HET RUMENDE PAARD 82 0 Mnmomm £iefde met een Maofd£ette% MAANDAG 20 MEI 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 8 De Sint-Jorismarsen te Oegstgeest ieder jaar drukker bezocht DE BEROEMDE RIDDER KWAM ZELF GOED EN ZONNIG SPOOR De traditionele Sint-Jorismarsen, georganiseerd door de plaatselijke commissies van de N.P.V. en het N. P.G. te Oegstgeest in samenwerking met de K.V., district Rijnland, beho ren ongetwijfeld tot de grootste eve nementen in de districlspadvinders- beweging. Aan de steeds toenemende belangstelling voor dit grote wandel festijn voor padvinders en padvind- sters schijnt geen eind te komen want •teeds is het aantal deelnemers (sters) ook van ver buiten de districtsgrens groter dan ooit te voren. Zaterdagmiddag waren rondom kasteel Oud-Poelgeest de nieuwe startplaats van de marsen niet min der dan ruim 5200 padvinders (sters) verdeeld over bijna 100 groepen sa mengestroomd om over de afstanden van 7'/» k m.(voor de kabouters en welpen), 15 km of 20 km (voor alle overigen) hun traditionele en spor tieve wandeling te maken. Met deze massale deelname werd dus wederom •en nieuw record (v.j. ruim 4700) ge vestigd en kwamen de organisatoren wat de vrije ruimte betreft menig maal voor hete vuren te staan. De drukte werd ook nu weer aan zienlijk vergroot door de vele hon derden toeschouwers, die mede profi teerden van het fraaie weer en onder wie zich eveneens burgemeester H. L. du Boeuff en enige raadsleden van Oegstgeest. alsmede een aantal lei ders en leidsters van de N.P.V., de V.K.J.B., de N.G.B., het O.P.V. en het N.P.G. bevonden. De algemeen marsleider de heer L. Seriier, had met zijn assistent, de heer B. G. van Ingen Schenau, en zijn staf van ruim 70 administrateurs (tri ce») en route-commissarissen de niet- •envoudige taak de bijna 100 groepen op tijd te laten starten teneinde stag naties in het tijdschema te voorko men- Dat ook nu alles weer een zeer vlot verloop had rechtvaardigt een bijzonder ere-saluut aan al deze func tionarissen. Alvorens de voorz. van de plaatse lijke NPV-commissie, de heer G. Lig- nak, via de geluidsinstallatie een kort hartelijk welkomstwoord tot de deel nemers (sters) richtte, kwam onver wacht tot ieders verrassing en onder grote bijval St. Joris in vol ornaat en hoog te paard achter de Goudse Padvindersband het startterrein op rijden teneinde aan dit zeventiende naar hem genoemde wandelfestijn extra luister bij te zetten. Begroeting door burgemeester. Nadat het generale saluut aan de vlag was gebracht en allen het „Hoort zegt 't voort" hadden gezongen, sprak burgemeester Du Boeuff namens het gemeentebestuur nog een kort be groetingswoord. Hij herdacht met enige gevoelvolle woorden het over lijden van oud-districtscommissaris A. Beekes, die vorig jaar nog zij het voor de laatste maal als D.C. dit gro te wandelfestijn opende en er tevens de dominerende figuur bij was. Na dit door allen op hoge prijs ge stelde „in memoriam" overhandigde een welp en een kabouter samen bur gemeester Du Boeuff 'n fraaie Sint- Jorisasbak, welk herinneringsge schenk door deze gaarne en in dank werd aanvaard. Verschillende tochten. Het starten van de deelnemende groepen aan de 15 en 20 km. afstan den weldra gevolgd door de groepen jeugdige deelnemers (sters) voor de afstand van VU verliep als vanouds weer bijzonder vlot, zodat reeds bin nen het uur de laatste groep de laan van Oud-Poelgeest had verlaten. Een drietal meisjes - en een vijftal jon gens-drumbands hadden het weer bij - zonder druk. Zij toch hadden weer tot taak de groepen enkele kilometers „op-weg" te helpen en terug te keren om enige tijd later de eerste groepen weer te gaan ophalen. Van deze niet gemakkelijke taak hebben de 8 bands zich weer voortreffelijk gekweten. Terwijl de route van 7'/» km. groten deels binnen de gemeentegrens bleef, konden de deelnemers (sters) op de 15 en 20 km. afstanden volop genie ten van het prachtige parcours dat hen via Rijnsburg naar Voorhout langs een andere route weer naar Oegstgeest terug leidde. Een woord van hulde aan de rijkspolitie-mannen die zowel bij de start als bij de vele kruispunten weer voor een voortref felijke verkeersregeling zorg droegen. Hetzelfde geldt voor de leden van de Kon. Ned. Ver. E.H.B.O., afd. Oegst geest en het Rode Kruis, afd. Rijn land, die onder algehele leiding van de heer A. Dirksen met als medisch adviseur dokter H. A. Reterink, zowel aan de startplaats als langs de par- coursen de nodige EHBO-assistentie hebben verleend bij enkele gelukkig slechts lichte verwondingen. Een twintigtal juryleden heeft op tal van plaatsen langs de routes de groepen (in het geheim) met een kritisch oog bekeken en wel met de niet eenvou dige opdracht de vele bekers, vaant jes e.d. toe te kennen. Ook dit jaar bleek een radio ver bindingsdienst weer onmisbaar. Daar om verzorgden voor de vierde maal in successie de voortrekkers van de Van der Werffstam (onderdeel van de Ewout Joppenszgroep) o.Lv. hun oubaas weer voor deze niet alleen attractieve maar ook nuiige verbin ding tussen de centraalpost op het kasteelterrein en de verschillende controleposten langs de routes. Ook een „bezemwagen" van hei Rode Jongen kreeg vuurpijl in oog De twaalfjarige C. van Rich ter en uit Amsterdam is zaterdag ernstig gewond geraakt, toen hij een soort vuurpijl ontstak, die in zijn rechter oog kwam. De jongen is in het Wil- helminagasthuis opgenomen. Zaterdag had hij met twee vrien den im een reddingboot van de Duit se kustvaarder „Partner" gemeerd in de oude houthaven, gespeeld. De jon gens hebben toen enkele van de zgn. valechermnood^jignalen meegenomen, waarvan er een het ongeluk veroor zaakte in de Nova Zemblastraal. De jomgene beweren maar twee vuur pijlen te hebben meegenomen. De kapitein van het schip mist echter nog drie noodsignalen. De rijkspoli tie te water vreest, dat nog drie van deze gevaarlijke apparaten bij de jeugd in omloop zijn. Kruis was ditmaal van een mobilo foon voorzien, waardoor zo nodig snel kon worden opgetreden. Als bijzonderheid kan nog worden vermeld, dat ondanks de ziekte van de D.C. oubaas J. J. van Kooperen, deze toch „aanwezig" kon zijn bij de openingsceremonie teneinde de deel nemers (ster6) „een goed pad en een zonnig spoor" toe te wensen. De Van der Werffstam had namelijk van deze heilwens een geluidsbandje gemaakt, dat bij de opening via de geluids installatie werd afgedraaid. Op dezelfde wijze heeft men tater de zieke D.C. thuis kunnen laten ge nieten van de openings- en sluitings- pleohti'gheden en van de prijsuitrei king d'oor de PC-voorziter Lignak. Alleen voor deze extra-stunt" ver dient de V«i dor Werffstam reeds alle hulde. In het tot een zeer gezellig oafé- raetaunamt ingericht koe»t*hui« werd de bediening verzorgd door een ze vental dames in 17-de eeuwse klee- dierdracht, een attractie die uiteraard oo<k bij de niet-dlorstigen veel be langstelling trok. Voorts hebben de organisatoren dit jaar voor het eerst een fotowed strijd (voor de ouderen) en een te ken-, knip- en plakwedstrijd (voor welpen en kabouters) met de ,,St. Jorismarsen" tot onderwerp aan dit grootse wamdelfestijn verbonden met als inzet enkele, door twee jury's toe te kannen, zeer waardevolle prijzen. De uitslagen VU km-afatamd: wisselbeker en 1ste prijs (St.-Jorisschild): Pr. Juliaoe- groep, Den Haag; 2e prijs (beker): Tjarda-horde, Hoofddorp; 3e pr. (be ker); „De Zonnige Kabouters", Heem stede; 4e pr. (beker): Besteva erg roep Katwijk; extra-prijs (vaantje P.C.): St. Tarcisiuahorde, Warmond; 15 en 20 km (gecombineerd): wisselbeker en le pr. (St.-Jorissdhjfld); „De Dauw- brappersgroep, Leiden; 2e pr. (beker De Leidse Courant): Marathon vendel, Haarlem; 3e pr, (beker): Spaarne- geuzengroep, Haarlem-Heemstede; 4e pr. (beker Oegstgeester Courant): ,,De Cameronsgroep", Heemstede; ex tra-prijs (vaantje P.C.): Ravensber- gengroep. Katwijk; idem: „De IJ- mondttrekkers". Haarlem; extra-pr. 20 km-afstand (vaantje P.C.): „De Camerons", Heemstede; beste algeme ne indruk: le pr. (beker): „De Dauw trappers", Leiden; 2e pr. (P.C.-be ker): ..De Spaarnegeuzen", Haarlem; 3e prijs (medaille Leids Dagblad): „Bestevoerhorde", Katwijk; extra-pr. (P.C.-vaamtje)„De Eikeldopjes". Heemstede; Drumbands: wisselbeker en le pr. (beker) „St.-Jorisband", Boskoop; 2e pr. (beker) „Goudse Padvindersband", Gouda; 3e pr. (be ker Nieuwe Leidse Courant): Dis- triotsband NPV-Haarlem; extra-prijs (P.C.-vaantje): Districtsband NPV- Den Haag. Examen doen Bent U enige dagen voor die tijd re«ds onrustig, neem don Mijn- hardt't Zenuwtobletten, dan on dervindt U reeds van te voren hoe rustig, beheerst en heider- denkend U er door wordt en blijft. (Advertentie). WASSENAAR Dronkeman reed wagen tegen boom: een dode Op de Rijksstraatweg te Wassenaar is zondagmorgen omstreeks half vier de 24-jarige loodgieter K. B. uit Den Haag onder invloed van sterke drank met zijn auto bij de van Bommellaan met volle snelheid tegen een boom gereden. Het gevolg was dat van de drie passagiers de 21-jarige vrouw A. de J. uit Den Haag op slag gedood werd, terwijl de twee anderen ver wondingen opliepen. De bestuurder van de auto, die zelf geen letsel op liep, is door de politie gearresteerd. Hij bleek niet in het bezit van een rijbewijs, omdat hem dit bij rechter lijk vonnis was ontzegd. HAZERSWOUDE TWEE BROERTJES ONDER DE TREIN BEIDEN VRIJ ERNSTIG GEWOND Zondagmiddag, om tien minuten over vUf, geraakte achter Groenestein een tractor, waarop zich de twee broertjes Nico (II) en 6jaak (7) Vriesekoop, de twee enige zoons van het gezin van de boerderij Dank en Hoop bevonden, on der de trein die om 17.05 het station Alphen verliet in de richting Lfiden. Wonder boven wonder kwamen de jon gens er levend van af: de elfjarige Nico liep een hersenschudding en enkele ver wondingen op; z\jn Jongere broertje brak een been. De jongens kwamen met een tractor uit het land, dat zich bevindt aan de zuidzijde van de Spoorlijn Alphen-Lei den. Op een gegeven moment bevond de tractor zich midden op de spoorlijn, toen de trein uit Alphen naderde. De oudste van de jongens, die het stuur van de tractor bediende, was niet meer in staat het voertuig van de spoorlijn te manoeu vreren, hetgeen tot gevolg had, dat de signalen gevende trein de tractor ramei- de. De jongens werden ervan af geslin gerd; de een geraakte in de spoorsloot benoorden, en de ander in een sloot be zuiden de spoorlijn. Een vriendje, dat de tractor verlaten had om een hek te openen, kwam met de schrik vrij. De heer Th. Heijmans die in de onmid. delijke nabijheid van het ongeval was, haalde beide jongens op het droge. Spoe. dig hierop waren eerste hulp, politie en dokter Henning uit Leiderdorp aanwe zig. Pater Eligius Willems diende uit voorzorg de oudste jongen het Sacra ment der zieken toe. Zoals bij het onder, zoek in het Leidse Academisch zieken huis bleek viel de toestand van de jon gens, de omstandigheden in aanmerking genomen, gisteravond alleszins mee. De tractor werd totaal versplinterd en de stukken ervan lagen her en der over de spoorlijn verspreid. De trein, die bijna een uur vertraging ondervond, kreeg vrij aanzienlijke schade aan de bumper. De politie stelde onder leiding van de adudant Tigchelaar een onder zoek in. Zaterdag heeft de Wassenaarse brandweer voor b. en w., leden van de gemeenteraad en een aarvtal ge nodigden, ondier wie de hoofdinspec teur van het Brandweerwezen en vele brandweercommandanten uit de omgeving, het nieuwe materiaal ge demonstreerd, dat de laatste maan den werd aangeschaft: twee motor- spuiten ten behoeve van de wijkpioe- gen van de B.B., een Landrover- autospuit, bijzonder geschikt voor 't opereren op moeilijk toegankelijk terrein en de trots van het brand weerkorps: de volautomatische Ma- giiris-lad derwagen, met een ladder van 32 meter hoogte. Onder leiding van adjunct-hoofd brandmeester A. Bloem werd 't ma teriaal, dat op de binnenplaats stemd opgesteld, bezichtigd. De oude auto spuit uit 1939 zal vermoedelijk dit jaar worden vervangen voor een nieuwe, zodat Wassenaar dan drie grote autospuiten bezit, inclusief de beide hoge druk-mistspuiten Vooral de prachtige ladderwagen trok veel belangstelling. Volkomen automatisch, en ook volkomen be veiligd tegen omslaan, kan de lad der naar elke gewenste hoogte (tot 32 meter) en in elke gewenste rich ting worden gedraaid. Een vaste straalpijp im de top van de ladder maakt het mogelijk deze nieuwe aan winst als „waterkanon" te gebrui ken. Brandweermannen demonstreer den hun bedrevenheid in de bedie ning van de ladder. Gedemonstreerd werd ook de nieu we Landrover, die drie stralen kan voeden en de nieuwe wijkspuiten voor de brandweer, die 6 stralen van water kunnen voorzien. En daarna werd de volkomen gerestaureerde brandweerafdefl'ing boven de garage bezichtigd. mvmmen m/i meium Sm-tlRnm en mmoemne virvmmmm- eem3mm ^'ntc SCHEEPSBERICHTEN Acmea (t.) 20 v. Pointe Nojre n. Port Harcourt; Aoteon (t.) 18 ven Thameshaiven n. KillinghoJime; Aegis 18 v. Puerto Limon n. Kingston; AJ- ohiba 18 v. New York n. Beyrouth; Algenito 18 te Hamburg; Alphard 18 v. Antwerp enrn. Bremen; Ameland 20 te Puerto Miranda verw.; Batu 18 v. Basrah n. Bombay Caliiex Gorwv- ohem (t.) 20 te Kiel; Galtex Naples p. 20 Suez m. Bahrein; Charis 18 v. Willemstad n. Port au Prince; Hout man 18 v. Singapore n. Sanda'kan; Ittersum ,19 v. Hamburg n. Antwer pen; Jagersfontein 18 v. East London n. Durban; Kasimbar 16 te Singa pore. Aetherklanken DINSDAG 21 MEI 1963 HILVERSUM I 402 m. 7.00—24.00 KRO 7.00 Nieuws, 7.10 Morgengebed, 7.15 Lichte grammofoonmuziek en strip voor de jeugd, 7.55 Overweging; 8.0C Nieuws, 8.15 Lichte grammofoonmu ziek, 8.50 Voor de huisvrouw, 9.35 Waterstanden, 9.40 Schoolradio, 10.00 Voor de kleuters, 10.15 Moderne grammofoonmuziek, 10.45 Klassieke grammofoonmuziek, 11.00 Voor de vrouw, 11.30 Lichte grammofoonmu ziek; 11.50 Volaanvooruit, le zing, 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Lichte grammofoonmuziek, 12.30 Mededelingen tb.v. land- en tuin bouw, 12.33 Lichte grammofoonmu ziek, 12.50 Actualiteiten en katholiek nieuws, 13.00 Nieuws, 13.15 Platen- nieuws, 13.30 Metropole orkest en zangsolisten en klein koor, 14.10 Operettemuziek (gr.), 14.35 Voor de plattelandsvrouwen, 14.45 Tierelantij nen, gevarieerd programma (Herha ling van zaterdag j.l,), 15.45 Lichte grammofoonmuziek, 16.00 Voor de zieken, 16.30 Ziekenlof, 17.00 Voor de jeugd, 17.45 Beursberichten, 17.50 Re geringsuitzending: De Nederlandse Antillen in de historie, door W. Mey er, 18.00 Licht instrumentaal kwartet met zangsolisten, 18.20 Kaarten op tafel, gesprek over actuele proble men, 18,30 Radio Volksuniversiteit: Van sluier tot stimulans, De positie van de vrouw in de Mohammedaanse wereld, door Cor Huisman, 19.00 Nieuws, 19.10 Actualiteiten, 19.25 Lichte grammofoonmuziek, 20.00 Cantemus Domino; een beschouwing over Gregoriaanse gezangen, 20.20 Bos en orgel: Geestelijke liederen, 20.50 Klein taaigeding, 21.05 Kamer orkest en pianosolist: klassieke, 22.15 22.25 Boekbespreking, 22.30 Nieuws, 22.40 Vioolrecital: klassieke muziek, 23.10 Lichte grammofoonmu ziek, 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m. 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws, 7.10 Ochtendgymnas tiek, 7-2 Lichte grammofoonmuziek, 7.50 Dagopening, 8.00 Nieuws, 8.15 Lichte grammofoonmuziek, 9.00 De Groenteman, 9.05 Klassieke grammo foonmuziek, 9.40 Morgenwijding, 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.), 10.50 Voor de kleuters, 11.00 Radio-Volks- Universiteit: Grote kleine - en kleine grote films van Nederlandse cineas ten, door H. Wielek, 11.30 Voor de zieken, 12.00 Licht ensemble en zang solist, 12.20 Regeringsuitzending: Voor de landbouw, 12.30 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw, 12.33 Lichte orkestmuziek (gr.), 13.00 Nieuws, 13.15 Mededelingen, eventu eel actueel of grammofoonmuziek, 13.25 Beursberichten, 13.30 Licht en semble en zangsolist, 14.00 Moderne kamermuziek, 14.40 Schoolradio, 15.00 Met naald en schaar, 15.30 Zangreci tal: klassieke liederen, 16.00 Amuse mentsmuziek (gr.), 16.30 Voor de jeugd, 17.25 New York calling, 17.30 Grammofoonmuziek voor de jeugd, 18.00 Nieuws, 18.15 Eventueel actu eel, 18.20 Gevarieerd muziek voor d emilitairenx, 19.00 Paris vous par- le, 19.05 In het vooruitzicht: oZek- licht op AVRO 40 - juni 1962. 19.45 Lichte muziek, 20.00 Nieuws, 20.05 Operafragmenten (gr.), 21.00 Geva rieerde grammofoonmuziek, 21.40 Met het oog op het heelal, lezing over ac tuele problemen in de astronomie (1), 22.00 Pianospel a quatre mains: klassieke en moderne muziek, 22.30 Nieuws, 22.40 Actualiteiten, 23.00 Moderne grammofoonmuziek, 23.55 24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S AVRO: 19.30 De Langstraat laat u lopen, documentaire film; NTS: 20.00 Journaal; AVRO: 20.20 Televizier; 20.30 Muziek Mozaiek, 21.15 Julie en Carole in Carnegie Hall, show; AVRO 22.05 Hou je aan je woord, een lite rair spel. met woorden; NTS: 22.35 22.40 Journaal. 45) Na een korte begroeting begaf Meg zich naar de hall, terwijl dr. Morwen de kapitein beg:on te onder zoeken. Guy kwam achter haar aan en ging naar de voordeur, waar hij met zijn handen in zijn zakken naar buiten bleef staren. Hij sprak geen woord. Meg kwam achter hem staan. Zij werd opnieuw getroffen door het buitengewone feit, dat Guy eigenaar was van Fernacre. Zij bestudeerde zijn donkere hoofd en het ernstige, bruine profiel en moest onwillekeu rig denken aan die verre voorva der van hem, de Spanjaard Herlan- dez. Langzaam zei ze: Waarom heb je mij nooit gezegd niemand van ons, dat Fernacrae van jou was? Hij draaide zich om en haalde zijn brede schouders op. Ik weet het waarlijk niet. Hij keek fronsend voor zich uit. Toen ik het achttien maanden geleden erf de, verkeerde ik in een vreemde ge- I Vertaling: J. A. W. VAN HACHT moedsstemming. Het was kort na het ongeval met mijn hand. Mijn loop baan scheen ten einde. Iris en ik waren uit elkaar gegaan. Ik had een huis geërfd, dat ik mü niet kon veroorloven te bewonen, en dat was dat. Ik droeg mijn advocaat op het gemeubileerd te verhuren en ver zocht hem zo min mogelijk rucht baarheid te geven aan de naam van de eigenaar. Hij ontmoette Megs ver baasde blik. Je moet weten, dat Polrenmick een klein gat is. Ik wilde niet, dat Jam, Piet en Klaas hier me delijden zou voelen met de arme eigenaar, die er zo moeilijk voorzat, dat hij in een viseers-hut moest wo nen. Hij glimlachte vaag. Ik had genoeg medelijden met mezelf, maar ik verlangde niet naar dat van ande ren. En daar ik jaren lang niet op Fernacre was niet meer sinds het eind van de oorlog rekende ik er op, dat de meeste mensen mij vergeten zouden zijn. Juist, zei Meg. Je hebt dus nooit hier gewoond? Guy schudde het hoofd. Niet als eigenaar. Maai- als jon gen logeerde ik hier vaak en ik heb altijd van het huis gehouden. Hij zuchtte. De gelukkigste momen ten, die ik gekend heb, heb ik hier beleefd. Mijn vader en moeder heb ben jaren lang in India gewoond. Mijn vader was daar in de Bestuurs Dienst. Fernacre was van mijn oom, de oudste vroer van mijn vader, zo dat de meeste van mijn schoolvakan ties hier werden doorgebracht, met hem en mijn tante. Ik verloor mijn moeder tijdens de oorlog, en kort daarna ook mijn vader, zodat het huis, toen mijn oom achttien maan den geleden stierf, aan mij kwam maar het meeste geld, dat hij na liet, kwam aan mijn tante, die nu in Torqua woont. Fernacre is onver vreemdbaar erfgoed en kan niet ver kocht worden. Niet, dat ik er ooit aan zou denken dat te doen. Misschien zul je vandaag of morgen in staat zijn hier te wonen, zei Meg zachtjes. Wie weet. Ik heb de hoop nooit opgegeven. Hij keek Meg peinzend aan. Er was een tijd, dat half Polrennick aan de Harlyns behoor de. Ze waren een rijke familie met grote belangen in tinmij nen. Maar naar mate de tin-indusfcroe verliep ik geloof, dat er in heel Cornwall!» nog maar één mijn werkt kromp hun vermogen in totdat alleen Fern acre overbleef. Het huis, door de Spanjaarden gebouwd, zei Meg zachtjes. Guy's gelaat verzachtte. Ja. Zijn naam was Manuel Her- lamdez. Ik weet niet, hoe hij er uit zag, maar er hangt hier een schil derij van zijn kleinzoon. Zij opende de deur van de studeerkamer en wees op een klein olieverf-schilderij boven het bureau. Meg kwam vrijwel nooit in de klei ne kamer, welke professor Griffel in gebruik had. Hij bracht er zoveel uren van de dag door en liet altijd zoveel papieren en documenten rond slingeren, dat het min of meer ver boden terrein was voor de rest van het gezin. Daarom bekeek zij nu voor het eerst het geschilderde portret wat nauwkeuriger. Vanuit een donkere achtergrond staarde een sterk gelaat met scher pe trekken haar aan: lange, rechte neus, diep ingesneden, trotse mond, lange zwarte krullen van een cava lier, afhangend tot op een fijnbe- werkte kanten kraag. Meg staarde naar het portret dan naar Guy. Ze zei: Maar maar hy lijkt sprekend op jou. Guy glimlachte. (Wordt vervolgd) Nog met de beste herinnering aan het toneelspel van donderdag, waarin de jeugdige Ida Bons met ontroering een travestierol vervulde, hebben we zon dag avond de gebruikelijke Vara-thriller ondergaan. Terwijl welhaast iedereen met spanning het wereldtoneel van de donderdagen op. het beeldscherm ziet verschijnen, zijn lang niet allen geluk kig met een detectieve op de zondagen. Deze keer werd de kijker ondergedom peld in „De zaak Kovacs", door regisseur Emert Kuidhof geput uit de beschikbare voorraden van de BBC. Britse schrij vers weten wat thrillers zijn en waar hun beperkingen liggen. Het spel van gisteren nam ruim een uur zendtijd in beslag en het ging om enkele slechte mannen en een paar goede die bedenke lijke praktijken aan de kaak stelden. Eric van Ingen, de detectieve Don Car ter, hebben we de laatste tijd nog al eens voor de t.v. gezien, dikwijls nog al stoer en ook nu de man niet die zich bij de neus liet nemen, toen hij bepaalde onregelmatigheden betrokken was. Jan Teulings verbeeldde suggestief Tibor Kovacs, de man die in verband stond met een tankervloot. We noteren verder: Louis Borel de lepe jurist, Sonja Brill de elastische receptioniste, Onno Molen kamp de mysterieuze dr. Wiliamson en eigenlijk ook de anderen. Vooraf was er veel bergsport en ook K.wartaal, van de pas getrouwde Rinus Ferdinandusse, deze keer speciaal afgestemd op de Kamerverkiezingen. Sommigen kregen nog al eens 'n sneer te incasseren. Over dag kon men kijken naar gevaarlijke bergsport en naar sierlijk zwemmen in Utrecht, waarbij een onderwater-camera werd gebruikt. „Festival in Cannes". Het jaarlijkse filmfestival in Cannes aan de Franse Riviera is besloten met een gala-variëté, dat de NTS zaterdag in eurovisleverband overbracht. De fans van Catharina Valente moesten worden teleurgesteld, want deze chansonnière wilde niet optreden zo vlak voor haar verschijnen op het Avro-jubileum in Hilversum. Maar gelukkig waren er an dere sterren, die het best deden; jammer alleen was de beeldkwaliteit verre van best. Vanuit Bussum heeft Dick v. Bom mel bescheiden commentaar en toelich ting gegeven.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2