Daarom BPI super IMix benzine Kies de soort die bij Uw auto hoort LEÜKE VACANTIE MOET JE LEUK VOORBEREIDEN Welke film deze week? ZATERDAG 8 JUNI 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 3 Raadslid S. W. C. van Egmond vanmorgen in Leiden getrouwd Rëfcpeuze Kunsthandel Haarlemmerstraat 123 lei*» Tel. 01710-22889 Ook uw adres voor Geboorte-aankondigingen (Advertentie) Intreerede van prof. dr. L. N. M. Duy. sens In de burgerzaal van het Leidse stadhuis werd vanmorgen het huwelijk gesloten tussen de heer S. W. C. van Egmond, KVP-raadslid voor de ge meente Leiden, en mej. E. A. J. Heymeyer. Bij deze huwelijksplechtigheid waren burgemeester, wethouders en verscheidene raadsleden tegenwoor dig, om hun medebestuurder de „morele steun" te geven bij deze in trede in de huwelijkse staat. Ambtenaar van de burgerlijke stand was de heer D. de Jong, oud-direkteur van de gemeentereiniging. Later vond in de studentenkapel de kerkelijke huwelijksplechtigheid plaats. Het huwe lijk werd ingezegend door de studentenpastoor dr. L. G. A. v. Noort O.S.Cr. (foto: „Van der Horst") R.K. VERENIGING MEISJESBELANGEN ALs de weerprofeten gelijk krij gen, hebben we een mooie zomer in het vooruitzicht. Zullen we de zon nu eens dicht bij huis kunnen vin dien? Dan wordt het een echte zo mer voor kampeerders en trekkers. De vakantie kan sportief en onbe zorgd zijn, als je tenminste de nodige maatregelen neemt. Misschien heb je de nieuwe kampeergids van de AN WB al. Met een kampkaart heb je toegang tot de mooi aangelegde, goed göieide en modern ingerichte cam ping. Maar je bent niet de enige die kamperen gaat en de beste cam pings. Maar je bent niet de enige zocht. Verstandig zou zijn om enkele we ken van te voren schriftelijk bij de kampleiding een plaats te reserve-- ren. Je bent dan zeker van een goede plaats en loopt niet de kans te wor den doorgestuurd. Jongeren die gaan kamperen zul len zich het prettigst voelen in een modern uitgerust kamp. De niet-ge- registreerde kampen worden vaak bezocht door kampeerders, waarbij jullie je vast niet thuis voelen. Zorg dus dat je niet uit nood in zo'n kamp terecht komt, omdat het fijne kamp dat je had uitgezocht, overbezet is. Voor een wat rustiger vakantie, gaans fietsers die veel willen zien en elke dag weer verder gaan, zijn die jeugdherbergen ideaal. Ook daar geldt: wil je zeker zijn van een onderdak, bespreek dan te voren, of zorg dat je er tijdig aan komt. De Katholiek Vakantiehuizen en Jeugdherbergencentrale Nachtegaal- straat 60, Utrecht) stuurt op aan vraag graag een gids met adressen beschrijvingen en afbeeldingen van alle jeugdherbergen. Dat aardige gidsje vermeldt trouwens nog aller lei dingen die het weten waard zijn. Voor een wat rustigere vakantie, vind je in deze gids een paar vakan tiehuizen, waar je een hele week kunt doorbrengen in een prachtige omgeving. Wil je dit jaar naar het buiten land? De Reisvereniging voor Katho lieken (Keizersgracht 229, Amster dam) organiseert speciale jeugdrei zen en de al eerder genoemde Ka tholieke Vakantie en Jeudherbergen- centrale heeft een speciale buiten landfolder. Ook hier geldt weer: wees er vlug bij. Een bijzonder aantrekkelijke reis gids wordt uitgegeven voor Vinea Domino, aan te vragen bij de paters Augustijnen te Witmarsum Fr. Er zijn in deze gids reizen van allerlei soort te vinden: voettochten, cam- pingreizen, fietstrektochten, hotelrei- zen. Reizen naar Noorwegen, Enge land, Joegoslavië, om maar iets te noemen. De groepen zijn nooit groot en staan onder bijzonder kundige lei ding. Er worden ook zeilcursussen ge organiseerd op de Friese meren. Aan het eind van deze cursus kan een di ploma gehaald worden. Zaak is nu folders aan te vragen, dan ga je straks onbezorgd het avon tuur tegemoet, teleurstelling om on aangename verrassingen. Veel voor pret alvast en een prettige vakan tie! Voor verdere inlichtingen kun je steeds terecht bij de RK Vereniging Meisjesbelangen, afdeling Leiden, adres Hugo de Vriesstraat 1, Leiden, tel. 25515. Prof. ir. L. N. M. lDuysens, gewoon hoogleraar in het biofysica aan de Leidse universiteit heeft gisteren zijn ambt aanvaard met het uitspreken van een rede over zSjn vak. Louis Nico Marie I>uysens werd op 15 maart 1921 te Heerlen geboren. In 1939 behaalde bij het einddiploma Gymnasium te Heerlen en studeerde vervolgens natuurkunde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Het kan didaats-examen werd in 1942 afge legd, waarna, na efm onderbreking van de studie ten gevolge van de oor log, het doctoraal-examen in 1947 volgdie. Hij promoveerde in 1952 cum lau- de bij prof. dr. J. M. W. Milatz op het proefschrift „Transfer of exication energy in photosynthesis". Vervol gens werkte hij in de VS als car- negïe-fellow op het Oarnegie-labora- torium te Stanford, Calif or nië, bij dr. C. F. French, tot eind 1953, daar na, tot eind 1954, als research-asso ciate bij prof. dr. E. I. Rabinowitch aan die Universiteit van Illinois, Ur- bana. Teruggekeerd naar de biofysische werkgroep te Utrecht, waaraan hij in 1946 al als medewerker was ver bonden, volgde zijn benoeming tot wetenschappelijk ambtenaar le klas in 1954 en tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in 1956. In ditzelfde jaar werd hij aan de Rijksuniversi teit te Leiden tot lector in de biofy sica benoemd; bij KB van 24 juli 1962 werd dr. Duysens benoemd tot gewoon hoogleraar in de biofysica aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Hij introduceerde gevoelige fluo rescentie-en adsorptiemethoden in het onderzoek van de fotosynthese waardoor het mogelijk was reacties van componenten van het fotosyn these-apparaat in levende organis men te bestuderen, en zo gegevens te verkrijgen over de weg van de lichtenergie. De onderzoekingen op die gebied tussen fysica, plantenfy siologie en biochemie werden de laat ste jaren verricht in samenwerking met doctorandi en kandidaten in de Chemie, fysica en biologie. De re sultaten werden gepubliceerd in tijd schriften, voornamelijk in „Bioche mie» et Biöphysica Acta" en in „Na ture". OEGSTGEEST OECUMENISCHE SAMENZANG Gisteravond werd in het Groene Kerkje een oecumenische samenzang gehouden. Medewerking hieraan ver leenden het R.K. Kerkkoor en het jongenskoor van de parochie St. Wil- librord o.l.v. Ad. J. Hoogenboom; het Hervormd kerkkoor, kinderkoor en cantorij o.l.v. Hans Boelee, de Chr. Gem. Zangver. „Die Rhijnsangers" o.l.v. Hans Boelee en het Vrijzinnig Herv. Kerkkoor o.l.v. J. Arnoldus. „Uit het besef, dat de eenheid der Christenen het beste tot uitdrukking komt in het lied, is deze avond ont staan" zo stond vermeld in het pro gramma, dat aan de zeer vele be langstellenden werd uitgereikt. Na een korte inleiding door de heer H. Boelee werd het programma geopend door het R.K. Kerkkoor o.l. v. Ad. J. Hoogenboom. Gezongen werd, in verband met het overlijden van Paus Johannes XXIII, het Re quiem en van Psalm 64 de verzen 1 en 2. Door de deelnemende koren werd over het algemeen met veel overgave gezongen. Het zou te ver voeren om hier nader op in te gaan. Uit hetgeen er echter te beluisteren viel valt op te merken, dat de koor zang in de gemeente Oegstgeest een grote plaats inneemt, getuige het WEEKELYKSE CRONYCKE Het soomert! Voor hoe langh? Laet ons dat maer niet vraeghen. Want wie sou by voorbaet oover wat koomen kan claeghen? De meysjens backen bruyn, die laeten sich graegh bronsen. De jonghens sien het aen sonder het hoofd te fronsen om 't huydjen, dat soo blanck en frisch als lentegeuren, nu doncker wordt en lyckt op bruyne herfstcouleuren. Hoe lichter 't jurekjen is, hoe donckerder de armen, als er maer sonne is, die d'armen bruyn kan warmen als 't soomert. Hoe langh? Dat weeten se niet seecker. Geen nood, te worden bruyn? Gae naer de apotheecker! grote aantal koorleden dat optrad. Wij denken hier vooral ook aan het indrukwekkend gezongen „U zij de Glorie" van G. F. Handel door de Christ, gem. zangver. „die Rhijnsan gers". Daarnaast willen wij aan het prachtige Sanctus en Benedictus uit de Missa Festiva van A. Gretchani- noff denken. Magnifiek vertolkt door het R.K. Kerkkoor o.l.v. de heer Hoo genboom. Wij kwamen onder de in druk van het jongenskoor, dat bij deze uitvoering voortreffelijk voor de dag kwam. Meer zangavonden Bij de aanvang van deze samen komst werd de wens uitgesproken in de toekomst meerdere malen op de* se wijze samen te zingen. Mogen toij de wens hieraan vastknopen, d at men dan de programmering iets dtii delijker wil stellen. Gisteravond werd nogal eens van het programma af/ge weken, hetgeen aan het geheel eni germate afbreuk deed en misschien is het dan mogelijk om van het ge zongene de gehele tekst in het pro gramma af te drukken. Het slotwoord werd gesproken door mej. F. v. d. Bijl, gereformeerd jeugdleidster. Het was goed op deze avond, welke o.a. werd bijgewoond door pastoor N. A. Commandeur, de parochiekapelaans en gereformeerd predikanten, eikaars muziek te be luisteren. Bedevaart naar Echternach Uit gaande van de parochie St. Wülibrord te Oegstgeest wordt een driedaagse bedevaart naar Echternach georga niseerd op 22, 23 en 24 juni. Opgaven bij pastoor Looyaard, Maar ten Hz. Tromplaan 148, pastoor Com mandeur, r.k. pastorie, Rhijngeester- straatweg, mevr. M. Goeverneur-Van Deene, Hofbrouckerlaan 30 en de heer A. Schlatmann, Juffermansstraat 29. LISSE Geslaagd. Voor het examen acte onderwijzer is geslaagd de heer H. Wilson. Tuinwedstrijd 1963. Evenals in 1962 werd ook dit jaar een tuinwed strijd uitgeschreven door de afd. Lis se van WV. Er was een grote deelname van bewoners wonende langs de toegangswegen naar de Keu kenhof. Er werd door de jury twee maal gekeurd in de groepen grote en kleinere tuinen. Na een moeilijke keuze is de uitslag als volgt gewor den: grote tuinen: 1. H. Nieuwen- huis, Heereweg 2; 2. H. Vreeburg, Achterweg 8; 3. Th. Zwetsloot, Laan van Rijckevorsel 5; kleine tuinen: 1. dames Van Schooten, Achterweg 12; 2. P. Helmus, Oranjelaan 91; 3. N. P. C. Mieloo, Heereweg 327. De jury heeft de wisselbekers aan de win naars toegekend en doen uitreiken. Overigens waren er waardebonnen. Enige tuinen kwamen niet voor een beoordeling in aanmerking, omdat de bolbloemen ontbraken. Lido De manier, waarop David Niven en Leslie Caron lalt en zien hoe de Bryants een crisis in hun huwe lijksleven te boven komen, stempelt de film „Ontsnapt uit San Pablo* tot een aanbevelenswaardig werk. 't Hu welijk van het edhtpaar Bryant, dat woont op een plantage in een Zuid- Amerikaans land, staat aan het be gin van de film op het punt te mis lukken. De man, een figuur, die al leen maar goed of kwaad ziet, over laadt zijn omgeving met een cynische spot. Het wordt voor de vrouw een obsessie. Ook zijn ingeboren vrij heidsdrang, die hem nog al eens van baan doet veranderen, is voor haar onverteerbaar. Er komt echter een revolutie en de Bryants worden bij toeval „opgescheept' met de zwaar gewonde president Rivera. Bryant neemt het op zich de man over de grens te helpen, omdat hij zeker weet dat de president door een opgehitste volksmassa in het stadion ter dood veroordeeld zal worden. Tijdens de uitputtende tocht, waarop men aan véle dodelijke gevaren ontsnapt, leert de vrouw haar man waarderen. Na aankomst in het land sterft de president. Ogenschijnlijk heeft men niets gewonnen bij de tocht. Er is geen weg meer terug voor het echt paar, maar beiden beginnen zij nu aan een „nieuw" huweljjk. Deze spannende film, waarin men het vrijwel alleen moet hebben van de hoofdfiguren hét verhaal en de bijrollen zijn er wat slordig en soms primitief omheen geweven k te Luxor Voor de tweede keer is de film „Summer Holiday" met als trekpleister het teenager-idool Cliff Richard, geprolongeerd. Jongelui van alle leeftijden kunnen er naar toe. Trianon Het zal geen verwon dering wekken, dat de opmerkelijke film „West Side Story" geprolon geerd is. Deze bijzonder geslaagde musical, waarin het accent ligt op het moderne ballet, kunnen wij ieder een aanbevelen. Toegang boven 14 jaar. Studio Ook in dit theater is een fillim zo in de smaak gevallen, dat een prolongatie verantwoord le*k. „Binnen zonder kloppen" een En gelse comedie moest de KFC zeer terecht voorbehouden aan strikt vol- Rex In deze Western draait het vehhaail geheel om een achtervolging. Lin McAdam heeft nog een oude rekening te vereffenen met zijn ri vaal Dutch Henry. In het oude Dodge City ontmoet McAdam zijn tegen stander op een schietwedstrijd. Hoe wel McAdam wint, wordt hij la ter I toch bijna het slachtoffer van Hen ry. Na een reeks spannende avon turen komt een einde aan deze ge schiedenis. Anders dan de bioscoop bezoeker zou verwachten. Een aan trekkelijke Western, waaraan men zijn genoegen kan beleven. Toegang boven 14 j-aa». Deze auto wordt voornamelijk in de stad gebruikt* Veel korte ritten, sommige van hooguit enkele honderden meters En deze auto zit dag aan dag op de buitenweg. Grote afstanden-aan-één-stuk zijn meer regel dan uitzondering. Zelfde merk auto, zelfde type en bouwjaar en tóch verschillend! Waarom? Elke auto rijdt onder andere omstandigheden. Aan elke motor worden andere eisen gesteld. Elke automobilist heeft zijn eigen rijstijl. Gevolg: iedere motor ontwikkelt zich anders. Daarom bij de BP pomp: 5 verschillende soorten benzine, om uw motor de juiste voeding te gevenom u plezieriger en economischer te laten rijden. Probeer het zelf. Na twee- of driemaal tanken bij een BP pomp weet u het: nu krijgt mijn motor de individuele voeding' die hij nodig heeft! Benzine? Kies zelf uit: BP benzine - BP Super Mix 25 - BP Super Mix 50 - BP Super Mix 75 BP Super. (Advertentie)

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3