ti®-3 eejien (Jeuqeot CIRCUS KRONE KOMT MAANDAG IN 140 WAGONS NAAR LEIDEN Behang Zó zet u tijdelijke werkkrachten JONGE OEGSTGEESTENAAR AAN HET WERK BIJ HERSTEL VAN DOUSADJ Adverteren doet verkopen kantoorbediende (vrij) leerling-verkoopster WOENSDAG 3 JULI 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 Bij de foto: leden van het Italiaanse Bo gis-trio in actie met een 12 meter hoge evenwichtsstok met speciale wagons voor de 15 oli fanten van mevr. Sembach-Krone, die alle 16 tegelijk im de piste komen. Zij maken dan een piramide van enige tienduizenden kilogrammen. In een dag hoopt men de zaak: 350 wagens, tent met 550 zitplaatsen, dan overeind te zetten. Dinsdagavond is de première. Programma In het non -stop -p rog raimma worden o.m. genoemd Mendes en Seitz, die zonder net, 15 meter boven de piste- vloer, op een staalkabel zeer gevaar lijke stunts uithalen. (Noot Red.: In Nederland is het werken zonder net door trapeze-artiesten, etc., verbo den). Ook vermeldt men 'n echte raket die voortgedreven door perslucht door de nok van het circus zal zwe ven. Hierop maken de Brónleys hoog standen. Dan optreden van 110 paar den van de edelste rassen, tijgers en zeeleeuwen, perche-acrobaten, be roemde clowns, enz. In Leiden zullen op de tarieven van 3.50-/ 10.- reducties gelden van 30 pet., dank zij subsidie van de ju bilerende AVRO. Het circus, dat van Alkmaar naar Leiden komt en op het Schutters veld gestationeerd wordt, zal waar schijnlijk een spectaculair evenement worden. verrichten van isolatiewerkzaamhe den van zes meter hoogte naar bene den stortte op de 21-jarige G. de Nijs. Hij moest met zware verwondingen aan het hoofd naar het Dijkzigtzie- kenhuis worden overgebracht, waar bij aankomst bleek dat hij was over leden. De broer van het slachtoffer is ter observatie in het Dijkzigtzie- kenhuis opgenomen. Vliegtuigje neergestort: twee zwaargewonden Gistermiddag tussen twee en drie uur is een Pipercup van het lucht- vaartsproeibedrijf Van Beek te Me lissant in de Kleine Anna Wilhelmi- napolder te Ooltgensplaat naar bene den gestort. De twee inzittenden, de piloot de heer Veenhuizen uit Alphen aan den Rijn, en de 18-jarige Henk van Putten uit Melissant werden zeer ernstig gewond en zijn in een zie kenhuis opgenomen. De heer Veenhuizen, een oud-mili tair vlieger heeft 2600 vlieguren op zijn naam staan. Hij was pas een week bij het luchtvaartsproeibedrijf in dienst. De 18-jarige Henk van Putten uit Melissant was employe van dit be drijf. Ze waren van het vliegveld te Me- lissant opgestegen om in Ooltgens plaat hun werkzaamheden, die ze 's- rnorgens begonnen waren, voort te zetten. Toen het vliegtuigje vlak bo ven de landingsbaan te Ooltgensplaat kwam trad vermoedelijk een motor storing op, waarna het volgens om standers van een hoogte van circa twintig meter steil naar beneden stortte. Daarna vloog het in brand. Verscheidene landbouwers uit de na bijheid schoten toe om hulp te ver lenen en trachten tevergeefs de brand te blussen. Wel heeft men de inzitten den met veel moeite uit de wrak stukken weten te bevrijden. Keuze uit meer dan 1000 dessins, r 78 cent per rol (Advertentie) De Nederlandse Impressario van Circus Krone vertelde ons, dat op het circusterrein te Leiden ook een school komt te staan, speciaal voor de kinderen van de artiesten. Dit om te laten zien van welke omvang het al vanouds bekende Duitse circus is. En als hij zich niet aan enig chauvi nisme heeft schuldig gemaakt kan men met hem spreken van „een on derneming van enorme afmeting". Emikdle ons gegeven voorbeelden: In Nederlands vier maanden-tournee zijn 400 koeien of paarden nodilg voor de voedering van de circa 450 dieren. Hieronder zijn 100 paarden en pony's, 50 roofdieren en 15 Indi- sohe en Afrikaanse olifanten. Krone heeft een eigen electrisdhe centrale, die voeding geeft aan ruim 20.000 lampen en vele machines. De nieu we tent, waarin een en ander zich afspeelt, is 75 meter lang en 52 me ter breed. De fagade vóór de tent wordt lanigs hydraulische weg in minder dan geen tijd overeind ge zet. Komst maandag a.s. Zo zou men nog enige tijd door kun nen gaan. Maandagmorgen arriveert het gehele circus met drie grote ex tra-treinen (140 wagons) in Leiden, De oplettende televisiekijkers heb ben, mits zij maandagavond de re portage over de wederopbouw van het Perzische dorp Dousadj hebben gezien, én mits zij de heer Wim Du- sée kennen, ontdekt, dat deze jonge Oegstigeestenaar deel uitmaakt van de Europese Werkgroep, die op het ogenblik hard aan het werk is om het zwaar geteisterde dorp zo spoe dig mogelijk op te bouwen. De t.v.- reporter vroeg hem naar zijn bevin dingen in dit voor ons Westerlingen zo vreemde land. Hij bleek ziah bij zonder goed thuis te voelen, niet alleen in dit land, maar ook in de qua nationaliteit en mentaliteit zo gemêleerde groep jonge mensen. Toen wij maandagavond een kort telefoongesprek hadden met zijn moeder, werd ons al spoedig duide lijk, diat Wim, die binnenkort 22 jaar wordt, een van de meest en thousiaste leden van deze groep is. „Hij is een harde werker," zo ver zekerde zijn moeder ons, „en boven dien, hij is het leven onder de felle tropenzon well gewend." Dat blijkt ook wel, wanneer wij zijn, zij het nog wat korte, levens geschiedenis onder de Loupe nemen. Hij werd in 1941 irn Den Haagge boren, en in 1946 verhuisden zijn ouders naar Oegstgeest. Na de lagere school bezocht hij in Leiden het St. Bonaventura-lyceum, waar hij de HBS-A-kant verkoos. Het bloed kroop echter, waar het niet gaan kon, en zo vertrok hij, niet alleen uit zucht naar avontuur („Hij maak te er tegelijk een studiereis van," zei mevr. Dusée) naar Zuid-Amerika, waar hij ruim een half jaar lang de gelegenheid had uitvoerig kennis te maken met het leven en werken van de Zuidamerikanen. Na dat half jaar keerde hij naar zijn vaderland terug, om zijn HBS-studie te vol tooien. Dit deed hij aan het St. Adel- bert-ilyceum te Wassenaar. Ongeveer een jaar geleden keerde hü Holland weer de rug toe, nu voor een studiereis naar Nigeria, waar hij tot half november 1962 bleef. Daar na kwam hij terug naar Nederland, waar hij aan de Rijksuniversiteit van Amsterdam begon met zijn studie in de Franse taail en letteren. Toen echter de Europese Werk groep zijn oproep om hulp in het zwaar getroffen Perzië de wereld in stuurde, stelde Wim zich onverwijld ter beschikking voor dit schitterende ideaail. Maandagavond heeft eenieder kun nen zien, hoe hard en onder welke, voor onze begrippen, primitieve om standigheden, deze twintig jonge Europeanen werken, om de bewo ners van het totaal van de aardbo dem weggevaagde Dousadj nieuw onderdak te verschaffen. Dit projekt moet voor de komende winter ge reed zijn, dus er zal hard, heel hard aan getrokken moeten worden. Maar met een Wim Dusée in hun midden, zullen deze twintig Europeanen zeer zeker tegen deze taak zijn opgewas sen. Links op de foto Wim Dusée, ge fotografeerd te Amsterdam, bij de aanvang van zijn studie in de Franse taal en letteren aan de Rijksuniver siteit aldaar. Bij metrowerkzaamheden dodelijk ongeval Bij een ongeluk in het metrobouw- dok op de Weena in Rotterdam is gisteravond de 21-jarige tunneliso- leerder G. de Nijs uit Haarlemmer meer om het leven gekomen. Een ne gen jaar oudere broer van het slacht offer werd licht gewond. Het ongeluk gebeurde toen een lift waarvan de oudste broer gebruik maakte bij het lekkere koffie Bloembollenbedrijven te Lisse en Sassenheim VRAGEN VOOR DRIE OF VIER MAANDEN Zeer goede lonen en arbeidsvoorwaarden; gunstige arbeidstijden; 5-daagse werkweek; kosteloze regeling van vervoer naar en van de bloem bollenstreek is mogelijk; bij geschiktheid en interesse bestaat mogelijkheid van blijvende werkgelegenheid in het bloembollenbedrijf. Spoedige aanmelding onder no. 4796 aan het bureau van dit blad. schoonhouden kantoor. A. I Martij n, Breestraat, hoek I Vrouwensteeg 20. i2* Meisje gevraagd als hulp in de huishouding, voor twee dagen p. week. Zuideinde 77, R'veen. 2" Wegens aanschaf auto, scooter aangeboden, Dur- kop Diana, 200cc, t.e.a.b., Hogewoerd 80. •2* B.z.a. per 1 augustus net r.k. meisje als hulp in de huishouding, liefst Leiden of directe omge ving. Br. onder lettter D, R. Pauw, Boekhandel, Roe- lofarendsveen. Mooie Siamese kater tjes aangeboden, tel. 01718- 3356. 21 Gevr. v. Ruteck's Ca fetaria, Stationsweg 79, Leiden: net persoon voor werkzaamheden in de spoelkeuken. Prettige werkkring. Goede verdien sten. Gunstige arbeidstij den. Voor inl. kan men zich dagel. wenden tot de gérant op bovenst, adres. Sinds maandag kan men in Londen voor een bedrag van tien gulden met een Hoverbus een tochtje van 20 minuten maken over de Theems. De in twee kleuren blauw geschilderde bus, de Denny D. 2. vertrekt van Festival Pier en gaat stroomopwaarts tot de parlementsgebouwen en stroomafwaarts tot de Tower brug. Het voertuig, waarvoor kinderen half geld betalen, passeert hier 't St.-Thomas-ziekenhuis en de befaamde County Hall. Automobielbedrijf DevileeReizevoort vraagt voor eenvoudige administratieve werkzaamheden een leeftijd 16—17 jaar. Mulo-opleiding en kennis van typen wordt op prijs gesteld. Schriftelijke sollicitaties worden gaame ingewacht onder nummer 42466 aan het bureau van dit blad. boven 16 jaar. Aanmelden: HIENKENS TEXTIEL De Kempenaerstraat 7, na 7 uur Toorenveltstraat 5, Oegstgeest. Dit blad is op reklamegebied de meest betrouwbare wegwijzer!

Leidse Courant | 1963 | | pagina 6