WEINIG BLOEMEN OP HAARLEMSE KEURING HET RIJMENDE PAARD SIKKENS GROEP N.V. SASSENHEIM HAD ClINSTIG JAAR £iefde met een MaafdCeüet DINSDAG 28 MEI 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 2 Stop gaten en kieren met GUPA kneedbaarhout Ceta-Bever (Advertentie) Uitbreiding bedrijf wacht op bouwvergunningen lenen van bouwvergunningen vergt. De laatste bouwvergunningen - voor bescheiden bedragen - werden in no vember 1961 aangevraagd en zijn thans nog steeds niet verleend. Aan vragen zijn ingediend voor een kan toorgebouw voor Sikkens Groep N.V., en een verdieping op het Centraal uw moderne wasmachine vraagt om een speciaal sop Aan het verslag van de directie ge en opslag - in Emmerich te bou- van de Sikkens Groep N.V. te Sas- wen, waarmee inmiddels een begin is senheim over het boekjaar 1962 is het gemaakt. De bollenstreek is kaal.De re- stond er het viridiflora-type Cherry, gens van de vorige week zorgden typisch gevormde rose met groen voor de zgn pokken op de bloemen getekende bloemen. De geel met en de kwekers hebben zich gehaast groen getinte Formna van Q. v. d. Verflaboratoriüm. Gevreesd moet hun partijen te „koppen", zoals dat Berg Zn., Heemstede, is van het- worden dat de eigenlijke bouw nog in vakjargon heet. De gevolgen wa- zelfde genre. Een rode sport uit de verscheidene jaren op zich zal laten ren gisteren in de keuringszaal van gele parkiet Texas Gold werd door 1 het Krelagehuis duidelijk te zien. Er Bijvoet Co, Overveen, naar voren Nog narcissen. wachten, waardoor kostbare tussen- voleende ontleend De omzet in Frankrijk steee in iets ''jd50 noodvoorzieningen nodig zullen waren niet veel bloemen en de tul- gebracht. Een heel aardige tulp. De Ongetwijfeld het belangrijkste feit mindere mate. Inmiddels is een wij- T« vergelijking diene dat voor P™ "wamen vooreen parkiet uit Ose. Oswalda zagen we in het voor Sikkens Groep N.V. gun- ziging van de leiding van de Sociëté d? bouw van °ns b0dr«f te Emmerich gwojJleeluit „De Noord waar de van Gebrs. Kapitein int Breezand. «tig. jaar 1962 was de fusie met Franco Hollandaise de Peinture tot tTd\erieend VergUnnmg ÜC^ÏÏ5J&H JTtS,..if"!! Koninklijke Zout-Ketjen N.V., die stand gekomen, wat een gestegen verleend. geëffectueerd werd door een aande- aktiviteit tot gevolg had, naar het De personeelsvoorziening is, voor lenruil, waarbij nominaal f 1.000,zich laat aanzien met succes. e krachten op heter niveau be- Swteen nominaal T°n5e0n-g?K !n komt Saf d^'hüisvcsïing van deze tropische gewas Eucharis Amazonica, Bakkum en dan waren er naast ver- Sovergrote^cieel vande aa^deeh H h^.trs^or^de^faa'tsï ^Westen van het land dat L ^rbee Lisse voor het voet- gillende inzendingen tulpen ui. houders van; Sikkens. Groep.. N.V. jaren geen belangrijke ontwikkeling zijn minder kans op pokken en het gewas Qftl altijd iets later is. Bijzonder goed was het fraaie sub- Een zeer opvallende tulp .was Eas tern Queen van de fa. Kramer uit heeft van dit aanbod gebruik ge- vertoonde, werd een overeenkomst van vo°rtdurende zorg. De lange in maakt. gesloten met de importeur, waardoor werkperiode voor research-personeel, ~VprHien<?tp aan t^pppkpnrl dersvergadering^yn1^ redenen'voor me^E® ^nSn^tivTteifmag 'moeheid'om7ong4aan Een gouden medailleSwas v ^^crak worded verwacht In \tahf het ware afscheid genomen^ van de werd, zoals reeds gemeld, voor het vroegere aandeelhouders. deze researchgroep. werden gedragen door lange, sterke polder warempel nog narcissen. Zo stengels. Er werd een getuigschrift stond daar de fijne witte White Sail van Gebrs. van Graven uit De Zilk Een gouden medaille was voor de naast de aparte Tazetta Romeo van van Paridon uit Noordwijkerhout. nenburg Mark te Noordwijk, die Een bijzonder charmant narcisje eta- Wij zijn eerst winst gemaakt in 1962; ook de bJi'selte"!in hebben wij voldoende ruim twintig verschillende variëtei- leerde J. Gerritsen Zn. Voorscho- dankbaar voor de waarderende woor- verdere vooruitzichten zijn gunstig, den, die van verschillende zijden Buiten het E.E.G.-gebied was er daarbij tot het bestuur van Sikkens een goede omzetontwikkeling in Groep N.V. zijn gericht. Zwitserland, Oostenrijk en Grieken- Bij de fusie is het arbeidsterrein land. In Zweden was er wel een stij- van de Sikkens Groep N.V. voor de ging van de omzet, maar geen ver toekomst nader geregeld en omschre- betering van de - ook in 1961 - on- ven als volgt: bevredigende resultaten. Inmiddels is in 1963 onze invloed versterkt, de Verven, kunstharsen, lijmen, druk- 50%-deelname in Condorverken AB inkten, kitten en aanverwante en werd een meerderheidsdeelname in concurrende produkten en produk- Sikkens-Condor AB. Door deze ver ten die hieraan in gemeenschappe- sterking van onze invloed en aanpak lijk overleg kunnen worden toege- van een nieuw gebied, te weten voegd. scheepsverven, hopen wij op den duur een beter resultaat te kunnen Als eerste gevolg van de fusie zijn bereiken, in de loop van het verslagjaar be- Buiten Europa was er een relatief sprekingen gevoerd om te kunnen ko- grote omzetstijging in enkele landen men tot integratie van alle verfbe- van het Midden Oosten. Afrika blijft langen van K.Z.K. in de Sikkens een uiterst moeilijk gebied. Groep. Deze besprekingen hebben in- in de sterke internationale po- ten in vlekkeloze conditie ten tonele ten: de gracieuze jonquille Baby sitie van de Sikkens Groep om de voerde. We noemen o.m. de aparte Moon, heerlijk geurend en zeer ge- Imposant, purper met witte vlek, de wil als snijbloem. Van de Voorscho- geel gevlekte rode Panda, aan aller- tense firma noteerden we oof nog de aardigste gladiool van het zgn. but- reinwitte Patina, een kleinkronige, terfly-type Melody, lichtrose met die een heel goede indruk maakte en bloedrode vlek, de zalmkleurige Ro- tot slot After All, roomkleurig met so Polka, de bijzonder mooie rode oranje. Herman v. d. Mark en de lichtrode middels tot een bevredigende oplos sing geleid. FINANCIeLE RESULTATEN De financiële resultaten over 1961 waren ten opzichte van 1961 gunsti- - - ger, aangezien door samenwerking stijging in guldens minder spectacu- van enige, ten dele, incidentele fac- Ja*r- ^er januari 1962 werd de ver- toren een ten opzichte van de omzet k°°P vfin plastics ondergebracht in hoog winstcijfer werd bereikt. Deze ean aparte afdeling Plastic Chemie, faktoren zijn o.m.: die in de korte tijd van haar bestaan 1. een bevredigende omzetontwik- opmerkelijk successen heeft bereikt. KUNSTHARSFABRIEK SYNTHESE N.V. In kg uitgedrukt steeg de omzet van dit bedrijf weer aanzienlijk; door een lagere middenprijs was de Varken shandelar en protesteren tegen sluiting varkensmarkt De heer K. Roos uit Wijdenes, voor- keling, 2. aanzienlijke verbetering van de resultaten van enkele buitenlandse ondernemingen, die vorig jaar ver liesgevend waren, waarbij in het bij- VERW ACHTING 1963 Verwacht mag worden dat de fusie met K.Z.K. in 1963 zal leiden tot zonder Sikkens S.p.A.'to Italië" kan verdere aktiviteiten op het gebied worden genoemd. van kunstharsen en aanverwante ge- Deze faktoren tezamen waren ruim- bieden, in verband waarmee een tote- schoots voldoende om de gestegen on- 8rfbe vafi de N.V Kleefstoffenfa- gen hem was gerezen wegens ont kosten - met name de post lonen en brIek Gebr. Struyek in de Sikkens vreemding van een bedrag van f 1100 meegedeeld, salarisen was 'beduidend hoger' dafi Groep een versterking betekent. On- uit een door hem beheerde'kas'bij in 1961 - op te vangen getwijfeld biedt deze sector vele in- teressante mogelijkheden. Ernstige moeilijkheden ondervinden wij door Interpol door de Duitse politie in len mr. G. C. D. baron van Harden de uiterst lange termijn die het ver- Karlsruhe aangehouden. broek. Zimmerman. Ook van de fa. Preijde uit Breezand zagen we heel mooie gladiolen. We noemden ze reed6 ver schillende malen: White Friendship, Ravissante, Bis-Bis en Proficiat. Bij de tulpen viel op de grote rose parkiet Queen of Parrots, in goede kwaliteit ten toon gesteld door Ge br. van Graven uit De Zilk, terwijl we van deze firma ook de mooie gele - Zina zagen. Gebr. Mantel uit Aven- «"er van de afdeling Noordholland horn toonde weer een tafel vol Rem- van de B°nd van Varkenshandela- brandttulpen en Bizarren en F. v. d. d?0' °P 0e" bijeenkomst van Salm uit Noordwijk was present met d0z0 afdeling 10 Pu"ïer0nd a0b«TP0 de kleurrijke rood met gee! geleken- kritiek geuit op het besluit van de de Alfred van Sprang, een fraaie overheid om tot algehele sluiting van tuintulp. Van Gebr. Faase, Noordwijk de varkensmarkten over te gaan De heer Roos was van mening dat de overheid naar een motief had gezocht om tot deze sluiting te komen en daarvoor het mond- en klauwzeer onder de varkensstapel had geno men. Spreker wees erop, dat' de bond De Staat der Nederlanden heeft b« de besprekingen over de versprei- (Advertentie) met de rechthebbenden overeenstem- va!? en klauwzeer ming bereikt over de aankoop van "adëepleit in ieder geval niet de het perceel Prinsessegracnt 28 in ™arkten m Noord- en Zuid-Holland Den Haag. De overdracht van dit als"»0de Utrecht te sluiten, omdat in pand, dat bestemd is voor de Raad deze drie provincies niet een besmet van State, heeft nog niet plaats ge- be<taJi voorkwam, hoewel aanvoer De 22-jarige boekhouder P. H. V. had. Een woordvoerder van het mi- vfn varkens uit het gehele *and uit Bierum, die sinds 7 april voort- nisterie van Volkshuisvesting en Plaats v°nd- Pa ^eer Roos bestreed vluchtig was, nadat verdenking te- Bouwnijverheid heeft dit maandag- de mef"n6 dat de markten een grote middag in antwoord op een vraag besmettingshaard zouden vormen; eegedeeld zowel nu als bjj de vorige epidemie Het huis 'is het eigendom geweest w?s gebleken dat de besmetting ten- minste even hard voortwoekerde als de markten gesloten waren. Ook Aankoop van perceel voor Raad van State VOORTVLUCHTIGE BOEK HOUDER IN DUITSLAND AANGEHOUDEN Delf zij lse scheepvaartkantoor van de vroegere grootmeester van Maritima", is door bemiddeling van het huis van H.M. de Koningin, wij- De omzet van de verf fabrieken binnenland steeg opnieuw, deze stij ging werd vrijwel geheel verkregen door Sikkens-Smits N.V. (construc tieverven en scheepsverven) en Flexa N.V. (produkten voor de particuliere markt). Beide bedrijven hebben hun relatieve positie kunnen verbeteren. Hoewel geen exacte cijfers bekend zijn, mag worden aangenomen dat Sikkens Lakfabrieken N.V. en Alpha Muurverffabrieken N.V. hun relatie ve positie ongeveer hebben gehand haafd, omdat de stijging van de om zet van de gehele Nederlandse verf industrie in het binnenland slechts gering was. De verkoopkantoren hebben voor het merendeel weer bevredigend ge werkt en daardoor hun bijdrage ver leend aan het gunstige resultaat. De export van enige bedrijven in de Groep en vooral van Sikkens Lak fabrieken N.V. vertoonde een flinke stijging, die aanzienlijk groter was dan die van de gemiddelde Neder landse verfindustrie. Een groot deel van de stijging van de totale verf- export over 1962 komt dan ook voor rekening van de Sikkens Groep. Verheugend was, dat een belangrijk deel van deze export ging (via onze dochterondernemingen ter plaatse) naar de E.E.G.-landen. De omzet in Duitsland steeg weer aanzienlijk, zodat het nodig is het gehuurde pand in Pinnenberg te ver laten en een nieuw bedrijf - fabrika- achtte hij de motieven welke tot slui ting hadden geleid aanvechtbaar. Naar zijn mening was de bewering, dat besmette varkens op de veemarkt in Groningen waren aangevoerd on juist, terwijl van dreigementen van het buitenland over stopzetting van de invoer niets was gebleken. Spreker deelde nog mee dat de Bond van Varkenshandelaren een be roep op de overheid zal doen om een passende schadevergoeding voor de handelaren, als de marktsluiting na 15 juni voortduurt. Hij vroeg ten slotte de leden de afgekondigde maat regelen stipt na te leven, opdat de bond bij zijn onderhandelingen om de marktsluiting op te heffen zo sterk mogelijk staat. 1,4 Miljoen voor varkens- en sporthal in Purmerend B. en W. van Purmerend hebben voorgesteld een krediet beschik baar te stellen van 1.378.000.voor de bouw van een varkens en big- genhal, annex restaurant, die ook dienstbaar kan worden gemaakt aan de sport. Het college van B. en W. is voor de bouw van deze markthal, maar een minderheid wil het tempo van uitvoering afhankelijk stellen van de woningsituatie in de ge meente. Voor de bouw moet namelijk een aantal woningen worden ge sloopt. De meerderheid acht de markthal echter zo urgent, dat naar haar mening de bouw in zo snel mogelijk tempo moet worden uitge voerd". Aetherklanken WOENSDAG 29 MEI HILVERSUM I, 402 m. 7.00-24.00 NCRV 7.00 Nws. 7.10 Dagopening. 7.45 Ra diokrant. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gr. muz. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Water standen. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Gr. muz. 10.15 Morgendienst. 10.45 Sa. menzang: geestel. liederen. 11.10 Lich te ork. muz. (gr.). 11.30 Gr. muz. 11.40 Licht instr. ens. 12.00 Lichte gr. muz. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Gewijde muz. 12.37 Kerk dienst. 13.00 Nws. 13.15 Licht instr. trio. 13.45 Mod. kamermuz. (gr.). 14.50 Inferscholair jeugdtoernooi Haarlem 1963: mod. en klass. kamer muz. 15.20 Fluit en piano: mod. en klass. muz. 15.50 Bij bel vertelling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.16 Lichte gr. muz. 17.30 Gr. muz. 17.40 Beursber. 17.45 Country en Western- music (gr.). 17.5'5 Het Spektrum, le zingen. 18.10 Vocaal ens.: geest, lie deren. 18.30 Radio-Volksuniversiteit: Van en over Couperus, door Albert Vogel. 19.00 Nws en weerpraatje. 19.10 Gr. muz. 19.15 Leger des Heils- kwartier. 19.30 Radiokrant. 19.50 Mu- setteork. en zangsol. 20.15 Noordholl- Filharm. ork., koor en sol.: Gewijde muz. 21.25 Op de man af, praatje. 21.30 Oude kamermuz. (gr.). 21.45 Dit kleine, grote land, klankbeeld. 22.00 Kapel van de Kon. Luchtmacht. 22.30 Nws en SOS-ber. 22.40 Avond overdenking. 22.50 Gr. muz. 23.10 Dromerige liedjes (gr.). 23.25 Lichte gr. muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM H, 298 m. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00-24.00 VARA 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Klaarwakker: lichte gr. muz., reportages, meded. en commentaren. (Om 7.35 Van de voor pagina, praatje). 8.0 Nws en soc. strijdlied. 8.18 Lichte gr. muz. 8.55 Kookpraatje, 9.00 Ochtendgymn. voor de vrouw. 9.10 Klass. gr. muz. 9.40 Schoolradio. 10.00 Verveeld?.. of geboeid? lezing. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de vtouw> 11.00 Licht Weense muz. (Herh. van vrijdag 17 mei jl.). 11.30 Twee piano's: Klass. en mod. muz. 12.00 Licht ens. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Voor het platteland. 12.39 Orgelkwar tet: lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ita liaans ens. met zangsol. (herh. van maandag 13 mei jl.). 13.40 Arbeiders- zangver., Noord-Hollands Filharm. ork. en zangsol. 15.00 Hoe worden we geregeerd? gesprek. 15.10 Voor de jeugd. 17.00 Dansork. en sol. 17.30 Tentoonstellingsagenda. 17.35 Draai- orgelmuz. en licht ork. (gr.). 17.50 voor en van weggebruikers. 18.00 Nws Regeringsuitz.: Geven en nemen. Tips en commentaar. 18.20 Act. 18.30 Me- trop. ork. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Licht instr. trio en zangsol.: jazzmuz. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Operettemuz. (gr.). 20.35 Kaf en koren: wekelijkse notities, 20.45 De erfenis, blijspel. 21.50 Het puik van zoete kelen, opera-aria's met toelichting. 22.20 Sport halver» wege. 22.30 Nws. 22.40 Jazzmagazine. 23.26 Viool en piano: klass. muz. (gr.). 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S AVRO: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 17.35-17.45 De Verrekijker, in ternationaal jeugdjournaal. AVRO: 19.30 Ontmoeting met het verleden, progr. over het oude Egypte. NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. AVRO: 20.20 Televizier. 20.30 Lente in Zand- voort, gevar. progr. 21.20 Literaire ontmoetingen: gesprek. 21.50 Rondo Sinfonico: Brabants orkest: klass. muz. NTS: 22.30-22.35 Journaal. 51) Toen zij de volgende dag kwam, zei ze niets van haar maatregelen. De chèque was er nog niet en zij wilde die aam Guy kunnen overhan digen, wanneer zij hem vertelde, wat zij voor kapitein Trevose had kunnen doen. Guy werkte met koortachtige haast aan het portret. De trekken werden nu ingeschilderd en eindelijk begon Meg haar eigen gelaat op het linnen te herkennen. De middag vloog om. Guy was uiterst kortaf en verstrooid, maar het kon Meg die dag niet zoveel schelen, omdat zij er zeker van was, dat Guy, wanneer zij morgen met het goede nieuws omtrent het geld kwam, zou veranderen en weer veel vriendelij ker zou zijn. Mogelijk maakte bij zich bezorgd, dat hij kapitein Tre vose niet zou kunnen helpen en pro beerde hij het portret zo snel moge lijk af te maken om het benodigde geld te krijgen om de oude man te helpen. Vertaling: I J. A. W. VAN HACHT Toen zij naar Fernacre terugkeerde, was de middagpost geweest. Hugh stond in de hall, waar hij de brie ven door keek. Hij glimlachte tegen Meg en zei: Een brief voor je. Zij was opgelucht toen zij aan de enve loppe zag, dat mr. Carrington zijn be lofte had gehouden. Dank je. Zij greep de brief, er op gebrand zo spoedig mogelijk haar kamer te bereiken om van de inhoud kennis te nemen. Hol je nog altijd heen en weer, voor de artistieke zending? Hij schud de het hoofd. Je ziet er moe en warm uit. Ik heb te hard gefietst, gaf Meg toe, terwijl zij het haar van haar voorhoofd streek. Ik ik was bang, dat ik te laat zou zijn. Je bent een plichtsgetrouw schepseltje, zei Hugh. Ik hoop maar, dat Harlyn's meesterwerk al je inspanning waard zal zijn Ik hoop het, antwoordde Meg. Zij keerde zich om, teneinde naar bo ven te gaan. Je bent de laatste dagen zo ern stig, merkte Hugh op. Is er iets niet in orde? Meg schudde het hoofd. Neen, natuurlijk niet. Ik kreeg de indruk, dat je mij ontweek, zei Hugh. Alsof ik iets gedaan had, dat je hinderde. Meg was te eerlijk om dat te ont kennen. Zij bedacht, hoe zeer zij Hugh had bewonderd. Hoe aantrek kelijk zij hem gevonden had, en hoe zij er naar verlangd had, dat hij haar zou bewonderen. Zij was zelfs een beetje verliefd op hem geweest. Nu voelde zij enkel een vage spijt, dat zijn charme niet geëvenaard werd door zijn karakter. Zij keek hem aan, terwijl ze langzaam zei: Ik ik kon de manier, waarop je je tegenover kapitein Trevose hebt ge dragen, niet bewonderen. Het zijn mijn zaken niet, maar ik vond het ge meen, Hugh. Hugh bloosde, terwijl hü probeer de te lachen. Kom nu, Meg. Ik handelde met de beste bedoelingen. Probeerde werkelijk de oude man een dienst te bewijzen. Meg schudde het hoofd. Dat geloof ik niet. Ik geloof, dat je probeerde mr. Warren een dienst te bewijzen. Het spijt me, Hugh, maar het leek mij zij aar zelde, alvorens het woord te ge bruiken onfatsoenlijk. Even leek Hugh beschaamd. Dan haalde hij de schouders op. Het spijt me, dat je het niet met mijn optreden eens bent en nu boos op me bent. Ik ben niet boos op je. Ik was enkel het was Megs beurt om haar schouders op te halen teleurge steld in je. Dat was al. Zij liep de trap op, terwijl Hugh haar nakeek. Zij schaamde zich eigenlijk een beetje, terwijl zy haar slaapkamer betrad. Arme Hugh, hij zou haar wel erg vitterig en bedillerig vinden, maar hy had haar gevraagd waarom zij minder vriendelijk leek en wat had zij anders kunnen doen dan hem de waarheid zeggen? Zijn houding tegenover kapitein Trevose had haar van het begin af aan tegen gestaan en de rol welke hij had gespeeld in het sturen van de bewuste brief, had haar ontsteld. Zij had het gevoel, dat je Hugh niet helemaal kon vertrou wen. Snel vergat zy alles over hem, ter wijl zij de enveloppe opende. Aan de brief van mr. Carrington was een chèque gehecht. Een open chèque voor 300 Pond, zoals zij had ge vraagd. Meg was dolblij. Nu zou zij in staat zijn kapitein Trevose te hel» pen, en door dat te doen, ook Guy. Wanneer zij de kapitein aan het eind van de week in het ziekenhuis ging opzoeken, zoals zij van plan was, zou zij zeker horen, dat al zijn pro blemen waren opgelost. Zjj kon nauwelijks wachten tot de volgende middag, maar ria een druk ke ochtend in de keuken was zij ein delijk vrij voor haar al zo vertrouw de dagelijkse ritje naar Guy5s huisje. Zij klopte op de deur en hoorde Guy „Binnen" roepen, uit het ate lier. Hij stond met zijn rug naar haar toe en had iets in zijn handen. De kamer leek anders Meg wist eerst niet waarom tot zij zag, dat de ezel ingeklapt tegen de muur stond en dat de verhoging met de stoel verdwenen waren. Zij bleef onzeker op de drempel staan. Guy draaide zich om en zij zag, dat hij het portret in zyn handen, had. Hij zei: Wel, Meg, het is klaar. Hij zette het doek tegen de leuning van een stoel en deed een paar pas achteruit. Alsjeblieft, daar ben je. Meg. „MEISJE MET RUIKER". Met groeiende verbazing bekeek Meg het doek. Staarde naar het por tret van een meisje in een blauwe jurk, gezeten op een eenvoudige keukenstoel, met een ruikei bloemen in haar schoot. Dit meisje kon zij onmogelijk zelf zijn. En toch waren het haar eigen trekken. Een uit- druckking, zacht, teder, verzachtte haar gelaat tof een glimlach, maar toch ook met 'n tikje ernst haar ogen, groot en grijs, straalden van rustige tevredenheid. Zij was mooi. Vol ongeloof stamelde zei: Maar ik zo zie ik er niet uit. Voor het eerst glimlachte Guy. Dat doe je wel. Heel vaak. Hij schudde het hoofd. Het is een blik, een uitdrukking welke je hebt, die van binnen uit naar buiten een soort liefhebbende vriendelijk heid, welke zo essentieel is, dat ik die verlangde te schilderen vanaf de dag, dat ik je naast Jet zag neer knielen, toen je haar uit de mijn gered had. En ik heb je ook zo zien kijken naar kapitein Trevose en naar Josie. Dat is de persoon, die je bent, Meg. Meg bleef maar naar haar andere ik staren. Het meisje met het se rene voorhoofd en de mooie, zachte ogen. Aarzelend zei ze: Het is het is een schitterend schilderij, Guy N-niet omdat ik het ben, maai- omdat je het geheel zo prachtig gemaakt hebt. Je moet heel hard gewerkt hebben om het af te krygen.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2