Daarom BPI super IMix benzine Kies de soort die bij Uw auto hoort VVD blijft problemen zien maar PvdA wil graag Prins Charles zat achter de bar AMERIKAANSE FIRMA ONTWERPT NET VOOR AARDGAS IN ONS LAND iriiiiiiiiiivfiiiiiiiiii JRDAG 22 JUNI 1961 DE LEIDSCHE COURANT President Achmad Soekarno van Indonesië vertoeft op het ogenblik voor een tweedaags on-officieel bezoek in Parijs. De foto toont president Soekarno met zijn gastheer, de Franse president Charles de Gaulle na een lunch in het Elysee-paleis. In het midden de Franse minister v an culturele zaken, Andre Malraux. PROF. VONDELING: OVEREENKOMST OP BIJNA ALLE PUNTEN In verband met de verkiezing van pans Pauilus VI bestaat vanaf zater dag tot woensdag gelegenheid de feüiicitatieregisters te tekenen aan de Pauselijke InternuntiatuurCarnegie - laan 5 in Den Haag. Daartoe zal de nuntiatuur van 22 tot 26 juni van 's morgens 9 tot 's middags 6 uur ge opend zijn. FORMATEUR BERAADT ZICH IN WEEKEND De VVD daarentegen, aldus prof. Vondeling, heeft het moeilijk met het program. Op vijf punten is zijns inziens het basis programma van dr. De Kort in strijd met het verkiezings- De fractievoorzitter van de VVD, program van de WD. Prof. Vonde- mr. Toxopeus, heeft gistermiddag ling noemde: de bindingen (in hoe- aan de kabinetsformateur, dr. De verre de kamerfracties als geheel en Kort, meegedeeld, dat hij in een de leden individueel gebonden zouden Materieel voor metro Rotterdam GEEN CONDUCTEURS OP DE TREINEN Engeland is min of meer in opschudding gebracht door het bericht, dat de oudste zoon van koningin Elizabeth en prins Philip, kroonprins Charles, in de bar van een hotel een cher- ry-brandy heeft besteld. De kroonprins is 14 jaar en had nog 4 jaar moeten wachten met het bestellen van borrels, om dat het aan personen ook al zijn het prinsen beneden 18 jaar verboden is café's en der gelijke te betreden. De prins beging zyn eerste openbare misstap op een van de Hebriden-eilanden, waar hij met enkele schoolvrienden ver toefde na een tocht met een zeiljacht. Zij ontmoetten in de haven een oud-leerling van Gordonstoun, de school, waar Charles studeert, en deze bood het gezelschap een diner aan in het hotel „De Kroon". De lijfwacht van de prins werd tij dens het eten naar de plaatse lijke bioscoop gestuurd om er kaartjes te halen voor een film voorstelling. Toen de politieman terug kwam vond hij de prins in de bar en geheel ontzet nam hij hem mee terug naar het eten, dat op tafel stond koud te wor den. Het glas brandy mocht Charles niet meenemen; hij had er nauwelijks van gedron ken. Op Buckingham Palace heeft men de overtreding van prins Charles ruiterlijk toegegeven. Als de prins zondag weer op school komt zal hij worden ge straft: tot de mogelijkheden be hoort het krijgen van „enige slagen met het rietje". een personenauto aangereden, motor van de wagen was midden op de overweg afgeslagen en toen automatische hailve overwegbomen omlaag gingen, stond de auto opge sloten. De bestuurster was inmid- dels gaan duwen. Toen de trein er aan kwam, ging zij niet ver genoeg opzij bespreking met fractieleiders tot zijn aan een regeringsprogramma), Rotterdam stellen de gemeenteraad en kreeg zij een klap van haar eigen een oplossing hoopt te komen van de woningbouw, de televisie, de kin- voor over te gaan tot het bestellen aut0 zij werd gewond, een arts die de nu nog bestaande geschilpunten, derbijslag, en een onderzoek naar de van het rollend materieel voor de onmiddellijk ter plaatse was, nam Dit gesprek kan volgens mr, Toxo- structuurhervorming van de onder- metro, die momenteel in de Maas- haar mee. peus alleen plaats vinden als ge- nemingen. stad wordt aangelegd. Het oog is ge- a* A kozen is op welke grondslag een In leidende liberale kring bleek vallen op een rijtuigtype met een „SI™:/™ ae kabinet zal worden gevormd.. Hij men van opvatting dat dr. De Kort nu geleding en met 72 zit- en 265 staan- ee- tot dit gesprek bereid en is vol een politieke beslissing moet nemen, vertrouwen over de afloop daarvan. De besprekingen over het basispro- Mr. Toxopeus heeft er nog eens op gramma mogen geen keuze opdrin- gewezen, dat het basisprogram van gen. dr. De Kort in zijn grote lijnen Men weet nu wat men aan ons voor hem aanvaardbaar is. Er is een heeft, zo deelde men mee. Je kunt overbodig zijn. aantal bezwaren op punten, die dr. niet boekhoudkundig uitmaken met De wagens zullen van geheel Ne- De Kort als geschilpunten heeft welke partij je moet samenwerken. demands fabrikaat worden. Er waren aangeduid. Mr. Toxopeus heeft er Ook meent men in deze kring, dat zowel binnenlandse als buitenlandse op gewezen, dat zijn opvattingen spoedig duidelijk zal moeten worden offertes gedaan. De wagenbouw zal over die punten in de informatie- wie minister-president zal zijn. Als door de N.V. Werkspoor te Utrecht periode voldoende bekend zijn ge- dr. De Kort geen premier zal worden, worden verzorgd; het elektrische ge worden. Mr. Toxopeus heeft zijn is het zaak de toekomstige premier deelte door W. Smit en Co. te Slik- standpunt in een brief aan dr. De snel bij de formatiebesprekingen te kerveer. De prijs per rijtuig komit op plaatsen. De treinen zullen uit De bestuurster had zich kunnen maximaal vier van deze wagens redden door de startmotor voor het kunnen bestaan, die dan ruim dui- verplaatsen in 2e versnelling te ge- zend passagiers kunnen bevatten, bruiken. Conducteurs zullen in de treinen Kort meegedeeld en dit standpunt betrekken, bovendien mondeling toegelicht. De bespreking van dr. De Kort en minister Toxopeus duurde van kwart over vier tot tien voor zes gistermiddag. 573.750 gulden. Met de gehele be- - stelling, 32 rijtuigen, is 19.300.000 gul- Daarb;, was 0 24 als af danker verkocht De inspectie der domeinen te Alk maar heeft gistermorgen bij open bare inschrijving een aantal schepen verkocht, die door de Koninklijke FORMATEUR BERAADT ZICH den gemoeid. PvdA WIL WEL MOTOR SLOEG AF MIDDEN OP OVERWEG De trein van ook de O 24, een onderzeeboot. Het hoogste bod kwam van de N.V. Hilltraide uit Rotterdam voor 136.660, voor de voormalige torpedojager, het fregat de „Kortenaier" werd als hoogste bod genoten nd 254.652 van de firma van Hejjghen Frères uit Gent in België. De O 24 is een van de laatste De woordvoerder van de kabinets formateur, dr. De Kort, heeft gister avond meegedeeld, dat de formateur zich in het weekeinde zal beraden over de vraag of en zo ja welke op- De voorzitter van de PvdA-fractie lossingen in nog bestaande geschil- in de Tweede Kamer, prof Vonde- punten mogelijk en aanvaardbaar Utrecht heeft gistermiddag ling, heeft gisteravond gezegd, dat de zijn. voor vier op de overweg aan de vooroorlogse anderzeeboten, die op 13 overeenstemming tussen hem en dr. Uiteraard beziet hij deze vraag noordzijde van het station Bilthoven mei 1940 uitweek naar Engeland. De Kort over het basisprogram „vrij- thans op basis van een samenwerking wel volmaakt" is. van vier partijen, aldus de woord- Er is wellicht enig verschil van voerder, interpretatie mogelijk op twee pun- Zoals bekend zal de kabinetsforma ten en de paragraaf over de sociale teur vanochtend om elf uur op zekerheid. Op dit laatste punt staat paleis Soestdijk verslag uitbrengen volgens prof. Vondeling onder meer aan H. M. de Koningin, niet geheel vast in welke mate reke- ning moet worden gehouden met te verwachten adviezen van de S.E.R. De PvdA meent, dat de bijzondere commissie, die zich met de T.V. bezig zal houden, uit moet gaan van de uit- VOOR STUDIE HUWELIJKS- EN GEZINSPROBLEMATIEK De gezamenlijke instellingen De N.V. Nederlandse Gasunie is Gronings gas naar die delen van het op het ogenblik in een vergevorderd land te tranpsorteren, waar op het stadium van onderhandeling met de ogenblik geen aardgas beschikbaar Amerikaanse onderneming, Bechtel is. International Company om deze aan Zoals bij de oprichting van de N.V. te stellen als raadgevend ingenieurs- Nederlandse Gasunie op 6 april j.l. spraak van de Tweede Kamer over de Bossche KAB hebben ter gelegen- bureau voor het ontwerp en het toe- werd gemeld, is het streven een net nota Scholten-Veldkamp. ^eid van het 60-jarig bestaan van het zicht op de bouw van het 1.000 km. van 1.000 km in vier jaar tijds aan diioscesane bond 40.000 bijeenge- lange voedingsnet voor het transport te leggen. In Nederland zijn op het bracht en aan Mgr. W. M. Bekkers, van het Gronings aardgas. Bechtel ogenblik naar schatting 2.2 millioen 1 bisschop van Den Bosch, overhan- International Company was de meest aansluitingen op bestaande gasnetten. St&king WCgCnS ontslag digd. De bedoeling van dit geschenk aantrekkelijke inschrijver onder de Hiervan worden thans 600.000 aan- D aan die bisschop is „hem in staat te acht firma's, die voor een offerte sluitingen van aardgas (omgevormd stellen de studie en de voorlichting werden uitgenodigd. en puur) voorzien, die het gas gele- op het gebied van de huwelijks- en Het te leggen aardgastransportnet verd krijgen door het bestaande, ruim gezinsproblematiek uit te bouwen", zal dienen om het bestaande net van 2.000 km lange net van het staatsgas- De 40.000 gulden moeten hiervoor de het staatsgasbedrijf van voldoende bedrijf, Friesland, Drente en Gelder- materiële basis bieden. aardgas te voorzien en verder het land. bedrijfsleider Een sympathiestaking heeft het werk in de confectiefabriek van de N.V. André Hertzberger te Tilburg wij dag gedeeltelijk stilgelegd. Het conflict is ontstaan om het ver trek van de bedrijfsleider, de heer B., die donderdag zijn ontslag had gekregen doch vrijdagmorgen weer op het terrein van het bedrijf verscheen tegen de afspraak in. De heer D., die zes weken in functie was, sprak daar het personeel toe en slaagde erin ongeveer de helft van de werk nemers circa negentig voorname lijk vrouwelijk personeel op zijn hand te krijgen. Deze weigerden aan de gang te gaan en eisten zijn wederaanstelling. Nadat men geruim/te tijd wat luid ruchtig voor de poort van de fabriek was blijven samenscholen, begaf het gehele gezelschap zich met de ontsla gen bedrijfsleider naar een hotel, waar met de inmiddels uit Amster dam gearriveerde directeur, de heer J. Bouwland, een bespreking werd gehouden, die een nogal verward verloop had. Op veraoek van de di recteur werd toen een delegatie uit het personeel aangewezen, die in dte loop van de middag een bespreking met hem heeft gevoerd. Alhoewel tot sluitingstijd van het bedrijf een deel van, het personeel buiten de gebou wen bleef, werd tijdens deze bespre king volledige overeenstemming be reikt. De bedrijfsleider blijft ont slagen en het personeel zaïl normaal aan het werk gaan. Zaterdag maakt l^et gehele personeel zoals reeds eer der was voorgenomen, een uit®tap je op kosten van het bedrijf zodat de verhitte gemoederen verder èdl tot bedaren suften komen. Deze auto heeft uitsluitend een privé-leven. Korte ritten voor bezoek of boodschappen. Verder a/leen-voor-het-weekend. Mi' Ut - HÜHülaï„_. J. Deze auto heeft overwegend een beroepsleven. Iedere deg uren achtereen in touw. In de stad en dan weer op de buitenweg. U .ziet: beide auto's zijn aan elkaar gelijk. In merk, type en bouwjaar. Maar onder de motorkap houdt de gelijkenis op. Beide motoren hebben zich anders ontwikkeld. Hetzelfde geldt voor uw auto. Ook uw motor heeft een eigen karakteristiek. BP Super Mix komt er aan tegemoet met 5 verschillende soorten benzine. Voor elke motor de juiste individuele voeding. Probeer het zelf. Na twee- of driemaal tanken bij een BP-pomp merkt u het verschil. Uw motor loopt inderdaad soepeler, reageert scherper en accurater! Benzine? Kies zelf uit: BP benzine - BP Super Mix 25 - BP Super Mix 50- BP Super Mix 75 - BP Super. Koning Leopold van België, gefotografeerd op het terrein van de Eindhovense Golf Club, waar big onder de naam L. Ae Itaétty deelnam aan de wedstrijden, weitoe daar op hei ofoobttk wonden gehouden.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 7