ar North State 't is weer tijd voor EEN ECHTE LEIDSE ONTVANGST: OPEN RIJTUIG BU ZILVEREN FEEST DONDERDAG 25 JULI 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 zo zacht zo geurig Mgr. Soegiapranata wordt in Semarang begraven Hlet stoffelijk overschot van mgr. A. Soegiapranata, aartsbisschop van Semarang, zal per vliegtuig van Ne derland naar Indonesië worden over gebracht. De katholieke gemeenschap in Indonesië had president Soekamo verzocht die instructie te geven dat het stoffelijk overschot naar Indone sië wordt gevlogen om dia ar ter aarde te worden gesteld. De begrafenis zal op het ereveld van Semarang ge schieden. De dag van het vertrek van het stoffelijk overschot uit Neder land is nog niet bekend. Zoalis gemeld, is mgr. Soegiaprana ta maandagavond te Sfceyl overlieden Zaterdagochtend aanstaande om elf uur wordt in de Sint Jcxsephkerk te Nijmegen een requiemmis voor mgr. Soegiapranata opgedragen. De Indo nesische zaakgelastigde in Nederland, dir. M. Sjariff, zal dieae K. Mis bij wonen. PUOF. DR F. HAARSMA LlllDT HET CONCILIE ZONDAG IN Op de vijf zaterdagen in.augustus zal DR F. Haarsma, professor in de dogmatiek aan het groot-seminaria Rijsenbung en een der specialisten van het Documentatiecentrum voor het Concilie, voor de KRO -microfoon over het Concilie spreken. In het program „Wij luiden de Zondag in" (1212.40-128jOO uiur) zal Prof. Haarsma ter voorbereiding op de tweede zittingeperiode van het Concilie, die 28 september begint, spreken over de eerste zitting van vorig jaar en de verwachtingen voor de tweede zittingsperiode. Zijn le zingen zullen achtereenvolgens voor namelijk gericht zijn op de figuur van Paus Joannes en Paiulus VI, de eoolesiologisdhe betékenis van de Kerkvergadering, de reeds aanvaarde beginselen der liturgievernieuwing, de botsing der theologische stromin gen en tenslotte de oecumenische be tekenis van het Concilie. MINISTER CALS OP VRAGEN t Maaltijdsubsidie aan studenten-eettafels afgeschaft en verplicht doorlichten PATER SWEERTS INGEHAALD Gisteravond is pater J. Sweerts, O.S.C., directeur van het Clubhuis „Inde Vroolycke Arke" te Leiden, die thans zijn 25-jarig priesterfeest viert, feestelijk ingehaald. Om 19.15 uur werd hij van het station, waar hij met de trein was aangekomen, af gehaald door een enthousiaste menig te „Arke"-mensen. Door een haag van in het rood en wit gestoken jon gens en meisjes werd de jubilaris naar de gereedstaande koets geleid, waarin ook de voorzitter van de Stichting Katholiek Bijzonder Ge- zinswerk en Jeugdzorg, de heer C. J. J. Laken en de prior van het Kruis herenklooster te Zoeterwoude, prior P. M. J. Peeters Weem plaats namen. Voorafgegaan door de St. Franciscus- drumband reed men vervolgens over de Stationsweg, Steenstraat, Kort Rapenburg, Breestraat, Papengracht en Lokhorststraat naar de Lange Pie- terskerkkoorsteeg, waar de jubilaris werd opgewacht door een veertigtal bruidjes. Nadat vier bazuinblazers van de St. Franciscusband waren uit getreden en de jubilaris in de gang een klinkend saluut hadden gebracht werd in de kapel van de „Inde vroo lycke Arke" een kort Plechtig Lof opgedragen. Hedenmorgen werd in de kapel van het Clubhuis „In de vroolycke Arke" de viering van het zilveren priesterjubileum van pater J. Sweerts voortgezet met een plechtige gezon gen H. Mis. Bij deze H. Mis waren ook twee vertegenwoordigsters van het Leger des Heils aanwezig. Cele brant was pater Sweerts zelf, hij werd geassisteerd door pater Y. Sna bel (diaken) en pater P. Bakker (subdiaken). De wisselende gezan gen werden gezongen door een koor van het Kruisherenklooster te Zoe terwoude, onder leiding van prior P. M. J. Peeters Weem. Pater Y. Snabel belichtte in zijn predikatie de taak van de priester: het in dienst staan en verkondigen van de Blijde Bood schap. In het kort schetste hij de priesterlijke loopbaan van de jubila ris, die na jarenlange vruchtbare ar beid in Brazilië om gezondheidsrede nen naar zijn vaderland terugkeerde en sindsdien in de zielzorg te Rot terdam en, sinds mei 1956, te Leiden, werkzaam was waar hij directeur en aalmoezenier van „In de vroolycke Arke" werd. Na de H. Mis was er in de grote zaal een druk bezochte receptie, waarop de jubilaris behalve door de voorzitter, de heer Laken, nog door vertegenwoordigers van het bestuur van „In de vroolycke Arke" en an dere instellingen voor jeugdzorg werd toegesproken. Foto boven Van links naar recht de prior van het Kruisherenklooster te Zoeterwou de, pater P. M. J. Peeters Weem, de jubilaris en de heer M. A. Laken, voorzitter van de Stichting Bijzonder Gezinswerk en Jeugdzorg, tijdens de rijtoer van het station naar het club huis. De demissionaire minister Cals heeft gisteren in antwoord op schrif telijke vragen van het Tweede Ka merlid prof. A. Vondeling meege deeld, dat de regering niet bereid is de afschaffing van de direote subsi dies op de maaltijden van de studen ten eettafels op 1 september a.s. op te schorten totdat het nieuwe kabinet zich een oordeel heeft kunnen vor men. Minister Cals zegt, dat over dit on derwerp al enige jaren is gesproken, Voor de Haagse politierechter TÊELTVERGUNNINGEN Ben 23-jarige kweker uit Oegst- geest had een vergunningprobleem, als gevolg waarvan hij terecht moest staan. Want voor 3 are open grond had hij geen vergunning om tulpen te telen. Dat gaf verdachte wel toe, doch hij betoogde, dat hij pas later ont dekte geen vergunning te kunnen krijgen en toen zaten de bollen al in de grond. „Het gaat dan moeilijk om die er weer uit te halen," zo stelde hij vast, hetgeen die rechter toegaf. „Maar u had niet moeten begin nen, voordat u de vergunning had," stelde de officier vast. In verband met het grote gezin van verdachte, wilde de officier wel volstaan met 100 boete of 20 dagen hechtenis. De rechter veroordeelde tot 200 boete, waarvan echter 150 voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Over een oppervlakte van 35 m2 had een andere kweker uit Oegst- geest tulpen geteeld, waarvoor hij geen verguning bezat. In elk geval had hij die te laat gehuurd en daar voor eiste die officier 35 moete of 7 dagen hechtenis. De politierechter veroordeelde dienovereenkomstig. TWEE RAKETTEN ZOEK Ben straaljager afkomstig van de Vliegbasis Eindhoven heeft gisteren twee met scherpe koppen geladen ra ketten verloren. Deze raketten zijn hoogstwaarschijnlijk terecht gekomen in de buurtschap Walburg bij Eder- veen, twee kilometer ten zuiden van de rijksweg van Renswoude naar Plankenwambuis, bij Ede, (Gelder land), vermoedelijk in of bij het ter rein van landbouwer Wagenaar. Het publiek in de omgeving zijn veel vakantiegangers is ge waarschuwd, deze raketten niet aan te raken, doch onmiddellijk de poli tie te waarschuwen. Het aanraken van deze raketten zou gevaar kunnen opleveren. Hoewel de luchtmacht, de mare chaussee en de rijkspolitie de gehele nacht hebben gezocht is tot op heden niets gevonden. Het zoeken wordt voortgezet. niet waarschijnlijk, dat overleg in het nieuwe kabinet nog nieuw licht op ook in de Staten-Generaal. Het is deze zaak zal werpen. Bovendien is het in het belang van de verenigings besturen, dat men definitief weet waar men met de subsidiëring aan toe is. VERPLICHT DOORLICHTEN IN DELFT Over de verplichte doorlichting van studenten aan de technische Ho geschool te Delft heeft mr. Cals op vragen van ir. C. N. van Dis geant woord: de studenten zullen zich in het komende studiejaar moeten la ten doorlichten anders zullen zij geen collegekaart kunnen krijgen. Mr. Cals acht het in het algemeen belang niet verantwoord, dat op deze bepalingen uitzonderingen worden gemaakt. Dit is alleen mogeilöjk in bijzon dere gevallen op aanwijzing van medici. De minister wijst er in dit verband op, dat ook militairen op grond van principiële bezwaren geen vrijstelling kunnen krijgen van rönt genonderzoek. In het laatste studiejaar hebben ongeveer 1400 studenten aan de TH in Delft zich niet laten doorlichten. Bij de inschrijving is gewezen op het risico voor henzelf en voor hun me destudenten, maar er is geen pressie uitgeoefend. De bevoegdheid van het college van curatoren om op dit punt maarregelen te nemen, berust op de wet op het wetenschappelijk onder wijs, zo zegt minister Cals. DE VRIEND SCHAP TOT DE MIDZA brengt u voorspoed. Zie maar eens hoe snel uw kaart vol is. De 20-jarige mevrouw H. Got- tart-Tobben uit Sittard is woensdag in het ziekenhuis te Roermond over leden als gevolg van verwondingen die zij opliep bij een verkeersongeval op maandag 2/1 juli. In Ddergarde (gem. Echt) vloog toen een personen auto uit de booht, waarbij de bestuur der werd gedood en drie inzittenden, waaronder mevr. Gottart-Tobben, werden gewond. Foto links De St. Franciscus-drumband bege leidde het rijtuig. Deze foto werd ge maakt ln de Steenstraat. Prinses Cecilia van Bourbon-Parma, de zuster van prins Carlos Maria de Bourbon-Parma (pretendent voor de Spaanse troon naast Don Juan de Bourbon), die geruime tijd als verpleegster in een leprozenkolonie werk zaam is geweest, heeft het verpleegstersschort verwisseld voor de zware uitrusting van de Spaanse parachutisten. Dezer dagen maakte zij haar eerste sprong boven het vliegveld Cuatro Vientos bij Madrid. Hier maakt zij zich gereed voor de eerste sprong.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3