Race in de Valkenklasse was ongeldig door fout van de wedstrijdleiding DE AVONTUREN VAN MICKEY MOUSE Chefarine 4 DINSDAG 16 JULI 1963 DE LEIPSE COURANT PAGINA 8 DERDE DAG BRAASSEMWEEK 1963 (Van onze zeilmedewerker) Het zag er gisteren zo zonnig vit op het Braassemermeer, dat iedereen dacht, dat men de zomer gekomen kon achten, maar het duurde alweer niet lang, want tegen het middaguur betrok de lucht en spoedig vielen de eerste regendruppels om daarna in gestaag neervallende regen over te gaan, hetgeen voor de zeilers zeker geen pretje was. Of het daardoor kwam, dat men op het startschip alles te eenvoudig opnam, weten we niet, maar er werd een fout gemaakt, die vele zeilers onnodig enkele uren in de regen had gebracht. Het geschiedde in de yalkenklasse, in die middag gestart na verschillende andere klassen. Voor deze klassen werd de baan ingekort en daarvoor hees men de afkortingsvlag op het wedstrijdsdhdp. Daarbij behoren ech ter ook de borden, die aangeven voor welke klassen wordt ingekort, doch <üt heeft men helaas vergeten. Toen nu de Valkenzeiler A. J. Klein als eerste de finishlijn naderde en hij zag, dat de bekende vlag was ge hesen zonder nadere aanduiding, be tekende dit voor hem, dat voor alle klassen was afgekort. Na over de lijn van aankomst te zijn gegaan en zoals gebruikelijk ree te zijn gegaan om naar wal te varen, kwam hij tot de ontdekking, dat men hem niet afgeblazen had. Toen hij naar de re den hiervan vroeg, vertelde men hem, dat de afkorting niet voor de Valken- klasse was bedoeld, waarop vanzelf de vraag volgde, waarom dan de klasserïborden niet waren aange bracht. Daarna zeilde Klein wel de race uit, toen reeds met een achter stand op enkele concurrenten, die hem waren voorbijgegaan, maar na afloop diende hij een protest in tegen de wedstrydcommissie en de protest commissie kon niet anders dan zijn gelijk erkennen. De wedstrijd werd ongeldig verklaard en zal morgen ochtend worden overgezeild, maar daarmee heeft Klein nog niet zijn eerste plaats uit deze wedstrijd terug- In de Flying Dutchmanklasse zege vierde Bart Kraan voor de derde maal, al werd het hem ditmaal niet zo heel moeilijk gemaakt, want Van Staveren was niet verschenen en G Vroege kon niet op slag komen, want hij eindigde als vierde. De tweede plaats was in deze wedstrijd voor F. H. Imhoff, de derde voor J. J. Bark. Bant Kraan staat met drie overwin ningen thans aan de kop Van het klassement en we geloven, dat hij de eindstreep wel zal weten te behalen. In de 12 m2 Sharpieklasse ging het op deze derde dag ook al dadelijk zeer levendig toe, want B. Binkhorst en W. Guldemond streden om de eerste plaats bij de start, doch daarbij werd Binkhorst op de boei gedrukt, naar hy later in zijn protest verklaar de, doordat Guldemond een indring- start maakte, hetgeen verboden is. Hoewel Guldemond als eerste finishte werd hij gediskwalificeerd en C. A Seret kwam op de eerste plaats en tevens leider in het klassement vóór Guldemond. De strijd in de Vrijheidsklasse in WATERPOLO LZC-RESERVES EERSTE LEIDSE POLOKAMPIOEN (Van onze waterpolomedewerker) De reserves van De Leidsche Zwem- club zijn er gisteravond door een 30 overwinning in geslaagd kam pioen te worden van de reserve 3e klasse. Door dit resultaat gaat men over naar de reserve tweede klasse. Haarlem 2 werd met een 30 ne derlaag teruggestuurd. Voor de rust had Krik Parrel voor een eigen ver- jaars-kadeautje gezorgd, na 't draai en wist Loek Leune tweemaal te doelpunten. De heren van het eerste team heb ben zich op de tweede plaats weten te handhaven door een grote zege op het Amsterdamse Dolfijn. In de eerste spelperiode van de wedstrijd LZC 1-Dolfijn 1, had coach Van der Reyden een sterke ploeg in het water gebracht. In het doel lag Jan Heek, achterspelers waren Hans Slooter, Hans Parrel en Roland Koe- doder en de voorhoede werd ge vormd door Dick Timmermans, Ge rard de Leeuw en Siem Ouwerkerk. Na enig heen-en-weer-spel, kreeg Gerard de Leeuw een vrije worp toegewezen. Hij plaatste de bal op Siem Ouwerkerk, die de stand met een diagonaal schot op 10 bracht. In de eerste periode zou hier geen verandering meer in komen. De 2de speeltijd bracht een kleine wijziging. Hans Slooter ging even uitblazen en Kees Schoof ging op de midvoor- plaats opereren. Het was Roland Koe- doder die de score ging opvperen. Een heel raar schot, dat hoogst waar schijnlijk naast het doel had ver dwenen, werd door de Amsterdamse midachter van richting veranderd en vloog langs de verbouwereerde kee per. In de derde speeltijd kwamen meer doelpunten. Het waren Dick Timmer mans, uit een goed aangegeven bal van Parrel, Hans Slooter bij een nu merieke meerderheid en Siem Ou werkerk die na een snelle rush de voorsprong tot 50 wisten te ver groten. De laatste periode gaf een iets fellere Amsterdamse ploeg te zien, maar door gebrek aan snelheid en techniek wisten zij niet tot doel punten te komen. Wel wist Kees Schoof dit te doen uit een corner van Ouwerkerk en Hans Slooter met een fraai doelpunt, dat via de rechter- paal in het linkerhoekje terecht de ochtend kreeg op een gegeven ogenblik een ongewoon en te fel ka rakter, want toen een der deelnemers zich bij het rondten van een boei door een tegenstander gepasseerd zag, nam hij d'it wat al te onbeheerst op en tezamen met zijn bemanning druk te hij de boot van degene, die hem gepasseerd was onder water.Na tuurlijk had dit een verontwaardigd protest tengevolge en de overtreder werd uitgesloten, terwijl hij tevens een geduchte uitbrander kreeg, het geen voor hem hopelijk een goede les voor de toekoipst is geweest. Van de strijd in de overige klassen valt verdier te vermelden, dat de lei ding in de Solo-klassen door de En gelsman M. Flint, die de derde wed strijd in een tweede overwinning wist om te zetten, werd overgenomen van de Kaagzeiler R. W. F. Meijer, die niu niet verder dan een vierde plaats Icon komen. Of hij het daarbij zal la ten zitten, zullen de laatste wedstrij den moeten uitwijzen. Zoals we gisteren schreven hadden K. F. Jansen en J. Saltzherr geza menlijk d'e leading in de Olympia- jollenklasse. Ook dit ging over. want in de vierde wedstrijd moest reeds een beslissing komen. Jansen werd winnaar, Saltzherr derde en het ver schil bedraagt nu 300 punten in het voordeel van eerstgenoemde. De Hornetklasse zag J. Veis voor de derde maal winnen. Deze prestatie werd ook in de Schakelklasse gele verd door M. B. de Ruyter en in de Randmeerklasse door H. J. de Ruyter, die alle drie wel zeker zijn van de eindoverwinning. In de Pampusklasse tenslotte won G. K- Pauli en in de 16 m2-klasse boekte W. Spaargaren zyn tweede overwinning met een goede kans op de eindoverwinning. Vermelden we tenslotte nog, dat W. Konst in de 16 m2 klasse B zijn vierde overwin ning in de wacht sleepte. UITSLAGEN VAN DE DERDE DAG: Sternklasse, ochtendwedstrijd: 1 I. v. d. Waal, 2 H. L. M. Boelje, 3 R. H. van Kranen, 4 B. R. de Vries, 5 J. van der Pijl; middagwedstrijd: 1 P. M. de Bruijn, 2 R. H. van Kranen, 3 I. v. d. Waal, 4 J. van der Pijl. Finnjollen ochtendwedstrijd: 1 A. J. M. Otto, 2 F. C. van Vliet, 3 Menno Meijer, 4 J. C. de Winkel, 5 Th. Vinke; middagwedstrijd: 1 J. A. Visser, 2 F G. van der Want, 3 J. L. Jaspers, 4 F. C. van Vliet, 5 Menno Meijer. Olympiajollenochtendwedstrijd: 1 P. J. Loogman, 2 P. Ouwehand, 3 K. F. Jansen, 4 J. H. Krom; middagwed strijd: 1 K. F. Jansen, 2 mej. E. van Roessel, 3 J. Saltzherr, 4 A. P. Blok. Jeugdklasseochtendwedstrijd: 1 H. Wilton, 2 R Kirkenier, 3 B. Doets, 4 A. Koning, 5 A. Santman; middag- wedstrijd: 1 M. de Lange, 2 T. Muller, 3 B. Doets, 4 H. Wilton, 5 P. Leng ton. Vrijheidsklasse, ochtendwedstrijd: 1 W. Graafland jr, 2 D. van Wely, 3 L. van Tienhoven; middagwedstrijd': 1 W. Graafland jr, 2 P. R. de Reuver, 3 J. R. Tepe, 4 W. van 't Hoogerhuys. Soloklasse: 1 M. Flint (Eng.), 2 B. C. Fock, 3 K. Nater, 4 R. W. F. Meijer, 5 R. Adiis (Eng.). 12 Voetsjollenklasse: 1 P. J. M. Bulters, 2 mevr. M. Plantenga-Tims, 3 W. Stoutenibeek, 4 J. vain 't Hooger huys, 5 M. Muntinga- Flying Dutchmanklasse: 1 Bart Kraan, 2 F. H. Imhoff, 3 J. J. Bark, 4 G. A. Vroege. Flying Juniorklasse: 1 D. Dudok v. Heel, 2 G. W. A. Lamsvelt, 3 B. J. Lodewijks, 4 E. van Marle. 12 m2 Sharpieklasse: 1 C. A. Seret (door uitsluiting van W. Guldemond, die als eerste arriveerde), 2 R. Cas- sander, 3 A. L. Vorst. Hornetklasse: 1 Th. Tellegen, 2 G. Lamme 1. Regenboogklasse: 1 J. C. v. d. Velde 2 Do van der Hulst, 3 C. W. Kist, 4 ir. G. A. Bakker, 5 C. van Staveren. 16 m2 klasse: 1 W. Spaargaren, 2 J. Blonk, 3 P. Spaargaren, 4 J. van Riet schoten. 16 m2 klasse B: 1 H. J. Konst, 2 G. Versloot. Pampusklasse: 1 G. K- Pauli, 2 E. A. Labouchère, 3 L. van Dijken, 4 H. Greevelimk, 5 ir. J. A. Lucas. Schakelklasse: 1 M. B. de Rtiyter, 2 C. Smit, 3 mej. G. v. d. Steur, 4 P. van Berkum Randmeerklasse: 1 H. J. de Ruyter, 2 S. Evenblij van Delft, 3 W. Cou- wenberg, 4 mr. E. van Haersma-Bu- Ronde van Leimuiden SPRONG VAN KRIJN POST NAAR PETER DE JONG KWAM TE LAAT PAARDESPORT PROGNOSES DUINDIGT Van de acht draverijen en de twee rennen, die morgenavond op Duin- digt worden verreden is het nummer over de mijl het aantrekkelijkst. De wisselvallige Yankee Maid moet hier zonder veel moeite kunnen winnen. De snelle merrie blinkt echter niet uit door grote regelmatigheid en bij een galoppade van haar staan Urdy Mars met Jan Wagenaar jr. en Vlie ger onmiddellijk klaar om hun slag te slaan. Outsiders zijn Vainqueur en Rad bout, die meestal in het begin veel speed tonen, maar op de laatste me ters volkomen leeg raken. Over deze korte afstand is een verrassing van een van hen niet helemaal uitgeslo ten. Bij de tweejarige dravers zal Car los Pluto waarschijnlijk opnieuw zijn klasse bewijzen en zegevieren al zal hy het dan met Checkmate en Coco niet gemakkelijk hebben. De eerste koers begint om half vijf en trioweddenschappen kunnen wor den afgesloten op de Ardennenprijs (4de koers) en de 't Gooiprijs (8ste koers). Onze prognoses luiden: Vakantieprijs: Ballerine-Bonny Ju- lia-Bento. Veluweprijs: Ypsilon Saint-Zoon van Calumet-Boy Scotch. Biesbosprijs: Carlos Pluto-Check- mate-Coco. Ardennenprijs: Mt. A. W. van Dijk (Flying Peter of Seven Sisters)-Mam- bo-Country Girl. Outsider; Cambron- ne. Achterhoekprijs Attila - Animo Zingley Sister. Outsider: Jonker As ter. Achterhoekprijs, tweede afdeling Y Saint Parisien-Acrobaat-Zita. Cóte d'Azurprijs: Wilmington-So- lita-Paturion II. 't Gooiprijs: Yankee Maid-Urdy Mars-Vlieger. TerschellingprijsAlketis van E- Yackie Moore-Zanto. Loosdrechtprijs: Ysloper-Yostra-X Hanover. Groot en Lenstra op transferlijst Militaire vijfkamp door Belg gewonnen In het vijfde en laatste onderdeel van de in Rome gehouden militaire vijfkamp kwam Nederland niet tot indrukwekkende prestaties. Het nummer werd gewonnen door de Belg Ooms, die ook de eerste plaats bezet in de eindrangschikking. Deze luidt: 1 Gerard Ooms (Belig.) 3525,35 p.; 2 Benigt Christensson (Zw.) 3511 p.: 3 Mario Piana (It.) 3447,55 p.; 16 v. Knijff (Ned.) 3080.20 p.; 28 Brum- melhuis (Ned.) 2864 p.; 29 Keunen (Ned.) 2862,55 p. Het algemene la n d enklassement luidt: 1 Zweden 129,4 p.; 2 Frank rijk 12864,80 p.; 3 Brazilië 12695,35 p.; 7 Nederland 11638,5 p. KORFBAL Indeling competitie Leidse korfbalclubs De indeling van de korfbalcompe- bitie voor het seizoen 1963-1964 zal, wat de Leidse clubs betreft, er als volgt uitzien: le klas: Vicus Orientis, De Alge mene. Fluks, Zuiderkwartier, De Danaiden, OSCR, Swift, Sperwers, Quick, Ons Eibernest 2, en HKV 2. 2e klas B: KNS, Deetos, Zwervers, DKC, Ons Huis, Rozenburg, Ready, Olympiaan, en Die Haghe. 3e klas A: Crescendo, ALO, Phoenix, Merwede, BKC, Ahoy, Actief, Uni cum, en Schiebroek. Res. le klas: Fluks 2, Vicus Orien tis 2, Achilles 2. Ready 2, Ons Eiber nest 3, Die Haghe 3, Spangen 2, Sperwers 2. Rozenburg 2, 't Zuiden 3, en Rozenburg 3. Res. 2e klas: Vicus O. 3, Zuiderkwar tier 2, HSV 2, Ons Eibernest 4, Olympiaan 2, Phoenix 2, OSCR 2, Trekvogels 2, Deetos 3, Quick 2 en Zwervers 2. Res. 3e klas A: De Algemene 2, Achil les 3, HKV 4, Spangen 3, Sperwers 4, DKC 2, Deetos 4, en Regenboog 3. Res. 3e klas B: Danaiden 2, KNS 2, O. Eibernest 5, ALO 2, Trekvogels 3, 't Zuiden 4, ODO 2, en Blauw Wit '51 2. Res. 3e klas C: Fluks 3, Phoenix 3, Gymnasiasten 2, Sperwers 3, Ro zenburg 3, Quick 3, Deetos 5, en TOV 2. Onder zeer slechte weersomstandig heden werd gisteravond de jaarlijkse wielerronde van Leimuiden gereden. Financieel zal het Oranjecomité, dat de wedstrijd organiseerde er bepaald niet beter op geworden zijn, maar sportief is de wedstrijd toch wel goed geslaagd. De neergutsende regen maakte de renners binnen korte tijd onherkenbaar, maar desondanks werd er vooral in de slotfase flink om de eer gestreden. Het meerijden van de plaatselijke favoriet, Krijn Post, die dit jaar de fiets weer heeft opge zocht, maakte het voor het toch nog vrij talrijke publiek extra aantrekke lijk en het heeft hem aan aanmoedi gingen dan ook niet ontbroken. Verschillende bekende renners, wier namen op het programma prijk ten bleken verhinderd te zijn. Zestig ronden telde het parcours (ca. 50 km), dat de renners van „Swift" uit Leiden en „De Bataaf" uit Halfweg moesten afleggen, hetgeen gezien de toestand van de weg geen eenvou dige opgave was. De overwinning ging naar de jeugdige nieuweling Pe ter de Jong uit Roelofarendsveen, die samen met zyn eveneens jeug dige collega Bregmans verschillende geroutineerde renners te slim af was. Een regen van premies, meestal met vijf of zes tegelijk, was er de oorzaak van, dat het tempo van het begin af zeer hoog lag. Vele ronden lang reed Schijf uit Uithoorn een veertig meter voor het peloton uit, daarmede premie op premie in de wacht slepend. Ook Wesseling liet LAAKKWARTIER 2-SVL 13-5 Daar SVL vier invallers telde en Laakkwartier met slechts acht man in het veld kwam, bonden beide partijen ondier wel zeer ongunstige omstan digheden de strijd aan. Dat de gasten met slechts 5-3 aan het langste eind konden trekken was voornamelijk te wijten aan het feit, dat de slagploeg weinig of geen vat op de Laakkwar tierwerper Van Riet kon krijgen. Daar Laakkwartier hiervan echter geen profijten wisit te trekken, lever den de eerste twee innings weder zijds weinig rendement op (1-2). In de derde inning sloeg aanvoerder Ne- her onverwacht een homerus en nog een man binnen waarmede hij het overigens zeer matige duel praktisch in het voordeel van zijn team beslis te (1-4). In de drie resterende in nings vergaarde Laakkwartier welis waar nog 2 punten, doch SVL stelde hier ook nog 1 punt tegenover en liet de overwinning dus niet .glippen. WESTERKWARTIER I-SVL 2 10-9 Na een uitermate spannende strijd heeft het tweede team van SVL met 10-9 de zege aan Westerkwartier moeten laten. In de derde inning kreeg de SVL-werper een bedenke lijke inzinking waardoor Wester kwartier 5 punten kon vergaren en hierdoor een voorsprong van 8-2 nam. Daar in de volgende inning de werpen van Wester kwartier eveneens een slechte beurt maakte vanwege een zichtbare inzinking, hij werd dan ook prompt vervangen, zag SVL haar kans schoon om 7 punten te la ten noteren en dus een kleine voor sprong te nemen (8-9). De gasthe ren herstelden zich echter nog juist bijtijds en konden hierdoor een wel iswaar magere niettemin verdiende overwinning van 10-9 behalen. BRL-competitie: Wassenaar-SVL 19-11. Werpresultaten C. Pot 2, 6, 3; A. Looy 5, 10, 6. zich in de strijd om de premies niet onbetuigd, maar daarvoor moesten ze later wel de tol betalen. Een 20 ronden voor het eind trok Piet Rin kel uit Aalsmeer de stoute schoenen aan en veroverde een voorsprong van een paar honderd meter. Ontsnapping Twaalf ronden lang kon hij de illusie koesteren hiermede een greep te kunnen doen naar de overwinning, maar toen kwamen daar de jeugdige De Jong en Bregmans, die prachtig uit het peloton ontsnapten en goed samenwerkend al spoedig de vluch ter te pakken kregen. Het peloton gaf zich gewonnen, behalve Krijn Post tot verrassing van renners en publiek. Vier ronden voor het eind waagde hij zijn kans. Met een prach tige demarrage, die aan zijn glorie- jaren herinnerde, liet hij het peloton achter zich. Onder luide toejuichin gen van het enthousiaste publiek waagde hij een uiterste poging zich bij de drie vluchters te voegen, maar dat bleek een te zware opgave en daarvoor was de tyd ook te kort. In de eindsprint zegevierde De Jong op overtuigende wijze voor Bregmans en Rinkel, terwijl Krijn Post op de vierde plaats beslag legde. De volle dige uitslag was: 1. P. de Jong in 1 uur 12 min. 23 sec.; 2. Bregmans; 3. P. Rinkel; 4. K. Post; 5. W. v. d. Berg; 6. J. Zomer; 7. J. Hoogland8. C. Schijf; 9. G. Wesseling; 10. C. Breed; 11. A. Jongkind; 12. P. Wesselman; 13. K. Groot; 14. P. v. Dongen; 15. C. Zomer. SCHAKEN Zonetoernooi Halle In de tiende ronde van het zone- schaaktoernooi dat te Halle wordt ge speeld, is de Nederlander Jan Hein Donner uitgekomen tegen de IJslan der Johansson. De partij eindigde in remise. Zondag verloor Donner van die Zuidslaviër Ivkov. De uitslagen luiden: Uhlmann (O-Dld)-Johannessen (N >/-Ut; Malich (O-Dld)-Kavalek (Tsj. Slowakije UtLarsen (Denemar ken)-Ivkov (Zuid-Slavië) 10; Trifunovic (Zd-Sl.)-Robatsch (Oost.) ii/.; Portisch Hong.)-Johansson (Zw.) 10; Donner (Ned.)-Johans son (IJsl.) UtUt; Kinmark (Zw.)- Pawlow (Pol.) UtUt; Hamann (D.)- Minew (Buig.) 0-1; Westerinen (F.)- Ofstad (Nrw.) UtUt; Kaniko (Finl.)- Doda (Pol.) UtUt. 11e ronde: Ivkov-Donner 1-0; Doda Johansson (Zw.) VsUt; Johannessen- Kanko 10; Kavalek-Hamann 10; Pawlov-Westerinen 01; Johansson- Kimmark UtVs; Robatsch-Portisch lltUt; Trifunovic-Larsen UtUt; Mi- nev-Uhlmanq V»Ut; Malich-Ofstad 1—0. In de twaalfde ronde heeft onze landgenoot Jan Hein Donner gewon nen van de Deense grootmeester Lar sen, die daardoor nu de leiding moet delen met de Hongaar Portisch. Bei den hebben nu 8Ut uit 12; Donner staat met 5'/s punt op de twaalfde plaats. Zoals bekend plaatsen zich de drie eersten van dit toernooi voor het interzonale toernooi. De uitslagen van de twaalfde ronde waren verder: Uhlmann-Kavalek 01Malich- Pawlow UtVs; Westerinen-Johans son (IJsl.) 01; Kinnmark-Ivkov UtV»; Hamann-Ofstad 10; Kawko- Minew UtVs; Robatsoh-Doda 10. De stand aan de kop is nu; 1-2 Larsten en Portisch 8l/=; 3 Robatscih 8; 4-5 Ivkov en Johansson (IJsl) 7Vs; 6-7 Uhlmann en Malich 7. De renners wachtend op het start signaal. (Foto: Leidse Courant). Bestrijding van pijn belangrijk verbeterd! Vier middelen in één tablet werken krachtiger zonder de maag van streek te makent Tegen pijn en griep wordt meer en meer een combinatie gebruikt van geneesmiddelen die eikaars werking ondersteunen. De combinatie Yan Chefarine „4" werkt niet alleen krachtig maar ook veilig, want één der bestanddelen zorgt dat de maag niet van streek raakt. Glazen buisje 20 Ubletten f 0.60 Handige stripverpakking 40 tabletten f 1.50 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.60 AUTOMOBILISME Coureur verongelukt op Nurnburgring Bij een slippartij tijdens de twaalf uurs rit op de NiirnburgrLng raakte de Alfa Romeo van Michaël Rader van de weg. De 28-jarige Duitser werd uit zijn wagen geslingerd en zeer ernstig gewond. Hij stierf tij dens het vervoer naar het zieken huis. BASKETBAL Griekse militairen verslaan Nederlandse In het toernooi om het internatio nale militaire basketbalkampioen schap, dat te Saloniki wordt gehou den, heeft België maandag met 94- 53 gewonnen van Irak. De ruststand was 41-25. Amerika versloeg voorts Turkije met 83-46 (38-15). Nederland verloor met 75-58 van Griekenland. De ruststand was 33-33. Duitse inbreker op heterdaad betrapt In de afgelopen nacht heefit de Amersfoortse politie een Duitse in breker kunnen arresteren, die bij de Boerenleenbank zijn slag wilde slaan. De inbreker had de alarminstallatie gedemonteerd, maar niet helemaal goed, want de politie werd toch ge waarschuwd door de installatie. Ogenblikkelijk trokken enkele agen ten naar het bankgebouw. De inbreker zag zich de pas afge sneden en werd geheel overstuur naar het politiebureau overgebracht. Daar bleek hij in het bezit te zijn van een alarmpostool waarin een gaspatroon zat. Bovendien had hij een complete serie inbrekerswerk tuigen bij zich, een masker en peper om eventuele speurhonden te ver warren. In de omgeving van de bank stond ook een personenauto, die aan de Duitser toebehoorde. Het was de 34- jarige Duitser H. K., die in Duits land al eens is gearresteerd in vel band met een roofoverval. Abe Lenstra is door zijn vereniging Enschedese Boys op de transferlijst geplaatst. Het is nog niet bekend of er reeds een club onderhandelingen geopend heeft over de „aankoop" van de befaamde ex-internationaal. Zoals wij reeds enige tijd geleden mededeelden kon het Ajax-bestuur niet tot overeenstemming komen met de internationaal Henk Groot over de voorwaarden van een nieuw contract. De vereniging Ajax en Groot zijn het tot nu toe blijkbaar nog niet eens geworden, want Henk Gnoot ver zocht vorige week op de transfer lijst geplaatst te worden. WK es jop/sew wx' W ce Mer een pence. Jpse STOK 1

Leidse Courant | 1963 | | pagina 8