MANTELS van Zijp PIER DRUKWERK EENmalige aanbieding 49.- 59.- 69.- PIER HOLLANDSE KWALITEITSFIETSEN VOOR 125 GULDEN „De Goede Herder" heeft bezwaar tegen onteigening door gemeente Zoeterwoude LUXAFLEX W. J. ZIRKZEE Noordzee bron van olie en gas Rechtstreekse telex- n tussen Moskou en Washington Eindexamens HBS-b Rembrandt-lyceum Wilt U iets weten? Leidse universiteit Regen jassen 34.- Grote internationale kartraces OUDE COURANTEN 10.75 GEEN POOLSE, GEEN HONGAARSE OF OOSTDUITSE VRIJDAG 21 JUNI 1963 DE LEIDSCHB COURANT PAGINA 9 moeilijkheden rond „de grote polder" Grond bij voorlopige koopacte verkocht aan J. Kroese te A,dam Tegen !het plan tot onteigening in het belang van de volkshuisvesting van Zoeterwoude van enige percelen grónd gelegen in het uitbreidings plan „Industrieterrein Grote Polder" hebben bezwaren gemaakt: 1. Het Liefdegesticht „De Goede Herder" te Zoeterwoude en Anito- iüu8 Johaumes Oostveen te Ouden rijn. 2. Drs. J. van Leeuwen te Amster dam en 3 Mej. A. van Leeuwen te Zoeter woude; Mevr. J. Plinster-van Leeu wen te Oostwoud; J. Donepaal te Zoe terwoude. De eigendommen van de reclaman ten sub 2 en 3 liggen aldus B. en W. binnen het plan tot onteigening. Zij kunnen dus niet in hun bezwaren warden ontvangen. De reclamanten sub 1 genoemd zijn eigenaren van in het plan gelegen gronden. Zij voeren in hoofdzaak aan, dart; het uitbreidingsplan „Industrie terrein Grote Polder" slechts gedeel telijk goedgekeurd is. De vraag rijst, wat de consequenties zullen zijn, in dien aan het uitbreidingsplan voor het overige goedkeuring zal worden onthouden- Zij zijn bereid aan de gronden dezelfde bestemming te ge ven als in het plan omschreven en kunnen aannemelijk maken dait deze bestemming verwezenlijkt kan wor den; Zij hebben daartoe de gron den bij voorlopige koopacte ver kocht aan een en dezelfde persoon onder de verplichting aan deze gron den dezelfde bestemming te geven als in voornoemd plan omschreven. Zij zullen dit plan in samen werking met de gemeente en met inachtneming van de door deze gemeente gegeven richtlijnen en voorschriften ten uitvoer brengen. Voorts voeren zij aan, dat vo renbedoelde aspirant-koper, de heer J. Kroese te Amsterdam, met in stemming van reclamanten zich bij herhaling heeft gewend tot ons en het Industrieschap de Grote Polder om toestemming tot een spoedige effectuering van het uitbreidings plan en overleg over de wijze, waar op dit zou kunnen geschieden; dat de heer J. Kroese in zijn brief d.d. 28 september 1961 uitdrukkelijk heeft gesteld, dat hij bereid -is tot realisering van het plan op korte termijn en in nauwe samenwerking met het industrieschap in deze ge meente; dat daarbij de wijze van bouwrijp - maken en verkaveling kan geschieden in overleg met handhaving van de contracten, welke bestaan tussen de ze gemeente of het industriescbop met bepaalde industrieën en met voorrang voor industrieën welke voor deze gemeenten of het industrieter rein van belang zijn; dat hoewel het college van B. en W. en het industrieschap bij herhaling hebben voorgegeven, dat zij open staan voor de belangen van de eige naren en voor samen-werking is tot op heden elke medewerking of toe stemming aan de heer Kroeze onthou den; dat integendeel genoemde instanties het standpunt innemen* dat niemand anders dan zij in staat zijn of gerech tigd dit uitbreidingsplan te effectu eren. COMMENTAAR Ten aanzien van deze bezwaren delen B. en W. mede. Het uitbreidingsplan „Industrie- Student, die groen tegen hoofd sloeg, krijgt twee weken De rechtbank te Amsterdam heeft vanochtend de 22-jarige Amsterdam se student J. V. die tijdens de laatste ontgroeningen van het Amsterdams studentencorps een groen met een parapluiestok tegen het hoofd sloeg, veroordeeld tot twee weken hechte nis voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. De rechtbank hield re kening met de straf die V. van de Senaat van de universiteit heeft ge kregen. De officier van justitie had een ge vangenisstraf van een maand voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar en een boete van 50.-— geëist. In september 1962 trachtte V., die deel uit maakt van het Nederlands hockeyteam, in het dispuuthuis „Via tor" een busje van het hoofd van de 19-jarige Erik F. C. Niehe te slaan. De groen zat geknield voor een stoel waarop V. stond. De ontgroener sloeg echter mis en raakte het hoofd van Niehe, die vrij ernstig werd gewond. Hoewel aanvankelijk de vrees be stond dat hij blijvend letsel aan de hersenen had opgelopen, is hy in middels volledig genezen verklaard zodat hy zijn studie kon hervatten. terrein De Grote Polder" is inderdaad in zijn geheel nog niet goedgekeurd. Ware dit wel het geval dan zouden ook de overige gronden, zo niet te voorzien zou zijn, dat zij langs min nelijke weg in eigendom waren te verkrijgen, in dit voorlopig plan tot onteigening zijn opgenomen, omdat uiteindelijk het gehele uitbreidings plan overeenkomstig de daarin ge geven bestemming gerealiseerd moet worden. Het onderhavige plan is opgevat, omdat de stellige overtuiging leeft, dat spoedige goedkeuring van het gehele plan is te verwachten. Immers het plan is reeds goedgekeurd door Gedeputeerde Starten, doch behoeft nog een beslissing van de Kroon, omdat enige grondeigenaren beroep hebben aangetekend. Consequenties zijn mitsdien niet tie verwachten. De volgende stelling dat rij bereid zijn dezelfde bestemming te geven aan de grond en als door de gemeen te wordt voorgestaan, doet de vraag rijzen waarom dan niet de gronden ter beschikking gesteld van de ge meente in plaats van aan de heer J. Kroeze? De belangen toch die gediend moeten worden door ruimte te scheppen voor industrievestigingen kunnen moeilijk in handen gelegd warden van een particulier. Het on derhavige uitbreidingsplan moet voorzien in een streekbelang. Voor de behartiging van dit belang is een orgaan in het leven geroepen in de vorm van een Industrieschap. Dit schap is mede het orgaan om, zonder winstoogmerk, de realisatie van het uitbreidingsplan te bewerkstelligen. De indruk dat B. en W. de gedachte zijn toegedaan dat de exploitatie niet uit handen gegeven kan worden is dus juist. Zij kunnen echter niet in zien dat hierdoor de belangen van reclamanten worden geschaald. Te meer niet nu zij mede te kennen ge ven dat zij hun eigendom willen af stoten. Op grond van vorenstaande advi seren B. en W.: a. die bezwaren van de onder 1 ge noemde reclamanten ongegrond te verklaren. b. de onder 2 en 3 genoemde re clamanten in hun bezwaren niet- ontvanikelijk te verklaren. c. Het plan tot onteigening goed te keuren voorschoten Geboren: Ellen d.v. C. W. Worm- ser en P. J. de Neef; Cornelds Frans z.v. T. F. Verboon en F. Rietbergen; Martin z.v. H. v. Wijk en N. J. Be- zeoner; Arnold Eduard z.v. G. J. Paalder en A. Bruijl; Carolus Wilhel mus z.v. K. Klein en J. C. v. d. Mee; Hendrikus Andreas z.v. K. Klein en J. C. v. d. Mee; Jan Maarten z.v. J. A. v. d. Luijt en Maria v. Duijn: Re- nata d.v. J. Poeder en H. J. v. Over- beeke; Petronella Elisabeth d.v. S. J. Kooij en M. E. Wassenaar; Peter z.v. A. Hoek en A. v. Dijk. Ondertrouwd: R. G. v. d. Ark 22 j., te 's-Gravenhage, en R. Laurijssen 23 j.; L. J. v.d. Poe! 27 j. en M. A. J. Westgeest 26 j. Gehuwd: H. Haan 24 j., te Zeven huizen, en E. Ravensbergen 22 j. Overleden: B. Boxum 73 j.; C. C. v.d. Kroft, w.v. v. Leeuwen 82 j. E. I. Ie Clercq, e.v. Ie Clercq 62 j.; C. M. Odijk, e.v. Verheij 71 j. POSTDÜIVENNIEUWS De post duivenvereniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht vanaf Orleans, afstand 507 km. Het werd een zware tocht met 's avonds slechts 25 pet der dui ven thuis. De mooiste uitslag had W. L. Onstenk. Aankomst eerste prijsduif 17-13-53, snelheid 869,02 meter per minuut, laatste 20-52-03, snelheid 643,11 meter per minuut. Prijswinnaars: W. L. Onstenk 1, 5, 8, 13, 14, 15, 21; C. de Mooy 2; C. Zwaan 3, 11; P. N. van Wissen 4, 9; F C. van Heusden 6; P. Belt 7, 24, 27; J. Schrijvers 10, 13; J. P. v. d. As sem 12, 26, 29; L. Hemmes 16; D. Brouwer 17; H. v. d. Wal 18; P. Aert- sen 19, A. de Graaf 20, 25; F. Hen driks 222, 23; D. Maat 28; T. van Wissen 31. GESLAAGD Aan de R.K. Middelbare School voor meisjes „O. L. Vrouw van Lour- des" te Huize Bijdorp, Voorschoten, zijn geslaagd voor het eindexamen de leerlingen. Marianne Boele, Lia de Hoog uit Amsterdam; Marianne Maas (cum laude), Gerdia Lammens uit Amstel veen; Lia Vergouwen uit Dordrecht; Mary-Ann Goose, Marij'ke Rutges Didie Schouten uit Den Haag;; Lies- beth Remmelzwaan uit Haarlem; Marja Creyghton, Joke de Hosson, Yolanka Kölknann, Liebetih Koren- hoff, Nannette Leenen, Mary Mole naar uit Leiden; Astnid Scholtz uit Leiderdorp; Ida Schouten uit Leid- schendam; Bertefce Over es uit Nij megen; Henny de Groot uit Noord- DECORATIEF MODERN VOORDELIG Gratis plaatsen Vraag prijsopgaaf zoeterwoude TOELATINGSEXAMEN CHR. LYCEUM De Noordzee biedt voor Europa de grootste vooruitzichten op het ge bied van olie- en gaswinning. Dit ge bied zal in de toekomst ongetwijfeld vele koolwaterstof-produkten opleve ren. Dit heeft de beroemde Ameri kaanse geoloog Lewis G. Weeks ver klaard. Weeks noemde de ontdekking van aardgas in Nederland bemoedigend. „De Noordzee is een gebied van ongeveer 3ÖO.OOO vierkante mijl (800.000 vierkante kilometer) met een gemiddelde diepte van 150 voet (50 meter). De geologische samenstel ling varieert vah paleozoïsche tot me- sozoïsche en tertiaire formaties," al dus Weeks. In een technisch rapport, dat hij eerder op de dag op het zesde in ternationale pet roleumcongres had ingediend, had de geleerde verklaard dat 65 percent van de olie- en aard- gaswinning in de toekomst uit de jongere mesozoïsche en tertiaire geo logische formaties gewonnen zal worden. De overeenkomst tussen de Ver. Staten en de Sowjet-Unie over een rechtstreekse draadverbinding tussen Washington en Moskou voor noodge vallen, is gisteren getekend door de hoofden van de delegaties van beide landen bij de ontwapeningsconferen tie, Stelle en Tsarapkin. Hiermee Is voor het eerst een concreet resultaat op deze conferentie bereikt. Behalve de tweezijdige diraadver- biruding via Londen, Kopenhagen, Stockholm en Helsinki, wordt nog voorzien in een radio-telegrafische verbinding over Tanger voor dienst- mededelingen en coördinatie vande werkzaamheden op de eindstations. Volgens de overeenkomst zal de ver binding zo snel als technisch moge lijk is tot stand worden gebracht. De kosten van de verbinding Lon den-Washington zullen geheel door Amerika worden gedragen. Hels in- ki-Londen wordt door beide partijen gedeeld en Moskou-Helsinki komt voor rekening van de Sowjet-Unie. Volgens de overeenkomst verbin den de beide landen zich om te zor gen, dat de verbinding voortdurend functioneert. Berichten van 't staats hoofd van het ene land moet onmid dellijk aan het staatshoofd van het andere land worden doorgegeven. Binnen zestig dagen zal de lijn Moskou-Washington kunnen functio neren. De totale kosten bedragen bij na 400 miljoen gulden voor de draad verbinding en ruim 300 miljoen gul den voor de radio-verbinding. De Franse Senaat heeft donder dagavond de Frans-Duitse vriend schapsverdrag met 162 tegen 70 stem men goedgekeurd. Er waren 23 ont houdingen. Vrijwel alleen de communisten en socialisten stemden tegen. De nationale vergadering heeft het verdrag reeds eerder geratificeerd. wijk; Godelief de Goeij uit Over- veen; Dorothèe van Os uit Rijswijk; Mieke Boelaars uit Rotterdam; Mary Vollemans uit Sassenheim; Marlou v. d. Biggelaar, Nancy Glaser, Lies van Kempen, Loes van der Mark, El- ly Meys, Evelien Muller, Marijke Reef, Petra Roem, Marianne Sluis. Ellen Sutorius, Annemarie Vermaat uit Voorburg; Marian ter Haar, Riet Nell, Christine Sibenius Trip, Ange la Steinebach uit Voorschoten; Joke Walenkamp uit Warmond, Carla v. Lennep uit Wassenaar; Anky Olst- hoorn (summa cum laude) uit Wils- veen; Marian v. Niekerk uit Zoeter woude. OEGSTGEEST Geboren: Ronald Walter Hendrik z.v. H. R. Zandbergen en G. H. Ott; Frank z.v. W. van Tussenbroek en P. M. A. van der Wansem; Mark z.v. W. van Tussenbroek en P. M. A. van der Wansem; Angela d.v. P. Groenen dijk en M. C. H. den Hollander; Maar- tina Janny d.v. J. B. van Iterson en B. D. J. den Haan; Jan-Willem z.v. J. C. van Rijs en J. A. de Koning; Dirk Jacobus Theodorus z.v. C. Ho- gervorst en T. van Komen. SJZ 3 KAMPIOEN Met een fikse overwinning op Uni- tas3 is het kampioenschap van het derde elftal van SJZ een feit gewor den. Het spelpeil van de thuisclub stak in deze laatste wedstrijd bedui dend uit boven datgene wat zij in de voorgaande wedstrijden hebben laten zien. Dat was wel nodig ook want Unitas bood vooral in de eer ste helft flink partij. Dank zij een paar gelukkige doelpunten konden de SJZ'ere toch met een 3-1 voor sprong thee gaan drinken. In de 2de helft nam SJZ steeds meer het ini tiatief wat resulteerde in een 7-2 eindstand. Raadsagenda. De raad verga dert woensdag 26 juni te 20 uur ten gemeentehuize. Agenda o.m.: Ver lenen van subsidie aan de Mater AimabiMsschool te Leiden; subsidie aan de Kath. Levensschool te 's-Gra venhage; aankoop van grond in de Loethe; vaststelling van een ver ordening op de heffing en invorde ring van een rioolbelasting; goedkeu ring van onteigening van gronden in het Idustrieschap De Grote Polder; paohtonteigening van een perceel weiland in de Loethe; verlenen van een krediet voor verbetering van straten en wegen. stompwuk LTJ-LTM Op zondag 23 juni a.s. wordt de jaarlijkse districtssportdag georganiseerd en wel op de gemeen telijke sportterreinen in B leis wijk, einde Kerkstraat, aaiiwanig om één uur. Er worden verschillende spor ten op deze dag verwerkt, o.a. bard lopen, 100 m dames en heren, vol leyballen, touwtrekken, kogelstoten, 4 x 100 m estafettes, de 400 m dames en 1500 m heren. Er zal wederom fel gestreden worden om de fraaie be kers en medailles, diie 's avonds in het parochiehuis tussen 8-11 uur uit-- gereikt zullen worden. Het bestuur verwacht ook de leden, die niet aan de sport zelf deelnemen. Voor het eindexamen HBS-b aan het Rembrandt-lyceum te Leiden zijn geslaagd: H. Ghr. Akkerman, Oegst- geest; W. Bol, Leiderdorp, J. W. Eweg; J. M. den Haan; W. F. Iestra, Voorschoten; G. J. Janssen; R. J. v.d. Kamp; J. Marks met lof; M. J. M. du Prie; Fieke Schoemaker, Leiderdorp; L. H. Cohen; M. A. Schute, Voor schoten; H. J. Ubbink; J. Visser; J. C. Weber; D. P. v. Wijk; H. J. Alt; Marina v. Beveren, Zoeterwoude; Ph. Aantal kandidaten: 231; geslaagd: 188, afgewezen 37, teruggetrokken 6 kandidaten. Namen: Rudolf v. Leeuwen, Joop v.d. Schee, Henk v.d. Does, Joop v. Duyn, Leen v. Duyn, Stevens Duijts, Leendert Geuze, Arie Haasnoot, Kees Klok, Dick Kruyt, Dick v.d. Kwaak, Jan v. d. Marei, Gerrit Remmelzwaal, Tineke Visser, Jan v.d. Bent, Hen- nie Brouwer, Hans v. Duijn, Cobi v. Dijk, Gradia Hagen, Jana Kloos, Dick v. d. Kooy, Kees Kuijt, Rudy v. Min nen, Annemarie Roest, Riet v. Ros- sum, Dirk v. Rijn, Jan Slappendel, Kees Vark e visser, Wim Wiggers, Koos Barnhoorn, Nanno Everuhuis, Corry Knobbe, Gijs v. Kruiettim, Bert de Witte, Jan v. d. Kooi, Jan Burgerhout, Theo Guyt, Wickie Bar re veld, Anmedies v. Bemmed, Marina Berghuijs, Jan Willem de Gruyter, Ard den Heeten, Errol Jessurun, Nel- leke v. d. Kraats, Ko Rustige, Mar- greet Stronks, Julia v. Tongeren, Wim v. Vliet, Liesje Vijlbrief, Jac queline v. d. Vijver, Henk Wieling*, Eddie Brokaar, Han Brokaar, Hans Konstapel, Nanneke Kooij man, Mat- to de Tombe, Marianne Looijen, Yvonne de Nie, Wim Nieboer, Made- lein Peute, Jopie Vonk, Winfred Wassenaar, Janmeke ter Wee, Eibert Westerink. Gé Be ij, Leo Engberts, Wim v. Meeuwen, John Olivier, Hans Warring, Mariska Boot, Lenie Calk- hoven, Peter de Hoog, Ria v. Wijk, Addy Gastel, Fransje Enserink, Nel- leke v. d. Horst, Ben Klinkenberg, Geert Mos, Ineke v. Offeren, Rudi Ouwerkerk, Peter Coert, Anneke den Hollander, Wim v. d. Nat, Hans Sla- man, Dries v. d. Laan, Bea Schoen maker, Sari Spruitenburg, Wim Ur ban, Rieni v. d. Weteringh, Ank Bro kaar, Annette v. Riet, Rob VoJllmar, Joop v.d. Wijngaard, Leo Snooker, Hendrik Jan Kromhout, Frits Lam me, Robbie v. Vliet, Hans de Groot, Piet v. d. Heide, Ad v. d. Kommer. Mijndert Anker, Sunny Kapel, Cora Koning, Piet v. Leeuwen, Dick Min- nema, Frans v. Osnabrugge, Tineke Roest, Jaap v. Sandijk, Carla Vos, Gert v.d. Zwan, Chris v.d. Kraan, Bea Menijn, Jelle Moraal, Rien Oost veen, Marian Sleeboom, Ton Verweij, Janna Posthumus. Gerrit Schut, Wendelimoet Baalbergen, Evert je Dien v. Duin, Everhard Hofland, Pe ter v.d. Oever, Willy Plokker, Ber- tien Roelandse, Art v. d. Zwart, Frits de Beer, Kees Duyverman, Lia Los, Arian Woeldere, Dick Goemaat, Jo hanna Hazenoot, Koos Bokhorst. Gijdbert Kiep, Piet Korsuize, Her man Amersfoort, Lies Bouwmeester, Pieter Ohristiaanse, Dick Held, Mar lies Held, Maryse Filippo, Frits de Jongh, Kees den Ouden, Rob v. d. Plas, Joh an Schuil, Dinie Beun, Mar tin Duindam. Hans Los, Jannemarie Verdouw, Anne v. Steenwijk, Cok- kie v. Eg mond. Marry Jagersma, En- no Groenevelt, Jan Keuning, Hans Koppen&al, Gea v. Leeuwen, Rem- mle Pit, Ron Veldihuyzen v. Zanten, Tom Wilbrink, Jaap Wijntjes, Harry Krudde, Harmke Ooms, Roelant Bol- hout, Ewout Broekema, Anke Goed hart, Jouke Lamers, Jan v. Leeuwen, Theo Soeteman, Greetje v.d. Kooij, Ronald Korenhof, Tineke Treffers, Sjoerd Adema, Henk Asselman, Bram Wesselo, Hendrikjan Olden. Jeanne Dane, Dirk Hart, Fra/nske Hart, Aad v. Kamp, Wim Prins, Jan Donkers, Carlien Kampert, Angeline de Leeuw, Gert Kloosterboer, Taco Mulder, Floor Verdoes, Wim Meyers, Henk v.d. Haak, Peter Krassenburg. W. Blom, Leiderdorp; E. Bonnet; J. F. v. d. Burgh; N. v. Dijl, Oegstgeest; H. R. Feijen; J. W. Hartiing; J. van Houten; W. L. de Koning; C. P. Leen heer, Voorschoten; J. J. v. d. Pot; W. H. de Ruwe, Sassenheim; G. B. Schmidt; Joke Vermolen; E. P. Wa- lop; T. de Wit, Katwijk a. Z.; H. K. Zierfuss, Voorschoten. Afgewezen: 1 kandidaat. Daar waar geen woon plaats bij vermeld is, is dat Leiden. NTS-REPORTAGE OVER BEZOEK VAN KENNEDY AAN KEULEN Zondagmorgen van 9.4511.30 neemt de NTS een rechtstreekse reportage over van de Duitse t.v. over het be zoek van president Kennedy aan Keulen. President Kennedy zal na aankomst op het vliegveld van Keu len onder meer een toespraak hou den voor het Keulse stadhuis. Viscouverts. Wij hebben een paar viscouverts gekocht. Kunt u mij inlichten over het gebruik daarvan, vraagt J. M. G. Antwoord: Een viscouvert kunt u gebruiken als een gewone vork en mes. U gebruikt het platte deel als mes, waarmede u dus het visvlees van de graten af kunt strijken. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor de examens: doet. Ned. Recht: de heren P. Sanders, Sohledam, en R. M. A. M. v. Hövell t>ot Westerflier, Voorhout; doet. God geleerdheid: de heer C. A. Tukker, Rotterdam; Propadeutisch Godge leerdheid: mej. H. G. A. J. v. Dijk, Almelo. DAMES- EN HEREN- vanaf failfdiHq UvtMMc/éfi Haarlemmers tr. 107-109 Lelden Telef. 24016 OP 22 JUNI Aanvang 14 uur. SKELTERBAAN BODEGRAVEN. Grote BUITENLANDSE DEELNEMING om GROTE PRIJZEN in de SUPER KLASSE 100 en 200 cc. Aanvang kaartverkoop 10 uur v.m. Adverteert in dit blad in pakken van 5 kg. Verkrijgbaar aan ons bureau N.V. De Leidsche Courant Papengracht 32 Leiden Telefoon 20935 ONTVANGEN GROTE PARTIJ Fabrieksrestanten tegen abnormaal lage prijzen De modernste stoffen en modellen t/m maat 52 Haarl.straat 107-109 iltJwi Itveraittir/-1 Telef. 01710—24016 w MAAR of 1 X SS- cn 3 X 30— Comgleet met lamp, slot, jasbesehermer, gompje en snelbinder. Alleenverkoop voor Leiden; HAARLEMMERSTRAAT 295 KOREVAARSTRAAT 0

Leidse Courant | 1963 | | pagina 9