KOLEN CARON laatste nieuws Russisch maanraket onderweg? Weerbericht beursoverzicht WOENSDAG 3 JULI 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 HET NIEUWE GEZICHT VAN LEIDEN gem. aankondiging Muziekmotieven in een componis- tenbuurt, hoe kan het anders. Dit aardige plaatje werd genomen bij een van de flats aan de Beethovenlaan. waar elk der vijf gebouwen, die daar zijn neergezet door de Prot. Christ. Woningbouwvereniging wordt gesierd met een suggestief en fraai plastiek. Het meiske op de foto richt haar be wonderende, maar vooral nieuwsgie rige blik omhoog temidden van pro fane vuilnisbakken, waaraan ook de muzen niet kunnen ontkomen. Mooie uitgaansdag van de KAV CIRCUSKINDEREN BEZOEKEN JEUGDCIRCUS Gedurende het verblijf van het cir cus Krone te Leiden zullen 12 arties ten van verschillende nationaliteiten een bezoek brengen aan het jeugdcir- cus Atlita uit Warmond, dat op za terdag 13 juli een voorstelling geeft in de kleuterschool aan de Damlaan te Leiden. De kinderen vormen met hun Duitse onderwijzeres de eigen school van het circus Krone. Gistermiddag vond op het rij wielpad langs de Hoge Rijndijk om streeks 17.15 uur een aanrijding plaats tussen twee wielrijders, een 17-jari'ge bakker uit Leiderdorp, die in de richting Leiderdorp fietste, en een 20-jarige mevrouw uit Leiden, die in tegenovergestelde richting reed. Zij had in een deugdelijk zitje voor op haar fiets haar nauwelijks anderhalf jaar oude zoontje, dat bij deze frontale botsing uit het zitje werd geslingerd, en vrij ernstig aan het hoofd gewond. Aanvankelijk ver moedde men, dat het kind 'n sóhe- deïbasisfractuur had opgelopen, maar achteraf is gebleken, dat de toestand minder ernstig is dan zich aanvankelijk liet aanzien. De Leidse politie roept iedereen, dlie getuige is geweest van dit onge val op. zich in verbinding te stellen met het politiebureau aan de Zon neveldstraat. Geslaagd Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het propaedeutisch examen vliegtuig bouwkundig ingenieur, de heer G. M. v. Dijk (Leiden) en voor 't pro paedeutisch examen scheepsbouw kundig ingenieur, de heer P. Struijs Eindexamens van Rijnlands Lyceum Aan het Rijnlands Lyceuim zijn de volgende leerlingen geslaagd voor de eindexamens gymnasium alpha: de dames M. E. v. d. Meulen. M. J. Vol- ker, M. J. de Vries, de heer B. Schwencke. Geen kandidaten afge wezen. en voor het eindexamen HBS-A, de dames: J. J. v. Aiphen, O. E. H. Jonker, A. v. Leeuwen, A. E. van Leeuwen, C. H. de Vries, J. S. J. v. d. Waiaij; de heren: W. v. Delft, H. J. v. Haastregt, L. J. Hueting, F. Kotte, P. J. Leef lang, H. S. Leenstra, F. Luijk, J. A. T. Meijs, H. G. Mille- near. Eén kandidaat afgewezen. Gisteren hebben de stedelijke KAV en de Leonardus-KAV hun jaarlijkse uitstapje gemaakt. Om half negen vertrok men met tw^e bussen uit de Sleutelstad. Het weer overtrof alle verwachtingen, hetgeen de stemming uiteraard zeer ten goede kwam. De reis ging naar Haarzuilen, waar het fraaie kasteel en de schitterende om geving bezichtigd werden. De tijd, om alles goed te bekijken, ontbrak ech ter. Er stond immers meer op het pro gramma. In het Jachthuis te Leersum werd koffie gedronken, waarna langs mooie bossen en over fraaie wegen naar Oosterbeek gereden werd. In de Westerbouwing stond een smakelijke koffietafel gereed. Iedereen liet zich het heerlijke eten goed smaken. Na de koffietafel ging men per boot naar Arnhem, waar men anderhalf uur de gelegenheid had om te gaan win kelen. Om vijf uur nam iedereen weer plaats in de bussen, die het ge zelschap vervolgens naar de Leusder- heide reden, waar een smakelijk diner stond te wachten in Restaurant Berg- zicht. Het slot van de dag werd gevormd door een gezellig samenzijn in café restaurant „Eemland", waar „The Ro bots" de feestelijke stemming nog kwamen verhogen. Na afloop hiervan zocht iedereen haar plaats in de bussen weer op, waarna de chaufeurs het gezelschap, dat nog zat na te genieten van de heerlijke dag, in snel tempo weer huiswaarts reden. Geslaagden eindexamens HBS-A Renibrandtlyceum Aan het Rembrandt-lyceum, Lei den, zijn geslaagd voor het eindexa men HBS-A: P. Barkema; J. A. Blok land (Oegstgeest); G. W. Brust (Voor schoten); J. W. Dekker (Aiphen a. d. Rijn); G. A. Erwich (Wassenaar); C. G. W. Fakkel; E. M. Fallaux, met lof; E. F. de Jonge; D. Kleyn; A. v. Leeuwen; H. J. Snip (Oegstgeest); T. Verzaal (Wassenaar); W. Bleijdie; E. M. Falilaux; P. A. Junge; A. Koer- ten (Oegstgeest); F. M. J. Laman (Zoeterwoude); B. K. v. d. Leeden; W. A. Sirach (Sassenheim)K. B. Verbeek; J. Willems of Briiirnam; E. J. v. Wijk; J. v. Zomeren; W. v. d. Waard (Voorschoten). Afgewezen: 7. Daar waar geen plaats vermeld is. Leiden. Leidse universiteit Aan de Leidse Universiteit zijn gesdaagd voor de examens: doet. En gels: de heer E. A. M. Grootscholten (Poeldijk); doet. Frans: mevr. M. Biallosterski-Franken 's-Gravenha- ge); kand. Frans: mej. P. J. C. M. v. Hal (Rotterdam); kand. Duits: de heren H. Horsman (Koudekerk a. d. Rijn) en P. G. J. v. d. Geest (Stamp- wijk); kand. Engels: mej. G. A. H. Vrolijk (Wassenaar); doet. Scheikun de: de heren C. P. Gerhardt (Oegst geest), S. O. Warnaar, cum laude, H. Kleinhiuis, cum laude, P. P. M. Groene wegen, oum laude, D. F. Nij- hof, S. Visser, B. C. Nagtglas en mevr. J. W. Sattler-Blaauw, allen te Leiden; doet. Nartuurkunde: de he ren H. C. Meijer, B. v. Rijnsbergen en L. Meenmans, allien te Leiden; doet. Wiskunde: mej. S. S. Vrijburg (Leiden); doet. Biologie: de heer M. P. Mulder (Leiden); doet. Geologie: de heer D. Kliusman ('s-Gravenhage) GOUDEN DOCTORAAT Op donderdag 4 juli a.s. zal 'het vijf tig jaar geleden zijn, dat mr. M. den Bleker, geboren te Waddinsoveen en VERKEER. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter openbare ken nis. dat de Titus Brandsmalaan als mede de Ventweg langs de Haagweg met ingang van heden voor de duur der bestratingswerkzaamheden zul len worden afgesloten voor het ver keer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee, in beide richtin gen. VERKEER Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare ken nis, dat zij hebben besloten ten aan zien van de Oude Vest, voorzover gelegen tussen de Koestraat en de Lange Mare I. in te trekken hun besluit van 9 november 1962 betreffende het vaststellen van een stopverbod aan de zijde van de bebouwing en een wachtverbod aan de zijde van het water; II. vast te 9tellen een stopverbod aan de zijde van het water en een wachtverbod aan de zijde van de be bouwing. Afschriften van dit besluit zijn ge zonden aan de Hoofdingenieur-Di recteur van de Rijkswaterstaat in Zuid-Holland, aan de door de Minis ter van Verkeer en Waterstaat aan gewezen verenigingen, behartiging van verkeersbelangen ten doel heb bende en aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. thans wonende te Wassenaar, aan de Rijksuniversiteilt te Leiden promo veerde tot doctor in de Rechtsweten schap. PROMOTIE Heden promoveerde tot doctor in de letteren en wijsbegeerte, de heer A. Kibédi Varga, geboren te Szeged (Hongarije) in 1930, thans docent Franse letterkunde aan de V.U. te Amsterdam, op proefschrift getiteld: Les constantes du poème. Promotor was prof. dr. S. Dresden. Uitgaande van het feit dat een gedicht slechts door en tijdens het lezen als ge dicht fungeert, tracht men in Les Constantes du Poème na te gaan, welke vorm-elementen (accenten, klanken, woorden en beelden) in een geschreven tekst ertoe kunnen bij dragen dat deze als gedicht wordt ervaren. Doordat in dit onderzoek Franse gedichten vanaf 1600 tot he den zijn betrokken, is er tevens een poging ondernomen, om door alle his torische veranderingen heen constan te vormelementen van de poëzie vast te stellen. De promotie geschied de cum laude. Burgerlijke Stand Geboren: Wilhelmina Johanna Pe tra,, d.v. A. van Diggele en H. H. W. Vijlbrief; Djamila, d.v. C. Ie Pair en H. G. M. Schroten; Dina Anna Maria, d.v. T. Caspers en J. C. van Hame ren; Wilhelmina Stefanja Elisabeth, d.v. M. J. Klootwijk en A. Buijn; Emanuël Franciscus Maria, z.v. C. A. den Os en M. C. Heuzen; Ronald, z.v. G Stoof en J. M. van Roy en; Trijntje, d.v. J. Langmuur en T. van Rijn; Raymond Frank, z.v. R. A. Houdtza- gers en M. L. de la Croix; Jeroen Meindert. z.v. G. Zaalberg en W. M. ten Bruggenkate; Maria Cornelia, d. v. I. Habraken en L. F. Bontje; Ro nald Adrianus Loonardus, z.v. G. J. Mens en P. M. G. van Leeuwen: Ca roline Liduina, d.v. W. van der Veer en M. F. Hakkart; Haika José, d.v. H. Smid en J. Berkheij; Hendrik Corne lls, z.v. W. G. H. Bassie en S. M. de Hoog; Ronald, z.v. W. M. van Leeu wen en E Siera; Christienus Maria, z. v. C. Koomen en C. M. Zwetsloot. Gehuwd: A. C. A. Jansen en A. A. M. van der Kamp; G J. Roest en M. K. Young. Overleden: H. de Ligny, 72 jaar, man; C. P. J. Boon, 73 jaar, man; E. M. Vaane, 50 jaar. echtgen. v. J. L. Orie; J. Dubbelaar, 81 jaar, man. Vlot met mensen op de Noordzee Op ongeveer twintig mijl ten noordwesten van IJmuiden moeten op de Noordzee op een vlot, dat voorzien is van een wit kruis, drie of vier mensen ronddrijven. Dit heeft de gezagvoerder van het Russische vrachtschip „Murmansk" in de mid- densluis te IJmuiden gerapporteerd. Men was het vlot twee uur tevoren gepasseerd op de Noordzee, maar had het door de mistbanken uit het oog verloren. In scheepvaartkringen te IJmui den vraagt men zich af, waarom de gezagvoerder van het Russische schip niet onmiddellijk via de radio-tele- grafie of -telefonie bij het aantref fen van het vlot een melding aan het dichtstbijzijnde radiokuststation, Scheveningen radio, heeft gegeven. Een Lockeed Neptune van de Ma rineluchtvaartdienst is, na ontvangst van de melding inzake het vlot van het marinevliegkamp Valkenburg op gestegen om naar het vlot te zoeken. Leidse Agenda VRIJDAG 5 JULI 25-jarig priesterfeest pater Vane man Feestelijke ontvangst van pa ter Vaneman en zijn familie voor de St. Petruskerk, om 19.00 uur. ZATERDAG 6 JULI 25-jarig priesterfeest pater Vane man 10.30 aubade voor de pasto rie, Lorentzkade; 11.15 H. Mis voor de schooljeugd; 19.00-20.30 uur re ceptie in hert parochiehuis, naast de Petruskerk. APOTHEKERSD1ENST Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313 en Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085. De dienst van Apotheek R. v. Breesrt- Smallenburg te Leiderdorp wordt even eens waargenomen door de Haven Apo theek. OEGSTGEEST Geboren: Tessa Mariëlle, d.v. D. de Jong en N. R. Barug; Marten Corne- lis, z.v. B. G. Hooghoudt en C. Hon- dius; Kees Jan, z.v. K. de Kloet en G. Lucassen; Annette Johanne, d.v. H. J. Lange en M. A. van der Vlies; Corne- lis Albert, z.v. C. van der Vijver en G. Baas; Maaike Adriana Cornelia, d.v. C. H. H. M. Janssens en F. M. M. van der Valk. Ondertrouwd: P. Glasbergen en C. H. Kuil; A. R. Kramer en M. C. Ver- lind; J. Scheurwater en E. van der Valk. Getrouwd: P. van Tol en A. W. Jonker; J. M. G. Sijtsma en G. van Dongen. Overleden: J. Chaudron, w.v. J. Bakker; K. H. Ravesteijn Medemblik, w.v. H. Kuijt. VOORSCHOTEN GESLAAGD Aan de Hogere Textielschool te Tilburg heeft de heer E. Fontanier (Voorschoten) de cursus textieldetaillisten en textielhandela ren met succes doorlopen. VERKEERSEXAMENS 318 leer lingen van de lagere scholen van Voorschoten hebben deelgenomen aan de verkeersexamens. Voor 't schrifte lijk gedeelte presteerden 43 leerlingen het om dit gedeelte foutloos te ma ken. 131 leerlingen deden het fout loos voor het practisch gedeelte, d.i. 41%. 20 leerlingen maakten 't schrif telijk en practisch gedeelte foutloos. 32 leerlingen moesten worden afge wezen. Haagweg 15 Tel. 20105- 20521 Goed en verzorgd. Voorjaarsprijzen Het instituut in Bochum voor ruim te-onderzoek heeft bekend gemaakt, dat radio-signalen zijn ontvangen, afkomstig van een nieuw Russisch ruimte-object, vermoedelijk 'n maan raket. Koning Boudewijn weigert ontslag Belgische regering Koning Boudewijn heeft vandaag geweigerd het ontslag van het ka tholiek-socialistische kabinet van mi nister-president Lefèvre te aanvaar den. Hij verzocht de premier „zijn inspanningen voort te zetten om een oplossing te vinden voor de huidige moeilijkheden". Lefèvre diende dinsdag het ont slag van de regering in, nadat de socialisten hadden geweigerd 'n com promis te aanvaarden in de wets voorstellen voor de regeling van de taalvraagstukken in België. van 'te geven voor een „zeer moei lijke taak" te staan. In antwoord op vragen zei hij. op korte termijn het kabinet te zullen bijeenroepen. „Waar de nood het hoogst is, is de redding nabij", ant woordde hij op een vraag of hij mo gelijkheden zag alsnog een aan vaardbare tussenoplossing te vinden. (Medegedeeld door het KNMI. Geldig van woensdagavond tot donderdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur) VRIJ WARM WEER Vrij warm weer met overwe gend zwakke wind. Perioden met zonneschijn, maar in de middag kans op onweer. Het weer in Europa HELSINKI oribew. 21 0 STOCKHOLM onbew. 27 0 OSLO onbew. 27 0 KOPENHAGEN onbew. 23 0 ABERDEEN motregen 13 0.3 LONDEN zw. bew. 20 1 AMSTERDAM mist 21 2 BRUSSEL half bew. 21 0.2 LUXEMBURG onbew. 21 0.3 PARIJS zw. bew. 21 0 BORDEAUX onweer 22 0 GENOBLE onbew. 26 0 NICE half bew. 24 0 BERLIJN onbew. 26 0 FRANKFORT licht bew. 24 0 MüNCHEN onbew. 22 0.4 ZüRICH mist 24 1 GENEVE licht bew. 25 0 LOCARNO onbew. 26 0 WENEN zw. bew. 26 0 INNSBRUCK zw. bew. 25 7 BELGRADO onweer 30 0.1 ATHENE onbew. 34 0 ROME onbew. 31 0 AJACCIO onbew. 27 0 MADRID onbew. 30 0 MALLORCA licht bew. 27 0 LISSABON licht bew. 22 0 SCHOOLDIPLOMA-ZWEMMEN IN „DE OVERDEKTE'' Armet Mols. Elly Juffermans. Lyda Wennekes, Lidy van Kins, Margriet Geertsma, Jacquelien Hoogervorst, Wen dy Warising, Truus die Faber, Jeani On derwater, Anneke van Leeuwen, Mieke Beugelsddjk, Jacquelien v. d. Hoeven. Fieke Zwetsloot. Ria Groen in *t Woud, Agnes van BrusseL, Ingrid van Kan. Til ly de Mul, Lilian Dool, Willy Fried- hoff, Antoinette Costo, Hanny van Kla ren bosch, Jozien van Mosseveld. B: Jacquelien Juffermans, Ansje Neu teboom, Anneke van Steijn. Levendaal (Zr. Miriam) A: Toos Ter- wiel, Marijke Vermond, Ria Haneveer, Joke v. d. Linden, Roosje Geyer, Ida Dieben, Marieitje Rodenburg, Marjan v. Steenbergen, Mieke Loman, Ria Scshup- fel, Jeanne Eveaamt, Heninie Mioch, Frank Borst, Nico Brandt. B: Amnemieke Parlevliet, Bep Schlag- wein, Ansje Klijneij, Nico v. d. Meel. Noordelnde (hr Ipenburg) A: Giel Harteveldit, Cees Ouwehand, Gilles Sloos Wiim Crama, André Flemon. B: Henk van Berkum, Bert Eradus, Wim v. d. Luit, René Hanselaar, Wim Siavleu, Dick v. d. Gugten, Tonny van Tongeren, Adrie Dubbelaar, Jan Bu- quet, Paul Neuteboom. Oosterstraat (hr De Jonge) A: Yvon ne Hensing, Ingrid van Leeuwen, Elmi Wagemaker. Marijke v. d, Mark, Jan Serdijn, Eddy Rombouit, Guus de Wolf, Ton Geenjaar, Hermce Mieremet, Bert Eergisteren en gisteren zijn voor hun zwemdiploma A of B geslaagd: Caeciliastraat (hr. Rotteveel). A: Leo Knijnenburg, Adri Krol, Henk Visser, Hans Smit, Henny v. d. Eshof, Gerard Neuteboom, Johnny v. d. Helder. B: Hans van Kaasteren, Wout v. d. Meer. Loekie Stern. Rapenburg (hr v. d. Neut) A: Marian v. d. Neut, Tonmy Rietbergen, Joham Wijnings, Louis van Kouwenhoven, Paul v. d. Hulst, Nico Remundrt, Kees Voor- couw. B: Theo Roozendaal, Rinus Menken. Han Hensing, Henny v. d. Meer, Cees Kelder, Cees Huiskens, Mantien van Weeren, Nico van Remundt. Maresingel (hr van Zonneveld1) A: Wim Haak, Ferry Honsbeek, Willy Har- tevelft, Jarrny Neuteboom, Anneke Tes- ke. B: Joke Noest, Jan Bodijn, Hennie Pi- kaar. Boommarkt (hr van Eisen) A: Hans Warmerhoven, Wim Hoogduyn, Frans Staats, Dick de Stuiter, Wim van Rijn, Cees Schort, Ab Kromhout, Ton Dries- sen. B: Dick de Sturler, Frans Prins. Pe ter Rubingh, Gerard Voskuil, Wim Hoogduyn, Hans Warmerhoven, Coos Beekman, Leo van Velzen, John Groen, Ben Belt. Breestraat thr Helitmga) A: Sjoerd Hoekstra, Cees van Vliet. B: Henk Prins, Sjaak Kerkvliet, Ge rard Volwater, Erik Beek, Willy v, d. Lely, Peter v. d. Wal. Os- en Paardenlaan (hr Lippits) A: Aat Janssen, Jimmy Frederiiks, Henny Thorn, Sjaak van Velzen, André Ver- hoosen. Joop de Romijn, Leo Vogelaar. B: Sjaak van Velzen, Perter Dickhoff, Harry Klein, Albert Hoogend'orp, Hans Gijbeis, Appie Bieben. Noordelnde (hr van Meeuwen) A: Marjan Stikkelorum, Diederik Wurtz, Leonora Brommer. B: Benny Pasma, Jan Kloppert, Rob bie Vlijmen, Anie Kikkert, Chris Marks, Hans Görrtz, Mieke die Haan, Els Kloek. Haarlemmerstraat (hr v. Veldhoven) A: Ineke Cornelissen, Nancy Wasch, B: Janmeke van Voonthuizen, Anneke de Jong, Hans Beekman, David van Kooderen, Wim Haasnoot, Huib Hassel- bach. Aalmartk (hr Muis» A: Diana Hein- sius, Metty Merbis, Nelly Kukler, Hans Segaar, Aad v. d. Meyden, Jan Lares, Philip Bavelaar, Boy van Dijk, Gerard van Rossum, Johnny Ramaker, Richard Stam, Wim de Haas, Eugènie Bosch. B: Eugènie Bosch, Marion Stoute, Dia na Heinsius. Gonny Eradus. Rob den Hertog, Hein Link, Paul Frijlink, Fred Kastner, Aad v. d. Berg, Matty Meijers, Boy van Dijk, Ben Schotmeyer, Ciano Candioio. (Wordt vervolgd) VAN WOENSDAG Stil maar vaster Ook vandaag bleef de affaire op de beurs zeer beperkt met dit verschil eöhter dat de stemming vast was. Dit was zuiver het gevolg van het herstel van Wallstreet waar dek kingsaankopen het koersniveau om hoog dreven terwijl ook de Neder landse fondsen beter gestemd waren. Prompt werd vanmorgen in 't voor- beursverkeer voor de internationale fondsen meer belangstelling aan de diag gelegd, terwijl hedenmiddag het vanmorgen ontstane hogere niveau zonder aarzelen werd overgenomen. Dit wilde nog niet zeggen dat het volume van de handel groter werd. Integendeel, de gereserveerde stem ming bleef gehandhaafd en slechts aarzelend werd tot de aankoop van een enkel stukje besloten. Het feit dat stimulerend nieuws ontbreekt is hierbij van groot belang. Ook inter nationaal werkt de toestand niet mee om de markt te verlevendigen. De Duitse beurzen waren prijshou dend; Londen was kalm en vast ge disponeerd. Wat de Internationals betreft, handhaafde Olies hun vaste tendens en kwam Koninklijke op 172 gulden. Hiermede zette het hoofd- fondis zijn oplopende beweging van de laatste dagen voort. Maar ook de andere grote concerns bereikten een hoger niveau. Zo verbeterde Unile ver bijna twee gulden, Philips bijna Vis gulden. Hoogovens trokken vijf punten aan, en AKU noteerde 47 lVa, welk niveau het rayon fonds deze week ad bereikt heeft. De hogere om zet van de American Enka, de Ame rikaanse dochteronderneming van de AKU, had dus niet veel uitwerking. Trouwens de netto-winst van Enka was iets lager dan in het eerste half jaar van 1962, zodat ook de winst per aandeel iets terug liep. Vanmorgen ontstond weer enige beweging in HVA, die op 157Vï aan de vaste kant was. Vanmiddag bleef hiervan niet veel over en keerde 't fnods terug naar 155l/2. In Deli en Amsterdam Rubber ging heel wei nig om bij de onveranderde koers. De scheepvaartmarkt was verdeeld en aan de vaste kant voor KNCM en is echter, in de huidige dunne markten, niet veel nodig om een iets hogere notering te bereiken. Nievelt Goudriaan noteerde 'n punt lager, Holl. Amerika Lijn prijshou dend. De lokale waarden hadden merendeels een vastere ondertoon. Vrijdag begint de claimhandel van Arch N.V.. waarvan vandaag werd aangekondigd een converteerbare obligatielening van 1.2 min. De staatsfondensmarkt was een kleinig heid gedrukt. Men constateert dat de lening van de Bank voor Neder- landsdhe Gemeenten, die niet lang op zich zal doen wachten, boven de markt hangt. Vandaag was de in schrijving voor de obligatielening a pari van de coöperatieve zuivelfa briek „De goude verwachting", ge vestigd te Gilze (N.B.). Aan deze uitgifte is slechts geringe publiciteit gegeven wegens het /oor toewijding kleine beschikbare bedrag. PAUZE HET IK (I). Zonder verder nadenken, vanzelf sprekend gedraagt de mens zich als of hij van zichzelf is, en alsof hem van alles toekomt. Hij eet, hij drinkt, hij ademt, van seconde tot secon de maakt hij van allerlei zaken en dingen gebruik, waarvan hij weten kan dat ze niet door hem zelf zijn. Toch gebruikt hij er van en geniet hij er van zonder enig spoor van dankbaarheid. Hij schreeuwt alleen moord en brand als hij iets niet heeft alsof hem onrecht ware gedaan. Le vend niet in de leugen, maar in de waarheid, zou zijn oog en hart open gaan in blije verbazing en dankbaar heid om al het ontelbare goede, wat aanhoudend, buiten zijn eigen toe doen om, als wondere gift naar hem toestroomt. (Mgr. S. Visser in „Te elfder ure"). PUZZEL No. 512. Horizontaal: 1 dorpel. 8 fabelachtig monster, 10 emeritus (afk.), 12 Europeaan, 13 scheik. ele ment (afk.), 14 stok, 16 vuur (Mal.), 17 aan het gezicht onttrekken, 18 lied, 19 meisjesnaam, 20 lidwoord (Fr.), 21 stuk stof, 23 voorzetsel, 24 volk uit de oudheid, 26 gem. in Gel derland. Vertikaal: 2 eerwaarde heer (afk. Lat.), 3 eer. 4 verkleding op carna val, 5 term bij 't schaakspel. 6 maan stand, 7 voortzetting, 9 jongensnaam, I 11 vermoeid, 13 een soort van grove tarwe, 15 eer, 16 turks bevllhebber, I 21 jongensnaam, 22 puntig voorwerp I 24 titel (afk.), 25 bekende afkorting. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 511 Horizontaal: I teen, 4 spek, 7 ven, 8 leeg. 9 node. II regelen, 14 neg. 15 rendier, 19 Erie, 20 roet, 21 Ned, 22 pers, 23 J Neer. I Vertikaal: 1 telg, 2 ever, 3 negen de, 5 Pool, 6 keen. 9 negeren, 10 den, 12 gei, 13 ver, 15 reep. 16 nier, 17 1 rode, 18 ster. PUNT Marktberichten LEIDEN, 3-7. Groente Per 100 kig: aardappelen 14-18, andijvie 9-16, peulen 2.00-2.90, snijbonen 1.35-1.80, stambonen 1.95-2.30, tuinbonen 14-21, kroten, gekookt 25-40, postelein 45- 51, prei 65, rabarber 11-17, spinazie 48-63, komkommers 18-20, tomaten 50-1.35; per 100 stuks: bloemkool 12- 71, komkommers 10-25, s>la 3V2-9; p. 100 bos: bospeen 32-36, kroten 4-16. Ga je nog weg vanavond? WOERDEN, 3 juli, Kaas Aan voer 115 partijen. Noteringen: 1 kwal. 2.38-2.42, 2e kwal. 2.31-2.37, extra kw. tot 2.60, Handel redelijk. Jongvee Aanvoer: 129 lammeren. Prijs: 65-80 gulden per stuk. Handel: redelijk.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3