VAKANTIEADRES DE SISSENDE SAMPAM! HET OFFER Voorstellen van B. en W. aan gemeenteraad Slagroom 'NSKÖ: slate»arrar.s; SÏÏSÏssszwarsSK 0°i*-^sc« VOORLOPIGE GEMEENTERAAD VAN „HET DORP" BESPREEKT BOUW DE LEIDSE COURANT Slagroom VRIJDAG 12 JUU 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 1 LEIDERDORP deze momenteel wordt volgestort, doch het dempen nog niet geheel is voltooid, stellen b. en w. voor het visrecht op het water van de kleine zandput voor de tijd van ten hoogste een jaar te verthniren aan de heer G. Vos te Leiden. De huurprijs zou ge- Voor de eerstvolgende vergade- de te huisvesten secretarie. Wanneer st©ld worden op 50 ring van de gemeenteraad van Lei- dit plan gereed zal zijn gekomen zal derdorp heeft het college van b. en het worden besproken met de com- Aankoop gronden van w. de volgende voorstellen inge- missie voor openbare werken. Kwakernaak. diend. Huurverhoging. Met de heer K. Kwakernaak te Tweede rioolinstallatie Leiderdorp is overeenstemming be- de werkdagen aan te brengen, heeft B. en w. stellen de raad voor de reikt over de aankoop van verschil- nu tot algemene overeenstemminr re- De bestaande rioolwaterzuivermgs- huurprijs van het complex van 24 lende percelen grond met opstallen, inrichting zal in de nabije toekomst woningen aan het Van Leeuwenpark gelegen aan en nabij de Zykiyk en gezien de reeds getuime tijd ge- met ingang van 21 juli te verhogen de provinciale weg nr. 5. leden begonnen realisering van het met q>10 per woning per week. Deze gronden zijn gelegen in het De staatssecretaris van Onderwijs, uitbreidingsplan Zijllaan en Meije- Aangezien het hier woningen betreft uitbreidingsplan. De gronden zijn Kunsten en Wetenschappen, mr. Y. wLwit VJGr Programma s over polder ontoereikend worden Het waarvoor een bijdrage uit 's Rijks verpacht aan de Firma Kwakernaak crhoiten hepft thane «„u v™- y fr de ..Zomer- oorspronkelyke plan van het college kas wordt verstrekt stelt de minister en Zonen. De gemeente zal voor de Scholten heeft' thans ook voor de wedstryd In deze rubriek werd de van b. en w. om op een terrein, ge- ^e huurprijs vast. B. en w. waren aankoop van vorenbedoelde gronden zondagen, enige wijzigingen legen tussen de Hoogmadeseweg en aanvankelijk van mening, dat niet een bedrag van 550.000 dienen te schema vastgesteld. Rijksweg 4a, een tweede installatie tot huurprijs verhoging diende te wor- betalen, terwijl als vergoeding voor te bouwen, is vanwege de gebleken den overgegaan. de pachtontbinding een bedrag van ongeschiktheid van dit terrein ko- f 200.636,28 is overeengekomen. De nis\Trie ^^an" Onde^bs Tuniten men te vervallen. Evenmin is een Verhuur visrecht. „,11^ iuscerie van unaerwijs, ivunsten gesuggereerde uitbreiding van de bestaande installatie in staat de moeilijkheden op lange termijn op verzocht het visrecht in de kleine een jaar verpacht worden aan de te lossen. Derhalve zuilen b. en w. zandput te mogen huren. Aangezien Firma Kwakernaak en Zonen. elders een gesohlikte plaats zoeken voor de bouw -van de tweede instal latie, waarvoor zij een krediet van 25.000 beschikbaar willen stellen. Radiozendtijden vanaf 1 oktober gewijzigd Het overleg, dat einde april 1963 begon en waarin besloten werd de zendtijd van de VPRO te verruimen tot 10 uur per week en de nodige wijzigingen in het zendschema voor Donderdag. De KRO had een voor de zomer afwisselend program ma. Vóór het nieuws en een actueel De staatssecretaris van Onderwijs, Brandpunt startte men met een se- Bij aardbeien water. Ook a.s. zondag begint het programma al om drie uur met mo tor- en watersport en uiteraard wiel rennen zoals ook op de voorafgaan de avonden, 's Avonds is er de VARA met iets over valsspelers, daarna met vier solisten van het Nederlands danstheater en een nieuwe detective met Perry Mason. het kijker getest op zijn kennis over ons eigen land en dus moest men goed zijn ogen de kost geven. We kunnen uiteraard niet onthullen, welk oud Hierin is de zendtijd, naar het mi- stadje getoond werd, opgebouwd uit eronden zullen zolann de eemeenle ;;*,st.ene ,_van 0nde™«s. Kunsten en fragmenten van vier bekende ste- femS n^ehreftvoor aeSriTche We'en^aPP™ mededeelt, minder den. Men kan alsnog raden en mee t niet nodig neett vooi agrariscne verbrokkeld dan nu het geval is.-Met dmgen naar in uitzicht gestelde Drii- De heer G. Vos^te Letden tajft vooste thnr van behoud van de geëigende tyden voor zen „Wie eenmaal uit Vet schade Aetherklankp,, de uitzending van kerkdiensten zul- eet is niet de titel van een toneel- rWlliltWil len de omroeporganisaties een stuk, dat men op donderdag zou ver meer aaneengesloten zendtijd hebben wachten, maar van een Duitse t.v. hetgeen aan de programma-opbouw film in drie delen. Ouderen kennen ten goede komt. Tevens is nog een romans van Hans Fallada als b.v. kleine verandering aangebracht in „Kleine man wat nu?" en van deze het schema voor de werkdagen. De auteur stamt ook de film in kwestie, morgenwijdingen van de VPRO op Hoezeer boeiend op bepaalde pun- Neutrale kleuterschool ZATERDAG 13 JULI 1963 HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00-24.00 KRO. den verzet van 10 uur naar 9.40 uur waren en hoezeer ook niet storende overdrijvingen aan de orde waren, De nieuwe zendtijdverdeling zal in w.e vragen ons toch af, of de kijker werking treden op 1 oktober 1963. Dit niet a_l te veel film krijgt te door- Aangezien het bestuur van de „Ver eniging voor Neutraal Kleuteronder- plaatsing in Het Dorp zal een groep worden gekozen. wijs by het verlaten van t school- vaI1 30 tot 50 gehandicapten worden narissen zullen regelmatig met de gebouw aan de Plantage als voor- samengesteld. Die groep wordt bin- bouwcommissie overleg gaan plegen, waarde heeft gesteld, dat er snel n nenkort uitgenodigd om waar- Op deze wijze wordt bereikt dat, nieuw gebouw voor in de plaats zou schijnlijk in september a.s. een wanneer de bewoners hun intrek in jstaan in Hp7. m komen, en aangezien geen bouwver- werkvergadering bij te wonen in een Het Dorp nemen, zij ervan verzekerd breD& de zendtyd staan in deze maanden, gunning voor een vast schoolgebouw daart0e geëigend oord in het een- zijn dat zy daadwerkelijk betrokken v?,n de V 4 de vrydagavond op korte termijn zal afkomen, heeft trum vans het Iand. zjjn geweest bij de bouw. .„ta»hr„,a het college de bouw van een semi- permanente school overwogen. De Dokter Klapwijk zal daar met de plaats van dit gebouw zal nog na- groep de hele opzet van Het Dorp der worden aangewezen. Het college doornemen. De volgende dag zal er verzoekt deraad de benodigde gel- een gedachtenwisseling plaatsvinden, den beschikbaar te stellen. Katholieke kleuterschool Het bestuur van de katholieke kleu terschool stelt reeds vanaf 1957 po- waarbij de toekomstige bewoners hun mening over de plannen kunnen geven. De architecten van Het Dorp prof. ir. J. H. van den Broek en J. B. Bakema zullen daarbij aanwezig zijn. - - Het ligt voorts in de bedoeling om gingen in het werk om tot de bouw dezc representatieve groep - die van een eigen school to komen. Na aan de hand van de ingediende for- de verhuizing van de Ericalaan, die mulieren wordt samengesteld - een noodzakelijk was geworden door de voorl0pige gemeenteraad voor Het groei van deze school, nam men Dorp samen ,e stellen. Tevens zal noodgedwongen de intrek in huize dan een tijdelijk burgemeester en een „Voordorp De staat waarin dit ge bouw verkeert is namelijk dermate bouwvallig dat de inspectrice van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, op verzoek van het schoolbestuur ontboden, de bouw van een drieklassige kleuterschool aan de Mauritssingel op de urgentie- lijst scholenbouw 1962 heeft ge uitgebreid wordt tot een uitzending Woensdag. Bij de VARA is weer van 1621 uur; bovendien krijgt de v.ee^ geschoten, al was het dan op VPRO op de andere zender (waai- ook hier vragen we, of ook dat over de KRO en de NCRV uitzen- 20 maar moet doorgaan in een tijd den) 2lh uur zendtijd op donderdag dat de mensen toch al zo geënerveerd van 11.45-14.15 uur. Morgenwijding 2!-jn- En als er niet geschoten wordt maandag (om de andere week) en op z^n dan de filmfragmenten die Jan woensdag, vrijdag en zaterdag van Blokker opdist, niet al te kort en 9.40—10 uur, de tijden van de dag- daardoor onbevredigend? Voor de openingen van deze omroep op dins- lesf _was het programma zomers al- anderd van 7.508 uur. Het korte tertei- vooravondprogramma op woensdag en zaterdag van 19.3020 uur en het Dinsdag. „Fidelio", de enige ope- vrijdagavondprogramma van 22.40ra van Beethoven, is door de KRO 23 uur van de VPRO komen te ver- ,m filmversie op het beeldscherm ge vallen. DE VRIJE ZATERDAG VOOR SCHOLEN Het gemeentebestuur van Amster dam is niet bereid om met ingang plaatst. Aangezien echter aan de wo- van de cursus 1963-1964 de school- ningbouw een dergelijke prioriteit vrye zaterdag volledig in te voeren, wordt verleend, dat de benodigde Dit heeft de wethouder voor het vergunning niet binnenkort te ver- onderwijs, dr. P. J. Koets, vandaag wachten valt, is de enige oplossing de op een laatste raadsvergadering voor bouw van een houten kleuterschool, het zomerreces, die tot diep in de Het bestuur van de kleuterschool nacht voortduurde, meegedeeld, rae- heeft voor de bouw van dit semi- de naar aanleiding van een ingeko- permanerate gebouw het benodigde men adres van de afdeling Amster- krediet aangevraagd. dam der Nederlandse Onderwijzers vereniging en van de Amsterdamse Uitbreiding gemeentehuis. Bestuurdersbond. In de adressen werd verzocht m.i.v. van het nieuwe B. en w. stellen de raad voor op- schooljaar voor alle takken van het dracht te geven tot het maken van onderwijs de schoolvrije zaterdag een schetsplan voor de uitbreiding volledig in te voeren., van het gemeentehuis, die noodzake- De Protestants-Christelijke Onder, lijk is geworden door-de groei van wijzersbond had zich bij het adres de NOV aangesloten. Twee personen bij spelevaren verdronken GROEP UIT ALPHEN EN LEIDSCHENDAM De proef, die Amsterdam nu en kele jaren heeft genomen met alleen schoolvrije zaterdagen van paas- tot herfstvakantie voor kleuter- en lager onderwijs, noemde de wethouder vol ledig geslaagd, omdat z.i. bewezen is dat dit kan zonder dat het onderwijs wordt geschaad. Dr. Koets verklaarde zich bereid een breed opgezette studie-commis- In de recreatiepias „De IJzeren sje te stellen om een advies over Man" bij Vught zijn donderdagmiddag ^et verder doorvoeren van de vyf- omstreeks vier uur twee personen daagse schoolweek uit te brengen, verdronken, toen het bootje waarin Jys dit rapport alle facetten vol- zij zaten, omsloeg. Zij behoorden toi ledig behandelt en eensluidend ad- een gezelschap uit Alphen aan den vjes inhoudt, zijn b. en w. bereid de Rijn en Leidsehendam, dat met de stap naar de vijfdaagse schoolweek bus op stap was en hier enige tijd me^ ingang van het schooljaar 1964. kwam verpozen. Een van de slacht xggs te doen. Wij willen echter geen offers, de 21-jarige J. Vrolijk uit verdere proeven meer nemen. De Alphen aan den Rijn, werd na tien huidige regeling zal dus voorlopig minuten gevonden. Een arts uit definitief worden", aldus dr. Koets. 's-Hertogenbosch paste kunstmatige ademhaling op hem toe die echtei niet meer mocht baten. Na ander half uur werd ook het stoffelijk over schot van de 25-jarige C. Keuken meester uit Leidsehendam gevon den. naar Uw Zendt uw naam en volledig huis- en vakantie adres met datum van vertrek en thuiskomst aan de abonnementenafdeling van De Leidse Courant, Papengracht 32, Leiden, telef 20935. Wij zorgen er voor dat U dagelijks uw krant in uw vakantieverblijf ontvangt. Voor het buitenland worden alleen de portokosten in rekening gebracht. bracht. Dat was iets bijzonders, niet zozeer om de muziek die prachtig doorklonk, maar om het natuurlijke buitendécor, waarin het drama zich afspeelde. Een merkwaardigheid was, dat de acteurs en zangers niet 9teeds in hun mondbewegingen bij het zin gen werden gevolgd. Soms was de camera gericht op de actrice, waar bij de kijker moest veronderstellen dat de speelster in gedachten was bij haar, die zong. We kunnen gewa gen van een geslaagde poging de opera in filmvorm te vangen. Ver der laten we vooralsnog de vraag onbeantwoord, of de Redemptoristen pater P. Wesseling wel de meest in dringende epiloogspreker van de KRO is. Maar alle begin is moeilijk. Komende uitzendingen. Van avond biedt de AVRO een muzikaal kwartier met de Amerikaanse orga nist en pianist Douglas Duke en daarna meer dan een uur show, on der meer met Sacha Distel. Zater dag vanaf drie uur is er de NCRV met heel wat verscheidenheid, hope lijk ook met uitschieters. Er komt een t.v.-sketch over „de donor" met Joop Doderer, verder een film over de geheime brigade van Scotland Yard en iets over vacantie aan vis- 14 Bij aardbeien Aan boord van Hr. Ms. jager Hol land die in Den Helder ligt, zijn drie lichte gevallen van paratyfus gecon stateerd, zo heeft de Marinevoorlich tingsdienst meedegedeeld. Aangezien de bemanning van Hr. Ms. schepen voorlopig gevaccineerd is tegen pa ratyfus zal een eventuele besmetting in het algemeen slechts lichte gevol gen hebben, zo voegt de Marvo hier aan toe. Derhalve bestaat er volgens de Marvo geen reden tot ongerust heid. Voor het onderzoek zal zijn af gesloten, wat niet eerder dan a.s. maandag verwacht kan worden, zal bij wijze van voorzorgmaatregelen geen der opvarenden van Hr. Ms. (Advertentie). Holland Den Helder mogen verlaten. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Klass. gram. 7.45 Geestelijke lie deren. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte gram. 9.00 Djinn, gevar. progr. 12.30 Meded. ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.33 Lichte gram. 12.55 Kath. nws. 13.00 Nws. 13.15 Platennws. 13.20 Lichte gram. 13.45 Licht instrum. trio en sol. 14.05 Voor de jeugd. 15.00 Viool met rit mische begeleiding gr. 15.15 Tiere lantijnen Tops, herh. van hoogtepun ten uit 6 jaar Tierelantijnen. 16.00 Reportage Atletiek Zeslandenwed- strijden te Enschede. 16.10 Als de dag van gisteren, klankbeeld. 16.40 Lichte gram. 17.15 Gouden Platen Kabinet. 17.30 Boekbespr. 17.40 Licht instrum. octet. 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Roulette: veertiendaags spel letje met gram. 18.50 Voor de kleu ters. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.22 Tour de l'Avenir 1963, nabeschouwing. 19.30 Licht instrum. ensemble. 19.50 Gram. 20.00 Holland Festival 1963: Residentie-ork. en sol.: klass. en mo derne muz. 20.45 Klass. gram. 21.00 Snipperavond: lichte gram. 21.40 Operetteklanken gr. 22.20 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Wij lui den de zondag in. 23.00 Klass. en mod. ork.muz. gr. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtend- gymn. 7.20 Soc. strijdlied. 7-23 Lichte gram. (7.35 Van de voorpag., praat je). 7.45 Elektronisch orgelspel. 8.00 Nws en soc. strijdlied. 8.18 VARA's boottocht 1963, reportage. 8.25 Lichte gram. 8.50 Wegwijzer, tips voor va kantie en snipperdagen. 9.00 Postdui- venber. Aansl.: gymn. voor de vrouw. 9.10 Vrouwenkoor. 9.30 Klass. gram. 9.45 Buitenl. weekoverzicht. VPRO: 10.00 Samen thuis, lezing. 10.05 De raadselachtige spiegel: de bijbel als inspiratiebron van de kunst. VARA: 10.20 Klass. gram. 10.45 Rotonde: ge- var. progr. 12.15 Licht instrum. trio. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. Aansl.: Postduivenber. 12.34 Actueel sportnws. 13.00 Nws. 13.15 VARA- Varia. 13.20 Tijd voor teenagers. 14.10 Multiplex, progr. voor de twintigers. 14.45 Radio Jazzclub. 15.15 Spelende kinderen zijn gelukkige kinderen, le zing. 15.30 Belcanto: De Metro-politan 1935-1945: Operamuz. gr. (In de pau. ze: 16.30 Boekbespr.). 17.30 Radio- weekjournaal.18.00 Nws en comm. 18.20 Promenade-ork.: amusements- muz. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Engelse melodieën in Nederland, muz. lezing. 19.50 Mod. gram. 19.55 Deze week, praatje. VA RA: 20.00 Nws. 20.05 Disco-Festival. 21.00 Soc. comm. 21.15 Trefpunt We nen: Weense melodieën gr. 21.45 Ramblers Hitparade. 22.15 Sportnws. 22.30 Nws. 22.40 Als de klok dertien slaat, hoorspel. 23.10 VARA's boot tocht 1963 met m.s. Kenau: NATO- Taptoe te Arnhem. 23.40 Honderd jaar vrijheid, lezing. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NCRV: 15.00 Verhalen van Dickens, film. 15.25 Filatelistisch allerlei. 15.45 Amusementsork. 16.00 Afgedankt en weer ontdekt, filmimpressie van de vlooienmarkt in Parijs. 16.15 Teuf Teuf, tekenfilm.' 16.30 Dier in 't vi zier, maandelijks progr. over dieren. 17.00-17.40 Voor de kinderen. 19.30 De Graaf van Monte Cristo, film. feuilleton (deel 5). NTS: 20.00 Jour naal en weeroverzicht. NCRV: 20.20 Memo. 20.30 De Donor, TV-sketch. 21.05 Geheime brigade, TV-film. 21.55 Lucille Ball: Vakantie aan viswater, vakantiefilm. 22.45 Morgen is het zondag. NTS: 22.50 Journaal. 22.55- 23.05 Filmverslag Tour de France. door: E. Kraatz 33) „Ik wil toch alleen jouw geluk." Toen barstte hij in een snijdende lach uit en probeerde zich van haar handen te bevrijden. ,Ah, daar heb je 't weer. Mijn ge luk! Ja, dat liedje ken ik", antwoord de hij spottend. „Iedereen is op zoek naar mijn geluk. Hartroerend hoor. „Wil je alsjeblieft gelukkig worden als 't maar niet met mij is", zeggen ze allemaal". Hij wilde zich weer omdraaien maar Gisela hield hem krampachtig vast. „Zo bedoel ik het niet, Mar tin", jammerde ze bijna. „Werkelijk niet? Jammer dat je het bewijs voor die bewering niet ge ven kan". „Bewijs?" „Juist, ja; het bewijs. Als je tegen me zei: „ik wil je vrouw worden als jij dat graag wilt", dan zou ik mis schien geloof schenken aan al die be leefde beweringen." Het werd stil in de kamer. „Maar je wilt het helemaal niet graag", fluisterde Gisela tenslotte. „Vindingrijk ben je ook al bij het zoeken van uitvluchten". Haar ogen vulden zich met tra nen. Ze slikte en zei toen langzaam en zonder de blik van hem af te wenden: „Wanneer jij het werkelijk graag wilt, ben ik bereid je vrouw te worden". „Dank je, Gisela, dank je. Dat is lief van je. Je bent dus bereid, pre cies zoals een offerdier dat naar het altaar geleid wordt", spotte hy. „Ge lukkig ben ik niet zo wreed om je aan dat woord te houden. Mag ik nu gaan?" „Je wilt niet wreed zijn maar het zou een wreedheid zijn als je zo van me weg ging", hakkelde Gi sela met trillende lippen. „Je mag niet al te veel van me verlangen", zei hij nu heftig. „En be denk dat ik al eerder een bittere te leurstelling heb doorgemaakt.' „Maar dat was heel anders. Van Ruth hield je". „Anders was het dat geef ik toe", antwoordde hij wat rustiger. „Wie weet of ik je nu al gevraagd had mijn vrouw te worden als nu ja, we weten allebei waarom ik dat toen deed. Maar Hij stokte en zocht naar woorden. In geen geval mocht hy haar laten merken dat hij in dit uur eensklaps ontdekt had hoeveel hij van haar hield. „Maar ik mocht je altijd al erg graag", ging hij toen verder. „En deze laatste weken wa ren zo mooi. Ik kreeg de indruk dat ook jij wel wat om mij gaf. En ik was begonnen te gelvoen dat je zelfs van dat je in ieder geval aan de ge dachte gewend was geraakt met mij te zullen trouwen. En dat dat maakte me gelukkig". „Hoe kon ik aan die gedachte ge wend raken terwijl ik toch wist dat je niet verliefd op me wasant woordde ze. „Niet verliefd" voer hij uit; maar beheerste zich direkt weer. „Nu ja, laten we daar maar over ophouden. Dat leidt toch tot niets. In ieder ge val kan ik mijn leven niet meer zon der jou indenken. Je hoeft dus hele maal niet zo verbaasl te zijn dat deze nieuwe slag me hard treft en me bit ter maakt. Met jou gaat voor mij de laatste maal mijn hoop op geluk ver loren", eindigde hij neerslachtig en wilde zich weer omdraaien. Maar Gi sela had moed gevat en langzaam en duidelijk herhaalde ze dezelfde woor den van daarnet. „Ik zeg je nog eens, Martin, dat ik wens geen offer, dank je". „Het is geen offer". Hij glimlachte triest en streek haar over het haar. „Jy lief kind. Straks ga je me nog uit louter opofferingsgezindheid je diepe liefde verklaren". Ze liet zijn arm los en deed een pas achteruit. „Ik heb van het eerste begin at van je gehouden", zei ze met vaste stem en keek hem recht aan. Als versteend bleef hij staan. Het leek zelfs of hij geen adem haalde. „Gisela; meen je dat?" vroeg hij eindelijk hees. Ze zweeg en keek hem aan en haar ogen waren zo welsprekend dat hij met een half verstikte juichtkreet „Gisela!" zijn beide armen uitbreid de en haar aan zijn borst trok. Stijf hield hij haar omvat en streelde met zijn lippen haar haar. Toen boog hij zacht haar hoofd achterover en vroeg nogmaals, zacht erf dringend: „Gisela, is het werkelyk waar?" Ze knikte zwijgend maar haar ogen straalden. „Een offer kan ik niet verdragen, Gisela". Ze glimlachte; en hij wist dat het geen offer was. „En toch wou je me laten gaan?" „Ik dacht dat je helemaal niet op die manier om me gaf maar me niet wilde verraden", fluisterde ze. Langzaam drukte hij zijn mond op de hare, zacht, maar al gauw vol ver langen en overgave, en hun eerste kus scheen eindeloos te gaan duren. Totdat hij diep ademhaalde, en daar na elk plekje van haar gezicht met snelle, innige kussen bedekte. Fluis terend stamelde hij er tussendoor: „Je bent werkelijk van mij? Mijn liefste, allerliefste lieveling! Je maakt me zo gelukkig. En bijna had je me weggejaagd. Hoe durfde je! Gisela. was het dan zo moeilijk me in je hart te laten kijken?" Ze knikte weer, vleide zich nog vaster tegen hem aan, en zei fluis terend: „Maar toen ik merkte, dat het je toch niet zo gemakkelijk viel om weg te gaan als ik gedacht had, toen vond ik de moed het geluk te grijpen". EINDE.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2