<- IN DE KRANTENTUIN Het knutselhoekje HET RUMENDE PAARD Raad van Hülegom gaf toestemming voor verkoop bouwgrond ZATERDAG 15 JUNI 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 9 naar huis te gaan. Nu vaart Joris op de „Arend de Valk" en daar is nog niets gebeurd. Kees Albers, Lelden. NAAR MA (Ui «DAM EEN GEVAARLIJK AVONTUUR IV. Was het wel verantwoord wat ik ging doen? Mogelijk niiet, maar een onvol tooide onderneming kon mij nooit be vredigen. En dus stak ik een been over de rand heen, terwijl ik met met beide handen vastgreep in de taaie kruiden, die er langs groeiden. Doch tastend naar een veilig steunpunt verstijfde ik bijna van schrik. Een machtig gedruis, verge zeld van woedend geschreeuw klonk plotseling vlak boven me en voordat ik erop verdacht was kreeg ik een lichte klap van een vleugeltip. Deze was echter al voldoende om mij het even wicht te doen verliezen. „Engel Gods, dieVerder kwam ik niet met m'n schietgebedje tot mijn engelbewaarder, want het volgend ogen blik viel ik neer op het arendsnest en werd mijn val dus gebroken. Door de veerkracht vam de op elkaar gestapelde takken wipte ik echter weer omhoog en gleed holder de bolder langs de hel ling van het plateauBje de diepte in. Maar mijn engel had mijn aanroep ge hoord, want opnieuw werd mijn val gestuit, nu door een struik, d'ie daar op een uitstekend plat was opgeschoten. Vertwijfeld greep ik me aan zijn takken vast en bleef ertussenin op het plattrje liggen. Tegelijk met mij scheen er ech ter nog iets anders gevallen te zijn, want ik voelde veren in mijn gezicht en ge- krab van klauwen. Dat moest één der twee jonge arenden zijn, due bij mijn val uit het nest geduikeld was. Ev ;n was hij zo beduusd als ik zelf, maar al gouw maaktie hij zich los uit de struik en vluchtte naar het uiterste hoekje van het plat, waarop we beiden zo ge lukkig waren terechtgekomen. Ik zat npg maar steeds krampachtig de takken te omknellen en was me tot nu toe nog niet bewust, dat ik veilig op een klein plateautje was terechtgekomen. Toen dit ten laatste tot me doordrong, liet ik de struik los en keek om me heen of er nog gevaar was voor een nieuwe val. Dat bleek gelukkig niet zo te zijn. Nu begon ik aandacht te schenken aan mijn lichaam, dat ie op tal van plaat sen vreselijke pijnen deed. Ik vreesde ten zeerste iets gebroken te hebben. Maar hoewel één van mijn benen op dat moment absoluut onbruikbaar was, bleek het, nadat ik het overal betast had, alleen maar flink gewond te zijn. Ook mijn linkerschouder en arm bleken lelijk toegetakeld te zijn, maar ik leefde! Even goed had ik verpletterd op de bodem van de afgrond kunnen liggen. Ik kroop uit mijn ongemakkelijke houding tussen de stammetjes van de struik vandaan en richtte me met veel pijn overeind om mijn nieuwe omgeving nader te verkennen. Het plat bleek vrij ruim, was met humus (aarde) bedekt •n vertoonde nog vrij wat begroeiing: w»t dwergdennetjes, 'n rijzig opgescho ten witte berk, wat campanula's en hier en daar wat gras. Vreemd, dat hier i> groei kon plaats hebben in het zonloze halfdonker! Maar opeens begreep lk het, want in een hoek, waar ik een be trekkelijk weelderig plekje groen ont dekte, zag ik een straaltje water uit de roAlswand sijpelen. Water! Ik zou hier dus in geen geval sterven van dorst. Al weer een vertroosting in mijn benarde toestand en tevens een verklaring van de aanwezige plantengroei. Toen ik omzag naar mijn lotgenoot in ons vreemde avontuur, zag ik hem ach ter enig groen tegen de rotswand zitten. In zijn ogen was de angst nog aanwezig over het pas doorgestane. Ook scheen hij niet onbeschadigd uit de val geko men te zijn, want één zijner vleugels hing er min of meer bij. Ik bemoeide me voorlopig nog naet met de vogel, daar mijn eigen toestand mijn volle aandacht opeiste. Mijn hele lichaam brandde als het ware van pijn, zozeer zelfs, dat ik een ogenblik van mijn stokje dreigde te gaan. Ik legde me daarom op mijn rug in hét weinige gras en keek dus vanzelf naar boven. Tegen het kleine stuk blauwe hemel tekende zich het platje met,het enigs zins ontredderde arendsnest af. Ik zag ook het zenuwachtig ouderpaar van de jongen, dat blijkbaar ontsteld door het gebeurde alsmaar schreeuwend en krij send boven de afgrond heen en weer vloog. Nauwelijks lag ik zo een paar minuten of mijn ogen sloten zich en ondanks mijn kwellende pijnen viel ik in slaap, waaruit ik pas ontwaakte toen de dag al een heel eind gevorderd was. Het plateau lag nu geheel in de scha duw. De kinderen gaan vandaag weer verder met vertellen En weer vertellen de kinderen van daag. De kleinen met hun korte ver haaltjes en de groten met de langere. Yvonne van Steenbergen, Leiden. MIEPJE Mijn zuster heeft een poesje, dat heet Miepje, Op een keer kwam ik bij haar op bezoek en toen zat Miepje in een pa raplu die juist in de gang stond. Ze zat er zo grappig en leuk dat mijn zusje er een foto van maakte. Miepje werd kwaad begon te blazen en rende de gang in. We dedien de deur dicht en ze zat opgeslo ten. Toen begon ze te miauwen want ze wou er uit. We lieten haar een poosje miauwen en door het raam zagen we, dat ze telkens op haar achterpoten ging staan en probeerde op de deurklnop te sprin gen. Maar dat kreeg ze niet gedaan. Ik deed maar open en van blijdschap sprang ze op mijn schoot en begon te spinnen. Angenette Steenbergen, Leiden. ANNELIESJE IS JARIG Op een dag was Anneliesje jarig. Ze kwam vroeg al naar beneden rennen. En wat stond daar in de kamer? Een mooie nieuwe fiets! Was die echt voor haar? Ja hoor. Vader en moeder zeiden het. Ze was dol gelukkig. Ze mocht met een al met de fiets naar school. Ze ver telde tegen iedereen: „Ik heb een fiets gehad. Een fiets!" Daar ging de zoemer en de kinderen moesten naar de klas. Om half elf mocht ze trakteren en weet je op wat? Op kauwgomballen. Ieder kind kreeg er wel vijf. Om 12 uur ging ze gauw op de fiets naar huis. 's Middags kwamen de tantes, ook met cadeautjes. Ze had nog nooit zo'n fijne verjaardag gehad en vol be wondering bekeek ze nog steeds haar nieuwe fiets. Pim vloog met zijn raketje naar Afri ka om de toverparel te zoeken. Toen hij boven de zee was, viel het raketje op eens naar beneden. Gelukkig viel ka bouter Pion juist op een schip. Hij had zich wel een beetje pijn gedaan. Kijk daar had je een muis. Pim vroeg hem waar het schip naar toe ging. De muis zei dat het schip voorbij Afrika zou va ren. Daar kreeg Pim opeens een idee. Hij vroeg de muis of hij een klontje suiker wou brengen. Dat deed de muis. Pim liet het klontje in het water vallen en daar kwam opeens een grote vis bo ven water. De vis vroeg of hij nog een klontje suiker kreeg. Pim zei dialt hij er nog een zou krijgen als hij hem op zijn rug mee naar Afrika zou nefnen. Dat wou de vis wel. Pim sprong op zijn rug en nam z'n raketje mee. Aan de kust van Afrika gekomen sprong Pim gauw op de wal. Het raketje vertelde hem waar hij graven moest en met 'n schopje groef hij een diepe kuil. Daar kwam het kistje te voorschijn. Pim maakte het open en diaar lag öe mooie toverparel te schitteren. De kabouter vloog op zijn raketje terug naar kabouterland om de parel aan de koning te geven. De koning was zo blij, dat de parel weer terugge vonden was, dat hij z'n dochter, de prin ses, met Pim liet trouwen. Groot feest was het in kabouterland. „Toon en Kees komen jullie vlug je bed uit", riep een stem. „Ja mama, we zijn zo beneden". Allang had- papa beloofd dat we naar de zee zouden gaan en nu het mooi weer was, gingen we dan. Mama maakte vlug alles klaar en wy waren ook al vlug klaar. We zouden met de bus naar Kat wijk gaan. Het duurde dan ook niet lang of we waren in Katwijk. Toon en ik renden vooruit naar het strand. We hol den naar omlaag en alle twee vielen we proestend) in het zand. Mama en papa moesten hard lachen en toen we one in een spiegeltje bekeken moesten we zelf nog harder lachen. We zaten vol zand. We leken wel apen die te veel bananen gegeten hadden. Tegen de middag gingen we de zee in. Het was in het begin wel een beetje koud, maar dat gaf niet, dat wende wel. Toen het ongeveer zes uur was, moesten we uit de zee komen en gingen nog even voetballen op het strand. We waren toen droog en gingen ons aankleden. In de bus vroeg mama of we een fijne dag gehad hadden: We knakten alle twee „Zullen we vandaag naar Maduro- De gemeenteraad van Hlllegom duizend komt beter uit. was zijn me- "-..T': Tro"i Tad^ OP.'r' OChte"d' vergaderde donderdag onder voor- D<" heer Th. Bakker dacht te „Fijn! riepen we allemaal. b 6 hebben verstaan, dat bouw van „hou- We keken eerst onze fietsen na. zitterschap van burgemeester jhr. ten huizen" door de voorzitter nog pompten de banden op en daar gingen mr q y A van jjispen tot 'wel als een mogelijkheid wordt ge- we. Na een half uur waren we er al. *- Eerst moesten we onze fietsen stallen. Pannerden. toen kaartjes kopen en daarna door de Allereerst werden enige schrifte- in de raad komen, controle. lijke vragen van het lid G. J. Stok- O, wat was het daar leuk. De speel- goed treintjes suisden over de rails en man aan de orde gesteld en beant- de bootjes voeren in het water. Er wer- woord, van ja. Na het eten gingen we gauw den speelgoedhuizen gebouwd. De trein naar bed en we droomden van de fyne stopte bij elk station en elke halte. Op Groenstroken dag- de scheepswerven werden scheepjes ge- Ada v. d. Geest, Leiden. maakt. De auto's reden in het rond. We MOEDER IS JARIG kwamen niet uitgekeken. HQlil Morgen is moeder jarig. „We gaan wat eten, anders verhon- strook met vijver gelegen aan de reeds eerder gevoteerd bedrag van Jan en ik hebben samen een hele grote geren we nog", zei moeder tenslotte. Abeelelaan te gebruiken voor de f 15.000,- is besteed aan de voorbe- tiaart gekocht. Moeder wordt 44 jaar. 's Middags hebben we nog gezwommen bouw van bungalows, waarvan de reiding van dit plan. Vader heeft voor moeder een mooie ring en zijn toen naar huls gegaan. prijs niet hoger ZOU mogen zijn dan met edelstenen gekocht en kleine Kees 'n mooie ketting. De volgende morgen staan vader Mio de kinderen al vroeg op, om 7 uur. Ze pjel M Was"altijd"hMl ondeugend: het onjuist is om deze grond daar- hangen de slingers in de kamer en ver- had hij wel wat stouts uitgehaald, voor te gebruiken, omdat by de ver- Anna" meende de heer Jac. van der sieren de stoel. Qp een dag vroeg Martha: „Pietje ga koop van deze gronden ook voor deze Vinne, dat men wel wat ver ging met klaar, roep vader en hij je mee naar <je een nieuw 6ron<*. betaald is en deze groenstrook ^et aanschaffen van methodes aan »- kopen9„ en vijver als plantsoen in die wijk Dat wou Pietje helemaal niet graag behoren. B. en w. zijn tegen het ver- en zei nee" wijderen van de plantsoenen in de „Pietje wees toch niet zo ondeugend», S zijn zus. zien. Hij zal in Den Haag navraag doen en bij enig resultaat daarmede „Meer en Dorp III" De raad ging accoord met het voor stel van b. en w. tot het beschikbaar stellen van een bedrag van t 15.000,- om de uitvoering mogelijk te maken De heer Stokman had gevraagd of van het bouwrijp maken van het uit- r een mogelijkheid was om de groen- breldingsplan „Meer en Dorp". Een f 10.000, Rta Zaal, Loplk, vertelt iets over lijkheid zag. PIETJE BEL „Ziezo, dat zegt tegen Jan: „Jan roep jij moeder eens". Even later komt moeder naar bene den en ineens beginnen de kinderen te zingen: „Lang zal ze leven in de gloria, al in de gloria! Hiep, hiep hoera!!" Moeder gaat op de versierde stoel zit ten. Jan en Mies lopen naar de keuken en waarvoor hjj een'moge- J**? n°' De voorzitter m.ukte duidelijk dut JW"uZ£S& °v?n ïïMK nnnnet 10 nm n»a crrrtr»H Haar. methode bij de r.k. v.g.l.o. school „St. v.g.l.o. scholen, men werd te veel specialistisch. Maar Pietje begon hard te lachen. „Ik meen het echt Pietje". Daar ging hij met zijn zus 's morgens de onmogelijkheid om van hoger hand toestemming daartoe te ver krijgen. Groepsbureau rijkspolitie Goedkope bungalows en komen terug met de grote taart. Dan naar de winkel. Hij wou Martha geen haalt vader de ring uit zijn zak en Kees- hand geven, anders zouden de jongens je komt aan met een doosje: „Dat is hem uitlachen. Weer wou hij met zijn voor u vriendjes mee. Hij liep veel liever in „Dank jullie wel voor al die mooie oude kleren dan kon je fijn streken bungalows voor f 10.000,-. Twintig straat 111 en 113, waarvan de kosten cadeaus", zegt moeder blij en het feest uithalen. Martha werd boos en nam Een voorstel tot onderhoudswerk zaamheden aan het woongedeelte van het groepsbureau van de rijkspolitie aan de Hoofdstraat, waarvan de kos ten worden geraamd op f 6.590,- en De heer Imthorn geloofde niet aan een voorstel tot herstel van een schei- de mogelijkheid van het bouwen van dingsmuur tussen de panden Hoofd- is begonnen. pictJe blj „Engeltje! engeltje" riepen de jon gens. Ze waren nu bij de winkel en gingen Er was eens een jongen en die heette er binnen. De juffrouw had een mooi Joris de Wit. Hy woonde dicht bij de pakje vöor hem. Het kostte maar 25.. zee en verlangde zelf ook naar de zee. en het stond hem nog mooi ook. „Vader u bent ook op zee, ik wil ook „Dat moesten we dan maar doen", zei zeeman worden" zei hij op zekere dag. Martha. Moeder vond het eerst niet prettig, „Ik vind het pak helemaal niet mooi", maar omdat hij zo aanhield mocht hij zuchtte Pietje. tenslotte. Hij kwam terecht op een heel Martha stoorde zich daar niet aan en oud schip, de „Haaivis in". betaalde het pak. Hij wuifde zijn vader en moeder goe- Onderweg was Pietje heel vervelend, dendag en het schip stoomde weg. Na Thuisgekomen moest hij het pakje aan een paar dagen gebeurde er heel iets trekken. Vader en moeder vonden het ergs. Er kwam water in het schip en het ook zo mooi. Hij mocht het event es werd hoe langer hoe erger. Het schip aanhouden en 's middags gingen ze het stond op zinken. De kapitein durfde niet tante laten bekijken. Daar mocht Pietje langer te wachten en riep tot de man- spelen met Wim. die een heleboel speel- nen: „Attenntie, iedereen moet rich red- goed had. Maar Pietje vond dat spelen den". Men deed de reddingsgordels aan niks leuk. Hij ravotte liever in de tuin. en sprong in zee. In de verte zagen ze Daar kroop hij in het kippehok om de de kust. Joris zag een ton en kroop kippen op te jagen. O, wat zag zijn daarin. Met de golven kwam hij op het nieuwe pakje er uit. Moeder was heel strand terecht. Boem, boem, krak krak boos. Ze borstelde zó hard, dat Pietje deed de ton. gilde als een mager varken. Van vader Een paar negers stondien op het strand kreeg hij 's avonds nog eens straf, en de apen vlogen heen en weer. „Waar ben ik?" vroeg Joris, Dag kinder». Lekker opgeschoten van- „In Amerika". daag hè! De negers waren erg aardig. Br was Tot de volgende week. ook een pater en die hielp hem weer Tante Jo en oom Toon worden geraamd op f 1.900,- waren onderwerp van discussie. De heer P. Turkenburg wees er op, POPPENHOED ALS NAAIDOOSJE dat er reeds eerder een crediet was DE AARDE-ETERS toegestaan van f 1.600,-. Hij meende, dat dit in mindering kon worden ge bracht. Dit scheen ook werkelijk het geval te zijn en er zou rekening mee worden gehouden. De voorzitter wees wel op de mogelijkheid, dat het ge vraagde crediet nog onvoldoende «ou kunnen zijn, omdat de woning in een zeer deplorabele toestand verkeerde. De voorzitter bracht in herinne ring, dat er bij de comptabiliteitsbe- sluiten een besluit was tot het aan leggen van nieuwe grondputten voor het Waterbedrijf. Daar het hier een bedrag van f 59.000,- betrof achtte hij de instemming hiermede van de raad nodig. Met algemene stemmen ging men accoord met de besteding van dit bedrag voor het genoemde doel. Bouw van zes flatwoningen Met de N.V. Strokenbouw is over eenstemming bereikt over de ver koop van het perceel grond, hoek Van den Endelaan - Wilhelminalaan, groot 1070 m2, voor de prijs van f 30.000,-. Het ligt in de bedoeling van de N.V. Strokenbouw op deze grond ten hoogste zes flatwoningen te bouwen Wanneer jullie dit kleine naai-etui niet bijbehorende garages en berg- na willen maken, dan heb je daarvoor ruimten. Het perceel Wilhelminalaan nodig enkele stukjes vilt en wat ga- 1 zal voor rekening van genoemde ren. N.V. worden gesloopt. De raad ging met 14 tegen 3 stem- De vingerhoed zit in de bol van het 9 m§... WATERPOLO KAN OOK ANDERS hoedje, en daarmee beginnen we. men accoord met het voorstel. Knip een rechthoekig viltlapje van Wanneer je in een zwembad of in 3 cm breed en 6 cm lang. Naai de Grond verkopen stil water langs het strand een bad twee korte zyden aan elkaar en rim- neemt, kun je met tafeltennisballen pel daarna het vilt aan een kant met Op een verzoek van de heer A. J. leuk spelen. Elke speler heeft een kleine steken, waardoor je het boletje van Engelen, Wilhelminalaan 3, te balletjes nodig en je handen moet je krijgt. Kijk maar goed naar de teke- Hillegom, om een perceel bouwter- op de rug houden, want je mag de ning. Knip nu drie rondjes van vilt, rein, groot 90 m2 van de gemeente balletjes niet aanraken. Spreek af alle drie met een doorsnede van 6 te kopen voor f 2.250,- werd goed- waar je begint en waar het doel is c.m. In het midden van een der rond- gunstig beschikt. (op het strand natuurlijk altijd naar jes knip je een rond gaatje waarin In verband met de afbraak van het land toe) en probeer het baletje het hoedboletjes juist past en als perceel Mariastraat 11, had de heer zo mogelijk naar het einddoel te bla- rand aan het bolletje genaaid kan J- H. Sissing verzocht enige percelen zen. Wiens balletjes het eerst aan- worden. Je kunt dan de vingerhoed grond te mogen kopen, ieder groot komt heeft gewonnen. in het boletje steken. De twee andere 175 m2, waarvan de prijs is vastge- rondjes moet je dan met een paar steld op respectievelijk f 25,- en f 6,- "y- steken aan het randjes vasthechten, per m2. Op het midelste rondje kun je naai- Tegelijkertijd heeft de heer Sissing den, spelden en veiligheidsspelden de gemeente aangeboden een perceel steken. Een stukje vilt, waaruit hoek- *r?nd 8root 77 m2- voor f 25." Per Er zijn echt nog streken, waar de mensen aarde eten. Een Nederlandse dokter heeft in Indië gezien, dat in- inboorlingen van Java en Sumatra een bepaald soort aarde verzamelen, waarvan ze een deeg maken, nadat ze er steentjes en andere ongerechtig heden uit verwijderd hebben. Uit het deeg worden koeken gevormd die ze bakken en eten. Dikwijls worden deze grondkoeken gegeten als er hongers nood is, maar er zijn ook streken waar de bevolking ze eet uit bijgeloof. Ze maken dan kleine afgodenbeeld jes uit het deeg en geloven dan, dat ze behoed worden tegen kwaad als ze - zeggen ze dan - hun afgod in de maag hebben. Indianen in Zuid-Amerika eten aarde wanneer ze menen dat ze te dik geworden zijn en in vroegere tijden dachten Spaanse dames, dat ze een tere huid behielden, wanneer ze maar flinke porties aarde opaten. Slan „Bakkum" en „Meer en Dorp F. Ook ging de raad met de voor- C51CIV7L11. JCU O LUJVJ C VUl, W OOI UI l rt jes zijn geknipt (kijk maar naar het onderste figuurtje op de tekening) Dit terrein is voor de gemeente kan gebruikt worden om er wat ga- van belang in verband met de ver ren of zijde in verschillende kleuren wezenlij king van het uitbreidings om te wikkelen. Het einde van dat stukje naai je dan op het onderste rondjes vast, dan kun je het niet ver- stellen tot eervol ontslag van een liezen. Maak het hoedje of met een aantal leraren van de gemeentelijk smal strookje vilt b(j wijze van lint, avondnijverheidsschool accoord. Een zoals de tekening aangeeft. Ook kun verzoek van de r.k. lagere technische je wat kleine gekleurde bloempjes school om adhaesie te betonen aan van vilt rond de bol plakken, dat een verzoek tot het geven lascur- staat heel fleurig. En nu maar aan de sussen werd algemeen ondersteund. DE MAAGD VAN ORLEANS 11 - Maar de Engelsen haatten Jeanne d'Arc. Ze waren er niet tevre den mee, dat ze voor de rest van haar leven in de gevangenis zou zijn. Tm namen haar kleren weg en legden daarvoor mannenkleren in de plaats. Er zat voor haar niets anders op dan deze mannenkleren aan te trekken. Toen dat gebeurd was kwamen de Engelsen haar kerker binnen en be trapten haar zogenaamd. Dat was een misdrijf, waarvoor men haar had veroordeeld en daarom kon het pro ces weer opnieuw beginnen. Deze keer werd ze tot de dood op de brandstapel veroordeeld. 12 - Jeanne dArc werd de natio nale heilige van Frankryk, de red ster van het land in zijn grote nood. De Kerk heeft haar heilig verklaard. Ofschoon ze slechts twee jaar macht en invloed had, van haar zeventiende tot haar negentiende jaar is ze een der opmerkelijkste vrouwen in de wereldgeschiedenis geworden. (Slot>.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 9