ASPIRINS BrüiS HET RUMEJNDE PAARD 93 HET OFFER WOENSDAG 5 JUNI 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 2 SPAREN VOOR EEN WONING Hoofdrolspeler uit Wild-West-scene in Leids woonwagenkamp vrijgesproken (Advertentie) VOORSCHOTEN RAADSSTUKKEN De raad van Voorschoten wordt voor een openbare bijeenkomst bij eengeroepen op vrijdag 7 juni a.s. des avonds om 8 uur. In behandeling zullen dan komen o.a. de navolgende agendapunten: vaststelling van het maximaal op het regionaal woonwa genkamp te laten aantal woonwa gens; verkeersmaatregelen; vaststel ling beschermde oversteekplaats Schoolstraat; aanschaffing lichtdruk machine t.b.v. de dienst openbare werken en de gemeentediensten; wij ziging Voorschotense politie-verorde- ning; het ingebruik geven van de ge meentelijke sportvelden gedurende het seizoen 1963-1964; crediet van f 385.300,- voor bouw 3e openbare la gere school; onteigening van gron den met opstallen in plan Bosch geest; tussentijdse beëindiging van de pachtovereenkomsten met de he ren N. Th. Ravensbergen, P. en A. de Wit en E. G. v. d. Helm betref fende gronden in plan Boschgeest; verpachting gronden behorende bij de „Kings Farm" aan de heren J. v. d. Ende en G. Kooy; verkoop van grond in Adegeest aan de N.V. v.h. te Pas te Enschede ten behoeve van de bouw van 91 etagewoningen; tus sentijdse beëindiging pachtovereen komst met de erven Brekelmans be treffende grond in Boschgeest; voor stel van b. en w. tot het beschikbaar stellen van een krediet ad f 133.484.10 voor het aanbrengen van een cen trale verwarmingsinstallatie in het complex van 63 woningwetwoningen in Vlietwijk II. B. en w. komen tot de conclusie, dat er geen pogingen moeten worden aangewend om te komen tot de stich ting van een physicalokaal bestemd voor gemeenschappelijk gebruik. Alle drie de plaatselijke ulo's beschikken over physicalokalen, doch die van de christelijke en openbare ulo worden in hoofdzaak gebruikt als leslokaal. Het lokaal van de r.k. ulo wordt volledig gebruikt voor natuurkunde lessen. Om nu laatstbedoeld lokaal te bestemmen als gemeenschappelijk physicalokaal ontmoet toch wel ern stige bezwaren. Veel tijdverlies om er heen te gaan en weer terug. Bo vendien zal dit storend werken voor de leerlingen van de betrokken school. Enige verkeersmaatregelen zijn thans noodzakelijk geworden n.L: 1. het gesloten verklaren van de Tram straat voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen in beide richtingen; 2. het gesloten verklaren van de pa den van het Burg. v. d. Hoevenpark voor het verkeer met alle voertuigen in beide richtingen, met uitzondering van het pad dat toegang geeft tot de tennisbanen; 3. het aanwijzen als voorrangskruising voor het in de Pr. Bernhardlaan rijdende verkeer: a. het kruispunt Pr. Bernhardlaan met de Pr. Margrietlaan/Pr. Marijkelaan; b. het kruispunt Pr. Bernhardlaan met Koningin Wilhelminalaan/Johan Willem Frisolaan. B. en w. adviseren de raad inzake de sportvelden alsvolgt te beslissen voor het seizoen 1963-1964: het korf- balveld aan de korfbalvereniging Vi tesse, vergoeding f 400 per jaar; ho ckeyveld aan de Mixed Hockeyclub voor f 300 per jaar; twee voetbal velden aan Rouwkoop voor f 1400 Eer jaar; twee voebalvelden aan SV V voor f 1400 per jaar. De gronden langs de Puccinidreef en het Schubertplantsoen zijn be stemd voor de bouw van een viertal flats. De N.V. v.h. H. W. te Pas te Enschede heeft deze gronden in koop gevraagd. Deze N.V. handelde in op dracht van een institutionele beleg ger heeft voor deze gronden een bouwplan laten ontwerpen, bevat tende 91 flatwoningen in vier woon lagen. De woningen zullen worden gebouwd in de premievrije sector. Ten aanzien van de bewoning is over eengekomen. dat de woningen alle voor de verhuur zullen worden be stemd zullen worden verhuurd aan door het college van b. en w. aan te wijzen plaatselijke woninggegadig den. Zoals gebruikelijk bij flatbouw zal slechts daadwerkelijk de voor bebouwing en voor toegang van de openbare weg benodigde grond wor den overgedragen, de overige grond blijft van de gemeente en zal op kosten van koopster tot gemeen schappelijke tuin ten dienste van de bewoners worden ingericht. De grondprijs bedraagt f 40 per m2. Voor de bebouwing is benodigd 3205 m2, zodat de opbrengst van de grond zal zijn f 328.800,-. De grond voor de benodigde gemeenschappelijke tuin zal door koopster worden opgehoogd tot 0,55 NAP. De kosten worden ge raamd op f 300 per m2 ofwel in to taal op f 15.045,- en zullen achteraf naar de werkelijke uitgaven worden verrekend. Ten behoeve van de ga rage-inritten een beperkt gedeelte van het nabij gelegen wandelpad moeten worden verbreed en ver zwaard. De kosten hiervan zijn be groot op f 150,-. Op 30 november 1962 werd beslo ten tot de bouw van 63 woningwet woningen in Vlietwijk II. Gelet op de wensen uit de raad om zo moge lijk de woningwetwoningen van cen trale verwarming te voorzien, heeft b. en w. met de aannemer en met de provinciale directie van de Volks huisvesting en bouwnijverheid in Z.H. contact opgenomen. Dit over leg heeft geresulteerd in een aanbie ding van de aannemer om de onder havige woningen een centrale ver warmingsinstallatie aan te brengen, neerkomende op de verwarming van de woonkamer, de achterliggende slaapkamer en de keuken. Dit wordt een oliestookinrichting met een auto matische dag- en nachtschakeling. De kosten worden geraamd op on geveer f 405,- per woning of in totaal op f 26.010 voor wat betreft de bouw kundige voorzieningen. De installa- tiekosten van de centrale verwar ming worden begroot op ongeveer f 1.689,- per woning of in totaal f 107.474,10. De hieruit voortvloeiende aan de bewoners in rekening te bren gen vergoeding is becijferd op f 5,89 per week of 25,49 per maand. De voorlopige huur van deze woningen was begroot op f 81,95 per maand, vergoeding voor onderhoud gemeen schappelijke tuin f 2,17 per maand, vergoeding voor centrale verwarming f 25,49 dus nu in totaal f 109,61. „NOODWEER" Op grond van noodweer heeft de officier van justitie bij de Haagse rechtbank, gistermiddag ontslag van rechtsvervolging en de onmiddellijke invrijheidstelling geëist van de 28- jarige koopman A. C. S. die een rol heeft gespeeld in de schietpartij in het woonwagenkamp te Leiden op 3 maart, waarbij een andere woon wagenbewoner zwaar werd gewond. Er bleek zich daar een volmaakte wild-west scène te hebben ontrold, want toen die middag een groep van zeven woonwagens het kamp binnen rolde, knalden weldra van alle kan ten revolverschoten. Aanleiding tot de schietpartij was een gevolg van een reeds lang bestaande vete tussen verdachte en de familie A. B., die verdachte niet op het terrein te Lei den wenste. Een broer van B. met de bijnaam „Tom Mix" opende het vuur. S. rende naar de achterkant van zijn woonwagen, waar in een lade een oude karabijn lag. Hij richtte het ge laden wapen op de familie B. en sommeerde hen terug te gaan. Zij bleven evenwel opdringen en toen schoot S., eerst in de lucht en ver volgens op de benen van Tom Mix, die in de onderbuik en de benen en niet verbrand PIGMADERM Tube 2.95-Flacon 7.50 en 2.95 (Advertentie) BALLON VEROORZAAKT DODELIJK ONGEVAL De 12-jarige scholier Frans Roberts uit Maastricht is dinsdagnamiddag in het St. Annadal Ziekenhuis te Maas tricht overleden aan de zware brand wonden, welke hij Pinksterzondag bij kortsluiting in het 50.000 volt hoog spanningsstation van de Provinciale Limburgse Elektriciteitsmaatschappij had opgelopen. De jongen was over een twee me ter hoge muur van het afgesloten terrein geklommen. Hij wilde van een van de palen van de hoogspan ningslijn een paar luchtballonnetjes halen. Toen de jongen halverwege de paal was sloeg er een vonk over, waardoor hij ernstige brandwonden opliep. Prmses Beatrix is voornemens op 19 juni de opening te verrichten van de oude kunst- èn antiekbeurs die voor de vijftiende maal in het Prin senhof te Delft zal worden gehou den. Deze in binnen- en buitenland vermaarde beurs zal van 20 juni tot 13 juli voor het publiek geopend zijn. werd getroffen. Hij werd zwaar ge wond naar het ziekenhuis te Leiden vervored. Hoewel hij het er levend afbracht, valt het toch te bezien of hij wel geheel zal genezen. De verdachte S. zette bij de uit voerige behandeling van de zaak door de rechtbank uiteen, dat hij al lerminst de bedoeling had iemand' te treffen, waarom hij eerst in de lucht schoot, doch toen de tegenpartij met schieten doorging moest hij wel op hen richten. Het was een geval van noodweer en daar kon de officier van justitie zich mee verenigen; de familie B. schijnt erg gevreesd te zijn. APPLAUS Tal van getuigen werden gehoord, die vrijwel allen de verklaring van verdachte onderstreepten, dat hij uit noodweer handelde. De officier van justitie deelde mede, dat de politie te Leiden verschillende verklaringen heeft ontvangen van mensen, die be slist onbekend wensen te blijven, uit vrees voor represailles van de „Tom Mix"-familie. Een getuige had ge zegd: „Al duurt het twee jaar, ze ma ken me koud Nog drie personen zullen terechtstaan. De officier van justitie eiste voor verdachte, die hij wel schuldig achtte aan het opzette lijk toebrengen van zwaar lichame lijk letsel, toch ontslag van rechts vervolging en onmiddellijke invrij heidstelling, in verband met gemeld noodweer. Deze uitspraak ontlokte aan de publieke tribune, waar zich vele woonwagenbewoners hadden verzameld, een warm applaus. De verdediger, mr. J. Pruim, kon zich met de eis verenigen. Uitspraak op 18 juni a.s. WEGENS MARIHUANABEZIT GEARRESTEERD De Amsterdamse semi-arts H. B. H. is gistermiddag onder verden king van marihuanabezit in zijn wo ning gearresteerd. In zijn huis heb ben rechercheurs der afdeling ver dovende middelen van de Centrale Recherche een hoeveelheid marihu ana en andere vermoedelijk verdo vende middelen, die de politiedes kundige nog moet onderzoeken, in beslag genomen. ZOETERWOUDE JONGERENWERKGROEP KVP Hoewel velen niet bekend, bestaat in de KVP-afdeling Zoeterwoude (dorp) een jongerenwerkgroep, waar van alle leden of toekomstige leden van de K.V.P. lid kunnen worden, als zij niet jonger zijn dan 18 en niet ouder dan 30 jaar. Deze werk groep is beslist geen club van jonge lieden, die met al dan niet gemeende serieuze gezichten politiek bedrijven, maar een gezellige discussievereni ging. De zoveel gehoorde opmerking, dat jongeren zich geheel bezijden de politiek houden is niet waar. De meesten lezen het voornaamste poli- gezinsverpakking ÏOO tabletten daar staat BAYER achter (Advertentie) tieke nieuws in de kranten of horen het via de radio, maar ongetwijfeld zullen de meesten ook gemerkt heb ben, dat het niet gemakkelijk is hun wetenschap kenbaar te maken, als men niet gewend is te discussiëren. Op een discussievereniging verruimt men namelijk zijn blik op een be paald onderwerp, in dit geval de po litiek, door de opmerkingen van an deren, waardoor men vanzelf leert met meer dingen rekening te hou den, ook als het andere onderwerpen betreft dan de politiek. Om van tevoren over de onder werpen ingelicht te zijn, ontvangen de leden van de werkgroep maande lijks het blad „Jongeren voorop", waarin de documentatie van de des betreffende maand, met de vragen hierover opgenomen is. Men kan con tact op nemen met de secretaris van de werkgroep, H. Sieverding, Noord- buurtseweg 8, tel. 01715-417. Met een behoorlijk aantal leden is het moge lijk ook eens bijeenkomsten te be leggen met jongeren van andere po litieke partijen. CONTRACTEN VOOR BENELUXTUNNEL GISTEREN GETEKEND Gistermorgen zijn in het Deltahotel in Vlaardingen de contracten gete kend voor de financiering van de Beneluxtunnel die in het voorjaar van 1967 ter hoogte van Vlaardingen de beide oevers van de Nieuwe Wa terweg zal verbinden. Met de bouw van deze tunnel zal in totaal een be drag van 100 miljoen gulden ge moeid zijn. De bouw van een toltunnel, ter hoogte van Vlaardingen onder de Nieuwe Waterweg, is weer in een nieuw stadium gekomen. De contrac ten die de financiering van dit grote werk mogelijk maken zijn getekend en ook het voornaamste aannemings contract heeft rechtgeldigheid ver kregen. Hiermede is een van de grootste geldleningscontracten die ooit in Nederland voor en door het particuliere bedrijfsleven is aange gaan een feit geworden. Aandeelhou ders in de Beneluxtunnel N.V. zijn de gemeenten Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen; de Kamers van Koophandel in Rotterdam en Schie dam en 18 bedrijven, waaronder di verse levensverzekeringsmaatschap pijen, pensioenfondsen en industriële bedrijven. De geldlening die vanmorgen is aangegaan is 85.000.000, maar dit bedrag kan met f 10.000.000 worden verhoogd. Bovendien is het volge storte kapitaal van de N.V. 5.000.000 zodat met het gehele project een be drag van rond 100 miljoen gemoeid is. Om de diverse contracten voor de financiering en het aannemen van het gehele werk rechtsgeldigheid te geven zyn niet minder dan 1800 handtekeningen of parafen gezet. De hoofdaannemer van het werk is de N.V. Nestum II, dezelfde maatschap pij die nu de laatste hand legt aan de Spuisluizen in het Haringvliet en derhalve mensen en gereedscchappen vrij krijgt om met de bouw van de Beneluxtunnel te beginnen. Men hoopt dat in het vroege voorjaar van 1967 de eerste voertuigen van de tunnel gebruik kunnen maken. Aelherklanken DONDERDAG 6 JUNI HILVERSUM I, 402 m. 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Ouverture, radio voor vroege men sen, met reportages, een liedje en act. (7.30-7.35 Strip v. d. jeugd). 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.15 Amuse- mentsmuz. (gr.). 8.50 V. d. huisvr. 9.35 Waters! 9.40 Kerkorgelconcert. 10.00 NCRV-lied. 10.03 Klass. gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Klass. gr. 11.00 V. d. zieken. 11.45 Geestelijke liederen. 12.00 Middagklok - Nood klok. 12.04 Lichte muz. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.38 Lichte gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Liohte gr. 14.00 Metropole-onk.: amus.muz. 14.40 Mo derne orkestwerken (gr.). 16.00 Bij- beloverdenkin/g. 16.20 Oude muziek. 16.50 Liohte gram. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Licht instrumentaal trio. 18.15 Sport- rubriek. 18.30 Lichte orkestmuz. en zangso'l. 18.50 Sociaal perspektief. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Gees telijke liederen. 19.30 Radiokrant. 19.50 Politieke lezing. 20.00 Duitse orkesten-parade (gr.). 20.30 Amus. muz. 21.30 In de schaduw van een zuster: klankbeeld over de St. Baaf van Aardenburg. 22.00 Kerkorgei- concert: oude en moderne muziek. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Avond overdenking. 22.55 Boekbespr. 23.00 Piatennieuws. 23.30 Vers in 't ge hoor: voordracht van gedichten met muziek. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. tlxrjlt ik nitl uid Ml in die mat lil §j§j 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Liohte gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nws. 8.15 Beiaardconcert. 8.20 Lich te gram. 9.00 De groenteman. 9.05 Klassieke gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Lichte gram. 10.50 V. d. kleu ters. 11.00 Kookkunst. 11.15 Kamer- ork.: klass. en moderne muz. 12.00 Licht ork. 12.30 Meded. t.b.v. land en tuinb. 12.33 Uit het bedrijfsleven, lezing. 12.43 Licht instrumentaal kwintet met zangsol. 13.00 Nws. 13.15 Meded., evt. act. of gram. 13.25 Beursber. 13.30 Licht instrumentaal ensemble met zangsol. 14.00 Jonge kunstenaars spelen eigen werk: Pia no a quatre mains. 14.30 V. d. vrouw. 15.05 Moderne kamermuz. 15.30 Ver borgen schatten: vergeten werk, op gediept uit discotheek en boekenkast. 16.30 Metropole-ork. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Nws. 18.15 Evt. act. 18.40 Lioht instrumentaal septet. 19.00 Ca rousel: licht progr. 20.00 Nws. 20.05 Omroepork. en sol.: klass. en mo derne muz. In de pauze (pl.m. 20.55- 21.05) Voordracht. 21.45 Gedrag on voldoend, hoorspel. 22.30 Nws. 22.40 Act. 23.00 Sportact. 23.10 Discotaria: nieuwe gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S 14.30 V. d. vrouw. 15.15 Pauze. 15.30-15.45 V. d. kleuters. 19.30 Het kralensnoer van Exloo, documentai re. NTS: 20.00 Journ. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Holland Festival 1963: speciale aflevering van Spiegel dei- Kunsten. 21.10 Het Cafeetje, blijspel. NTS: 22.55-23.00 Journ. door: E. Kraatz „Ruth", fluisterde Martin Heller dromerig, „Ruth, dat een mens zo gelukkig kan zijn! Is de wereld geen paradijs?" In het stille park dat zich voor de twee jonge mensen uitstrekte, wier pen de oude bomen die in het maan licht onnatuurlijk groot leken, bre de, lange schaduwen over de gras velden en hun reeds dichtbebladerde toppen tekenden zich roerloos af te gen de wolkenloze hemel. Aan de overzijde van het glinsterende, lang gerekte meertje stegen nevelsluiers als spookachtige gestalten uit de aar de omhoog. Het antwoord van Ruth liet even op zich wachten. Haar blik rustte op de brede, zacht glanzende maansikkel, en toen ze sprak, lag er een lichte klank van weemoed en bibterhteid in haar stem. „Ja, een paradijs, en morgen slaat de poort er van achter ons dicht en sluit ons buiten." „Morgen al?" vroeg Martin, naar haar hand tastend. „En dat zeg je me nu pas?" „De droom was zo mooi, Martin. Ik wilde hem niet verstoren". „Die kan door niets ter wereld verstoord worden", antwoordde hij beslist. „Wij behoren bij elkaar, en dat zal ons hele leven zo blijven. Ben je dat niet met me eens, Ruth?" Toen Ruth geen antwoord gaf, boog hij het hoofd voorover en zocht haar ogen. „Ik heb 't er nog niet over gehad", vervolgde hij toen rus tig, „omdat ik dacht dat dat eigen lijk niet nodig was. Het is toch voor altijd, Ruth; dat voel jij toch ook?", vroeg hij dringend. Ze keek naar hem op; hij schrok toen hij de bijna wanhopige uit drukking van haar gezicht zag. „Ruth!" riep hij uit en trok haar naar zich toe. „Ik heb me toch niet vergist? Dat is niet mogelijk. Ik voel dat jü ook van mij houdt. Daar om heb ik er ook niet eerder naar ge vraagd. Ruth, zegt 't me dan". „Ja, Martin. Ik houd van je met heel mijn hart", antwoordde ze nu vol •vertuiging, maar. Verder kwa: am ze niet; zijn lippen sloten haar mond. Even bleef ze stil in zijn armen liggen maar toen be antwoordde ze zijn kus warm en hef tig. Met stralend gelukkige ogen keek hij haar even later aan en streek haar zacht en lief over het bruine haar. „Als ik er toch aan denk dat we el kaar nog geen jaar kennen, Ruth! Het lijkt me alsof we ons hele leven al samen geweest zijn. Wat een ge lukkig gevoel geeft je dat, iemand gevonden te hebben die je helemaal begrijpt, en die jou ook begrijpt. O, lieveling, ik ben zo gelukkig! Jij toch ook, Ruth? Zeg 't me, 't moet heerlijk klinken". Ze legde haar hoofd tegen zijn schouder en uit haar stem klonk die pe liefde toen ze antwoordde: „Ik ben deze laatste weken zó gelukkig geweest, Martin, dat ik er mezelf eigenlijk al verwijten over heb ge maakt. Het lijkt me niet goed, zie je, als een soort van ontrouw tegen over moeder zo gauw al na haar dood. Maar ik ben toch niet anders" „Je moeder zal er integendeel blij om zijn als ze nu op je neerziet", ant woordde Martin. „Mijn moeder zegt immers altijd dat ze niets anders ter wereld verlangt dan mijn geluk. Maar nu over morgen, Ruth. Wil je dan werkelijk al weggaan?" „Ja, ik moet naar Hamburg; naar een tante van me, een zuster van m'n vader die geen kinderen heeft en die me bij zich wil nemen tot ik verder besloten heb waf ik in de toe komst wil gaan doen", antwoordde Ruth. „Mevrouw Varnher heet ze". „Maar over je toekomst valt er nu toch niets meer te beslissen", merkte Martin glimlachend op. „Voor jou is de teerling geworpen, meisje. Wel zullen we nog een paar jaar geduld moeten hebben, maar dan wordt je de vrouw van een zekere dokter Heller". „Wanneer dacht je eigenlijk klaar te kunnen zijn, Martin?" vroeg ze. „Een jaar of vijf minstens zal dat nog wel duren", verzuchtte hij. „Maar dat hindert toch niet. We houden van elkaar, en we begrijpen elkaar; dat is de hoofdzaak. Zo nu en dan zul len we elkaar wel eens zien, maar schrijven doen we des te vaker. En ondertussen zullen we de gelukkigste mensen van de wereld zijn door al leen maar aan de toekomst te den ken". Ruths ogen waren wijd openge gaan en er was vertwijfeling in te lezen. ,.Vijf jaar!", riep ze nu uit. „En dan nog wel minstens! Maar dan ben ik een oude juffrouw tegen dat we kunnen trouwen. Ik ben vijf-en- twintig, Martin, en jij maar twee jaar ouder. Wat moet een jonge man van twee- of drie-en-dertig met een vrouw, die haar eerste jeugd al ach ter de rug heeft?" „Haar liefhebben en op de handen dragen", antwoordde hij vol ver trouwen, „al is ze ook nog zo oud en lelijk", voegde hij er liefdevol aan toe, en wilde haar weer in zijn ar men nemen. Maar ze weerde hem af en deed een stap achteruit. „Neen, Martin", zei ze vastbeslo ten. „Dat ken ik. Een nichtje van mij is zeven jaar lang verloofd ge weest. Ze zat eeuwig te kniezen, en werd zuur en bitter. O ja, hij is wel met haar getrouwd, maar alleen om dat 't een fastoenlijk man was; hü hield allang niet meer van haar dat was trouwens haast niet meer mogelijk. Dat huwelijk is altijd een schrikbeeld yoor me geweest! En dat ga ik haar zeker niet nadoen! Oh, als ik 't toch zou moeten beleven jouw liefde te zien verdwijnen! Alles zou dan verloren zijn alles, wat zo heerlijk, zo mooi is". En met een ingehouden snik sloeg ze de handen voor het gezicht. Martin had met toenemende ver wondering naar haar staan luisteren. Zacht trok hij nu haar handen om laag, streelde ze, en zijn antwoord kwam recht uit zijn hart: „Maar, Ruth, ben jij dat werkelijk die zo spreekt? Heb je dan zo wei nig vertrouwen in mij houd je me voor zo zwak en wispelturig. Nee, Ruth, je laat je door je opwinding meeslepen want als je zoiets van me geloofde, zou je immers niet echt van me houden". Ruth opende haar mond om ant woord te geven, maar hij legde een een vinger op haar lippen en sprak snel verder: „Neen, neen, niet zeggen. Alleen maar luisteern. Voordat je je voor altijd aan me bindt, moet je alles over me weten. Eigenlijk had ik ge dacht dat 't niet nodig was,, maar goed hij zuchtte licht ik zie nu in dat je me toch niet zo goed kent als ik gedacht had. Kyk, Ruth, ik ben al vaker in mijn leven verliefd geweest; ik heb altijd graag met vrouwen en meisjes omgegaan. En natuurlijk heb ik ook zo nu en dan een meisje ontmoet dat me aantrok. Maar lang heeft het nooit geduurd. (Wordt vervolgd:

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2