RUNBURGS BLOEMENCORSO KRIJGT ALLURE ZATERDAG 3 AUGUSTUS 1963 DE LEID SE COURANT PAGINA 7 „Japanse theeceremo nie" kreeg in het Rijns- burgs-Leids bloemen corso dat hedenmiddag werd gehouden een ere- en een eerste prijs. Buurtver. „Brouwer- straat" Rijnsburg. Arr. Chr. Koomen, Warmond Het vroegere amateurwerk heeft langzamerhand plaats FLEURIG VISITEKAARTJE VAN EEN BLOEMENDORP De luxe wagen, waarin vanmiddag het bestuur van het Rijnsburfi bloemencorso geieten was. Het is een eigen arrangement. Tijdens de pauze van de keuring door de jury gister middag. Vogels van verschillend pluimage in de kantine van de Flora-hallen te Rijnsburg. gemaakt voor VAKWERK Vuurwerk in Tivoli. Een eerste prijs, aangeboden door de Rodolpheim- groep padvinders. Arr. v.d. Berg Smit, Noordwijkerhout. Vandaag reed dan weer het Rijnsburgse bloemencorso van uit het geboortenest, de veilinghallen van „Flora", door de straten en straatjes van het naamgevende dorp, langs de dreef naar Oegstgeest en - na een noodzakelijk oponthoud in de gast vrije Doelenkazerne - in de latere namiddag door Leidse stra ten en wegen. GISTERAVOND AL 5000 BEZOEKERS VOOR CORSOWAGENS Ruim 300 genodigden waren gisteren aanwezig toen de ge wezen minister van Economi sche Zaken, drs. J. De Pous met een korte toespraak het corso opende, waarna de voorzitter van het corso-comité-, de heer C. Leeuwenburg, een korte uit eenzetting gaf van het corso en een dankwoord uitsprak. Ex-minister De Pous reikte hierna de prijzen uit. Vele bezoekers, naar schat ting 5000, zijn gisteravond het corso in de veilinghallen wezen bewonderen. Zoals we in de kop van dit ver- kennis en de middelen bezit. En slag reeds tot uitdrukking brach- ieder, die het corso wat meer ten: het is zo langzamerhand een „op de keper" heeft beschouwd corso van allure geworden. Het zal dat ook gezien hebben. amateurisme viert niet meer hoogtij, de vakbroeders komen er nu aan te pas. We willen daarmee natuurlijk niet bewe ren, dat amateurs altijd mijider werk léveren, maar als het di Het heeft weinig zin om alle „num mers" - stuk voor stuk, zowel grote als kleine - gedetailleerd te beschrij ven. Laten we volstaan met een al gemeen overzicht. Hoe de jury er over heeft gedacht, toont de lijst van de bekroningen wel aan. ratie óf de bloemen. Want ook dat laatste kan, al is het dan ook een „bloemen"corso. Moeilijk bleek het bü sommige bin ders een vaste lijn te houden in hun ontwerp, hetgeen geweld deed aan de vloeiende lijn van het bloemen- element als geheel; niet alleen in de kleur, maar ook soms in de vorm. Voorts moet men wel bedenken dat het een „bloemencorso" moet blijven, waarin de bloemen moeten domine ren boven de decoratiemiddelen. En dat ontbrak bij sommige wagens ook wel een beetje. Tenslotte (we zijn écht geen Nurks) niets dan lof voor de levende, dat wil zeggen de menselijke entourage. Hun uiterlijk, geheel in overeenstemming met de motieven der door hen be volkte wagens, was frappant ge slaagd en ook de kleding - in stijl - was zeer verzorgd. Wat de luxe wagens betreft mogen we zeggen, dat er mooi werk is ge leverd met het mooist denkbare ma teriaal. Natuurlijk zijn er mooie en wat minder mooie resultaten te zien. Ook hier geldt het, dat teveel schaadt. Niet altijd is de versiering 1-t.nten zijn, die 's avonds - moe van het werk - aan het soms nog vermoeiende werk van praal wagenbouw en -optuiging moe ten beginnen.... wel jadan weten we dat wel. Daarom is het goed gezien van het corso-comité, dat men de opbouw van de wa genskeletten heeft uitbesteed aan de Leidse firma Ziegeler, die de Op de eerste plaats hebben wij mogen constateren de perfekte kwa liteit van het gebruikte bloemen- materiaal, het dikwijls zeer goede bindwerk en de over het algemeen mooie kleurcombinaties, één van de grote moeilijkheden bij een corso als dit, waarbij zo vele soorten, vormen en-variabele tinten worden gebruikt. Maar andere moeilijkheden tonen zich ook wel. Het spreekwoord: „Te veel schaadt" is er een van. Daaren tegen zijn er ook, die wat te zuinig zijn opgemaakt en daardoor wat nuchter aandoen. Een „te veel" naar twee kanten: óf de deco- En dit is „Folies Bergère". Aangeboden door de gezamenlijke kwekers van Noordwijkerhout en De Zilk. Arr. v.d. Berg-Smit, Noordwijkerhout. in harmonie met de lijn of de kleur van het voertuig en het anekdotisch element daarin, hoe aardig soms op zichzelf, verbreekt altijd min of meer de sfeer van de schone wagen, de schone bloemen en - wie zal er schande van spreken, dat wij de reeks vervolmaken - schone vrou wen! En dan nog dit: nadrukkelijke re clame zal als reclame wel doel tref fen, maar afbreuk doen aan het ge heel als bloemen-artistiek produkt. Een vet-glimmende worst tussen sier lijk gekrulde boerenkoolbladen lijkt ons écht meer verantwoord, dan ge flankeerd door die majesteitelijke, lakglanzende anthuriums, om maar wat te noemen. Laten we wél wezen! Al met al: het Rijnsburgse Corso 1963 mag er zijn. Er zijn grotere, dat is waar, maar elk corso is anders en elk moet op eigen mérites en naar eigen omstandigheden worden be oordeeld. Als zo dikwijls, gaat iedere vergelijking mank. We zijn met dit corso op de goede weg. En al is naar onze smaak het einde van die weg nog niet bereikt, men stuurt er vaar dig heen.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 7