EINDEXAMEN OP HET ZIEKBED HUIBERS BUISMAN TECHNISCHE SCHOOL „DON BOSCO" REIKTE DIPLOMA'S UIT „WEST SIDE STORY" IN TRIANON Beroepskunstschilders en amateurs (kunst)broederlijk bijeen ZATERDAG 1 JUNI 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 3 LEIDERDORP Geboren: Ilonka Dorothea Maria, d.v. W. A. Weber en C. A. Montanus, Bernhardstraat 12, Leiderdorp; Johan August, z.v. J. Stadlier en G. J. Bak ker, Resedastraat 25, Leiderdorp; Ja cobus Antonius Maria, z.v. W. T. Bik en A. J. M. van Haasteren, Frederik Hendrikplantsoen 36, Leiderdorp; René, z.v. A. Bosman en J. Roden burg, Pinksterbloem 44, Leiderdorp. Ondertrouwd: Adriaan van Luijk, 22 jaar, wonende te Leiden, Thorbec- kestraat 50 en Elisabeth Bleijie, 24 jaar, wonende te Leiderdorp, Van der Valk Boumanweg 19, Leiderdorp; Hendrikus Theodorus de Goeij, 28 jr., wonende te Leiderdorp, Lindelaan 21 en Paula Maria van Beers, 33 jaar, wonende te Leiderdorp, Lindelaan 21. Getrouwd: Pie ter Johannes van der Burg, 26 jaar en Truus van Evert, 22 jaar. Religieuze Kunsthandel Haarlemmerstraat 123 Leiden Tel. 01710-22889 Ook uw adres voor Geboorte-aankondigingen (Advertentie) Of het een feestdag is of een werk dag, de koffie smaakt altijd feeste lijk. Hoe dat komt? Het geheim van gezellige huisvrouwen: een schepje Buisman op een zetsel ver fijnt het aroma. HOE U UW KOFFIE OOK ZET, MET BUISMAN SMAAKT ZE BETER.(OOKPOEDERKOFFIE) Maandag j.l. moest Antoi nette de Graaf (17) uit Leidien eimdlexamen dioen van het Ag- neslyceum te Leiden. Zij kreeg echter zaterdagavond 'n acoute blinidenidaranionitstefcinjg, werd diezelfde nadtot nog door dr. Van Dongen geopereerd en was dlus op bed in plaats van aan de lessenaar bij het exa men- Tadh hoeft Antoinette niet te treuren, want dank zdj de medewerking van de school st af en van de examinatoren, mag zij haar mondeling exa men op het ziekbed afleggen. Gistermiddag om half vijf deed zij op kamer 211 van het St. Elisabeth-ziekenihuis „aard rijkskunde" ten aanhore van twee gecommitefêrden, mevr. Daru-Liips en de heer Van- Steenhoven. Dinsdag en woens dag kan zij, liggend op de bran card in de school aan de Oude Vest nog zes andere vakken doen. Schriftelijk examen doen. Schriftelijk examen heeft zij al afgelegd. Het welslagen van het examen (mej. De Graaf is een goede leerling) is mede van belang voor de reis naar Ame rika, die de leerlinge van het Agheslyceucm, te beginnen vijf aug. aanstaande, gaat maiken, waar zdj een jaar lang lessen aan een Ameri kaans ooilege zal volgen. Zij wordit uitgezonden door de American Field Service, die Europese abitu: iënten in staat stelt lessen in Amerika te vol gen om aan verbroedering der volkeren bij te dragen. Mej. De Graaf zal studeren aan de High-school in Waynesburg, Pennsylvania, en is dan 'n jaar lang gast ten huize van Ken- njeth E. Lemley, zijn vrouw en de drie dochters Barbara, Dia na en Susan. Op de foto: mondeling exa men aardrijkskunde: mej. De Graaf beantwoordt vragen van de heer Van Steenhoven. In de gymnastiekzaal van de tech nische school „Dom Bosco" te Leiden zijn gisteravond de diploma's uitge reikt aan de leerlingen, die met suc ces hun studie bekroond hebben. De voorzitter van het bestuur, de heer N. Jansen, sprak de aanwezigen een bijzonder hartelijk welkom toe en riohtte zijn felicitaties tot de geslaag den. Hij wees de jongelui erop, dat zij met het behalen van dit diploma een grote stap gezet hebben in de verdere ontwikkeling van hun le ven, maar, dat zij zich nog de nodige kennis zullen moeten verwerven voor het latere leven. Hoewel het percen tage geslaagden dit jaar niet zo hoog was, sprak de heer Jansen toch zijn grote vodioening uit over de behaalde resultaten. Namens de Kamer van Koophandel overhandigde die heer Sweris de leg penning met oorkonde aan A. B. A. Witteman, 5e klas Scheepsbouw, als beste leerling van de school. Klasseprijzen ontvingen L. van Ha meren, derde klas machinebankwer ker, M. van Zeist, derde klas hout bewerker en L. Onderwater, 5e klas electrotechniek. Timmerman, afd. A. 3-jarige cur sus: J. C. v. Amsterdam, Roelof- arendsveen; H. A. M. v. d. Berg, Noordwij kerhout; P. W. M. Broekhof, Noordwij kerhout; J. Du wel, Noord- wijk; N. Glasbergen, Noordwijk; A. L. Hofstra, Sasseniheim; A. M. M. v. Kesteren, Noordwijk; Th. P. Olijer- hoek, Oud Ad)e; J. A. H. Paardekoo- per, Noordwijk; F. H. P. v. Seggelen, Warmond; P. M. v. d. Togt, Noord wij kerhout; M. M. v. Zeist, Lisse. Afgewezen: 3. Scheepsbouwer, afd. A. 3-jarige cursus: J. C. v. d. Meer, Oude We tering; A. Niesing, Leiden. Afgewezen: geen. Machinebankwerker, afd. A. 3-ja rige cursus: F. J. Berbiers, Oude We tering; H. A. M. v. Dam, Noordwij- kerhout; W. Q. Elstgeest, Hazerswou- de; L. v. Hameren, Rijp wetering; H. B. Helienfoerg, Leiden; H. J. P. v. Hensbergen, Noordwij kerhout; J. A. Meul, Leiden; W. M. V. v. Muilwijk, Noordwij kerhout; W. A. Smit, Sas- sertheim. Afgewezen: 1. Autohersteller, afd. A. 3-jarige cur sus: A. N. de Groot, Leidien; T. J. v. d. Heden, Rijpwetering; J. A. M. Turk, Zoeterwoud'e. Afgewezen: 1. Elektricien, afd. A. 3-jarige cur sus: G. F. M. Huyts, Sasseniheim; C. J. P. Kortekaas, Lisse; P. J. M. v. Stijn, Lisse; J. J. C. v. d. VLugt, Lan- geraar; S. A. Zwirs, Ter Aar. Afgewezen: 1. Reclameschilder, afd. A. 3-jarige cursus: A. P. Boers, Hazerswoude; Th. A. M. v. Dam, Leiden; C. G. C. Helling, Hazerswoude; A. Tuinhof de Moed, Leiden; J. H. F. Turk, Zoeter - woude. Afgewezen: geen. Scheepsbouwer, afd. B. 2-jarige cursus: J. J. G. Bus, Noordwijk; W. A. M. Devilee, Voorschoten; A. J. v. d. Valk, Voorschoten; A. B. A. Wit teman, Voorschoten. Afgewezen: 1. Machinebankwerker, afd. B. 2-jari- ge cursus: J. Bonte, Leiden; A. J. N. Groen, Zoeterwoude; J. C. M. v. Schie, Noordwijk. Afgewezen: geen. Reclameschilder, afd. B. 2-jarige cursus: G. M. v. d. Boek, Leiden. Afgewezen: geen. Elektricien, afd. B. 2-jarige cursus: J. M. Heemskerk, Zoeterwoude; L. A. die Hollander, Leiden; A. G. de Lnage, Noordwijk; J. J. M. de Brie, Roelof arendsveen; P. J. v. Zuylen, Noordwijk; P. Boers, Leiden; P. W. Donders, Leiden; J. J. Hoogervorst, Langeraar; P. J. M. v. Klink, Roelof- arendsveen; A. H. Noordermeer, Lei den; L. Q. Onderwater, Zoeterwou de; J. G. J. Ober, Oe.gstgeest; J. J. Riem, Wassenaar; A. H. de Ruyter, Wassenaar; F. J. v. Schie, Leiden. Afgewezen: 8. „WEST SIDE STORY" is zonder twijfel een uniek gebeuren op film gebied. Een eigentijdse uitbeelding van drama, dans en muziek. In deze ongekende harmonie ligt het gewei- TALENSPRIJSWERKEN IN DE LAKENHAL In het stedelijke museum „De La kenhal" worden tot en met 16 juni a.s. een zestigtal werken geëxposeerd, welke ingezonden zijn voor de Ta- lens-prijsvraag 1962-1963. Deze prijsvraag is de zesde in de reeks; deelnemers konden één werk stuk inzenden, dat echter niet eer der dan in 1957 mocht zijn vervaar digd met olie-, aquarel-, gouache- of temperaverf of pastel. Stijl en onder werp waren geheel vrij. Voor de be roepskunstenaars waren prijzen be schikbaar van f 2500,- en f 1500,-, uit te keren in contanten, en voor de amateurs, waarvoor de prijsvraag eveneens open stond, prijzen van f 300,-, 200.- en zes maal 100 gulden. Deze zouden echter worden voldaan in artikelen van het uitschrijvende bedrijf. De jury bestond uit de heren Theo Swagemakers (voorzitter), G. Doel man, Wim Kersten, Han Redeker, prof. G. V. A. Röling en H. G. F. Sasburg (secretaris). De eerste prijs in de beroepsgroep werd toegekend aan Jaap Wagema- ker (Amsterdam) voor „Blanc d'Es- pagne". De tweede prijs viel in drie- Dat zich onder de amateurs ver dienstelijke schilders bevonden, be wijst het werk „Zicht op Middleton" van Thomas Thijs, die van de jury een eervolle vermelding kreeg. en, t.w. aan G. P. M. v. d. Braak uit Amsterdam voor „Drama dat nie mand gezien heeft", Frieda Hunziker uit Amsterdam voor „Image" en Wil lem Hussem uit Den Haag voor „Streep en vlek". De vier werken zijn abstrakt en de jury heeft zich zeer bepaald voor deze kunstvorm uitgesproken. De eerste prijs voor de amateurs ging naar de Hagenaar J. Linschoo- ten voor „Herfst op het voetbalveld". De eervolle vermeldingen gingen naar Jan Jansen (Delfgauw), H. Ker- dijk-Eskens (Voorburg), C. C. M. Swijser-'t Hart (Den Haag), Thomas Thijs (Tilburg), A. Visser (Papen- drecht) en M. L. de Vries (Amster dam). Onder de 968 werken, die werden ingezonden, waarvan 499 in de pro fessionele groep, bevinden zich (be halve van de genoemde prijswin naars) schilderijen van C. v. Dijl, J. v. Heel, Nico Molenkamp, J. Ploos van Amstel, David Schulman en C. Timmer, welke laatste enkele maan den geleden de eerste prijs won in de Wedgwood-prijsvraag. De heer Sannes, wethouder van onderwijs, heeft de tentoonstelling gisteravond met «en korte toespraak geopend. dige succes van deze film. Al meer dan een jaar draait „West Side Story" in Amsterdam, Den Haag is daar bijna aan toe en nu is ook in Leiden deze bijzondere film te zien. Voor elk onderdeel van dit prachtige werk heeft produktieleider en regisseur Robert Wise de beste experts aan kunnen trekken: Jerome Robins voor de choreografie, Leo nard Bernstein voor de muziek, Ste phen Sondheim voor de tekst en Ernest Lehman voor het scenario. „West Side Story" startte in 1957 op het toneel in New York. Na het geweldige succes daar, besloot men er een film van te maken. Meer dan twee jaar heeft voorbereiding en vervaardiging van de film geduurd en er werd zes miljoen dollar voor uitgetrokken. Het resultaat, dat ten slotte verkregen werd, maakte alle kosten en moeite gerechtvaardigd. Het is de Tdassieke liefdesgeschie denis van Romeo en Juliet, geplaatst tegen de achtergrond van Manhatten. Twee jeugdbenden de „Yets" (de Amerikanen) en de Puerto Rica bende, de „Sharks" betwisten el kaar de heerschappij van de straat. Tony, een van de oprichters van de „Yets", wordt verliefd op het Puerto Ricaanse meisje Maria. Wanneer de strijd tussen de jeugdbenden tot een grote uitbarsting komt, doodt Tony de broer van Maria. Tony zelf wordt het slachtoffer van de nog heviger oplaaiende haat na de dodelijke steekpartij. DANSEXAMENS VOOR AMATEURS Aan het in Dansschool „Evert Caste- lein" gehouden examen voor het Zil veren Gouden (ster)-insigne, namen 50 jongelui deel. Hiervan slaagden 40 jongelui met lof. De jury bestond namens „San Filippo Neri" uit de heren: Leonard v. Bommel, Hilver sum en Peter Verbiest uit Castricum. De volgende dames en heren be haalden het Zilveren Insigne. DAMES: E. v. Diemen, C. de Jong, T. Duindam, R. Poodt, I. Veldhuis, T. Peltenburg, J. Ouwerkerk, M. Huibers, J. Uljé, J. Elemans, W. Hees, J. Steenbergen. HEREN: J. Montanus, C. Verlaak, J. Steenbergen, J. Kettenis, L. Cas- telein, E. Smit, J. Prins. Allen wonende in LEIDEN. DAMES: R. Heijstek, Wassenaar; A. Elderhorst, Zoeterwoude; E. Ou werkerk, Wassenaar; A. de Groot, Noordwijkerhout; R. Hooymans, Leid- schendam; J. IJsselmuiden, Sassen- heim; Th. Dahlkamp, Lisse; R. Schrader, Stompwijk; A. v. Dijk, Lis se; A. Sikking, Warmond; M. Turn hout, Noordwijk; N. Alkemade, Noordwijk; M. v. d. Staak, Noord- wfik; M. v. Leusden, Wassenaar; E. v. Leeuwen, Wassenaar; R. de Boer, Hazerswoude; M. v. Leeuwen, Was senaar; E. Alkemade, Noordwijk. HEREN: A. Vreeswijk, Stompwijk; P. v. Winden, Pijnacker; R. Odijk, Wassenaar; F. Dobbe, Aarlanderveen; H. Dobbe, Aarlanderveen; F. Walra ven, Warmond; K. Janssen, Hille- gom; A. v. d. Velde, Aarlanderveen; C. v. Zoen, Rijpwetering; W. Seij- sener,, Hillegom; P. Mingers, Voor schoten; G. Kampert, Sassenheim. Gouden insigne: Mej. N. Schrama, Lisse. Goldster insigne: Mej. S. v. Rui ten, Sassenheim; dhr. H. v. Dongen, Lisse, Op deze foto links Tony en rechts Riff, twee hoofdfiguren uit de op merkelijke film „West Side Story", die vanaf gisteren in het Leidse Trianon-theater draait. BIJZONDER OPVALLEND in deze film is het bijzondere effect, dat ver kregen werd met het gebruik van kleuren en lichtwerking. Het drama wordt daarmee geaccentueerd tot een kracht, die men in vorige speel films nooit heeft kunnen bereiken. Als toeschouwer ervaart men iets geheel nieuws op filmgebied; het ver haal is ook ondergeschikt geworden aan de uitbeelding daarvan. Moge lijk, dat deze manier van filmen voortgang zal vinden, maar wij ge loven het niet. Wij kunnen ons niet indenken, dat men een tweede maal tot een dergelijke ideale combinatie van filmische mogelijkheden zal ko men. Elk onderdeel, tot in de klein ste details, werd uitgebuit om tot een artistieke topprestatie te komen. Zou men b.v. een tweede keer in staat kunnen zijn om dergelijke dra ma versterkende kleuren te ontwer pen? Het moderne Amerikaanse bal let is zeker niet nieuw en ook de muziek van Bernstein is niet enig. De combinatie van dit alles lijkt ons niet te evenaren. Voorlopig is een bezoek aan deze film een ervaring, die men niet mag missen. VOOR DE MOEILIJKE rol van Maria werd de bekende actrice Natalie Wood aangetrokken. Haar acteerta lent was bekend genoeg, zij blijkt echter ook over goede dans- en zang kwaliteiten te beschikken. Haar te genspeler is de nieuwe ster Richard Beymer. De meeste indruk maakte echter op .ons de prestatie van Russ Tamblyn, die de rol speelt van Riff, de leider der „Yets". De aantrekke lijke Rita Moreno, die enige tijd ge leden in Nederland was, speelde de rol van Anita en Bernardo, de bende leider van de „Sharks", werd ook uitgebeeld door een nieuweling: Ge orge Chakiris. De wereldberoemde Trevi fon tein in Rome is woensdagavond een beeld een arm kwijtgeraakt. De arm viel in stukken op de grond. Politie verhinderde dat toeristen de brok stukken meenamen als souvenir. Keizer Haile Selassie van Ethio pië zal van 1 tot 10 oktober in de Verenigde Staten vertoeven. De kei zer had een uitnodiging voor een bezoek ontvangen van president Ken nedy.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3