Welke film deze week? Stichting R.K. MULO-examens Eindexamens Leidse Hout-ULO Burgerlijke Stand De federatie van OPRUIMING Feijenoord koopt Henk Groot Maleisië Wilt U iets weten? Jacques Anquetil wint criterium MEDISCHE DIENSTEN Scheepsberichten ZATERDAG 20 JULI 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 T^irlsp innopne tïminorpn Het versla5 van de jaarlijkse LiClufeC JUIlgcIla Uinmereil algemene ledenvergadering van de voetbalvereniging Docos zal in de tijdens vakantie in w<ÜdenVaJ1 maandag ae' geplaatst Frankrijk Om vijf uur vanmorgen zijn vanaf de Timorstraat veertien leerlingen van de Gemeentelijke Bedrijf stechni- sche school (Medusastraat) te Leiden naar Frankrijk vertrokken. Zij zul len in het zuiden (Vaudume) in het Albert Schweitzerdorp voor ont heemden en daklozen een huis res taureren. Ook de leraren Visser en Peterusma zijn meegegaan om aan het werk en de ontspanning leiding te geven. De veertien jongens offeren er drie weken van him vacantie op. Voor het MulodiipLoma A met mid denstand slaagden: M. van Klink, Roelof arends veen; M. v. d. Krogt, Zoeterwoudie; A. v. d. Linden, Leiden; G. Peters, Leiden; M. Ie Rutte, Leiden; C. Snijders, Lei den; M. Vollering, Zwammerdam; C. Verlaan, Bodegraven; W. Arkesteijn, Zegveld; M. ten Brink, Bodegraven; E. Driehuis, Bodegraven; G. Hooger- werf, Nieuwkoop; W. van Sohie, Noordwijk; W. van Schooten, Noord- wijk; P. Verhoeven, Noordwijk; C. Warmerdam, Noordwijk; M. Tonino, Sasseniheim; C. Aanhane, Katwijk; A. Droogh, Leiden; A. v. d. Valk, Katwijk/Rijn. Voor het Mulo-diploma A zonder middenstand slaagden: J. M. la Ri- vière, Leidien; K Nijman, Zwammer dam; A. v. d. Weijden, Noordwijk; C. Oorschot, Voorschoten. Van het Mulo-diploma A slaagden aan de Leidse Hout-ULO: De dames: G. W. van Doorn, Noord wijk; M. Knetter, idem; G. M. Riet dijk, Voorschoten; A. W. Gravekamp, Valkenburg (Z.H.); B. Wagter, Kat wijk; Le de Mol, idem; T. van Duyn, Noordwijk; H. W. Brinkhuis, idem; H. C. Mulder; P. L. Taverne; G. J. v. d. Steen; M. Taffijn; P. H. Teyn; Ch. H. Burgerhout; Ch. M. Dolieslager; D. J. S. Fallaux; C. M. Kooreman; D. E. L. Wahcau Lilal Leiderdorp; L. E. Haasnoot, Katwijk; M. R. Heijmans, id.; M. P. Potuijt, Bodegraven; M. M. v. Schothorst, id.; T. M. W. v. d. Bent, Katwijk; E. de Bree; J. v. d. Kraan; J. Lange- zaal; J. K. Gelderblom. De heren: F. W. v. Houten, Noord wijk; D. v. d. Pas, id.; P. F. Hoek, id.; J. Zaalberg; P. C. Hogewoning Katwijk, J. Muller, Bodegraven; H. W. Speelman, id.; T. H. A. Sterk, id.; J. H. Brouwer, Katwijk; G. W. v. d. Burg; A. Ciere; W. A. H. de Jong, Oude Wetering; R. H. Kulk; J. de Lange; *J. J. van Cuilenburg, Katwijk aan Zee. Tevens het Middenstandsdiploma. Allen woonachtig in Leiden, tenzij anders vermeld. Afgewezen 13 kan didaten. Geboren: Johanna Maria d. v. P. J. F. Overdijk en M. P. Franken. Simone Josephine Charlotte Catharina d. v. S. Stouten en H. de Bruin. Helena Cornelia Leonarda Maria d. v. J. Devilee en H. A. S. Groen. Robert z. v. C. Spuijt en S. T. M. Viele. Adriana d. v. J. van der Marei en E. K. v. d. Plas. Monique Susanna d. v. C. W. Rijneveen en N. Moor. Wende- line Ay Ling d. van P. L. Tan en C. P. v. d. Linden. Mathea Paulina d. v. P. Kooman en M. A. Heijboer. Overleden: C. Gelderblom 82 j. wed. v. O. A. Reitsma. Gehuwd: T. Driesse en M. van 't Zand. P. Verboon en W. P. Holswil- der. P. Duivesteijn en C. M. C. Bothe. GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van notaris Joh. A. Post te Leiden is heden geveild: Woonhuis, Stieltjesstraat 61 in bod: 13.400, koper J. W. van Hagen te Zoeterwoude voor 13.400. Woonhuis, Stieltjesstraat 63 in bod: 14.000, koper H. D. van Weizen te Oegstgeest, q.q. voor 15.300. ALPHEN AAN DEN RIJN Chr. Technische school Lyst van gediplomeerde leerlingen van de de Chr. Techn. school (waar geen woonplaats vermeld, is deze Alphen a. d. Rijn): Afd. metaalbewerker,: A. G. Dorrepaal, Bodegraven, W. van Egdom, J. G. A. van Egmond, P. Francken, Bodegraven, M. Grif fioen, J. Guldemond, Koudekerk a. d. Rijn, J. van Hanswijk, id., P. C. Henny, id., F. J. den Hartog, id,, D. J. van Heijningen (met lof) id., J. E. van Heijningen, id., P. J. A. Hoog- duijn, id,, Th. A. Klarenbeek, id., R. J. de Kleijn, id., Nico de Kwant, id., A. W. Lentimg, id., J. W. van Litih, id., J. M. van Loo, id., A. J. Nieu- meyer, id., R. Posthuma, id., L. H. v. Sferien, id., R. J. Veenstra, Bodegra ven, W. Wille, M. J. Both, Bodegra ven, J. Fokkens, R. J. Baaima, Lei derdorp, A. N. van Duijn Leimuiden, J. Francken, Hazerswoude, P. van Gent, Hazerswoude, W. van Gent, Hazerswoude, A. C. Kok, Leiderdorp, P. A. van Leyden, Ter Aar, J. G. Maan, Hazerswoude (R.), P. G. M. Maurits, Koudekerk, A. Mulder, Bos koop, L. J. Nederveld, Nieuw-Ven- nep, W. Neven, Boskoop, D. Noorddjk, Leimuiden, G. Platteel, Hazerswoude, P. Priem, Benthuizen, G. Rademaker, Zevenhoven, M. van Rhoon, Leimui den, H. M. Roos, Leiden, J. J. v. d. Sar, Nieuwkoop, P. B. Slappendel, Hazerswoude, J. Slingerland, Zeven hoven, J. de Wit, Koudekerk, C. Won- dergem, Zoeterwoude, A. Zevenhoven Ter Aar, A. Hakkenbrak, Koudekerk, J. Roos, Leimudden. Afdautoherstellen: I. v. d. Akker, Bodegraven, Jan van Ar kei, Nieuw-Vennep, A. BI ij leven, M. H. de Boer, Oude Wetering, J. G. R. Dool, E. van Egmond, J. Wijfje, N. J. de Jong, Ter Aar, A. T. Katsbung, Nieuw-Vennep, D. Kraan (met lof), A. van Lammeren, Ter Aar, W. J. Markwat, Oude Wetering, J. Pecht, Abbenes, J. v. d. Torre, Bo degraven, P. van Veen, W. Zacha- riasse. Van deze afdeling werd 1 leerling niet gediplomeerd. Afd. Electrotechniek J. J. Angenent, Boskoop, D. van Berkel, R. G. M. Bruines, P. C. J. van Holstedn, J. C. Hoogeveen, Ha zerswoude, W. W. v. d. Kwaak, B. van Meet eren, Leiderdorp, E. Otten, J. G. v. d. Poel, Bodegraven, J. S. M. van der Sandt, J. Schuurman, Nieuw koop, C. H. v. d. Pol, Bosk., J. Smitt (met lof), F. Ververs, A. J. West- maas. Afd. Metselen. P. v. d. Berg, Hazerswoude, J. H. Binnendijk, Koudekerk, B. Domburg (met lof) Bodegraven, D. H. v. Hars kamp, A. van Leeuwen, Leiderdorp, G. A. W. Meijer, Hazerswoude, J. Rietveld, Zwammerdam, P. Spruijt, F. J. Verkerk, A. P. G. Zuijdwijk, Hazerswoude. Afd. Timmeren J. Belt, W. Bervoets, Koudekerk, J. de Boer, Nieuwveen, G. J. Bok, Bodegraven, A. J. de Bruin, Zwam merdam, B. Brunt, Woubrugge, H. Bruint, Woubrugge, H. Elstgeest, Ter Aar, A van Es, Abbenes, P. v. Greu- ningen, Zwammerdam, J. N. J. Groen in 't Wout, Aarlanderveen, P. Hoo- gervotrst, Ter Aar, P. K. Jansen, Bo degaven, J K. van Leeuwen, Bode graven, G. B. v. d. Lek, Nieuwveen, C. T. Mulder, Bodegraven, J. N. Os kamp, T. Schellingerhoud, Koude kerk, W. G. Terhorst, Woubrugge, W. G: de Wit, Boskoop, G. A, v. Wijn gaarden, Zwammerdam, Th. M. J. v. d. Zon, Hazerswoude, H. S. van Vegten, Koudekerk, H. Schuurhof, Ter Aar, J. Westmaas, P. J. Aker boom, Nieuwkoop, J. W. Bergshoeff, icL, W- Blanksma, id., N. v. d. Bosch, id., N. A. van Breda, id., C. Dissel, id., M. v. d. Ent, id., P. Goedemans, id., W F. van Heijningen, id., F. I. de Jong, id-, KI. de Knikker, id., Th. Köl- ker, Aarlanderveen, J. J. M. de Ko ning, R'veen, N. Kuster, J. C. van Lith, Nieuwkoop, P. C. Loos, Oude Wetering, J. H. Meijer, id., Th. W. van Oosterom, idem, H. Oudenes, idem, J. D. Streefland, Zwam merdam, G. Stuivenberg, Nieuwkoop, Cornells Vrisekoop, id., P. Warnaar, id., P. J. Westmaas, id., J. Zwetsloot, Nieuwe Wetering, J. Haasbeek, id., G. van Eijk, id. Van deze afdeling werd 1 leerling niet gediplomeerd. OUD-ADE Handbalver. „Jong-Ade" Zon dag 21 juli organiseert de handbal vereniging „Jong-Ade" een toernooi voor de adspiranten. De eerste wed strijd begint om 12 uur. Alle adspi- ranten, die in de afgelopen competi tie meegespeeüd hebben, moeten vóór 12 uur op het veld aanwezig zijn. Om 2 uur spelen de senioren een wedstrijd tegen de veteranen van „Jong-Ade". De senioren, die mee moeten spelen, moeten vóór 2 uur op het veld zijn. KATWIJK AAN DEN RIJN Bromfiets terecht. Dezer dagen meldden we de diefstal van de brom fiets van de wijkzuster, Zuster Ni- vardia. Dankzij de buitengewone speurzin van rechercheur Heringkhui- zen is de bromfiets in Haarlemmer meer opgespoord en weer in het ge lukkige bezit gekomen van Zuster Nivarda. ZOETERMEER GESLAAGDEN VAN VGLO- SCHOOL NAMEN AFSCHEID Donderdag vond het afscheid van de meisjes van de r.k. v.g.l.o.-school plaats waarbij tevens de diploma's, aan de geslaagden werden uitgereikt. Het stemt tot verheugenis, dat alle 26 meisjes, die de school verlaten het diploma hebben behaald. Te kwart over elf werd de H. Mis op gedragen door kapelaan J. Streng, die in een toepasselijk woord de meisjes wees op het grote gebod van de liefde. Na de middag hadden de meisjes eerst een gezellig onderonsje, waar- na te drie uur het officiële afscheid plaats vond. Namens het schoolbe stuur was aanwezig de heer J. F. A. M. Borremans en kapelaan J. Streng als vertegenwoordiger van pastoor Van Steijn, die wegens uitstedigheid niet aanwezig kon zijn, het hoofd der school mej. A. M. Vollebregt en het personeel van de school. Mej. Vollebregt wees in haar ope ningswoord op het behaalde succes. Het stemt tot verheugenis, dat alle leerlingen geslaagd zijn waarbij twee leerlingen met lof n.l. Marijke Lui ten en Cilia in 't Veen. Achttien leerlingen, die hadden deelgenomen aan het examen typen, zijn eveneens allen geslaagd n.l. 10 voor het diploma B en 8 voor het diploma A. Hierna reikte hij de di ploma's aan de geslaagden uit. Voor het vglo-diploma en het type-diplo ma A slaagden: Maria Berg, Ria van Domburg, Hennie v. d. Goes, Ellie v. d. Ham, Willy Lexmond, Willy Luiten, Anke de Wit en Beppie Wijs man. Voor het vglo-diploma en type diploma B slaagden: Ineke Adegeest, Gerarda v. d. Berg, Lenie Bierman, Plonie Bolleboom, Cokkie v. d. Burg, Marijke Luiten, Sjaan Sebel, Ali Tet- teroo, Cilia in 't Veen en Anneke de Vree. Voor het vglo-diploma alleen slaagden: Nellie Bierman, Nel Broer, EUy Kneppers, Toos van Leeüwèn, Conny van Staveren en Bep Wester man. Na de uitreiking van de diploma's overhandigde kapelaan aan elk van de meisjes een bijbel, waarbij hij de meisjes aanspoorde hier dikwijls in te lezen. Namens de leerlingen werd een dankwoord gesproken door Willy Luiten, waarbij een mej. Vollebregt en de leerkrachten een cadeau werd aangeboden. HILLEGOM Geslaagd. De heer C. van Dam slaagde voor het examen electro techniek als leerling van de Hofste- deschool te Hengelo. meester: H. Bolland, 2e penning meester A. J. Beek, commissarissen: J. Uittenbogaard sr. (materialen), J. Blankespoor (tot), J. H. v. Dijk (jeugdafdeling), en H. Hilgeman (za terdagmiddagafdeling). De heer Ter- reno vertegenwoordigt in het bestuur de afdeling honkbal. Drie leden ontvingen de zilveren speld ter gelegenheid van hun 25- jarig lidmaatschap: de heren A. J. Beck, J. de Boer, en J. Prosman. Inzameling van nylonkousen De afdeling Wassenaar van de Neder landse Vereniging tot bescherming van Dieren heeft besloten deel te nemen aan de inzamelingsactie van oude nylonkousen, die in verschil lende landen van de wereld wordt gehouden. De kousen, die gebruikt worden voor het vervoeren van die ren die in Noord Rhodesia bij de Ka- riba-dam in veiligheid moeten wor den gebracht. Van de kousen vlecht men banden, waarmee de dieren tij dens hun transport kunnen worden gebonden zonder dat dit pijn ver oorzaakt. De kousen zijn welkom bij de secretaresse van het Wassenaarse afdelingsbestuur, mevr. v. d. Vecht, Deylerweg 109, tel. 4865. VOORSCHOTEN Postduivennieuws. De postdui venvereniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht het oude duiven vanaf St. Detnis. Afstand 385.500 km. Snelheid eerste prijsduif 1866.90 meter per mi nuut. Laatste prijsduif 1696.68 meter per minuut. Prijswinnaars: A. de Graaf 1, 4, 9; P. Belt 2; J. P. v. d. Assem 3, 7, 12; F. Hendriks 5, 10; T. van Wissen 6; F. C. van Heusden 8; W. Onstenk 11, 13. Een tweede wedvlucht werd ge houden vanaf Ruffee. Afstand 746 km. Snelheid eerste prijsduif 1427.83 meter per minuut. Laatste prijsduif 1233.23 meter per minuut Prijswinnaars: J. P. v. d. Assem 1; P. N. van Wissen 2, 4, 12; W. Ons tenk 3, 7, 11; C. Zwaan 5, 8, 9; C. de Mooy 6; L. Hemmes 10. van enkele overjarige en licht beschadigde NAAIMACHINES MEERPOEL Leidse agenda ZONDAG 21 JULI Rijksmuseum voor Volkenkunde. „Nomaden", een filmprogramma in verband met de tentoonstelling „Op Trek", ingeleid door dr. G. D. van Wengen. Aanvang 15.00 uur. Breestraat MAANDAG 22 JULI Leidse gemeenteraad. Openbare (Advertentie) raadsvergadering 14.00 uur in het Stadhuis. DINSDAG 23 JULI Sint Vincentiusvereniging - Alge mene Vergadering te 8 uur nam., in het St. Vincentiusgebouw. WOENSDAG 24 JULI Leidsche Kunstkring „Voor Allen". Ledenvergadering in Restaurant Van der Heijden, Breestraat 85. Aanvang 20.00 uur. Zilveren priesterfeest Pater J. D. M. Sweerts o.s.c. Feestelijke ont vangst^ van de jubilaris in „In de Vroolycke Arke", 19.45 uur. Aanslui tend plechtig Lof. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Excursie naar het „Heempark". Vertrek 19.30 uur van af de Rijnsburgerweg, hoek Mariën- poelstraat. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 19.00 uur. Het Britse Lagerhuis heeft vrij dagavond het wetsontwerp inzake die vorming van die federatie van Ma leisië in tweede en derde lezing met algemene stemmen goedgekeurd. Naar bekend zal de nieuwe federatie die officieel op 31 augustus een feit zal warden, Malakka, Singapore, Brits Noord-Borneo en Serawak om vatten. Het nieuwe Maleisië zal vol gens de Britse minister van k<Voniën, Duncan Sandys, economisch levens vatbaar zijn en uit politiek oogpunt bezien een barrière tegen het com munisme vormen. De onderminister van koloniën, Nigel Fisher, zei het te betreuren, dat Broenei zich niet bij de federatie heeft .willen aanslui ten. De deur blijft echter open, zo merkte hij op. Door hooibroei is gistermorgen brand ontstaan in een grote boerde rij in Meedlhuizen (Gr.), eigendom van de heer J. Baar. De gehele boer derij is met de inboedel verloren gegaan. Ook 30 ton hooi en stro gingen in vlammen op. De driejarige Leni Enkhuizen is woensdagmorgen uit haar ledi- kantje geklommen en uit een ven ster op negen meter hoog in het ouderlijk huis te Rotterdam naar beneden gevallen. Het kind is in de nacht van woensdag op donderdag in het Dijkzigt-ziekenhuis bezweken aan haar verwondingen. Luxor De bekkentrekker Jerry Lewis is aardig op dreef in „Geld speelt geen rol". De komiek is dit keer een t.v.-monteur, die vercot is op detective-verhalen. Hij krijgt zijn kans om te tonen wat hij waard is ais speurder, wanneer zijn mede werking wordt gevraagd bij de op sporing van een jongeman, die een aardige cent kan erven. Een kraai ende dikke tante herkent in 't speur- dershulpje haar neef, de erfgenaam, en het feest gaat beginnen. De ver loofde van tante voelt ook wel iets voor de erfenis en laat een serie aanslagen plegen op de begunstigde jongeman, die echter iedere keer met veel kabaal de dans weet te ont- in deze film zitten, gaat de grap er tegen het eind, door het vele herha len van gilletjes en dwaze gezichten, wel een beetje van af. De KFC acht te deze film toelaatbaar voor alle leeftijden. Lido De film „Sodom en Go- morra", een Hollywood-versie in technicolor van het bijbelverhaal over Lot en zijn familie is in dit theater geprolongeerd. In de hoofd rollen Stewart Granger en Pier An- geli; regie: Robert Aldrich. Rex „Duivels spel". Tony Cur- tiss, Coleen Miller en Arthur Ken nedy spelen onder regie van Rudolph Mate het veihaal van een jonge gok ker die verdacht wordt van moord, maar op eigen kracht de ware dader weet te ontmaskeren. Het verhaal speelt zich af aan boord van een „speelschip" in een vorige eeuw. Studio Dat Danny Kaye ook in staat is een karakterrol te spelen en daarbij een groot talent aan de dag weet te leggen is duidelijk gebleken uit de film „Mijn beste vijand", waar in hij samenspeelt met Curd Jürgens. Jürgens speelt de een tikkeltje te stug aangezette rol van de Poolse officier, die weigert samen met een voor hem verachtelijke Jood in het door Duitsers bezette Frankrijk naar het zuiden te vluchten. De kolonel heeft een geheime opdracht. Al spoe dig blijkt, dat hij de slimheid van de in vluchten ervaren „Jacobowsky" nodig heeft om dwars door de linies der optrekkende troepen de duikboot naar het vrije Engeland te bereiken. Grappige situaties ontstaan als Ja cobowsky steeds weer met trucjes en slimmigheden de kolonel en zijn geliefde, die notabene eerst in vij andelijk Reims gehaald moest wor den, uit de moeilijkheden redt. Het is een aardige, enige jaren oude film ,die een reprise dubbel en dwars verdient. KFC: alle leeftijden. Trianon De tragische geschie denis van Tony en Maria ih „The West Side Story" is voor de achtste maal geprolongeerd. Aan de volgende leerlingen is het diploma van de 3-jarige cursus uit gereikt: Machine-bankwerken: W. Arnol- dus, M. Brouwer, C. Dierikx, F. Dui- neveld, M. de Haas, W. Juffermans, J. Kaufman, P. Klinkenberg, P. Kor- tekaas, J. Lammens, J. Lammerse, J. v. d. Linden, A. v. Loon, K. Paar^ dekooper, J. Randsdorp, C. Verkleij, L. Vermin, A. Wassenaar, G. Weijers, J. Appelman, L. Beijk, A. Berkhout, P. v. Haaster, P. Butter, J. Hoogka mer, J. Kleij horst, M. Kors, A. Kor- tekaas, L. v. d. Linden, H. Slinger land, A. Wiedemeijer, Th. v. d. Wolff, H. v. Zoen. Geslaagd: 37. Afgewezen: 5. Timmeren: R. Bijleer, C. Goossens, J. F. de Groot, J. de Groot, Th. van Gijlswijk, C. Huizer, A. v. Kesteren, C. Klinkenberg, H. Lieverse, J. van Loenen, J. Matze, P. v. d. Reep, F. Reuzer, G. Rooij akkers, W. Ruigrok, R. v. Rijn, H. v. Steijn, J. Stijn- man, M. Walraven, F. Wessels, J. Beelen, J. v. Berkel, M. Broekhizen, H. den Elzen, P. Hoogkamer, A. v. d. Hulst, L. Kroon, J. Schenk, Th. van Steijn, J. Versluijs, J. v. d. Wolff, M. Zwetsloot. Geslaagd: 33. Afgewezen: 5. WASSENAAR De jaarlijkse vakantieperiode van de melkbezorgers zal duren van 29 juli tot en met 24 augustus. In deze periode zal niet huis aan huis be zorgd worden, maar zal men melk en melkprodukten kunnen betrekken van bezorgwagens, die hun komst met een bel zullen aankondigen. De zuivelzaken zullen bij toerbeurt ge durende 2 weken gesloten zijn. Sportvereniging Wassenaar Op de onlangs gehouden jaarvergadering van de sportvereniging „Wassenaar" zijn drie leden van het bestuur af getreden, de heren N. van der Noort, C. Boef sr. en L. Driel. De heer J. N. Tettero is afgetreden als voorzitter, maar is zitting blijven houden in het bestuur. Het bestuur is nu als volgt samengesteld: voorzitter C. C. Schutte, 2e voorzitter: J. N. Tettero, algemeen secretaris: H. J. Rattihk, 2e secretaris: J. v. Straalen, le penning J. V. te Alphen a. d. Rijn Route van Graauw naar Alphen a. d. Rijn per bromfiets: Graauw, Kloosterzan- de, Perkpolder naar Kruiningen (boot), Krabbendijke, Korteven, Bergen op Zoom, Wouw, Roosendaal, Oudgastel, Oudenbosoh, Standaard buiten, Zevenbergen, Moerdijkbrug, Dordrecht, Zwijndrecht, Rotterdam (Maastunnel), Hillegersberg, Bleis wij k, Hazerswoude, Koudekerk, Al phen a. d. Rijn. Totaal ongeveer 145 km. Mej. L. H. te Ter Aar Route van Tilburg naar Nunspeet per fiets: Tilburg, Vught, Den Bosch, Zaltbom- mel, Waardenburg, Geldermalsen, Buren, Wijk bij Duurstede, Doorn, Woudenberg, Saherpenzeel, Barne- veld, Voorthuiizen, Putten, Ermelo, Harderwijk, Hulsühorst, Nunspeet. Totaal ongeveer 120 km. De route van Nunspeet naar Ter Aar is als volgt: Nunspeet, Harderwijk, Ermelo, Nijkerk, Hoevelaken, Amersfoort, De Bilt, Utrecht, Woerden, Bodegra ven, Alphen a. d. Rijn, Ter Aar. To taal ongeveer 125 km. G. E. te Voorhout Route van Voorhout naar Nunspeet: Voorhout, Leiden, Alphen a. d. Rijn, Bodegra ven, Woerden, Utrecht, De Bilt, Amersfoort, Hoevelaken, Nijkerk, Ermelo, Harderwijk, Nunspeet. To taal ongeveer 130 km. J. W. S. te Boskoop Kortste route van Boskoop naar Breda per fiets: Boskoop, Waddinxveen, Rot terdam, Maastunnel. Zwijndrecht, Dordrecht, Moerdijkbrug, Breda. To taal ongeveer 75 km. B. J. G. te Zoeterwoude Route van Zoeterwoude naar Almelo per bromfiets: Zoeterwoude, Leiderdorp, Alphen a. d. Rijn, Bodegraven, Woerden, Utrecht, De Bilt, Amers foort. Hoevelaken, Voorthuizen, Apeldoorn, Twelio, Deventer, Snip- peling, Holten, Almelo. Totaal on geveer 170 km. N. K. te Warmond Kortste route van Warmond naar Steenwijk: War mond, Leiden, Hoogmade, Ter Aar, Nieuwveen, Uithoorn, Virikeveen, Kortenhoef, Hilversum, Baarn, Nij kerk, Harderwijk, Nunspeet, El-burg, Oldebroek, Kampen, Genemuiden, Zwartsluis, Giethoorn, Steenwijk. Totaal bijna 180 km. Na Guus Haak, die vorige week naar Feijenoord overging, heeft de Rotterdamse club een nieuwe specta culaire aankoop gedaan: Ajax-inter- nationai Henk Groot zal het komen de seizoen naast een streekgenoot, de Zaankanter Piet Kruiver, in de voor hoede van Feijenoord opereren. W'EELRENINEN Dat die record-toerwinnaar Jacques Anquetil ook een meester is ki het „kleine werk", bewees hij vrijaag in een avondcriterium in Sallanches. De Fransman zette enkele randen voor het eindalleen de achtervolging in op zijn landgenoot André Darriga- de, die op dat moment aan de leiding ging. Anquetil liet in de slotfase Darrigade 25 meter achter zich. Leiden en Omgeving Leiden In spoedgevallen nemen de volgende artsen waar: dkt. Van Leeuwen, v. d. Brandelerkade 28, tel. 20412; dkt H. J asperse, Witte Singel 72, tel. 24961; dkt. Faling; dkt. Verhoef, Zoeterwoudsesingel 4, tel. 32505; dkt. Wijdicks, Witte Sin gel 17, tel. 30177. Tandarts P. R. Mens Rijnsburgerweg 29, tel. 52836.. Apo theek Retfst, Steenstraat 35, tel. 20136 Alkemade en Leimuiden Dkt. Muskens, Noordeinde 166, Roelof- arendsveen, teL 01713329 en dkt. Brinkhorst, Stapenseastraat 6, Lei muiden, tel. 01721269. Alphen aan den Rijn Dr. J. H. Veenendaal, tel. 2072, Rembrandtlaan 31; Apotheek Aïlart, Raadhuisstraat 206, tel. 3185. Bodegraven Dr. L. Kunst, Pr. Hendrikstraat, tel. 2811 en zuster P. Coonradi, Prims Bernhardatraat, tel. 2086. Boskoop Dkt. Bom, tel. 2136. Wijkverpl. Zr. De Haan, tel. 2805. Hazerswoude Zie Leiderdorp en Koudekerk. Hillegom Dkt. J. J. Versluys, Hoofdstraat 142, tel. 5121. Wit-Gele Kruis zr. E. Snellenberg, M. Tromp straat 28, tel. 6316. Voor tandarts zie Sassenheim. Voor apotheel zie Lisse. Katwijk a. d. Rijn Dr. J. Berg mans, teL 2921; Apotheek Koningin Julianastraat 18, tel. 4370. Katwijk aan Zee. Dr. Cl ever in ga, tel. 2061; Apotheek: zie Katwijk a. d. Rijn. Koudekerk a. d. Rijn Voor dkt. zie Leiderdorp. Zr. Vermeulen, Hoge Rijndijk 32, Zoeterwoude, tel. 01710 25613. Zr. Vermeulen neemt ook waar in Leiderdorp en Hazerswoude (Rijn dijk). Bij ongevallen aan de Rijndijk telef. 01714—278. Leiderdorp Dkt. Van 't Woud, Hoofdstraat 40, teL 30070. Zie ook Koudekerk. Apotheek R. van Br eest Smallenburg te Leiderdorp is ge opend. Leidschendam Dkt. Grobben, tel. 4445. Wit-Gele Kruis, tel. 4161. Ziekenauto tel. 3923. Lisse Apotheek: Lissese Apo theek, Vierkant 223, tel. 3608. Voor tandarts zie Sassenheim. Nieuwkoop Dkt. G. J. Bremer, te Nieuwkoop, tel. 01725—103 en dkt. B. P. Visser, Simon van Capelweg 16, Noorden, tel. 01724—203. Nieuwveen Dkt. Van Dongen, tel. 01723—101. Noorden Dkt. B. P. Visser, Si mon van Capelweg 16, tel. 01724-203. Noordwijk Dkt. De Beer, tel. 2751. Wit-Gele Kruis: Zr. Laaper, tel. 2338 of 3067. Apotheek alleen Zee, Hoofdstraat 59. Noordwijkerhout en De Zilk Dorp: dkt. H. C. de Groof, Eijken Donck 52, Noordwijkerhout, telef. 02533—2910. De Zilk: dkt. A. G. T. v. d. Lugt, Hoogduinlaan 20, De Zilk, tel. 025205707. Voor tandarts zie Sassenheim. Wit-Gele Kruis: Rust hof, tel. 02533—2468. Oegstgeest Dkt. E. W. F. van Walchren, Oranjelaan 29, tel. 52130. Rijnsburg Zie Katwijk a. d. Rijn. Sassenheim Dkt. H. Kwint, Hoofdstraat 315, tel. 7253. Wit-Gele Kruis: Zr. Vriend, Heereweg 386. tel. 7880. Groene Kruis: Zr. Muhlhaus, Dr. Kuyperlaan 3, Voorhout, telef. 02532—8122. Tandarts: A. H. Dissel koen, Hoofdstraat 306, Sassenheim, tel. 02532—8166. Valkenburg Zie Katwijk a. d. Rijn. Voorhout Dkt. A. W. Bots, Prof. Aalberselaan 2, tel. 025327393. Zr. Muhlhaus, Dr. Kuyperlaan 3, telef. 8122. Voorschoten Dr. J. E. James, Leidse weg 51, teL 2520. Warmond Voor zuster zie Voor hout. Wassenaar Dkt. E. M. N. Ooster- baan, Prinses Marielaan 14A, tel. 3056 en dkt. K. de Wit, Jonkerlaan 83, tel. 2460. Apotheek: Wassenaarse Apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. Woubrugge Zie Nieuwveen. Zwammerdam Dkt. G. J. Bre mer, tel. 01725—103. Geopend voor spoedeisende geval len: Apotheek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502. De dienst van Apotheek R. v. Breest Smallen burg te Leiderdorp wordt eveneens waargenomen door Apotheek Her dingh en Blanken. BIOSCOPEN TE LEIDEN De films in de week van 19 t/m 25 juli zijn door de KFC als volgt gekeurd: Lido: Sodom en Gomorra (14 j.) Dgl. en znd.: 2.30 en 8 00u. Luxor: Geld speelt geen rol (a.l.). Dgl.: 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd.: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u. Studio: Mijn beste vijand (a.L); v.m. 10.30 Sjors en Sjimmie op Pirateneiland (a.l.). Dgl.: 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd.: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u. Trianon: West Side Story (14 j.) Dgl. en znd.: 8 uur. Rex: Duivelsspel (14 jaar). Dgl.: 2.30, 7.15, 9.15 u.; znd.: 2.30, 4.45, 7.15, 9.15 u. Casino: Misdaad zonder Genade (14 jr); 's middags: Robin Hood en zijn schelmen (a.l.). Dgl.: 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd.: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u. Dongedijk 20 te San Francisco. Ka- rakörum 20 te Balbao. Kermia t. 20 le Punta Cardon. Marktberichten RIJNSBURG, 19-7. Bloemen Rozen: Baccara I 28-30, Super Starl 24-27, Anjers: Sim wit 10-13, Sim rose 12-14, Sim rood 10-15, Arthur 12-14, Carry 13, Tangerina 15-16, Elisabeth 9-10, Zinnia 2.80-3.40, Ra nonkels 1.70-2.20, Wirral Suprème 8.00-9.70, Liatris 8-12, Achelia 2.30- 3.30, Colvilleis 9-12, Alstroemeria 6.80-9.00, Gladiolen: Sneeuw Prinses 12-14, Pierson 10-13, Lifeflame 22, Red Fox 17, Amanda 11, Dahlia's Li poma 9, Kochelsee 7-8, Campanula (Pyr) 5-11 p. 100, Asters 66-70, Zo mer Latherus 75-77, Statice Gemengd 1.05-1.20, id. Blauw 1.05-1.15, Gouds bloemen 32-34, Segehim 28-36, Phlox 65-70, Godedia 60-75 p. bos, Delight ful! 22-23 p. st., Auratum 31 p. kelk. LEEUWARDEN, 19 juli. Zuivel Commissienoteringen: Goudse kaas 2.09; Edammer kaas 1.95; Broodkaas 1.96. Handel goed. TER AAR, 19 juli GROENTE Kassnijbonen 1.001.35; idem B 0.75 0.95; idem stek 0.30—0.70, Natuur- snijbonen 0.751.10; Stamprinsessen- bor.en 1.151.50, Blauwschokkers 0.840.96; Peulen 1.10; Tuinbonen 0.110.21; Doperwten 0.78; Capucy- ners 0.57; Andijvie 1113, Spitskool 815; Rabarber 910; Uien afwij kend 5; Komkommers stek 1011; Zilveruien 45; Aardappelen 1117; idem kriel 711; Postelein 10; Was- peen 1017; Kroten 2527 alles per kg.; Sla 512; Bloemkool A 811.04; idem B 5678; idem C 3048; idem stek 1725 Kussa's 811 alles per stuk; Tomaten A 2.403.40; idem B 2.70; idem C 1.90—2.30; idem CC 1.50 alles per bakje van 6 kg; Bospeen 15 19; Boskroten 38; Selderij 58 alles per bosje; Aardbeien 6287, idem klein 3945 per doosje; Zwarte bessen 1.08—1.22; Kruisbessen 30—36 ker kg. Export veiling: Komkommers A.A. 20—22, idem A 17; idem B 16— 17, idem C 13, idem D 10 alles per stuk; Komkommers krom 1518 per kg; Tomaten A 4.90, idem AX 3.50— 4.00; idem B 4.30; idem Bx 3.50, idem C 2.302.50, idem Cx 2.30 alles per bakje van 6 kg. R.A.-VEEN, 19 juli. BLOEMEN Colvillies 50—1.40, Wirrals Supreme 3069, Esther Read 1532, Physoste- gia 4167, Freesia's 2948, Anemo nen 15—32, Phlox 38—63, Goudsbloe men 15—38; Chab. Anjers 41—50, Ornithogalum 50—1.00, Segetum 20— 33, Liatrix 701.12, Brodea 2132, Sidalsia 26—34, Achillea 29—32, Alst roemeria 58—71, Spirea 32—43, Leeu wenbekken 40—55 per bos. Am. An jers: Rode sim 9—18, Rose sim 8 17, Witte sim 1015, Pink dusty 11 13, Fanfare 1115 pe rstuk, Chry- santhen 18—32, Rozen 7—35, Lelies 1216 per stuk. Groentenveiling: Aardbeien 4876 per 2 ons doosje; Kropsla 3.508, Bloemkool 22.0077.00, Boskroten 14.0015.00; Andijvie 7.009.00, Komkommers 10.06—11.00, Tuinbo nen 8.0016.00, Peulen 80.0019.00, Doperwten 56.0069.00, Blauwschok kers 85.0096.00, Kassnijbonen 70.00 90.00, idem stek 25.0055.00, Dubb. stambonen 115.00140.00 per 100 kg.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3