LEERLINGENAVOND MUZIEKSCHOOL noordwijkerhout WAS ZEER GOED BEZOCHT Leidse Universiteit Burgerlijke Stand Marktberichten Weerbericht Het weer in Europa DINSDAG 18 JUNI 1963 DE LEIDSCHE COURANT Er was veel belangstelling voor de jaarlijkse leerlingenavond van de Stichting Leidse Muziekschool, niet tegenstaande het feit, dat verschil lende Leidenaars er een heel reisje voor over moesten hebben om naar de Aula van de Louise de Coligny- HBS te komen Nadat de directeur, de heer Henk Geirnaart, de wethou der van onderwijs, de heer Sannes en de vele toehoorders had welkom ge heten, werd van wal gestoken door de verschillende accordeonjeugd orkesten, die onder leiding van de heer L. Boellaard met zo'n enthou siasme studeren, dat het accordeon- spel voor velen tot een levend bezit wordt gemaakt. De heer Boellaard zoekt met juiste kijk uit, wat aan elk van zijn groepen past; die ofwel elk apart, of gezamenlijk een vlot en prettig programma speelden. In zijn groepen heerst orde èn muziek. Dan werd van Hansdörfer (de le trompet tist bij het Omroep-orkest) een Suite voor vier klarinetten, door vier meer gevorderde leerlingen van de heer Leetker gespeeld. Het ensemble van de vier klarinetten klonk welluidend en muntte uit door samenhang in op vatting en wedergave. Ook dit op treden slaagde dus. Een ander soort ensemble-spel werd gegeven door de blokfluitgroep. Een flink aantal jeug dige leerlingen van de heer P. Kunst bespeelden blokfluiten in diverse toonhoogten, gesecundeerd door gui taar, viool en hier en daar door slag werk opgesierd. Er werd een mooie suite gespeeld uit de „Augsburger Tafelkonfekt" van een Anonymus (rond 1733); maar ook hedendaagse muziek werd gemaakt. Tanze und Spielweisen van de in 1921 geboren R, Klein; groot succes en terecht. De heer P. Bic kwam uit met drie fluit- leerlingen, die van een driedelige Trio-sonate van J. Hook (17461827) een kranige uitvoering gaven. Heel DCL NIEUWS Bordenwedstrijden. J. Slingerland verloor op verras sende wijze van W. v. d. Reijden, doordat zijn vlaggetje viel. Blom verraste zijn tegenstander met een fraaie combinatie, zodat Hakemulder direct kon opgeven. W. F. Olivier won van F. Lateveer en Vink nam geen halve maatregelen tegen de penningmeester Nijenhuis en won. De stand in deze groep is: J. Slingerland 9 pnt uit 7 wed.; W. v. d. Reijden 8 uit 7; P. Olivier 7 uit 6; W. Olivier 7 uit 5. In de 2e groep is het J. Krijgs man, die de leiding heeft. Ondanks een groot overwicht moest hij toch met remisie genoegen nemen tegen A. v. d. Putten. Z'n grote rivaal Ton v. Hove won van Veldt. Een schitteren de partij speelde Wijsman tegen van Akkeren en won op magnifieke wijze. Schiphorst en v. d. Mey evenals v. Duijn en Zeegers zetten remise. De stand in deze groep is. J. Krijgsman 19 pnt uit 10 wed.; N. v. d. Mey 18 uit 12; A. B. v. Hove 15 uit 8; B. J. Schiphorst 15 uit 13. De uitslagen der huisdamwedstrij- den zijn: LangezaalDe Vogel 20; Dubbel- demanLangezaal 02; Hubersv. Gent 20; MeimanDuivenbode 2 0; DuivenbodeDubbeldeman 02. BEURS0VERZ1CHT OPNIEUW VERLIES VOOR HOOFDFONDSEN. Op de Amsterdamse Effecten beurs moesten de internationale waarden vanmiddag opnieuw met lagere koersen genoegen nemen. In Wall Street is het Dow Jonesgemid- delde maandag bijna vier punten af- Sesnoeid en ook de Nederlandse in- srnationals werden op een lager niveau verhandeld. Van de Europese beurzen kwamen vandaag geen be richten die de noteringen stimuleer den en al deze factoren hebben er vanmiddag toe geleid dat de onge animeerde stemming van de voor afgaande beursdag werd geprolon geerd. Voor Hoogovens was het ver lies het grootst. Gisteravond en van ochtend is gedurende het onofficiële verkeer een flink stuk van de koers afgehakt en de eerste affaire die vanmiddag tot stand kwam leverde in vergelijking met maandag een ver lies op van negen punten op' 597. Philips startte met een reactie van negentig cent op 165.20 en Unile ver verloocr zestig cent op 174.50. Kon. Olie ging begin beurs veertig cent achteruit tot f 164.80, terwijl AKU twee punten moest afstaan op 475. Na de opening bleven de koersen rond het openingsniveau hangen. De affaire was minimaal. Op de scheepvaartmarkt heeft Kon. Paket- vaart Maatschappij een verlies moe ten incasseren van vijf punten op 156. Kon. Boot was ongeveer 2>/s punt lager op 150 3/4. Van Nievelte Goudriaan ging twee punten achter uit. Voor de andere soorten waren de reacties van geringere omvang. De Cultuurmarkt was goed prijs houdend. Op de staatsfondsenmarkt waren de noteringen vrijwel onver anderd. Op de lokale markt werden de claims Drentsch-Overijselsche Hout handel geadviseerd op ca. 60. Maandag werd de notering vastge steld op 60.20. Op de incourante markt noteerden de claims Synres 390.— tegen gisteren 380.—. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor de examens: kand. Geschiedenis: de heren G. W. Th. M. Tomassen en W. G. J. M. Tomas sen, beiden te Noordwijkerhout en Joh. C. Visser te Rijnsaterswoude; kand. Nederlands: de heer S. G. v.d. Ree, Voorburg; kand. Kunstgeschie denis: de heer W. A. Schutte, Leiden. muzikaal en ferm nam de le fluitiste Jet Merkelijn, de leiding. Niet min der is mevr. Gerda Bromelow ge slaagd met haar viool-ensembleklas, die bestaat uit haar eigen leerlingen, die van mejuffr. P. Zondag en van de heer E. Buziau. Zij had „Drie Intra den" van Hessier hiervoor gekozen „Tafelmusik" van Fischer en „Con certo in D gr. t." van Telemann; be langrijke figuren in de muziekge schiedenis. De stemvoering van het contrapunt kwam duidelijk tot haar recht. Ook de viool-ensembleklas oogstte met haar leidster veel bijval. Vóór de pauze werd het programma besloten met de blaas-ensembleklas onder leiding van de heer A. Bijlsma. In juiste graad van sterkte klonken de koperinstrumenten brillant en feestelijk. Na de pauze vermeldde het pro gramma nog heel veel moois. Fenne- ke Fockema Andrea (leerlinge man mevr. KoppejanWillot Versprille) ging de vier taferelen declameren uit de Kinderscènen v. Schumann, tekst van A. Mar ja, de poëtische schilderij tjes gespeeld door Piet Kostense, pianoleerling van de heer Vlake. Dan heeft mejuffr. Kenswil (leerlinge v. mevr. StevensRidderhof) volkslie deren van De Falla gezongen en twee negro-spirituals en last not least con certeerde het Toonkunstorkest onder leiding van de heer Ch. Verhoog in een werk van Respighi en een Sin- fonietta voor strijkorkest van Rous- sel. Het was een mooie avond. Onge twijfeld werden de talenten der jon geren na een jaar vlijtig en enthou siast musiceren, gedemonstreerd. Een succes voor docenten en élèves. J. KORTMANN alphen aan den rijn Om B en W-beker Alphense Boys wint van Alphia met 4-1 Het Alphia-elftal, dat vorig jaar de B. en W.-beker won, is gister avond gestart met een 4-1 nederlaag tegen Alphense Boys, dat na de 6-0 nederlaag tegen ARC vervolgens te gen Alphen met een 1-1 gelijkspel en ditmaal met een overwinning be wezen heeft toch nog wel dezelfde vechtmentaliteit te hebben van vo rig jaar. Alphia, dat zondag nog een zware competitiestrijd had moeten spelen, had nu bovendien de handicap met enkele invallers uit te moeten ko men. De Boys liepen hard van sta pel en kwamen reeds na enkele mi nuten voor te staan en toen het na een kwartier door een blunder van doelman Rietveld 2-0 werd, zag het er voor de oranjehemden slecht uit. Een kwartier voor de rust werd het zelfs 3-0, opnieuw doordat Rietveld een schuiver niet onder controle hield, waardoor de toestormende Boys-midvoor kon scoren. Goede verdediging Vanaf dit moment ging Alphia wat energieker aanpakken, en het was zeer verdiend, dat Bonthoorn vijf minuten voor de rust de achter stand verkleinde. Ook de tweede helft gaf een vrijwel steeds aanvallend Alphia te zien, maar de Boys met stopper G. Wortman en linkshalf W. van Rijn aan het hoofd verdedigde stug. En in laatste instantie was doel man Vreeswijk deze avond in top vorm. Een kwartier voor het einde werd de zege voor de Boys veilig ge steld door rechtbuiten Sluis, zij het, dat hij de bal in duidelijke buiten spelpositie ontving maar grensrechter v. Toren vlagde niet. Einde 41. Om de B. en W.-beker. Het programma om de b. en w.-voetbal- beker is opnieuw gewijzigd. Omdat Alphense Boys zaterdag niet volle dig uit kon komen, wordt morgen avond de wedstrijd Alphense Boys I-Alphen I gespeeld; de wedstrijd Alphen I-ARC I is verschoven naar a.s. zaterdag 22 juni, 's avonds 7 u., en op woensdag 20 juni volgt dan ARC I-Alphia I. AZC dames en heren wonnen. In het Alphense Zwembad wisten de dames van het AZC-waterpolo- team gisteravond met 4-1 te win nen van de DKA dames uit Leider dorp. Het eerste team van de AZC- heren heeft dit goede voorbeeld van de dames gevolgd en daarna met 3-0 gewonnen van DWT uit Haar lem. De wedstrijd van de heren gaf voortdurend een spannende strijd te zien, waarbij de doelen om beurten in gevaar verkeerden. De AZC-aan- valsleider ir. Buysert werd door de Haarlemse midachter aanvankelijk volkomen uitgeschakeld, terwijl aan de andere kant doelman Kampert zich prachtig weerde en daardoor een Haarlemse treffer voorkwam. PAUSELUKE ONDERSCHEIDING Op vaderdag 1963 ontving de heer P. Duivenvoorde, als hoofd van het tezin Duivenvoorde—Buy tendijk, choolstraat 27 uit handen van kape laan L. Halkes de pauselijke onder scheiding Bene Merenti. Deze onderscheiding was evenzeer verleend aan zijn echtgenote, omdat het echtpaar in 1944 de zorg op zich nam voor de zuigeling Paul de Vries, die nu als bollenreiziger veel in het buitenland vertoeft. Bij de uitreiking waren behalve Paul de Vries aanwezig zijn twee jaar oudere pleegbroer en zijn drie jongere pleegzusjes, zijn vader-voogd en zijn toeziende voogd. Kapelaan Halkes zette in het kort de betekenis van de onderscheiding uiteen. De onderscheiding Bene Me renti wordt door de Paus verleend aan hen, die zich buiten het kerke lijke verband gewoon als christen verdienstelijk hebben gemaakt door in bijzondere mate de christelijke deugd van naastenliefde te beoefe nen. Toen in de hongerwinter van 1944 mevr. de Vries bij de geboorte van haar kind overleed, namen de heer en mevr. Duivenvoorde de zorg voor de kleine Paul op zich en boden hem een liefdevol tehuis. De kapelaan wenste het echtpaar geluk met de onderscheiding voor hun opofferende plichtsvervulling. voorschoten Geslaagd. Aan de Kweekschool „Cor Mariae' te Den Haag zijn ge slaagd voor onderwijzeres de dames C. Schrama en E. van der Voort, bei den te Voorschoten. Geboren: Glenn Arthur zn van O. A. Hewitt en E. C. Tubbergen; Marco zn van J. Zwanenburg en J. E. Ra- vensbergen; Frederik Petrus zn van M. C. B. van Rheede van Oudtshoorn en A. Hoogenboezem; Ruth dr van A. Breimer en A. Fisscher; Renata Wilhelmina dr van J. Timmers en W. Delfos; Arenda en Jeanine dochters van T. J. Bousie en L. M. Momberg; Jannigje Maria dr van G. Schotman en J. M. v. d. Vlekkert; Lucienne An gela dr van J. L. Ciere en O. T. Small Wilhelmus Frederik zn van J. Stou ten en I. J. W. van Dijk; Cornelia Maria Wilhelmina dr van J. A. v. d. Veer en C. Overes; Johanna Maria dr van H. C. Bijleveld en D. Korbee; Cornelis Gijsbertus zn van G. v. d. Akker en H. Pet; Ronald zn van P. v. d. Burg en H. J. Verhoog; Maria Johanna dr van A. C. Deegenaars en J. W. Hanselaar; Johannes zn van J. Langerak en J. W. C. de Geus; Tho mas Joseph Franciscus zn van H. A. Reterink en A. L. F. M. Schellart; Hendrik Jan zn van D. Wansink en J. Staphorst; Johanna Maria Theo dora dr van J. G. van Velzen en E. J. M. Buis; Monique Jacqueline dr van S. J. de Groot en W. Veerman; Petrus Nicolaas zn van J. de Groot en M. Overdijk; Renée zn van W. H. Jansen én M. de Heij; Antonius Ja cobus en Jacobus Johannes zoons v. J. G. v. d. Meij en G. M. Wijsman; Gijsbertine dr van J. de Vries en G. J. van Ee; Jolanda dr van G. Ravens- bergen en J. G. E. Hoogteijling; Jo- han Wilhelm zn van J. van Veen en W. P. Marinissen; Jacobus Pieter zn dr van J. K. Ras en M. v. d. Bent; van P. Heemskerk en H. Hoek; Olga Olaf en Bianca zn en dr van C. T. Ruijgrok en P. H. Witte: Pieter zn van H. Kwestroo en P. Heemskerk; Kristin Yvonne Triphon Maria dr v. A. C. J. M. J. C. Battheu en L. M. C. Boone. Gehuwd: M. Minkes en J. J. Gijze- nij; D. Z. Toet en E. Verbaan; H. W. Schuchhard en J. Rietkerken; M. G. N v. d. Ende en J. F. Hulswit. Overleden: D. van Duijn 89 jr, vr. C. de Bruin 80 jaar, wed. van P. Be- dijn; J. E. Pleij 70 jr, echtgen. van W. Zandvliet; J. Weber 66 jr, man. VOORSCHOTEN Recht door recht. Deze buurt vereniging van de Donklaan en om streken heeft voor de kinderen za terdag een uitstapje georganiseerd, dat bijzonder geslaagd genoemd kan worden. Om tien uur 's ochtends vertrok de jeugd naar Aalsmeer en Schiphol. In de bekende speeltuin Oud-Valkeveen werd later een groot deel van de dag doorgebracht. Het heeft de 80 kinderen, die aan de tocht deelnamen, uiteraard aan niets ontbroken. BAZAR WESTERKWARTIER Ten bate van de Speeltuinvereni ging en de bejaarden van het Haag- wegkwartier organiseert de speel tuinvereniging „Westerkwartier" ook dit jaar weer een bazar. Gedu rende drie dagen donderdag, vrijdag en zaterdag staat voor de degenen, die genoemde speeltuinvereniging en de bejaarden een warm hart toe dragen, het clubhuis aan de Ten Ka- testraat wijd open. Donderdag en vrijdag is de bazar geopend van 7 tot 12 uur 's avonds. Zaterdag vanaf 3 uur. schrijvers van korte verhalen in oegstgeest bijeen Het vrouwenweekblad „Eva" or ganiseert op donderdag a.s. in „Beu kenhof" te Oegstgeest een bijeen komst van schrijfsters en schrijvers van korte verhalen, waar de z.g. „short story" het onderwerp zal uit maken van een uitvoerige gedachten- wisseling. Een en ander staat in ver band met het kort geleden gevier de jubileum van de Ned. Rotogravu re Mij. N.V. te Leiden, waarvan „Eva" een uitgave is. De bekende schrijver en criticus Ab Visser zal een causerie houden over „het korte verhaal" en de to neelspeler Johan Fiolet zal twee kor te verhalen van Louis Couperus voor dragen. Het staat vast, dat deze bij eenkomst door vele schrijvers van oorspronkelijke Nederlandse korte verhalen zal worden bezocht. Reeds meer dan twintig auteurs hebben hun medewerking toegezegd. Luchtmacht miste doel In tegenstelling tot wat de jubilerende Kon. Luchtmacht had aangekondigd zijn de fol ders, waarop de jeugd 'n gra tis vliegtocht kon winnen, niet in de omigevinig van de Ster- filat uitgeworpen, maar boven de stad door een Beaver, opgestegen van de vliegbasis Ypenburg. De groepjes jongelui, dde bij de Sterflat stonden te wach ten konden hun teleurstelling en enige verontwaardiging niet verbergen. Het is niet duidelijk ge worden, waarom men afge weken is van het oorspronke lijke plan. Zoals men zich zal herinne ren zouden vandaag in elf steden van de elf provinciën folders gedropt worden. In het afligemeen heeft de politie terecht bezwaar tegen het droppen van reclame bil jetten boven de stad. Men zal zich wellicht de schade kunnen herinneren, die vorig jaar werd aan ge richt in Rijnsburg, doordat jongelui een stormloop in tuinen en over daken ont ketenden om een reclame biljet te bemachtigen. Dat er veel persoonlijk letsel kan ontstaan in de jacht op een begeerd papiertje is ook niet denkbeeldig. A Gisteravond om tien over zes zijn twee bromfietsen tegen elkaar gereden op de kruising Haagweg De Genestetstraat. De 19-jarige sol daat J. de Wit, gelegerd in de Mors- poortkazerne, viel en brak een been. De EHD bracht het slachtoffer naar het Academisch Ziekenhuis. Tussen vrijdagavond 9 uur en maandagmorgen 7 uur is ingebroken in een bouwkeet van een aanne mingsmaatschappij aan de César Franckstraat. Een hangslot is verbro ken en vermist wordt een waterpas ter waarde van 500 gulden. Het toe stel, witgeverfd, is gemerkt met het cijfer acht en de naam „Wild". In een extra-vergadering van de Leidse gemeenteraad, vrijdag a.s. te 2 uur n.m., zal afscheid genomen worden van mr. J. Bool als secreta ris van de gemeente. Tevens zal in deze vergadering de heer G. J. de Bruyn, het nieuwe raadslid voor de PSP, geïnstalleerd worden. Geslaagd. Aan de Kweekschool „Cor Mariae" te Den Haag zijn ge slaagd voor onderwijzeres de dames D. Witteman en M. Witteman, bei den te Leiden. R'VEEN, 17 juni, bloemen. Col- villeis 60-1.22; Nimph 1.50-2.00; Iris sen 28-1.04; Campanula 43-78; Eshter Read 20-08; Anemonen 8-26; Bruids anjers 13-32; Duizendschonen 28-51; Arhillea 40-44; Wirralds Suprème 38- 60; Lathyrus 18-42 per bos. Am. anjers. Rose sim 9-18; Rode sim 8-17; Witte sim 10-31; Pink dusty 6-16; Arthur sim 16-17; Brenner 7-10; Fanfare 9-12; Rozen 5-25; Pioenrozen 10-16 per stuk. R'VEEN, 17 juni, groenten. - Aard beien I 60.00-92.00, Aardbeien II 45.00 -61.00; Kassnijbonen 155.00 - 175.00, Kassnijbonen stek 115.00-125.00; Bos- peen 35.00-56.00; Bloemkool 44.00- 73.00; Aardappelen 40.00-43.00; Capu- cijners 85.00-95.00; Kropsla 3.50-6.50; Tuinbonen 47.00-54.00; Andijvie 10.00- 11.00; Peulen I 100.00-145.00, Peulen II 55.00-100.00 per 100 kg. Medegedeeld door het KNMI geldig van dinsdagavond tot woensdagavond, opgemaakt te 11.15 uur: KOUD Koud weer met aanvankelijk nog af een toe regen, later verspreide opklaringen maar ook enkele buien. Matige tot krachtige, langs de kust tij delijk, harde, mogelijk storm achtige westelijke wind. HELSINKI half bew. 18 0 STOCKHOLM licht bew. 23 0.1 OSLO half bew. 19 6 ABERDEEN regen 17 16 LONDEN motregen 22 1 AMSTERDAM regen 18 6 BRUSSEL regen 21 1 BORDEAUX half bew. 26 0 GRENOBLE onbew. 24 0 NICE half bew. 22 0 GENEVE licht bew. 22 0 WENEN onbew.22 0 INNSBRUCK onbew. 22 0 ATHENE onbew. 33 0 ROME onbew. 26 2 AJACCIO onbew. 23 0 MADRID onbew. 32 0 MALLORCA onbew. 24 0 LISSABON onbew. 30 0 Hierdoor verliepen de beide eerste speelhelften doelpuntloos. Pas in de derde speelhelft scoorde ir. Buysert een fraai doelpunt uit een doorslag bal, waarbij hem de bal door Coen v. d. Bijl werd toegespeeld: 1-0. In de laatste speelperiode werd AZC sterker en nadat eerst Theo Seppe keihard 20 had gescoord, slaagde Pieterse er in uit een goed aangegeven bal van Seppe de stand op 3-0 te brengen, waarmee kort daarop ook hef einde kwam. De dames stonden aanvankelijk met 0-1 achter, maar dank zij een fraai doelpunt van Dora Velis kon toch met gelijke stand van doel gewisseld worden. Wil Goedhart bracht in de tweede speeltijd de lei ding in AZC handen, die door Dora Velis spoedig vergroot werd 31, waarna Bea van Leeuwen de zege veilig stelde: 4-1. Leidse Agenda DINSDAG 18 JUNI ARKA Feestavond t.g.v. het 45- jarig bestaan in „Den Burcht", aan vang 20 uur. WOENSDAG 19 JUNI WOENSDAG 19 JUNI Zilveren Molentoernooi Finale op het LFC-terrein. Aanvang 20 uur. Holland Festival. In de Pieters kerk geeft het Gemengd Toonkunst koor o.l.v. I. Aribo een uitvoering van de Hohe Messe. Aanvang 19.30 uur Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde Excursie naar de n.v. Leidse Duinwatermaatschappij te Katwijk, vertrek te 19.15 uur vanaf busstation, vak 4. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 19 uur. DONDERDAG 20 JUNI Jeugdconcert Kunstmaandor- kest o.l.v. Anton Kersjes. 15 uur in de Stadsgehoorzaal. St. Christoffel, afd. Leiden Le denvergadering in „Old Dutch", 2e Binnenvestgracht, aanvang 20.15 uur. VRIJDAG 21 JUNI Holland Festival Sonatenavond van Herman Krebbers (viool) en Da- mèle Dechenne (piano) in de Laken hal. Aanvang 20.15 APOTHEKERSDIENST Geopend voor spoedeisende gevallen: ReÜst» Steenstraat 35, tel. 20136. Apotheek R. v. Breest Smal- lenburg te Leiderdorp is geopend. BEVOLKINGSONDERZOEK TUBERCULOSE 1963 Onderzoek in het Waaggebouw, Aalmarkt op: Wn-clag 18 juni: 14.00—16.30 en 19.0021.30 uur. W°ensdafi 19 juni: 9.00—12.00 en 14.0016.30 uur. Donderdag 20 juni: 9.00—12.00 en 14.0016.30 uur. Vrijdag 21 juni: 14.00—16.30 en 19.00—21.30 uur. BIOSCOPEN De films in de week van 14-21 juni zijn door de KFC als volgt gekeurd: Casino: SOS - Pacific, 14 j. Dgl.: 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd.: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u. Lido: Nachtclub „De Groene Spin", 14 j. Dgl.: 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd.: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u. Luxor: Ich bin nur eine Frau, str. volw. Dgl.: 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd.: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u. Studio: Afgekeurd. Trianon: West Side Story (prol.), 14 j. Dgl.: 2.00 en 8.00 uur; znd.: 2.00, 5.00 en 8.00 uur. Rex: Hef Zwaard van de Ver overaar, 14 j. Dgl.: 2.30, 7.15, 9.15 u.; znd.: 2.30, 4.45, 7.15, 9.15 u. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Universiteitsgebouw (Rapenburg 73). Tentoonstelling van grafiek door Jan Beutener. Tot 7 juli. Legermuseum (Pesthuislaan): Ma. t/m vrijdag 104 uur, zond. 14 uur. Rijksmuseum v. Oudheden (Rapen burg): dag 105 uur. zond 15 uur. Tentoonstelling: „Het dier als mo tief", t.m. 25 aug. Rijksmus Geologie en Mineralogie (v. d. Werfpark): Geologie van Ne derland. Dag. 10—12 en 24 uur. zon- en feestd. 24 uur. RÜksmus. Gesch. Natuurweten schappen (Steenstr.): dag 104 uur zond. 14 uur. Rijksmus. v. Volkenkunde (Steen straat): Wissel tentoonst. (Japanse) kunst van Hokusai. Dag. 105 uur, tot eind juni. Tentoonstelling „Op trek" (van BODEGRAVEN, 18 Juni: Kaas. Aanvoer 111 partijen Goudse kaas. Prijzen: le kwal. 2.35-2.40; 2e kwal. 2.25-2.34; extra kwal. 2.60. Handel kalm. TER AAR, 17 juni. GROENTEN Kassnijbonen 1.401.65; idem stek I.10—1.35; Peulen 1.06—1.65; idem B 6799; Stamprinsessenbonen 2.30 2.80; Doppers 7883; Capdoppers 96; Tuinbonen 5264; Andijvie 7—12, Spinazie 2829; Postelein 813, Ra barber 917; Spitskool 1516; Aard appelen 3943 alles per kg; Tomaten C 6.15—7.40; idem CC 5.50—5.70; idem kriel 3.90 alles per bakje van 6 kg; Sla A 10—14; idem B 4—7; Bloemkool A 6174; idem B 4557; idem C 2639; idem stek 1221; Komkommers 1017 alles per stuk; Bospeen 5258; idem stek 1525; Bossjalotten 13; Bosuien 12; Boskro- ten 21 alles per bosje; Aardbeien 59 73; idem klein 45—52 per doosje; Export veiling: Komkommers AA: 32; idem A 26; idem B 19; idem C 15—18; idem D 11 alles per stuk; Komkom mers krom 20—24 per kg; Tomaten A II.00—11.90; idem B 10—90—11.30; idem C 10.60; idem CC 9.30 per bak je van 6 kg; Snijbonen 1.501.60 per kg- RIJNSBURG, 17 juni. BLOEMEN Irissen. Wedgewood 65—70. Han del. 7580; Beethoven 7685; Prof. Blauw 115120; Imperator 90115; White Excelsior 66070; Jeanne d' Are 85; Golden Emperor 75; Golden West 85; Duizendschoon 3565; En- themus 5065; Engelse Irissen 105 al les per bos; Scabiosa 480; Esther Read 400500: Korenbloemen 240280 al les per 100; Colvillei 11—13; Numph 24—29; Capanula 7—11; Gemengde Violen 1415; Eremures Bougie 50; Anjers. Sim rose 13—14, Sim rood 10 —13; Sim wit 13—18; Tangerina 12— 17 ales per stuk. ROTTERDAM, 18 juni, Veè To tale aanvoer 3505; weekaanvoer 4692; Vette koeien en ossen 220: gebruiks- vee 703; vette kalveren 600; graskal veren 154; nuchtere kalveren 940; paarden 67; veulens 3; schapen/lam meren 85; weide/zuiglammeren 712; bokken/geiten 21. Prijzen: vette koeien: le kw. 310- 340, 2e kw. 280-300, 3e kw. 260-280; vette lammeren: le kw. 280-300, 2e kw. 250-270, 3e kw. 230-250; graskal veren: le kw. 390; 2e kw. 325, 3e kw. 280; nuchtere kalveren: le kw. 160, 2e kw. 140, 3e kw. 120; slachtpaarden le kw. 270, 2e kw. 240, 3e kw. 220; schapen: le kw. 100, 2e kw. 90, 3e kw. 80; lammeren: le kw. 85, 2e kw. 70, 3e kw. 60; kalf- en melkkoeien: le kw. 1150, 2e kw. 1025, 3e kw. 850; vare koeien: le kw. 890, 2e kw. 780, 3e kw. 660; vaarzen: le kw. 880, 2e kw. 760, 3e kw. 660; pinken: le kw. 550, 2e kw. 425, 3e kw. 375. Vette koeien: aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen onveran derd; vette kalveren: korter, goed, hoger, prima exempl. boven notering graskalveren: iets groter, redelijk, goed prijshoudend; nuchtere kalve ren: even kleiner, williger, iets stij ver; slachtpaarden: als vor. week, levendiger, even hoger; schapen/ lammeren: iets groter, kalm, vooral niet hoger; kalf/melkkoeien: gewoon kalm, ruim prijsh.; vare koeien: kort, goed, wat stijver; vaarzen en pinken: matig, kalm, ruim prijshoudend; lammeren: even minder, kalm, goed prijshoudend. PAUZE FEILBAARHEID EN ONFEILBAARHEID (U) De onfeilbaarheid van de Kerk on van het bestuur der Kerk niet hetzelfde als het kerkbestuur beperkt zich strikt tot de vorming en vertolking van de éénmaal geopen baarde waarheid. Op ieder ander ge bied is de Kerk net zo feilbaar als wat. Een conclaaf b.v. heeft niet de goddelijke garantie, dat er een goede paus gekozen zal worden. Dat blijkt wel uit de geschiedenis. Er hebben rare schutters op de Stoel van Petrus gezeteldl Ook is het meermalen voor gekomen, dat er twee en op een ge geven moment zelfs drie pausen te gelijk waren. De „poorten der hel" lijken soms ook binnen de Kerk op een kier te staan, zonder dat de Kerk wordt overweldigd. Zij is er tot nog toe met schade en schande door heen gekomen. De pauskeuze is nu wijselijk en ijselijk streng geregle menteerd, doch alle reglementen en menselijke instellingen kunnen falen. Het eenstemmig gebed van de Kerk doet echter voor het conclaaf het beste hopen. PUZZEL No. 540: Horizontaal: 1 vogel, 7 rund, 8 vette vloeistof, 9 traag van begrip, 10 bekend dorp in België, 11 uitroep, 12 jongensnaam, 13 schel, 14 telwoord, 15 kade, 16 voedsel om te lokken, 18 plaats, plek, 20 stapel meter (afk.), 21 godin der wrekende gerechtigheid. Vertikaal: 1 puistje, 2 spil van een wiel, 3 wang, 4 zijtak Saaie, 5 voed sel, 6 platte gebakken steen, 9 wa terkering, 10 overdekte marktplaats, 11 donkere zolder in molens, 12 ont vangkamer, 13 zangstem, 15 knie holte (gewestelijk), 16 lichaamsdeel, 17 badplaats in Duitsland, 19 orient expresse (afk.), 20 muzieknoot. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 539. Horizontaal: 1 pad, 3 dos, 5 pit, 7 roe, 9 Dommel. 11 nu, 12 vt., 13 entree, 16 dar, 17 erg, 19 ras, 20 dom. Verticaal: 1 pop, 2 dito, 3 darm, 4 stelt, 6 Iduna, 8 oever, 10 Mur, 11 ne der, 14 tras, 15 eend, 18 gom. PUNT

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3