SLECHTS EEN STORTBUI OVER HET CORSO LIMETZ-GANGERS BEREIDEN JAARLIJKSE SéANCE VOOR De „Henri Dunant" vertrok met prima stemming aan boord uit Leiden PASTOOR S. F. M. VAN RIJN O.F.M. VERLAAT HAAGWEGPAROCfflE MAANDAG 5 AUGUSTUS 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 mmÈï ~;<spm an de voortdurende dreiging en ie regenbuien van de morgen- uien heeft 't Rijnsburgs-Leidse bloe mencorso een gelukkige gesternte ge had. Regens stortte pas neer om vijf voor zes 's middags, toen het corso zich nog niet zo lang daarvoor vanuit de Doelenkazerne weer in beweging had gezet. Toen eerst kwamen de stukken plastic, die de kostbare kleding van de Corso-feeën moesten beschermen te voorschijn. Op de Witte en Zoe- terwoudse Singel was er even een pe riode, waarin de toeschouwers zo snel mogelijk een dak boven het hoofd zochten. Vijftien minuten later was het leed al weer geleden, de be woners van Zuidwest zagen een ver frist corso voorbij komen; geregend heeft het daarna niet meer. Een van de hoogtepunten van het Corso was zaterdagmiddag het pas seren van de bloemenstoet aan het bordes van het stadhuis, waar bur gemeester met echtgenote en enige wethouders en raadsleden met hun dames dit geslaagde corso aan zien voorbij zagen gaan. Ook hier bleen, dat er weinig reden tot klagen was. Praalwagens kregen geen malheurs, ALPHEN AAN DEN RIJN Wedvluchten De concours com missie Rijn en Gouwe organiseerde een drietal wedvluchten waarvan de uitslagen luiden: Vilvoorde met 1091 duiven. A. Post 1, 2; de Vos 3; Ringe- lenstijn 4; Lagendijk 5; van Dijk 6; W. van Rijn 7; A. .Ekelschot 8; van Vliet 9; Lamoree en Co. 10; H. Lexks 11; T. Sterk 12, 14; v. d. Willik 13; Verduyn 15; de Wit 16; Metselaar 17; van Vegten 18; van Wageningen 19, 20. In Duffel werden 1296 duiven ge lost met de volgende uitslag: de Wit 1, Kompier 2, Sassen 3, de Riet 4, Verduyn 5, J. van Rijn 6, Lagendijk 7, 16, Lexks 8, 13, Metselaar 9, A. Ekelschot 10, van Wageningen 11, 14, 15, J. Sterk 12, A. Groenendijk 17, M. van Vliet 19, Griffioen 20. In Orleans werden voor C. C. Rijn en Gouwe 320 duiven gelost, die in de volgende volgorde hun hok be reikte: A. Ekelschot 1, J. van Rijn 2, H. van Vegten 3, 20, P. Horst 4, 11, 12, Harskamp 5, de Wit 6, Lexks 7, 19, A. Dissel 8, 16, Oude Elfrink 9, T. Sterk 10, P. Oosterom 13, Hooger- vorst 14, 18, P. Vink, 15, Tijsterman 17. WILD WEST IN ALPHEN Gisteravond om zeven uur heeft er Ln een café aan-de Steekterweg al hier een fikse vechtpartij plaatsge vonden. Vier woonwagenbewoners kregen met de eigenaar ruzie over de te betalen rekening, die naar hun mening veel te hoog was. Een andere in het café aanwezige gast maakte hierop de opmerking: „Je moet om een pilsje geen ruzie gaan maken". Hierdoor werden de aangesprokenen klaarblijkelijk ernstig beledigd en de spreker, de Alphenaar Ben Odijk, moest zijn woorden duur bekopen. Nadat de vier onverlaten hem uit het café hadden geslagen, waarbij het meubilair aanzienlijke schade opliep, zetten zij de afranseling buiten op beestachtige wijze voort. De vrouw van de eigenaar, die de vechtenden trachtte te scheiden, liep een ge kneusde schouder op. De Alphenaar werd op advies van dokter Cornet naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden gebracht. Hij had hoofdwon den, inwendige kneuzingen en een gebroken kuitbeen. De politie heeft inmiddels twee van de vier woon wagenbewoners gearresteerd. De an dere twee zijn nog voortvluchtig, maar de politie zegt over sporen te beschikken, die waarschijnlijk tot spoedige aanhouding zullen leiden: Bromfietser gewond Op het rij wielpad op de Prins Hendrikstraat kwamen zaterdagavond om zeven uur twee bromfietsers, beiden woon achtig aan de Steekterweg, alhier, met elkaar in botsing, toen een derde bromfietser het pad plotseling ver sperde. Een van hen, de heer Stol, moest op advies van dokter Cornet naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden worden overgebracht. alleen een luxewagen bestuurd door bruid en bruidegom kregen pech, de wagen moest gesleept worden. Voor het overige behoefden de traditio nele bezemwagens, de slepers met de knipperlichten, geen dienst te doen. Nogmaals viel op bij het passeren van hoeveel méér waarde het corso is ge worden, nu vaklieden zich met de on derbouw hebben bemoeid. De praalwagen: Parels van Mallorca Aardig was ook, dat de chauffeurs in de jeep geheel in de stijl van het onderwerp dat zij sleepten gekleed waren. Veel succes oogstte vooral bij de kinderen de wagen dierenwereld van fa. „De Koning", die als „beste wagen van het corso was uitgeroe pen. Met deze wagen bleek wel dat bloemen uitstekend beelden materiaal zijn. De monster-hagadissen waren geheel uit bloemen gevormd. Ontwerper Kirsch, die vergezeld van zijn vrouw 's middags op de trap pen van het stadhuis stond kan op een geslaagd corso terugzien. LIMETZ, 31 JULI 1963 We hebben lang getafeld na de tocht naar Chartres. De hitte van de dag was verbazend geweest, maar in het restaurant „Des Fleurs" is het heerlijk koel. Een dansje na en een rustige dag is voorbij. Wat een heerlijke rust heerst er 's avonds in het paradijselijke Li- metz, dat noodt tot een wandeling, waar natuurlijk geprofiteerd werd voor het slapen gaan. LIMETZ, Cl AUGUSTUS 1963 Vanmorgen wordt er gewerkt. Met water en dweilen trekt men de kerk in om af te maken wat begonnen werd. De voetballers zijn gaan trai nen in Grasny voor de jaarlijkse voetbalwedstrijd, die a.s. zondag ge speeld gaat worden. Zal de beker definitief in de handen van de Fran sen blijven? Als het zo warm blijft als nu, ben ik daar wel een beetje bang voor. De Fransen zijn aan deze temperatuur in ieder geval meer ge wend dan wij, arme Noordelingen. De heer v. d. Neut is echter op- tismistisch. Hij ziet wat in zijn spe lers. We zullen zien. Ondertussen zijn ook de voorberei dingen voor de Séance van zondag avond begonnen. We moeten gaan repeteren en een toneel opslaan, want een uitvoering in de openlucht stelt weer andere eisen dan in een zaal. Podium .verlichting,- geluidsver sterking, zitplaatsen, het moet alle maal uit de grond gestampt worden, maar we zijn het improviseren ge wend. De bevolking ziet er in ieder ge val al naar uit, dus publiek zal er zeker zijn. Het is deze keer was rus tiger, daar we wat vroeger hier zijn dan anders. De dorpsfeesten vallen wat later in de tijd en we zijn daar eerlijk gezegd niet rauwig om. Het gaat allemaal wat gèregelder, hoe wel we steeds meer in het dorps leven betrokken worden. De dokter heeft ondanks de warm te nog weinig patiënten, iedereen houdt zioh kalm als het maar even kan, maar de kooksters staan, onder leiding van mevrouw v. d. Neut, aan hun warme potten en versagen niet. Wat er uit komt is dan ook uitste kend. Kapelaan de Jong is ook weer in functie en het is weer als vanouds. De hevige drukte moet nog kómen, maar ze zit in de lucht en iedereen kan ze proeven. Rest ons nog te vertellen, dat de strijksters van de misgewaden op het ogenblik ook een weinig benijdens waardige taak hebben. Warmte van twee kanten, maar mert slaat er zich beslist doorheen. Het gaat goed in Limetz en niets wijst er op, dat dit ander zal worden. JOOP KOEVOETS, chef d'équipe. Introductietijd „Sanctus Augustinus" De Leidse Katholieke Studenten Veren. „Sanctus Augustinus" zal haar introductietijd voor aankomende stu denten van de Leidse Universiteit evenals vorig jaar beginnen met een conferentiekamp in het slot Assum- berg te Heemskerk. De aanvangsda tum is voor meisjes 28 augustus en voor jongens 29 augustus. Dit kamp zal 31 augustus beëindigd worden. Het 900-jarig bestaan van de plaats Heemskenk zal mogelijkerwijze aan leiding zajn tot een speciaal program mapunt in het novitiaat. Voor de jongens, die geen lid wor den van een van de gezeildgheidsver- enigingen wordt nog een werkkamp gehouden in de derde week van sept. Inlichtingen kan men iedere dins dag en donderdag verkrijgen in het Eigen Huis, Rapenburg 24. VOORSCHOTEN Geslaagd Te Den Haag is ge slaagd voor het examen Duits MO-a (huisakte) mej. E. van der Zaal (Voorschoten). Foto van pastoor Hagenaars, de nieuwe pastoor van de St. Leonardus- parochie te Leiden. Pater J. H. Hagenaars Pastoor Hagenaars. Vandaag gaat tocht over de plassen Voor ruim zeventig chronisch zie ken en bejaarden uit Leiden en om geving, die maand in, maand uit, aan bed gekluisterd zijn, begon vandaag de vakantieweek van htm leven. -Zij zijn de gasten van het Ned. Roode Kruis en van de kapitein én de be manning van de Henry Dunant, die daartoe versterking hadden ontvan gen van talrijke colonne-leden van het Rode Kruis. Onder grote belang stelling van familieleden en vrien den vond hedenochtend aan de Zijl de inscheping op dit fraaie en mo derne Rode Kruisschip plaats. Hiervoor toonden naast bestuurs leden van de afdeling Leiden en om streken van het Ned. Roode Kruis, ook belangstelling de burgemeester van Leiden, jhr. mr. F. H. van Kin schot en de burgemeester van Rijns- burg, de heer B. H. Koomans in zijn kwaliteit van voorzitter van de afde ling Rijnland van het Rode Kruis. Precies half elf werd de tros los- gesmeten en begon de Henry Dunant zijn tocht langs de Hollandse binnen wateren, met als verste pleisterplaats het Zeeuwse Wolphaartsdijk. Voor vandaag stond een tocht over de plassen op het programma, met een overnachting in Badhoevedorp, in de onmiddellijke omgeving van Schip hol. Dé stemming aan boord wij hebben het zelf kunnen vaststellen was prima, hetgeen voor de voor zitter van de Leidse afdeling, prof. dr. P. J. Gaillard, in zijn woord van begroeting en afscheid aanleiding was om te spreken van „weersopkla- ringen, welke in feite niet nodig wa ren, omdat'iedere passagier bij ver trek reeds de zon in het hart had". Prof. Gaillard dankte allen (bedrij ven en personeelsverenigingen), die deze tocht financieel mogelijk hebben gemaakt, het Rijnsburgse Florabe- stuur en het Corso-comité voor de fraaie bloemenschat aan boord en de directie van de Ver, Touwfabrieken voor het afstaan van haar kadeter rein, waarlangs de Henry Dunant ge meerd lag. Ook de scheepsarts, mej. dokter G. J. Verbrugge, wenste haar „vakantiecolonne" een goede vaart en straks (a.s. zaterdag) een behou den thuiskomst toe. Enkele korte stotën op de scheepsfluit kondigden het sein van vertrek aan. Voor allen was, laten wij hopen, een prettige vakantieweek begonnen, welke on getwijfeld stof zal opleveren voor het ophalen van vele, goede herinnerin- HULP VOOR SKOPJE Met een Fokker Friendship van de Kon. Luchtmacht zal het Nederland- sche Roode Kruis morgen een zen ding goederen naar Skopje in Zuid- slavië sturen. Deze bestaat uit 2.000 citras met bijbehorende toedienings systemen en naalden en klemmen, 1.000 wollen dekens, 600 flesjes met 7-V2 cc anti-gangreenserum tegen wondinfectie, een karton anti-biotica en enige tenten. Op gironummer 777 is ten behoeve van de slachtoffers van de aardbe vingsramp in Zuidslavië tot dusver een bedrag van ruim 146.950 bin nengekomen. Als gevolg van een hevige storm zijn zaterdagavond drie doden en 60 gevonden gevallen in 't dorpje Glas- sport'bij Pittsburg. Tijdens de storm stortte het dak van een kunstijsbaan in. Een hotel van drie verdiepingen werd totaal verwoest. De plaatselijke politie heeft een beroep op het le ger gedaan om de slachtoffers uit het puin te bevrijden. HET AANTAL SLACHTOFFERS IN SKOPJE De leiding van de reddingsorgani satie in de tien dagen geleden door een aardbevingsramp getroffen Zuid- slavische stad Skopje hebben maan dag meegedeeld, dat thans 1011 per sonen als dodelijke slachtoffers van de ramp geregistreerd zijn. Daarbij zijn meegerekend gewonden die la ter in ziekenhuizen overleden. In het dodencijfer zijn volgens de mededeling niet begrepen slachtof fers die door familie of vrienden zijn begraven zonder dat de identificatie- dienst ervan op de hoogte is ge steld. Volgens het hoofdkwartier van de reddingsorganisatie bedroeg het aan tal gewonden 3350 van wie vijfen twintighonderd kort na de ramp en een honderdtal enige tijd later uit ziekenhuizen zijn ontslagen. Daar worden thans nog zevenhonderd vijf tig patiënten verpleegd. PROF. DR. J. C. BRUIJN OVERLEDEN De afgelopen nacht is op 75-jarige leeftijd te Harderwijk overleden prof. dr. Johan Cornells Bruijn, oud bij zonder hoogleraar in de wijsbegeerte in de geest van Hegel aan de Rijks universiteit te Leiden en oud-rector van het Vossius gymnasium te Am sterdam. Prof. Bruijn studeerde na zijn gym nasiale opleiding van 1903—1916 klas sieke letteren aan de Amsterdamse gemeente universiteit, waaraan hij in 1923 promoveerde. Van 19131916 was hij leraar aan het gymnasium te Zwolle en van 19161926 aan een Haags lyceum. De heer Bruijn was van 19261953 rector van het Vos sius gymnasium te Amsterdam. In 1948 werd hij tot bijzonder hoogle raar benoemd aan de Leidse univer siteit. Prof. Bruijn, die in Amsterdam woonde doch sedert enkele jaren in Harderwijk verbleef, is president curator geweest van de toneelschool in Amsterdam en, curator van het Amsterdams Avond lyceum. De over ledene was officier in de Orde van Oranje Nassau. Volgens voorlopige cijfers zijn er bij het treinongeluk, dat in de nacht van donderdag op vrijdag j.l. op elf kilometer van de Uruguese hoofdstad Montevideo plaats vond, 24 personen om het leven gekomen en 78 ge wond. Het ingestelde onderzoek heeft de veronderstelling, dat sabotage de oorzaak van de aanslag is, bevestigd. Er wordt thans gezocht naar een zwakzinnige, die in de omgeving van de plaats, waar de aanslag werd ge pleegd, heeft gewoond, doch nu ver dwenen is. is zijn opvolger Op advies van zijn arts heeft de herder van de St. Leonardusparochie te Leiden, pastoor S. F. M. (Barna bas) van Rijn o.f.m., bij zijn overste ontslag aangevraagd als pastoor te Leiden. Dit is hem verleend. Met in gang van maandag 12 augustus a.s. is pastoor Van Rijn benoemd tot rec tor van het St. Anna-gesticht, een tehuis voor psychisch gestoorden, te Venray. Pastoor Van Rijn wordt op gevolgd door pater J. H. Hagenaars o.f.m., kapelaan te Den Haag, die maandag a.s. al het ambt van pastoor Van Rijn overneemt. Pastoor Van Rijn heeft in de vier jaar, dat hij in' Leiden herder was, zeker geen gemakkelijke tijd gehad. Hij kreeg de zelden voorkomende opdracht pastoor en bouwpastoor te zijn. Hij was - pastoor Van Schalen als zodanig opgevolgd -.pastoor van de St. Leonardusparochie en moest de stichting van een nieuwe parochie in Leiden zuid-west voorbereiden. Hij heeft de taak van bouwpastoor met inzet van zijn krachten vervuld, tot er met pastoor Commandeur o.f.m. een afzonderlijke bouwpastoor werd benoemd. In de laatste tijd stond totale res tauratie van de pastorie op het pro gramma, welk werk onder zijn lei ding tot een goed einde werd ge bracht. Na de H.H. Missen zondag a.s. is er gelegenheid van pastoor Van Rijn afscheid te nemen. De nieuwbenoemde pastoor Ana- tolius Hagenaars o.f.m. is vele jaren in het jeugdwerk en het bijzonder gezinswenk werkzaam geweest. In Den Haag was hij verbonden aan het St. Franciscus Liefdewerk. Johannes Hermanus Hagenaars werd op 30 oktober 1912 te Rotter dam geboren. Hij deed zijn intrede in de orde van de Minderbroeders en werd in 1931 geprofest. Na lagere en hogere studies volgde zijn priester wijding in maart 1938. Onlangs heeft hij in de parochie van de H. Anto- nius van Padua aan de Rijnstraat te Den Haag, waar hij nu 5 jaar aan verbonden is, en in het bijzonder ge- zinswerk van het S.F.L. te Den Haag zijn 25-jarige priesterjubileum ge vierd. Pastoor Hagenaars is ondermeer kapelaan te Gorcum en te Ammer- zooden geweest en voorts overste van het klooster der Minderbroeders te Baexem te Limburg, waar hij als 'ge volg van moeilijkheden met de Duit se bezetters moest verdwijnen. Een jaar lang is pater Hagenaars toen opgesloten geweest in een con centratiekamp te Amersfoort. Na de oorlog was het vooral het jeugdwerk en het bijzonder gezins- werk, dat zijn aandaoht vroeg. Hij was verbonden aan het jeugdwerk te' Gouda en gaf leiding aan de „Jongensstad". Pastoor Hagenaars konden wij van morgen niet meer bereiken, omdat hij met zijn jongens op kamp is in Loon op Zand. „Moskouse Nachten" was een praalwagen, die het met de torentjes en minaretten aardig deed. De naam „Turkse nachten" was echter toepasselijker geweest.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 4