KOLEN CARON Dameskontakt Leiden Z.W. op stap Burgerlijke Stand Behang de 3 ccnen VERTROKKEN PERSONEN UIT LEIDEN 14 Eerste prijzen in voetbaltoto „ST. MATTHIAS" GEEFT OBLIGATIES UIT VOOR NIEUWE INSTRUMENTEN Weerbericht Het weer in Europa Marktberichten WOENSDAG 19 JUNI 1963 DE LEIDSCHE COURANT m Ben 48-jarige fruitgrossier, de heer D. de Mooy uit Rijnsburg, liep gisteren op de Voorschoterweg een hersenschudding op toen hij als be stuurder van de personenauto in aan rijding kwam met een bus. Om vijf voor één gistermiddag is op de Maresingel ter hoogte van het slachthuis de 27-jarige Leidenaar, de heer N. Hannaart in het water gereden. Hij slaagde erin de auto te verlaten en liep alleen een nat pak op. Het ongeluk ontstond doordat de wagen slipte. In tegenstelling tot het bericht in de Leidse Courant van gister avond zal het afscheid van mr. J. Bool als gemeente-secretaris niet vrijdag aanstaande, maar op 28 juni plaats vinden. Om twee uur 's mid dags in de raadzaal. Men schrijft ons: Voor de tweede keer zijn de da mes van Leiden-Z.W. een dagje uit geweest. Om 9 uur startten zij van af het Bevrijdingsplein. Ondanks 't vochtige weer was de stemming heel gezellig. Via Noordwijkerhout ging het naar Zandvoort waar zij heer lijke koffie kregen met gebak. In 't Parkhotel te Bergen stond een zeer uitgebreide koffietafel klaar. In de beste stemming er was nog wel volop regen ging men naar Edam en Volendam waar inmiddels de zon was gaan schijnen en via Amster- Leidse Agenda WOENSDAG 19 JUNI Zilveren Molentoernooi Finale op het LFC-terrein. Aanvang 20 uur. Holland Festival. In de Pieters kerk geeft het Gemengd Toonkunst koor o.l.v. I. Aribo een uitvoering* van de Hohe Messe. Aanvang 1.9.30 uur Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde Excursie naar de n.v. Leidse Duinwatermaatschappij te Katwijk, vertrek te 19.15 uur vanaf busstatipfi," vak 4. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 19 uur. DONDERDAG 20 JUNI Jeugdconcert Kunstmaandor- kest o.l.v. Anton Kersjes. 15 uur in de Stadsgehoorzaal. St. Christoffel, afd. Leiden Le denvergadering in „Old Dutch", 2e Binnenvestgracht, aanvang 20.15 uur. VRIJDAG 21 JUNI Holland Festival Sonatenavond van Herman Krebbers (viool) en Da- nièle D^chenne (piano) in de Laken hal. Aanvang 20.15 APOTHEKERSDIENST Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Apotheek R. v. Breest Smal- lenburg te Leiderdorp is geopend. BEVOLKINGSONDERZOEK TUBERCULOSE 1963 Onderzoek in het Waaggebouw, Aalmarkt op: Dinsdag 18 juni: 14.0016.30 en 19.0021.30 uur. Woensdag 19 juni: 9.0012.00 en 14.00—16.30 uur. Donderdag 20 juni: 9.0012.00 en 14.00—16.30 uur. Vrijdag 21 juni: 14.0016.30 en 19.00—21.30 uur. BIOSCOPEN De films in de week van 14-21 juni zyn door de KFC als volgt gekeurd: Casino: SOS - Pacific, 14 j. Dgl.: 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd.: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u. Lido: Nachtclub „De Groene Spin", 14 j. Dgl.: 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd.: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u. Luxor: Ich bin nur eine Frau, str. volw. Dgl.: 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd.: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u. Studio: Afgekeurd. Trianon: West Side Story (prol.), 14 j. Dgl.: 2.00 en 8.00 uur; and.: 2.00, 5.00 en 8.00 uur. Rex: Het Zwaard van de Ver overaar, 14 j. Dgl.: 2.30, 7.15, 9.15 u.; znd.: 2.30, 4.45, 7.15, 9.15 u. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Universiteitsgebouw (Rapenburg 73). Tentoonstelling van grafiek door Jan Beutener. Tot 7 juli. Legermuseum (Pesthuislaan): Ma t/m vrijdag 104 uur, zond 14 uur. Rijksmuseum v Oudheden (Rapen burg) dag 105 uur zond 15 uur. Tentoonstelling: „Het dier als mo tief", t.m. 25 aug. Rijksmus Geologie en Mineralogie (v. d. Wertpark): Geologie van Ne derland Dag 10—12 en 24 uur. zon- en feestd 24 uur. RUksmus. Gesch Natuurweten schappen (Steenstr.): dag 10—4 uur zond. 1—4 uur. Rtjksmus. v Volkenkunde (Steen straat): Wisseltentoonst (Japanse) kunst van Hokusai. Dag. 105 uur. tot eind juni. Tentoonstelling „Op trek" (van dam ging de bus naar Lisse, waar in hotel „Nachtegaal" een voortref felijk diner klaar stond. Veel hulde en dank voor deze dag aan mevr. Creighton die de route zo voortreffelijk heeft uitgestippeld. De dag moet een aanbeveling zijn voor de dames, die zijn thuisgeble ven. Sluit u aan bij het spaarsys teem. Geboren: Angelina Hubertina d.v. J. H. v. Egmond en A. J. Fasseur; Ronald z.v. D. Kalter en G. M. de Haan; Joan d.v. J. Keijer en A. J. Otten; Marianne Janneke Wilma d. v. L. M. C. Verkade en J. du Mor tier; Anne-Marie Désirée d.v. J. de Vries en M. M. Schrijvers; Antoi nette Jacoba Maria d.v. J. P. Ver mij en C. M. Straathof; Robertus Cornelis Jozef z.v. N. M. v. Kem pen en A. M. v. d. Klauw; Hermina d.v. C. Kalkman en J. A. Berghout; Maria Antonetta d.v. T. v. d. Geer en J. M. Peters; Sonja Francisca a. v. B. W. Piket en M. A. de Boer; Marcel z.v. J. M. Oudendorp en J. G. de Vries; Jacobus Antonius z.v. H. J. C. Jacobs en A. M. Schepers; Marcus Willem z.v. W. Hartevelt en H. Distelvelt; Robert Johannes z.v. J. v. Zeist en A. M. S. Planje; Chris tina Jacoba Wilhelmnia d.v. S. v. d. Ploeg en O. M. Koster. Overleden: W. K. A. Willemsen 13 j., z.; M. G. v. d. Bogaard 79 j., w.v. J. v. Weerlee; G. Schoen 65 j., e.v. C. Bloot; G. D. Schouten 89 j., w.v. J. v. Blitterswijk; C. de Bruin 63 j., m.; M. v. d. Kwaak 78 j., w.v. W. C. v. Evert; A. M. de Ridder 92 jaar, vrouw. Haagse rechtbank De schietpartij in Leids woonwagenkamp De Haagse Rechtbank heeft zich gistermiddag heel kort nog bezig ge houden met de zaak betreffende de schietpartij in het woonwagenkamp te Leiden op 3 maart, waarbij een woonwagenbewoner tijdens een vuur gevecht ernstig werd gewond. Het ging er thans slechts om, dat de rechtbank wenste vast te stellen of het kaliber waarmee werd ge schoten op het slachtoffer, hetzelfde was als dat in beslag was genomen en door de verdachte was gehanteerd. Dit nu bleek, naar de officier van Justitie mededeelde, het geval te zijn. Het was een karabijn van het kaliber 7,7 waarmee verdachte had gescho ten. De officier bleef bij zijn reeds gestelde eis tot ontslag van rechts vervolging in verband met noodweer door verdachte, die door de recht bank op vrije voeten werd gesteld. Overigens was in verband met 'deze verklaring een aantal leden der bei de betrokken families naar het rechtbankgebouw gekomen en ont stond in de gangen een hevig twist gesprek, zodat mannen en vrouwen uit het gebouw verwijderd moesten worden. Zij bleven echter nog gerui me tijd, druk gesprekken voerend, rondhangen. Keuze uit meer dan 1000 dessins. va. 78 cent per rol HAARLEMMERSTRAAT 111 TELEF. 23867 van 5 t/m 12 juni 1963: C. F. Bakker, Hansenstr 4, Bres- kens, Dorpsstr 125; E. van der Graaf - Ganssier, Oranjestr 20, Zoeterwoude, Vrouwenweg 12; P. A. de Vries, Me- relstr 38, Den Haag, Spaarwaterstr 74; W. Harders, Rijnsburgerweg 10, Heemstede, Jac v. Campenstr 29; J. H. Montfrooij, Hoge Morsweg 39, Ge leen, Saturnusstr 16; J. B. Zilveren - tant-Eschler, Fred. v. Eedenln 5, Zuid Afrika; A. Veenstra, Witte Singel 27, Amsterdam, Eastonstr 3; A. M. Tiche loven, Rijn en Schiekade 63, Rotter dam, Westersingel 37; F. E. van Haas- tert, Witte Singel 10, Den Haag, Lan- dréstr 335; J. C. A. M. Witkamp, Tit. Brandsmaln 47, Zeist, Amersfoortse- weg 41C; J. G. van der Windt, Aal markt 16, Amsterdam, Kerkstr 146 I; T. P. W. M. Kamphuisen, Hogewoerd 30, Rotterdam, Jan Evertsenplaats 69; C. J. Jaspers, Noordeinde 2a, Wouw, Herelsestr 71; E. Engelfriet, Papen gracht 20a, Wassenaar, v. Bronck- horstln 20; A. T. G. van der Leij, Ra penburg 51, Haarlem, Wagenweg 220; J. M. Snoeijs-van der Reijden, Langestr. 32a, Rotterdam, Diergaarde singel 85C; S. Lucardie, Nieuwe Rijn 7a, Rijswijk ZH, Geestbrugweg 84; J. M. C. van der Kamp, Oude Vest 85a, Wassenaar, Vijverweg 11; S. M. A. Ie Maitre-Karstens, Ververstr 37, Leiderdorp, Zijldijk 23; E. J. J. Zil- verentant, Bakh. Roozenboomstr 36, Zuid Afrika; M. T. M. Sindram, Lo- rentzkade 32, Oegstgeest, W. de Zwij gerlaan 20; E. Eijkman-Delgorge, Schelpenkade 64, Rhoon, Waalstr 2; G. Boerstoel, Wasstr 28, Rotterdam, Hugo Molenaarstr 3b; W. Ie Maitre, Groenoordstr 8, Leiderdorp, Zijldijk 23; C. P. Kattestaart-Coltof en fam, Hansenstr 4, Breskens, Dorpsstr 125; M. L. Wiersma-de Vries Danil en fam, Corn. Schuytln 154, Lienden, Verschoor weg 37; H. M. J. Juffer mans en fam, Witte Singel 75, Den Haag, Genemuidenstr 83; J. C. Ter- meulen-Ravensbergen en fam, Pot- gieterln 3, Warmond, ab ws t/o Oost. einde 9; D. W. de Ruiter en fam, Breestr 11, Hazerswoude, Bilderdijk- laan 16; C. Tjalkens en fam, de Goe- jestr 27, Voorschoten, J. P. Coenstr 28; J. van Vloten-Fuchs en fam, Pr. Wilhelminastr 34, Haarlem, v. Bere- steijnstr 21; R. H. Schotanus en fam, Hoflaan 179, Veren St. van N. Ame rika; S. M. Gerson, Gerecht 10, Den Haag, Stalpertstr 13; A. B. Bos, Lange Mare 52, Veendam, Borgercomp 130; L. M. C. Verkade, Andr. Schotkade I, Hilversum, Noodweg 37; A. Bazuin, de Gijselaarstr 19, Rotterdam, Wol- phaertsbocht 402a; A van den Akker- Buitenkamp, H. de Vriesstr 20, Rijs wijk ZH, Louis Davidsstr 2; K. H. De toto van deze week (39) heeft een bruto-inleg van 530.496,50, welk bedrag door 449.045 deelne mers bijeen werd gebracht. Het to tale prijzenbedrag is ƒ202.993,10, waarbij de extra prijs van de vorige toto van ƒ27.929,10, waarbij de extra prijs van de vorige toto van ƒ27.929,10 is inbegrepen. Voor de eerste prijs (ƒ96.285,20) hebben zich 14 kandidaten gemeld, die ieder n netto bedrag van 5.845,96 toucheren. Het aantal gegadigden voor de twee de prijs bleek veel groter: 281 deel nemers deelden ƒ52.519,20, hetgeen ieder van hen een bedrag van on geveer 187 oplevert. Voor de ex tra-prijs, die nu reeds ƒ54.188,70 be draagt, waren geen kandidaten. Deze prijs blijft nu reglementair staan tot toto één van 18 augustus. LEIDERDORP „Het Oosten" Wedvlucht van af Creil op 8 juni jl. De duiven werd gelost om 7.45 uur bij N.O - wind. De eerste duif bereikte het hok om 14.36. De laatste prijsduif om 15.44 uur. De uitslag was als volgt: J. R. Smits 1, J. Marijt 2, J. Zandvliet 3- 23, J. Paauw 4-5-25, Ch. Selier 6- 16-21-22-24. S. Schoeman 7, Th. v. Essen 8, D. Speksnijder 9, L. Bur gers 10, P. Noppe 11-17, P Uljee 12, C. Vesseu* 13, H. v. Laar 14, A. etr Haar 16, K. W. Dokkum 18, J. Riet broek 19, A. v.d» Reyden 20. Nihlén, Lorentzkade 32, Boskoop, Zijde 134; W. van Rees, Roomburger laan 55, Hattem, Vlierkamp 3; H. H. M. v. Nunen, Thorbeckestr 70, Roer mond, Willem II Singel 65; E. Lit, Rijnsburgerweg 10, Wassenaar, Hya- cinthstr 27; F. E. Tamminga, Rijns burgerweg 10, Wassenaar, Lange Kerkdam 105; E. Reeser, Rijnsbur gerweg 40, Woerden, Rijnstr 66; L. M. Jonkman-Groffie, Lage Morsweg 79, Oegstgeest, Pr. Hendriklaan 30; R. O. de Clercq, Witte Singel 43, Arnhem, Jacob Marisln 58; M. van der Weerd, Witte Singel 55, Den Haag, Alex Go- gelweg 1; P. M. de Bree-Pennings, Doezastr 20, Hazerswoude, Bilderdijk- laan 6; M. L. van Dinten, Haarlem- merstr 257, België; F. C. van den Oever, Marnixstr 131, Den Haag, 2e Ant. Heinsiusstr 63; B. J. van Dinten, Sumatrastr 38a, Apeldoorn, Franken- laan 70; E. M. Nikkels, P. Paaltjespad 3, Diepenveen, Brabandsweg 3; J. P. M. Schellens, Haagweg 16a, Den Haag, Tomatenstr 84; J. de Jong, Sweelincklaan 6, Voorschoten, P. Pot- terdreef 11; H. de Vries, Witte Singel 27, Lisse, Loosterweg Zuid 14; G. W. Peters-Erades, de Goejestr 40, Duits land; W. Vermeulen, Alexanderstr 41, Breda, Nassausingel 26; C. F. Leibbrand, Rijnsburgerweg 10, Am sterdam, Purmerweg 70 hs. Haagweg 15 Tel. 20105— 20521 Goed en verzorgd. Voorjaarsprijzen LAATSTE NIEUWS Mr. Toxopeus, fractieleider van de VVD heeft, mede namens mr. Beer- nink, fractieleider van de CHU, he denmiddag medegedeeld, dat beide partijen afwijzend staan tegenover een vijf-partijenformatie voor een nieuw kabinet. Mr. Toxopeus vertelde dit na een bezoek aan de formateur dr. De Kort. aan wie hij een brief overhandigde waarin deze bezwaren staan opge somd. In deze brief zegt mr. Toxo peus o.m., dat bij het ontbreken ener noodsituatie het hem op het ogen- te maken. Hij heeft er overwegend bezwaar tegen, vooreerst omdat de vier partijen die het huidige demis sionaire kabinet vormen van mening zijn, dat het gevoerde beleid moet worden voortgezet. Bij dit beleid moet worden voortgezet. Bij dit be leid was de Partij van de Arbeid niet betrokken. Deze partij, zo schrijft mr. Toxopeus heeft immers dit be leid steeds fel gekritiseerd en in haar verkiezingsmanifest heeft zij een gans ander beleid daartegenover ge steld. LEIMLIDEN Zaterdag en zondag had in het pa rochiehuis een belangrijk sporteve nement plaats voor de Tafeltennis vereniging Play Fair. De ruim 40 le den waren allen betrokken bij de wedstrijden, verdeeld over vier groe pen. Het geheel was een afspiegeling van de naam Play Fair (Speel Eer lijk). Ln een sportieve, maar span nende strijd, werd zaterdag een be gin gemaakt met de wedstrijden tot en met de herkansing. Zondagmorgen werd de vroegmis opgedragen tot intentie van de leden van Play Fair. Hierna kwamen be stuur en leden in het parochiehuis bijeen voor een gezamenlijk ontbijt. Deze samenkomst werd bijzonder ge zellig gemaakt en duurde geruime tijd. Om 2 uur in de middag steeg de spanning want toen werd een aan vang gemaakt met de finales. Voor elke kampioen was een beker be schikbaar en voor de nummer twee een medaille. Bij de meisjes gingen de prijzen naar Lida Schuurbiers en Dineke Heuzen Thd. Bij de jongens was de kampioen Adri Beuk Az., een ver rassing. Hier werd Jaap van Veen tweede. Volgens de verwachtingen werd Ida Heuzen kampioene van de dames, gevolgd door Jopie de Ko ning. Heel spannend was de eind strijd van de heren. Tegen de ver wachting in werd Jos Wolken uitge schakeld en de finale kwam tussen M. de Rijk en H. Heuzen. Tenslotte was het M. de Rijk die in drie sets de beker veroverde. Het was ongeveer half zes toen de voorzitter, de heer L. F. van Wee- ren, de kampioenen gelukwenste en de prijzen uitreikte, waarmee een einde kwam aan een sportief en ge slaagd weekend voor Play Fair. NIEUWE KUNSTMAAN GELANCEERD? Een waarnemingsstation in Kopen hagen heeft omstreeks negen uur vanmorgen zwakke radioseinen opge vangen die erop duiden dat een nieuwe kunstmaan is gelanceerd. De nieuwe signalen schenen niet af komstig te zijn van de Wostok 5 of de Wostok 6. ARRESTATIES IN POLEN Volgens het Poolse persagentschap PAP zijn onlangs in Polen twee Westduitsers, Klaus en Fritz Marth, op beschuldiging van spionage ge arresteerd. LEIDSCHENDAM Consecratie van St. Joseph kerk Op zaterdag 29 juni a.s. zal door Z.H.E. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam de nieuwe kerk van de parochie Sint Joseph-Opifex aan de Burgemeester Sweenslaan worden ge consacreerd, waarna een pontificale H Mis wordt gecelebreerd. De plechtigheden zullen aanvangen om 9 uur en zullen omstreeks 11.30 uur beëindigd worden. Daarna zal de genodigden in de gerfkamer een con sumptie worden aangeboden, waarbij de bisschop zo mogelijk aanwezig zal zijn. De volgende morgen zal een plech tige Hoogmis opgedragen worden, welke opgeluisterd wordt door de R.K. Gemengde Zangvereniging „Ar- ti et Charitati", die onder leiding van dirigent Jac. Woerdeman de Missa Brevis in D van W. A Mozart zal uit voeren. Na de H. Mis zal dan nog het Te Deum van H Andriessen voor 4 tot 7 stemmen met orgelsolo worden uitgevoerd. De zangers en zangeres sen zullen plaats nemen naast het or gel, dat opgesteld is rechts van het hoogaltaar. Zoals te verwachten, zal deze H. Mis met grootse plechtighe den gepaard gaan. WARMOND Onder leiding van de voorzitter, de heer Th. R. de Vroomen, hield de R.K. Harmonie-, Zang- en Toneel vereniging „St. Matthias" haar al gemene jaarvergadering in Hotel „De Zon". Uit de jaarstukken van de pen ningmeester bleek, dat er een voor delig saldo was van 123.38. Be schouwt men dit in het licht van de uitgaven van een kleine tienduizend gulden, dan mag de financiële posi tie van de vereniging nog niet roos kleurig genoemd worden. Vandaar dan ook, dat een van de agenda-pun ten een voorstel van het bestuur was tot het aangaan van een rentevrije lening voor de aanschaf van nieuwe instrumenten. De voorz. lichte toe, dat dit hard nodig is, omdat Mat thias nog steeds met hoge stemming speelt, iets dat op het ogenblik in de muziekwereld zeer uit de toon valt. Bovendien kunnen nieuwe hooggestemde instrumenten niet meer worden aangeschaft, omdat zij niet meer worden vervaardigd, ter wijl bovendien de restwaarde van de oude instrumenten steeds minder gaat worden. Voorgesteld werd dan ook om 400 obligaties van 25.uit te geven, waarvan ieder jaar 1/12 zal worden uitgeloot. De vergadering wenste 't bestuur veel succes met het plaat sen van de obligaties en had hier tegen verder geen bezwaar, zodat het voorstel van het bestuur zonder hoofdelijke stemming werd aange nomen. Tot leden van de kascommissie werden benoemd, namens de dona teurs de heer Th. Weyers en C. van Leeuwen, namens de harmonie de heer J. J. de Vetten en J. Versluys en namens het toneel de heren N. de Korte en A. L. Duynhoven. Ook in het bestuur moesten nog enige mutaties worden aangebracht. Zo was de voorz., de heer Th. R. de Vroomen, aftredend. Er moesten dus een nieuw bestuurslid en een nieuwe functies herkiesbaar gesteld, iets dat door de vergadering van ganser har te werd toegejuicht, zodat dit punt niet veel moeilijkheden opleverde. De secretaris, de heer J. L. Wey ers, feliciteerde de voorz. met zijn herbenoeming en hoopte, dat het de voorz. vóór zijn definitieve aftreden zal lukken de vereniging uit de hui dige financiële impasse te halen, eigenlijk een van de hoofdredenen waarom de voorz. zich herkiesbaar had gesteld. Niet herkiesbaar stelde zich de heer Th. A. Duynhoven. Hij zag zijn plaats liever ingenomen door een jongere kracht en die jongere kracht werd dan ook gevonden in de per soon van de heer J. J. Schavemaker jr. die met 22 tegen 5 stemmen op de heer L. A. v. d. Hulst werd ge kozen. Uiteraard werd de heer Duynho ven door de voorz. dank gebracht voor zijn jarenlange arbeid in het bestuur. De heer Duynhoven beloof de wel nog lid van het toneel te blij ven, zolang hij „het nog allemaal kan onthouden." Ook werd er nog een hartelijk woord van dank gesproken aan het adres van de moderator, pastoor J. Gussenhoven, die wegens zijn ver trek per 1 juli hier de laatste ver gadering bijwoonde. De voorz. zei, dat de pastoor in de loop der jaren altijd een grote steun voor de ver eniging was geweest en hij hoopte, dat men van zijn opvolger dezelfde steun en sympathie zal mogen ont vangen. De pastoor op zijn beurt dankte voor de prettige dingen, die hij al tijd van „Matthias" had ondervon den en voor de wijze waarop de ver eniging in het bijzonder de harmo nie hem bij kerkelijke gebeurtenis sen terzijde had gestaan. Hij hoopte, dat de vereniging een goede en suc cesvolle tijd tegemoet zou gaan. De secretaris bood de pastoor nog een foto aan, waarop hij gefotogra feerd stond bij het vaandel van de harmonie tijdens de prijsuitreiking ter gelegenheid van het landskam pioenschap. Medegedeeld werd nog, dat het plaatsbespreken voor de uitvoering is afgeschaft. De kosten hiervan wa ren .meer dan de opbrengst. Wel zullen voor de A-donateurs de plaat sen blijven gereserveerd. BEURS0VERZ1UHT VAN WOENSDAG Teruglopend na hogere opening Een uiterst licht herstel in Wall- street heeft op de Amsterdamse Ef fectenbeurs vanmiddag de afbrok kelende stemming, die de twee voor afgaande dagen het marktbeeld be heerste, een halt toegeroepen. Bij een toeneming van de handel lie pen aan de andere zijde van de Oceaan de noteringen wat op en ook voor enkele Nederlandse hoofd fondsen bestond meer animo. Dit herstel heeft gisteravond in 't tele fonisch verkeer de noteringen een wat beter gezioht gegeven en ook vanochtend bleven de koersen van de internationals goed op peil. De opening van de Wesbduitse beurzen was vandaag eveneens wat vrien delijker. Deze stimulans gevoegd bij de betere houding in Amerika leid de ertoe dat de openingskoersen vanmiddag overwegend boven de slotprijzen van gisteren lagen. Al leen Koninklijke Olie liet verstek gaan. De eerste transactie in dit fonds op 164.80 betekende in ver gelijking met de slotkoers van dins dag geen verandering. De andere soorten traden alle met hogere no teringen voor het voetlicht. Philips startte 1.80 boven de oude prijs en 166.40. Unilever ging zestig cent vooruit tot 174.80 en Hoog ovens werd op precies 600 verhan deld, hetgeen een vooruitgang vna vier punten betekende. AKU boekte een winst van ruim een punt op 475. Na de opening zijn de noteringen geleidelijk weer wat afgesnoeid. De winst die aanvankelijk voor Unile ver bestond ging geheel verloren en ook de andere internationals verlo ren enig terrein. In de scheepvaart- afdeling heeft Koninklijke Paket- vaart Maatschappij een winst ge boekt van circa 2'/2 punt. Koninklijke Boot was eenzelfde aantal punten in herstel. De staatsfondsen markt was vrijwel onveranderd bij minimale omzetten. De Cultuurmarkt was prijshoudend. Op de lokale markt werden de claims Drentsch-Overijselsche Hout handel geadviseerd op 62. Gisteren verwisselden de inschrijfrechten van eigenaar tegen 62.50. Claims Syn- res werden genoemd op onveran derd 390. Het jaarverslag van de Cultuurbank heeft enig aanbod uit gelokt. Het bestuur verwacht dat de reserves, groot ruim 1,1 miljoen, niet voldoende zullen zijn om het verlies dat is geleden door de deel neming in de N.V. Plasticonam op te vangen. De advieskoers bedroeg 20 22 tegen dinsdag 25'A Gisteren daalde de notering een half punt. Meegedeeld door het KNMI, geldig van woensdagavond tot donderdagavond, opgemaakt te 11.15 uur. VEEL BEWOLKING Veel bewolking met op de meeste plaatsen tijdelijk regen of motregen. Dezelfde tempe raturen als vandaag of iets ho gere. Overwegend matige wind tussen zuid en zuidwest. HELSINKI STOCKHOLM OSLO KOPENHAGEN ABERDEEN LONDEN AMSTERDAM BRUSSEL LUXEMBURG PARIJS BORDEAUX GRENOBLE NICE BERLIJN FRANKFURT MüNCHEN ZüRICH GENèVE LOCARNO WENEN INNSBRUCK BELGRADO ATHENE ROME AJACCIO MADRID MALLORCA LISSABON zwaar bew. geh. bew. regen zwaar bèw. onbew. zw. bew. regenbui zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. licht bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. half bew. zw. bew. regen half bew. onbew. onbew. licht bew. onbew. onbew. licht bew. PAUZE De draagstoel van de paus, de „sedia gestatoria", is een noodzake lijk kwaad. Paus Johannes had een hekel ana het ding. Hij vond 't veel te verheven boven de menigte ver heven te worden. Toch heeft hij zich meestal laten dragen, omdat hij de tienduizenden niet wilde te leurstellen, die graag de paus willen zien. Hij verzoende ook zichzelf er enigszins mede, toen hij in het ge dragen worden een veel verhevener zinnebeeld ontdekte, namelijk „van het gedragen worden door de ge nade Gods". Wij verdenken paus Johannes ervan, dat hij wetens of onwetens leentje-buur speelde bij onze Thomas van Kempen, die in de „Navolging" heeft geschreven. „Heel aangenaam rijdt hij te paard, die door de genade Gods gedragen wordt". De paus was een bewonde raar van de stille schrijver op de Zwolse Agnietenberg en liet er zich op zijn sterfbed nog uit voorlezen. PUZZEL No. 541. Horizontaal: 1 bekend Nederl. zeeheld, 7 schande, 9 land bouwwerktuig, 11 Zeeuwse hoeve, 12 schraal, 14 arbeidseenheid, 15 gem. in Gelderl., 16 ieder, 18 keu rig, 20 opschik, 22 deel van de' Bij bel (afk.), 23 deeg, 25 Bekend Ne derlands schilder. Vertikaal: 2 radio omroep (afk./, 3 gewicht, 4 bijwoord, 5 vrucht, 6 verlegen, 8 roei- of zeilwedstrijd, 10 ga (Eng.), 13 verzoekschrift, 17 meisjesnaam. 19 voegwoord, 21 bui tenhaven, 24 voornaamw. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 540 Horizontaal: I parkiet, 7 os, 8 olie, 9 dom, 10 Han, II hé, 12 Sam, 13 bel, 14 al, 15 wal, 16 aas, 18 oord, 20 Sm, 21 Nemesis. Vertikaal: 1 pok, 2 as, 3 koon, 4 Ilm, 5 ei, 6 tegel, 9 dam, 10 hal, 12 salon, 13 bas, 15 wade, 16 arm, 17 Ems, 19 o.e., 20 si. PUIST LEIDEN, 19 juni '63. Groente. Per 100 kg. Andijvie 7-18; Peulen 115-170; Snijbonen 125-160; Stambo- nen 150-225; Tuinbonen 36-42; Spits kool 9-15; Postelein 20-36; Spinazie 20-56; Komkommers 25; Tomaten A 60-170; Waspeen 70-84. Per 100 stuks Bloemkool A 15-61; Komkommers A 20-37; Sla A 3,5-9. Per 100 bos. Bos- peen 30-62; Kroten 18-27. WOERDEN, 19 juni 1963. Kaas. (in per kg.). Aanvoer 90 partijen. Noteringen: le kwal 2.35-2.40; 2e C kwal. 2.25-2.34; extra kwal tot 2.54. „Als er iemand achter de*e stapel Handel matig. zit, is hij ontslagen

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3