Gemeenteraad van Ter Aar bewaarde baatbelasting en Ringdijk voor later BURGEMEESTER BRUINS SLOT LEGT EERSTE STEEN VOOR ZIEKENHUIS kantoorkrachten ZATERDAG 8 JUNI 1963 iNVTrrtm TPnsnTTT aa PAGINA ALPHEN AAN DEN RIJN In aanwezigheid van een groot aantal genodigden is gistermiddag door burgemeester Z. Bruins Slot de eerste steen gelegd voor het in aan bouw zijnde ziekenhuis in Alphen aan den Rijn. Het was de voorzitter van de Ver eniging voor Christelijke Ziekenver zorging in Nederland (welke instel ling het ziekenhuis laat bouwen, ir. R. v. d. Bout uit Eindhoven, die het grote gezelschap genodigden, onder wie het voltallig gemeentebestuur, tal van raadsleden, bestuursleden van het Ziekenfonds Alphen en Om streken, doktoren en geestelijke ver welkomde op het bouwwerk. Ir. v. d. Bout verklapte in zijn toe spraak tevens, dat burgemeester Bruins Slot tevens die dag zijn zes tigste verjaardag vierde. „Op 1 oktober 1962 sloeg u de eerste paal, burgemeester, vandaag gaat U de eerste steen leggen en als U t.z.t. ook bereid gevonden kan worden de laatste pan op het dak te leggen kunt U zeggen: „Ik heb het ziekenhuis gebouwd". De tachtig on werkbare dagen van de strenge winter hebben de bouw wel ver traagd", aldus ir. v. d. Bout, maar gezien de wijze, waarop de aanne mer het werk aanpakt, mag er op ge rekend worden, dat de achterstand ingelopen zal worden. Dringende behoefte. Burgemeester Bruins Slot stelde het zeer op prijs niet alleen als hoofd der gemeente, maar ook als bestuurslid van de- vereniging voor Chr. Ziekenverzorging, de eerste steen te mogen leggen voor het zieken huis. Het mag dan nog wel geen groot ziekenhuis worden, Alphen be hoeft zich er niet voor te schamen. De voorlopige opzet is 160 a 170 bedden, en met het gereed komen hiervan zal in een dringende be hoefte en groot verlangen naar een eigen plaatselijk ziekenhuis tegemoet gekomen worden. „De grootste schat op aarde wordt altijd een goede gezondheid ge noemd", aldus de burgemeester,: die alvorens tot de eerste steen legging over te gaan de wens uitsprak, dat dit nieuwe ziekenhuis voor diege nen, die er t.z.t. gebruik van zullen maken, een bijdrage moge leveren voor een goede gezondheid. Na afloop van de eerste-steenleg- ging, volgde nog een receptie in ho tel 's Molenaarsbrug. Bij de foto: Onder de goedkeurende blikken van zijn echtgenote metselt burgemeester Bruins Slot de eerste steen voor de bouw van het zieken huis op zijn plaats. Ook de voorzitter van de vereniging, ir. v. d. Bout (links) ziet met belangstelling toe. ALPHEN AAN DEN RIJN Avond-vierdaagse Drie uitvallers op 3e dag Aan de derde tocht voor de zesde Alphense Avondvierdaagse namen 3 meisjes minder deel dan de avond tevoren, zodat er dit keer 761 wan delaars van start zijn gegaan, vanaf het IJsclubterrein. Voor de korte route werd weer tien kilometer ge lopen, voornamelijk door Alphens straten, eerst in Alphen West en daarna door het centrum naar Oudshoorn, om vervolgens weer door de Pieter Doelmanstraat en de Cas- tellumstraat het IJsclubterrein te bereiken. Zij, die de grote afstand lopen, moesten op deze derde avond 20 kilometer afleggen. Langs de Kortsteekterweg, naar de ziende en vandaar naar Aarlanderveen om over de Oostkanaalweg weer terug te keren in Alphen a.d. Rijn. De laatste groep, die voor deze afstand binnenkwam, was de groep van „Op Goede Voet", die om 11 uur de stem pelkaarten aan het IJsclubgebouw in leverde. Vanmiddag vindt de feestelijke in tocht plaats, waaraan enkele muziek korpsen medewerking verlenen. Duivensport. - De concourscom missie voor de Rijn- en Gouwestreek organiseerde een wedvlucht vanaf Corbeil, waar de duiven met een noord-noord-oostenwind werden ge lost om 6.30 uur. In concours waren 700 duiven. Aankomst eerste duif om 13 uur 43 min. 36 sec. Laatste duif om 15 uur 1 min. 32 sec. De uitslag luidt: A. Dissel 1; P. v.d. Horst 2; G. Lexks 3; Van Vegten en Co 4 - 10; Van Heèren 5; Jac. de Beer 6: E. v.d. Werf 7; Lagendijk 8; en Vink 9. ZOMERFEEST WILHELMINA-VERENIGING In tegenstelling met voorgaande jaren, wordt het Zomerfeest dit Jaar reeds vroeg in de zomer gehouden en wel op 13, 14 en 15 juni op het bekende IJsclubterrein. In de praktijk is gebleken, dat by voorgaande feesten in de maand juli of augustus vele leden met vakantie waren en daardoor deze feesten moesten missen. Het Lunapark is nu belangrijk uit gebreid en reeds op donderdag 13 juni vanaf 4 uur n.m. geopend. Des avonds geeft een openluchtbal de danslustigen de gelegenheid hun hart op te halen. Op vrijdag 14 juni is de grote at- traktie, de wielerwedstrijd rond de PTT-toren. Vooral de wedstrijd voor amateurs is door de deelname van vele bekende renners zeer attraktief. Ook enkele buitenlandse renners zullen aan de strijd deelnemen. Zaterdag 15 juni worden in de morgenuren wedstrijden voor de jeugd gehouden (in de Ambonstraat) In de middag ringsteken en hinder nissen met traktoren. Het avondprogramma vermeld een openluchtbal op het feestterrein met muziek van de „Down Town Jazz Band" afgewisseld met variété door het Rivers Trio. En natuurlijk aan het slot van de avond het traditionele vuurwerk, waarvoor dit jaar een extra bedrag is uitgetrokken. Kleuters uit Donderdag hebben de kindertjes van de kleuterschool van de parochie H. Pius X, alsmede de leerlingen van de le en 2e klas van de lagere school van dezelfde parochie, 220 in getal, een reisje ge maakt naar Madurodam en de speel tuin Drievliet te Rijswijk. De reis werd met 4 autobussen van Maarse jpn Kroon ondernomen onder leiding van 22 leidsters, w.o. onderwijzend personeel; de algehele leiding be rustte bij mejuffrouw F. C. M. Boer, hoofdleidster van de genoemde kleu terschool. Namens het bestuur van,4e.Stich ting Katholiek Onderwijs werd de reis méegemaakt door de héér J. Zuijdervliet, administrateur van de Stichting. Het behoeft geen betoog, dat de kinderen veel genoten hebben; het was mooi weer, men schijnt de „plaatselijke buien" ontlopen te heb ben, en er heerste, mede dank zij de goede leiding, een opperbeste stemming. Gebaren: Ronald J. z.v. T. Verka de en C. H. Rentes; Jacob z.v. G. Haze en C. Eindhoven; Jannie d.v. D. Wassenaar en B. Kruijt; Martinus z.v. M. Broere en M. van Tilburg; Frank W. J. z.v. J. W. Lots en M. A. Hendriks: Robert z.v. G. Zwaan en T. C. Griffioen; Marjanne d.v. A. Verduijn en H. Geerling; Corne lls W. z.v. C. W. Blankenburg en J. G. Enithoven; Gerrit J. z.v. G. Blom en C. G. Pels; Agatha G. d.v. R. I. van Til en J. M. Mulder; Marie E. d.v. H. Wijbers en M. A. P. West- plat; Marjolein d.v. D. van Harten en A. de Kleer; Bron J. z.v. J. Hek- kema en J. M. Houtman; Hendrik G. z.v. E. van den Heuvel en A. Kroe ze; Cornelis LJ. z.v. C. M. Noorlan- der en A. B. Boerefijn LJvonne E. G. d.v. J. J. Haverkamp en A. C. Ra demaker; Petronelila G. d.v. P. J. Plomp en M. Verzaal; Karin d.v. N. Bouman en U. Christiaanse; Hendirina J. z.v. J. Rijnberg en P. van Braak. Ondertrouwd: Frederik J. Mate- man, 26 jaar, landbouwer-veehouder en Aagie P. Koetsier, 22 jaar, zonder beroep; Volkert Romijn, 25 jaar, schipper en Maria G. Oppelaar, 25 jaar, typiste; Jan C. Pols, militair en Antoonia M. Beekhuizen, 18 jaar; Frederik de Leeuw, 24 jaar, onder aannemer timmerwerk en Johanna E. Vermaas, 21 jaar cheffin naaiatelier. BOSKOOP Gisteren kwam de gemeenteraad in spoedvergadering bijeen teneinde het in de vergadering van 8 febr. 1962 verleende crediet, voor de aan leg van een rioolwaterzuiveringsin stallatie in het uitbreidingsplan Snijdelwijk, te verhogen met 215.000.—. Deze verouderde begroting moest worden herzien door in de loop van de voorbereiding noodzakelijk ge bleken wijzigingen in het bouwplan. Tevens moet voor het mechanisch gedeelte een belangrijk hoger bedrag worden uitgetrokken als gevolg van de in 1962 door de op dit gebied werkzaam zijnde machinefabrieken en installateurs doorgevoerde prijs verhogingen. Voorts zijn in overleg met het rijksinstituut zuivering af valwater enkele verbeteringen aan gebracht. De heer Splinter betreurde het. dat moest worden overgerekend. Dat kost geld doch het zal wel niet an ders kunnen. Hij hoopte dat de ver eiste goedkeuring niet al te lang op zich zal laten wachten; anders zou het wellicht kunnen gebeuren, dat dan weer verhoging noodzakelijk ie. Ook de heer v. Wengerden drong op spoed aan met het oog op nog meer prijsverhogingen. Burgemeester Verkerk deelde ech ter mede dat, wanneer de goedkeu ring van het verhoogde crediet is verleend, onmiddellijk tot onder handse aanbesteding kan worden overgegaan, omdat de goedkeurin gen voor het bouwkundig gedeelte en ook voor het mechanisch gedeelte ir^niddels werden ontvangen. De heer Van Nes informeerde naar de capaciteit van de zuiveringsinstalla tie. Wethouder Taat antwoordde hier op, dat de capaciteit alleen is afge stemd op de zuivering van de uit breidingen in Snijdelwijk 1 en 2 en desgewenst voor het overgrote deel van het westen van de gemeente. Nadat nog enkele raadsleden waren ingelicht omtrent verschillende de tails, werd het voorstel zonder hoof delijke stemming aangenomen. Gebren: Frederik z. van W. F. Streekstra en H. H. v. d. Sluys. Hans z. van J. F. Tabbernal en E. J. Vis ser. Bouke z. van S. J. Schellinger hout en S. Jagt. Jack z. van J. An ker en E. de Gelder. Ondertrouwd: Wensie Hendricus Verberg en Cornelia Mathilda Bin ken. Nioolaas Kooy en Elizabeth Juni James. Willem Hunink en Ger rit je van Dorp. Getrouwd: Albert Hoogendoorn en Pieternella Christina Dort land. Dirk Buisman en Clazina Mulder. Hen- drikus van Os en Adriana Elizabeth Maria Bosman. Hendricus Josephus Arntonius Vermeulen en Anna Catha- rina Nieuwesteeg. Overleden: Cornelia Maria Brand echtgenote van G. Sterkenburg. HAARLEMMERMEER Geboren: Johannes Petrus z.v. F. A. Koolhaas en S. J. Bokhorst; Hen dricus Marinus z.v. J. H. v. Buijten en J. M. van Velsen; Martijntje Cor nelia d.v. L. v. d. Polder en H. van der Plas; Johannes Jacobus z.v. J. J. de Dycker en V. M. Jensen; Gerar- dus Marinus Hendrik Ketze z.v. H. Dijkstra en C. J. M. Verberne; Eric z.v. J. Anspac hen M. Bouwer; Jo sephine Theodora Johanna d.v. H. J. E. Woldberg en W. G. M. Straver; Indrid Maria d.v. L. J. Schuurman en J. H. M. Cuijpers; Jeff z.v. S. A. C. Rijnenberg en J. D. Kohlbrugge; Karin d.v. J. de Weerd en J. M. Straver; Monique Nicole Jacqueline d.v. N. T. v. d. Brink en J. Stammis; Willem Johannis z.v. A. Witte en P. W. v. d. Plas; Harry zv. A. Maljaars en G. Marijn; Gepco z.v. P. Elsenga en H. T. van Goudswaard; Astrid Jozina d.v. J. Krijger en J. v. Dron- gelen; Yolanda Brigitte Antoinette d.v. B. Smink en S. v. Embden; Theo- door Cornelis z.v. C. Oostwouder en A. Lagemaat; Lubbert Willem z.v. L. W. de Groot en W. Kamerman. Ondertrouwd: Mercelis Hendricus de Groot, 27 jaar en Johanna Maria Verdegaal, 23 jaar; Ronald Adriaan v. d. Linden, 25 jaar en Ursula Jo- sephina Sophie Reijmer 22 jaar; Jo hannes Hermanus Maria Hubert, 23 jaar en Emmy de Gelder, 25 jaar; Cornelis Gerard Markus, 25 jaar en Adriana v. d. Boogaard, 23 jaar; Jo hannes Cornelis Biemans, 38 jaar en Hélène Ilse Edmee de Bats, 41 jaar; Leendert Johannes Spaans, 30 jaar en Maria van Strien, 19 jaar; Gerar- dus Schalk, 22 jaar en Geertuij Boef 21 jaar; Antonius Wilhelmus Gunter- man, 27 jaar en Cornelia Margaretha Idonia Kauffman 21 jaar; Henri Jo hannes Lijnes, 26 jaar en Sjoukje Semp, 21 jaar; Paul Marcel Marie Philip Beckers, 20 jaar en Wilhel- mina Josephina Maria Nieuwendtfk, 22 jaar; Johan Christiaan Nieuwen- De raad van Ter Aar kwam vrij dagavond bijeen, met uitondering van de heer P. J. Uyttewaal, die verhinderd was. De heer Kok had een brief aan de raad gezondeninzake een uitrit bij per-- ceel Langeraarseweg 80, waar hij in de kost is en zijn auto voor het huis op het erf wilde parkeren. De raad nam dit schrijven voor kennisgeving aan. De hooiberg aan het Pulmot, waar over de gedachte was geopperd dat hij een gevaar voor het verkeer was omdat hij in slechte staat zou verkeren, is nog wel zo goed, dat er geen enkel gevaar voor instorten of omwaaien dreigt. Er komt in het uitbreidingsplan Langeraar geen openbare telefooncel, de kosen zijn daarvoor te hoog om het gebruik enigszins rendabel te maken. Geuren De raad nam in de politieverordening een zinsnede op, waardoor het verboden wordt om runderen, schapen en varkens te houden in de bewoonde gedeelten der gemeente. Op een vraag van der hr. Heemskerk of daardoor ook de bestaande bedrijven van kalveren moeilijkheden zullen krij gen, antwoordde de voorzitter, dat dit zal afhangen van de onaangenaamheid van de verspreide geuren. Dit artikel opent de mogelijkheid hiertegen iets te kunnen doen. Onteigening Omdat de heer G. Keyzer, na lang durige onderhandelingen, op geen enke le manier bereid is een stuk grond in uitbreidingsplan Aardam I aan de ge meente te verkopen, stelden B. en W. voor om een proces tot onteigening aan te gaan, waarmee de raad stilzwijgend instemde. Baatbelasting aan de Veldweg De Veldweg heeft voor de aanleg een flinke som geld gevraagd, nl. 35.487.00, waarvan voor rekening van de gemeen te komt 17.748.89. Bij een rentevoet van 4'/t pet. en een annuïteit van 30 jaar vraagt dit jaar lijks een bedrag van 1057.00 buiten het onderhoud. De bedrijven die aan de ze nieuwe weg liggen zijn daardoor ontsloten. De gemeente wil daarvoor een baatbelasting vorderen, wat de raaa billijk vand. Maar over het tarief dat werd voorgesteld, kon men het niet eens worden. B. en W. hadden onder scheid gemaakt tussen tuinland en wei land dat onmiddellijk aan deze weg grenst en land dat onmiddellijk van deze weg gebruik kan maken Voor tuinland was dit 40.per HA en voor weiland 30.per HA. en voor het land -dat onmiddellijk van de weg gebruik kan maken 5.00 per HA. Door voor gebouwde eigendommen daarbo ven 10 pet. van de gTondbelastingbe- dragen te rekenen, meenden B. en W. dat er voldoende verschil was tussen tuinland en weiland. De jaarlijkse op brengst kwam op 598.00. De heren Van Rijn en Jac. v. Harten vonden het verschil niet voldoende, het weiland te zwaar belast en naar de me ning van de heer Van Harten de kassen van de tuinders niet zwaar genoeg, om dat deze bedrijven intensiever gebruik zullen maken van de weg. Nadat men had gedebatteerd over het principe van de baatbelasting, namen B. en W. het voorstel terug. De leden van de raad zullen behalve het tarief van B. en W. ook een berekening thuis krijgen vol gens de nu voorgestelde gedachten. In de volgende vergadering kan men dan een beslissing nemen. Ook het volgen de punt moest van de agenda worden afgevoerd. De Ringdijk Daarbij ging het over de reconstructie van de Ringdijk en het aanbrengen van een deugdelijke ontsluiting van de ze weg. Er is een plan gemaakt in sa menwerking met de cultuur Technische Dienst, die voor dit werk 50 pet. subsi die wil geven. De oorzaak dat dit punt niet kon worden afgewerkt lag in een pas ontvangen brief van het bestuur van de polder Vierambacht, waarin men één van de twee uitgangspunten van de onderhandelingen wegnam, waardoor eigenlijk de basis voor een goede over eenkomst ging ontbreken. Bij alle be sprekingen was men het over beide punten eens geweest en het was dus een danige tegenvaller, dat nu een van de beide pijlers kwam te vervallen. De Hertog van Beljerenstraat, in het industrieplan Leidse Vaart zal 100 me ter langer worden en ook het bestaande gedeelte worden opgehaald. Kosten 14.485.00. De raad ging hiermede ak koord. De leden van de raad hebben al ver schillende malen gesproken over het meubilair in de raadszaal. De stoelen waren niet best meer en de tafel bezat geen goede grondslag. B. en W. willen dit alles verbeteren en vroegen een cre diet van 4500.voor nieuw meubilair in de raadszaal, nieuwe stoelen voor de secretarie en voor het politiebureau. Hier was natuurlijk niemand tegen. Uitbreidingsplan Aardam-West De gemeentearchitect kwam hierna in de vergadering om toelichting te ge ven op de plannen In het uitbreidings plan Aardam-West. Er komt een brug over de Slulswete. ring, die de verbinding zal vormen tussen het plan en de Aardamseweg. Deze brug komt voorbij het gemaal en wordft gemaakt van beton. Aan weerszij den van de rijbaan op de brug komt een vluchtstrook van 0.75 m voor de voetgangers. De rijbaan wordt 5.70 breed. Er kómt voldoende ruimte voor het oprijden naar de Aardamseweg. De straat die aansluiting geeft op de brug krijgt een breedte van 6 meter en de zijstraten worden 5.25 breed. Kostenra ming 24.950.00. In het plan moeten sloten worden gedempt en na het uit graven van het cornet wordt 40 cm zand gestort en 20 cm lava, waarover later de deklaag moet worden aangebracht. Aan het uiteinde der sloten is het nodig een beschoeiing aan te brengen. Langs deze straten kunnen ongeveer 50 wo ningen worden gebouwd, waarvan aller eerst de 16 woningwetwoningen. Dit vraagt een bedrag van 84.600.De raad keurde dit plan goed. De verlichting in Korteraar Noord De straatverlichting in Korteraar Noord zal geheel worden vernieuwd, het bovengrondse net gaat verdwijnen en er komen nieuwe lichtmasten met kwiklampen, die op een afstand van 64 meter uit elkaar worden geplaatst. Het gehele werk kost 32.750.voor de gemeen ntekas, terwijl de rest der kosten wordt gedragen door N.V. Lug- dunum. Een tussenstation zal er voor zorgen dat de spanning ook aan het eind op peil komt. B. en W. willen dit werk uitgevoerd hebben alvorens met de al gehele constructie van de weg te begin nen. De gehele raad was het hiermede eens. De vebo krijgt weer 2pet. per in woner en de Bloemistenvereniging 300.00. beide voor maniefestaties. De een voor de veetentoonstelling en de ander voor een corsowagen. Bij de comtabele besluiten vernamen we een verhoging van presentiegelden voor leden van de stembureaux van 25 tot 35.—. Bij de rondvraag bracht de hr. Sassen dank aan Lugdunum voor de medewer. king bij de noodoplossing voor de be woners van de Paradijsweg, zodat deze mensen electrische stroom hebben. Hij vroeg of het mogelijk was om de te leg gen kabel door te trekken naar de Smidskade. zodat ook de aldaar gelegen bedrijven hiervan kunnen profiteren. De burgemeester zegde een onderzoek toe. Voor de weg tot ontsluiting van de bedrijven aan de andere kant van het Kerk pad is reeds een voorstel van een wegtracé gemaakt. Vrijwel alle betrok ken eigenaren hebben hun medewer king reeds toegezegd, op één na, waar mee verder moet worden onderhan deld. De heren A. Hoogervorst en A. Heemskerk klaagden over de toestand van het Oude Kerkpad. Deze weg is zeer slecht. De polder is onderhoudsplichtige en de voorzitter kon zich niet indenken dat het polderbestuur niet zou weten dat deze weg slecht is. De ingelanden moeten het polderbestuur verzoeken hierin verbetering te brengen. Het stuk je Hoekse Aarkade bü de veiling zat de heer Heemskerk opnieuw dwars en om dat de gemeente hiervoor een bijdrage had toegezegd, zal hierover contact met het polderbestuur worden opgenomen. Het voetpad bij de Kuil in Langeraar vond de heer Heemskerk een obstakel voor de bewoners, omdat de val In deze kuil nog groter is geworden. Burge meester vond dat de beslotenheid van deze huizen niet moet worden prijs gegeven door een inrit te maken. Afge_ wogen zullen worden de voordelen en nadelen van een wijziging. Op een vraag van de heer Jac. van Harten over de berm van de Kerkweg. en van de heer G. van Harten over ge parkeerde auto in Korteraar, die vooral bij het uitvallen van het electrische licht een gevaar vormen, zal een nader onderzoek worden gedaan. De sche ringen in Korteraar zullen eveneens worden nagezien. Voor spreiding van de bouw zou de hr. Jac. van Harten de nieuwe C,V.O.-school liever in Aardam- West zien gebouwd, maar hiervan zal wel niets komen, omdat deze is' gepro jecteerd bij de nieuwe kleuterschool aan de Van Heusdenstraat en daar dus ook aanpassen zal aan de omgeving. Hierna sluiting. Bij de RAIFFEISENBANK kunnen binnenkort enkele flinke worden geplaatst. Ook examencandidaten ULO of HBS kunnen solliciteren. :i Brieven aan GOOP. RAIFFEISENBANK STATIONSWEG 21 ALPHEN AAN DEN RIJN. (Advertence) HAZERSWOUDE RIJNSTREEK BEKERTOERNOOI START VANAVOND Vanavond wordt op het sportter rein van de RKSV „St. Bernardus" een aanvang gemaakt met het toer nooi om de Rijnstreekwisselbeker. Dit kleinood, dat door de gebroeders A. en C. van der Voort is beschik baar gesteld ,is reeds vier keer in totaal gewonnen door Koudekerk, hetgeen dus inhoudt, dat de Koude- kers in het gunstigste geval voorgoed beslag kunnen leggen op de beker. Overigens: de huidige bekerhouders krijgen in dit tournooi tevens de ge legenheid om de Rijnstreekbeker voor de derde achtereenvolgende maal in de wacht te slepen. Vanavond om zeven uur 2ullen „St. Bernardus", de organiserende vereni ging van dit jaarlijks toernooi, en Koudekerk elkaar de hoogste voet baleer van de midden-Rijnstreek be twisten. Dinsdagavond, eveneens'pm zeven uur, bekampen MMO uit HoPg- made en VNA uit Leiden elkaar. De winnaars van beide ontmoetingen zullen op een nog nader vast te stel len datum uitmaken wie zich voor een jaar, of in Koudekerks geval voortaan, bekerhouder mag noempn. Voor de junioren van „St. Bernar dus" ligt er een zwaar weekeinde in het verschiet. Zondag nemen zij deel aan het toernooi om de Rector Ves- terbeker in Langeraar, terwijl de competitieleider voor hen eveneens een wedstrijd heeft gepland tegen Dosr (b) in Roelofarendsveen om 18.30 uur. ZOETERWOUDE SJZ De feestavond ter gelegen heid van het kampioenschap van SJZ, hedenavond te houden, is al leen toegankelijk voor leden boven de 17 jaar met hun dames. burg, 29 jaar en Greetje de Boer, 22 jaar; Richardus Petrus v. d. Ancker, 23 jaar en Johanna Maria de Boer, 20 jaar. Getrouwd: Willem Fredrik Jong kind en Cornelia Lievaart; Gerrit Ka merman en Dieuwertje Johanna de Haas; Hubertus Commissaris en An- tonia Kamerman: Arie Olivier en Renate Irmgard Viehmann. Overleden: Jan Bax, 87 jaar, e.v. S. Hak; Nicolaas Johannes Bouwman, 41 jaar, e.v. A. G, Jak; Jan Hart man, 59 jaar, e.v. A. A. de Ruijter; Pieter Jacobus Velthuis, 48 jaar, e.v. A. H. Verweij; Pietronella van Zon, 73 jaar e.v. J. van Vugt. Op deze foto zien we het moment, waarop, onder toezicht van kardinaal Santiago Luis Copello (links) en de andere aanwezige kardinalen de „vis- sersring" van Paus Johannes wordt gebroken. De nieuwe paus zal een nieuwe ring krijgen waarmee hij pauselijke stukken zal kunnen verzegelen. Op de ring staat een afbeelding van Petrus, die rit te vissen in een boot.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 7