RONDE SPORTIEF GEEN SUCCES; LEX VAN KREUNINGEN WINNAAR NIO IS KAMPIOEN JAC. SMITS IN NED. PLOEG? Piet van Est won laatste etappe PIKET ALLEEN OP KOP NA SNELLE ZEGE OVER KORT CIJFERS VAN DE RONDE WATERVRIENDEN KRINGKAMPIOEN DINSDAG 14 MEI 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 8 De Utrechter Lex van Kreuningen is winnaar geworden van de Ronde van Nederland 1963. In Helmond wordt Van Kretuilngen hier met bloemen en een beker „versierd". De Miss ia bekend van radio en t.v. Michel Stolker De 25-jarige Utrechtse onafhankelijke Lex van Kreuningen, die zondag de oranje-trui in het Limburgse van Piet Steenvoorden had overgenomen, heeft dit kledingstuk in de laatste etappe naar Helmond met wat geluk kunnen behouden. Voor het eerst na de oorlog is de Ronde van Nederland dus gewonnen door een renner van het tweede plan, door de man, die het vorig jaar in de Ronde van de Toekomst de „knecht" was van Janssen, Hugens en Nijdam. De naam van Van Kreuningen is nu geschreven naast die van onder meer Gerrit Schulte, Wim van Est, Rik van Looy en Peter Post, een devaluatie van de erelijst der ronde-winnaars. Niets mag er echter gezegd worden ten nadele van Van Kreuningen. Toen de kruitdampen in de omge ving van Maastricht waren opgetrok ken bleek dit drietal een voorsprong van 1 min. 10 sec. te hebben be vochten op het „grote" peloton, dat inmiddels al weer danig was geslon ken. Hij heeft slechts de kansen uitge buit, die hem geboden zijn door de plichtsverzaking van de „vedetten", die altijd zo klagen, dat er geen Ne derlands concern bereid is een kost bare fabrieksploeg te onderhouden. Zij immers hadden nu de kans om voor eigen publiek te tonen wat zij waard zijn, maar zijn door hun lauwe houding waarschijnlijk nog verder van hun ideaal geraakt. Bo vendien hebben de moeilijkheden op de derde dag te Zwanenburg de positie van de ronde die kundig door Frans Hoffman was opgezet, weer op losse schroeven gesteld. De fei len waren ditmaal niet aan de or ganisatie te wijten en het zou dam ook billijk zijn als Hoffman nog een kans zou krijgen, mede in het be lang van de Nederlandse renners, ook al hebben enkelen veel ver knoeid. Geen succes. Sportief is deze ronde dan ook geen succes geworden. Elke dag weer ver wachtte men de grote aanval van de „azen", maar die bleef uit, zodat ren ners van het tweede plan de eerste viool konden gaan en blijven spe len. Een van de weinigen die bereid was meer te geven dan de anderen was Piet van Est. Hij was het ook die in de laatste door slecht weer ge teisterde etappe een aanval deed op de leiders-positie van Van Kreunin gen. Piet van Est slagde erin de rit met voorsprong op alle anderen tie winnen - zijn 2e etappe-zege - maar zijn winst was niet groot genoeg om Van Kreuningen van de troon te sto ten. Wel droeg Piet van Est de groe ne trui met ere naar de finish, zodat hij winnaar werd van het punten klassement,. Voor Sjefke Jansen eindigde deze ronde met een dubbele triomf, want na de individuele eind zege van Van Kreuningen legde zijn ploeg ook beslag op de eerste plaats in het ploegen-klassement. Vlucht. De laatste etappe bood wel even wat levendiger beeld dan de vier voorgaande ritten. In de heuvels kort na het vertrek uit Heerlen sloegen de Limburgse klimmers Jan Hugens en Jan Schroeder op de vlucht in het gezelschap van Piet van Est, die zij niet konden lossen. Van Est afgestapt. Want op de glibberige weggetjes waren tal van renners achterge raakt, van wie de Duitsers Tueller en Schulze, de Belg Houtven en de Nederlanders Biemans, Van der Put ten, Sythoff en Niesten ontmoedigd in de brokkenwagen stapte. In de straten van Maastricht raakte Van Kreuningen een belangrijke concur rent kwijt, toen Wim van Est, die in het algemeen klassement op de derde plaats stond, achter elkaar drie lekke banden kreeg en een pion brak. Bij de derde lekke band was ploeg leider Willy Alberti in geen velden of wegen meer te bekennen en toen stapte Wim van Est, in wie velen nog een mogelijke rondewinnaar hadden gezien, af. Een triest einde voor „ijzeren" Willem, die in deze ronde begon met afscheid te vieren. Paraat. De drie koplopers konden geen stand houden. In ae Maasvallei wer den zij ingelopen en toen dienden zich nieuwe liefhebbers aan, die al evenmin succes hadden. Daarbij was ook weer Jan Schroeder geweest. Kort na Roermond waagde Gerrit Schulte een aanval op de positie van de lcocomotieven in het ploegen- klassemtena De acshterstand van Schulte's mannen bedroeg slechts 49 scec. maar toen Enthoven met Wes- seling was ontsnapt, was weer Jan Schroeder paraat. Toen daar Piet van Steenvoorden een lekke band kreeg en ver achter raakte werd de positie van Van Kreuningen wel heel rooskleurig. Aanval afgeslagen. Alleen Piet van Est zag er nog wel wat in en demareerde. Hij weer stond tenslotte ook nog de aanval van Peter Post en Henk Nijdam, maar Van Kreuningen, die met het peleton 44 sec. na Piet van Est over de meet ging bleef winnaar van de ronde met 1 min. 5 sec op Bart van der Ven, 1 min. 9 s;ec op de Belg Theo Denijs en 1 min. 45 sec. op Piet van Est, die op deze laatste dag de groot ste sprong maakte. treedt af (Van onie wielermedewerker) Michel Stolker zal aftreden als voor zitter van de Vereniging van Neder landse Bêroepsrenneers. Dit vertelden ons Herman Krott en Ton Visser, resp. bestunrslid en vice-voorzltter van deze vereniging gisteravond na de laatste etappe van de Ronde van Nederlaod. Dit naar aanleiding van de rol, die Stolker In het drama Zwanenburg heeft ge speeld. DE RONDE VAN SPANJE De dertiende etappe van de Ronde vam Spanje voor profs heeft een overwin ning opgeleverd voor de Ier Seamus El liott. Hij legde de 259 km. van Barce lona naar Valencia af in 7 uur 39 min. 50 sec. De leiderstrui blijft in het bezit van Jacques Anquetil. De 22-jarige Oostduitser Klaus Ampler is maandag winnaar geworden van de vijfde etappe van de wegwed strijd Praag - Warschau - Berlijn voor amateurs. Hij legde de 221 km van Banska Bystrica naar Kosice af in 6 uur 8 min. 11 sec. De Belg Verhaegen, die in de etappe tweede werd, nam dë leiderstrui van de Fransman Gertet over. VOETBAL Morgen vergadering over Belangencommissie De bijeenkomst van de Leidse KNVB- vereniglngen, om tot heroprichting van de Belangencommissie te komen, is vastgesteld op morgenavond (15 mei) in de kantine van Roodenburg. Deze vergadering werd reeds eerder gepland, zoals wU toen ook meldden, doch uit gesteld. Luxemburg wil ttveenuial in Nederland spelen De Luxemburgse voetbalbond wil evenals dat bij de voorronden voor het (Van onze atletiekmedewerker) De 34-jarige atleet Jac. Smits van do AAV '36 to Alphen a. d. Rijn maakt een serieuze kans opgesteld te worden in de nationale ploeg, welke in een 30 km. wedstrijd op 16 juni a.s. uitkomt tegen West-Duitstand en Zwitserland. De populaire atleet uit Ter Aar, hou der van vele records o.m. het Zuid-Hol lands record op de marathon, heeft enige jaren z'n training moeten onder breken wegens z'n studie voor heil gymnastiek en sportmassage. Op het ogenblik hervindt hij niet alleen Z'n oude vorm, hij draait zelfs beter als in z'n beste jaren. Op de 15 km van 7 april te Den Haag legde hij beslag op de 3de plaats en dpze prestatie herhaalde hij te Alphen a. d. Rijn op 30 april op de 20 km. en 1.1. zondag te Beek op de 25 km, In z'n laatste wedstrijd maakte hij met z'n tijd van 1.26.45 uur een nieuw Goud® record en benaderde h%t Zuid-Hollands record (1.26.42.3) op slechts enkele sec. De beslissing van zijn plaats in de Ned. ploeg valt op zondag 26 mei. Te Krommenie neemt hij deel aan het Ned. kampioenschap 25 km. toernooi om het wereldkampioenschap 1958 het geval is geweest beide wed strijden van de ploeg 'van het Groot Hertogdom tegen het Oranje-teaim voor de achtste finales van het toernooi om de Europese beker voor landenteams in Nederland spelen. De Luxemburgers hebben dezer dagen aan de KNVB het verzoek gedaan, ak koord te gaan met het voorstel ook voor een plaats in Nederland te kiezen. Het bondsbestuur van de KNVB moet zich nog over de kwestie beraden. VOLLEYBAL Kangoeroes kwam in laatste wedstrijd niet tot winst De voor Kangoeroes zo belangrijke laatste wedstrijd tegen het Dordtse Ora- wi is, mede doordat Jaap Broersma op het laatste moment verhinderd was mee te spelen, in een 31 nederlaag voor onze stadgenoten geëindigd, zodat zij nu moeten afwachten wat de andere de gradatie-kandidaat doet. Ziet HCSG kans boven Kangoeroes te eindigen, dan de- OM HET LEIDS KAMPIOENSCHAP Bij het kampioenschap van de Leid se Schaakbond waren voor het eerst sinds geruime tijd de hoofdklassespe lers v/eer present om de derde ronde te spelen. In deze ronde heeft de Phiiidorspeier Joop Piket de leiding genomen door een verpletterende zege op de jeugdige Kort, die na zijn recente successen in deze groep toch niet tot grootse prestaties kan ko men. zijn clubgenoot Westra werd welis waar afgebroken, maar Westra mag blij zijn met een remise en blijft in dat geval een half punt achter bij Piket. Weitsra trof in deze ronde de hui dige titelhouder mr. A. de Groot te genover zich en deze legde ditmaal een heel wat betere vorm dan we de laatste tijd vam hem gewend zijn, aan de dag. Westra had geruime tijd een heel moeilijke defensie, maar hij wist deze keurig te hand haven, mede door het niet ai te scher pe spel van De Groot. Ln de afge broken stelling zal Westra ondanks een minus-pion waarschijnlijk wel remise kunnen maken. Inmiddels gaf J. Piket in de andere De uitslag van de laatste etappe, Heerlen-Helmond (162 km) luidt: 1. Piet van Est (pl. Schulte) 4.00.31 «met bon. 4 09.01); 2. Post (pl. Al berti) op 23 sec. (met bon. 4.00.39); 3. Nijdam (pl. Voorting) op 24 sec.; 4. Verachtert (Belg.) (pl. Cools) op 44 sec.; 5. Seneca (Belg. pl. Naye) z.t.; 6, Oldenburg (Did pl. Baier) z.t.; 7. Janssen (pl. Jansen) z.t; 8. Damen (pl. Schulte) z.t.; 9. SchrÖ- dèr (pl. Jansen) z.t.; 10. Kersten (pl. Schulte) z.t.; 11. Captein (pl. Schulte) z.t.; 12. Raes (Belg. pl. Cools) z.t.; 13. Snepvangers (pl. Vissers) z.t.; 14. Van Amsterdam (pl. Voorting) z.t.; 15. Van der Ven (pl. Peters) z.t.; 16. Nijs (Belg. pl. Cools) z.t.; 17. De Waard (pl. Jan sen) z.t.; 18. Enthoven (pl. Schul te) z.t.; 19. Wesseling (pl. Alberti) z.t.; 20. Renz (Did pl. Baier) z.t.; 22. Van Kreuningen (pl. Jansen) z.t. Eindklassement: 1. Lex v. Kreu ningen (pl. Jansen) 30.11.46; 2. part van der Ven (pl. Peters) op 1.05; 3. Theo Nijs (Belg. pl. Cools) op 1.09; 4. Piet van Est (pl. Schulte) op 1.45; 5. Robert Seneca (Belg. pl. Naye) op 2.05; 6, Willy Raes (Belg. pl. Cools) op 2.29; 7. Jaap Kersten (pl. Schulte) z.t.; 8. Martin van der Borgh (pl. Alberti) z.t.; 9. Henk Nijdam (pl. Voorting) op 3.22; 10. Peter Post (pL Alberti) op 3.36; 11. Sigi Renz (Did pl. Baier) op 4.03; 12. Jan Janssen (pl. Jansen) op 4.12; 13. Joop Captein (pl. Schulte» z.t.; 14. Horst Oldenburg (Did pl. Baier) z.t.; 15. Jos Verachtert <B. pl. Cools) z.t.; 16. Piet Damen (pl. Schulte) z.t.; 17. Cees van Amster dam (pl. Voorting) z.t.; 18. Cees Snepvangers (pl. Vissers) z.t.; 19. Dick Enthoven (pl. Schulte) z.t.; 20. Jaap de Waard (pl. Jansen) z.t,; 21. Piet Rentmeester (pl. Schulte) op 4.52; 22. Piet Steenvoorden (pl. Peters) op 5.3Ö; 23. Jan Hugens (pl. Alberti) op 6.23; 24. Jan Schroder (pl. Jansen) op 10.32; 25. Kees de Jongh (pl. Jansen) op 18.46; 26. Ge rard Wesseling (pl. Alberti) op 28.12. Puntenklassement: 1. Piet v. Est 35 punten; 2. Seneca 46 p.; 3. Post 58 p.; 4. Janssen 58 p.; 5. Captein 59 p. Ploegenklaseement: 1. pl. Jansen 90.41.53; 2. pl. Alberti op 26 sec.; S. pl, Cools op 1.23; 4. pl. Schulte op 1.27. partij J. C. Kort eem lesje, dat deze nog lang heugen zal. Na een ope- ningsfout werd Kort in een konings- aanval van het bord gespeeld. De sbamd in de ereklasse is than6: 1. J. J. Piket (Philidor) 3>/i R. D. Westra (Philidor) l'/a en 1 af- gebr.. Mr. A. de Groot (LSG) 1 en 1 afgebr. J. C. Kort (LSG) 0 pnt. Eerste klasse. In de eerste klasse herstelde Theo Piket zich uitstekend. Hij won eerst zijn inhaalpartij tegen clubgenoot Preenen, die door een voorbarige centrum-opmars een redelijk goede stelling bedierf. Th. Piket brak verder zijn partij met zjjn geroutineerde rivaal Dem- mendal af in een stelling, die van uit een overwicht, thans wel een vol punt voor Piket zal gaan ople veren. Als Th. Piket deze partij in derdaad wint, kan hij zich vrijwel verzekerd weten van het kampioen schap eerste klasse. De partij Boelsma Preenen werd uitgesteld. Sband: 1. Th. Piket (Philidor) 3 en 1 afgebr. 2. W. G. Demmendal 2 en 2 afgebr. 3. P. J. Preenen en S. Boelsma (beiden Philidor) elk 1 en 1 afgebr. Tweede klas. In de beslissingsmatch om het kam pioenschap tweede klasse won W. Wiebes (LSG) de eerste partij van W. M. Rosdorff (Philidor). Deze kreeg uit een soort Konings Indisch een zeer goede stelling, maar opende enkele aanvalslijnen, waarna hij onder Wiebes' koningsaanval be zweek. In de beslisingswedstrijd derde klasse stelde de Koudekerker Boelee zijn kandidatuur door 'n goede zege op de Phiiidorspeier v. Niekerk. Vrijdag wordt in het Dorpshuis de volgende ronde verspeeld. BADMINTON Leidse prestaties in Marlot-toernooi Behalve het grote internationale toernooi organiseerde Dropshot" ook een open C-tournooi, dat niet onvermeld mag blijven. De Veglo-Smash-combinatie Vonny Sitee-Ada Anker wist in het nummer damesdubbel een tweede prijs te be machtigen. Laatstgenoemde kwam met Koos Pison (Stadhuis) ook tot de demi finale van het gemengd dubbel. In de demi-finale van het herenclub- bel was Pison al evenmin gelukkig dioor een nederlaag tegen de uiteindelijke win naar van het toernooi. kei zorgde voor 20 en enkele seconden later werkte Hans Dieben een schot vam Van der Hulst tot corner. Vogelenzang lag echter op de goede plaats en zo werd het toch 30. Cor Prins kreeg een prach tige kans, toen hij vrij kwam te liggen voor het Watervrienden-doel, maar hij miste jammerlijk. Joop van der Hulst deed het beter: 40. Martin Prins' schot werd door de keeper fraai gehouden, en ook Hans Dieben kon bij een boogbal goed ingrijpen. Enkele seconden voor rust slaagde Martin Prims er in een tegenpunt te scoren: 4X. Na het draaien trok LWV dadelijk weer in het offensief. Van der Hulst schoorde met een doorslagbal, aange geven door Lalon en Kruis verraste Hans Dieben volkomen: 61. Mar van Beukering poogde met snel opzwemmen de keeper te verschalken, maar zijn schot belandde juist op de paal. Even later was het toch Van Beukering, die uit een door Cor Prins aangegeven bal kon scoren: 62. Het laatste woord was aan Joop vam der Hulst, die de stand op 72 bracht in het voordeel van de Leidse Watervrienden. Nederlaag LGB Na de succesvolle wedstrijden van za terdagavond was de koek voor de Wa tervrienden nog niet op: gisteravond werden tij door een 7—2 overwinning op de Leidse Golfbrekers kampioen van de Kring Gouwe Rijnstreek. In eeh wedstrijd, waaraan de LGB niet te pas kwam, kreeg LWV volop die kans hun (overbodig ruwe) spel te ont plooien. Voor de rust liep de score op 41, na de rust werd het 72. Na af loop werden de Watervrienden spon taan gefelicitteeró door de Golfbrekers, waarna nog een heftig debat ontstond over vermeende fouten van de mede spelers. Zoals zo vaalt werd dit nog vuriger bedreven dan het spel zelf Reeds na enkele ogenblikken slaagde Joop van der Hulst erin goalie Hans Dieben het nakijken te geven: 10. Stok- STRIJD OM DE GOUDEN ZWEEP OP DUIND1GT (Van onze paardesportmedewerker) Woensdag wordt op Dulndigt de se lectiedraverij verreden voor de „Gou den Zweep" Dravers met een wlnsom beneden dertigduizend gulden moeten hun plaats in de Gouden Zweep waarin niet meer dan twaalf paardert aan de start zullen verschijnen in deze koers verdienen. Het zal er fel toegaan, want de mees te verschillen weinig in kracht. Xon Messidor en Astyanax, beide broers van de befaamde Theo Messidor, zijn van klasse en kunnen in de eindstrijd voor aan zijn. Uitermate gevaarlijk zijn de krachtpatsers Yucatan en Zilvervos. De afstand van 2500 meter is in hun voor deel en wanneer een massale eindsprint de beslissing moet brengen kan Yuca tan alle concurrenten achter zich la ten. Xirene Hollahdia, die verleden jaar als favoriet in de „Gouden Zweep" faalde, kan met haar grote snelheid voor een verrassing zorgen. Fouten kan zij zich in dit voorname gezelschap echter niet permitteren. Triton Erebus, Xavero en William Z hebben een te grote handicap ten opzichte van de klassepaarden aan de kop. Bij de renpaarden is de Prijs van Duindigt, een handicap over 2600 me ter, een interessante koers. Enkele ge renommeerde stayers hebben hiervoor ingeschreven. Vooral de vertegenwoor digers van de stal van graaf Van By- landt, Peter Pan en Eratosthenes, kun nen hierin grote rollen spelen] De eerste koers begint pas om half- vijf en het programma luidt: Johann Sebastiaan Bachprijs (2000 m): Bento Kitty - Browny H Bea. Joseph Haydnprijs (2000 m): Bubby Six - Baron Hollandia Brion van de Lente. Outsider: Astor W. Ludwig van Beethovenprijs (Ren over ca 2100 m): Caliph S - Aphrodite - Ulysses. Frédéric Chopinprijs (2040 m): Zul- ma - Antilope R - Y Saint Parisien. Outsider: Zarak. Johan Straussprijs (2000 m): Zano - Woudsnip - Woelwater. Prijs van Duindigt (Ren over ca 2600 m): Stal Van Bylandt (Eratosthenes en Peter Pan) - Marina - Défendeur. Selectiedraverij Gouden Zweep (2500 m): Astyanax Yucatan - Zilvervos. Outsiders: Xon Messidor en Xirene Hol landia. Franz Schubertprijs (2100 m): Zam- pa van Papenhoef - Zilvervos - Zibello Hanover K. graderen onze stadgenoten. Blijft het team uit Den Helder daarentegen onder Kangoeroes, dan zullen onze stadgenoten via degradatiewedstrijden moeten pro beren hun plaats in de hoofdklasse te behouden. Voor de hoofdklassecompetitie bond SVL 1 zaterdag de strijd aan met Polonia (Utrecht). Deze iin Woerden gespeelde wedstrijd eindigde In een fikse 30 ne derlaag voor onze stadigenoten. WS 1 kwam in het afgelopen week end tweemaal binnen de lijnen. De eer ste wedstrijd tegen het Haagse PVC verloren onze stadgenoten waf on gelukkig met 30, terwijl zij in de twee de wedstrijd tegen DES 2 uit Voor burg genoegen moesten nemen met een gelijkael, Orawi-Kangoeroes. Een bijzonder goed en bovendien hard serverend Orawi zag zaterdagavond steeds weer kans een achterstand, opgelopen door aantrekke lijk veldspel van onze stadgenoten, om te zetten in een voorsprong. De hard over het net aansuizende ballen werden als regel door Kangoeroes gestopt, maar meestentijds belandde de pass tegen het lage plafond. Orawi naim via set- wineten van 159 en 156 een 20 voorsprong, maar toen de service in de 3e set niet zo goed gelukte, ontwikkelde zioh een vrijwel gelijkopgaande strijd, waaruit nu Kangoeroes verdiend als overwinnaar te voorschijn trad: 13—15. Duidelijk bleek nu, dat onze stadgenoten zich qua veldspel beslist konden meten met him tegenstanders, alleen het ont vangen van de harde service baarde hen Steeds bijzonder veel zorgen, het geen in de 4e set wederom tot het ver lies leidde. Van der Leeden en Taconis konden aanvallend nog zoveel goede dingen laten zien, maar zodra Orawi de opslag weer in eigen huis bracht, was het hek van de dam. Punt voor punt liepen de Dordtenaren eerst hun achter stand in en daarna liepen zij steeds verder uit met gevolg een 15—-1 set winst. En nu is het dus voor Kangoeroes afwachten. ATHENE 4 MET 3-0 VERSLAGEN De belangrijke wedstrijd, die NIO zondag jl. op eigen terrein tegen het Haagse Athene 4 speelde, is een ver diende 3-0 overwinning geworden voor de sterk spelende Ripse meisjes. En met deze zege heeft het kranige NIO dan eindelijk de zo begeerde kampioenstitel behaald in de 3e klas van de Ned. Handbalbond, afdeling Den Haag, nadat reeds enkele jaren achtereen haar dit kampioenschap op het nippertje is ontgaan. Vreugde dus in het NlO-kamp over dit mooie resultaat, dat onder de be kwame en uitstekende leiding van trainer Am. v. Scheppingen is be reikt. Hulde aan hem en zijn enthou siast spelende dames voor deze goe de prestatie en veel succes volgend jaar in de tweede klas, waar nu auto matisch naar wordt overgegaan. De wedstrijd gaf een overwegend NIO-overwicht te zien. Wel gaf Athe ne goed partij, maar de Haagse meis jes misten Ln de voorhoede de stoot kracht, wel'ke tot succes had moeten leiden. NIO daarentegen was in de aanval veel gevaarlijker en de strijd werd reeds Ln de eerste helft beslist door drie gave doelpunten vam goal- getster Jopie Weenink, die haar club hiermede een veilige voorsprong gaf: 3-0. Na de rust een wat meer gelijkop gaande strijd, maar doelpunten vie len er niet meer, dank zij een goede verdediiging aan beide kanten. Toen de goed Leidende scheidsrechter 't ein de olies van deze sportief en in vriendschappelijke sfeer gespeelde „strijd, konden elf dolgelukkige NIO- speelsters zich met recht én verdiend kampioen noemen. Nadat aanvoerdster Truus Weenink enkele bloemstukken in ontvangst had genomen, poseerden de kampioe nen voor de fotograaf en de foto toornt hier het kranige NIO-elftal met zittend v.Ln.r: Ria Schrijvers. Ria Duivenvoorden, Alie Juffermans, Jo pie Weenink en Jeanne Jansen; staande v.l.n.r: Nel v. d. Poel, Anny Rotteveel, Truus Borst, Riny Jansen, Anny v. d. Poel, aanvoedster Truus Weennik en reserve Thea Daleman. In verband met het fluiten van een handbalwedstrijd te Hoogmade ont breekt op de foto helaas de trainer en tevens voorzitter van NIO, de heer Am, v. Scheppingen. (foto Haazebroek)

Leidse Courant | 1963 | | pagina 8