Rentabiliteit van bollenkwekerijen in Bloembollenstreek en Anna-Paulowna Geslaagden Katli. Huishoudschool te Lisse Hotel Huis ter Duin FILMPROJECTOR REDACTRICE Adverteert in dit blad, u heeft nimmer zo'n succes gehad ZATERDAG 20 JULI 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA J Door het Landbouw-Economisch Deze berekening is de vierde in de Instituut is een voorlopige bereke- serie waarin de resultaten van de nirig opgesteld van de financiële re- tuinbouw over 1962 worden vastge- sultaten over 1962 van 69 kwekers- legd. bedrijven in de Bloembollenstreek Uit de onderstaande, aan het ver en van 42 kwekersbedrijven in An- slag ontleende, cijfers blijkt, dat na-Paulowna-Breezand. In het onder- voornoemde bedrijven gemiddeld een zoek zijn geen bedrijven van kwe- gunstig economisch resultaat ople- kers/handelaren vertegenwoordigd, verden. NETTO-OVERSCHOT LISSE Pachten in Poelpolder. Bij be sluit van de raad van 3 april 1963 In een tweetal bijeenkomsten zijn Yvonne Uphoff, Sassenheim; Willy zijn door de gemeente van Th. van de diploma's uitgereikt aan de ge- Verdijk; Catrien Warmerdam; Cobie Ruiten aangekocht enige percelen, slaagden van de R.K. Huishoudschool Wassenaar; Clarie Weijers, Hillegom; in de Poelpolder. Door de vorige te Lisse. Voor deze twee avonden Tinie Bergman; Marjo Claaeeen, Sas- eigenaar waren deze percelen ver- was een gezellig programma opge- senheim; Anneke Clemens, Abbenes; pacht aan wijlen J. Verdegaal te Lis- steld, zodat de uitreiking een wat Marion Clemens, Nieuw Vennep; Ria se tot 24 december 1961. Opzegging feestelijk tintje kreeg. De geslaagden de Clippeleier, De Kaag; Adrie Dui- 2 m.? geschied, en hun ouders werden met de be- venvoorden, De Kaag; Riet van Ea, ÏÏSïl t JerLeniin£ vön. t haalde diploma's van harte gelukge- Abbenes; Els van Haaster, Vogelen- nvïrfnHÏn^fn wenst door de voonsitter van het zang; Greet Janssen; Willie Kort- ai? schoolbestuur en de directrice Zr. kaas; Wilma Kortekaas; Ali Mens; Tn vArl^nnrf mpf Nicomeda. Het programma bevatte Martha Meulblok, Abbenes; Els Mou- van Hp «HpHphoiiwlcnnHiöo niinnpn v0orts enkele aardige nummers ter rits; Betsie Philipse, Nieuw Vennep; ta deaSSS opluiatering, terwijl in de pauze ver- Gerda Trompert; rJ. Tulen, De Kaag óp korte twmMn dTbeïhflS3n«tJ versln«en werden aangeboden. In de Tineke Verwer; Tineke Wewel»; Cor- tebSen ov« deze £ond,T3 !n verslende afdelingen zijn de vol- rie van der Zwet; Greet All«»n, aanvang te kunnen maken met het Sende 1f?12«en het e,ndexa' «iHegom; Ineke Baars; Thw Beijk, bouwrijp maken van de percelen. In men. geslaagd- Sassenheim, Nelly Blokker^Hillegom verband daarmede achten wij het Primaire opleiding: Marian van Annie de Groot, De Zilk; The a Hoo- noodzakelijk om de Pachtkamer te Abswoude, Hillegom; Corry v. Beek; geveen, Sassenheim; Marian v. Kam- Haariem te verzoeken de bestaande Gonnie van Eeuwijk; Rina van Kam overeenkomst te ontbinden. Een P«n. Voorhout; Fia Langelaan, Hil pen, Hillegom; Els van der Reep, Hil legom; Els Roelofs, Hillegom; Marian De Bloembollenstreek Alle bedrijven tezamen waarvan: bedrijven met hyacinten bedrijven met veel tulpen bedrijven met weinig tulpen Anna-Paulowna/Breezand Alle bedrijven tezamen waarvan: bedrijven met overwegend hoofdsoorten Bedrijven met overw. bijgoed 7900 20 5 74 11600 19 5 76 6200 19 5 78 6200 23 6 69 20300 42 10 89 rechtskundig advies is overgelegd. legom; Tony van Loon; Els Mens; Ruigrok, Hillegom; Marian Turken Marian Noordermeer, Sassenheim; burg, Hillegom; Lenie de Vries, Nw- Ankie Overmeer, Sassenheim; Cisca Vennep; Maria Walkers, Hillegom; van der Ploeg; Lenie Ransdorp; Syl- Truus Warmerdam, Noord wij kerhout via Schoone; Ans Verheijen; Lida Joke Waterreus, Hillegom; Janet Wijers, Hillegom; Ellie v. d. Zwet, Weijers, Hillegom; Corry Zwetsloot; VERBETERING GYMNASTIEK LOKAAL IN „DE ENGEL" Het bestuur van de jongens- en meisjesschool van de parochie H.H. meisjesscnooi van oe Parochie n.n. Joke van der Berg; Rla van der Berk; Els Bultirlkt Hinegom; Henny Cos^jn, Engelbewaarders, alhier, heeft tot de Thea Buijck; Yvonne van Diest; Alie Noordwijkerhout; Elly Juffermans, van Gerven; Clasien Gorree; Suze v. Sassenheim; Leny van de Klauw; 2 J „nv,,lL. Haaster; Joke Homan. Sassenheim; Ada van der Krogt, Saasenheim; Tl- 26000 13300 31 1) Onder winstgevende bedrijven zijn verstaan bedrijven waarvan de opbrengsten hoger zijn dan de kos ten (het verschil is het netto-over schot). In de kosten zijn vergoedin gen begrepen voor de handenarbeid van de ondernemer en de gezinsle den, alsmede een rentevergoeding 4% over het gemiddeld geïnvesteer de vermogen. Uit het feit dat niet alle bedrij ven winsgevend waren, terwijl toch gemiddeld een gunstig resultaat werd bereikt, blijkt dat de uitkomsten van bedrijf tot bedrijf sterk uiteenliepen. In het verslag is een vergelijking opgenomen tussen de jaren 1961 en 1962, waaruit blijkt dat de kosten zo wel voor „De Zuid" als voor „De Noord" zijn toegenomen. In „De Zuid" zijn de opbrengsten slechts weinig gestegen, waardoor het netto overschot met f 1900 gemiddeld per bedrijf terugliep. In het gebied An- na-Paalouwna-Breezand daarentegen stegen de opbrengsten meer dan de kosten; het netto-overschot nam hier toe met gemiddeld f 2900 per bedrijf. voor de aanschaffing van aanvullen de leermiddelen voor het onderwijs in de lichamelijke oefening en voor het treffen van voorzieningen aan het gymnastieklokaal. De medewerking wordt met name gevraagd voor: lingen van de Lager-onderwijswet 1. aanvulling van de toestellen en 1920. overige materialen voor het vak li chamelijke oefening, zoals een en De dekvloer van het gymnastiek- ander door het schoolbestuur op de lokaal voldoet niet aan' de eisen van gen geslaagd voor het Mulo-diplo- aan zijn verzoek gehechte bijlage is het bouwbesluit. Door verpulvering ma: Willy Baartman, Rolly Benja- aangegeven; van de ondervloer laat het linoleum mins, Cock den Breejen (met mid- 2. het aanbrengen van een nieuwe los. Uit hygiënische- en veiligheids- denstand), Henk Buwalda, idem, dekvloer, welke aan de eisen van het overwegingen is de bestaande vloer Trudy de Graaf, Corry Horsman, An- bouwbesluit zal voldoen; 3. het verbeteren van de begla- Annie van der Kamp; Joke van Kam- neke Langeveld, Sassenheim; Morg. pen; Lida van der Meij; Corrie Ne- van der Linden; Riet Meeuwissen; derpelt; Sjaan Paardekooper; Lida Joke van Munsteren, Sassenheim; Smeltink, Sassenheim; Elly Turk; Thea van Rooden, Hillegom; Cobie LISSE Mulo-examen. Van de Geref Ulo-school zijn de volgende leerlin- volgens het schoolbestuur niet lan- neke de Jongh; Ineke Kroon (met ger te handhaven. De kosten van de middenstand), Bep Mijnders, idem; zing, zodat deze voldoet aan de ge- vloer hebben destijds f 2000,- bedra stelde eisen van veiligheid voor de gen. De vloer is thans 12 jaar in ge leerlingen; redelijk, dat het bedrag van afschrij rt o 4. het 'verwijderen van de hard- bruik. B. en w. achten het daarom de Weerdt (met middenstand) stenen-drempel tussen het gymnas- ving ad. f 1000,- van de oude vloer, tieklokaal en de bergruimte. op de kosten van de nieuwe vloer in Het verzoek voldoet aan de bepa- rekening wordt gebracht. Bloembollenstreek Anna-Paulowna gemiddeld per bedrijf Hoofdsoorten are Bijgoed are Totale bloembollenkr. are Arbeidsbezetting manj. Opbrengsten Kosten N etto-overschot Idem per 100.- kosten Ondernemingsink. p. ondern. Uit tabel 2 kan worden geconclu- 1962 gemiddeld per R.R.2 een hogere deerd dat in „De Zuid" de vergro- opbrengst moet zijn verkregen dan in ting van de omzet achterbleef bij de 1961. In tabel 3 zijn de opbrengsten uitbreiding van de kraam. (verkopen - inkopen -f aanwas) per In „De Noord" was de omzetstij- bollensoort over 1961 en 1962 voor ging echter groter dan de uitbreiding beide gebieden weergegeven, van de kraam, waaruit volgt, dat in Opbrengsten in gids. per R.R.2 Bloembollenstreek Anna-Paulowna 1961 1962 1961 1962 164 174 172 190 22 19 81 83 186 193 253 273 2,89 2,90 3.41 3. 45700 46800 61100 68700 35900 38900 43700 48400 9800 7900 17400 20300 27 20 40 42 17000 16100 22000 24900 Lenie Mijnders, Gert Nieuwenhuis, Corrie Quartel, Cock Reijerkerk, Nel Tromp, Huub Uittenbogaard, Hetty dt (met middenstand* NOORDWIJK Geslaagden R.K. Ulo-school „St. Willibrord". Van de R.K. Ulo school „St. Willibrord" te Noordwijk zijn de navolgende leerlingen ge slaagd voor: Mulo A en B en middenstand: Je roen Braun en Johan Peters. Mulo A en middenstand: Fons Alkemade, Jan van Eeden, Theo Ka pel, Jan v. d. Neuland, Peter Pauël- sen, Koos Peeperkorn, Job. v. d. Raad, Wally van Schooten, Tineke Vink, Geard van Went, Wouda Augus- tinus, Ria Hensen, André Huiskamp, -- Ria van Kampen, Dineke v. d. Opmerkelijk is de daling in de op- het arbeidsinkomen, de samenstelling Graaf, Christöen Kriek, Mia van 1961 Hyacinten Tulpen Narcissen Krokussen Gladiolen Irissen Anemonen Gemiddelde van de gehele kraam 1962 39 1961 1962 41 32 opbrengsten, het Schie, Elly van Schooten, Anneke de arbeidsbezetting, Steenvoorden, Piet Verhoeven, Toos Warmerdam. Mulo A: Monica van Rooyen, Theo brengsten van dè hyacinten, in het van kosten bijzonder in „De Zuid". De opbreng- grondgebruik, sten van krokussen liepen nog ster- enz. ker terug; in beide gebieden met Het verslag kan worden besteld 50% door overschrijving van f 2.50 op van Schie, Baptist Bartelinis. Anne- Tot zover enkele cijfers uithet postgirorekening no. 41.22.35 van het ke v. d. Weijden en Mieke Vink. verslag dat verder nog gedetailleerde Landbouw-Economisch Instituut te gegevens bevat betreffende de sprei- 's-Gravenhage. Vermeld dient te ding van het gemiddelde resultaat, worden: Zend Verslag no. 25. Geslaagd: Mej. M. Neefjes slaag de in Den Haag voor de akte L.O tekenen. Rijkelijkhuizen, Hillegom; Joke Schrama, Sassenheim; Elisabeth Sik- king .Warmond; Annemieke Thomas sen, Hillegom; Cock Verhaar; Hilly Vink; Grada van Vliet, Sassenheim; Nel van Vliet, Voorhout; Jannie van der Voorn, Sassenheim; Marian de Wit. Opleiding Assistenten A: Anneke Baars; Cobi Berg, Sassenheim; Els Brouwer, Bennebroek; Marijke Hoo- gervoDSt, Bennebroek; Anneke Kam per t, Sassenheim; Marja v. d. Reep; Elly Sanders; Pauline van der Slot; Joke Warmerdam. Opleiding Assistenten N: Tini de Crook, Hillegom; Jeanne Janssen; Anneke Floor, Sassenheim; Ria van Ruiten; Willy van Veen; Marian Ver haar; Ria van der Zwet. Opleiding Assistenten II: Ineke Groen in 't Woud; Astrid Hoogeveen; Tonny van der Klauw; Els Koop, Hil legom; Anneke van der Lans, Voor hout; Lies Smeltink, Sassenheim; Plonie Verhaar, De Kaag; Rina de Wit, Bennebroek; Yvonne Witteveen, Alkemade; Trees Roelofs, Hillegom. Geslaagden voor Klimroosdiploma: C. C. M. Bergman; C. J. Blokker, Hil legom; C. M. Gorree; M. T. A. Hoo geveen, Sassenheim; J. M. van Kam pen; C. E. Nederpelt; J. M. J. van der Reep, Hillegom; M. A. C. Ruigrok, Hillegom; A. E. M Smeltink, Sassen heim; C .H. J. Warmerdam; J. C. M. WesselsA. C. M. Floor, Sassenheim; C. A. G. M. Verhaar; A. Janssen; W. S. Schoone; A. J. M. Weijers, Hille gom; E. J. M. Mens; H. A. M. van Kampen; P. C. M. Elferink, Sassen heim; E. M. Sanders; A. M. L. N. Wit- teman, Sassenheim. Geslaagden voor opleiding A.V.V.: A. H. Baars; J. P. M. Berg, Sassen heim; M. Bremmer, Leiden; E. C. M. Brouwer, Bennebroek; M. C. J. Hoo- gervorst, Bennebroek; M. J. van der Reep; T. J. de Vlieger, Abbenes; J. J.. M. Warmerdam; H. C. M. Cosijn, Noordwijkerhout; C. P. M. Langeveld Sassenheim; M. M. v. d. Linden; M. J. Meeuwissen; T. P. M. van Rooden, Hillegom; J. M. Rijkelijkhuizen, Hil legom; E. M. Sikking, Warmond; C. C. M. Verhaar; H. T. M. Vink; G. P M. van Vliet, Sassenheim; A. M. de Wit; A. J. M. van Dam, Sassenheim; T. G. M. van Ingen, Sassenheim; A. J. M. Tulen; C. P. C. Clemens; C. C. Koster; M. E. A. van der Zande, Hil legom; D. Groen in 't Woud; A. M. Hoogeveen; A. M. G. van der Lans, Voorhout; C. M. de Wit. Bennebroek. (Waar geen plaatsnaam is ver meld, moet dit zijn: Lisse). Aan de R.K. Huishoudschool te Lis sen zal met ingang van het nieuwe schooljaar een geheel nieuwe cursus aanvangen, de cursus „Vooropleiding voor Veriorgende Beroepen" (V.VJL cursus), welke cursus de enigste op dit terrein zal zijn voor de gehele bloembollenstreek. Alleen zij kunnen aan deze cursus deelnemen, die in het bezit zijn van een diploma Assis tenten-cursus. Men kan zich opgeven bij de directrice van de R.K. Huis houdschool aan de Achterweg 7. Reeds heeft zich een aantal van de geslaagd voor deze cursus opgegeven. Gevraagd voor direct (seizoen) MAN of VROUW voor groentenschoonmaak. Iets oudere leeftijd, mits gezond, geen be zwaar. Prettige werkkring Goed loon. NOORDWIJK AAN ZEE Gevraagd: bo'llenpellers(sters) Firma G. LUBBE EN ZN. Terweeweg 152 Oegstgeest Gevraagd: een in goede staat zijnde geheel compleet, 16 m.m., met of zonder geluid. Brieven onder no. 5755 aan het bureau van dit blad. BEATRIJS, katholiek weekblad voor de vrouw, vraagt een die in staat is in samenwerking met an deren, zoals fotografen en tekenaars, modepagina's te redigeren, terwijl haar tevens de verzorging van andere rubrie ken moet kunnen worden toevertrouwd. Enige jaren ervaring in de Journalistiek en het bezit van een diploma middelbare school met goe de cijfers voor de talen zijn hiervoor onontbeer lijk. Als vereiste geldt uiteraard ook een aantoon bare belangstelling voor mode. Minimum leeftijd 21 jaar. Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen omtrent opleiding, ervaring, leeftijd, godsdienst etc. te richten aan de afd. Personeelszaken, n.v. Drukke rij De Spaarnestad, Nassaulaan 51, Haarlem. AANGEBODEN X Te koop grote partij smaasappelkisten in voor raad. H. Noort Jr., Burg. Hermanstr. 16, Rijnsburg, geesterweg 61, Rijnsburg. ST Sierteelt. Het adres voor in- en verkoop, huur en verhuur van alle sier teeltvergunningen, ook alle inlichtingen hierover J. Elstgeest, Roelofarends- veen, tel. 01713—291. x Bu van Brussel moet zijn voor het kopen van uw elec. trein. Wij hebben een grote sortering Trix, Tri- ang, Rokal, Fleischmann en Marklin. G. v. Brussel. Haarl.straat 267, tel. 22061. goed hebben wij een rui me keuze. G. v. Brussel, Haarl.str. 267, tel. 22061. X Te koop: 2e hands da mes-, heren- en kinder rijwielen Alles gemoffeld en onder garantie Rijwiel handel A. Grimbergen Dubbelebuurt 11. Rijns- burg, tel. 01718—2967. X Rotan meubelen, wie gen, mandenwerk, koopt U net voordeligst bij fa. Van der Vaart, Lange Pie- terskerkkoorsteeg 24, telef. 30534. Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. X Autorijles. Frans God- aijn's erkende (VAMOR) rijschool. Snelle, dus voor delige opleiding in nieuwe Opeis. Madoerastraat 29, Garenmarkt 5, Tel. 34430. X Behangwerk. Wilt U uw kamers laten behan gen? Bel dan eerst 25818 en wij komen kijken en prijs opgeven. Keuze uit 1000 dessins. Verfhandel Pelikaan, Pellkaanstr. 27. S* Televisietoestel merk raetz aangeboden. Uiter ste prijs 275.-. Te zien en te horen: Haarlemmerstraat 307, Leiden, tol. 30979. X Voordeel voor U. Zijn uw stoelen, fauteuil of bankstel in versleten staat, geen nood. Wij stofferen, repareren, overtrekken, lijmen in onze eigen stof- feerderij. Van der Berg, Gerrit Doustraat 1-27, tel. 34824. Trompstraat 66. X Een verjaardag, een feest? Koop gezelligheid bij de feestartikelenwinkel in Leiden 1 G. v. Brussel, Haarlemmerstr. 267, telef. 22061. X Gootstenen, aanrecht- bladen en keukenkasten, geheel pasklaar, eerste klas materialen, zeer lage prijzen. Jac. Arnoldus en Zn., Minnebroersgracht 9. X Er is maar één Van der Berg, die in eigen stoffeer- derij stoffeert, repareert overtrekt, lijmt. Gerrit Doustraat 1-27, tel. 34824, Trompstraat 66. X De Sleutelkoning. Bij maken van alle sleutels, repareren, veranderen en leveren van elk slot. Haar lemmerstraat 273 (bij de Overdekte, tel. 33958. Le- X Wij verzorgen al uw drukwerk tegen zeer scherp concurrerende prij zen, o.a. visitekaartjes, ge boortekaartjes, verlovings kaartjes, huwelijksaank. en uw zakendrukwerk enz. Prima afwerking, vlotte bediening. Halpa, Vul penservice, Haarlemmer straat 64, naast muziek handel Gé Hofenk. X Het adres voor alle sierteeltvergunningen is J. v. Paridon Jz., Noordwij kerhout. Inkoopbetaling bij het tekenen van het formulier. Verkoop na overdracht. Tel. 02533-2205 X Accu, accu, accu, accu, accu, accu, accu, accu, accu, accu, accu, accu, Reeds meer dan 15 jaar de enige erkende accu specialist. Groenen, Nieu we Rijn 106, Leiden, telef. 23140. X Accu's Acifit voor service en garantie 'n be grip. Nu verlaagde prijzen. Revisie overbodig. Vraag uw handelaar of oei Acifit Leiden 24850 dag en nacht Acifit accu-service, Hoge Rijndijk 165, Zoeterwoude bij Leiderdorp. X Voor metsel- en tim merwerk en tegelzetten, stucadoorwerk, winkelbe timmering en div. repara tiewerkzaamheden. uw adres: n.v. Hoogduin, Dr. v. Noortstraat 168, Stomp- wjjk, tel. 01761-4365. X 10 volle uren autorijles 47.50. Modern lesmateriaal, gediplomeerde instructeurs Halen en brengen gratis. Theorieavonden met licht beelden. Erkende bonds- autorijschoolDe Centrale, Veerstraat 31, Leiden, tel. 24600. X 10 rijlessen 60 minu^ ten voor 55 Ln Peugeot 403 Erkende bondsautorb. schooi. Joop Groenend ifk Spoor laan 17. tel. 02o32— 8611. Voorhout: Morsweg 135. Leiden, tel 31283 X Puch ln 8 modellen v.a. 680.-, Ie betaling 194.-. Be taling in 3 maanden zonder kosten. Van Zijp, Haai lem merstraat 295, Korevaar- Straat 6. X RAP bromfietsen vanaf 625.-, Ie betaling 180.-. Be taling in 3 maanden zonder kosten. Van Zijp, Haarlem merstraat 295, Korevaar- straat 6. X Een nieuwe woning? Voor al uw lampen: De Lichthai. Gratis plaatsen van lampen boven de 20.-. Haarlemmerstraat 293. X Nu een nieuwe lamp uit De Lichtbal. De groot ste sortering. De laagste prijzen De Lichthal. Haar lemmerstraat 293 t.o. De Overdekte. Bemmelen, Zoet»*woude, telef. 01715—353. gomstrookjes, Harvidstro- ken, pincetten, enz. hebben we in vele soorten in voor raad. Van Leeuwens post- zegelhandel, Lokhorststr. 27, (Pieterskerkgr.). X 105.- Rijwielen 105.-. Dames en heren, geheel compleet met lamp, slot, standaard. Voor merkrij- jasbeschermer, pompje en wielen als Simplex, BSA, Globe, enz. naar firma Du- soswa, Turfmarkt 2-3, Lei den, tel. 24409. X 'n Horloge? Voorkom teleurstelling. Koop bij vakmensen! Ruime keuze. Roamer, Prisma, Orsis, enz. Reeds voor 28.75 een 17 steens ancre horloge, schokvrij (incabloc) wa terwerend. Eigen werk plaats, dus 100% ser vice. Üurwerkkliniek, La ge Rijndijk 8. X Solex-oto bromfiets v.a. 375.-, Ie betaling 110.-. Be taling in 3 maanden zonder kosten. Van Zijp, Haar lemmerstraat 295. Kore- vaarstraat 6. X 500 Merkfietsen in vele kleuren en uitvoeringen voorradig. Prijzen vanaf 125.- kompleet. Van Zijp, Haarlemmerstr. 295, Kore- vaarstraat 6. X Kinderfietsen in vele maten en kleuren. Prijzen vanaf 46.50. Van Zijp, Haarlemmerstr. 295, Kore- vaarstraat 6. X Gebruikte bromfietsen voorradig. Door inruil ver kregen. Door vakmensen nagezien. Van Zijn, Haar lemmerstraat 295, Leiden, tel. 22082. X Berlni M21 559.-. Ie be taling 150.-. Betaling in 3 maanden zonder kosten. Van Zijp, Haarlemmerstr. 295, Korevaarstraat 6. X Batavus, Berinl. Püch, Solex, RAP, Gazelle, Mo- narscoot, Locomotief, Mag neet bromfietsen. Voor de gootste keuze. Van Zijp, aarlemmerstr 295, Kore vaarstraat .6. lemmerstraat 51, Leiden. X Antiek spinnewiel, ens. Antieke gebeeldhouwde kist, fraai gebogen porce- leinkast; alle soorten Bie dermeier fauteuils, stoelen en tafels; gebogen laden- kastjes; mahonie secretai res. Inkoop alle soorten antiek en curiosa. Nieuwe Rijn 60, bij Hooigracht, tel. 22150. X Te koop: Simplex h.- sportrijw, m. 3 versnell. (blauw), prima 75 gld. D.sportryw.. laag model m. torp.naaf 60 gld. Te be vragen: maandag de ge heel dag. Van Leeuwen, Javastraat 58a (Kooi). X Peugeot 203 met schuif- dak en nieuwe banden, motorisch, in prima staat, voor 300.-. Burg. De Kem- penaerstraat 12, Voorscho ten, tel. 01717—2752. X Te koop aangeboden: motorrijwiel, merk NSU, kleur blauw, als nieuw, t.e.a.b. Te bevr. tot 7 uur n.m. Magdalena Moonsstr. 27a, Leiaen. X Alt op de Mare 112 ruimt op: electromotor en 127/220 van 1/3-»/« pk. Di verse schroevedraa i ers scooterzadel, duo's en ban den. Grasmachine, auto windscherm, handzagen, bromfiets, handvatten, ge reedschapskist, autocricks. X Alt op de Mare 112 Werkfietsen van 29.- tot 37.50; sterke tandem 85.-; damessport, knijpremmen, versnell. Burgers 120.-; Lo costar 105.-; idem heren Locomotief 92.50; nieuwe complete rijwielen 122.-. X Aangeboden: Motoguzzi scooter, 160 c.c., 4 takt, 49000 km., verbruik 1 30, in werkelijk prima staat 450.-. Telef. 31201. Oude Vest 99. GEVRAAGD X Gevraagd: le of 2e kapster. Dameskapsalon Holland, Hoofdstraat 146, Sassenheim, X Wasmachineverhuur ,Jïïdv" voor Leiden en om streken. Wasmachines met klok 2.00; Centrifuges 1.50 en 1.75; wasmachines met centrifuge 3.00 huur voor de gehele week. Kan ook eigendom worden. Bern- hardkade 23, tel. 32039. X Gevraagd: zelfstandige werkster voor 2 dagen. J. Koek, Witte Singel 1, Roe- lofarendsveen. X Gevraagd geroutineer de modinettes. Wegens uit breiding kunnen wij nog 20 modinettes plaatsen. Komt U eens praten. Goed loon en 5-d. werkweek. Aanm. maandag tot vrij dag van 817.30 u. Heren gracht 84, Leiden, telef. 30268. X Gevraagd: dagmeisje, 5 dagen p.w. en werkster 1 dag p.w. De Lust 22, Wassenaar, tel. 01751 3578, vlakbij bushalte De Deyl, X Personeel gevraagd. Welk meisje wil mij voor halve dagen komen nelpen vanaf 1 september, leeftijd 15 jaar. L. G. de Jong, Dorpsstr. 6a, Zoeterwoude X Uw adres voor het hu ren van 1ste klas bruids toilet compleet met petty- coat, kapje, sluier, tasje en handschoenen in de nieuwste modellen is al leen Fa. Sloos, Stille Rijn 11, tel. 20868. X Jongen gevraagd of halfwas bloemistknecht om in het vak te worden opgeleid. Handelskwekerij P. Bruinee, Zoeterwoude, Stadhouderslaan 5 (post Leiderdorp), tel. 01710 31286. WONINORÜIL X Wonlngruil Den Haag. Wij zoeken vrij huis met tuin tussen Leiden en Haarlem, in ruil voor mooie 2e etagewoning (5 kamers zolder), mooie stand. Allard Preisonlaan 272, Den Haag. X Gevr. een net meisje als hulp in de huishouding. Banketbakkerij Steinebach Leidseweg 145, Voorscho ten. X Nette werkster gevr. voor de morgenuren. Van Weesel, Hogewoerd 112, Leiden, tel. 20354. DIVERSEN X Trouwplannen?? Als eerste in Nederland pre senteert „Het gespeciali seerde trouw-autobedrijf" de nieuwe Chryslers. Vr. inl. De Jong, Zeemanlaan 12a, telef. 23055. X Net meisje gevraagd voor halve dagen. Mevr. Duinhoven, Herenweg 38, Warmond. X Gevraagd bollenroolers by: J. J. Rodewijk, Flora- weg 19, Roelof arendsveen. X Het telefoonnummer voor uw huwelijksreporta- ge is 01? 15—353 Foto Van Bemmelen. Zoeterwoude. PERSONEEL X B.s.a. r.k. meisje. 20 Jr. kan goed naaien en koken, voor drie dagen per week of 5 avonden per week. Br. met event, verdiensten on der no. 5758 bur. v. d. bl. XKredieten tot f 4000.- voor aankoop meubelen, woningtextiel Vraagt gra tis folder Discrete behan deling en zeer lage aflos singen. Postbus 1083. Rot terdam. TE HUUR X Nieuwe auto's zonder chauffeur. Taunus 17M, Consul, Opel Rekord, Volkswagen, Anglia, V.W.- busje met radio. All risk verz. Werkhoven garage- 35a, k X WIJ geven 25.- tot 200.- voor uw oude wasmachine by aankoop van wasmach. of combinatie. Keuze uit alle bekende merken Ook op termijn. Na 7 uur: Van Eersel. Ravelstraat 25. tel. 30963. X Huurt uw auto bU auto verhuur „Centraal". Opeis en Volkswagen 1962. All- risk verzekerd. Hooigracht 71, tel. 31607. X Een betoek aan onze kwekerij is zeker de moei te waard. Wij zijn ruim ge- sorteerd in diverse soorten planten voor uw zaak, huis of kantoor. Tevens hebben wij een ruime sortering aardewerk: Zaalberg, Lore enz. en een grote collectie koper en tin. Bloemenma gazijn C. L. Mulder, Haar lemmerweg 21, Leiden, tel. 20550. X De nieuwe Morris 1100 (1963), de Wagen van het jaar. te huur per dag, per week, per maand. Vraagt inlichtingen: sigarenmaga zijn Oud-Leiden, Hoge Rijndijk 106, Leiden, telef.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 5