog eens te meer tot uiting tijdens de erewijn, die ons door de gemeen te Gasny werd aangeboden. De bur gemeester sprak een aantal vriende lijke woorden. Onze musici speelden. Het was vrienschappelijk en gezellig. Wij moesten hier tijdig afscheid nemen, want in Limetz wachtte ons een nieuwe inspanning, de jaarlijkse séance voor de inwoners van Li metz. In de stromende regen hadden enige van onze mensen ondertussen ae dakbedekking aangebracht, ver lichting aangelegd en daar stond een feeëriek bouwsel dat enige honder den een onderdak bood. Om 9.15 uur opende kapelaan De Jong de avond. De tent was goed gevuld met enthou siaste inwoners. De Surinaamse mu sici speelden dat de stukken eraf vlogen en de zeer populaire .Dolf Delprado, André Kelder en mevrouw Kelder oogstten daverend succes, 'n Nieuwe ster werd onder ons ontdekt in de persoon van Jan Pietense, als Maurice Chevalier wel te verstaan. Wij hadden voor hem speciaal een piano gehuurd. Met groot genoegen werd door het publiek „l'Histoire du Soldat" gevolgd, dat als maskerspel werd uitgevoerd. De uitvoerenden Riet en Joop v. d. Lubbe, Frans de Vette en Yvonne Dernison speelden met verve en een open doekje bleef niet uit. Ook het tweede spel een vrij om vangrijke éénacter „Hélène de l'Em- pire céleste" werd enorm geappre cieerd. Het Frans werd goed gespro ken en de spelers waren wat men noemt, beslist in vorm. Het klate- rende gelach vulde de tent en vuur de de spelers nog aan. Cecilia Tul- fer speelde de komische rol van Hé lène op waarlijk talentvolle wijze, maar ook de anderen speelden hun rol zodanig, dat dit respect afdwong Ans Anthonissen als Aspasie, een zu re boerin, Alfred Dernison en Eugène de Jong als twee oude verliefde ke reltjes. Een enthousiaste burgemeester sprak lovende woorden van dank en met de nationale hymne en natuurlijk het afscheidslied eindigde deze zware, maar wonderlijk vreugdevolle dag. Zeer vermoeid zijn we allemaal. Morgen rust om nieuwe krachten op te doen. Eeflijk gezegd, zijn we blij, dat de zwaarste inspanningen nu wel achter de rug zijn. Ze lagen dicht bij elkaar en e.e.a. was daarom een tikje te zwaar, maar nu hebben we dan ook éven tijd om weer een beetje bij te komen. En dat gaan we doen. Joop Koevoets, chef d'equipé (Van redactiewege ingekort) n O D O 1 de moderne Zig-Zag naaimachine 395.- fantastisch...! Kom kijken ,o ,.$!1fa.<'k 2 Fa. Meerpoel Breestraat 171 IN ZEE VERDRONKEN Vanmiddag is de 44-jarige graan handelaar G. A. van Klooster uit Eemnes bij het zwemmen in zee vlak voor Egmond verdronken. De Eg- mondse reddingbrigade heeft het stoffelijk overschot aan land gebracht Geboren: Miranda d.v. F. Bakker en L. Hollebeek; Jorge Everhard z.v. G. A. J. Ter Laak en M. C. W. Ronde; Marco z.v. I. Arnoldus en B. P. Bos man; Anne Gerard Willem z.v. W. Koer ten en J. P. Splinter; Elisabeth Suzette Maria d.v. J. Sinteur en J. J. Nijhuis; René Jacobus Hendrik z.v. T. W. Pet en J. L. T. Cornet; Heieen Martine d.v. H. Sittig en A. I. Beem; Cornells z.v. P. Haasnoot en A. M. Kuijt; Eduard Jacobus Wilhelmus z.v. W. A. Kortekaas en G. M. de Jong; Kaj z.v. T. G. Locher en E. van Rhijn; Carlo Johannes z.v. R. v. d. Bogaard en M. J. Rijsdam; Annemie- k d.v. C. P. J. A. Janssen en M. Boekkooi; Theodorus Adrianus Cor- nes z.v. P. E. Wijnands en S. C. W. Nulkes; Eva Elisabeth d.v. M. V. Boon en E. Stranders; Jeroen Rei- nier Alexander P. J. Bot en M. E. van Slooten; Petrus Johannes Ge- rardus z.v. T. A. Altena en J. A. Leijs; René z.v. J. D. J. Balk en E. Smits; Mario Matthieu z.v. M. E. M. v. d. Staak en P. C. M. v. d. Marei; Agada d.v. L. Ros en J. van Duijn. Getrouwd: S. H. Edwards en M. L. de Ruyter de Wildt; E. G. Brennink- meijer en A. M. Poodt. Overleden: J. van Eijgen, 78 jaar, wed. van F. Groene weg; G. Breg, 85 jaar, wed. van C. Laan; P. Trijse- laar, 82 jaar, man; A. van Luijken, 71 jaar, echtgen. v. W. J. J. van der Veer; C. van Leeuwen, 58 jr. echt- gen. v. A. van Soest; M. Bousie, 1 dag, zoon. JUBILEUM CLOS EN LEEMBRUGGEN Vandaag vierde de heer J. Koe- lewijn zijn 50-jarig jubileum in dienst van de N.V. Clos en Leem bruggen. De dag werd begonnen met een plechtige H. Mis in de Har- tebrugskerk. Hedenmiddag was er receptie in rest. Van der Heyden, Breestraat, waarop wij morgen ho pen terug te komen. ALPHÉN AAN DEN RIJN ADJUDANT J. C. SIJBRING 25 JAAR BIJ POLITIE Een kwart eeuw geleden trad de toen 20-jarige J. C. Sijbring vrijwil lig in militaire dienst om nauwelijks een half jaar later als marechaussee lste klasse dit korps te gaan verster ken. Begrijpelijk, dat dit zilveren .jubi leum, gisteren ten huize van de fa milie Sij bring aan de Brederodestr. herdacht is. Namens het gemeente bestuur was het de locoburgemeester de heer J. v. d. Berg die de jubile rende adjudant hartelijk toesprak en hem dank zegde voor zijn uitste kende werk bij het Alphepse politie korps. Als stoffelijke blijk van waar dering bood de wethouder, die ver gezeld was van det gemeente-secre taris de heer A. Veenhuijsen, een ge schenk onder couvert aan. Ook mevr. Sij bring-Van Straten werd in de hul de betrokken, zij ontving een bloem stuk. Namens de Bindingscommissie van het gemeentepersoneel waren het de heren P. Koren en Schollaerdt, die gelukwensen aanboden, waarbij de heer Sij bring eveneens een geschenk onder couvert mocht ontvangen. De heer Van der Steen sprak na mens de collega's woorden van dank voor de prettige samenwerking en de steun die de heer Sij bring vooral ook voor de jongere collega's bete kent. Spr. overhandigde een elek trisch scheerapparaat. De heer Sij bring mocht voorts nog vele blijken van belangstelling ont vangen van oud-collega's zowel uit de gemeente als ver daarbuiten. Oud collega R. Davelaar ontbrak even eens niet; hij had voor een keurig bloemstuk gezorgd. De heer Sijbring trad op 14 mei 1940 toe tot de Rijkspolitie als wacht meester lste klasse om vervolgens vanuit 's-Gravenzande naar Alphen te komen, dat was op 20 oktober 1947. Hij werd toen als hoofdagent aangesteld. De lste maart 1951 werd de heer Sijbring bevorderd tot bri gadier en op 1 november 1961 be reikte hij de rang van adjudant bij de Alphense politie. Tweede dag Vakantiespel De tweede dag van 't Vakantiespel 1963 was zonniger dan de eerste en ook deze dag bracht voor een kleine 1300 kinderen van 8 tot en met 12 jaar een voortreffelijk programma. De twee hoogtepunten betroffen een enerverende maar prettige speurtocht met veel leuke valletje en spitsvon digheden, en een zeker niet minder geslaagde voorstelling van het pop pentheater Bert Brugman onder de titel „De Dappere Dodo", in het ge bouw „Nabij". De speurtochten waren in gereed heid gebracht door de heer T. Dom burg, brigadier van politie, die het voor de kinderen niet al te moeilijk heeft gemaakt, maar de opgaven toch ook niet al te kinderlijk heeft gehouden. Het gezelschap Brugman had een leuk programma geboden met een grote variatie aan poppen. Het zesde Vakantiespel genoot ook 'n goede belangstelling van de plaat selijke bedrijven en industriën die vlot financieel hebben bijgedragen. Hierdoor is het het bestuur mogelijk geworden om enkele gezelschappen te engageren en een aantal filmver toningen in het weekprogramma in te lassen. WOUBRUGGE De draaiorgelcollecte ten bate van de actie „Met een orgel voor een orgel" heeft afgelopen maandag een bruto opbrengst gehad van 290 gul den. KOUDEKERK Bedrijfsjubileum Op 15 augus tus a.s. zal het veertig jaar geleden zijn, dat de heer H. Hogenes alhier een rijwielhandel en reparatie-bedrijf begon. In de loop der jaren werd het bedrijf uitgebreid met de ver koop en reparatie van bromfietsen. De heer Hogenes, die reeds sinds tientallen jaren deel uitmaakt van de vrijwillige brandweer en ook gedu rende de laatste jaren het bezorgen van telegrammen op zich heeft ge nomen, is uit hoofde van zijn veel zijdige werkkring in de gemeente 'n bekende persoonlijkheid. HAZERSWOUDE KERK- SLUITIN G TIJDENS RADIO-UITZENDING In verband met de radio-uitzending op zondag 11 augustus a.s. van de Hoogmis en de Vespers vanuit de Scheepjeskerk aan de Groenendijk te Hazerswoude om 10 uur 's mor gens en half 5 'smiddags zal de kerk deur op die tijdstippen gesloten wor den om storing te voorkomen. Men gelieve dus tijdig in de kerk aanwe zig te zijn. LEIDSCHENDAM Geboren: Jacqueline E. L. d.v. J. W. J. v. d. Kolk en J. Veltman; Re- nate d.v. T. L. Halverhout en H. J. C. de Bruin; Herman J. z.v. H. J. Bartelink en A. J. de Ruiter; Anna M. d.v. C. J. G. Schrader en H. A. Vijverberg; Monica M. C. d.v. P. B. Verbout en M. A. A. Smit; Gerardus R. A. z.v. J. M. Vurens en M. de Kruiff; Nagela C. J. d.v. L. A. de Koning en J. A. C. van Rijn! Brigit- ta C. M. d.v. J. M. M. de Groot en B J. M. Vieveen; Petrus W. z.v. A. W. van Sten en E. H. van der Helm. Ondertrouwd: W. G. Jaakke en W. A. Drukker te Rotterdam; N. A. A. Beukers en H. M. Berk. Getrouwd: H. Strengers en A. G. M. v. d. Kleij; J. A. J. v. d. Helm en P. J. M. Havik; H. E. Roquas en E. J. Kneefsel. Overleden: Johannes Hoogenraad, weduwnaar van H. den Duik; Ca- tharina M. Kempees, echtgenote van W. A. v. d. Laan. LEIMUIDEN Geslaagd De heer H. van Nispen te Leimuiden slaagde te Haarlem voor het middenstandsdiploma. RIJNSATERWOUDE Raadsagenda De raad van Rijn- saterswoude komt donderdagavond 8 augustus a.s. om 8 uur in open bare vergadering bijeen ter behan deling van een voorstel tot wijzi ging van de gemeenschappelijke re geling vleeskeuringsdienst; een voorstel tot het garanderen van een door de Stichting Drinkwaterleiding De Drie Gemeenten aan te gane geld lening; een voorstel tot voorlopige vaststelling van de rekening 1961 van het woningbedrijf. M) OR I) WIJK De K.J.B. in Dorst Men schrijft ons: Zondag nog veel regen gehad, 's Middags hebben we gezwommen in het natuurbad „Surea". Daar zijn we heerlijk van opgefrist. Oorspron kelijk zou het 's avonds kampvuur zijn, maar de regen gooide water in de vuurpot en het feest gin£ niet door. De kampleiding heeft toen maar flim gegeven. Vandaag, maan dag, zijn wij droog wakker gewor den. Tijdens de H. Mis regende het nog iets, maar daarna is de hele dag droog gebleven. Gelukkig maar! Ook nu hebben we gezwommen. De vin ger van Joop geneest al weer, maar hij ziet wel witjes ons „ventje". Morgen gaan we met droog weer naar de „Efteling" in Kaatsheuvel. Verder is alles o.k. De leiders. R. BISSCHOP REED EERSTE DEEL TOUR DE LISSE IN GELE TRUI Het eerste deel van de „Tour de Lisse" werd dinsdagavond afgeslo ten en R. Bisschop mocht zegevie rend het podium betreden om de gele trui op deze derde avond wederom in ontvangst te nemen, waarmede Tourbaas J. van Kesteren hem har telijk gelukwenste. Hij heeft de gele trui volgende week maandag, dins dag en woensdag nog te verdedigen, doch hij heeft thans op zijn achter volgers in het algemeen klassement een voorsprong van 20 seconden. Met grote spanning wordt het twee de deel van de „Tour de Lisse" tege moet gezien. In het ploegenklasse- ment wist ploegleider J. van Dijk met zijn „Engel-ploeg" voor „Grafi cus" de eer hoog te houden. Er werd weer een felle strijd geleverd. De uitslagen zijn: Dagklassement: 1. R. Bisschop 18 km. in 34 min. en 4 sec.; 2. H. van Lierop 34.09; 3. Th. van Roojjen 32.14; 4. R. Dofferhoff 34.14; 5. H. v. d. Veek 34.14; 6. H. v. d. Meij 34.14; 7. J. Nederpelt 34.14; 8. G. van Beek 34.14; 9. B. Berbee 34.14; 10. B. War merdam 34.14; 11. T. Groenewegen 34.14; 12. J. Duijzer 34.14; 13. N. Eeuw 34.14; 14. M. v. d. Vlugt 34.14; 15. D. v. d. Voort 34.14; 16. L. v. d. Lans 34.14; 17. H. Wesseling 34.14; 18. J. Langeveld 34.14; 19. J. Boll 34.14; 20. H. Bent 34.14. Algemeen klassement: 1. R. Bis schop 114.38; 2. H. v. Lierop 114.58; 3. R. Dofferhoff 114.59; 4. H. Berbee 114.59; 5. P. Bemelman 115.06; 6. H. v. d. Meij 115.13; 7. M. v. d. Vlugt 115.13; 8. B. v. Beek 115.15; 9. H. Wesseling 115.23; 10. J. Langeveld 115.26; 11. L. v. d. Lans 115.28; 12. H. Frauenfelder 115.28; 13. Th. van Rooijen 115.30; 14. H. Bent 115.32; 15. H. v. d. Veek 115.40; 16. C. H. v. Rooijen 115.46; 17. E. Hoogkamer 115.49; 18. P. v. Kampen 115.50; 19. J. Nederstigt 115.51; 20. J. Duijzer 115.51. Puntenklassement: H. v. d. Meij 13; R. Bisschop 5; B. Walraven 3; C. van Rooijen 3; H. v. d. Veek 2. Ploegenklassement 3e etappe: Gra ficus 1.42.32; Tissing 1.42.37; Ons Weekblad 1.42.42; Gez. Melkhande laren 1.42.42; De Vlinder 1.42.42; Gez. Kolenhandelaren 1.42.42; Beij- ersbergen 1.42.42; Bronkhorst 1.42.42 Algemeen ploegenklassement; Gra ficus 3.29.53; Tissing 3.30.44; Ons Weekblad 3.30.45; Gez. Melkhande laren 3.31.15; De Vlinder 3.31.17; Gez. Kolenhandelaren 3.31.18; Bronk horst 3.31.34; Beijersbergen 3.33.00. Bergklassement: J. Langeveld 13 punten; H. v. d. Meij 13 p.; M. v. d. Vlugt 11 p.; P. Bemelman 7 p.; H. Berbee 6 p. Strijdlustigste renner: H. van der Meij; ongelukkigste renner W. v. d. Lans. Maandag 12 aug. 7.15 uur nam. wordt de Tour de Lisse 1963 voort gezet. Er zijn reeds vele premies ge schonken; premies zijn hartelijk wel kom. Atletiek In Beverwijk werd een k.m.-loop georganiseerd, waarbij de Spartanen Henk Slobbe en Gees van Gerven op een 2e plaats beslag leg den. Henk Slobbe werd 2e in de C,-klasse met een tijd van 1 uur 43 min. 49,4 sec. Met een fraaie beker kwamen beide heren naar Lisse te rug. In de ploeg van de afdeling Leiden van KNAU, die op zaterdag 24 augus tus a.s. tegen de afdeling Kennemer- land van de KNAU zal uitkomen op de sintelbaan in de Leidse Hout te Leiden, zijn de volgende Spartanen opgesteld: Ria Slobbe, 200 meter, dames; Ria Warmerdam 600 meter Meisjes-A; Marg. Kortekaas kogel stoten en discuswerpen Meisjes-A; Do Rooijakkers verspringen heren; Gijs der Linden 100 meter heren; Wim van Gerven 800 meter heren; Piet de Haas en Bert Smit 5000 me ter heren; Piet Beelen 1500 meter heren; Onno der Linden speerwer pen heren; Piet Wildenburg hoog springen jongens-A; Frans Dames 600 meter Jongens-B; Ton Warmer dam 800 meter jongens-A; Bas Rooij - akkers 800 meter Jongens-A. Leidse agenda DIENST DER APOTHEKEN Apotheek: Centraal Apotheek, Bree straat 74, tel. 20552. WOENSDAG 7 AUGUSTUS Rozenkranskruistocht 7 uur nam. St. Petruskerk. BIOSCOPEN De films in de week van 2 aug.- 9 aug. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: De Vampier van Parijs (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: 55 dagen in Peking (14 jaar), prol. Dagelijks: 2.30, 8.00 uur. Luxor: Aeneas (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: West Side Story (14 jaar), prol. Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur. Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur. Studio: Mijn ergste vijand (a.l.), prol. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Pepe (a.l.). Dagelijks: 2.30, 7.15, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. De Lakenhal (Oude Singel): tot 29 augustus: Aquarellen en tekeningen uit de verzameling van Paul Brandt. Rijksmuseum voor Volkenkunde {Steenstraat): dag. 1017, zond. 13—17 uur. Tentoonstelling „Op trek", drie duizend jaar kamperen, „Nomadis- me". Tot 6 oktober. Legermuseum (Pesthuislaan): Ma t/m vrijdag 104 uur, zond 14 uur Rijksmuseum v. Oudheden (Rapen- ourg) dag 105 uur. zond 1—5 uur Tentoonstelling: „Het dier als mo tief". t.m. 25 aug. Rijksmus Geologie en Mineralogie (V. d. Werfpark): Geologie van Ne- aerland Dag 1012 en 24 uur. zon- en feestd 24 uur. Rijksmus. Gesch. Natuurweten schappen (Steenstr.): dag 104 uur zond. 1—4 uur. Rijksmuseum voor Natuurlijke Historie, Lange Raamsteeg 2. Ten toonstelling over Nederlandse Antil len. Op werkdagen van 10.0012.30 en van 25 uur. Tot 29 augustus. APOTHEKERSDIENST Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek Tot Hulp der Mensch- heid, Hooigracht 48, tel. 21060. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt eveneens waargenomen door apotheek Tot Hulp der Menschheid. HELSINKI zw. bew. 18 0 STOCKHOLM geh. bew. 18 0.4 OSLO regenbui 21 0 KOPENHAGEN half bew. 25 0 ABERDEEN zw. bew. 15 0 LONDEN onbew. 20 0 AMSTERDAM licht bew. 22 0 BRUSSEL geh. bew. 25 0 LUXEMBURG licht bew. 26 1 PARIJS geh. bew. 23 3 BORDEAUX zw. bew. 0.5 GRENOBLE half bew. 25 3 NICE onbew. 28 3 BERLIJN half bew. 31 0 FRANKFORT zw. bew. 31 1 MüNCHEN zw. bew. 31 0 ZURICH zw. bew. 28 0 GENèVE half bew. 25 6 LOCARNO geh. bew. 27 10 WENEN zw. bew. 32 0 INNSBRUCK regen 32 0.2 ATHENE onbew. 35 0 ROME half bew. 33 0 AJACCIO half bew. 31 0 MADRID onbew. 26 0 MALLORCA half bew. 30 0 LISSABON onbew. 0 TER AAR, 6 augustus, Augurken A. 0.35, idem B 0.37, idem C 0.25, id. Da. 0.17, idem D 0.14 idem CD 0.08- 0.11, idem E 0.03-0.04, alles per kg. WOERDEN, 27 augustus, Kaas Aanvoer 104 partijen. Noteringen le kw. 2.38-2.43, 2e kw. 2.28-2.37, ex tra kw. tot 2.55. Handel kalm. Ja, met buikspreker Knorrebast (Medegedeeld door het KNMI. Geldig van woensdagavond tot donderdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur). Enkele opklaringen, maar hier en daar ook enige regen. Zwak ke tot matige wind uit zuide lijke richtingen. Ongeveer de zelfde temperaturen. PAUZE VERSCHIJNING AAN PAUS JOHANNES. Eerst nu vernemen we het vol gende: Een pasgewijde bisschop kwam op bezoek bij paus Johannes. „Hoe maakt u het?" vroeg de paus. „O! Hei lige Vader, wat heeft u me met dat ambt een zware last op de schou ders gelegd" zuchtte de bisschop. „Zal ik u eens wat vertellen?" zei de paus „Een paar maanden gele den kreeg ik een verschijning van een engel. Ik was toen pas paus, en ik zei: „Engel, wat heeft O.L. Heer me met dit ambt een zware last te dragen gegeven". De engel antwoord de: „Johannes, stel je niet aan" De bisschop ging weer naar huis. Wanneer de lezer dit geen goed verhaal vindt, ligt het aan ons, want toen het ons in Montfoort verteld werd, vonden we het héél goed. PUZZEL No. 541 Hor.: 1. werpstrik, 7. geestelijke, 9. voorzetsel, 11. heilige taal der Boeddhisten, 12. tussenzet- seel, 14. puntig voorwerp, 15. tel woord (Eng.), 16. door toch tgeld, 18. plomp, 20. godin van de twist, 22. mu zieknoot, 23. gissen, 25. plant. Vert.: 2. waterstand (afk.), 3. le vensvocht in organische lichamen,' 4. hoop, 5. gekheid, 6. koker aan 't za del tot berging van 't pistool, 8. rijks daalder (Ind.), 10. familielid, 13. deugdelijk, 17. stad in Algerië, 19. voorzetsel, 21. sportterm, 24. soheik. element (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing no. 540 Hor.: 1. ho milie, 7. A.M., 8. rede, 9. bis, 10. dos, 11. es, 12. pak, 13. pit, 14. ik, 15. ras, 16. kit, 18. noot, 20. do, 21. Orleans. Vert.: 1. hal, 2. om, 3. iris, 4. les, 5. id, 6. eerst, 9. bok, 10. dak, 11. eis, 12. piano, 13. pat, 15. rite, 16. kol, 17. vos, 19. o.r., 20. dn. PUNT

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3