RIJNSTREEK A. F. Ruijssenaars gehuldigd bij gouden lidmaatschap KAB AKTIESJ. Weerbericht Het weer in Europa Marktberichten JpB ZATERDAG 15 JUNI 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN De buitengewone vergadering van de plaatselijke afdeling van de Neder landse Katholieke Grafische Bond (NKGB), die vrijdagavond in de Sint Josephzaal te Alphen a.d. Rijn onder voorzitterschap van de heer A. W. G. van Leeuwen is gehouden, had een tweeledig doel. Het ene betrof een praatje van de heer C. A. Pot, lid van het dagelijks bestuur van de landelijke bond over zaken betreffende de organisatie, de nieuwe structuur ervan en over enkele details van de huidige stand van zaken rond de jongste C.A.O. Het andere doel, het buitengewone, betrof de huldiging van de heer A. F. Ruyssenaars als gouden lid van zijn vak- en standsorganisatie, de N.K.G.B. en de K.A.B., thans Nederlands Katholiek Vakverbond (N.K.V.). Baanbrekend werk op sociaal terrein De heer Pot begon met de huldi ging van de jubilaris. Hij bracht de heer Ruijssenaars dank voor zijn halve eeuw trouw aan de organisa ties en herinnerde er met voldoening aan, dat de heer Ruijssenaars beslist niet een „papieren" lid is. Hij heeft zich in vele opzichten actief gedragen in het belang van de organisatie en uiteraard van de leden. Tot alles wat nu bereikt is en dat is werkelijk niet gering, merkte spr. op, heeft hij zijn steen van groot for maat bijgedragen. Dergelijke jubila rissen zijn de pioniers van de orga nisatie. Zij hebben baanbrekend werk verricht en de weg geplaveid naar de huidige sociale verhoudingen en maatschappelijke verbeteringen. Het moet beslist geen sinecure zijn ge weest vijftig jaar geleden lid te zijn van een sociale organisatie, die toen door tal van gevaarlijke klippen was omsloten, in tegenstelling tot de dag van vandaag, die spr. de gestroom lijnde tijd op sociaal-maatschappelijk gebied noemde, met menselijke ver houdingen tussen werkgever en werknemer, die een vruchtbare bo dem betekenen voor wederzijds over. leg en begrip. Hieraan te hebben meegewerkt strekt ook de heer Ruijs senaars tot eer en moet de jongeren tot dankbaarheid stemmen. Ook het hoofdbestuur wil bij betoon van er kentelijkheid niet achterblijven en kende de heer Ruijssenaars het gou den kruis van verdienste toe, een speciale onderscheiding van de bond. De heer Pot voegde hierbij nog- een kist sigaren. GEMEENTEPOLITIEK Namens de afdeling werd de jubi laris gehuldigd door de heer A. W. G. van Leeuwen, voorzitter. Hij her innerde eraan, dat de heer Ruijsse- naars circa 38 jaar lid is van de Al- phense afdeling, toen hij zich, ko mende van Zeist, hier had gevestigd. Het was toen een afdeling van nau welijks acht leden. Nu telt zij op de kop af 50 leden. In bestuurlijke zin trad de jubilaris is zijn vakorganisa tie hoegenaamd niet naar voren. Des te meer zijn de verdiensten van de BODEGRAVEN DANSFEEST Voor 't eerst werd in het parochie huis een z.g. amateurdianstest gehou den. Deze damstesten worden sinds kor.t ook buiten de steden georgani seerd om het goede dansen te bevor deren en het dansen op zichzelf meer inhoud te geven, zodat het meer gaat betekenen dan wat voetgeschuifel bij wijze van tijdpassering. Een en ander gesohiedJt onder auspiciën van het Kath. Cultureel Verband van dans- leraren Filippo Neri. Zo waren er in het parochiehuis een groep leerlingen aanwezig van die dansschool Evert Castelein-Martin Visser te Leiden. Deze dansers heb ben hier niet alleen de beginners cursus gevolgd, maar ook de cursus voor gevorderden, waar o.a. ook de Tango-Jive-Samba en Cha-cha-cha speciaal onderwezen werden. Voor dit amateurdansexamen is bovendien diverse weken extra getraind. De opgave was het stijlvol en tech nisch goed dansen van Engelse Wals, Tanga en Quick-step. Als examinator was aangewezen de heer Bakker uit Castricum. Voor het examen Brons slaagden: Dames: E. Ouwendiijk, R. Verheul, R. v. d. Maat, L. v. d. Maat, R. v. d. Maat, A. v. Dam, C. Groeneveld, M. v. d. Burg, allen te Bodegraven, en R. de Keyzer te Zwammerdam. Mej. L. v. d. Maat slaagde met lof. Heren: H. v. d. Poel, H. Suiker, beiden te Bodegraven, G. Beekman, G. Cornelisse te Zevenhoven, L. Vis ser te Aarlandierveen en L. v. d. Maat, die eveneens met lof slaagdie. Er waren nog een tweetal diames en een heer aanwezig, resp. uit Leiden, Leidschendam en Hilversum, die op een bepaalde datum in hun woon plaats verhinderd waren examen te doen, en dit nu in Bodegraven konden doen. Maar wat deze dansers lieten zien was wel een klasse beter. Dit kon ook niet andiers, daar dit het zwa re z.g. Goud examen gold. Het waren die diames R. Hooymans uit Leidschen dam, T. Duindam te Leiden en de hr. D. Kruyswijk uit Hilversum. Behalve kennissen van de candi- daten waren ook ouders en/of fami lieleden aanwezig om de prestaties van hun favorieten te zien. Ongetwijfeld zuilen deze avonden, deze examens ertoe bijdragen dat de danskunst serieuzer beoefend gaat worden en zodoende meer genoegen, meer levensgenot zuilen schenken. RIJNS\TERWOHDE Geboren: Reumerman, René z.v. Reumerman, Reinder en M. Griek- spoor; Anna Christina d.v. Th. Kraan en P. J. Siegers. Getrouwd: Laban Gerrit C. 24 jaar, kaashandelaar te Hazerswoude met Spijker, Elisabeth S., 23 jaar zonder beroep te Rijnsaterswoude. jubilaris op het terrein van de stands organisatie, de gemeentepolitiek waarin hij als de representant van de katholieke werknemer steeds naar voren trad, alsmede op het gebied van alle mogelijke sociale doelstel lingen, charitatief werk en school- zaken. In de gemeentelijke dienst van sociale zaken was hij een stimu lerende kracht. Aan de totstandko ming van de sociale bijstand, waar mede Alphen aan den Rijn op de tweede plaats staat in Zuid-Holland, heeft hij eveneens zijn gewaardeerde inzichten en werkkrachten mogen paren. Ook parochieel verrichtte de heer Ruijssenaars veel stuwende ar beid, en hij bracht immer een vrucht bare belangstelling op voor de jeugd en wist zijn veelzijdige goede gaven op het juiste moment met succes aan te wenden, ook als lid van de ge meenteraad, in welke openbare func tie hij ruim 27 jaren heeft volhard. De heer Van Leeuwen dankte de heer Ruijssenaars hiervoor en bood als stoffelijk blijk van waardering namens de afdeling van de NKGB een schilderstuk aan, voorstellende een goed geslaagd landelijk dorps gezicht. Beroep op jongeren Zijn uitvoering dankwoord, waarin hij een zeer ruime plaats schonk aan woord-beelden uit zijn gouden perio de vanaf zijn komst uit Zeist (waar hij een afdeling van de NKGB had opgericht en als voorzitter geleid) naar Alphen aan den Rijn (waar hij als graficus emplooi vond bij druk kerij Cambier van Nooten later De Haan tot aan de dag van he den, besloot de heer Ruijssenaars met een krachtig beroep op de jongeren om trouw te zijn aan de organisatie, .zich beschikbaar te stellen voor het kaderwerk en zich bereid en klaar te houden voor het bezetten van de voor hen bestemde plaatsen in de PBO. De heer Pot sloot zich langs een lange omweg aan bij de vingerwij zing van de heer Ruijssenaars en wekte op zijn beurt om te streven naar behoud van wat moeizaam is opgebouwd en daarop voortbouwend het huidige stelsel van sociale, maat schappelijke maatregelen, goede ar beidsverhoudingen en loonvoorwaar- den in goede richting uit te breiden op basis van de twee belangrijke po len: een redelijk, menselijk bestaan voor iedereen en het algemeen na tionaal inkomen, die loonbepalend zijn en in rangorde aan elkaar ge lijk. Tot slot belichtte spreker de nieu we structuurveranderingen in de ka tholieke sociale en vakorganisaties en onderstreepte het belang van de kwaliteit en de kwantiteit van het ledental. ALPHEN AAN DEN RIJN VAKANTIESPEL '63 KAMPT MET GROOT LEIDERSTEKORT Het bestuur van de stichting „Va- kantiespel 1963", een geesteskind van dominee J. H. Bogers, van welke stichting voorzitter is de heer F. M. Ponsioen, hoofd van de Rowans van de verkennerij van de Ned. Kath. Jeugd Beweging, zit met de handen in het haar. Stel eens voor, een heerlijke vakan tieweek voor de Alphense jeugd van 8 t/m 12 jaar - het vorig jaar b.v. telde men er ruim 1300 deelnemers - staat voor de deur. Het keurig uitge kiend programma, dat voor elck wat wils inhoudt, is bijna potdicht klaar, maar men heeft nog geen toezegging van een voldoend aantal leidsters en leiders voor het zo dringend toezicht op de kinderen. Men rekent op circa 85 groepen, elk van lö kinderen. Eén leider of leidster over één groep is toch wel het minste waarop men rekenen mag. Op dit moment weet de leiding slechts van 40 personen, dat men bereid is zich ook dit jaar weer voor dit mooie en dankbare werk in te zetten. Deze aanmeldingen heeft men verkregen door een verzoek te richten tot dege nen, die het vorig jaar hiertoe be reid waren. Het bestuur acht het onverant woord om met een dergelijk tekort aan toezicht het Vakantiespel te la ten starten. Dat gebeurt ook zeer be slist met als men zich niet tijdig ver zekerd weet van een minimale hulp, als is becijferd. Dat zou dan wel bijzonder sneu zijn voor de kinderen, die, iedereen weet het, een grandioze week zouden moe ten missen. Het bestuur zelf zou dit met groot leedwezen moeten aan vaarden. Het doet dan ook een dringend beroep op ailile personen van 15 jaar en ouder, die zich hier toe competent achten en geroepen gevoelen hun siteentje tot het wel slagen van die week bij te dragen, zich spoedig op te geven. Men kan dit doen schriftelijk aan de navolgende adressen: Mevr. N. Sampiemon-v. Vliet, Charlotte de Bourbonstraat 8. mej. G. Sprey, Burgemeester Visser- park 10 en de hr. A. J. Ursum, Van Lenmepstraat 95. Het bestuur kan de helpster en de helpers geen beloning in materieel opzicht bieden, maar wel verzekert het de voldoening, 1300 kinderen een genoegelijke vakantieweek te hebben bezorgd! Postduiven De concours-commissie „Rijn en Gouwe" te Alphen a, d. Rijn heeft met 686 duiven een wedvlucht ge houden vanaf Tergmier. De duiven :;.'n om 6 uur met noordwesten wind gelost. De uitslag luidt: C. Lagendijk 1, 2; Oude Elfrink 3; Van Geloven 4; Harskamp 5; Van Vegten 7, 8; J. Schouten 9; C. Stal- voort 10, 12, 16; C. Verdyn 11; P. v. d. Horst 13, 18; Van Dijk 14; A. Dissel 15; De Wit 17, 19; G. Lex 20. Geboren; Rudolf Jacob Reinier z.v. Jacob Koele wijn en S. E. de Greef; Pieter Hendrik z.v. Dirk H. Bout hoorn en J. v. d. Zijden; Monique Elisabeth d.v. Johannes J. G. Bran- cart en E. M. Beekwilder; Aartje Cornelia d.v. Hendrik H. Sprokke- rieft en A. Tunink; Johannes z.v. Ja cob Oudshoorn en C. M. J. Boere; Pieter Johannes z.v. Marinus van Tol en J. v. d. Breggen; Helena Hen- drika d.v. Wilhelmus N. Olijerhoek en G. A. van Amsterdam; Johanna Maria d.v. Johan D. v. Zeist en J. M. van 't Schip; Hermen Arnold Ferdinand z.v. Ferdinand Stauffer en M. Veldwijk; Cornelia Maria Mo nica Johanna d.v. Cornelis J. van der Post G. J. M. Smoorenburg; Ruben Frederik Willem z.v. Arie D. de Jong en C. van Oort; Jack z.v. Jaco bus T. G. Knaapen en M. B. Phill- pott; Johanna Geertruida d.v. Willem F. Bruné en J. A. P. van Tol; Gijs- bertus Johannes z.v. Gijsbertus H. van Wijk en A. M. Hogenes; Hen drik Adrianus Maria d.v. Albert H. Minderman en M. C. J. de Heij; Leon z.v. Hendrik H. Dupree en N. P. Brouwer; Elisabeth d.v. Willem T. Lemkes en P. van Beijeren. Ondertrouwd: Johannes A. A. van Diemen, 24 jaar en Elisabeth Th. Vergeer, 23 jaar. Getrouwd: Willem Dijksma, 23 jr. en Alma van Elk, 23 jaar; Pieter C. v. d. Heu, 23 jaar en Janna M. Vis ser, 25 jaar; Alle Uitvlugt, 21 jaar en Hilletje J. de Groot, 23 jaar; Antoni- us H. G. de Wit, 28 jaar en Cornelia M. Oudshoorn, 23 jaar; Cornelis N. Wilkens, 22 jaar en Elisabeth M. H. de Smits, 25 jaar. Overleden: Neeltje Bok, e.v. J. H. van Teylingen, 42 jaar; Jacobus W. v. d. Vliet, 3 jaar; Jan Koster, 62 jr. BODEGRAVEN Morgenochtend, om elf uur, zal de eerwaarde pater Laurentius Al- berti O.C.D. door deken A. F. L. v. d. Boog van Zoeterwoude worden ge ïnstalleerd tot pastoor van de paro chie van de Heilige Bernardus aan de Groenendijk. Hierna zal een plech tige Hoogmis worden gecelebreerd. Na de plechtigheden in de Scheepjes- kerk bestaat er voor de parochianen om half twee in het parochiehuis aan de Groenendijk gelegenheid om tijdens de receptie kennis te maken met hun nieuwe herder. De parochianen worden verzocht de vlag met de pauselijke wimpel van huizen te doen uithangen. SAMEN STERK VERLOOR De Hazerswoudse damvereniging Samen Sterk heeft de clubontmoeting tegen buurman Boskoop verloren met 19-9. Opvallend in deze ontmoeting was de overwinning die de jonge Hazers woudse speler Fase boekte op de kampioen v. Boskoop de hr. D. v. Wijk. De gedetailleerde uitslagen luiden: J. Fase (S.S.)-D. v. Wijk (Boskoop) 2-0, G. Kerkvliet-J. Mes man 0-2, F. Pannebakker-A. Koet sier 0-2; A. v. d. Poel-H. Trimp 0-2, C Kerkvliet-M. Vuijk 0-2, B. Fase- E. Hoogerbrug 1-1, A. Stolwijk-H. v. Klaveren 0-2, M. Pannebakker-W. van Rijswijk 2-0; P. Vertegaal-A. Metselaar 1-1, N. van Wijk-J. van Klaveren 1-1; H. Pannebakker-H. Glazenburg 0-2; L. de Frankrijker- T. de Bruin 1-1; W. Lomans-P. Trimp 0-2; W. van Beek-G. Kom 1-1. Op 26 juni volgt de returnontmoe ting in zaal Vreeburg. BOSKOOP BISSCHOPSBEKERTOERNOOI Zondag 16 juni zal op de terreinen van GDS en Boskoop het jaarlijks Bisschopsbekertoernooi worden ge speeld. Voor dit toernooi heeft Mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotter dam, voor de winnaar van dit toer nooi een wisselbeker ter beschikking gesteld. Aan dit toernooi zullen 10 A-juni oren elftallen deelnemen uit de af delingen van de NKS district West II. Uit het district Leiden 2; Gouda 2; Rotterdam 3 en Den Haag 3. Deze zijn ingedeeld in 2 poule's. In poule A zijn ingedeeld: Leiden N; NSV uit Noor den; Spartaan '20 uit Rotterdam; SVDP uit Rotterdam; Blauw Zwart uit Wassenaar. In poule B: Leiden B; Soccer Boys uit Bleiswijk; Leonidas uit Rotterdam; DHL uit Delft en VELO uit Wateringen. In elke poule wordt een halve competitie gespeeld. De winnaars van elke poule spelen tenslotte om de beker. De wedstrijden duren 2 x 15 minuten en de finale 2x20 minuten. Op het moment van de samenstelling van het programma waren de namen van de deelnemende verenigingen uit de afdelingen Leiden nog niet bekend, waarom deze voor lopig als Leiden A en Leiden B zijn aangeduid. De organisatie van dit toernooi is in handen van GDS. Geboren: Gerhardina Nicolette d.v. G. L. Verschoor en R. Roos; Ever- dina Cornelia d.v. P. Hoogebrug en A. van 't Wout; Petrus Cornelis Jo- zephus z.v. G. C. J. Stolwijk en M. J. H. Husken; Anthonius Cornelis z.v. G. M. Kompeer en Chr. C. Kleiweg; Herman z.v. J. Postmus en M. Wind- horst; Willem Jan z.v. .W. J. de Bart en J. M. ter Burg; Hendrik Jan z.v. B. J. Hoftijzer en N. M. Boogman. Getrouwd: Nicolaas de Wit en Fjjt- ja Gijsbertha v. d. Hoorn. BOSKOOP COLLECTE BEJAARDENTOCHT De gehouden collecte ten bate van het Boskoops Comité Bejaarden tocht heeft dit jaar opgebracht een bedrag van 3.183,50. Dit 16 zeker een ver rassing voor de bejaarden die elk jaar weer met verlangen uitzien naar hun jaarlijkse trip. HAZERSWOUDE GESLAAGD Voor de acte onder wijzeres slaagde te Leiden mej. G. G. de Vos aan de Chr. Kweekschool. HENGELWEDSTRIJD Ook de tweede viswedstrijd die de Bode- graafse Hengelsportvereniging orga niseerde werd een succes. Door 41 deelnemers werden 35 karpers boven water gehaald. Een der deelnemers haalde zowaar een gevangen lengte van bijna 4 meter. De wisselbeker kwam terecht bij de heer D. Zaal die met een exemplaar van 56 cm de grootste vis aan de haak sloeg. De prijswinnars zijn: 1 B. v. Dijk 386 cm.; 2 H. Sterkenburg 219 cm.; 3 F. van Wjjk, 167 cm.; 4 H. v. d. Heyden, 131 cm.; 5 J. Vink, 92 cm.; 6. H. Wüstefeld, 82 cm.; 7 D. Zaal, 56 cm. HOOGMADE BUITEN-OEFENING VAN EHBO Vol lof over het snelle en accurate werk waren de artsen Nooter uit Woubrugge; Kortmann uit Zoeter woude en v.d. Werf uit Rijpwete- ring, die deel uitmaakten van de jury bij de buitenoefening van de R.K. E.H.B.O.'ers in het rayon Lei den, welke donderdagavond gehou: den is. In café „De Kromme Does" waren de leden van zes afdelingen, name lijk Leiden, Voorhout, Stompwijk, Zoeterwoude (Dorp); Zoeterwoude (H.R.) en Hoogmade, aanwezg, toen de rayonleider de heer R. v. Dam, het welkomstwoord sprak. Aan de hand van een plattegrond gaf hij richtlijnen hoe men via Groen- wegh en Vlietkade het uitgezette rampgebied op de boerderij van de heer v. Wieringen en de als nood ziekenhuis ingerichte boerderij van de heer Van Rijn kon bereiken. Nadat groepjes van drie EHBO'ers gevormd waren, werd het sein voor vertrek gegeven. Zij moesten de 16 jongelui, die zich als „patiënt" be schikbaar hadden gesteld en op bui tengewone wijze door mevrouw Van Dam en de heer De Boer waren ge schminkt, om de vele uiteenlopende ongevallen uit te beelden, opsporen. Inmiddels rukte ook de plaatse lijke brandweer, onder leiding van commandant C. Th. van Rijn uit, om de aan de Groenwegh gestichte brand te bestrijden. Ondanks hun geringe bezetting toonden zij hun bekwaamheid.' In café „De Kromme Does" §prak dr. Kortmann namens de jury, aan de hand van de verzamelde ge gevens, nog over verschillende voor komende ongevallen. Als leider van het rayon dankte de heer Van Dam allen voor hun mede werking aan deze zeer geslaagde oefenavond. Het voornemen is om in Hoogmade omstreeks augustus met een nieuwe cursus te beginnen, waarvoor men zich kan opgeven bij het bestuur. Herw. Levenskracht. Het plaat selijk comité van Herwonnen Le venskracht is voornemens het 50-ja rig bestaan, dat op 15 juni a.s. wer kelijkheid zal zijn ook plaatselijk te herdenken. In verband hiermede wordt zaterdagmorgen om 8 uur in de parochiekerk een H. Mis opgedra gen voor het blijven welslagen van het werk, dat door Herwonnen Le venskracht wordt verricht. De actie donateurs werving om de financiële zorgen het hoofd te kunnen blijven bieden, is een groot succes geworden. Het aantal donateurs is hierdoor met 76 uitgebreid en telt thans 156 in totaal. Door een van de comitéleden wordt dat aantal op de herdenkingsdag, welke in Utrecht gehouden zal worden, aan het hoofd bestuur medegedeeld. ZOETERWOUDE Heel Zoeterwoude spurt een (Advertentie) NIEUWKOOP VGLO-MEISJES DEDEN MET SUCCES EXAMEN TYPEN Ten overstaan van drie gekommi- teerden van de St. Genesius-bond uit Eindhoven, alsmede de sekretaresse van de vglo-sektie, mej. Van de Berck uit Amsterdam voor de eerste maal de leerlingen van de 2e klasse van de vglo-meisjesschool examen typen. Het is wel bekend, dat zr. Adriana als hoofd van de vglo-school met haar toegewijde mede-zusters alles in het werk stellen om haar school op een zo hoog mogelijk peil te brengen. Een goed resultaat kon dus met reden verwacht worden. Dat het resultaat zo prachtig zou zyn, had wellicht niemand, misschien zelfs de zusters ook niet, verwacht, want van de 27 kandidaten slaagden er niet minder dan 26. Sommigen zelfs met negens en tienen. De examen-kommissie moest vol mondig bekennen, dat ze dit jaar nog op geen enkele school zulke prachti ge resultaten hadden kunnen konsta teren. Een kompliment voor de ijve rige opleidsters is hier wel op zjjn plaats en natuurlijk ook voor de meisjes, die zo goed haar best deden. Her volgen de namen van de geslaag den: A. v. Noort, M. Hoogerwerf, N. Kwakkenbos, R. v. Leeuwen, N. Lammeren, L. v. Kessel, A. v. Capel, en W. v.d. Haak, allen uit Nieuw koop. A. Pieterse, G. v.d. Weijden, R. van Capel, A. v. Capel, M. v.d. Zwet, A. Tersteeg, B. v.d. Helder, G. Wahle, G. Leliveld, M. Vianen, allen uit Noorden; R. Maurits, W. v.d. Maat, C. Zwanenburg, uit de Meije. Th. v. Veen T. de Groot uit Zevenhoven. N. Egberts en M. Droog uit Nieuw- veen en C. Groen in 't Woud uit Aarlanderveen. Geboren: Caroline Maria d.v. O. ter Linden en R. A. Molenaar; An neke d,v, H. Heemskerk en N. J. de Bruijn; Klasina Hendrika, d.v. J. Ahles en A. den Braven; Erik z.v. R. v. d. Brink en H. T. Hirt; Johan nes Maria z.v. A. Kuijf en H. A. M. v d. Zwet; Cornelis Hendrikus Ma ria z.v. T. J. v. d. Laan en A. J. M. Lambalk. Ondertrouwd: T. G. Bloos, 21 jaar en J. Immerzeel, 20 jaar. Getrouwd: J. C. Kloot, 30 jaar en R. J. v. d. Laan, 32 jaar. Overleden: H. Voskuijl, 83 jaar. KATWIJK BRIDGECLUB „DE BRUG" De uitslag van de in hotel „De Roskam" gespeelde onderlinge drive van de bridgeclub „De Brug" luidt als volgt: 1. E. van Leeuwen-A. de Rutier 59 m.p.; 2 M. Hermans-M. van Duijx voorde 55 m.p.; 3 W. Klos-C. Di dam 51 m.p.; 4 A. Hermans-B. H. Agema 48 m.p.; 5 J. Parlevliet-D. Parlevliet 46 m.p.; 6 de heer en me vrouw C. den Duik 39 m.p.; 7 de heer en mevrouw M. van den Anker 38 m.p. (Meegedeeld door het KNMI, geldig van zaterdagavond tot zondagavond, opgemaakt te 11.15 uur): IETS MINDER KOUD Aanvankelijk enkele opklarin gen, maar morgen weer toe nemende bewolking met latei- kans op enige regen, het eerst in het westen van het land. Matige, tijdelijk zwakke wind krimpend van noord naar zuidwest. Iets minder koud. STOCKHOLM licht bew. 15 1 OSLO half bew. 19 0 KOPENHAGEN onbew. 19 0 ABERDEEN zwaar bew. 16 0 LONDEN onbew. 15 0 AMSTERDAM zw. bew. 16 13 BRUSSEL geheel bew. 13 65 LUXEMBURG mist 14 4 PARIJS geheel bew. 13 10 BORDEAUX onbewolkt 19 0.1 GRENOBLE regen 19 7 NICE licht bew. 25 2 BERLIJN zwaar bew. 26 1 FRANKFORT half bew. 17 3 MüNCHEN regen 14 7 ZURICH zwaar bew. 16 11 GENèVE regen 17 15 LOCARNO licht bew. 18 25 WENEN regen 26 5 INNSBRUCK regen 17 21 ATHENE onbewolkt 28 0 AJACCIO half bew. 21 1 MADRID licht bew. 27 0 MALLORCA zwaar bew. 23 0 LISSABON onbewolkt 24 0 PAUZE LEEVfUEDEN UITSTAPJE BEJAARDEN De traditionele intocht met het mu ziekkorps van Arti uit Langeraar vormde weer het besluit van de jaar lijkse uitgaansdag van de bejaarden. Het is ditmaal een uitstapje geweest, dat mede vooral dank zij het ideale weer, nog lang in de herinnering zal blijven. Het waren 165 bejaarden uit Rijnsaterwoude en Ledmuiden, die gisterochtend om half negen met vijf autobussen en verschillende perso nenauto's vertrokken. De eerste op- steekplaats was AustenMtz, waarna men over een prachtig stuk Veluwe via Barneveld en Gardieren naar Har derwijk toerde. Daar stapte men over op een boot voor een tocht over het Uselmeer, hetgeen door het fraaie weer een ware pleziertocht werd. Op de terugreis werd ter traditie getrouw de uitspanning „Oud Valkeveen" aangedaan. Om het weer eens anders dan andere jaren te doen vormden ditmaal „pannekoeken" het menu van de maaltijd die de bejaarden aan geboden kregen, hetgeen bijzonder in de smaak viel. Omstreeks half acht arriveerde men weer in de eigen woonplaats, waar het muziekkorps van Arti reeds gereed stond om de altijd weer grootse intocht luister bij te zetten. Burgemeester Kammenga, die als altijd ook weer de gehele dag mee was geweest, nam in Rijnsater woude afscheid van de bejaarden met een kort toespraakje, terwijl dit in Leimuiden werd gedaan door dok ter Brinkhorst. De heer Noordijk ver tolkte de dank van de bejaarden voor dit fantastische uitstapje. Dat men ondanks de lange dag en de ver re reis nog lang niet moe bleek wel toen men spontaan een kring vormde en nog een gezellig rondedansje maakte. TER AAR, 14 juni, Groente Kas- snijbonen 1.95-2.30, idem stek 1.45- I.70, peulen 1.24-1.57, idem B 76-98, tuinbonen 66-86, doppers 96-97, stam- prinsessenbonen 3.10, glasandijvie 9- II, spinazie 24, postelein 5-8, kom kommers stek 11-16, rabarber 11-14, spitskool 12, nieuwe aardappelen 45, waspeen 78 alles per kg. tomaten C 7.20, idem CC 5.90, idem kriel 4.00- 4.20, alles per bakje van 6 kg. bloem kool A 70-82, idem B 44-64, idem C 25-42, idem stek 14-20, sla 4-12, kom kommers 10-17 alles per stuk, bos- peen 45-59, idem stek 15-42, radijs 8- 10, bosselderij 4-14, peterselie 8-12, bos kroten 22 alles per bosje, aard beien 53-79, idem klein 36-48 per doosje. Bloemen: anjers 45-81, violen 29-30 per bosje. Afrikanen 12 p. st. Export veiling: komkommers AA 36, idem A 28-30, idem B 22-26, idem C 12-19, idem D 10, alles per stuk; kom kommers krom 25 per kg. Tomaten A 12.00-12.80, idem B 12.20-12.80, idem C 11.80, idem CC 10.60, alles per bak je van 6 kg. R.A.VEEN, 14 juni, Bloemen Colvilleis 56-1.15, idem Nymph 1.85- 2.05, Campanula 43-80, Duizend schoon 21-49, Bruidsanjers 12-34, Py- rethrum 18-53, Anemonen 8-22, Free- sia's 11-34, Esther Read 22-76, Irissen 18-97, Lathyrus 10-35, p. bos. Am. An jers Sim Rood 5-11, Sim Rosa 5-12, Sim Wit 6-11, Brenner 5-8, Fanfare 7-11, Pink Dusty 6-10, Rozen 3-24. Pioenrozen 12-16 p. st. Groente Aardbeien I 69-92, id. II 51-78, per 2 ons doos, kropsla 3.50- 8.00, bospeen 40.00-58.00, andijvie 7.00 -11.00, bloemkool 36.00-71.00. peulen I 140.00-190.00, idem II 85.00-155.00, tuinbonen 82.00, capucijners 100.00- 115.00, kassnjjbonen 210.00-230.00, id. stek 150.00-165.00 p. 100 kg. KATWUK AAN DEN RUN, 14 juni Groente Waspeen (per kist) Al 18.00-20.00; A2 9.10-18.30; bospeen (per 100 bos) I 75.00-79.00; II 80.00; bloemkool (per 100 at.); Al 61.00- 69.00; BI 46.00; B2 27.00; spitskool 21.00; sla Al (per 100 at.) 7.00-12.00; prei A2 11.00-13.00; slauien (per 100 bos) 13.00-19.00; andijvie 9.00-18.00; kroten (per 100 bos) 19.00-32.00; spi nazie 16.00-17,00; snijbonen (per kg.) 2.20; rabarber 20.00; radijs (per 100 boe) 9.40-14.00; peterselie (per 100 bos) 10.00-16.00; knri-peterselie (per 100 bos) 5.00-9.00; selderie (per 100 bos) 13.00-15.00; bonekruid (per 100 bos) 13.00; kervel (per 100 bos) 11.00; aardbeien (per doosje 200 gr.): I 0.69-0.71; II 0.62. Aanvoer bospeen 2.100 boa. PETRUS EN DE PAUSEN (III) Alle christelijke gemeenschappen óók de Roomse zullen op de vraag op wie zij gegrondvest zijn, antwoonien: op Christus, de „hoek steen". En alle christenen ook de Roomsen beschouwen Christus als hun herder, de „Goede Herder". Wat dat betreft is de eenheid van de christenheid volledig. Daarom treft het als een onver wachte wending, dat Christus zijn eigen ambt, hoeksteen en herder te zijn, heeft overgedragen aan Pe trus. Deze zal de rots zijn. En ook de herder. Christus tot Simon (Pe trus): „Weid mijn lammeren weid mijn schapen" in een drievoudige vraag en antwoord. Petrus is de waarnemende herder, de plaatsbekleder van de Goede Her der. Petrus is in 64 te Rome gestor ven. De bisschoppen van Rome zijn in rechte lijn van apostolische over dracht zijn opvolgers en worden door ons erkend als de plaatsbekle ders van Christus op de „Stoel van Petrus". Het levend leergezag, door Chris tus gegeven aan de apostelen (de bisschoppen) met Petrus aan het hoofd (de paus) zou levend blijven. Of die positie van de voortlevende Petrus altijd en overal kant en klaar is beleden? Soms wel, soms niet. Er zijn meer christelijke leerstellingen, die zéér geleidelijk tot verduidelij king en uiteindelijke bevestiging zijn gekomen, zoals het dogma van de H. Drieëenheid en de keuze van het Nieuw-Testament. De Kerk is gelijk „aan een mosterd zaadje", dat op zou groeien tot een boom. Het is heel natuurlijk dat de Kerk er nu énders uitziet dan bij haar geboorte. Hoe zagen we er zelf uit toen we geboren werden! PUNT rif mTSfY Ik houd er niet van op mijn vingers gekeken te worden, als ik aan het werk ben. RIJNSBURG, 14 juni, Bloemen Margrieten 1.30-2.50-3.00; Korenbloe men 1.50-1.80; Capanula 12-13; Esther read 6.00-7.40; Pioenen Sara Bern- hard 21-24; Papavers 7-8; Violieren 10-13; Gladiolen Pierson 15-16; Col- villei 11-13; Peach Blossem 10-11; Numph 22; Zinnia 2.90; diverse An jers 7-17; Ornithogalum 13; Gerbera eerste soort 21; Eremuris Robusta 35- 47; Eremuris Bougie 40; Renonkels 370; Rozen: Superba eerste soort 23; Bacara idem 25, per 100; Enthemus 80-90; Latherus 35-40; Irissen Sun shine 85; White Excelsior 55-60; Prof. Blauw 90-125; Emperator 90-95; Yel low Emperor 75; Wedgewood 55-65 per bos. Groente Radijs 680-1200; uitjes 650-710; seldery 1800 per 100 kg. prei 1900-1500; uitjes 1600-1900, p. 100 bos.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3