Schadevergoeding bij onbewoonbaarverklaring HERHAALD VERZOEK TOT BUNGALOWBOUW AFGEWEZEN MODEHUIS v/h H. MACK zomer-opruiming HÜOGMADE Pakken oude Couranten UITNODIGING: LEERLING-VERPLEEGSTERS LEERLING-VERPLEGERS VERPLEGENDEN MET DIPLOMA A VORMINGSCURSUS DINSDAG 16 JULI 1963 DE UBIDSE COURANT PAGINA 5 Gemeenteraad van Leiderdorp De raad van Leiderdorp kwam gisteravond in openbare zitting bijeen onder leiding van burgemeester R. M. Gallas, die bij de aanvang verklaar de verheugd te zijn dat de plaatselijke BB opnieuw in het bezit is gekomen van de wisselbeker door bij de Kringwedstrijden wederom als winnaar te voorschijn te treden. De beker prijkte als een trots bezit op de raads tafel. In een memorandum hadden B. en W. hun antwoord vastgelegd voor de heer Los naar aanleiding van een vraag over schadevergoeding aan een huiseigenaar, bij onbewoonbaar verklaring van een woning van deze. De heer Los zei, dat in genoemd memorandum feitelijk nog geen antwoord was gegeven op zijn vraag. B. en W. gaven n.l. te kennen dat niet op de gemeente een beroep kan worden gedaan, doch op de Staat om dat deze de voorschriften in het leven heeft geroepen. De heer Los formu leerde zijn vraag opnieuw, die inhield dat, wanneer een huiseigenaar van een blok woningen, dat onbewoonbaar wordt verklaard en waarvan er b.v. een wordt ontruimd en de anderen niet, omdat er voor de bewoners geen andere woongelegenheid is de eigenaar schade ondervindt, omdat hij niet tot afbraak kan overgaan. Hoewel de voorzitter zegt, dat hij een aan spraak op vergoeding in zijn algemeenheid moet ontkennen, zich in ge noemd voorbeeld een geval voordoet dat nader kan worden bezien. Gemeentewerken, waarhij de heer Kleiss vroeg om, bij aanstelling naast bekwaamheid, ook rekening te hou den met Ie verhouding in de groe peringen der inwoners, werd zonder meer aanvaard, evenals dat voor een plan voor een tweede rioolwaterzui veringsinstallatie, die gepland is schuin tegenover het bestaande nabij de zandput. Hiermee was men genaderd tot de rondvraag waarbij de heer De Groot in overweging gaf of het niet moge lijk was te informeren naar de moge lijkheid om de bussen van de NZH en de Citosa te laiten rijden door de buitenwijken van Leiderdorp. De voorz. zegde toe hiernaar te informe ren. De heer Evers vroeg in verband hiermede tevens te willen vragen naar de oorzaken van het onregelma tig rijden dier busdiensten en of hier iets aan te doen was. De heer Kleiss tenslotte verzocht de voorz. te willen onderzoeken, de mogelijkheid om de televisie-antennes op de gemeente woningen te voorzien van een zoda nige uitbreiding, dat de huurders zonder verdere kosten dan waar schijnlijk een eventuele kleine ver- hogiimg van de huur, van het tweede televisienet gebruik kunnen maken. In andere gemeenten wordt zulks ook ove wogen. De voorz. dankte voor deze suggestie en zei diiit te zullen onderzoeken waarna hij de vergade ring sloot. Bij de mededeingen was o.a. een voorstel van b. en w. tot afwijzing van het beroep van de heer J. de Bruyn, om alsnog een vergunning te verlenen op een perceel aan de Does- werf, een bungalow te mogen bou wen. In eerste instantie hadden b. en w. hem deze vergunning geweigerd, omdat deze grond in het uitbreidings plan voor agrarisohe doeleinden was bestemd. De heer De Bruyn kwam hier tegen in beroep, van mening zijnde, dat dit stuk nooit voor agra rische doeleinden zal worden ge bruikt, omdat het momenteel voor opslagplaats dient en de aangrenzen de gronden als industrieterreinen worden gebruikt. Bovendien staan eT in de onmiddellijke nabijheid drie woningen. Meerdere raadsleden wa ren van dezelfde mening als recla mant en vroegen of er geen moge lijkheid is aan het terrein een andere bestemming te geven. De voorz. zei dat dit alleen kan als het uitbredings- plan gewijzigd wordt maar betwijfelt evenals wethouder Meerburg, of hier voor toestemming zal worden ver kregen. Gezien de voorschriften moet vergunning geweigerd worden Tenslotte ging de raad hiermede ak koord, zij het niet van harte. Zonder hoofdelijke stemming wer den vervolgens aangenomen de voor stellen tot vaststelling van de ver- goedingen van de vakleerkrachten van de Ver. voor Chr. Uitgebreid La ger Onderwijs,en tot regeling van l het gebruik van gebouwen en hun aanhorigheden, hetgeen inhoudt, dat zal worden toegezien, dat een woning niet als pakhuis wordt gebruikt of voor andere, niet op het bewonen gerichte doeleinden. Aangenomen werd ook het voorsteJ tot overname van enkele stroken STICHTING R.K. MULO-EXAMEN Voor het eindexamen Mulo-A (met middenstand) zijn geslaagd: H. Adriaanse; J. v. d. Holst; J. Aalders: A. Abelman; P. Bos; A. de Bruyn: C. van Delft; W. Goddijn; J. Hooge- boom, Leiderdorp; T. van Kampen: J. de Jong, Leiderdorp; G. Kennis; B. Overdevest; A. Stokman, Hazers- woude; T. Lascaris, Sassenheim; J. Lexmond, Zoetermeer; M. Meiman: E. Meyer, Katwijk/Rijn; H. Munster man, Nieuw Vennep; J. Luiten, Bos koop; M. v. d. Maat, Boskoop; A. v d. Nieuwendijk, Boskoop; P. van Rijn Boskoop; A. Snabel, Boskoop. Voor het diploma A zonder mid denstand is geslaagd: A. Pannebak ker, Hazerswoude. Middenstandsexamens te Den Haag Bij de op 15 juli jl. te Den Haag gehouden Middenstandsexamens zijn geslaagd: O. Adegeest, Hazerswoude; J. Arentsen, Voorschoten; L. Baars, Leiderdorp; A. v. Leeuwen, Voor schoten; J. van Beelen, Wassenaar: P. v. d. Bent, Katwijk aan Zee; Th. v Berg, Leiderdorp; E. Beukv. d Berg, Alphen a. d. Rijn; H. Blokhui zen, Leiderdorp; L. Boekensteun Ter Aar; B. Bolle, Leiden; L. Bon, Lisse; A. v. d. Boogaard, Ter Aar; K Boomhouwer, Oude Wetering; L. Boot, Alphen a. d. Rijn; A. v. d. Bosch Leiderdorp; B. Buikstra, Oegstgeest; A. Clemes, Rijp wetering; F. Compier, Leiden; M. Coster, Leiden; W. Coste- ris, Alphen a. d. Rijn; P. v. d. Does. Katwijk a. d. Rijn; G. v. d. Dorp, Lange Ruige Weide; G. Duinhoven, Warmond; M. Duinisveld, Zoeter meer, M. Durieux, Voorschoten; J. v. Duuren, Leiden; G. Duwel, Nieuw Vennep; P. Duwel, Nieuw Vennep; M. van Duyn, Katwijk aan Zee; M. Duindam, Noord wijk aan Zee; G. van Eden, Noordwijk; P. Egberts, Ter Aar; J. van Egmond, Voorschoten; S. van Egmond, Leiden; T. Eikelenboom Sassenheim; A. Faas, Sassenheim; J. Faas, Leiden; H. Geel, Alphen a. d. Rijn; H. Geluk, Zoetermeer; C. Gie- zen, Leiden; H. Groen, Hazerswoude; A. de Groot, Leiden; C. de Groot, Leiden; H. de Groot, Ter Aar; A. Gij- zenij, Leiden; A. v. d. Haak, Oegst geest; P. v. d. Haak, Noordwijk aan Zee; H. den Haan, Rijnsburg; J. Haar Lisse; J. Haasnoot, Wassenaar; P. Hachmer, Leiden; W. Hagen. Leiden; B. Hanegraaff, Leiderdorp; J. Har- diek—Lubbers, Alphen aan den Rijn; J- ten Have, Oegstgeest; M. ten Have Oegstgeest; H. van Heek, Leiden; R. Roodenburg, Oegstgeest. grond om niet van die woningstich ting „Patrimonium", zodat de ge meente, als eigenaar, deze grond kan verharden, waartoe de stichting, ge zien de financiën, niet toe in staat is Voorst zullen de muurtjes in het trot toir in de Hubreohtstraat worden ver wijderd, waardoor het straatbeeld wordt verbeterd en het gevaar, dat zij voor de voetgangers opleveren verdwijnt B. en w. vroegen hiervooi kredieten van resp. 4200.— en 880 Geen bezwaar hadden de raadsleden tegen een verhoging van de vergoe dingen voor het bijwonen van de raadsvergaderingen en die van de door de raad benoemde commissies Wel vroeg de raad, in ddt geval de heer Boot, welke commissies er onder deze regeling vallen. De voorz. zei, dat deze commissies zullen worden vastgesteld. De nieuwe vergoedingen bedragen resp. 15.voor een raads zitting en 10.voor een commissie vergadering. De oude bedragen waren 10.en 5.—. EXPLOITATIE DORPSHUIS B. en w. stelden voor het Dorpshuis voor drie jaar te verpachten aan me vrouw C. Diseraad-v. d. Holst De vergoeding die zij daarvoor zal ont vangen zal verhoogd worden tot f 1750.omdat de vergoeding met de daaraan verbonden neveninkomsten niet meer in overeenstemming is met de aan het Dorpshuis verbonden werkzaamheden. De verhoging komt het college, mede met het oog op hei sedert 1960" gestegen prijspeil accep tabel voor maar heeft tevens aan leiding gegeven tot de vraag of dien tengevolge de verhuutarieven niet. dienden te worden herzien. Hoewel de exploitatievergoeding daar op zichzelf geen reden voor geeft, bleek toch wel dat het gewenst is de tarieven te herzien. B. en w hopen zo spoedig mogelijk met een voorstel daartoe te komen, waarmee de raad z.h.st. akkoord ging. Ook de wijziging en uitbreiding van die centrale verwarming van de open bare lagere school ondervond geen tegenstand van de raad. Dit was ech ter allerminst het geval met het vol gende puait: de verhuur van een ge deelte van de zolder van de openbare 'agere school aan de schietvereniging ,De Vrijheid". Voorheen was de schietbaan van de vereniging in de kantine van Durisol gevestigd; die is nu niet meer beschikbaar Men liet toen het oog vallen op het betonnen gedeelte van de zolder van de open bare lagere school. De voorzieningen die getroffen moeten worden om deze zolder geschikt te maken, vergen 6000.die, deels door zelfwerk zaamheid der leden, deels door een tegemoetkoming van de Stichting Na tionale Landistormcommissie en door het uitgeven van een obligatielening, geheel door de vereniging worden bij eengebracht. Wel zullen de exploi tatiekosten van de school stijgen door de kosten voor verlichting en ver warming. B. en w. schatten deze kos ten op pl.m. 150.per jaar en stel den voor de huur vast te stellen ge lijk aan het bedrag van de onkosten voor verwarming en licht. Het was vooral de heer De Groot, die het hier in het geheel niet mee eens was en vroeg of de gemeente bier niet te ver ging. Waarom wordt hier geen vergoeding berekend voor het gebruik van de ruimte? vroeg hij en bracht dan in herinnering de dis cussie, die destijds is gevoerd bij het verhuren van een ander deel van de zolder aan de balletschool en de verhuur van de kleuterschool aan de padvinders. Toen werden heel andere maatstaven aangelegd terwijl nu al leen de gemaakte kosten in rekening worden gebracht. Als dit doorgaat staan straks alle verenigingen voor de deur. Ook de heer Evers vond dat niet met gelijke maat wordt gemeten, de een betaalt wel huur de ander niet. De voorz. antwoordde dat er op de eerste plaats geen beroep op de gemeente is gedaan door de vereni ging, die veel kosten moet maken Dan kan de schietvereniging niet ge lijk gesteld worden met een andere verenging. Een hoger huurbedrag is bezwaarlijk voor de vereniging. Spr is ervan overtuigd dat het voorste] verantwoord is. Ook weth. Meerburg verdedigde het voorste] en zei, dat dezelfde maatstaf is gebruikt als bij de verhuur var de kleuterschool. De heer De Groot liet zich echter niet overtuigen en vroeg stemming aan. Met 9 tegen 4 stemmen wonnen b. en w. dan toch het pleit. Het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de uitbrei ding van het aantal ambtenaren ter secretarie en voor dat van het Bureau Geen overeenstemming werd be reikt over de plaats, waar de nieuwe openbare kleuterschool zal worden gebouwd. B. en w. willen deze op de plaats zetten waar de huidige school staat maar overwegen ook de moge lijkheid van een plaats in de Oranje- wijk voor een tweede openbare kleu terschool. Over deze kwestie werden zoveel suggesties gedaan, dat de voorz. tenslotte, gezien de veelheid van meningen, het voorstel terugnam om te onderzoeken wat de mogelijk heden zijn en of er behoefte bestaat aan een tweede kleuterschool in de Oranjewijk. In de volgende raadzit ting zullen b. en w. dan met een voorste] dienaangaande komen. De rest van de agenda leverde geer. moeilijkheden meer op en werden goedgekeurd de voorstellen van b. en w. voor beschikbaarstelling van een krediet voor de bouw van een R.K. kleuterschool aan de Mauritssingel en tot het maken van een sdhetsplan voor uitbreiding van het gemeente huis. Aangenomen werden ook de verhoging van de huren van 24 wo ningen aan het Van Leeuwenpark en de verhuur van het visrecht van de kleine zandput aan de heer G. de Vos te Leiden voor de tijd van ten hoogste één jaar tegen de prijs van f 50.—. Door de aankoop van gronden en ontbinding van de pachtovereenkomst met de fa. Kwakernaak en Zonen te Leiderdorp is weer een belangrijke aankoop gedaan in het kader van het uitbreidingsplan, aldus de voor zitter- Het betreft hier een trans actie, waarmede in totaal f 810.636.28 is gemoeid en beslaat een oppervlakte van 15.44.15 ha. Breestraat 131133 - Leiden Donderdag 18 juli a.s. des morgens om 9 uur begint onze ADVERTENTIES in ABONNEMENTEN Benauwde zege van De Zijl: 4-3 De Zijl heeft zijn reeks overwin» ningen weten voort te zetten, maar gisteren was het in De Zijl een dub beltje op zijn kant. Tegen de ploeg van Brandenburg uit Bilthoven werd het een benauwde 43 zege. In de eerste periode zorgde Hensing voor een 20 voorsprong, die echter in de tweede speeltijd door de Bilthove- naren volledig teniet werd gedaan: 22. Hiermee werd tevens het vrij zwakke spel van De Zijl overduide lijk aangetoond, Yfcant beide doelpun ten werden gescoord tijdens een pe riode van numerieke minderheid van Brandenburg. In de laatste twee pe riodes kreeg de goed leidende arbi ter Mauritz enkele moeilijke ogen blikken. Vele overtredingen werden begaan en voor het enige fraaie mo ment zorgde Loek van Kampen. Hij schoot een corner hard in en via een achterspeler verdween de bal in het doel. In de laatste speeltyd kwam Brandenburg echter opnieuw gelijk, maar even later kon de Branden burg-keeper een schot niet voldoen de onder controle krijgen, waardoor de bal in het doel dreef, en De Zij] weer een voorsprong had 43. Vlak voor het einde kwam de Bilthovense ploeg met twee man vrij voor het Zijl-doel, maar voordat deze aanval zijn bekroning had gekregen in een doelpunt, klonk voor de laatste maal het fluitje van de scheidsrechter. Overstromingen in Oost-Pakistan HANDELS- DRUKWERK bij: De Leidse Courant TH. VAN GUÜZEN NUURDEIN Uit 22 Te koop aangeboden: kinderwagen, half Engel se. G. Hoekstra, Tramsteeg 17a, Noordwijk (B). y Aangeboden: mooie jonge hond, 4 maanden oude reu, prijs 25.-. A. Mooijekind, Molensteeg 13 Noordwij k-Binnen. 'S Te koop: prima band recorder. Te bevr. 's av. na 7 uur bij J. v. d. Meer, Boskade 9, Hoogmade, tel. 01712—305. Mevrouw Cohen vraagt als hulp in haar gezin met kleine kinderen een net meisje voor hele dagen. v. d. Helmlaan 5, Leiden-ZW. T 43 cm TV f 325. 53 cm 7 325, 59 cm 395, met vol ledige garantie Eventueel met antenne. Gemakkelijke betaling mogelijk. Brieven: Postbus 169, Leiden. 3? Net meisje gevraagd voor de verkoop. Papier- harijflel Dana annex feest- artmelen, tel. 26631. na 6 uuij01717-2717. Woensdagmarkt. Onze laatste damesbadpakken, merk Tricobest, w.o. van 20.98 nu alle maten 3.98; merk badlakens, zeer gro te maat van 14.98 nu 7.98. Nieuwe Rijn. Japie. 3? Woensdagmarkt. Hoe bestaat het: leuke dames hemdjes, t.m. maat 48, 1.98 nu alle maten 1.25; dames slips tot 48. alle maten 0.69 Nieuwe Rijn over Kleine Burcht. Japie. Volgens maandag te Chittagong ont vangen niet-officiële berichten heb ben overstromingen in Oost-Pakis tan aan meer dan honderd personen het leven gekost. In sommige gebie den zijn de gezwollen rivieren maan dag nog verder gestegen. Begin mei j.l. werd het gebied van Chittagong door een wervelstorm ge teisterd. Het aantal slachtoffers van deze cycloon is toen van officiële zijde op 12.000 geschat. Volgens sommige, in Pakistaanse dagbladen verschenen berichten, zijn er thans één miljoen daklozen in Oost-Pakistan. Hieraan wordt toege voegd, dat dit slechts een „beschei den schattting" is. Een 25-jarige Oostduitser en twee meisjes van 18 en 20 jaar zhn er maandag in geslaagd onopgemerkt door de prikkeldraadversperring naar West-Berlijn te vluchten. In het Harz- gebergte gelukte het een 21-jarige volkspolitieman tezamen met een 18- jarig meisje en een 18-jarige jongen in de nacht van zaterdag op zondag naar West-Duitsland te ontkomen. Door de Franse en Spaanse po litie zijn drie Spanjaarden, vijf Fran sen en een Franse vrouw aangehou den, die zich hebben beziggehouden met drukken van valse schatkistbil jetten, identieteitskaarten, rijbewij zen en andere documenten voor de Franse verzetsorganisatie OAS. Vanmorgen-vroeg is de 27-jari- ge C. van Wanrooij uit Oosterhout op de rijksweg Tilburg-Breda met zijn auto tegen een boom gebotst. Hij was op slag dood. Het ongeluk gebeurde ter hoogte van het vliegveld Rijen. \lphen a. d. Rijn ABONNEMENTEN op: ADVERTENTIES in: HANDELS DRUKWERK bij: De Leidse Courant VAN LEEUWEN EMMALAAN 4 ROELOF ARENDSVEEN Geen consultatie-bureau zuigelin gen Wegens vakantie zal er op de dinsdagen 23 en 30 juli en 6 aug. a.s. geen consultatie-bureau voor zuige lingen gehouden wooden. 5 kg. 10.75 Verkrijgbaar aan on* bureau R1JPWETER1NG ADVERTENTIES in ABONNEMENTEN op: HANDELS DRUKWERK bij: De Leidse Courant P. WORTMAN ZUID WEG 8A In het psychiatrisch ziekenhuis „WILLEM ARNTSZ HOEVE" te Den Dolder (bij Utrecht) kunnen geplaatst worden: en ter opleiding voor het diploma Ziekenverpleging B. Deze opleiding bestaat uit een theoretisch- en praktisch gedeelte, welke beide in diensttijd worden gegeven. Het theoretische gedeelte wordt gegeven in het opleidingscen trum; het praktische gedeelte in de verschillende verpleegafde- lingen. Voor beide gedeelten van de opleiding worden roosters opge steld, die per 6 weken tevoren bekend worden gemaakt en zodanig zijn ingericht, dat men gedurende een periode van 6 we ken slechts 1 week 's avonds niet vrij is. De roosters zijn gebaseerd op een 5-daagse werkweek van 45 uur Bruto salaris: le jaars 181.50 per maand 2e jaars 198.per maand 3e jaars 233.per maand Bovendien: vrije kost, inwoning en geneeskundige behandeling en een bruto vakantietoeslag van 4% per jaar. Goede huisvesting, eigen kamer. Eerste dienstkleding gratis. Reiskosten voor bezoek aan het ouderlijk huis worden voor zover deze een bedrag van 2.50 per keer te boven gaan 2x per maand vergoed. Vakantie 18 werkdagen per jaar. Voor hen, die bereid zijn zich na het behalen van het diploma verder te ontwikkelen, bieden de psychiatrische ziekenhuizen goede vooruitzichten, ook in part-time functies. Tevens kunnen worden geplaatst: ter opleiding voor het diploma ziekenverpleging B. In- of extern. Bovendien kunnen 16- en ook 17'jarige meisjes zich nu reeds opgeven voor de in september aa opnieuw beginnende speciale vormingscursus. Een dagopleiding, waarin o.a. in de navolgende vakken lea wordt gegeven: kunstgeschiedenis en letterkunde; bloemenschikken en handenarbeid; spel en spelleiding en vrije expressie; groepsdiscussie; boekbespreking; geestelijke stromin gen; maatschappijleer; huishoudleer, naaien, wasbehandeling budgettering, e.d.; smaakontwikkeling, hygiëne en huidverzor ging; sociale zorg voor het kind; beginselen van de geestelijke gezondheidszorg en geestelijke hygiëne; elementaire verplegings leer, anatomie en E.H.B.O.; Nederlands, Engels en rekenen (in dien nodig); natuurkunde; muziekonderricht en volksdansen; gymnastiek. Verder worden ook excursies gemaakt. Behalve het schoonhouden van de woonruimte wordt er gedurende deze speciale vormingsopleiding geen andere arbeid geëist. Zakgeld: ƒ50.— per maand plus vrije kost. inwoning en geneeskundige behandeling. Verplicht bezoek aan ouderlijk huis eenmaal per 14 dagen reiskosten worden vergoed. Kerst-, Paas- en grote vakantie. Teneinde gegadigden en desgewenst hun ouders zo volledig mo gelijk in te lichten omtrent ons ziekenhuis, de daaraan verbonden opleiding tot verpleegster/verpleger met Staatsdiploma B en welke toekomstmogelijkheden er aan het bezit van dit diploma eventueel zijn verbonden, zijn wij op: woensdag 17 juli a.s. van 24 en van 7—8 uur n.m. in het Ge westelijk Arbeidsbureau, Raadhuisstraat 118, ALPHEN AAN DEN RIJN; en donderdag 18 juli a.s. van 24 en van 78 uur n.m. in het Ge westelijk Arbeidsbureau, Doezastraat 2A, LEIDEN. Zij die niet in de gelegenheid zijn naar Alphen a. d. Rijn of Lelden te ko men, kunnen schriftelijk solliciteren of inlichtingen verkrijgen bij de Geneesheer-Directeur, Dolderseweg 184, Den Dolder, (telefoon 03402—5341, toestel 222). Bij eventueel bezoek aan ons ziekenhuis in Den Dolder, worden de reis kosten 2e klasse vergoed.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 5