Wapenstilstand in Cambridge Docos op NKS-kamp Nieuws uit het Groen-Wit kamp Oud-Leidenaar, pater Tonus, viert priesterfeest op Philippijnen MAANDAG IN VOORSCHOTEN: DE DAG VAN HET PAARD WOENSDAG 24 JULI 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA S VAN DE HAAGSE RECHTBANK Boskoper vrijgesproken van meineed Voor de Haagse rechtbank heeft zich te verantwoorden gehad een 24- jarige grondwerker terzake van ple gen van meineed. Toen op 5 jan. van dit jaar in de Burgemeester Colyn- laan te Boskoop een vrachtauto ach teruit reed, kwam dit voertuig in botsing met een daar geparkeerde auto. De grondwerker, die in deze aanrij dingsaffaire voor de kantonrechter te Alphen a. d. Rijn als getuige ver scheen, verklaarde toen, dat h0 op de uitkijk had gestaan bij het achter uit rijden en dat de aanrijding niet door betrokken vrachtauto was ge schied. Op vermoeden een meineed te heb ben gepleegd, had de man zich voor de rechtbank te veranwoorden, waarbij de officier van justitie 4 maanden gevangenisstraf eiste. De rechtbank heeft uitspraak gedaan en het ten laste gelegde niet bewezen geacht, zodat verdachte werd vrij gesproken. De negerleiders uit Cambridge, in de Amerikaanse staat Maryland, heb ben er dinsdag in toegestemd, de de monstraties tegen de rassenscheiding - die in Cambridge zo'n gespannen toestand veroorzaakten, dat de staat van beleg er enkele weken van kracht is geweest - te staken. Zij zegden dit toe nadat zij de belofte hadden gekregen, dat de blanken in de stad concrete stappen zullen doen in de richting van rassenintegratie. Het akkoord tussen negers en blan ken werd getekend op het mini sterie van justitie te Washington. Mi nister Kennedy zette als getuige zijn handtekening. In Charleston, in Zuid-Carolina, hebben 62 ondernemers zich bereid verklaard hun winkels en cafétari's voor kleurlingen te openen, op voor waarde dat de kleurlingen niet lan ger demonstreeren voor opheffing van de rassenscheiding. Deze beto gingen begonnen ruim zes weken ge leden. Te Baton Rouge in Louisiana werd dinsdag gevochten, toen kleurlingen trachtten een einde te maken aan de rassenscheiding in het gemeentelijk zwembad. Vijf kleurlingen werden aangehouden. Spionnen veroordeeld in West-Duitsland Tegen de drie beklaagden in het spionageproces in Karlsruhe is dins dag uitspraak gedaan. De 45-jarige Heinz Felfe werd veroordeeld tot 14 jaar gevangenisstraf, de 61-jarige Hans Clemens tot tien jaar. Zij stonden terecht voor landverraad, verraderlijke betrekkingen met een vreemde mogendheid, ernstige schen ding van de verplichting tot geheim houding en het aannemen van steek penningen. Felfe was een hooggeplaatste func tionaris van de afdeling contra-spi- onage van de Westduitse geheime dienst, toen hij in 1961 gearresteerd werd. Clemens vervulde aan dezelfde afdeling een lagere functie. Van bei den wordt op bevel van het federale hooggerechtshof in Karlsruhe 140.000 mark in beslag genomen. De derde beklaagde, Erwin Tiebel, die als koerier optrad, werd veroor deeld tot drie jaar gevangenisstraf. Rechter Weber noemde het door de beide agenten aan de Sowjets verstrekte materiaal van „aanzien lijk belang" voor West-Duitsland. Zij hadden „belangrijke gegevens'' over „bevriende westelijke geheime diensten" doorgegeven en voorzagen Rusland geregeld van kopieën van de weekrapporten van de Westduitse geheime diensten. Op de weg Breda-Antwerpen is- vanmorgen de 55-jarige heer S. Da- men uit Breda om het leven geko men, toen hij met zijn personenauto tegen een tegemoetkomende Italiaan se vrachtauto botste. Een der inzit tenden van de personenauto, de heer Eetveldt uit Sas van Gent werd zwaar gewond naar het ziekenhuis in Brasschaet (België) gebracht. In het gemeentelijk zwembad „De Koppelen" te Beek de Donk is dins dagmiddag de 18-jarige mej. C. Leen- ders uit Bakel verdronken. Een vriendin heeft haar in het volle bad geruime tijd gezocht. Toen na slui tingstijd haar kleren er nog steeds lagen is men gaan dreggen. Na eni ge uren vond men het lijk in een diepe bassin. AFSCHEID OP O. K. EN W. De minister van onderwijs, kun sten en wetenschappen nur. J. M. L. Th. Cals en de beide staatssecretaris sen mr Y. Scholten, en prof. dr H. H. Janssen, hebben vanmorgen afscheid genomen van het personeel van het departement van O. K. en W. Daartoe waren alle ambtenaren van het mi nisterie bijeen gekomen in de hal van het ministerie, waar de scheiden de bewindslieden werden toegespro ken door de waarnemend secretaris generaal mr. H. J. Schölvinck. Deze bood de bewindslieden namens alle ambtenaren kopergravures aan. HAZERSWOUDE (H.R.) Geslaagd De heer N. Kok is te Amstrdarn geslaagd voor Akte M.O. Lichamelijke Opvoeding. LEIDEN Na het zwemmen van maandag kregen de jongens dan het eerste „diner" voorgeschoteld. De menu kaart gaf aan: aardappelen, saus en spinazie. Het was goed verzorgd en het liet zich goed smaken. Enkele jongens kwajnen met twee borden nog te kort en haalden rustig voor de derde keer. In de avonduren moest het eerste elftal nog twee voetbalwedstrijden spelen. Tegen PVC 1 boekten zij hun eerste zege met 31. Door de hattrick te scoren, was Dick Boumeester de grote man van deze wedstrijd. Een eervolle nederlaag leden zij tegen het Goudse Donk 1 (12). John Halve- man produceerde'hier het enige doel punt. Om 9.15 was het tijd voor het avondgebed en dus Na een heerlijke nachtrust begon nen we vandaag de tweede kampdag. Om 7 uur vond Pluvius het nodig, om een uurtje de hemelsluizen open te zetten. Erg was het niet, want overtollig stof kon nu verdwijnen. Om 9 uur werd het sportprogramma voortgezet met volleybalwedstrijden voor Docos 1. Slechts één van de vier werd gewonnen. De uitslagen waren: Dooos laZwal. Vooruit la 138; Docos lb—Zwal. Vooruit lb 916; Docos laWestlandia la 620 en Docos lbWestlandia lb 613. Hier na weer 2 voetbalwedstrijden, waar in aan beide tegenstanders de eer gelaten moeet worden: Zwal. Vooruit 1Docos 1 en Westlandia 1Docos 1 30. Bij Docos 2 was het iets beter met de voetbal. Moesten zij eerst nog het Zandvoortse TZB 2 feliciteren (10), RK DEO moest een gelijk spe ltoestaan (11). Cees Menken scoorde hier voor Docos. Bij het vol leyen was Dooos 2 minder gelukkig en kon tegen DEO a (165), DEO b (10—2), HVV 2a (15—8) en HVV 2b (183) niet één keer tot winst ko men. 's Midags moest het eerste elf tal weer volleyen, hetgeen gebeurde bij een zeer hoge temperatuur. Hier waren de uitslagen: Docos laWal cheren la 148, Docos lbWalche ren lb 1—17, Docos la—TZB la 13— 15 en Docos lbTZB lb 416. Hier na moest Docos 1 weer aantreden voor twee voetbalwedstrijden. Ook hier kon men niet tot winst komen. Tegen Walcheren en TZB werd ver loren met resp. 30 en 40. Docos 2 kreeg vanmiddag eveneens volley en voetbalwedstrijden. Uitsla gen volley: Docos 2aUDO 2a 143; Docos 2aZwal. Vooruit 2a 422; Docos 2aHoofd. Boys a 314; Do cos 2bZwal. Vooruit 2b 112 en Dooos 2b-«-Hoofd. Boys b 38. Uit slagen voetbal: Docos 2Hoofd. Boys 04, Zwal. Vooruit 2Docos 2 50 en Docos 2UDO 2 12. Aad Koot nam de enige treffer voor zijn reke ning. .De heer G. Noordman, die dit jaar maar- liefst voor de 14e keer meegaat, was bereid voor wat de voetbal betreft, twee spelers af te staan aan ÜDO uit Oegstgeest, daar deze vereniging te kampen had met een tekort aan spelers wegens bles sures. UDO stelde deze geste zeer op prijs. De heren G. Koek en A. de Wit die voor het eerst als leider op kamp zijn, maken het uitstekend. Alleen eerstgenoemde klaagt veel over ge brek aan slaap. Daarom gaat hen te gelijkertijd met de jongens onder de WARMOND BALLONNENWEDSTRIJD Teneinde ook het dorp zelf meer te betrekken bij het waterfeest, dat telken jare tijdens de Kaagweek in deze gemeente wordt gehouden, was door de winkeliersvereniging 'n bal lonnenwedstrijd georganiseerd. Deze vereniging, die eerst een paar jaar geleden is opgericht kan met tevre denheid op deze actie terug zien, omdat zij door deze actie in War mond weer een ouderwetse drukte hebben gebracht. Voor de wedstrijd vond een muziekparade plaats door het dorp voor de finalisten van het Kaagconcours en ook dit evenement trok grote belangstelling. De deel nemers aan de ballonnenwedstrijd hadden zich verzameld op de gemeen tehaven en hier heerste dan ook een ongekende drukte. Bij het uitdelen en opblazen der ballons onstond eni ge stagnatie, omdat te elfder ure de organisatie die hiermede belast was, verstek moest laten gaan. Dit was wel jammer, maar het heeft aan het succes van deze actie geen afbreuk gedaan. De winkeliersvereni ging heeft nog meer acties in petto en zy vertrouwt er op, dat zy de steun en medewerking van alle win keliers hiervoor zal krijgen. Onge veer 15 augustus zullen de prijswin naars van de ballonnenwedstrijd be kend worden gemaakt. De inzending van de fa. J. van Winsen en Zonen van Gladiolus Na nus en Colvillei's op de Internatio nale Gartenbau-Ausstellung in Ham burg werd bekroond met een gou den medaille en een zilveren ere- prys. STOMPWIJK Stompwijkse Boys in het N.K.S.- kamp te Bergen (L.) Stompwykse Boys vertrok om half twaalf uit Stompwtfk vanaf het Blesse Paard naar Bergen (L.), waar men zonder pech en ongelukken aankwamen. Het kamp werd om zeven uur in gewijd door aalmoezenier H. Bruse- ker. Er stonden ongeveer 20 tenten in een cirkel rond het trainingsveld, 's Avonds hebben de jongens zich „goed" gedragen en alles liep zoals het moest. Van 8 tot 10 uur is men de bossen ingegaan, waar het prachtig wag. Ho ge heuvels en diepe dalen, veel boa en hier en daar hei, zoals een der deelnemende jongens ons schreef. wol. Het weer blijft hier uitstekend- De sfeer onder de jongens is prima. Vanavond gaan we naar de film, maar daarover morgenavond meer. verjaardag van Peter Koot. Er werd Tot slot: vanavond vieren we de al gefluisterd, dat hij op ys tracteert zodat we dat maar even afwachten. Eén der leiders Uit het Groen-Wit-kamp in Leur ontvingen we de volgende brieven. Margriet Verver schrijft: De fatale start begon 's morgens vroeg in de stromende regen op het stationnetje op de Lammerschans- weg. Tot ongeveer Rotterdam heeft het onafgebroken geregend. Het spannendste gedeelte waren de rol trappen in de Maastunnel. In Rot terdam klaarde het weer op en de stemming steeg. Even door Rotter dam werd onze samenhorigheidge- voel op de proef gesteld, daar bij een van de meisjes de ketting er af liep. Daarna verliep de tocht rustig. Ongeveer 10 km van de plaats van bestemming kregen we trek; we zochten een snackbar op waar we iets gebruikten. Er stond ook een juke-box. Op de platen van verschil lende zangers hebben wij getwist en de madison gedanst. Na ongeveer drie kwartier ver trokken we en kwamen heelhuids op de plaats van bestemming in Leur aan. Ina Wilsenburg schrijft verder: De „Stal" viel ontzettend mee. Om dat mevrouw Heemskerk er nog niet was zyn we naar het dorp gegaan. We kochten allemaal een flesje cider met rietjes en gingen zo de straat op. Op weg naar „Onze Stal" kwa men we de fam. Heemskerk tegen. Tegelyk vertrokken we toen alle maal naar de hooischuur om de stro zakken te vullen. Terwijl we bezig waren kwam „Baron Devilee" het erf op. Het was een gezellige boel. Om half elf ging het licht uit. (Wij maakten uit het verslag op Red.). dat er niet veel geslapen is die nacht. Tenslotte schrijft mevr. G. Heems kerk-Hel versteyn Na om half negen naar de kerk te zyn gegaan, werd er goed boterham gegeten en de lunch voor de middag klaargemaakt. Daarna afruimen. Aan gezien het slapen niet ging en het niet rustig was geweest werd er niet gezwommen, maar een flinke wan deling gemaakt. „We waren allen doodmoe, toen we om vier uur thuis kwamen". Om vijf uur was de maaltijd klaar en dit werd gewaardeerd. Ze vielen aan ondanks het tekort aan borden. Deze post is door de hooggeachte he ren meegenomen, die om ongeveer acht uur, na de koffie met cake van ma Verver vertrokken. Heerlijke cake. Tot ziens en schryfs. (Van redactiewege ingekort) Uit het Groen-Wit kamp blijven enthousiaste berichten binnenkomen. Ditmaal schrijven Ineke v. d. Klugt en Toos Kamerling: Na een ontroerend afscheid van de „mannen" hebben wij éen ge zellige avond doorgebracht met lezen en moppen vertellen. Om half elf klonk het sein „Licht uit" en ieder een was weldra in diepe slaap. Mid den in de nacht werden we gewekt door het geblaf van de hond Rana van de fam. Luyks. Dit geblaf heeft ons ongeveer een half uur slaap ge kost. Vanmorgen zijn we opgestaan en om half elf stond de hele club klaar om naar het Bosbad Hoeven te gaan Dit was ongeveer een half uur fiet sen van de „Stal" af. Degene, die mevrouw Heemskerk achterop had, had het zwaar te ver duren. Om de vijf minuten werd er dan ook gewisseld. Bij aankomst, bij het zwembad bleek, dat we moes ten vechten om een badhokje. Het was een fantas is che zwembad met vier bassins, een groot grasveld, speeltuin en restaurant. Iedereen heeft zich naar hartelust uitgeleefd. Uiteindelijk werd het toch tijd naar huis te gaan en we vertrokken. Thuisgekomen zorgden Marian en Greet voor een zalig diner; alleen de vla werd niet met alle hartelijk heid begroet. Tot morgen. Zaterdag beginnen de feestelijkheden De traditionele Voorschotense paar denmarkt wordt dit jaar gehouden op maandag 29 Juli, want 28 juli, de eigenlijke dag, valt op een zondag. Het organiserend Comité tot Instand houding van de Voorschotense Paar denmarkt is er in geslaagd de ..Otta wa Techincal Highschool Band" uit Canada naar Voorschoten te krijgen. In Voorschoten zullen zij het eerste Europese concert geven en wel op za terdag 27 juli a.s. op het terrein van het voormalige MOC. Medewerking verlenen de plaatselijke muziekver enigingen „St. Laurentius" en „Ben- venuto". Het programma omvat mu sicals, volksliedjes, marsmuziek en solo's. Op maandag 29 juli a.s. begint de „Dag van het Paard" met een muzi kale rondgang door Adegeest en Vlietwijk, via Raadhuislaan, Vliet- zicht, Tolstraat, Leidseweg naar Voorstraat. In deze stoet trekken en lopen mee de bereden politie van Wassenaar, The Ottawa Technical Highschool Band, rijtuigen met geno digden, rijvereniging Zoeterwoude, de ponyclub uit Waddinxveen, rijvereni ging Wassenaar, drumbands van „Benvenuto" en „St. Laurentius" en de harmonieën. De optocht eindigt op de Voorstraat om 10 uur, waarna de burgemeester de paardenmarkt zal openen. De stoet defileert langs het ge- gemeentehuis, waar naar verwachting o.m. de ambassadeur van Canada en burgemeester L. de Kool zich zullen bevinden op het bordes. Om 11 uur beginnen de demonstraties van de jeugdige ruiters van de ponyclub Waddinxveen op het sportterrein Ju liana van Stolberglaan-Jan Willem Frisolaan. Van 10 tot 14 uur heeft de jeugd gelegenheid om de prijsvraag- formulieren, waarop het winnende paard van de draverijen dient te worden vermeld, in te leveren in „Het Wapen van Voorschoten". Van 14.00 OEGSTGEEST UDO OP KAMP De eerste dag van het NKS-kamp in Zundert was voor iedereen een lange en warme dag, want het was al om even 5 uur een rumoer achter de wasbakken, omdat velen geen oog hadden dicht gedaan. De temperatu ren zouden bovendien oplopen tot 30 graden C. Het was voor UDO, wat betreft de sportprestaties, een beste dag, want er werden door UDO 1 vier voetbal wedstrijden gespeeld, waarvan er 3 werden gewonnen en 1 verloren. Ook de volleybal-wedstrijden, 8 in totaal, werden maar liefst allemaal gewon nen en dat ondanks de hitte. UDO 2 bracht het er minder goed af, want van de 4 voetbalwedstrij den, 1 met 10 man, 1 met 9 man en 2 met 8 man, werd er 1 gewonnen en werden er 3 verloren. Van de 4 volleybalwedstrijden waren er 2 overwinningen en 2 ver liespartij en. Al met al dus geen slechte prestatie. De kampleiding zorgde nog voor 'n zeer prettige verrassing, want de hit te werd 's middags wat ondragelijk, zodat er vanaf half 4 tot 5 uur moehl worden gezwommen, hierdoor wer den de wedstrijden van na half 4 uit gesteld tot de avond. Om tien uur was het slapen geblazen en iedereen maakte hier ook gretig gebruik vkn, en een kwartier later was heel het kamp in een diepe rust. tot 18.00 uur korte baandraverijen op de Prins Berhardlaa/n. Totalisator is aanwezig. Het prijzenbedrag is groot 1775. 23 paarden van naam zijn ingeschreven voor deze diravery. o.a. „Wala" met Joh. van Leeuwen, „Radboud" met H. ten Hagen, „Sam my Mars", J. die Vlieger, „April Lo ve", met A. Knijnenburg. Tijdens de paardenmarkt is de Voorstraat ver- maakcentrum. Deze attracties zijn er reeds vanaf zaterdagocKtend 10 urn en duren tot en met maandagavond 29 juli. Ook is er weer de grote lote- ry met als hoofdprijzen 1 veulen en een schaap met twee lammeren. Trek king geschiedt onmiddellijk na de draverij. Tevens is er een wedstrijd voor amateurfotografen en -smalfil- mers. Hiervoor zijn zeer aantrekkelij ke prijzen beschikbaar gesteld. De beste zwart - wit fotos en smalfilms, welke op enigerlei wijze betrekking hebben op de Dag van het Paard, ontvangen prijzen. Foto's en films inleveren bij Foto- en Cine- handel F. J. Reekers, Schoolstraat 49 voor 1 september 1963. LEIDERDORP BURGEMEESTER GALLAS OPENDE OPENBARE SPORTVELDEN Gisteravond heeft burgemeester R. M. Gallas de openbare sportvelden aan de Ericalaan hoek Hoogmadese- weg officieel geopend. Van gemeente wege zijn hier aangelegd een volley bal- en een basketbal gelegenheid. Van een veld kan men eigenlijk niet spreken omdat de speelvlakken bete geld zijn. Niettemin zijn ze keurig uitgerust met een net en baskets. Ook de lijnen voor de afbakening zijn niet vergeten. Bij deze opening waren o.m. aanwezig mevr. Gallas, de ge meente-secretaris, de heer Hobo, ge meente-architect Buitendijk, wethou der Nievaart en meerdere raadsle den. Bij de opening richtte burge- meesster Gallas zich speciaal tot de jeugd. Hij zei dat deze speelgelegen- heid uitsluitend voor hen was ge maakt. Daardoor was men in de ge legenheid twee nieuwe sporten in de gemeente te introduceren. Jullie zien hoe verzorgd alles er uit ziet, zorgt dat het zo blijft. Veel plezier op deze velden, besloot hy. Hierna werd een volley balwedstrijd gespeeld tussen de ploegen van „Her cules '60" en „Valbovol" beide uit Woerden. Op het basketveld werd een demonstratie gegeven door leden van „Bona Stars" uit Leiden. Duivensport Uitslag van de ou de duivenvlucht vanaf Corbeil dooi de postduivenvereniging „Het Oos ten" op 6 juli j.l. gehouden. In con cours waren 85 duiven, gelost om 6.30 uur. Windstil. S. Schoeman 1, 10; P. Noppe 2, 15, 19; L. v. Es 3; H. v. Laar 4; J. Smits 5, 8; C. Vesseur 6, 7, 13, 16; J. Paauw 9, 14, 17. Uitslag van de jonge duivenvlucht vanaf Roosendaal op 6 juli j.l. In coucours 249 duiven. A. v. d. Rey- den; 1, 54; K. Dokkum 2, 5, 14, 18, 56; J. R. Smits 3, 9; L. Burgers 4, 7, 11, 16; W. de Haas 6; P. Noppe 8, 10, 13. Uitslag oude duivenvlucht vanaf Angoulème o 12 juli j.l. In concours 37 duiven, gelost om 5.45 uur. Afstand 790 km. J. Paauw 1, J. Smits 2, 4, 8, 9, 12; Th. v. Essen 3, 6, 10; J. Marijt 5; J. Rietbeek 7. Uitslag jonge duivenvlucht vanaf Vilvoorde op 13 juli j.l. In concours 200 duiven. J. Paauw 1; J. Zandvliet 2, 6, 16; P. Noppe 3, 35, 36, 37, 49; P. Uljee 4, 10, 50; W. de Haas 5; Th. v. Essen 7, 28, 29, 30, 31, 25; K. W. Dokkum 8, 13, 15, 18, 21, 23, 32, 33, Op woensdag 31 juli a.s. is het 25 jaar geleden dat pater Cornells Tonus (Scheutist) oud-Leidenaar (Boter markt 13) uit de handen van mgr. De Boeck in Scheut, bij Brussel, de H. Priesterwijding ontving. Ruim een jaar later vertrok hij door oorlog voerend Duitsland via Venetië naar de Philippijnen, om in de priester nood aldaar enigszins tegemoet te komen. Onder de Japanse bezetting werd hij wonderbaar door Ameri kaanse parachutisten uit een con centratiekamp bevrijd. Diezelfde dag zouden alle geïnterneerden, waaron der twee bisschoppen, door de terug trekkende Japanners worden gedood. In 1950 kwam hij voor het eerst met verlof. Bij zijn tweede terugkeer in Nederland in 1958, werd hij voor enkele jaren benoemd tot spiritualis in het Studiehuis „Mgr. Hamer" te Nijmegen. Vóór en tijdens de Japan se bezetting werkte hij onder de minst-ontwikkelde bevolking in de bergprovincies van het eiland Luzon. Nu is hij te Bayombong, in de pro vincie Nueva-Vizcarja, pastoor van een zeer grote parochie met duizen den leerlingen op lagere en middel bare scholen, die geen enkele subsi die ontvangen en toch aan hoge eisen moeten voldoen om geldige diploma's te kunnen verstrekken. Door de enorme toeloop van leerlingen is er een groot tekort aan onderwyzend personeel, leslokalen en boeken. Mogen allen die dit lezen, de pa ter al of niet kennend, Gods byzon- dere zegen over hem en zyn werk afbidden. De officiële viering in Bayombong heeft door schoolomstan- digheden plaats op 16 september, feest van de H. Cornelius. Foto: recente opname van pater Tonus in Bayombong. Op de achter grond de toren van zijn kerk. ALPHEN AAN DEN RIJN POLITIE WAARSCHUWT VOOR COLLECTANT Het is de laatste weken gebleken, dat een ongeveer 40-jarige man, met een opvallend mager en vry lang postuur, bleek smal gelaat en blond krullend haar, met intekenlijsten langs woningen gaat en vertelt, dat hij namens de stichting kerkelijke evangelisatie gelden inzamelt om chronische zieken en invaliden een reis met de „Henri Dunant" te laten maken. Ook vertelt hij de bewoners, dat hy namens gezamenlijke kerken gelden inzamelt ten behoeve van ouden van dagen. Aangezien bij de bevoegde instan ties niets bekend is omtrent derge lijke acties, wordt vermoed, dat de man de ingezamelde gelden ten eigen bate aanwend. De mogelijkheid is niet geheel uitgesloten, dat de man ook zal gaan „opereren" in plaatsen vanwaar zieken en invaliden binnen kort met de „Henri Dunant" gedu rende enkele dagen een plezierreisje maken. Tot deze plaatsen behoren voor wat de naaste omgeving betreft Alphen aan den Rijn, Boskoop en Leiden. De wnd. korpschef van gemeente politie te Alphen aan den Rijn waar schuwt voor de praktijken van deze man en verzoekt bij aantreffen, hier van terstond kennis te geven aan het politiebureau. SCHAKEN Met nog één ronde: Denemarken heeft nu 3'/s pnt. voorsprong Na het uitspelen van de hangpar- tijen uit de zesde ronde van het in ternationale landentoernooi voor jeugdschakers in Den Haag heeft Denemarken zich een onaantastbare positie verworven door Nederland met 31 te verslaan. Om de volgen de drie plaatsen kan echter in de laatste ronde nog een verwoede strijd verwacht worden. De jeugdige Nederlandse schakers kunnen zich nog een zeer goede plaats veroveren als zy Oostenrijk met behoorlijk ver schil kloppen. De uitslagen van de zesde ronde luiden: BelgiëZwitserland 13; OostenrijkNoorwegen l1/»2 W. DuitslandEngeland 22; Denemar kenNederland 31 (Moe-Zuidema 10, KolbaeckScholl 10, Soeren- sen-Kerkhoff 1—0). De stand luidt nu: 1 Denemarken 18'/» p; 2 Oostenrijk 15 pt; 3 Noor wegen en W.-Duitsland 14p; 5 Ne derland 13'/i p; 6 Engeland 10% p; 7 Zwitserland 6%; 8 België 3 pt. PAARDESPORT Ierlandprijs (2400 meter): 1 Zion B. M. Vergay 3.28.2 1.26.0; 2 Ylogie M; 3 Alkestis van E. Tot. win. f 3.70, pl. f 2.50, f 2.20, cov. f 5.10, gek. f 12.50. Totale omzet f 133.622,50. TENNIS TOERNOOI KOERSEN HILVERSUM De uitslagen van de dinsdagavond in Hilversum gehouden draverijen luiden: Ghanaprijs (2000 meter): 1 Barry Williams, Th. H. Kooyman, 2.52.5, 1.26.3; 2 Ballerina; 3 Bergen's Glorie. Tot. win. f 4, pl. f 2.60, f 3.20, f 2.40, cov. f 13.10, gek. f 19.70. Griekenlandprijs (1500 meter): 1 Carlos Pluto, A. Siderius, 2.20.0 1.32.1; 2 Comte du Commerce; 3 Cora VP; Tot. win. f 1.10, f 1.10, cov. f 2.10, gek. f 2.20. Hongarijeprijs (2000 meter). 1 Ylite Rose, J. Wagenaar jr. 2.46.3 1.23.2; 2 Xuthus T; 3 Wendy Hollandia; Tot. win. f 1.80, pl. f 1.30, f 1.40, f 1.50; cov. f 4; gek. f 3.60, trio f 22.90. Groot-Brittaniëprijs (2000 meter) eerste afdeling: 1 Ypsilon Saint, Ml. v. d. Togt 2.50.8 1.25.4; 2 Anne Emi- lie; 3 Yonker Hanover. Tot. win. f 1.70,, pl. f 1.20, f 1.30, f 2.40, cov. f 4.40, gek. f 3.70. Nederlands kampioenschap draven voor 4-jarigen en ouderen (2440 me ter met autostart) 1 Quick Silver, S. J Wagenaar jr. 3.19.9 1.21.9; 2 Victor Emanuel; 3 Walter Hollandia. Tot. win. f 1.20, pl. f 1.10, f 1.50, cov. f 2.70, gek. f 3.10. Indiaprys (2000 meter): 1 Zsa Zsa du Commerce, J. Wagenaar jr. 2.48.7 1.23.4; 2 IJlbode B; 3 Walnut Hall. Tot. win. f 4.40, pl. f 2.30, f 2.50, f 4.70 cov. f 5.20, gek. f 6.20, trio f 1197.80. Groot Brittanniëprijs (2000 meter met autostart) tweede afdeling: 1 Yvonne Magowan, K. Woudstra 2.52.1 1.26.1; 2 Brutus Stuermann; 3 Anora Belwin. Tot. win. f 4.50, pl. f 1.70, f 1.80, cov. f 3.50, gek. f 5.20. LEIDSE HOUT Op de derde dag van het tennis toernooi in de Leidse Hout konden dank zij het stralende zomerweer een groot aantal partijen gespeeld wor den. In het herenenkelspel B werden drie partijen gespeeld, allen twee sets partijen, slechts Mulder had een lan ge eerste set nodig (7-5), om Tem- minck te verslaan: de tweede set bracht Mulder met 6-1 op zijn naam. Het grootste aantal partijen werd gis teren gespeeld in het herenenkelspel C: D. Bouman, als nummer twee ge plaatst, bereikte, evenals Kooreman, reeds de halve finale. D. Bouman versloeg in de derde ronde Stofkoper (6-3, 6-4), maar laatstgenoemde had reeds twee enkelspelen en een dub belspel gespeeld voor hij de strijd opnam tegen Bouman. In het damesdubbel C had de com binatie V. Werkum-Klebe drie en een hall uur nodig om te winnen van Nieuwenhuis-Wesseling (6-4, 10-12, 9-7) en stelde zodoende de wedstrijd leiding voor enige problemen, door zo lang beslag te leggen op een van de slechts drie aanwezige banen. Uitslagen: Herenenkelspel B: 1ste ronde: v. Dongen-v. d. Berg 6-3, 6-1. Urlus- v. Berge Henegouwen 6-2, 6-4. Mulder- Temminck 7-5, 6-1. Damesenkelspel B: 1ste ronde: I. Kengen-Rodenhuis 6-1, 6-3. 2de ronde: mevr. Westerhoat-mej. v. Nispen tot Sevenaar 6-2, 2-6, 6-1. Herendubbel B: 1ste ronde: Blom- mendaal-Urlus-Nuis-Braggaar 6-2, 6-1. Gemengd dubbel B: Bak-Lim- Boot-Braakman 6-1, 6-4. Herenenkelspel C: 1ste ronde: Stof koper-Jansen 6-1, 6-2, v. Straa- ten-Brinks 6-2, 5-7, 6-2, Spong-Ba- velaar 6-3. 6-3. 2de ronde: Fortanier-v. Werkum 6-2, 6-4, Stof koper-v. Wijngaarden 6-4, 4-6, 6-2. 3de ronde: Kooreman-Schaberg 6-3, 6-0. Bouman-Stofkoper 6-3, 6-4. Damesenkelspel C: 1ste ronde: G. de Vos-E. Kengen 8-6, 6-1. 2de ronde: mevr. Brand-mevr. Gou verneur 4-6, 6-1, 6-2, mevr. Klebe- mevr. Ekker 6-3, 6-4. Herendubbelspel C: 1ste ronde: Fortanier-Stof koper - W a lank amp- Rombouts 6-4, 6-4, Mulder-Pino - v. Zanten-v. Zanten 6-0, 6-1. Gemengd dubbelspel C: 1ste ron de: v. Wijngaarden-v. Wijngaarden - Klebe-Pino 6-2, 3-6, 6-2, G. de Vos- Springer - I. Kengen-Nijhoff 7-5, 6-2, Spaas-Rodermond - Rüiters-Stokker- mans 6-45, 6-2. Gouverneur-v. d. Weberink - Leferink-Lucas 6-4, 6-3. Dames dubbel C: 1ste ronde: v. Werkum-Klebe - Nieuwenhuis-Wes- selink 6-4, 10-12, 9-7.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 5