Daarom BPI super IMix benzine Kies de soort die bij Uw auto hoort WERK MOET WEER LANGZAAMAAN OP GANG WORDEN GEBRACHT Kaagweek vraagt actie NEDERLANDSE MISSIEWEEK WÊÊÊM ZATERDAG 25 MEI 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 7 WARMONDSE VVV ZOCHT NIEUWE WEGEN Door verschillende om standigheden liep het de laatste jaren met de ak- tiviteiten van de VVV in Warmond niet zó als men het wel gaarne had ge wenst. Dat verdroot een aantal ingezetenen van het watersportdorp, die wel gaarne wat meer leven in de Warmondse brouwerij wilden zien en zij onder namen stappen bij het VW-bestuur. Dat bestuur zat echter met een bepaalde erfenis en om daar onderuit te ko men, werd door partijen besloten, dat het zittende bestuur zijn mandaat ter beschikking zou stellen en dat een nieuw team dan zou trachten de V.V.V.- wagen weer op de weg te te brengen. Aldus geschiedde inmid dels; het oude bestuur trad af en als nieuwe bestuurs leden werden gekozen (in alfabetische volgorde)de heren C. W. M. van den Assem (Hotel „De Zon"), F. Th. v. d. Meer (Boer derij „Meerrust"), J. C. Mentink, J. van der Ploeg, C- G. van Tongeren, J. H. Th. Tijdhof en M. A. de Vroomen. De heer Tijdhof (Chef Al gemene Zaken ter sekre- tarie gem. Warmond) werd de nieuwe voorzitter. Het voorlopige sekretariaat is gevestigd Dorpsstraat 68 en het officiële infor matiekantoor bij de heer Van Ton geren, Dorpsstraat 57. De heer Tijdhof heeft ons dezer dagen iets van het komende werk verteld, hoewel over welomlijnde plannen nog niet veel viel te zeggen. Trouwens, alles moet weer opnieuw aan de groei worden gebracht en daarom waarschuwde de heer Tijd hof ervoor, voor dit jaar - 1963 - nog geen overdreven verwachtingen te koesteren. De grote aandacht zal dan ook hoofdzakelijk worden ge concentreerd op de Kaagweek van 1964. Dat betekent echter niet, dat er gedurende de Kaagweek van dit jaar niets in Warmond, zal zijn té beleven, maar - zoals gezegd - voor het openbaar maken van definitieve plannen daarvoor was het in het prille stadium van de werkzaamhe den onder het nieuwe bestuur nog wat te vroeg. CONTACTEN Wel heeft men reeds voeling ge zocht met o.a. de plaatselijke midden stand en met de Kon. Zeil-, Roei- en Motosportver. „De Kaag". Voorts zal er ook contact moeten zijn met de. Commissie tot viering van Warmonds feesten en Koninginnedag, uitgaande van het standpunt dat samenwerking (om niet te spreken van coördinatie) de meeste en de beste vruchten kan afwerpen. Veel zal echter afhangen van po gingen om de Warmondse mentaliteit ten opzichte van het vreemdelingen verkeer ten goede om te buigen. „Is het niet vreemd," zo vroeg de heer Tijdhof zich af, „dat Warmond, dat toch leeft van de watersport, zo weinig VVV-minded is?" AANTREKKEN Willen de pogingen slagen, dan zal het op de eerste plaats mogelijk en nodig moeten zijn de watersporters en andere vreemdelingen naar. War mond te halen. Voor de eerste ca tegorie is er echter de moeilijkheid van „aanleggen" bij het dorp. De jachthavens zijn vol, hoewel daar misschien voor kort verblijf een mouw aan te passen zou zijn. Men hoopt binnen kort te kunnen beginnen met het scheppen van aan- leggelegenheden ter hoogte van „Groot Leerust". Plannen in de richting van kam peerterreinen en/of caravancampings bestaan ook reeds, zij het nog in embryonaal stadium. Hier hebben gemeente en provincie echter ook nog een dikke vinger in de pap. Maar hoe dat alles zij, de lust om te beginnen en te volharden is volop aanwezig. Van de steun der ge meentelijke autoriteiten - zo groot als in het bestuurlijke kader maar mogelijk is - mag het nieuwe VW- bestuur zich wel verzekerd achten, alsook van de medewerking van de grootste vreemdelingentrekpleister: de watersport. Als nu de Warmonders zelf - en met name de middenstanders - hun be langen maar niet voorbijzien, aldus de heer Tijdhof. OOK GEVAREN Overigens mogen naar ons gevoe len (Red.) enkele andere aspekten van deze kwestie niet uit het oog worden verloren. Er zijn namelijk naar het ons voorkomt ook enkele gevaren, die wel niet behoeven te worden overschat, maar evenmin mogen gebagatelliseerd. We doelen hierbij dan niet op de vraag of De Kaag nog ruimte heeft of dat ze „vol" is voor de watersport. De me ningen daarover schijnen verdeeld. Dat Warmond best wat meer aktivi- teit kan gebruiken en daardoor een economisch graantje meepikt van de watersport op de plassen, is wel waar, dunkt ons. Maar we menen ook, dat het gevaar dan niet denk beeldig is, dat het tot nu toe „rustige" Warmond veel van zijn toch altijd voor velen nog aantrekkelijke rust kan gaan inboeten. Men make van Warmond geen tweede Loosdrecht. Dan is er nog het vrijwel unieke landschapschoon, zeker voor het wes ten van het land, bij Warmond en rond de Kagerplassen. Een land schap zó wijds en open als men niet te veel meer aantreft in de randstad. Een wijde, blanke, drukbezeilde plas is een schoon gezicht vanaf lage, zo .weinig mogelijk bebouwde oevers. Nu zal aangepaste - beperkte - bun- galowbouw wellicht niet zó zeer sto ren, maar als men kampeerterreinen jof caravancampings in dit landschap gaat inrichten, dan wordt het toch wel anders. Tenminste als men hierin geen maat weet te houden. Maar zelfs als men maat houdt en men camoufleert de kampen dan nog met opgaand hout, zal dat toch een zekere inbreuk betekenen op de openheid van dit prachtige Hollandse polder- en waterlandschap. Hier zul len twee heel verschillende zaken op de minst pijnlijke wijze tot elkaar moeten komen; het economische voordeel èn het recreatieve aspekt van de streek. Om dat te bereiken zonder veel kleerscheuren zal behalve voortva rendheid ook wijsheid en voorzich- tichtigheic- nodig zijn. Wijsheid door eventuele inperking van verlangens en beperking in de voldoening dezer verlangens. NEDERLANDSE WERD „NAALDPRINSES VAN EUROPA" In de gisteren geëindigde Europese competitie van amateurmodeshows in Frankfort a/Main is aan de Neder landse mevr. A. Winkel uit Deven ter, een Thailandse van geboorte, voor haar zelf vervaardigde kleding de eerste prijs toegekend. Zij kreeg de titel „naaldprinses van Europa". Keukenhof sluit woensdagavond Het bestuur van de nationale bloe mententoonstelling „Keukenhof" heeft besloten de tentoonstelling woensdagavond 29 mei te sluiten. Men had gehoopt, dat het park tot en met de Pinksterdagen open zou kunnen blijven, maar de jongste re genval heeft de bloei van de laatste honderdduizenden bloemen zodanig bespoedigd dat na 29 mei enige ver flensing dreigt in te treden. Het hoort tot de gewoonten van Keukenhof de tento onstelling te sluiten voordat frisheid en schoonheid van het park zichtbaar door weersomstandigheden worden aangetast. Het ziet er naar uit, dat ondanks het geringe bezoek met de Paasdagen en het veelal ongunstige weer in de weken nadien, in dit seizoen nog 600.000 Nederlanders en buitenlan ders op de sluitingsdag de poorten van Keukenhof gepasseerd zullen zijn. Landbouwschap schrijft aan informateur Het Landbouwschap schrijft, dat de prijzen voor lamdbouwprodukten zodanig moeten worden verhoogd, öait: 1. de koststij gingen worden ver goed; 2. de achterstand im. de beloning van de landarbeid op korte termijn kan worden ingehaald; 3. de landbouw de normale be drijfsrisico's kan dragen; 4. de bedrijven de noodzakelijke investeringen kunnen doen. Dat verlanglijstje voor de toekom stig eregering heeft het schap ge stuurd aan de informateur prof. mr. C. P. M. Romme. Voor het lopende melkprijsjaar zal de richtprijs voor de melk alsnog moeten worden verhoogd tot 28 cent per kilo, vindit het Landbouwschap. De uitvoering van ruilverkavelingen zou moeten worden versneld tot zes tigduizend hectaren per jaar. Een van de fiscale wensen van het schap is afschaffing van de grondbe lasting. HULP AAN EIGEN MISSIONARISSEN KOMENDE WEEK van zondag 26 mei t.m. zaterdag 1 juni wórdt de Nederlandse missieweek gehouden, de jaarlijks terugkerende door onze Bisschoppen ingestelde week van ex tra gebed en offer voor onze eigen Nederlandse missionarissen. Een legioen van Nederlandse mis sionarissen, ruim 8800 priesters, broe ders, zusters en leken, werkt over de gehele wereld voor het zieleheil van vele volkeren en aan projecten in de ontwikkelingsgebieden, om voor de mensen daar betere levens- en be staansvoorwaarden te scheppen. DANK ZIJ DE VRIJGEVIGHEID van Katholiek Nederland gedurende zovele jaren zorgen zij daar voor een enorm aantal inrichtingen voor on derwijs op alle gebied, voor zieken verpleging, voor medische verzorging, voor jeugd- en bejaardenzorg, maar werken ook voor verbetering van landbouwgronden, voor berete wonin gen enz. Een missionaris moet van alle markten thuis zijn, van alles moet hij wat weten, want altijd moet hij zijn mensen met raad en daad ter zijde kunnen staan. MET RECHT kan katholiek Neder land trots zijn op het voor een klein De bisschop van Haarlem, migr. dr. J. A. E. v. Dodewaard, zal woens dag 29 mei geen audiëntie verlenen. De 50-jarige gehuwde tabak ver werker J. van den Broek uit Tilburg is gisteren met zijn bromfiets te Til burg in botsing gekomen met een hem tegemoet komende bromfietser De man kwam zo ongelukkig te val len, dat hij een schedelbasisfractuur opliep en enige uren later in het St. Elisabeth ziekenhuis overleed. land relatief zeer groot aantal wer kers (10% van het totaal) in de verre landen, landen die ons nu genoemd worden als ontwikkelingslanden: daar zijn de missionarissen met recht onze eigen vertegenwoordigers. Steunen wij hen dan in de komende week, zoals onze Bisschoppen dat vragen, meer dan anders met ons ge bed, H. Mis en H. Communie om Gods zegen te vragen over hun werk, dat dikwijls zo ontzettend moeilijk en zwaar is. Ons gebed moet als het ware ten hemel gericht zijn als een zender, waardoor de missionaris de boodschap van ons hartelijk meeleven en van onze steun kan opvangen. Onze eigen missionarissen rekenen op: de steun van ons gebed in de ko mende week, de steun van onze bij drage aan de collecte op Eerste Pink- Spoorbomen bleven open terwijl trein passeerde Op de drukke spoorbaan Den Haag- Rotterdam zijn gistermiddag de af sluitbomen van de overweg bij de Schoolstraat te Delft geopend op het moment, dat een trein in de richting van Den Haag was gepasseerd en een trein in de andere richting naderde. Een wegwerker kon het publiek, dat de rails overstak nog tijdig waar schuwen, zodat zich geen ongelukken hebben voorgedaan. Kort geleden zijn tweemaal achter een de bomen van deze overweg ge opend gebleven, terwijl een trein pas seerde en ook eerder is dat daar meer dan eens gebeurd. Het is de enige overweg te Delft, die niet op de automatische beveiliging is aan gesloten. De politie heeft de zaak in onder zoek. Legerplaats Budel zal enkele miljoenen gaan kosten Aan de legerplaats Budel zal nog voor enkele miljoenen guldens „ver timmerd" moeten worden, voordat ze voldoet aan de normen zoals die in de Nederlands-Duitse overeen komst zijn vastgelegd. In principe is het zo, dat wat de Nederlandse troe pen die naar Seedorf gaan daar aan outillage krijgen, in Budel ook voor de Duitse troepen ter beschikking moet komen. Kolonel W. F. K. Engelbrecht, hoofd van het eerste geniecommandement in Breda, die dit woensdag vertelde, zei verder dat men er naar streeft om het werk eind 1964 gereed te hebben. Het Duitse kwartiermakersdeta chement dat op het ogenblik al in Budel is, is druk doende om de komst van het Luftwaffe Ausbil- dungsregiment II uit Stade, voor te bereiden. Commandant van dit detachement is, zoals bekend, Hauptman Erich Pohl, in wiens gezelschap zich ook majoor H. Lübbert bevindt. Majoor Lübbert is pers-officier van HZT „Wehrbereichkommando II" in Han nover. Hij is optimistisch over de hou ding die de Nederlandse bevol king zal aannemen ten aanzien van het verblijf van Duitse troe pen in ons land. Hij verheelde overigens niet dat de komst van de Duitsers een probleem kan zijn. We verwachten niet en hebben ook niet verwacht, zo zei hij, dat de Hollanders bij onze komst „hoera" zullen roepen. Wat we ho pen is, dat geleidelijk aan - en dat zal tijd nodig hebben - Neder landers die in contact komen met onze militairen, tot de overtuiging zullen komen dat met het Duits land van vandaag een samen werking mogelijk is, omdat het niet meer het Duitsland van vroeger is. De 20 a 21-jarige Duitse dienstplich tigen die straks de legerplaats Budel bevolken, zullen daar opkomen als burgers. Pas in de legerplaats krij gen ze uniformen. Vier weken zullen ze in ieder geval „de poort niet uit mogen", maar de verwachting be staat dat ze daarna van hun comman danten de gelegenheid zullen krijgen om als ze verlof hebben, ons land beter te leren kennen. Aan het kader van het Duitse on derdeel - ook de rekruten zullen die krijgen - zijn Nederlandse leerboek jes uitgereikt, die de Duitser behulp zaam moeten zijn bij het leren spre ken van onze taal. Voor de 30ste maal zal op woens dag 29 mei a.s. door de LTB de z.g. voorjaarsbedevaart naar het heilig dom van O.L. Vrouw ter Nood te Heiloo worden ondernomen. Aan deze bedevaart zullen weer tal van leden en hun dames deelnemen, om God een goede oogst af te smeken. Ik houd het voortaan op Super Mix 50. Die Mix van 50super en 50% gewoon is precies wat mijn motor eist. Ik ga toch weer terug op Super Mix 75. Mijn motor is dèn pittiger en feller. Dat mag ik wel - met mijn manier van rijderu Geen twee auto's, hoe gelijk van merk, type en bouwjaar ook, worden onder dezelfde omstandig heden gereden. Geen twee automobilisten hebben dezelfde rijstijl. Gevolg: elke motor ontwikkelt zich anders. Ook de uwe. Daarom ook voor u: 'motorzuiver' tanken bij een BP-pomp. Vijf verschillende soorten benzine om uw motor de meest geschikte voeding te geven. Probeer het zelf. Na twee- of driemaal tanken bij een BP-pomp merkt u als tien- en tienduizenden andere automobilisten: Ja, nu presteert mijn motor precies wat ik wens. Dank zij de juiste 'individuele' voedingl Kies zelf uit: BP benzine - BP Super Mix 25 - BP Super Mix 50- BP Super Mix 75 - BP Super. P

Leidse Courant | 1963 | | pagina 7