Verkoudheid blijfjong...&€) blijf fiets! Advocaat deed felle aanval op schietende agenten HET RIJMENDE PAARD fao T £iefde met een Maafd£eUe% 43 VRIJDAG 17 MEI 1903 DE LEIPSCHE COURANT PAGINA 2 Kwestie van gezond verstand „Het publiek mag eisen, dat re volvers bij de politie in handen wor den gesteld van scherpschutters en niet van agenten, die op luttele pas- sen afstand op de benen van een or de /erstoorder richten en de dar men in de buik aan flarden schie ten." Deze felle aanval op hot „licht vaardig en gevaarlijk schieten door de politie" deed de Haagse advocaat mr. M. H. Huygens gistermiddag voor de Amsterdamse rechtbank, waar hij de van bedreiging met doodslag en poging tot zware mishandeling van twee Amsterdamse agenten beschul digde Frits J. S. verdedigde. Op 7 september j.l. bedreigde de jonge man, die epilepticus is en naar zijn zeggen voor de rel met de politie twintig biertjes had gedronken, met een broodmes twee surveillerende agenten die de opdracht hadden een straatruzie in de buurt van de Nieuw- markt te beëindigen. De voor deze feiten ten minste verminderd toerekenbaar verklaarde verdachte (in de rapporten werd hij ook kinderlijk, wat verwend en een in de rosse buurt gunstig bekend •taande jongen genoemd) vertelde 32 dagen na het gebeurde de politie een aannemelijk verhaal, doch voor de rechtbank kwam hij daarop terug. „Ik wist dat uit de kranten, maar ik kan verder geen onderscheid meer maken tussen herinnering en wat anderen verteld hebben," zei de jon geman nu. 17 dagen lag hij in het ziekenhuis en 15 dagen thuis om een vrije ern stige schotwond in de buik te kunnen laten genezen. Dit fatale schot loste een van de zich bedreigd voelende agenten nadat drie waarschuwings schoten waren gelost. „Laat dat mes vallen", had een van de agenten ge roepen toen hij zich door een menigte van nieuwsgierige mensen had ge drongen om de met het mes zwaaien de knaap te overmeesteren. „Ik steek het nog net zo lief in Je d zou de jongen volgens de beide agenten hebben geantwoord, maar vier ge tuigen k decharge verklaarden daar van niets te hebben gehoord. „Je schiet toch graag, nou schiet dan maar," zou S„ die, door het dolle heen was slechts hebben geantwoord. Het bleek voorts dat S. het mes thuis had gehaald om wraak te kunnen ne men op een man die zijn vriend zou hebben mishandeld. De officier van justitie, die een gevangenisstraf van twaalf maanden met aftrek eiste, baseerde zijn eis op de aanvankelijke verklaringen bij de politie van de verdachte en van de twee agenten. Mr. Huygens noem de wapenfeiten van de politie als deze zeer treurige gebeurtenissen. „Symptomen als deze schietpartij en de sabelprik in Den Haag duiden er op dat ons leven als burger door een subtiel argument wel eens in de waagschaal wordt gesteld", aldus mr. Huygens, die geloofde dat de politie alleen in uiterste noodzaak van haar vuurwapen gebruik mag maken. In dit geval was schieten z.i. beslist niet nodig geweest, want het .slappe broodmes (een kopie ervan brak in drie stukken toen mr. Huygens er tijdens zijn pleidooi een buigende be weging mee maakte) is niet in staat het politieuniform te perforeren. Het zwaartepunt mag volgens de raadsman trouwens niet bij dit mes worden gelegd, maar veeleer bij de politiepet die de verdachte (mr. Huy gens noemde hem deplorabele gees teszieke) kort tevoren van een van de agenten had afgepakt. „Een verbali sant moet waardig zijn, maar deze werd woedend omd hij achter zijn pet moest aanjagen. Die agent was zijn pet kwijt en daardoor zijn kop," zo zei mr. Huygens die meende dat het fatale schot („mijn cliënt leefde een tijdje op het randje van de dood") beter kan worden verklaard tegen deze achtergrond. De rechtbank doet op 30 mei uit spraak. voeren voor de bouw van studenten flats te Leiden. De bestuurder van de dragline, een 21-jarige aannemers- zoon uit Rijpwetering, zou hierbij te diep hebben gegraven, als gevolg waarvan een telefoonkabel werd ver nield. Nadat een monteur was gekomen en de nodige aanwijzingen gegeven, had werd 't werk voortgezet doch voor de tweede maal werd te diep gegra ven en een kabel vernield. In ver band hiermee had de jongeman zich voor de Haagse Politierechter te ver antwoorden. Hij zette uiteen dat op de tekening van de tuin waarin hij het graafwerk verrichtte, de kabel niet was aangegeven. Deze behoort op minstens 70 cm. diepte te liggen. Nadat het werk was voortgezet en voor de tweede maal een kabel ge raakt, zou volgens verdachte die ka- Britse juwelen fonkelden in „Hilton" Een kleine collectie Britse juwe len, met een totale waarde van ruim 800.000 gulden, was gisteren voor Nederlandse handelaren te bezichti gen in een der zalen van het Am sterdamse Hilton-hotel. De „British Jewellers Association" had deze ten toonstelling georganiseerd ter gele genheid van het feit dat zij haar jaairvergaderinig vandaag in Amster dam houdt. De meeste inzendingen komen uit Londen en Birmingham, behalve de grootste verzameling van Samuel Harding uit Leicester, die voor 300 duizend gulden aan juwelen expo seerde. De tentoonstelling werd ge opend door de Britse ambassadeur in ons land sir Andrew Noble en trok al onmdidellijk daarna veel be langstelling van de Nederlandse han delaren. Een gorde fiets koopt u alleen bij de vakman! Dat spreekt vanzelf! Vin 30 miart tet en met t juni; Elke dag een flets voor nietsl Hoe? Vraag h*t uw fietsenhandelaar (Advertentie) bel hoger dan 70 cm. hebben gelegen. Dit werd evenwel bestreden door getuigen, o.m. de chef van de tech nische dienst, C. G. Spierenburg, die verdachte had gewaarschuwd. Volgens getuige zou toen dieper dan 70 cm. zyn gegraven en de kabel werd beschadigd. De Officier van Justitie wees erop, dat dergelijk soort zaken zich va ker voordoen en aannemers niet al tijd even zorgvuldig zijn. Men be hoort zich tevoren ervan te verge wissen bij graafwerk waar kabels en leidingen liggen. De eis luidde 75. boete. De politierechter veroordeelde tot ƒ60.boete. Rillerig? Onprettig? Vlug: (Advertentie Haagse politierechter TEELTRECHTKWESTIE. (Advertentie) Haags gerechtshof Voor het Haagse Gerechtshof heeft in hoger beroep terecht gestaan een koopman uit Hazerswoude, die te Leiden met de door hem bestuurde auto woest zou hebben gereden, waarbij de dramk ook een rol zou hebben gespeeld. De gevolgen Wa ren ernstig, want op de Hoge Rijn dijk verloor de man de macht Over het stuur waardoor enkele personen werden aangereden. Hierbij werd een persoon gedood en twee andere zwaar gewond. De rechtbank veroordeelde ver dachte tot 250.boete, een maand gevangenisstraf voorwaardelijk en ontzeggen der rijbevoegdheid gedu rende een jaar. In hoger beroep vorderde de adv.- generaal vier maanden gevangenis- Straf en intrekken van het rijbewijs gedurende twee jaar. Het Hof heeft arrest gewezen en Verdachte veroordeeld tot een maand gevangenisstraf en intrekken van het rijbewijs gedurende een jaar met aftrek van de tijd waarin het feeds is ingetrokken. „Het kan best zijn, dat op den duur het teeltrecht vry komt, maar dan wil ik alvast mededelen, dat ik tot de laatate dag waarop de bestaande regeling geldt, straffen voor overtre dingen zal eisen", zo deelde de Of ficier van justitie bij de Haagse Po litierechter mede. Een kweker uit Ter Aar beriep er zich min of meer op, dat de kans be staat dat het teeltrecht zal worden opgeheven. Hij had zich nu aan een overtreding der verordening schul dig gemaalct met 500 m2 koude kas, waarvoor hy geen vergunning bezat. De Officier berekende, dat voor de anjers op die manier onrechtmatig 2200 bruto winst was gemaakt en op grond hiervan, werd nue en boete van 500 geëi9t, dat de zuivere winst zou zijn. „Was dat maar waar", opperde verdachte. De rechter vond ook, dat de rege ling gehandhaafd behoort te worden. „Anderen doen het ook en die zouden door deze overtreders gedupeerd worden", constateerde de rechter die verdachte conform de els van de Of ficier veroordeelde. DIEFSTAL VAN BUTA-PLATEN. Een 33'jarige monteur uit Alphen aan den Rijn, had Buta-platen gesto len en zijn werkgever ook van ander materiaal beroofd. De Officier vond het een lelijke streek van verdachte en eiste 76.— boete benevens twee weken gevange nisstraf voorwaardelijk met proef tijd van 3 jaar. Dat vond verdachte nogal stevig aangepakt. De rechter veroordeelde tot 2 we ken gevangenisstraf voorwaardelijk en een gelabeie van 00.-—. TELEFFOONKABEL VERNIELD. Op 6 september was een onder aannemer bezig grondwerken uit te KRO: TONEEL EN OPERETTE Slechts onderbroken door de span nende verkiezingsavond heeft de KRO twee amusementsprogramma's achtereen op het scherm gébracht. Donderdag was het eert vrij onbe kend dramatisch spel van Herman Heyermans „Uitkomst" met Frits Butzelaar (uit De Fuik) als straf re gisseur. Deze boeiende uitzending was tot stand gekomen in samenwer king met het Nieuw Rotterdams to neel. De kijker heeft vertoefd in zo'n Amsterdamse kelderwoning uit het begin van deze eeuw waar het gezin van Thijs Banes (boeiend vertolkt door Richard Flink) woonde en zorgde, passend in het zuivere decor van Nic. van Baarle. „Uitkomst", of schoon weinig opgevoerd, is toch een typisch stuk van Heyermans, vol so ciale bewogenheid en in deze verto ning bedoeld als inleiding op het eeuwfeest van de bij zonderen beken de toneelschrijver. Vóór de verkie- gingsavond zond de KRO de populair - re Duits-Oostenrykse operette „Het meisje uit het Zwarte woud" uit, in een grote voorstelling en een rijke montering. Ook nu werd niet steeds door dezelfde spelende ook gezon gen, maar dat was veelal niet merk baar. Spel en zang vielen te prijzen; alleen was de Nederlandse ondertite ling nu en dan wat schaars. VERKIEZINGSUITSLAG Met ons zal ook de kijker zich al lerminst hebben verveeld, toen op het tv-scherm de complete verkie zingsuitslag werd voorgehouden. Mis schien was het begin wat traag, doch naarmate de vaak spannende uitsla gen binnenkwamen, won het journa listiek commentaar van Philippe la Chapelle jr. aan betekenis. Eerst compleet was het genoegen, toen ook politieke prominenten verschenen om hun eigen visie op het verrassende resultaat van de verkiezingen te ge ven. Het werd wel laat, maar tegen half een had men prompt de zetel verdeling in huis. Even tevoren kwam via Telstar II een rechtstreekse, maar duistere reportage door uit Amerika over de eerder aangekondigde lan cering van majoor Cooper. In elk ge val was het knap werk, dat men hier tegelijk met het verre Amerika visu eel kon zijn verbonden. KOMENDE UITZENDINGEN Vanavond zal Onze vriend Higgins wel voor het laatst via de Avro tot ons komen. Verder krijgt men Music- hall, ook voor de laatste keer en tot besluit iets over ruimtevaart. Joop Doderer als Swlebertje is nóg al in het nieuws. Zaterdag kan men hem bij de NCRV weer bezig zien, dat wil ziggen: in het kinderprogramma. In de avond verschijnen Kïtty Janssen en Paul Cammermans voor de achte maal als Arthur en Eva. Tot besluit brengt de eurovisie iets van het t.v.- festival uit Cannes in Zuid-Frankrijk. Catarina Velente is er ook bij. Zon dag is er weer een lang tv-program- ma, grotendeels ingenomen door al lerlei sport en muziek, 's Avonds heeft de Vara opnieuw het Haags stu dentencabaret met de geestige Rinus Ferdinandusse, pas in het huwelijk getreden. langstelling voor het televisie-optre den van de Franse chansonnier Char les Aznavour bij de Avro in de „Club des Vedettes", „Domino", zal Charles Aznavour dertien liedjes zingen uit het rijk geschakeerde repertoire, waarmee hij aan het begin van deze maand van een wereldtournee - hij trad onder meer op in de Carnegie Hall te New York - te Parijs is te ruggekeerd. Fokke Sierksma liet bij Uitgeverij G. A. van Oorschot een boekje ver schijnen, waarin hij onder de verza meltitel „Testbeeld" een en ander loslaat over televisie en aanverwan te dingen. Terecht verzet hij zich te gen het Amerikanisme in de t.v.-ru brieken en deshalve ook tefeen de re clame. Hij zegt letterlijk: „Als Ne derlandse ouders, die van mening zijn dat de reclame zonder televisie reeds meer dan genoeg invloed'heeft op de volgende generatie, hopen wij, dat de Ned. regering ook haar niet- economische verplichtingen tegenover de jeugd zal nakomen en de huiska mer, centrum van het Nederlandse gezin, zal beschermen met een dui delijk: aan de deur wordt niet ge kocht". Er is verder een groot hoofd stuk gewijd aan t.v.-moraal, waarbij de uitspraken niet minder kernachtig zijn. OPTREDEN CHARLES AZNAVOUR Evenals enige tijd geleden bij Jac ques Brei, bestaat thans grote be- Atia.» Ned riSCHE OCEAAN ÏRLANDSE ANliLLl K Srrfé k EiLM^irir-MAAftn f- \HdpuriSwffmmmuSdW mm in mmlluenis nurhtftilind M-tlMtn irtfi'roM in dtjum daliUn msitrMrwNtm!) muUtthm vUtfenf QintKfnxftpwir enm mm men wBimnpfnm NHj/TMtmfum- smemett mrno ffiïW (cilmm jmm MM pc WIHP5F Fiimert, RmmHtimti mnm PfRiCHT GFtiOMP. Aetherklanken ZATERDAG 18 MEI 1963 HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Mod. en klass. gram. (7.30-7.35, Strip voor de jeugd). 7.45 Geestelijke' liederen. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 9.00 Djinn: gevar. progr. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Licht instrum. en semble en zangsolist. 12.55 Katholiek nws. 13.00 Nws. 13.15 Musicerende dilettanten: Fanfare-ork. 13.45 Fran se les. 14.05 Voor de jeugd. 15.00 Harmonika-duo. 15.20 Chansons. 15.45 Lichte ork.muz. 16.00 Als de dag van gisteren, klankbeeld. 16.30 Harmonie- ork. 16.45 Vocaal ensemble gr. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Gouden Platen kabinet. 17.30 Boekbespreking. 17.40 Interland voetbalwedstrijd Frankrijk- Nederland te Parijs. 18.00 Kunstkro niek. 18.30 Corte Metten, licht progr. 18.50 Voor de kleuters. 19.00 Nws. 19.10 Actualiteiten. 19.22 Sportperis- coop. 19.30 De Oelewappers, licht progr. 20.00 Radiofilharmonisch ork. en sol.: klass. muz. 21.00 Tierelantij nen: gevar. progr. 22.00 Licht instru mentaal ensemble. 22.20 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nws. 22.40 Wij lulden de zondag in. 22.30 Nwe klass. gram, met comm. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s, 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtend - gymn. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte gram. (Om 7.35 Van de voorpagina). 7.40 Orgelspel. 8.00 Nws en soc. strijd lied. 8.18 Lichte gram. 8.50 Wegwys: tips voor trips en vakanties. 9.00 Postduivenber. en ochtendgym. voor de vrouw. 9.10 Accordeonensemble. 9.30 Strijkkwartet gr.: klass. muziek. 9.45 Buitenlands weekoverzicht. VP RO: 10.00 Samen thuis, praatje. 10.05 Bijbelse miniaturen: morgenwijding. VARA: 10.20 Klass. gram. 10.45 Ro tonde: gevar. progr. 12.15 Licht in strumentaal trio. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. Aansl.: postdui venber. 12.34 Act. sportnws. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Voor de teenagers. 14.10 Voor de twintl- 8ers. 14.45 Radio Jazzclub. 15.15 treekuitzending. 15.35 Bel canto gr. In de pauze (plm, 16.20-16.40): Boe kenwijsheid. 17.80 Act. 18.00 Nws en comm. 18.20 Prometiade-ork. en zang sol. 19.00 Artistieke Staalkaart. Vpfó: 19.30 Schotland tussen SóhêmêfUUr en middernacht, lezing. 19.45 Klass. gram. 19.55 Deze week, praatje. VA RA: 20.00 Nws. 20.05 Disco-Festival. 21.15 Soc. comm. 21.30 Onbewoond gram. en interview. 22.15 Spórtnwe. 22.30 Nws. 22.40 Als dé klok dértién slaat, hoorspel. 23.10 Dansmuz. 23.40 Klass. gram. 23.65-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NCRV: 16.00 Verhalen van Dic kens, film. 15.25 Filatelistisch aller lei. 15.40 't Schot is te boord, docum. film. 18.00 Vispöort IJmuiden, repor- tage uit IJmuiden t.g.v. de dag van de Nederl. zeevisserij. 17J00-17.45 Voor de kinderen. 19.30 Lassie, TV- film. NTS: 20.00 Journaal en weef- ovefzicht. NCRV: 20.20 Muziek voor U. 20.50 Een hondeleven, deel 8 van het TV-feuilleton Arthur en Eva. 21.20 Memo en Morgen is het zondag. 21.35 Eurovisie: Gala Variété 1963 te Cannes. NTS: 22.40-22.45 Journaal. De weg voerde in elkaar snel opvol gende bochten omhoog. Voorbij de laatste groep bomen, welke Fernacre omringde, kwam zij in de volle zon. Zij liep nog een paar honderd yards door maar begon het dan onaange naam warm te krijgen van de Inspan ning van het omhoog duwen van de wagen en het volkomen ontbreken van elke schaduw. Meg wierp een blik onder de kap van de wagen en ontmoette Josie's wijd geopende blauwe ogen. Zij moest onwillekeurgi glimlachen. Jij schooier. Waarom ga je niet zoet slapen? Ik ben niet van plain te helemaal naar Polrennick en terug te rijden. Josie kir-lachte en zwaaide vrolijk met haar kleine vuistjes in het rond. Op de top van de heuvel liep de laan uit in de weg naar St. Alvyn. Meg besloot tot zover door te wan delen en dan terug te keren. De hele weg terug zou het omlaag gaan en I Vertaling: J. A. W. VAN HACHT weldra zou zij weer in de schaduw komen en misschien zou Josie ein delijk in slaap vallen, voor zij weer thuis waren. Zij bereikte da weg en keerde de wagen om. Aan haar voeten zag zij de dichte bomengroei rond Fernacre. opzij de grijze toren van het kleine dorpskerkje. Naar links en réchts strekte zich de grote weg uit als 'n wit lint, verlaten blakerend in de verzengende hitte. Verlaten? Meg keek nog eétis en zag een figuur gebogen staan over de grasberm. Terwijl zij nog keek, richtte de figuur zich op om de weg öf te kijken. Daarbij kreeg hy haar schijnbaar in het oog begon terstond te wuiven en te roepen. Meg stond all aan de grond gena geld. De figuur wuifde opnieuw en terwijl Meg wat scherper toekeek, meende tij Ouy te herkennen. Zij keerde de wagen en begon snel naar hem toe te lopen terwijl hy haar tegelijkertijd tegemoet holde. Het waa inderdaad Ouy. Bulten adem zei hij: Hallo, Meg. Ik had een idee, dat jij het was. Luister eens, er is iets met kapitein Trevose gebeurd. Ik was op weg naar Polren nick en vond hem langs de weg lig gen. Meg verbleekte. Kapitein Trevose? O, wat vre selijk. Is het een ongeluk bedoel je, dat hij door een auto is aangere den of zo iets? Guy schudde het hoofd, terwijl zij zich samen voortspoedden. Dat geloof Ik niet. Een auto zou zeker gestopt hebben. Er is geen spoor te zien van verwonding of iets dergelijks, maar hij is buiten kantlis, arme ouwe baas. Hij moet om de een of andere reden zijn flauwgeval len. Zij hadden de kapitein nu bereikt. Hij lag op zijn rug in het lange gras, de ogen gesloten, zijn doorgroefd ge laat grijs-groen onder de verweefde huid. Meg zette de kinderwagen op de rem en knielde naast hetn neer. Zijn pols klopte flauw en onregelmatig onder haar tastende vingers. GUy had zijn das en boord reeds losge maakt. Zij keek bezorgd op. Wat zullen we doen? Hij is mij len ver van zijn huis verwijderd. Fernacre is het dichts bijzijnde hula om hem naar toe te brengen. Van daaruit zouden wy een dokter kunnen bellen. Ik kan hem er wel naar toe dragen ik ben er zeker van, dat mrs. Criffel ons zal willen helpen. Meg kwam overeind. Ja dat is het beste, dat we doen kunnen. Mrs. Criffel is vanmid dag uit, maar de professor is thuis. Zij keek toe, hoe Guy de oude man over zijn schouder legde. Kun je wel? Ik denk het wel hij is niet zo zwaar. En halverwege kan ik altyd even rusten. Langzaam begaven zij zich op weg, Ouy met kapitein Trevose over zijn schouder, terwijl Meg met de kinder wagen naast hem liep. Zij sloegen de laan in naar Ferna cre en hier legde Guy de oude man even neer óm énkele ogenblikken uit te rusten. Hij was nog steeds buiten kennis, zijn adem kwam onregelma tig, en het grijze haar op de slapen was klam-vochtig. Guy keek fronsend op hem neêr. Hij ziet er niet al te goed uit. Zijn hart is niet sterk vorig jaar heeft hij een stevige bronchitis-aan- val gehad en die heeft hem nogal 'n knauw gegeven. Hij boog zich weer over de oude man. We moeten zien hem zo gauw mogelijk ergens onder dak te krijgen. Meg was dankbaar, dat de weg verder afliep. Spoedig bevonden zy zich wéér in de schaduw van de bo men en even later liepen zij de oprij laan óp, welke naar het huis voerde. ,Guy droeg de kapitein de hall bin nen. Meg wilde hem de weg naar de zitkamer wijzen, maar hij liep er al recht naar toe, als kende hij de in deling van het huis volkomen, waar na hij zijn lichte last op de bank on der het raam neerlegde. Gelukkig was Josie, ondanks de opwinding en het gejacht, vast in slaap gevallen. Meg zette de kinder wagen in de schaduw naast het huis en spoedde zich naar de studeerka mer van professor Criffel. Hij keek verstrooid op bij haar onverwachte binnenkomst. Ah, thee, Meg? Dank je dank je Hij maakte een vaag gebaar naar een tafeltje naast zijn bureau. Vlug vertelde Meg hem wat er ge beurd Was, De professor stond óp en volgde haar naar de hall, \vaar zij Guy aantroffen. Professor Criffel klikte met Zijn tong. Wat ellendig. Hij betrad de zit kamer en keek enkele ogenblikken bezorgd naar de bewusteloze figuur van de kapitein. Ik ben bang. dat de arme man erg ziek ii. Laat direot een dokter komen. Doe alles wat je kunt alles wat je kunt. Meg kwam terug in de kamer met een kom koel water, een zakdoek en een schone handdoek. Zachtjes bette zij het gelaat van de kapitein af, waarna zij een kletsnatte zakdoek op zijn voorhoofd legde, welke zij van tijd tot tijd verfriste. Guy waes naar de hall gegaan om te telefoneren meit dr. Morwen. Hij kwam weldra terug. Dr. Morwen is al onoerweg zei hij. Professor liep naar de deur, ter wijl hij mompelde: Misschien een kleine hartversterking Cognac of Zo. Eens kUkèh, wat ik kan vin den. Guy boog zich over da bank. Hoe is het met hem? Terwijl hij nog sprak, flikkerden dè oogleden van de kapitein. Hij sloeg de ogen open en staarde vaag, on zeker, naar het plafond. Dan richt ten zijn blikken zieh op Guy op Meg weer terug naar Guy. Zadhtjêfl vroeg Mêg: Hoe voelt zich, kapitein Trevose? Hy schudde zachtjes het hoofd. Een beetje duizelig, geloof lk. Op een rots gelopen, hè? Guy glimlachte. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2