DRUM STEEDS MEER MANNEN ROKEN HALF ZWAAR - HEEL LEKKER! i DRUM Voor judo MAANDAG 17 JUNI 196S DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 4 Leidse Raad voor Kinderuitzending „Tientallen kinderen krijgen geen vakantie door gebrek aan geld" VAN COLLECTE HANGT ALLES AF Als alles volgens de verwachtingen verloopt, zal de Leidse Raad voor Kinderuitzending ook dit jaar weer ongeveer 120 kinderen een onbezorg de vakantie kunnen aanbieden. Het gaat hier om kinderen, die door om standigheden thuis, of elders, geen naar lichaam en/of geest gezonde jeugd beleven. Op advies van de schoolarts gaan zij dan, hiertoe in staat gesteld door het onvermoeibare werken van de Leidse Raad voor Kinderuitzending, voor zes weken of langer kennis maken met de geluk kige en gezonde zijde van het leven. Zo'n rustkuur kost geld, veel geld. In sommige gevallen zijn de ouders «elf wel in staat de hoge kosten te dekken. Hoewel de organisatie gesub sidieerd wordt, blijft er per uitge zonden kind nog een betaling van twee tot vier gulden per dag over, en het is duidelijk, dat de meeste ouders zo'n bedrag onmogelijk kun nen opbrengen. In negen van de tien gevallen zijn deze kosten niet de eni ge. Dikwijls komt hier nog bij, dat het kind extra kleding nodig heeft, en dit kan, wanneer dit ineens be taald moet worden, een fors bedrag eisen. De Leidse Raad voor Kinderuit zending heeft zich tot taak gesteld, de ouders, die niet in staat zijn, de kosten, verbonden aan de uitzending van hun kind te betalen, bij te sprin gen. In dergelijke gevallen wordt uiteraard van de ouders wel een bij drage - naar - draagkracht gevraagd, maar dan blijft er voor de Raad nog een groot bedrag te betalen over. De subsidie, die de gemeente ver strekt, is bovendien volstrekt onvol doende. De laatste jaren is de subsi die wel enigszins gestegen, maar niet voldoende, om de stijging, die de verpleegkosten tegelijkertijd onder gingen, te kunnnen bijhouden. Dit brengt dus met zich mee, dat de Raad zich telkens voor grotere problemen geplaatst ziet. Men moet gaan schif ten, en dit is in dergelijke gevallen een bijzonder onprettige aangelegen heid. Vele aanvragen moeten een voudigweg worden afgewezen, om dat de financiën van de Raad niet toereikend zijn. Om nu de Raad in staat te stellen, zo veel mogelijk kinderen de kans te geven van de hun geboden gelegen heid, om weer eens op te knappen, gebruik te maken, zal vanaf volgen de week maandag tot de daaropvol gende zaterdag een huis-aan-huis- collecte worden gehouden in de ge hele stad. Bovendien zal volgende week zaterdag een straatcollecte wor den gehouden in de Leidse binnen stad. Van de opbrengst van deze col lectes hangt af, hoeveel kinderen voor uitzending in werkelijke aaiv- merking komen. Echter, voor de straatcollecte heeft men nog niet voldoende collectanten. Mochten er nog gegadigden zijn: zij kunnen zich aanmelden bij P. van Zonneveld, Van Baerlestraat 8, Lei den, tel. 23198. Leidse Agenda MAANDAG 17 JUNI Leidse Muziekschool - Einduit voering in de aula van de Louise de Goligny-HBS, aanvang 19.30 uur. DINSDAG 18 JUNI ARKA Feestavond t.g.v. het 45- jarig bestaan in „Den Burcht", aan vang 20 uur. WOENSDAG 19 JUNI Holland Festival. In de Pieters kerk geeft het Gemengd Toonkunst koor o.l.v. I. Aribo een uitvoering van de Hohe Messe. Aanvang 19.30 uur Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde Excursie naar de n.v. Leidse Duinwatermaatschappij te Katwijk, vertrek te 19.15 uur vanaf busstation, vak 4. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kérk, 19 uur. DONDERDAG 20 JUNI Jeugdconcert Kunstmaandor- kest o.l.v. Anton Kersjes. 15 uur in de Stadsgehoorzaal. St. Christoffel, afd. Leiden Le denvergadering in „Old Dutch", 2e Binnenvestgracht, aanvang 20.15 uur. APOTHEKERSDIENST Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Apotheek R. v. Breest Smal- lenburg te Leiderdorp is geopend. BEVOLKINGSONDERZOEK TUBERCULOSE 1963 Onderzoek in het Waaggebouw, Aalmarkt op: Maandag 17 juni: 9.0012.00 en 14.00—16.30 uur. Dinsdag 18 juni: 14.0016.30 en 19.00—21.30 uur. Woensdag 19 juni: 9.0012.00 en 14.00—16.30 uur. Donderdag 20 juni: 9.0012.00 en 14.00—16.30 uur. Vrijdag 21 juni: 14.0016.30 en 19.00—21.30 uur. I halt xware shag LEIDERDORP AANLEG BASKETBAL- EN VOLLEYBALVELD B. en w. schrijven aan de raad: Onlangs trok een speelgelegenheid in een andere gemeente, ingericht voor de beoefening van het basket bal- en volleybalspel, onze aandacht. Het lijkt ons aantrekkelijk daarvoor ook eens in ons dorp een terreintje in te richten, dat vrij toegankelijk is voor de jeugd. Wij zijn er van over tuigd, dat de inrichting van een ter rein waar de jeugd vrijelijk het bas ketbalspel en de volleybalsport kan beoefenen, bij zal dragen tot een goede vrije tijdsbesteding van de jeugd. Het uitbreidingsplan Zijllaan en Meijepolder is nog niet zo ver tot ontwikkeling gekomen, dat tot aan leg van een van de daar geplande speelterreinen kan worden overge gaan. Ook overigens is er weinig keus in terrein. De beste mogelijk heid is het terrein, gelegen op de hoek van de Hoogmadeseweg en de Erica- laan, dat reeds vele jaren ongebruikt ligt. Het terrein ligt ten opzichte van de dorpskern zeer centraal. Het enige nadeel is, dat het terrein is bestemd voor de bouw van een centraal gymnastieklokaal. Het valt evenwel niet te voorzien wanneer met de bouw van dit gymnastieklo kaal kan worden begonnen. Er ope nen zich nog steeds geen gunstige perspectieven, die uitzicht op de bouw van het gymnastieklokaal ge ven. Het lijkt ons daarom niet onverant woord het terrein voorlopig te ge bruiken als speelgelegenheid voor de jeugd en daartoe enige voorzieningen te treffen, met name voorzieningen welke het terrein geschikt maken voor gebruik ten behoeve van de hiervoor bedoelde sporten. De nuttigheidsduur van de hieraan te besteden kosten zal zich weliswaar over een beperkt aantal jaren uit strekken, doch dit geldt alleen voor de arbeidslonen. De te gebruiken ma terialen kunnen, wanneer dit terrein ten behoeve van de bouw van 't gym nastieklokaal ontruimd moet worden, elders weer worden gebruikt, waar bij wij uiteraard denken aan in de nieuwe woonwijken aan te leggen speelterreinen. De totale aanlegkosten worden ge raamd op 7.900. RAADSSTUKKEN Benoeming schoolhoofd In ver band met de vacature, ontstaan door het ontslag van de heer J. Blanken- stein als hoofd van de openbare school, hebben B. en W. sollicitanten opgeroepen en aan de hand de vol gende opdracht opgemaakt: 1 de heer J. Slegtenhorst te Leiden, 2 de heer T. Smit Oud-Beijerland, 3 de heer H. H. Keydener te Heinenoord. Uit deze lijst zal de raad een keuze moe ten maken. Aanleg basketbal- en volleybalveld Tengevolge van de maatschappe lijke ontwikkeling doet zich steeds meer de behoefte aan spel- en speel gelegenheid voor de jeugd gevoelen. Doordat onlangs weer een speelge legenheid tengevolge van de woning bouw aan de jeugd moest worden onttrokken, stellen B. en W. voor het terrein, gelegen op de hoek Hoog madeseweg en Ericalaan, in te rich ten als basketbal- en volleybalveld. B. en W. zijn daartoe geïnspireerd door een dergelijk veld in een andere gemeente en 't leek hen aantrekkelijk voor de jeugd in de gemeente een dergelijk veld in te richten, dat vrije lijk toegankelijk is, te meer omdat het uitbreidingsplan Zijllaan en Meijepolder nog niet tot zover tot ontwikkeling is gekomen, dat tot aanleg van de daar geplande speel velden kan worden overgegaan. Het enige nadeel is, dat het terrein be stemd is voor een centraal gymnas tieklokaal. Daar de bouw van dit lokaal vooralsnog niet in uitzicht is, lijkt het B. en W. niet onverantwoord dit terrein deze voorlopige bestem ming te geven. Zij stellen daarom de raad voor een krediet te voteren van 7.900.-.. De nuttigheidsduur van de hieraan te besteden kosten zal zich weliswaar over een beperkt aantal jaren uitstrekken, doch dit geldt al leen voor de arbeidslonen. De te ge bruiken materialen kunnen altijd weer elders worden gebruikt. POSTDUIVENVERENIGING „HET OOSTEN" Wedvlucht vanaf Cor- beil op zaterdag 1 juni j.l. In con cours 136 duiven. Gelost om 7 uur bij N.O.-wind. De eerste duif bereikte zijn hok om 14.42. De laatst om 16.16. De uitslag was: S. Schoeman 1, 6; J. A. Smits 2, 14, 20, 28; Th. v. Essen 3 30; Ch. Selier 4; C. Vesseur 5, 25; A ter Haar 7, 17, 24; A. v. d. Reijden 8, 11; J. Marijt 9. 13, 19; K. W Dok- kum 10, 15, 16, 34; H. v. Laar 12, 31; J. Rietbroek 8; P. Noppe 21, 23; P. UI jee 22,32; W. de Wit 26, 27; J. Paauw 29; L. Burgers 33. Geboren: Eline Johanna d.v. C. Koebrugge en W. J. Schuurman; An- nelien d.v. J. v. d. Tang en J. ten Have. Ondetrouwd: Pieter Vis, 30 jaar en Anna Lize Blakenstein, 20 jaar. Getrouwd: Adrianus Maria Pran gers, 28 jaar en Jannetje Elisabeth v d. Voort, 23 jaar. OEGSTGEEST RUITEREXAMEN PONYCLUB „PEGASUS" Ten overstaan van twee gecommi- teerden van de Stichting Nederlandse Ponyclub te Den Haag werd voor het eerst in het Westen van het land te Oegstgeest examen afgenomen ter verkrijging van het Ruiterdiploma van de Nederlandse Ponyclub. Of schoon de inschrijving hiervoor open stond voor ponyruiters uit de provin cies Noord- en Zuid-Holland, namen hoofdzakelijk leerlingen van de Jeugdrijschool en Ponyclub „Pega sus" te Oegstgeest deel aan dit exa men. Voor het diploma III (beginne lingen) slaagden de volgende ruiters: Nelke de Boer, Marjan Blomsma, Al- lard Feenstra, Catrein Gastkemper, Stephanie Gerlach, Renee Glastra van Loon, Annemarijke van Ingen, Frank de Josselin de Jong, Hanneke Kort- hof, Gert Korthof, Alexander van der Koppel. Adriaan Kist, Yvonne Legerstee, Kees Legerstee, Greet Limburg, Yvonne Lignac, Renee Meissner, Evert Mol, Annemiep Ol- theten, Elsbeth Pauli, Joanneke Qui- spel, Ingrid van der Reyden, Adriaan Rikker* Joke Rol, Marietje Schim- melpenninck, Renee Spierings, Li- sette Schaefer, Carla Sobels, Maritza Struyvenberg, Toon Timp, Renee Vervoort, Hans Warrink, Jean Marie Westen, Dorothé van Wijhe, Fleur van Zonneveld, Eric Jan Zürcher. Voor het diploma II (gevorderden) slaagden: Marian Baldal, Lies Held, Elske van der Hulst, Henriëtte Huurman, Mieke Legerstee, Marijke Legerstee, Tineke Ruiter, Liesbeth Verboog, Karei Wennink. Voor het diploma I (meer gevor derden) slaagden: Mieke Legerstee en Karei Wen nink. Voor het behalen van de diploma's werd het correct uitvoeren van een dressuurproef vereist, terwijl voor de diploma's I en II een aantal hinder nissen op goede wijze moest worden genomen. De examencommissie heeft na af loop der examens haar waardering uitgesproken voor de uitstekende prestaties die werden verricht voor wat betreft met name de dressuur- proeven. De twee Oegstgeester ruiters die het diploma I behaalden n.l. Mieke Legerstee en Karei Wennink mogen deelnemen aan de Nationale wed strijd die op 3 augustus a.s. zal plaats vinden. VOORSCHOTEN LTJ- en LTM Sportdag De LTJ en de LTM van het distrikt Leiden gaan elkaar bekampen op een grote sportdag, welke gehouden zal wor den op zondag 23 juni a.s. op de ge meentelijke sportvelden van de ge meente Voorschoten. De organisatie van deze sportdag is in handen van de afdeling Voorschoten. De Sport dag begint om 12 uur en zal eindigen om ongeveer half zes. In de grote bijeenkomst in „De Burcht", die na de sportdag gehouden wordt, zullen de prijswinnaars bekend worden ge maakt. Men gaat elkaar bekampen op diverse gebieden: 100 meter hard lopen voor dames en heren; 400 me ter (heren); 4 x 100 meter estafette, hoogspringen, volleybal, touwtrekken en 1500 meter hardlopen. Het distrikt Leiden telt 7 afdelingen van de LTJ/ LTM, die elk wel beschikken over goed getrainde krachten, zodat het zondag 23 juni a.s. kan spannen. Anjer-aktie Van 24 juni tot en met 6 juli zal de nationale Anjeraktie worden gehouden. De aktiviteiten voor Voorschoten bestaan uit het houden van een huis-aan-huis-collecte en de verkoop van fotokaarten van het Koninklijk Gezin. Uitslag puzzelrit Bromotoclub „Voor schoten" Vrijdagavond werd de laatste puzzelrit van het seizoen 1962 —1963 verreden. Hieraan namen deel 22 auto's in de A-klasse, 14 auto's in de B-klasse, 2 motoren en 6 brom fietsen. De prijswinnaars waren: auto's A-klasse: 1. W. Meijer; 2. W. Lucas; 3. M. Munters; 4. V. Post. Auto's B-klasse: 1. R. Groom; 2. H. Jansen; 3. W. FeLs. Motoren: 1. N. Wassenaar. Bromfietsen: 1. J. Ba- ranyai; 2. J. Bruin. Er werd vanuit Wassenaar gestart via Voorschoten, Zoeterwoude naar Hazerswoude en terug naar Leiden, Voorschoten en Wassenaar, waar de finis was. De eerstvolgende puzzel rit wordt gehouden 2 september a.s. zodra het nieuwe seizoen geopend is. Maastunnel opnieuw handicap voor dr. De Kort De kabinetsformateur dr. W. M. P. L. de Kort stond vanmorgen in Ulvenhout extra vroeg op om op tijd in Den Haag te zijn. Verleden week bezorgde de Rotterdamse tunnel hem een uur vertraging. Dit vroege op staan heeft hem niet mogen baten. Opnieuw bleef zijn auto een uur lang in het Rotterdamse tunnelverkeer hangen, waardoor zijn toelichtend gesprek op het basisprogram met de heer Vondeling (PvdA) ruim een kwartier te laat moest beginnen. Dr. De Kort hoopt reeds dinsdag avond, uiterlijk woensdagmorgen, de antwoorden van de fractieleiders op het basisprogram binnen te hebben. Nadien zal hij zijn besluit moeten nemen of hij een kabinet van vijf, dan wel van vier partijen zal kunnen gaan samenstellen. WARD NIET VRIJ OP BORGTOCHT De rechter voor wie dr. Ward van morgen is verschenen, heeft gewei gerd deze in de Profumo-zaak ver wikkelde arts, die. van souteneurs- praktijken wordt beschuldigd, op borgtocht vrij te laten. Zijn voorlo pige hechtenis zal met een week worden verlengd. Verklaard is, dat wanneer dr. Ward voorlopig op vrije voeten gesteld wordt, hij welil'icht zou kunnen pro beren naar het buitenland te vluch ten of tenminste druk te oefenen op belangrijke getuigen. Waarschijnlijk zuilen meer beschuldigingen tegen dr. Ward worden ingebracht. Op rijksweg 9 bij Marssum is gisteravond de 50-jarige mr. A. van der Minne uit Leeuwarden veron gelukt. De heer Van der Minne stak op de bromfiets de rijksweg over en werd daarbij gegrepen door een autobus. De heer Van der Minne, wiens vrouw vorige week overleed, was op slag dood. OUDE WETERING Pastoor G. W. Lemmers vierde met veel luister zilveren priesterfeest Niettegenstaande het nog zeer kor te verblijf van pastoor G. W. Lem mers in zijn parochie „H. Jacobus de Meerdere" te Oude-Wetering is bij de viering van zijn zilveren priester feest wel ondubbelzinnig tot uitdruk king gebracht dat hij zich bij zijn parochianen een grote populariteit heeft weten te verwerven en als hun zeer geliefde herder een bijzondere plaats in hun harten inneemt. Zaterdagavond begon het feest rondom het zilveren priesterjubileum van pastoor Lemmers met een triom fale intocht door de parochie. Aan de grens van gemeente en parochie werd de pastoor verwelkomd door de burgemeester van Alkemade, de heer E. J. M. Kolfschoten. In hartelijke bewoordingen prees burgemeester de activiteiten van de pastoor, die thans in een snel en sterk zich uitbreidende parochie voor een zwarte taak is ge steld om behalve de vernieuwingen en uitbreidingen van diverse onder wijsvormen en te bouwen scholen, ook nog voor de taak gesteld wordt een nieuwe parochiekerk te bouwen. Feestelijke rondrit. Hierna stapte pastoor Lemmers in de gereedstaande open auto van dr. Muskens. Deze bestuurde zelf de auto. Naast hem nam burgemeester Kolfschoten plaats, terwijl naast de jubilaris deken Th. van Niekerk was gezeten. Voorafgegaan door de mu- ziekver. „Door Gunst Verkregen", de gymver. „Excelsior" met haar groot aantal leden en de leden van de voet balver. „Wet. Boys", allen in sport tenue, de bruidjes en jonkertjes in smetteloos wit reed de pastoor in deze fleurige en kleurrijke stoet door de gehele parochie. In de volgauto's met o.a. familie van de pastoor was ook een auto met de heren C. W. Geslaagd voor onderwijzer zijn de heren: 12 juni: A. Hendrikman, J. Duijvesrteijn, G. Kinds, A. Koelemij, J. Smulders, D. Volmer, allen Den Haag; J. v. Duin, Rotterdam; W. Har- tog, Oud-Ade; J. den Hollander, Oegstgeest; A. v. d. Meer, Sassen- heim; L. Pennings, Koudekerk a. d. Rijn; A. Ruigrok, Noordwijk; B. Schenk, Leiden; D. de Vette, Zoe- terwoude; O. Ghun, Curasao. Afge wezen geen. 14 Juni: C. Vreeswijk, Stompwijk; H. Vijverberg, Naaldwijk; A. Wam- steeker, R. Wolff, C. Bastiaanse, W. Bergenhenegouwen, A. Dolle, J. van Dijk, J. de Gier, allen Den Haag; af gewezen één. Tijdens het zwemmen in een plas in een zandafgraving te Bruine- haar is gistermiddag de 16-jarige jongen, G. H. J. Leus uit de buurt schap Geesteren (gem. Tubbergen) verdronken. Te gewillig De 21-jarige Oxford-student Paul Layland protesteerde niet toen medestudenten hem aan de traditionele onderdom peling in een rivier onderwier pen na hem tot voorzitter van een discussiegroep te hebben benoemd. Layland bleef echter onder water en verdronk voor men hem kon redden. De ge willige student kon niet zwem men. Kortekaas, G. Rotteveel en J. H. Vesseur nl. de drie parochianen die het pauselijke ere-kruis „Pro Ecclesia et Pontifice" mogen dragen. De pa rochianen hadden de driekleur met pauselijke wimpel uitgestoken, ten teken dat het feest was in de paro chie. In de kerk. Bij de kerk aangekomen werd de pastoor, voorafgegaan door bruidjes en jonkertjes, de kerk binnengeleid. Van de kansel sprak deken Th. van Niekerk een welkom namens de pa rochie en richtte een welgemeend woord van gelukwens tot pastoor Lemmers, waarna met een plechtig Lof deze eerste dag werd besloten. Zondagmorgen te half tien droeg pastoor Lemmers in zijn prachtig versierde kerk de plechtige H. Mis uit dankbaarheid op. Pastoor werd hier bij geassisteerd door deken Van Nie kerk als presbyter-assistens, door pa ter Henzen als diaken en pastoor Brandenburg o.praem. uit Den Bosch als sub-diaken. Het zangkoor o.l.v. directeur P. H. v. d. Bosch zong de vaste gezangen afgewisseld met volkszang uit de door pastoor on langs ingevoerde nieuwe parochie bundel. Het orgel werd bespeeld door de heer H. C. van Berkel. De feest predikatie werd gehouden door pater Henzen. Deze wees op twee aspecten van het priester zijn nl. de roeping en het mens-zijn van de priester. Receptie. Des middags te half twee had in de school een zeer druk bezochte re ceptie plaats. Ook hier was een prachtige versiering aangebracht. De leiding van deze receptie was in han den van notaris A. H. J. Lohmann, lid van het kerkbestuur. Namens de parochie werd door het oud-hoofd dei school, de heer J. J. de Jong, een waarderend woord van gelukwens uitgesproken, waarbij hij pastoor als parochie-geschenk een enveloppe met inhoud aanbood. Namens het ge meentebestuur sprak wethouder N. Turk, die de wens uitte dat het pas toor gegeven zal zijn nog vele jaren in goede gezondheid tot welzijn van zijn parochieanen werkzaam te zijn. „En al zal U met de verwezenlijking van de op stapel staande grote plan nen in uw parochie weinig tijd gela ten worden, dan hoop ik toch dat er zo nu en dan een rustig momentje overblijft om van een van de sigaren die ik U namens het gemeentebestuur mag aanbieden, te kunnen genieten!" Ds. A. M. Knottnerus van de Her vormde gemeente te Oude Wetering zei in zijn felicitatiewoord o.m. blij te zijn dat pastoor Lemmers in Oude Wetering is gekomen. „U hebt reeds getoond de juiste man op de juiste plaats te zijn. In U hebben wij een geestelijke collega bereid tot vriend schap en samenwerking. Ook gij weet dat wij ons geestelijke taak slechts kunnen volbrengen als wij gedragen worden door de steun van God". Het hoofd der school, de heer Koot, sprak namens de schooljeugd en on derwijzers, waarbij spr. zijn geluk wens vergezeld deed gaan van een grote kist sigaren» Een zeer aardig intermezzo vormde de op rijm ge stelde gelukwens door enkele kleine nichtjes van pastoor. Het in pause lijke kleuren verpakte cadeau bleek een staande klok te zijn; die pastoor namens de familie werd aangeboden. Tot slot sprak de jubilaris een dankwoord. Hij prees zich gelukkig in deze mooie parochie met praktisch allemaal goede gezinnen, werkzaam te mogen zijn. In deze plaats treft men ondanks verschil in geloofs vorm een prachtige samenwerking aan met begrip en waardering voor elkander. Een priester kan alléén weinig doen, maar heeft de steun no dig van al zijn parochianen. Uw ge zinnen vormen daarbij een pracht apostolaat en zending, en met deze steun zullen wij in staat zijn om het geloofsleven nog meer te verdiepen en hierdoor onze parochie tot nog grotere bloei kunnen brengen. Wij staren ons misschien blind op de bouw van een nieuw kerkgebouw, maar van nog meer waarde is, dat gij allen moogt zijn en blijven de levende bouwstenen van onze paro chie" Zeer vele parochianen kwamen pastoor hierna gelukwensen, alsmede afgevaardigden van verenigingen. Velen overhandigden daarbij nog een tastbaar bewijs van hun waardering, waarbij het zich liet aanzien dat pas toor zich over zijn rokertje voorlopig geen zorgen behoeft te maken. Met een plechtig danklof, werd hierna de viering van het zilveren priesterfeest van pastoor G. W. Lem mers besloten. JOH. BLUMING MAREDIJK 48 Ongekend incident: VNL speelde tegen 12 man „Vreemd", zei donderdag avond een speler van de Ver eniging Nieuw Leiden, nadat er een tegenstander wegens 'n lichte blessure even naar de lijn gegaan was. „Er is een man uitgevallen, maar ik moet even hard sjouwen. Er is hele maal geen „gat" bij Leidse Boys". De VNL'er zei dit even voor de rust. Men ging eens neuzen tellen bij Leidse Boys en al spoedig bleek, dat de te genstander met twaalf man in het veld gestaan had. Dit voor de afdeling Leiden en mis schien ook voor de KNVB tot nu toe ongekende ..incident" is vermoedelijk ontstaan doordat men de wedstrijd met onvolle dige ploegen was begonnen. Het is namelijk niet ongebrui kelijk bij de lagere elftallen, dat de spelers druppelsgewijs het veld opkomen, nadat de wedstrijd reeds begonnen is. Tenslotte was het in dit geval een avondwedstrijd en niet alle spelers zijn in staat om na het beëindigen van de dagtaak precies op tijd aanwezig te zijn. Door de scheidsrechter is van het gebeurde geen rapport op gemaakt, omdat hij de over complete man niet heeft gecon stateerd tijdens de wedstrijd. Trouwens, er is niemand, die aan boze opzet van Leidse Boys denkt. Het moet een „in geslopen" vergissing zijn. Het mag allemaal niet hinderen. Ondanks de overmacht won VNL de wedstrijd met 52 en kon de kampioensvlag hijsen.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 4