Burgemeester Smit mocht het niet beleven DE TIJD VAN „BEHELPEN" IS THANS VOORBIJ DINSDAG 16 JULI 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 Het nieuwe Raadhuis van Hazerswoude is klaar RADIO TELEVISIE GANGETJE 12 (Advertentie) Het gemeentehuis te Hazerswoude is gereed. Temidden van de uitbreidin gen in Rhynenburch, die reeds hun voltooiing kregen of in de toekomst nog hun beslag zullen krijgen, heeft het Rotterdams architectenbureau Maaskant, Van Dommelen, Kroos en ir. Senf een uit steen en beton opge trokken bouwwerk ontworpen, dat alleszins representief genoemd mag worden. De gemeente zelf mag er, gezien de „aankleding", op haar beurt prat op gaan alles zo vooruitstrevend te hebben aangepakt, zonder het odium op zich te hebben geladen al te progressief te hebben uitgepakt. Ruimte.diit woord zulilen zij, die bergen verzorgde de grafito-wand- Haagse politierechter Eén maand voor vrouw die sociaal werkster met boksbeugel sloeg „Het lijkt me een gevaarlijk werk je dat u hebt", opperde de Haagse politierecher aan het adres van een 17-jarig meisje uit Leiden, dat in ver band met sociaal werk in het woon wagenkamp, daar de kinderen bezig houdt. Het gevaar werd overigens wel gedemonstreerd in de zaak, waar in het meisje getuige was. Ze had op een middag een wat lastig knaapje in een lokaal ver maand te blijven zitten. „Ik heb hem beetgepakt en op de stoel neergezet, maar hem beslist niet geslagen", aldus getuige. Niettemin, het knaapje was naar huis gerend met de mededeling, dat de juffrouw hem had geslagen. Allereerst arriveerde toen een 14- jarig broertje, dat onder de nodige men op een gegeven moment wel- bedreigingen het lokaal binnenstorm- iswaar, maar er werd toch weer op de voet gevolgd door de moe een streep door de rekening ge- der. haald. In april 1*961, werden de Die liet het niet bij woorden, doch plannen echter concreet: de bouw voegde er de daad bij en sloeg het van een gemeentehuis werd openbaar meisje tegen haar hoofd. Dat zij aanbesteed en het Alphens aanne- waarschijnlijk een boksbeugel daar- mersbedrij f Gesman en Zoetemeijer bij in de hand had, mocht uit de ge- kreeg de opdracht tot de bouw. Zo- volgen van de klappen worden ge- als reeds boven werd gemeld naar concludeerd, want het meisje liep 'n een ontwerp van het architectenbu- hersenschudding op en moest 5 we- reau Maaskant, van Dommelen, ken het bed houden. Kroos en ir. Senf uit Rotterdam, een De officier vond het een schande- dit geval ook weer blijkt, dat ledig heid des duivels oor kussen is. Hij eiste tegen twee verdachten ieder f 50 boete en 2 weken gevan genisstraf voorwaardelijk. Tegen de derde verdachte, die reeds eerder is veroordeeld, luidde de eis 2 weken gevangenisstraf. De rechter veroordeeld tot f 50 boete benevens een week gevange nisstraf voorwaardelijk en legde de derde verdachte een week gevange nisstraf op. BENOEMINGEN PATERS H. GEEST Tijdens de viering van het feest der „Verspreiding van de Apostelen", 11 juli, zijn in het missie-seminarie van de paters van de H. Geest te Ge- mert de volgende benoemingen be kend gemaakt: Provinciaal voor het gebied Tefe, Amazonas/Birazilië, pater drs. W. Burmanje, die was verbonden aan het provinciaiaat te Rhenen. Naar dit gebied zullen hem vergezellen de paters C. Molenaar, Volendam, J. van Roy, Someren, en M. Otterloo, Den Haag. Pater B. Rutten, Oeffeit is benoemd voor Zuid-Brazilië, de paters J. Donders, Kaatsheuvel, P. Govers, Eindhoven en A. Otte, Ben- nebroek, gaan naar het bisdom Ban- gassou, Centraal-Afrika de paters P. de Louwere en M. Swart naar Angola, West-Afrika, pater A. Heur- kens naar het bisdom Douala in Kameroen, de paters R. Rutten, Rot terdam, en J. Löhe, Den Haag, naar de prefectuur Pare in Tanganyika en de paters H. van Loon, Leurne, en P. Bennebroek, Den Haag, naar het bisdom Doume in Kameroen. Voor het diasporawerk in Duits- land/Gütersloh werden benoemd de paters M. van Oorschot als pastoor en M. van Duinhoven als assistent en econoom. Pater Ph. van Esch is aangesteld tot ziekenhuis-rector te Recklinghausen. Tot procurator van de Nederland se provincie werd benoemd pater J. van Croonenburg, pater M. Keunen tot propagandist: voor het missie seminarie te Gemert de paters C. Groot (econoom) en de paters drs A. Biemans en drs J. Voorn tot pro fessoren; voor het studiehuis late roe pingen te Hattem, pater P. van der Linden; voor het noviciaat-missae- vaksohool te Baarle-Nassau-Grens, pater J. Davits (econoom). Aan de missieprocuur te Halfweg is als assistent procurator benoemd pater J. Kooijman. Pater J. Bekkers wordt leraar aan het Pius Lyceum te Amsterdam en pater C. Bouten is overgeplaatst naar het Afrika-mu- seum te Berg en Dal (S-CsS 127). Diploma's Katholieke Centrale Brugschool H. Laurentius raar, Fred. Hoogenboom, Roelof- arendsveen, Wim Knijneniburg, Voor schoten, Car. de Sturlee, Leiden, René Verplancke, Leiden, Christiaan Wit jes, Roelofarendsveen, Wim van Wissen, Voorschoten, Aad v. q. Ameele, Oegstgeest, Adrie Janson, Stomp wijk, Peter Hermans, Voor hout, Wim. Altorf, Wassenaar, Sjaak v. Bohemen, Stomp wijk, Henk Booms, Leiderdorp, Rudie v. d. Ham, Wasse naar, Cor van Klink, Roelofarends veen, Adrie Janson, Stomp wijk, Koos Kok, Leiden, Theo v. d. Maat, Voor hout, Jos. v. d. Post, Sassenheim, Nico van Ruiten, Roelofarendsveen, Ton Starrenburg, Leiden, Herman v. d. Sterren, Noordwijkerhout, Kees van Vliet, Bodegraven, Chris Lange- veld, Sassenheim. op welke wijze dan ook hun bezighe- versiering in deze zelfde, ook wel bekend bureau weliswaar, dat op het bjk gedrag van de verdachte en eiste den ten gemeentehuize zuilen uitoefe- gemeenschapszaal te noemen ruimte, gebied van de bouw van Hiltonhotels, een maand gevangenisstraf, waarvan nen, vaak gebruiken. Voorgoed voor- Op deze graf ito is een symbolische de Euromast in Rotterdam en ver- 15 dagen voorwaardelijk met proef- bij is de tijd, dat personeel diende te uitbeelding van het Hazerswoudse scheidiene andere grote bouwwerken tijd van 3 jaar. woekeren met de ruimte, die te enen leven aangebracht. Deze zelfde kuns- zijn sparen had verdiend, maar dat Omdat het meisje pas 17 jaar is, male van node is om met goede tenaar maakte eveneens het beton- op het terrein van de bouw van een kon de civiele vordering van f 97 werkresultaten uit de bus te komen, reliëf, dat is aangebracht boven de gemeentehuis nog geen ervaring had niet worden toegewezen, doch de Voorbij is de tijd, dat een lid van hoofdingang. Dit reliëf, waarin het en bijgevolg in Rhijnenburg met goed rechter veroordeelde conform de eis. het gemeentepersoneel zijn fiets ter Hazerswoudse wapen het hoofdmotief gevolg dubuteerde. hand nam om eventjes enkele air- vormt, zal binnen niet al te lange Verkeerd jasje chief stukken op te halen in het raad- tijd in kleur wonden aangebracht. Op 8 september 1961 legde burge- huis in het dorp. Voorbij is ook de Een ander ornament in de raadszaal meester A. Smit op officiële wijze e, drank had een rol gespeeld in tijd, dat in de wintermaanden eerst vormt het tapijt, waarin het wapen de eerste steen, waarna er werd op ini ^n. zeey^sser aan sneeuwruimen moest worden ge- van Hazerswoude, „van goud, beladen aan gewerkt om op 8 juni jongst- op de.c' Katw,Jk na bezoek aan dacht, alvorens men er aan kon gaah met een smalle dwarsbalk van geël - leden tot de officiële opening te ko- een een v?rkeera jasje had denken de gewone dagelijkse be- waarop drie sterren van goud". men. Het kwam er niet van, want me?genomen. sliommeringen ter hand te nemen. op deze datum werd de man wiens mijn jasje niet vinden, PLAN VAN JAREN HER kroon op zijn vruchtbaar burgemees- toe£ maar een ander terschap deze opening geweest zou nuchS CENTRALISATIE Reeds jaren terug bestonden etr zijn, ten grave gedragen. Elders in u 7 In het uit drie verdiepingen be- in Hazerswoude plannen om, daar de dit blad kunt u kennis nemen van de w^f' sc?roy wel van hetgeen was staande gemeentehuis zijn alle ge- gemeentesecretarie aan de Rijndijk opening van het gemeentehuis gis- Sebeurd, doch omdat hij naar zee meentelijke diensten ondergebracht, ten enen male niet aan de eisen vol- teravond onder andere in aanwezig- mofst\ werd pas des zaterdags de Op de eerste etage, d&e men bereikt deed, te komen tot de bouw van een heid van de raadsleden, die voor de 2 -m °-r e gebr Doch -toen via de indrukwekkende hoofdingang nieuw gemeentehuis. Vrij ver was bouw 725000 voteerden, aan de Rijndijkzijde, bevindt zich de hal met aan linker- en rechterzijde tv I - olhciele opening sober gehouden De burgemeester en de gemeente secretaris beschikken op de tweede „Het vrij plotseling overlijden van onze burgemeester, die zich voor de verdieping over een kamer, die is totstandkoming van dit gebouw ten volle heeft ingezet, heeft ons de lust gelegen aan de kant van het ge- ontnomen dit gemeentehuis op feestelijke wijze te openen. Niettemin zijn ISSLSd tofdè s^iSn^rwOT- We vandaaf: verheuSd over het feit, dat het gebouw is voltooid en reeds £*£5e£JkkLT£fcdill voor het d°el' waarvoor het 15 gesticht, in gebruik". Aldus gisteravoud ge tenslotte zullen de leden van het waan>emen<l burgemeester H. van Rijn in de zogenaamde gemeenschaps- college van burgemeester en wethou- za van &ema®ntehuis, waar de leden van de gemeenteraad, gemeen- ders kunnen beschikken over een tesecretaris J. Verlare, de aannemers L. en C. Gesman uit Alphen aan den was de politie er al in gemoeid. De officier wilde er wel rekening mee houden, dat er niet direct een opzet tot stelen was en daarom vol staan met een geldboete van f 25 of 5 dagen hechtenis. De rechter ver oordeelde daartoe. Door het vorstverlet Omdat zij vorstverlet hadden, wa ren drie jongemannen uit Warmond op diefstal uitgegaan. Zij vernielden in een gebouwtje een raam en kro pen naar binnen. „We waren naar de schaatswedstrijd geweest en had voor hen bestemd vergaderzaaltje. Rijn» de heer Van Dommelen van het architectenbureau Maaskant,, Van den wat gedronken", aldus verdach- „Hoogtepunt" op deze verdieping is Dommelen, Kroos en ir. Senf aanwezig waren ter gelegenheid van de offi- ten- officier constateerde, dat in de monumentale raadszaal, die daar- ciële ingebruikneming. Ook de echtgenoten van de raadsleden eaven acte naast ook zal gebruikt worden voor de présence. culturele manifestaties in de gemeen- Aan de Katholieke Centrale Brug school H. Laurentius, Boommarkt 1 te Leiden slaagden de volgende leerlingen: Voor de L.T.S.: Stef v. d. Aart. Oegstgeest, Adr. v. d. Ameele, Oegst geest, P. N. Barends, Leiden, J. A. M. v. d. Berg, Noordwijk, J. C. v. d. Berg, Leiden, Chr. J. Bierman, Kat wijk, B. Bouwmeester, Nieuwe We tering, K. Brouwer, Noordwijk, Joh Burgmeyer, Leiden, W. J. K. Korten- baoh, Voorschoten, Pefcr. N. Doffer- hoff, Oegstgeest, R. J. Th. George, Voorschoten, Jac. de Groot, Stomp- wijk, Adr. C. M. de Haas, Noord wijk, H. J. v. d. Hoeven, Leiden, Wilh. J. M. Hoogduin, Noordwijk, T. Hoogedoorn, Wassenaar, Adr. Jan son, Stompwijk, Jac. P. M. de Jong, Stompwijk, Corn. Adr. Juffermans, Oegstgeest, Lou v. Klink, Roelof arendsveen, H. Koek, Roelofarends veen, Alb. C. M. v. d. Krogt, Voor schoten, Ton van Leeuwen, Sassen heim, M. van Maren, Leiden, W. Mensch, Hazerswoude, R. Nieuwen- burg, Voorschoten, J. Oomen, Roe lofarendsveen, Corn. J. Paardekoo- per, Leiden, Chr. v. d. Ploeg, Voor schoten, Fr. Prins, Leiden, Leo Ro mein, Wassenaaar, P. F. Rubingh, Leiden, Wilh. van Rijn, Stompwijk, C. Schot, Noordwijk, J. Turk, Roe lofarendsveen, W. v. d. Ven, Leiden, J. E. Th. Verhagen, Leidsohendam, G. A. Vogelezang, Leiden, G. A. Vos- kuyl, Leiden, P. J. M. Wesselman, Roelofarendsveen, W. van Wissen, Voorschoten, Chr. Witjes, Roelof- arèndsveen, Wim Witte man, Oud- Ade, Nic. Wolvers, Zoeterwoude, Th. G. M. M. Wijannds, Noordwijk, G. v. d. Zwet, Roelofarendsveen, J. Th. M. Warmenhoven, Noordwijk, J. Oh. St. M. Vreeburg, Leiden, Peter J. Kro ne, Leiden. Voor de ULO: Jac. Beekman, Lei den, Joop v. d. Berg, Hazerswoude, Petr. van Dam, Leiden, Adr. Eg berts, Langeraar, Fred. Hoogenboom, Roelofarendsveen, Leo Hoogenboom, Roelofarendsveen, Theod. Hydra, Lan geraar, W. M. Knijnenburg, Voor schoten, Lowie Kok, Leiden, Petr. Sarneel, Roelofarendsveen, Fr. Staats, Leiderdorp, Car. de Sturler, Leiden, Paulus den Uyl, Leiden, René Ver plancke, Leiden. Voor typediploma van de Ned. Ver. van Handelsleraren: Jac. Beekman, Leiden, Joh. v. d. Berg, Aarlanderveen, Corn. Egberts, Lange- Voor VGLO-diploma: Ed. van Ber- kel, Roelofarendsveen, Gerard Beyk, Sassenheim, Albert Burgmeyer, Lei den, Ron v. d. Hulst, Wassenaar, Ton van Leeuwen, Zoeterwoude, Jos Op stal, Voorschoten, Willy van Schaick, Leiderdorp, Sjaak Voortman, Lange raar, Henk Ciere, Leiden, Ton van Dam, Voorhout, Harrie Groen, Ha zerswoude, Dik v. d. Laan, Hazers woude, Jacques van Noort, Lisse, John Siecker, Leiden, Jacques Valen- tijn, Ter Aar, Leo van Velzen, Voor schoten, Martien Visser, Leiden. MOEILIJKHEDEN te Hazerswoude. Archiefiruimte en opbergruimte, onder andere voor de Bescherming Bevolking, treft men in de kelders. Uiteraard zijm de afde- Terwijl de Nederlandse driekleur en deJyv Xingen alle voorzien van andere op- het Hazerswoudse dundoek voor de naag (Kantoormeubilair), bergruimten, beschikt men over een ingang wapperden en de in floodlight eigen keuken, is er een oentrale olie- badende fontein in het vijvertje aan stookverwarming en wat dies meer de Rijndijkzijde driftig haar water dere gevers van geschenken, zoals 't gemeentepersoneel (klok) en de fir- b. en w.-kaimer); fa. Eden, Rotter- ma Gesman en Zoetemeijer (bloe- daan (meubilair burgemeesters- en menbak in de hal). „Ik hoop, dat in secretariskamer) en de N.V. Kentie, d'it gebouw veile en belangrijke be slissingen zullen worden genomen, die strekken tot meerdere glorie van DANK AAN BURGERIJ OIKe Sfaeenie," zo besloot de waar- nemend burgemeester. Nadat allen het gemeentehuis had- P omhoog spoot, besteedde de waarne- „Dank breag a, ook de burgerij, die den dTto^Ki.. n joend burgemeester aandacht aan de middels een commissie ondtr presi- wenhoven ais nestor van de raad de nen- als buitenzijde van het bouw- historie van de bouw van een ge- dium van notaris Bakker het fraaie gelegenheid te baat het gemeentebe- werk veel aandacht besteed. Komend meentehuis. Op 29 januari 1960 kreeg betonreliëf heeft aarwehndpn wf in de hal valt onmiddellijk de fon- genoemd architectenbureau opdracht V._he?ft ^©boden, aldais stuur te feliciteren. „We zijn wel tein op, omzoomd door bloemen en binnen vier weken een schetsplan de spreuk „Zoo de Heere de stad niet te produceren. De gemeenteraad bewaart, tevergeefs wacht de wach- keurde het plan goed, waarna het ter". Woorden uit de Bijbel, die bur- gevecht om de rijksgoedkeuring be- gemeester A. Smit, een van de inspi- gon. Goedkeuring van de benodiig- rators tot de bouw van het gemeente- de kredieten leverde bij het college huis, bij zijn leven gaarne in bezin- van Gedeputeerde Staten nogal ning nam. Overigens: in vrijwel alle moeilijkheden op, gezien het feit, dat afdelingen en zaaltjes treft men ir. eerste instantie de inzichten met sculptures of monolitho's, die de betrekking tot de ruimte niet kon- Dienst voor verspreide kunistvoor- den worden gedeeld. Naderhand, werpen in bruikleen heeft afgestaan, toen het college van b. en w. ook Voor de raadszaal heeft de Amster- hen van de noodzaak had kunnen diamse schilder Theo Swagemaker, overtuigen, kwaim dan toch eind ok- een portret van H.M. de Koningin bober de goedkeuring af. Na-de open- vervaardigd; zijn plaatsgenoot Wijn- bare aanbesteding (onderhandse was door G.S. geweigerd) toog het per soneel van de Alpheuse bouwonder neming Gesman en Zoetemijer spoe dig aan het werk in de meimaanden van 1961. De heer Van Rijn bracht architecten en aannemers dank voor de prettige samenwerking en hierbij Te Leiden zijn geslaagd voor: Mulo noemde hij de namen van de heren A en B en middenstand: Adema en Tijssen, beide opzichters M. van der Burg, A. van Leeuwen, van het architectenbureau, en de R. Bakker, allen te Voorschoten, A. uitvoerder Hoogesteger en het andere Zuidwijk, Koudekerk a. d. Rijn, G. personeel van het aannemersbedrijf. Brouwer, A. Witteman, beiden te „Om deze bijeenkomst niet te laten Leiden, T. v. Klink, Zoeterwoude, H. uitgroeien tot een al te plechtige Fennings, Hazerswoude. opening hebben we gemeend de on- Mulodiploma A met middenstand: deraannemers en leveranciers, die C. Duivenvoorden, Oegstgeest, C. Pi- aan de inrichting van het gebouw rovano, Woubrugge, E. Schinkel, hebben meegewerkt, niet te moeten Zoeterwoude, J. Schoonderwoerd, Ha- uitnodigen. Niettemin wil ik hen zerswoude, M. Stal, Leiden, E. Breed, allen dank brengen voor het gele- E. Koomen, beiden te Zwammer- verde werk." Dit zijn: fa. de Roos, dam. Amstelveen (centrale verwarming); Mulodiploma A zonder midden- fa. Ponsioen, Amstelveen (sanitair); stand: G. Koekenbier, E. Laan, bei- fa. van Muiden, Leiden (schilder den te Zwammerdam. A. Martin, Lei- werk); fa. Eckhardt, Rotterdam den, T. Ruiter, Voorhout. (verzorging interieur raadszaal en dragen," zo begon hij, „maar we wa ren er allen van overtuigd, dat het met die oude „schuur" aan de over kant niet meer kon. Ik hoop, dat er prettig kan gewerkt worden en vooral, dat de problemen inzake de woningbouw en wat de lijst van wo ningzoekenden betreft, spoedig zul len zijn opgelost." Het woord werd verder nog gevoerd door architect van Dommelen en de heer Gesman. Stichting R.K. MULO-examen mÊÊÊÊÊÊÊt^^^LLj^^ Huis, thuis, wonen. Op zes za terdagmiddagen heeft Marianne Smelt uit Leiden voor de KRO-TV kunnen werken aan de inrichting van haar zolderkamer. Voor een bedrag van elfhonderd gulden (zoals in een van de eerste uitzendingen van de serie „Huis, thuis, wonen" was begroot) werd met behulp van alle denkbare ad viezen van deskundige instanties op het terrein van de woninginrichting een zolderkamer van 35 meter in het vierkant omgetoverd tot een gezel lige meisjeskamer. Regisseur Guus Kristel heeft in deze programma's willen laten zien wat men met de steun van vakmen sen en veel „doe-het-zelfactiviteit kan bereiken. Zaterdag 27 juli om 16.15 uur is er televisiefeest op de nieuwe woon- zolder en met dit feest besluit de KRO deze eerste reeks uitzendingen over de woning-inrichting. Zangtoernooi te Knokke. Van 19 tot 25 juli zullen zes landen in het Casino van Knokke strijden om de Europabeker voor zangvoordracht. België, Duitsland, Engeland, Italië, Frankrijk en Nederland hebben ieder vijf vocalisten afgevaardigd die om de beker zullen strijden. Zaterdag a.s. is het de beurt aan Nederland, die in de Belgische badplaats is ver tegenwoordigd met Ans van Bran denburg, bij de kijkers beter bekend als NCRV-omroepster, Ciska Peters uit Nijmegen, Rob de Nijs, Gert Tim- mreman en Edwin Rutten. De KRO zal de uitzending uit Knokke op de band opnemen en zondag 21 juli uit zenden. KRO-opera. In de week van 22 tot en met 27 juli zal de KRO in de Stadsschouwburg te Sittard televisie opnamen maken van de in septem ber uit te zenden opera „Die Ent- führung aus dem Serail" van Mozart. Gedurende deze periode wordt het toneel en een gedeelte van de zaal in de Sittardse schouwburg als TV- studio, waar het paleis en de tuinen van de Bassa Selim zijn opgebouwd. De Bussumse en Hilversumse studio's bleken te klein en te laag voor het door Peter Zwart ontworpen decor, dat een oppervlakte van 600 vier kante meter omvat, te herbergen. 103-JARIGE OVERLEDEN In het Friese dorpje Molenend (Tjietjerksteradeel) is zondagavond plotseling overleden mevrouw Lolt je OostenburgLaurman, die donder dag j.l. 103 jaar was geworden.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 6