WIE PUZZELT ER MEE? DE AVONTUREN VAN MICKEY MOUSE (kso) lljJ HET OFFER Minder winst bij de IBB te Oegstgeest MEDISCHE DIENSTEN n iiiiiii1 B— ZATERDAG 22 JUNI 1963 DE LEtDSCHE COURANT PAGINA 2 Horizontaal: 1 een der Ver. Sta ten, 6 jongensnaam, 12 alvorena, 13 dorp in N. Brab., 14 lengtemaat (afk.), 15 voorzetsel, 17 deel van het gelaat, 18 boom, 19 plechtige gelofte, 21 een der zeven wijzen van Grie kenland, 23 voordeel, 24 zoon van Seth, 26 kleefmiddel, 27 ploegsnede, 28 gebod, 30 danspartij, 31 vaartuig, 32 kever, 34 voertuig, 36 metaalsoort, 39 god der liefde, 41 gering, 43 soort vink, 45 reeks, 46 vlinder, 48 ver standig (bargoens), 49 titel (afk.), 50 stuk hout, 51 voorzetsel, 53 luite nant (afk.), 54 dorp in N.H., 56 rang telwoord, 58 eerste kamer in som mige landen, 59 specerij. Vertikaal: 1 oosters lastdier, 2 dorp in Gelderl., 3 deel van een ontken ning (Fr.), 4 9portterm, 5 oorlogsgod, 7 ontkenning (Duits), 8 voorzetsel, 9 oude rekening (afk.), 10 reuk, 11 veter, 16 bijwoord, 17 de binnen kring van een gemeente, 20 opschik, 22 niet vast, 23 zandheuvel, 25 oog ziekte, 27 gem. in Gelderl., 29 rivier in Zwitserland, 30 platvis, 33 geur- stof leverend gewas uit het oosten, 34 eiland in 't Z.O. van de Aegeïsche zee, 35 hoenderachtige vogel, 37 zelf kant, 38 stijloefening, 40 welrieken de gomhars, 41 dof, 42 keurig, 44 gem. in Drente, 46 zijtak Wolga, 47 myth, figuur, 50 bijb. figuur, vrouw van Jacob, 52 kippenloop, 55 scheik. element (afk.), 47 muzieknoot. Voor de wekelijkse puzzel stellen wij weer een geldprijs van 10 be schikbaar. De oplossingen dienen vóór donderdag a.s. in ons bezit te zijn. Op enveloppe of briefkaart ge lieve men duidelijk aan te geven ,puzzelredaotie' OPLOSSING VORIGE WEEK Horizontaal: 1 spaak, 5 oblie, 9 file, 11 neer, 12 id, 14 roerend, 16 om, 17 Eva, 19 slede, 20 sté, 21 An, 22 Po, 23 Hl, 24 Weert, 27 km, 29 de, 30 ha, 31 Ot, 32 ik, 33 tp, 35 tarwe, 38 as, 40 af, 41 el, 43 tip, 45 Melle, 48 pot, 50 on, 51 mirakel. 53 me, 54 roet, 55 enig, 57 koker, 58 dadel. Vertikaal: 1 9lier, 2 af, 3 air, 4klos, 5 Oene, 6 bed, 7 Lr, 8 Emmen, 10 Eelde, 11 neder, 13 D.V., 15 re, 16 Ot, 18 aal, 20 sok, 23 het, 24 wat, 25 eer, 26 toe, 28 mis, 34 pap, 36 alert, 37 welke, 38 alp, 39 stork, 42 steel, 44 in, 45 mier. 46 la, 47 eend, 49 om, 51 mee, 52 Lia, 54 R.K., 56 Gd. A. Hoogeveen, Oude Rijn 26, Lei den, zond een juiste oplossing in en werd door het lot als prijswinnaar aangewezen. DIVIDEND VAN 8 NAAR 5 PROCENT De resultaten van de N.V. Inge nieursbureau voor Bouwnijverheid (IBB) te Oegstgeest over 1962 zijn, blijkens het verslag, door een aantal factoren ongunstig beïnvloed. Het to taal verwerkte bedrag in het bedrijf met inbegrip van de timmerfabriek, heeft in het afgelopen jaar 19.48 min bedragen tegen 19.14 min in 1961. Het bruto-resultaat was 3.39 min 3.25 min). Na aftrek van de algemene- en bedrijfskosten ad 2.51 min 2.44 min), afschrijvingen ad 626.213 574.497), rente over de statutaire reserves ad 21.937 (ƒ21.180), emlssiekosten en vennoot schapsbel. ad 110.451 121.368) resteert een winstsaldo van 127.914 216.410). Voorgesteld wordt zoals bekend, het dividend te verlagen tot vijf pro cent (v.j. 8 prpcent). Over de voor uitzichten valt, aldus de directie nog moeilijk een uitspraak te doen. De langdurige vorstperiode in de eerste maanden van het jaar heeft de pro- duktie ernstig belemmerd. De per soneelsproblemen zullen ongetwijfeld ook in 1963 hun invloed laten gel den. Anderzijds is zowel de kwali teit als de omvang van de orderpor tefeuille bevredigend te noemen. De resultaten werden ongunstig beïnvloed onder andere door de spanningen op de arbeidsmarkt, de voor velen verrassende uitspraak van de „hoge raad" inzake de bindende kracht van de in 1960 uitgevaardigde prijzenbeschikking, terwijl in het be gin en aan het eind van het jaar het bouwbedrijf grote last ondervond ten gevolge van onwerkbaar weer. De eerder genoemde samenwerking met een der grootste Amerikaanse aan nemingsmaatschappijen leidde tot de inschrijving op een groot project in Nederland, waarvoor inmiddels na afsluiting van het boekjaar de op dracht werd verkregen. Interessante nieuwe opdrachten werden verkre gen. Begin 1963 berichtte de vennoot schap, dat de uitwerking van de plan nen voor de bouw van een nieuwe houtbewerkingsfabriek in Meppel niet verder doorgezet zal worden. Dit besluit is genomen aan de hand van nader uitgewerkte uitvoerige studies betreffende de rentabiliteitsmogelijk- heden van het nieuwe project. Hier uit bleek, dat de oorspronkelijk ge raamde stichtingskosten niet onaan zienlijk verhoogd zouden moeten worden, terwijl de huidige markt situatie onvoldoende waarborgen le verde voor behoorlijke exploitatie resultaten. Inmiddels zijn de ter be schikking staande middelen aange wend in andere sectoren van het be drijf, waar de winstmogelijkheden gunstiger zijn, aldus de directie. IKI verplaatst van Voorschoten naar Breda Het bedrijf van de Internationale Kunststoffen Industrie N.V., dat in Voorschoten was gevestigd, is na de brand, die in oktober van het vorig jaar in de fabriek te Voorschoten heeft gewoed, verplaatst naar Bre da. Op het nieuwe industrieterrein „De Korgten" te Breda is giftermor gen cie eerste paal geslagen voor het nieuwe fabriekscomplex. Zoals bekend is de IKI kort gele den door een fusie verbonden met Chemlnvesta AG, een dochteronder neming van het Schweizerische Alu minium AG, te Zürich. Teneinde de produktie zo snel mogelijk weer op gang te brengen, kreeg zij reeds de beschikking over het fabriekscomplex van de Plastic Industrie Breda, wel ke eveneens een dochteronderneming was van de Schweizerische Alumi nium AG. Het bedrijf van de plastic indus trie Breda, dat zich met het inkleu ren van plastic grondstoffen bezig hield, werd vervolgens dit voorjaar stilgelegd. Omdat de internationale kunststof fen industrie N.V. reeds jarenlang met ruimtegebrek kampte, werd be sloten ongeveer 10 ha aangrenzend industrieterrein op „De Krogten" aan te kopen opdat na de bouw van de nodige fabrieksgebouwen het in Voorschoten gevestigde bedrijf suc cessievelijk naar Breda kan worden overgebracht. Leerling-verpleegster bestal collega's De centrale recherche van de Am sterdamse politie heeft de negentien jarige leer ling-verpleegster H. W. S. öangehouden, die de laatste twee jaar verschillende collega's in een van de gemeenteziekenhuizen in de hoofdstad heeft bestolen. Het meisje was intern in dit zie kenhuis. Zij heeft diefstallen van f 25 uit een loonzakje, drie portemon- naies met tezamen 136, twee horlo- loges en van een badbak bekend. Bij een jeugdclub, waarvan zij leidster was, stal ze ook een portemonnale. De nieuwe studio van radio Ne derland Wereldomroep is giftermid dag te Hilversum officieel in gebruik genomen. De studio is zowel geschikt voor het maken van opnamen van kleine muziek-ensembles als voor grote orkesten. SCHOOLSPORTDAG PROF. VAN DER LEEUW-ULO TE LEIDEN Ondanks de minder gunstige weers omstandigheden hebben met uit zondering van de vierde (examen) klassen de leerlingen van de Prof. Van dei- Leeuw-ULQ gisteren in het Sportpark van de Leidse Hout weer volop genoten van hun jaarlijkse sportdag. Onder die algehele leiding van hun docenten in de lichamelijke oefening, de heren A. Lagerwey en Chr. van Oord fungeerde ditmaal eveneens en kele meisjes en jongens uit de vierde klassen als leden van de jury's die zich dermate goed van hun taken hebben gekweten, dat geen enkele wanklank werd gehoord. Naast de gebruikelijke handbal-, korfbal-, volleybal-, softbal- en kas- tiewedstrijden werden de leerlingen tevens in de gelegenheid gesteld de vereiste vaardigheidsproeven af te leggen, teneinde in aanmerking te komen voor het vaardigheidsdipïoma A, B, of C, welke diploma's vorig jaar op Initiatief van de heer La gerwey voor de Leidse scholieren werden ingesteld. Het diploma B werd behaald door die meisjes: Yvonme Franken, Ineke Hartevelt, Annemarie Krom, Joke Mallné, Willy Deegens, Jaenme Ma- liné, leteke Abrahams, Dlny Ooos- trom, Blfly Taverne, en de jongens: Theo v. d. Berg, Aiex van Es, Lex Versloot, Karei Dorrepaal, Piet Pijn- naken, Jack Weber, Matty Deijn, Cor Barning, Johnny Frank, Jan van der Leek, Jack Pompe, George Tiesema, Ton Leun^, Sono Soegiarto, Peter van Zijl, Hans Laman. Hot diploma A door de meisjes: Fanny Azier, Marian Blansjaar, Ge- nia de Boer, Marian Louwrier, Hanny die Boer, Yvonne Kramp, Ria Ladan, Lenie Dijkhuis, My arme Rietkerken, Anaja Spruyt, Kea de Lijster, Koosje van Beek, Marjorie Cossee, Marion Küner, Tineke Mes, Ingrid Rovers, Comny Andrik, Yvonne van Es, Maai ke Teeuwen, Ellen Hoevers, Geertje Boelen, EUen de Kievit, Lydia Schou ten, Lia van de Weijden, Conny Brugman, Riekje Naeye, Tineke Wijsman, Ellen Bieyie, Francina Plesman, Janaiie Moeüker, Lieneke v. d. Broek en de jongens; Ben Har- teveld, Jaap de Kruis, Ton Vodegel, Hans Gijsman, Jan Mandemaker, Piet Vincourt Wim van de Wijngaard, Rudy Mastenbroek, Jerry Gout, Ton- ny Janssen, John Roest, Bram Bran denburg, Bram Lepelaar, Kees van Ark, Jaan van der Burg, Evert Han selaar, Henk Jansen, Dick Miggels, Gerard Soonius, Nico de Haas, Theo Staal, Rob Visser, Henk Willemse, Harjo van Amerongen, Paul van den Broek, Mario Candodo, Ronald Gué- rin, Eddy Staal, Jaap Valientgoed, Wijnand van Berkel, Ferry Geskus, Ronny den Dopper, Ton Godddjn, On- no Homkamp, Danmy Melet, John Schiefelers, Sjaak Straathof, Jaap v. d. Waals, Gerard van der Water, Hans Fluit, Co de Haas, Leo Holl, Rob Krol, Henk Servaas, Wim Tielen- burg, Frans Rekooy, Chris Tjong Ayong. De wedstrijduitslagen waren: (eer ste team): 1. klasse 1 B 4 pnt; 2. klasse 1 A 2 pnt. Tweede team: 1. klasse 1 C 4 punt; 2. klasse 1 B 2 pnt. handlbal: jongens: 1. klasse 2 D 6 pnt; 2. klasse 2 C 4 pnt. Meisjes: 1. klasse 2 B 6 pnt; 2. klas se 2 A 4 pnt. Volleybal jongens: 1. klasse 3 A 4 pnt; 2. klasse 3 B 2 pnt. Meisjes: 1. klasse 3 A 6 pnt; 2. klasse 3 C 4 pnit. Softbal (jongens team): 1. klasse 3 A. Kastie (eerste klassen): 1. combinatie 1 A; combi naties 2de en 3de klassen; 1 Comb. 1 B. Mgr. dr. J. A. E. van Dode- waard, bisschop van Haarlem, zal woensdag 26 juni a.s. geen audiën tie verlenen. Leiden In spoedgevallen nemen waar de artsen Van Wingerden, Bos- huizerkade 28, tel. 30791; 's Grave- sande, Stationsweg 10, tel. 31919; De Jong, Hoge Rijndijk 15, tel. 32877; Mastenbroek, Houtlaan 27, tel. 53156; Veldihuyzen, Zoeterwoudsesingel 57B. tel. 20617; en Verhoef, Zoeterwoud sesingel 4, tel. 32505. Ap. v. Driesum, Mare 110, tel. 20406; voor nabloeding of ongeval te allen tijde directe hulp verlening, voor alle overige hulp: zaterdag half zes, zondag één uur en half zes, tandarts J. H. Beije, Hooi gracht 59. Alkemade en Leimuiden De artsen Muskens, Roelofarendsveen, tel, 01713-329, en Brinkhorst, Leimui den, tel. 01721-269, Alphen a. d. Rijn Dkt. J. K, Plattesohor, tel. 2858; apotiheek Al- lart, Raadhuisstraat. 206, tel. 3185; W.-G. Kruis: zr. Moons, Roerdomp- straat 34. Bodegraven Dkt. D. Raigay, teil. 2030; zr. W. Faber, tel, 2599; dieren arts H. Oosterom, tel. 2136. Boskoop Dkt. Bom, tel. 2136; zr. Van Dam, tel. 2141. Hazerswoude zie Leiderdorp; wijkverpl. zr. v. d. Holst, tel. 01714- 255. Hillegom Dkt. A. v. d. Kaaden, tel. 5114; Wit-Gele Kruis zr. E. Snel lenberg, tel. 6316, M. Trompstraat 29; tandarts zie Sassenheim. Katwijk Rijn Dkt. J. Bergman, tel. 2921; apotheek Kon. Julianalaan 18, tel. 4370. Katwijk Zee Dkt. A. F. Beijder- welle, tel. 2182; apotheek zie Kat wijk Rijn. Koudekerk a. d. Rijn zie Leider dorp en Hazerswoude. Langeraar zie Woubrugge. Leiderdorp Dkt. M. P. Hennink, tel. 01710-33686; wijkverpl. zie Ha zerswoude. Leidschendam Dkt. Uhl, telef. 3039; Wit-Gele Kruis, tel. 4161, zie kenauto, tel. 3923; Dam-apotheek, tel. 4238. Lisse Dkt. F. J. L. M. Haase jr., tel. 3685; tandarts, zie Sassenheim. Nieuwkoop en Noorden Dkt. B. P. Visser, Noorden, tel. 01724-203; dkt. G. J. Bremer, Nieuwkoop, tel. 01725-103. Nieuwveen zie Woubrugge. Noordwijk Dkt. Goudriaan, tel. 2333; Wit-Gele Kruis zr. Laaper, tel. 2338, b.g.g. 3087; apotheek alleen Hoofdstraat 59. Noordwijkerhout en De Zilk Dkt. B. C. C. Wösten, tel. 02533-2285; tandarts zie Sassenheim; Wit-Gele Kruis, Rusthof 1, tel. 02533-2468. Oegstgeest De artsen J. H. Meiss- ner, tel. 53865 en A. B. J. v. d. Vliet- De Vries, tel. 51321; Wit-Gele Kruis zr. Warmenhoven, tel. 51188, b.g.g. 52426. Rijnsburg zie Katwijk Rijn. Sassenheim Tandarts J. Werk man, Hoofdstr. 322, tel. 7457 (02532); dkt. W. de Graaf, tel. 7777; wijkverpl. zr. Groenestege, tel. 7645; Wit-Gele Kruis zr. Mühlhaus, Voorhout, tel. 02532-8122. Valkenburg zie Katwijk Rijn. Voorhout Wit-Gele Kruis zie Sassenheim; dkt. A. W. Bots, telef. 02532-7393. Voorschoten Dkt. A. M. Kosten- se, teL 2493. Warmond Wit-Gele Kruis zie Sassenheim; dokter zie Voorhout. Wassenaar De artsen J. A. Ro mer, tel. 2501, en H. S. Boogaart, tel. 4466; apotheek Siderius, Langestrait 86, tel. 2142. Woubrugge Dkt. J. Nooter, tel. 01729-104. Zwammerdam Dkt. G. J. Bre mer, Nieuwkoop, tel. 01725-103. PARKEERGARAGE IN HAAGSE BINNENSTAD VOLGEND JAAR GEREED Maandag wordt het eerste beton gestort voor de funderingsplaat van een parkeergarage voor 400 auto's in de Haagse binnenstad. De bouw kosten zijn geraamd op 2.75 miljoen. Verwacht wordt, dat de garage vol gend jaar gereed is. Op- en afritten leiden naar tien boven elkaar gelegen parkeervloeren. Het project wordt gebouwd in op dracht van Caltex onder leiding van het architectenbureau Lucas en Nie- meijer uit Voorburg. Bij de garage komt een service-station met auto matische wastunnel en een snackbar. De inhoud van het pand is 33.000 ku bieke meter. VLOT DOOR EUROPA MET AUTOKAARTEN UNIEKE WEGENGIDS VAN EUROPA (mtt wegenkaart en routestift: f 2,50) AUTOKAARTEN VAN VELE LANDEN (met een achat van informaties: f 1,25) NIEUWSTE WEGWIJZER VOOR PARIJS (en voor do prachtige omgeving: f 1,25) 1BI SSÜPl 0 SPECIALE KAART VAN NEDERLAND (met tal van toeristische tips: f 0,90) MM WS 4 m-, J ■iBft m Vele honderden Esso dealers heb ben al deze kaarten in voorraad. Overal in West-Europa ziet U dit embleem. Symbool van Esso service 1 Speciaal voor toeristen. MET ESSO BENT U BETER UIT! (Advex-tentie) door: E. Kraatz 18 Troostend antwoordde mevrouw Varnher: „Je bent nu wat opgewon den, meisje; maar geloof me, je zult rustig worden als je je alleen maar afvraagt, zou het mijn verdriet ver minderen als ik iemand anders leed toebreng? Of zou het mogelijk zijn dat het mij goed zou doen als ik pro beerde die ander gelukkig te ma ken." Ruth gaf haar tante een zoen en zei met trillende lippen: „Dank u, tante, ik zal er over nadenken". „Goede nacht, mijn kind", ant woordde mevrouw Varnher vrien delijk. „Ik begrijp dat je nu graag alleen wilt zijn om over je ant woord na te denken". Het was al laat toen Ruth de vol gende ochtend uit een zware, on rustige slaap ontwaakte. Ze had bij na de hele nacht wakker gelegen, •zioh om en om draaiend zonder tot «en besluit te kunnen komen. Aan de ene kant overwoog ze, zou ze de wens vervullen van een goed mens als te ja zei, en zou ze de weg voor Martin definitief vrij maken. Aan de andere kant was er voortdurend 'n innerlijke stem die protesteerde, hij zal Je niet alleen voor zwak en trouweloos, maar ook voor laag en berekenend houden, en dat kun je ■niet verdragen. Moe en mat ging ze naar bene den en voelde zich eigenlijk opge lucht toen ze hoorde dat haar tante al uitgereden was en de groeten voor haar achtergelaten had. Naaet haar bord lag een brief in het handschrift van Wasner. Er stond niets anders in dan: „Lieve Ruth, zonder je tele fonisch tegenbericht ben ik om elf uur bij je. Ulrich Wasner". Het waa een verleide Hik Idee. Zou ze dat doen? Hem afbellen en zich dat onderhoud besparen? Maar neen, dat kon niet. Hij had er recht op zijn antwoord persoonlijk te ontvangen. Maar terwyl ze dit overdacht, schoot het haar door 't hoofd dat ze nog steeds zelf niet wiet hoe dat ant woord zou lulden. Vertwijfeld keek ze op de klok: het waa al na tienen. Ze trok een mantel aan en ging de tuin in waar ze rusteloos op en neer liep. Het was vochtig en don ker weer; de bruine herfstbladen hadden hun pracht verloren en hin gen nat en zwaai- omlaag: aan de rozenstruiken rekten enkele knop pen nog een-triest bestaan, uit een popelier vloog krassend een kraai omhoog. Ruth huiverde en sloeg haar man tel wat dichter om zich heen. Wat maakte 't voor haar eigenlijk uit of 't nu herfst of zomer was? Het was alleen nodig het juiste antwoord te vinden klaar te zijn als hij kwam en zij haar beslissing zou moeten uitspreken. Van een nabijgelegen kerktoren hoorde ze het uurwerk kwart voor elf slaan. Ze schrok op, draaide zich om en ging snel naar huis, terwijl de vraag wat ze doen moest voort durend in haar hoofd rondtolde. Toen Wasner, punctueel om elf uur, aangediend werd, was ze nog even radeloos als de avond tevoren. Ze ging hem met kloppend hart en dichtgeknepen keel tegemoet en niet in staat een woord uit te brengen, gaf ze hem zwijgend haar hand die hij krachtig drukte. Wasner was volkomen rustig. HU keek haar vriendeiyk aan, liet haar plaats nemen en ging toen neut heer zitten. „Nu moeten we proberen open hartig en zonder terughouding met elkaar te praten, Ruth", zei hij, en alleen de klank al van zijn diepe, sympathieke stem had een kalmer rende uitwerking op haar. „En dan wil ik één ding voorop stellen", ging hij verder, „je moet in geen geval bang voor me zijn, want hoe je antwoord ook uitvalt, aan mijn genegenheid en vriend schap zal dat geen afbreuk doen. Ik begrijp maar al te goed hoe zwaar een beslissing je moet vallen, vooral nu het me niettegenstaande mijn pogingen daartoe, niet gelukt is je al eeixier op mijn vraag voor te be reiden. Ik heb niet genoeg rekening met je oprechte, onbevangen natuur en je overgrote bescheidenheid ge houden". Ze keek naar hem op. „Dank u", zei ze. „Be dank u heel hartelUk voor die woorden. Er zou van mijn zelfrespect niet veel overgebleven zijn als u mij niet geloofd had. Ik ben blükbaar dom en blind geweest, maar zeker niet met opzet. Tante Beate heeft me „Zullen wi tante Beate geheel terzijde laten", viel hij haar in de rede. „Ze houdt veel van me, en wil mijn wensen graag zoveel mogelijk in vervulling zien gaan zodat ze niet onpartijdig is. Aan Beate, of aan ,4e mensen" denken we dus niet, Ruth. Dat stellen we voorop. We hebben het over jou en mü en in de eerste plaaits over jou. Heb ik 't mis als ik denk dat ik je volle vertrou wen heb, Ruth?" „Niet alleen mijn vertrouwen, me neer Wasner, maar ook mijn vriend schap". „Dan hoop ik ook op je begrip als ik me gedwongen zie een pijn lijk onderwerp voor je aan te roe ren ik bedoel natuurlijk je ver broken verloving". Ruth draaide haar hoofd af, maar hy ging met rustige stem verder. „Beate heeft me daarvan op de hoogte gesteld en vooral met hot oog daarop heb ik lange tijd gewaoht en heb ik gepro beerd je langzaam voor te bereiden Maar nu me dat niet gelukt is, blUft me niet veel anders over dan er openhartig over te praten. En dan zou ik graag willen vragen of die verloving een episode in je leven is geweest die volledig en definitief af gesloten is?" „Ja", antwoordde Ruth met neer geslagen ogen, „maar dat wil niet zeggen „Wacht, Ruth, verder hoef ik daar niets over te weten. Dat die wond bij jou nog niet genezen is, en datje een jeugdliefde die je begraven moet, nooit zult vergeten, weet ik heel goed. Heb ik zelf niet voel te veel goeds en schoons moeten be graven? Mij is dut allies ontnomen «door Gods ondoorgrondelijke wil terwijl jij je geluk vrijwillig en uit liefde opgeofferd hebt. Maar ik be doel, een dergelijk verlies dat steeds een lidteken zal nalaten en waarvan we van elkaar op de hoogte zijn. be hoeft tussen ons geen verwijdering te brengen. Integendeel zelfs: het kan ons nader tot elkaar brengen' Ruth had verrast en met grote ogen naar hem geluisterd. Deze pret tige stem, de verstandige en harte lijke woorden, gaven haar een warm en geborgen gevoel. In dit ogenblik leek ze zozeer op een gelovig kind dat vol vertrouwen luistert naar 'n wijzere 9tem dat hij haar onwille keurig een kus op haar voorhoofd drukte en Ruth was zo sterk onder de invloed van zijn goedheid dat ze niet eens kleurde maar hem vol ver wachting bleef aankijken. „Heb ik duidelijk gemaakt wat ik bedoel, en kun je het daarmee eens zijn, Ruth?" vroeg hij. Ruth knikte zwijgend. (Wordt vervolgd i

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2