OUDE WENS GAAT IN VERVULLING Behangi] Qcncnl Cooper gelanceerd Weerbericht re WOENSDAG 15 MEI 1963 UE LEID- PAGINA 3 Morgenmiddag: om drie uur zal aan de Timorstraat in Leiden-noord de katholieke kleuterschool van de Al- phons Ariensschool in gebruik wor den gesteld. Met deze kleuterschool is de wens van schoolbestuur, school hoofd, leerkrachten en niet minder van ouders in Leiden-noord in ver vulling gegaan. Twee jaar geleden al is onder leiding van het toenmalig hoofd, de heer Wijngaards, een vreed zame actie ontketend voor de stich ting van de zo hoogstnoodzakelijke school. Enkele uitingen waren: een te levisie-uitzending met kinderen die hun wens aan St. Nicolaas persoon lijk ter hand stelden en een demon stratie met spandoeken in de Leidse raad. Thans is het echter zo ver. Mej. A. Hettinga, hoofd van de kleuterschool, kan haar behuizing in de oude ge meenteschool aan de Madurastraat verlaten, samen met haar collega's E. de Jong en J. Hoogeboom en de 115 leerlingen van de school. Niet alleen een Leids, maar ook een Leiderdorps belang wordt met de opening van dit gebouw gediend, want ook twintig kinderen uit Lei derdorp bezoeken de Leidse school. De nieuwe kleuterschool, grenzend aan de speelplaats van de school voor lager onderwijs, heeft drie klassen en een speelplaats met onder meer zandbak en model van een roeiboot. Vrijdagmorgen wordt het gebouw tje ingezegend. Belangstellenden kun nen de school donderdag- en vrijdag avond van half acht tot negen uur bezichtigen. Keuze uit meer dan 1000 dessins. v.a. cent per rol HAARLEMMERSTRAAT 111 TELEF. 23867 Antwoord van b. en w. van Leiden inzake kwestie hondenbelasting bijzonder was belast, is er mede de oor zaak van geweest, dat deze controle aan intensiteit heeft ingeboet. Thans is het b. en w. gelukt een ambtenaar aan te stellen, dlie geschikt is voor de uit oefening onder meer van de controle betreffende de hondenbelasting. Deze ambtenaar is op 1 januari j.l. in dienst getreden en zou op 2 januari j.l met de bedoelde controle aanvangen. Om redenen, verband houdende met de be doelde oproeping van de burgemeester voor de inenting tegen rabies, is de controle toen opgeschort tot 1 mei j.l. Aangezien sedert de inenting tegen ra- bies thans circa 31/* maand zyn ver streken, hebben b. en w. gemeend, dat de bedoelde controle, mede in het licht van het voorgaande, niet langer mocht worden uitgesteld. Zij hebben daarbij mede overwogen, dat de mededeling van de burgemeester geenszins zou kunnen worden gezien als een aanspo ring om met belasting-ontduiking in de toekomst door te gaan. Integendeel, zij hadiden gehoopt, dat vele houders van honden in deze mededeling tevens een zachte wenk zouden zien om met him ongeoorloofde nalatigheid op te houden, Dit is van deze houders, aldus b. en w„ een wettelijke plicht tegenover de plaat selijke overheid en een zedelijke plicht tegenover de velen, die wel aan hun Verplichtingen voldoen. Het heeft b. en w. teleurgesteld, dat slechts weinigen van de nalatige hondenhouders sedert medio januari j.L hun plicht in deze heb ben begrepen. B. en w. hebben de inspecteur der gemeentebelastingen opgedragen in de toekomst aan hen, die aan hun aan gifteplicht niet voldoen, overeenkomstig het bepaalde in de desbetreffende be lastingverordening een drievoudige aan slag op te'leggen. TWINTIG ELTAX-CHAUFFEURS NAAR N.Z.H. Twimitèg chauffeurs van de N.V. Elitax zullen met ingang van 26 mei a.s. in dienst komen van de Noord- Zuid-Hollandse Vervoermaatschappij. Het werktenrein zal voor deze chauf feurs in en rond Leiden voor een groot deel hetzelfde blijven. Namens de NZH zijn de nieuwe bedrijfageno- ten dezer dagen verwelkomd door de rayonchef van de NZH te Leiden, de heer C. Jongejan. tri Het college van b. en w. van Leiden heeft de raad verklaard dat het, naar aanleiding van vragen door de heer M. van Aken bij b. en w. ingediend inzake aan de pers verstrekte mededelingen over de inning van hondenbelasting, ken nis heeft genomen van de weergave in de pers en de redactionele interpretatie van de mededelingen die de wethouder van financiën aan de pers heeft ver strekt. B. en w. achten de strekking van deze mededelingen in de pers juist weerge geven. Voor de redactionele interpreta tie van deze mededelingen blijft uiter aard de pers verantwoordelijk. Daarom bestond er noch voor de wethouder, noch voor het college aanleiding om op deze Interpretatie in te gaan. Zoals bekend heeft het ministerie van landlbouw en visserij bepaald, dat voor die inentdnig van een hond een tarief van 2.zal gelden en voor een kat 1. Deze gelden zijn in de gemeenterekeninig verantwoord. De totale opbrengst be droeg 6724.(2434 honden en 1856 katten). Buiten beschouwing gelaten de vraag, of iedere hondenbezitter zijn hond (en) heeft doen inenten (bovendien zijn bepaalde houders van honden van deze belasting vrijgesteld), clan zou de hon denbelasting in Leiden bij een tarief van 15.voor één hond kunnen opbrengen 2434 x 15.36.510. In de gemeen tebegroting voor 1963 is terzake geraamd ƒ22.100. B. en w. zijn van mening, dat de wethouder van financiën in zijn taak zou zijn tekortgeschoten, indien hij zou hebben gedaan, alsof bedoelde cijfers, die ingevolge de gemeentewet aan iedereen bekend kunnen zijn, hém niet bekend zouden zijn. Het verschil tussen bedoelde admini stratieve gegevens is in het geding ge bracht naar aanleiding van een desbe treffende vraag van één van de leden van de pers in de perconferentie. In de oproeping in januari j.l. aan de ingezetenen van Leiden, heeft de burge meester er op gewezen,, dat gegevens, welke uit de ent-administratie ter be schikking komen, in géén geval zouden worden gebruikt voor een ander .doel dan de bescherming van de gezondheid van mens en dier. Mede omdat ook b. en w. met de minister volledig doordrongen waren van de noodzaak de inenting tegen rabies zo succesvol mogelijk te doen ver lopen, hebben zij besloten van de bedoel de gegevens geen gebruik te maken voor de controle op de hondenbelasting. Een en ander brengt evenwel niet me de, dat b. en w. de normale controle met betrekking tot de hondenbelasting nu maar ongelimiteerd naar de toekomst zouden moeten verschuiven. Nog minder houdt de mededeling van de burgemees ter in, dat b. en w. zouden instemmen met het gedrag van hen, die de honden belasting ontduiken, en dat zij, die tot nu toe niet aan him wettelijke verplich tingen hebben voldaan, daarmede in de toekomst zouden kunnen doorgaan. Voor een goed begrip van het geheel diene, dat het college reeds geruime tijd wist, dat de hondenbelasting in Ledden op vrij ruime schaal werd ontdoken. En quêtes, gehouden bij verschillende met Leiden vergelijkbare gemeenten wezen dit uit. Zo bedroeg blijkens het resultaat van een enquête, gehouden op 17 januari 1962 de verhouding tussen het aantal honden, waarvoor belasting betaald wordt, en het aantal inwoners in de ge meente: Amersfoort 1:23,9 Haarlem 1:30,8 Amsterdam 1:30,8 Hengelo 1:27,0 Apeldoorn 1:18,4 Hilversum 1:22,4 Arnhem 1:20,8 Leeuwarden 1:49,0 Breda 1:27,5 Leiden 1:71,7 Deventer 1:22,0 Nijmegen 1:26,9 Dordrecht 1:42,2 Rotterdam 1:32,8 Enschede 1:18,1 Tilburg 1:25,1 Eindhoven 1:21,2 Utrecht 1:24,0 Den Haag 1:30,3 Zwolle 1:31,6 Groningen 1:42,2 De inspecteur der gemeentebelastin gen heeft b. en w. regelmatig op deze onevenwichtigheid gewezen. Het personeelstekort,1 'zomede lang durige ziekte, gevolgd door het over lijden van de ambtenaar, die in het DE DRUMBAND VOOR VICTORIE. In deze kolommen hebben wij reeds melding gemaakt van de groots opge zette actie, die de gymnastiekvereni ging „Victorie" heeft ontketend om zich een eigen drumband te verschaffen. Wel, er wordt heel hard gewerkt in deze 600-leden tellende vereniging. Er komt al heel aardig schot in de verkoop van de loten. Desondanks roepen wij alle leden op óók de laatste 14 dagen van deze actie zich volkomen te geven. Het doel is in zicht, maar nog een paar hindernissen moeten genomen word. De laatste actie, die ondernomen zal worden, vindt plaats op Hemelvaarts dag en de laatste zondag van mei. Op deze dagen zullen aan alle kerken de laatste lootjes aan de man worden ge bracht. Burgerlijke Stand Geboren: Marianne Maria, d. v. Henzing én M. C. A. Kerkvliet; Theo dora Johanna Wilhelmina, d. v, H. J. Mosseveld en M. C. v. d. Berg; Yolanda Elfriede, d. v. W. M. Büsse en Y. de Ja ger; Geertje Cornelia, d. v. H. de Jong en K. J. Vermeulen; Thomas Aadriaan, z. v. T. A. Ruys én K. Helleberg; Johan. na Wilhelmina, d. v. P. J. Schinkel en L. v. Loef; Ingrid Piroska Félicie, d. v. M. Olgers en M. I. Snethlage; Rebecca Annette, d. v. C. P. Loos en E. v. Rijn; Tanja Eveline, d. v. D. Endeveld en J. Hoppenbrouwer. Overleden: C. W. Pouw, 79 jaar man; J. Griekspoor, 68 jaar man; H. A. F, Wesseling, 72 jaar man. Gehuwd: M. A. Oudshoorn en I. Mar- tijn; P. Hereur en J. Prins. Lagere winst „Grofsmederij" Het is de „N.V. KoninMöjke Ne- derlandsohe Grofsmederij" te Leiden niet mogelijk geweest geheel aan de teruggang te ontkomen, die in ver schuilende sectoren van hef bedrijfs leven was te bespeuren. Hef saldo bedrijfsrekening onderging een da ling tof 1,46 min. (v.j. 1.88 min.). Na afschrijving etc. daalde de winst tot 275.431 320.565). Voorgesteld wordt zoals bekend het dividend te veringen tot zeven (acht) procent. De vooruitzichten voor 1963 zijn niet ongunstig. In het eerste kwar taal van dit jaar verkreeg de ven nootschap een goede aanvulling van de orderportefeuille. Voor de gieterij werden belangrijke opdrachten ge boekt. Ook voor verscheidene ande re werkplaatsen is reeds een goede bezetting aanwezig, aldus hef ver slag. De liquiditeit liep in 1962 terug ten gevolge van belangrijke investerin gen, terwijl tevens een extra bedrag nodig was voor financiering van tij delijke voorraden en onderhanden werken. Cape Canaveral Majoor Gordon Cooper is gelan ceerd, 2 uur vanmiddag. Woensdagmiddag om vier minuten over twee werd Gordon Cooper in zijn ruimtecabine „Faith-7" de ruimte in geschoten. Tien minuten later werd bekend gemaakt, dat het ruimtevaar tuig in een baan om de aarde is gekomen. MAN NA MESSTEEK OVERLEDEN gisteren in een Amsterdams zieken huis overleden, nadat hij 9 april in het Binnengasthuis was opgenomen omdat hij de vorige nacht in een café in donker Amsterdam een messteek had opgelopen. Commissaris B. J. Groenevelf van het bureau Warmoesstraat, noemde het vanochtend zeer bevreemdend, dat het ziekenhuis niet gewaar schuwd is toen de man met een mes steek werd opgenomen. De genees heer-directeur van het Binmen-gast- huis acht dit echter volkomen nor maal. Hij beroept zich op het ambts geheim van de medici. Tijdens de televisie-uitzending van die wedstrijd Benfica-Feijenoord kreeg de Amsterdamse havenarbei der onenigheid met zijn echtgenote. De vrouw verliet hierop de woning. Later isr De W. waarschijnlijk naar een café gegaan op de Nieuwmarkt of omgeving. Hier zou hij door een onbekende met een mes in de buik zijn gestoken. Het slachtoffer is toen thuis op bed gaan liggen. Op 9 april om 1.15 uur h^eft hij zich per taxi naar het Binnengasthuis laten bren gen. De vrouw, drie bij haar moeder verbleef, werd toen gewaarschuwd dat baar man ernstig ziek was. Toen DeW. was overleden, heeft een broer van het slachtoffer aan gifte bij de politie gedaan, drie direct een diepgaand onderzoek heeft inge steld. MARKT- EN HAVENDIENST Per ingang van 1 mei 1963 is be noemd tot opzicihter bij de Markt en Havendienst te Leiden, de heer J. Harland. Leidse Agenda DONDERDAG 16 MEI R.K. E.H.B.O. Vervolgcursus, 20 uur. Gebouw GGD, Nieuwe Mare. Ned. Kath. Ver. van Handelsverte genwoordigers, Handelsagenten en Verzekeringsinspecteurs „St. Chris- toffel" Ledenvergadering in café- rest. „Old Dutch", 2e Binnenvestgr. 15. Aanvang 20.30 uur. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde Excursie naar Hilva- renbeek. Vertrek per bus vanaf de Jan van Houtkade. Ned. Instituut voor het Nabije Oos ten Lezing door prof. M. Georges Posener over de ontdekkingen van Mirgissa, in het Academiegebouw, Rapenburg 73. Aanvang 20.30 uur. K. O. Tentoonstelling van werken van cursisten in de Boerhaa- vezalen. VOORSCHOTEN Filmliga heeft definitief bestuur In de algemene ledenvergadering, die gisteravond in „Het Wapen van Voorschoten" werd gehouden, werd thans een definitief bestuur gekozen. Door het voorlopig bestuur waren kandidaten gesteld. Er waren geen kandidaten gesteld door de leden. Tot voorzitter werd nu gekozen de heer M. W. C. F. Veldhuyzen van Zanten, en tot leden van het bestuur- de heren A. B. A. Bruinhof, ir. E. P. Goudoever, C. N. Opstal, W. Schrofer, P. Stek en H. J. Trap, terwijl de heer J. Nieuwenhuizen, exploitant van het Greenway-theater als adviserend lid zal optreden. De voorzitter van het voorlopig bestuur, de heer A. B. A. Bruinhof gaf voor de bestuursverkie zing nog een verslag van het afgelo pen jaar. Hij memoreerde de geschie denis van de Liga. Het initiatief tot oprichting van de Liga was uitgegaan van de heer J. Nieuwenhuijzen. Er werd toen een voorlopig bestuur samengesteld en een raad van beheer. Het doel van de Liga is de betere films te vertonen. In het afgelopen seizoen vertoonde de liga 30 films. Het bezoek was dit eerste seizoen redelijk. De barre winter speelde de Liga parten en deed afbreuk aan het bezoek. De financiële positie was na afloop van het eerste seizoen „goed". Er was nog een batig saldo van 56.47. Na de vergadering werd de laatste film van dit seizoen vertoond, de Franse film „La Verité", met Brigitte Bardot in de rol van beklaagde. De directie van Greenway-theater had voor de leden nog een bijzondere at tractie. A.s. week zal worden ver toond, de film van Fons Rademaker „Ais 2 druppels water", de film waar van een gedeelte in Voorschoten werd opgenomen. Deze film zal voor de leden van de Liga te zien zijn onder de normale Liga-condities. BEURS0VERZ1CHT VAN WOENSDAG PHILIPS FAFORIET, „SCHEVENINGEN" LAGER Vanmiddag zijn de Pholipsaandelen ter beurze favoriet geweest. Dit fonds werd in een, gezien de algehele roarkt- constellatie voor de internationale waar dien, zeer vaste stemming in een aiktieve markt verhandeld. Na een opening op 161.70, tegen gisteren als slotprijs 159.40, steeg de koers van de elektro- aandelen tot boven de 162. De hoek- lieden hadden lange tijd geprobeerd de limiet van 162 te kunnen houdien. La ter bleek drit niet mogelijk. Op deze prijs waren reeds vele stukken geplaatst die gretig uit de markt werden genomen. Uiteindelijk legde men het hoofd in de schoot en gaf de limiet van 162 prijs waarna 162.20 werd gedaan. De aan delen ontmoetten grote belangstelling voor rekening van Zwitserland en due van Amerika. Het fonds sloot gisteren in Wallstreet een halve dollar hoger. Gedurende de gehele middag was de handel in de Philipsaandelen zeer ruim. Dit in tegenstelling tot de overige inter nationale waarden, diie het heel kalm aan deden. Unilevers waren een gulden in reactie tot 166.50. Kon. Olies een paar dubbeltjes lager op 170.10. Hoog ovens haddien van geringe winstnemin gen te lijden, waardoor de koers zich een viertal punten beneden de slotkoers van gisteren stelde. AKU's blijven vast in de markt iiggen. De rayon-aandelen noteerden in een kalme markt circa twee punten hoger op 4861/ü. Wederom aktief waren HVA, Deli en Amsterdam Rubbers. De hausse- sbernminig voor deze fondsen van de voorgaande dagen werd onvermin derd voortgezet Het publiek toonde ook vandaag voor genoemde stukken een ruime belangstelling. Certifica ten Deli avanceerden 1.30 tot 146.50. Amsterdam Rubbers twee punten omhoog tot 128... wijl de kopers voor HVA twee pun- ten meer moesten betalen op 168. Aandelen „Aniem" waarin gisteren voor nominaal ƒ187.000 in de lokale afdelingen werd omgezet, kregen 'n hogere advieskoers. In de scheepvaartsector was de stemming goed prijshoudend met weinig zaken. De Staatsfondsenmarkt gaf geen veranderingen van enige betekenis te zien. Evenals gisteren voer het Damrak ook vandaag op eigen kompas. De Westdiuitse beurzen waren opneduw iets lager, terwijl Wallstreet gisteren nauwelijks prijshoudend sloot. Het door de beurs met grote span ning tegemoetgeziene jaarverslag van de Exploitatie Maatschappij „Scheveningen", is dan eindelijk ge publiceerd. De inhoud van dit ver slag alsmede de mogelijkheid dat over 1963 geen „bonus" zal worden verstrekt, was oorzaak dat die stuk ken zich vanmiddag circa 30 punten lager op 720 stelden. Aandelen „Elec- trofaot' werden hoger geadviseerd op de belangstelling van de Ameri kaanse maatschappij „Control Data Corp. voor het Nederlandse bedrijf, Vereenigde Machines, gisteren met een omzet van nominaal 116.000, kregen een hogere advieskoers. (Meegedeeld door het KNMI, geldig van woensdagavond tot donderdagavond, opgemaakt te 11.15 uur): OPKLARINGEN Koude nacht. Morgen overdag zonnige perioden, maar in het binnenland ook enkele buien. Matige wind in hoofdzaak tus sen noordwest en noord. On geveer dezelfde middagtempe- raturen. Het weer in Europa Weerrapporten van hedenmorgen 7 HELSINKI STOCKHOLM OSLO KOPENHAGEN ABERDEEN LONDEN AMSTERDAM BRUSSEL LUXEMBURG PARIJS BORDEAUX GRENOBLE NICE BERLIJN FRANKFORT MUNCHEN ZURICH GENEVE LOCARNO WENEN INNSBRUCK BELGRADO ATHENE ROME AJACCIO MADRID MALLORCA LISSABON geh. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. h. bew. onbew. geh. bew. regen regen regen motregen geh. bew. zw bew. zw. bew. regen regen regen regen regen zw. bew. regen h. bew. h. bew. mist zw. bew. h. bew. 1. bew. onbew PAUZE De tweede rooide in het schoolvoetbal- toernooi voor lagere scholen is heden middag wegens sléchte terreingesteld heid afgelast tot nader order. Op die Zoeiteirwoudsesiin'gel is gisteren de 89-jarige voetganger, J. Verhoeven, bij het oversteken van de sitraat gestruikeld. Hij viel hier bij tegen een naar links uitwijkende auto. Met hoofdwonden en schaaf wonden aan de hand is hij door de EHB naar het Academisch Zieken huis vervoerd. De auto vernielde 4 meter hek en kwam in het plantsoen tot stilstand. Gisteravond is een student, wo nende in de studentenflat aan de Klikspaanweg, die via de buitenzijde over bet balcon naar een andere ka mer wilde gaan, naar beneden ge vallen. Hij heeft zijn rechter pols ge broken en had ontvellingen aan het hoofd. Hij is door de EHB naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. I Molen van Rembrandt bij sloop ontdekt? Bij het slopen van een muur in de Vestwal en heette deswege Veste- Weddesteeg te Leiden tegenover de straat. nieuwe gevel van een imitatie-zeven- De molen stond op het noordelijk tiende eeuws gebouwtje zijn arbei- rondeel en heette in de zestiende ders gestoten op een rest van een eeuw „De Romein". Later stond op bouwwerk, dat in een cirkelvorm dezelfde plaats de in augustus 1575 was gemetseld. Door deze ronde vorm gebouwde molen „De Pelikaan", die is het vermoeden gerezen, dat men toebehoorde aan Rembrandts vader, hier de resten heeft aangetroffen van Dat is waarschijnlijk de molen uit een molen en dus lag het voor de Noordwijk, die Rembrandts groot- hand te veronderstellen, dat dit de moeder, Lysbeth Harmensdr van molen is geweest, waarin de vader Jan van der Does had gekocht en van Rembrandt van Rijn zijn stiel van Noordwijk naar Leiden had la- uitoefende. Op oude prenten staan ten overbrengen, inderdaad in de buurt van het Gal- Omstreeks 1670 was de steeg bij gewater twee molens, waarvan een het Noordeinde aan de westzijde al aan de Weddesteeg. De molens ston- bebouwd; in 1672 waren de vestwal den in vroeger dagen op /ie wallen en de molen geheel verdwenen en van de stad, dicht bij het water. Daar vervangen door stadswallen, nog la de Rijn (Galgewater) in de zeven- ter door kazernes. De naam Wedde- tiende eeuw breder was dan thans, steeg stamt uit de tweede helft van bestaat er voor het vermoeden goede de achttiende eeuw en is ontleend grond. Natuurlijk zal er door deskun- aan een paardenwed- en drink- en digen nog een onderzoek worden in- waadplaats voor trekschuitpaarden gesteld. Voorlopig heeft men de brok- dat zich ook het Pelikaanbolwerk stukken onberoerd gelaten. aan het Galgewater moet hebben be- Hierbij dient het volgende te wor- vonden, den opgemerkt: De Weddesteeg werd We zien met belangstelling de ver in vroeger dagen begrenst door de dere onderzoekingen tegemoet. Marktberichten WOERDEN, 15 mei. Kaas, Aan voer 19 partijen. Noteringen: le kwal. 2.10-2.16: 2e kwal. 2.00-2.09. Handel kalm. WOERDEN, 15 mei. Jongvee. Aan voer 151 lammeren; prijzen 60-75 per stuk. Handel redelijk. PUIST Zonder woorden Morgen: Simon Stock, generaal van de carmelieten (Engelsman) 11265 DE BIECHT VAN EEN MOORDENAAR „U hebt zeker nooit een moord ge pleegd? - vroeg een pater, die in onze club verzeild was. Wij liepen allen rood aan, want moorden plegen is juist onze liefhebberij. Een van de clubleden had het nut van biechten betwijfeld, want je krijgt ook ver geving van zonden als je maar be rouw hebt. Dat is zo. „Op een zater dagavond kwam een man in de biechtstoel" - zei de pater - „die be kende met voorbedachte rade een moord gepleegd te hebben. Hij heeft natuurlijk de absolutie of kwijtschel ding gekregen. Die man was in staat uit pure vreugde de biechtstoel in elkaar te trappen, want hij wist nu zeker, dat God zijn zonden vergeven had. „Een mens weet nooit met ze kerheid of zijn zonden vergeven zijn, behalve als hij van Christus door de mond van de priester verneemt: „Ego te absolvo Ik scheld u deze zonden kwijt". „Wat is er van die man geworden?" vroeg er een, die sluw dacht te zijn. „De goede moordenaar is de enige mens, de door Christus persoonlijk heilig is verklaard!" - was het ant woord. PUZZEL N. 514. Hor. 1. oude gewicht (afk.), 3. vertelling, 7. zuiver, 9. eikenschors, 11. vast, stevig, 12. werktuig, 14. le venslucht, 16. afnemend getij, 18. in terval van negen tonen, 20. Ierland, 22. trustee (afk.), 23. zwemvogel, 25. landschap op de O.-kust van Suma tra, 27. achting, 29. flauw, 30. inwen dig lichaamsdeel, 32. kaasworm, 33. muzieknoot. Vert. 2. spoedig, 3. muzieknoot, 4. hoekpijler, 5. telwoord, 6. pers. voor- naamw., 8. aanloop, 10. zijtak Elbe, 11. overzetvaartuig, 13. slotwoord van liturgische gebeden, 15. part, 17. roof dier, 19. ridderteken, 21. denkbeeld, 24. slot, 26. water in Utrecht, 28. grond die bij een hoeve behoort, 29. voornaamw., 31. dat is (afk. Lat.). Oplossing 513. Hor. 1. dame, 4. ipoh, 7. arena, 9. responsie, 10. dek, 11. lis, 15. standaard, 18. Diana, 19. roes, 20. Aken. Vert. 1. darm, 2. maskerade, 3. Erp, 4. Inn, 5. pastinaak, 6. hees, 8. Eos, 12. Aser, 13. Ada, 14. eden, 16. nis, 17. ana. POKKEN IN ZWEDEN? In een ziekenhuis te Stockholm is een 57-jarige vrouw overleden aan een ziekte, waarvan vrijwel vast staat dat het pokken is. Dit heeft de Zweedse gezondheidsraad bekendge maakt. Haar man en een neef zijn met dezelfde ziekteverschijnselen in een ziekenhuis opgenomen.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3