Oegstgeestse St. Willibrord-zangertjes verrasten met goede uitvoering heren weekenders BEWOGEN JAARVERGADERING SVLV AFDELING VOETBAL MEDISCHE DIENSTEN Scheepsberichten N.V SLAVENBURG'S BANK Naar eenheid onder de christenen De kwestie der Koerden Minister Luns naar Kameroen ONTPLOFFING IN HASTINGS Russische spion overgelopen VRIJDAG 12 JULI 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Gisteravond trad voor de tweede maal sinds de oprichting het jongens koor van St. Will/ibrord, onder lei ding van de heer A. J. Hoogenboom in het Parochiehuis te Oegstgeest voor het voetlicht. Op twee dagen na is het een jaar geleden dat de zan gertjes voor het eerst op een ouder avond optraden, zodat men nu in staat was een vergelijking te maken tussen dit eerste en tweede optre den. De aanwezigen hebben gister avond, ondanks een misschien wat schuchter begin, kunnen constateren, dat er onder de bezieflende leiding van de heer Hoogenboom fikse vor deringen zijn gemaakt. De keuze van het programma liep hier parallel mee. De heer Hogenboom sprak in zijn Zojuist ontvangen: EEN NIEUWE COLLECTIE in moderne kleuren OVERAL KIJKEN MAAR KOPEN BIJ. Haarlemmerstraat 172—174—179 Herenstraat 9 welkomstwoord o.a. over het veel zijdige doel van de ouderavond. Men kon kennis nemen van hetgeen de zangertjes presteren op buitenkerke lijk gebied, de ouders konden in het optreden de dank zien voor de steun die zij het koor verleenden, zonder welke steun er weinig te bereiken zou zijn! In het afgelopen jaar be leefde het jongenskoor diverse hoog te punten o.a. de uitvoering van de Miss a Festiva van A. Gretehaninoff tijdens de Kerstnacht, het optreden in Endegeest en de marinebedrijven en de deelname aan het koorfestival van de AVRO. Op dit festival be haalde het koor een djfer 7. Spreker deelde mede, dat op 22 augustus a.s. de jongens een dagje op stap gaan. Financiële steun voor deze dag is van haatte wefllkom. Nadat het koor de uitvoering ge opend had met het „Fier ails ridders voor de Koning" zong met een 4-tal religieuze werkjes „Ave Maria", het „Panis Angelicus", beide Gregori aans, vervolgens van Josquin des Prez „Verbum Supernum" en van Da Palenstrina „Jesu Rex Admirabi- lis". Na een tweetal werkjes van H. Purcell werden de prestaties allengs beter. Opvallend goed klonk het „Das klinget so herlich" van W. A. Mozart en er was terecht veel ap plaus voor „Daar was Laatst een meis je loos". Wij vonden het koor echter op zijn best in het 3-stemmige lied „Jan Hinnerik". De heer Hoogenboom kan terecht trots zijn op de fraaie uitvoering. Het koor beschikt over goede 9temmen, waaronder opval lend goede jongenssopranen. Na de pauze verleende het man nenkoor „St. Cecilia" zijn medewer king. De heer K. Rikkers zong op overtuigende wijze de aria „Mein glaubiges Herze" uit de Pfingstcanta- te van J. S. Bach. Jammer dat tij dens de uitvoering van „Tuba Mi- rum" solo kwartet uit Requiem van W. A. Mozart de vleugel wat „ont stemd" bleek te zijn! De avond werd besloten met het bijzonder pittig 3- stemmig Russisch liedije „Isjla Ma rina". Pastoor N. A. Comandeur reikte een 9-tal aannemingsplaatjes uit aan hen die hiermede thans officieel Md van het koor zijn, te weten: Peter Hoger- vorst, Robby Aber, Joop Bonnet, Bram Gordijn, Louis van Nieuwlands, Rob van Haasteren, Fonds Hageman, Roby Boes en Herbert Nouwens. Voor goede prestaties verkregen 6 sopranen en 6 alten de zilveren ko- ristenspeld n.L Xavier Dirks, Joop die Rooy, Henk Juffermans, Fonds Hage man, Albert Onderwater, Frans Knij- nenburg, Kees van Ley den, Jean Ma rie Bonnet, Robby Aber, Willem v. d. Meer, Anton Meyer en Henny Juf fermans. Afscheidsddploma's (vanwege muta tie van de stem) werden uitgereikt aan Willem van Woerden, Peter Dof- landier, FeLix Juliën en Leo van Leeu- ferhof, Frits de Rooy, Theo den Hol- wen. Zij worden lid van de „baarden- club" aldus de heer Hoogenboom. Pastoor Commandeur verklaarde blij te zijn dat de directeur de opvat ting huldigt, dat er geen beter, geen schoner jeugdbeweging is dan een jongenskoor. Het was een ..luister rijke" avond en wij willen de heer Hoogenboom gaarne proficiaat wen sen met hetgeen in 2J?2 jaar tijds be reikt is! Wie gebruikt maakt van de moderne snelwegen door het Nationale Yellowstone Park in de Amerikaanse staat Wyoming, kan op een gegeven moment op een beer-icade stuiten, zoals hier is uitgebeeld. De meesten heb ben het er evenwel graag voor over om te wachten tot moeder beer en haar kleintjes het veld ruimen en laten onderwijl hun camera's klikken Leiden en Omgeving Leiden In het komende week einde nemen de volgende artsen waar: Meel, Thorbeckestraat 5, tex. 22522; Van Gent, Plantage 14, tel. 22538; Wijdicks, Witte Singel, tel. 30177; Jansen, Rijnsburgerweg 29B, tel. 53024; Roodenburg-Vermaat, Bos- huizerlaan 8, teL 26655. Tandarts: D. Ph. U. van Wickevoort-Crommelin, Rijnsburgerweg 7, tel. 50468. Apo theek: Herdingh Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 20502 (Ook voor Lei derdorp). Alkemade en Leimuiden Dku Van der Werf, Koppoellaan 1, Rijp- wetering, tel. 01712-202 en dkt. Van Haselen, Kerkstraat 91, Oude Wete ring, tel. 01713-217. Alphen aan den Rijn Zuster Juffermans, Brittenruststraat 30 II, tel. 3540. Boskoop Dkt. De Wilde, tel. 2740. Wijkverpl. zr. Beks, tel. 2141. Hillegom Dkt. C. M. Wijkmans, Stationsweg 74, tel. 5771. Wijkverpl Zr. E. Snellenberg, M. Trompstraat 29, tel. 6316. Voor tandarts zie Noord wijkerhout. Katwijk a. d. Rijn Dkt. C. J. Hagen, tel. 3222. Apotheek: Prinses- sestraat 3, tel. 2755. Katwijk a. Zee Dkt. P. A. Vis ser, tel. 2023. Voor apotheek zie Kat wijk a. d. Rijn. Koudekerk a. d. Rijn Voor dok ter en zuster zie Leiderdorp. Bij on gevallen aan de Rijndijk tel. 01714- 278. Langeraar Zie Nieuwveen. Leiderdorp Dkt. H. Bakema, Hoofdstraat 2, tel. 24828. Wijkverpl. zr. Hoogvliet, Kom van Aaiweg 7, tel. 24909, b.g.g. 31297. Lisse Voor tandarts zie Noord- wij kerhout. Nieuwkoop Dkt. M. Sanders, Beatrixlaan 11, Nieuwkoop, tel. 01725 —555 en dkt. K. Gill, tel. 01726-2527. Nieuwveen Dkt. A. M. van Don gen, tel. 01723-101. Noorden Dkt. M. Sanders, tel. 01725-555. Noordwijk Dkt. Goudriaan, tel. 2333. Wit-Gele Kruis: zr. Hooymans, tel. 3388 of 2524. Apotheek Hoofd straat 59, Noordwijk Zee. Noordwijkerhout en De Ziik Dkt. B. C. C. Wösten, Kerkstraat 28, tel. 02533- 2285. Tandarts L. Caris, Herenweg 20, Noordwijkerhout, tel. 02533-2417. Wijkverpl. Wit-Gele Kruis, Rusthof 1, tel. 02533-2468. Oegstgeest Dkt. D. Held, Mare- laan 36, tel. 52255. Wit-Gele Kruis: zr. Van der Kleij, tel. 52426, b.g.g. 33773. Rijnsburg Zie Katwijk a. d. Rijn. Sassenheim Dkt. G. L. van Raaij, J. P. Gouverneurlaan 40, tel. 7777. Wijkverpl. Wit-Gele Kruis: zr. Groenestege, Hoofdstraat 82, tel. 7645 zr. Meijssen, Kerklaan 14a, Voor hout, tel. 02532-7796. Voor tandarts zie Noordwijkerhout. Valkenburg Zie Katwijk a. d. Rijn. Voorhout Dkt. W. J. Binnema, Churchilllaan 11, tel. 02532-7202. Warmond Zie Voorhout. Wassenaar Dkt. J. A. J. Pauli des, Van Zuylen van Nijeveltstraat 42, tel. 4561 en dkt. J. H. Jaarsma, Wittenburgerweg 106, tel. 9676 Apotheek Siderius, Langstraat 86, tel. 2142. Woubrugge Zie Nieuwveen. Zwammerdam Dkt. K. Gill, tel. 01726-2527. SCHULDEN VORMEN EEN ZWARE LAST „Het is de plicht van alle leden van SVLV na deze vergadering schouder aan schouder achter het bestuur te staan. SVLV lijdt aan een slijtage-proces, de teruggang naar de onderafdeling is een collectieve schuld. Er zijn fouten gemaakt op alle gebied, er zijn echter ook licht punten geweest in het afgelopen ver enigingsjaar; helaas worden deze lichtpunten verdrongen door minder prettige voorvallen. Een wedstrijd winnen is een kunst, groter kunst is het echter een nederlaag sportief te incasseren. In SVLV moet weer de oude vertrouwde geest van sportivi teit eh naastenliefde gaan heersen", aldus voorzitter J. M. Janssen in zijn openingswoord bij de algemene le denvergadering van SVLV afdeling voetbal. De heer Janssen was bijzon der fel in zijn openingswoord en ruim een half uur spuide hij zijn grieven naar de zeven en vijftig aan wezige leden. Er heerste tot gister avond een ongerustheid in deze ver eniging, de een was ontevreden over de ander, zoals dat veel voor komt in een vereniging, die moet degra deren. Elftalcommissie weggestemd De voorzitter gaf echter ieder de kans zijn mening te zeggen en hield deze zeer moeilijke vergadering strak in handen met het resultaat, dat de leden zelfs groter volmacht gaven aan het bestuur. De elftalcommissie, voorheen bestaande uit vijf leden, werd geheel weggestemd. De samen stelling van de elftallen zal in het vervolg geschieden door de trainer in samenwerking met twee vertrou wensmannen uit of aangewezen door het bestuur. Bij de bestuursverkiezing werd gekozen als secretaris de heer A. Ha gen met 37 stemmen, verder werden als bestuurslid gekozen de heren P. van Bohemen 33 stemmen, P. van Leeuwen 50 stemmen en G. P. A. Niersman 47 stemmen, deze laatste twee hadden reeds zitting en traden periodiek af. De heer Th. Sluys werd niet herkozen. Een voorstel van een der leden het bestuur uit te breiden met twee leden werd afgewezen. Het bestuur bestaat uit negen leden. In het jaarverslag deelde de secre taris mede, dat SVLV thans 275 le den en 200 donateurs telt. Het eerste elftal degradeerde naar de LVB, het tweede elftal werd kampioen, maar promoveert niet, daar de beslissings wedstrijd tegen WSB verloren werd, het zesde elftal werd ook kampioen, bij de jeugd behaalde het C-elftal een kampioenschap. In 1962 werd het eigen gebouwde clubhuis ge opend. Aan de competitie werd deel genomen door 6-seniorenelftallen, 4- junioren-, 4 adspiranten- en 4 pu- pillenelftallen. De contactavonden voor de jeugd waren een succes, de diverse bijeen komsten van de senioren werden zeer slecht bezocht. Financiële zorgen De heer H. Vogelezang bracht als penningmeester de grote financiële Alcor 10 rede Lorenco Marques; Aawean 12 te Montreal; Calamares 12 van Manzanillo naar Rotterdam; Izalco 11 te Tocopilla; Katelysia-t p 11 Madeira nr Curasao; Kermia-t 12 te Bahamas; Koningswaard-t 12 van Curasao nr Bachaquero; Maasdam 11 van New York nr Gal way; Maas haven 12 te Bremen; Montferland 11 te Las Palmas; Nieuw Amsterdam 12 te Southampton; Rijndam 12 te Le Havre; Towa 11 van Salvador naar Rotterdam; Westertoren 12 te Beira; Willem Ruys 12 te ms Messina; Won- sorari 12 te Napels; Zaanland 11 van Montevideo nr Santos. zorgen naar voren. Het aantal dona teurs is sterk teruggelopen, de pool- opbrengst was f 2.500,-, de recette f 1.850,-, de clubhuisexploitatie sluit niet, oorzaak hiervan is de strenge winter. Zonder voorkennis heeft de gemeente de terreinhuur met 40% verhoogd, SVLV heeft reeds bij de sportraad geprotesteerd. Het eigen gebouwde clubhuis vergde een be drag van f 19.500,-. Begin van dit verenigingsjaar had SVLV een batig kassaldo van f 3.000,-, thans een na delig saldo van f 500,-. Het nieuwe verenigingsjaar zal vele financiële inspanningen vergen. De gemeente leende voor de bouw van het clubhuis aan SVLV f 9.500,-, dit jaar moet met inbegrip van rente af gelost worden f 530,-. Voorschotena ren verstrekten een renteloze lening van f 6.000,-, hiervan zal dit jaar f 1.000,- moeten worden afgelost. Contributie omhoog; bezuiniging De vergadering ging vlot accoord met de verhoging van de contributie tot 60 ets voor spelende seniorleden per week en deed zelfs het voorstel tot verhoging van de consumptie in het clubhuis, hetgeen door het be stuur graag aanvaard werd. De kof fie wordt 30 ct en de „flesjes" 50 ets. Paal en perk zal er gesteld wor den aan het zoekraken der ballen. Dit jaar gingen voor f 75 speelballen de „bosjes" in. Ver na middernacht sloot de voor zitter de vergadering, die bijzonder verhelderend had gewerkt en die het begin kan zijn voor een goed jaar, daar alle „oud zeer" en „ver meend zeer" uitgepraat is en even als afgelopen jaar de geest van SV LV naar buiten trad in het eerste elftal, zal dat ook dit jaar kunnen geschieden en waarschijnlijk met be ter succes. ALPHEN AAN DEN RIJN Koninklijk brons voor rondslijper A. Vermaak Burgemeester Bruins Slot heeft gisteravond in de kantine van de Motorenfabriek „De Industrie" van D. en Joh. Boot n.v., aan de heer A. Vermaak in verband met zijn veer tigjarig arbeidsjubileum, het Konink lijk brons op de revers gespeld. De directeur de heer P. Boot sprak de jubilaris die in gezelschap was van zijn echtgenote en kinderen har telijk toe, waarbij hij er op wees, dat de heer Vermaak zich heeft we ten op te werken tot een uiterst be kwaam rondslijper. Hij prees voorts zijn aanpassingsvermogen alsmede zijn arbeidzaamheid en stipte werk methode. Namens de directie bood spreker een geschenk onder couvert aan als mede de gouden draagmedaille met oorkonde van de Maatschappij van Nijverheid en Handel. Burgemeester Bruins Slot noemde het een voorrecht voor een bedrijf te kunnen beschikken over vakmen sen van een kwaliteit als de heer Vermaak, die er aan heeft bijgedra gen, dat de Industriemotoren in scheepvaart kringen zo'n uitstekende naam hebben. Vervolgens reikte Al phens burgervader dé koninklijke onderscheiding uit. Hierna sprak de bedrijfsleider de heer J. P. Castelein waarderende woorden tot de heer Vermaak, die hij een pretttig collega noemde, ie mand die men een werkstuk kan toevertrouwen. Namens de ondernemingsraad wa ren het de heren Brunee en Van Leeuwen die gelukwensen aanboden en geschenken. De heer Brunee KORT RAPENBURG 20, TELEF. 26405 (Advertentie) noemde het een voorrecht met de jubilaris te mogen samenwerken. Ook mevrouw Vermaak werd in de hulde betrokken, zij ontving van directie en personeel bloemstukken. Het verdere gedeelte van de dag heeft de jubilaris in zijn woning nog vele blijken van belangstelling van vrienden en bekenden mogen ont vangen waardoor deze dag voor de heer Vermaak tot een onvergetelijke is geworden. LEIDSCHENDAM NOG DEZE MAAND ZWEMBAD De leden van die gemeenteraad hebben gisteravond een gezamenlijk bezoek gebracht aan de uitbreidings plannen in Leidschendam-Noord. Veel belangstelling ging uit naar de enorme woningbouw in dit nieuwe gedeelte van de gemeente. Een groot terrein is daarbij gereserveerd voor particuliere woningbouw. Ook voor openbare gebouwen en scholen en kerken is volle amdacht besteed maar vooral hadden de raadsleden grote in teresse voor het in aanleg zijnde zwembad waarover al sinds jaren is gepraat. De wethouder Van der Laan deeldie mede dat het zwembad waar schijnlijk reeds op 20 juli a.s. in ge bruik genomen kan worden. De be nodigde kleedgelegenheden zijn reeds aanwezig. Er zullen 12 wisselcabines voor dames en een gelijk aantal voor de heren komen met het benodigde sanitair. Het hulpzwembad is verkre gen door een gedeelte van de grote vijver in het recreatiegebied op de grens van Voorburg en Leidschendam hiervoor te bestemmen. Er komt ook een kikkerbad, maar ook de geoefen de zwemmers krijgen een pracht ge legenheid met een goede spring plank. Het bad zal een diepte heb ben van 2 tot 31/* meter, geheel om geven door een speelweide. Volgens berekening zal de toe gangsprijs 45 cent voor volwassenen en 30 cent voor kinderen bedragen. MAN MET VIJL GESTOKEN In de Queilijnstraat te Amsterdam heeft gisteren de 51-jarige J. D. de 42-jarige monteur H. B. met het uit einde van een zaagvijl tweemaal ach ter het Mnkeroor gestoken. Een uur tevoren had J. D. voor zijn woning in de Queilijnstraat een twistgesprek gehad met zijn stiefdochter, de 16- jarige S. B. en haar vriendin, de 17- jarige K. B„ de dochter van H. B. De twist was ontstaan doordat J. D. zijn stiefdochter verboden had met haar vriendin om te gaan. Om zijn vermeend gelijk kracht bij te zetten sloeg hij de vriendin tegen de grond en sleepte haar vervolgens bij de ha ren over de straat. Daarna wilde hij ook zijn stiefdochter „straffen", maar die had inmiddels wijselijk de vlucht genomen. Toen H. B. hierop naar de ambtenaar was gegaan om te protes teren tegen de mishandeling van zijn dochter, greep J. D. zonder enig commentaar de vijl en bradht hem hiermee twee steken toe. Omwonenden, die de ruzie hadden gadegeslagen, hadden inmiddels de politie gealarmeerd. Het slachtoffer werd naar het Weesperplein-zieken- huis vervoerd. Na daar te zijn be handeld kon hij naar huis gaan. De ambtenaar werd op het bureau Pie- ter Aertzstraat in verzekerde bewa ring gesteld. Onder auspiciën van de Wereld raad van Kerken zijn in Montreal geleerden van de Protestantse, Angli caanse en Orthodox kerken uit de gehele wereld bijeengekomen om te bestuderen, waarom de christenheid is uiteengevallen in meer dan 200 groeperingen. De conferentie is de vierde van deze aard. Zij wordt ge houden in de McGill universiteit in Montreal, is woensdag geopend en zal tot 26 juli duren. Er nemen meer dan 300 afgevaardigden aan deel en 150 speciale vertegenwoordigers of waarnemers, onder wie katholieke priesters, die daartoe zijn aangewezen door het secretariaat voor de chris telijke eenheid van het Vaticaan. Op de conferentie worden de theo logische en historische oorzaken be studeerd, waardoor de christenen ge scheiden werdena Gezocht zal wor den naar mogelijke wegen naar een heid. De conferentie van Montreal is tien jaar lang voorbereid door vier theo logische commissies, gesteund door ongeveer 80 regionale groepen god geleerden. De voornaamste sprekers zijn prof. Roger Mehl van de universiteit van Straatsburg en de katholieke aarts bisschop van Montreal, Paul-Emile karinaal Leger. De sociale en economische raad van de Ver. Naties heeft donderdag een Sow jet-Russische poging ver ijdeld om op de agenda van de ver gadering in Genève 't punt te plaat sen van beweerde volkerenmoord op de Koerden in Irak. De raad ver wierp het Sow jet-Russische voor stel om de Iraakse regering te ver oordelen en er bij deze regering op aan te dringen onmiddellijk alle ope raties tegen de Koerden stop te zet ten, met 13 tegen 5 stemmen. Irak heeft donderdag aan de Sow- jet-Unie verzocht op te houden zich met zijn zaken te bemoeien en de Sowjet-Russische' beschuldiging over Syrische hulp bij de operaties tegen de Koerden in Noord-Irak verwor pen. Rusland had woensdag Syrië, Turkije en Iran er van beschuldigd zich te mengen in de Iraakse strijd tegen de Koerden. Minister J. Luns heeft donderdag van de EEG-ministerraad machtiging gekregen om als voorzitter van de raad op 20 juli te Yaoende (de hoofdstad van Kameroen) namens de gemeenschap het nieuwe associa- tievedrag met achttien onafhankelij ke Afrikaanse landen te onderteke nen. Minister Luns gaat overigens twee maal zijn handtekening onder het verdrag plaatsen. Hij zal ook voor Nederland als lidstaat van de ge meenschap tekenen. Als gevolg van een zware ont ploffing zijn donderdagavond in de Eng. kustplaats Hastings omstreeks 30 mensen gewond en een aantal hotels, restaurant en winkels zwaar beschadigd. Na de ontploffing, die naar wordt verondersteld is ontstaan door een lek in een gasleiding, ont stond brand. De politie heeft een gedeelte van de stad ontruimd. Volgens de politie zijn meer dan 20 gewonden overgebracht naar het ziekenhuis. Hun verwondingen zou den echter niet van ernstige aard zijn. Naar donderdagavond in Londen is vernomen, is een belangrijke Rus sische spion naar het Westen over gelopen Hij wordt zwaar bewaakt om mogelijke Russische vergeldings maatregelen te voorkomen. Aan persbureaus en dagbladen is in een officiële brief verzocht de naam van de agent niet bekend te maken in verband met de nationale veiligheid en omdat zijn leven in ge vaar is. De Russische spion zou een sleutel positie hebben bekleed bij de Russi sche veiligheidsdienst. De Russiche agent bevindt zich in Engeland. Hij zou „zeer belang rijke" inlichtingen aan de Britse ge heime dienst verstrekt hebben. Mevrouw Ambatielos had succes Eerste minister Pipinelis van Grie kenland heeft donderdag op de Griekse ambassade in Londen me vrouw Ambatielos, de Engelse echt genote van een Griekse gevangene, volgens de gemelde toezegging ont vangen. Twee afgevaardigden van de Labourpartij woonden de ont vangst bij. Mevrouw Ambatielos pleitte voor de vrijlating van haar man, Tony Ambatielos, een gewezen leider van de Griekse zeemansbond, die al zes tien jaar in een Griekse gevangenis zit. Bij het verlaten van de ambassade zei zij, dat „de eerste-minister haar dringend verzoek aan koning Paul zal overbrengen". Eén van de Labour-afgevaardigden, Lipton, verklaarde optimistisch ge stemd te zijn over het resultaat van de bijeenkomst. MUITERIJ OP EILAND Op het eilandje Pulau Senang, 20 km van Singapore, zijn vandaag ruim 500 gevangen in opstand gekomen. De commandant van het eiland werd zo zeer mishandeld dat hij later over leed. In een onbevestigd bericht wordt gezegd dat ook een Maleise bewaker is omgebracht en dat op één na alle andere bewakers gewond zijn geraakt. De gevangenen waren tijdelijk heer en meester op het ei land, maar 600 man politie herstelde naderhand de orde.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 4