HAAST GEBODEN, WANT IN NOVEMBER 1964 IS DE PUT TE NOORDWUK VOL Weerbericht rtTi DINSDAG 14 MEI 1963 DE LEIDSCHE COURANT gehoorzaal. Aanvang 14.30 uul'. BEVOLKINGSONDERZOEK Rotogravure Onthulling van het TUBERCULOSE 1963 Rembrandt-geveltje in de Wedde- Waaggebouw, Aalmarkt op: steeg. Tijd 14.30 uur. Receptie in De maandag 13 mei: 9.0012.00 en Lakenhal 15.30 tot 17.30 uur. 14.0016.30 uur; Kokschool Ontspanningsavond dinsdag 14 mei: 14.0016.30 en in de manschappencantine in de Doe- 19.0021.30 uur; lenkazerne. Aanvang 20 uur. woensdag 15 mei: 9.0012.00 en K. O. Dagexcursie door de 14.0016.30 uur; omgeving van Leiden. Aanvang 8.15 donderdag 16 mei: 9.0012.00 en uur. 14.0016.30 uur; Bouwfonds Nederlandse Gemeente. vrijdag 17 mei: 14.0016.30 en Zittingsavond 7-8 uur nam. Trouw- 19.0021.30 uur. kamer Stadhuis, ingang Vismarkt. BIOSCOPEN WOENSDAG 15 MEI De films van deze week zijn door de Rozenkranskruistocht 6.45 uur Katholieke Film Centrale als volgt ge- Vanmorgen is kleuterleidster mej. kleuterleidster werkzaam in de Nood- met ernstige gezichten hun stralende A. J. Cras in de Lodewijkskerk te kerk in Leiden Zuid-West, daarna juffrouw aan de arm van haar echt- Leidén in het huwelijk getreden met drie jaar in de kleuterschool aan de genoot naar het altaar zagen schrij- vezalen. nam. St. Petruskerk. Jong VKAJ, 7 uur nam. (1317 jaar). Gasstraat 82. DONDERDAG 16 MEI R.K. E.H.B.O. Vervolgcursus, 20 uur. Gebouw GGD, Nieuwe Mare. Ned. Kath. Ver. van Handelsverte genwoordigers, Handelsagenten en Verzekeringsinspecteurs „St. Chris- toffel" Ledenvergadering in café- rest. „Old Dutch", 2e Binnenvestgr. 15. Aanvang 20.30 uur. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde Excursie naar Hilva- renbeek. Vertrek per bus vanaf de Jan van Houtkade. Ned. Instituut voor het Nabije Oos ten Lezing door prof. M. Georges Posen er over de ontdekkingen van Mirgissa, in het Academiegebouw, Rapenburg 73. Aanvang 20.30 uur. K. O. Tentoonstelling van werken van cursisten in de Boerhaa- keurd: Casino: Moord in trein 16.50 (14 jr). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Afgekeurd. Luxor: De Wraak der Apachen (14 j.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, '4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: De avondmaalgasten - Prol. 18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Slavinnenschip (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30 7.00 en 9.15 uur. Rex: Jungle Duivels (18 jaar). Zondag: 2 30 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. BEURSOVERZICHT VAN DINSDAG de heer J. F. A. M. Ammerlaan. Telderskade. Mejuffrouw Cras was zeven jaar In de kerk stond een erehaag van kleuterleidster. Zij was een jaar als met bloemen zwaaiende kleuters, die den. Leidse raad besloot tot vuilverbranding (5,5 milj.) VRIJDAG 17 MEI K. O. Tentoonstelling van werken van cursisten in de Boerhaa- vezalen. ZATERDAG 18 MEI Anderhalf miljoen voor 900 meter walmuur SV J deed verontrustte raadsleden De Leidse raad heeft goedgevonden, dat een bedrag van 5.657.800 wordt uitgetrokken voor de bouw van een vuilverbrandingsinstallatie in Leiden-noord, nabij de Slaagh-of Stinksloot. Dit besluit was gistermiddag een hoogtepunt voor de direkteur van gemeentewerken, de heer H. Hoorn, die vanaf de tribune der hoofden van dienst de discussies volgde, vergezeld van een direkteur van Von Roll te Zürich, die de installatie zal leveren. Verschillende raadsleden mét wet houder Van Hoek brachten de gemeentelijke reinigingsdienst, inzonder heid de heer Hoorn, de commissie en de wethouders van een vorige pe riode dank voor het werk, dat in deze is verricht. Kritiek op het objekt was er in de raad nauwelijks. Wethouder Van Hoek had het niet moeilijk. Als eerste werd het woord gevoerd door de heer Ten Broek (KVP), die nog eens in het kort voorafgaande besluiten van de raad in herinnering bracht en die bij het standpunt bleef, dat hij in 1961 ook heeft ingenomen, namelijk dat de voorgestelde methode: vuilverbran ding, voor Leiden het beste is, omdat het meest hygiënische methode is. Compostfabrikatie acht hij, evenals het college, voor Leiden niet geschikt. Hij toonde veel waardering voor het voorbereidend werk. Internationals wederom hoger Het Damrak blijft doorgaan met hogere koersen te noteren voor de internationale waarden. Ook vandaag is de Hausse-stemming van de voor gaande beursdagen verder voortge zet. Ditmaal zonder de steun van de West-Duitse beurzen, die pryshou- N.P.V. en K.V. St.. Jorismarsen dend tot iets lager waren. Ook van Start vanaf kasteel „Oud Poelgeest" Wallstreet ging niet veel stimulans te Oegstgeèst om 15 uur. uit, omdat de slotkoersen aldaar Toneelver. „Tot Ieders Genoegen" maandag weinig veranderingen te Toneelavond in de Schouwburg, zien gaven. De betere tendentie Aanvang 20 uur. Amsterdam was hoofdzakelijk het ge- K. O. Tentoonstelling van volg van aankopen van het publiek, werken van cursisten in de Boerhaa- terwijl voor Duitse rekening de Hoog- vezalen. oven-waarden uit de markt werden K. O. Opera „Carmen" door genomen. Dit fonds was uitgesproken den aan de Pelikaanstraat in het be- de Nederlandse Opera in het Gebouw vast. Nadat de opening op 586 zich echt punten boven het slot van gis teren had gesteld, liep de koers later verder uit tot 592. De stukken verlie ten de markt op circa 590. Unilevers en Philips sloten maandag in Wall street iets hoger, hetgeen vraag uit lokte in Amsterdam. Philips noteer de op 159,60 1.10 boven het voor gaande slot, terwijl Unilevers op 167.60, een gulden beter in de markt lag. AKU hield de winst van giste- (Meegedeeld door het KNMI, geldig van dinsdagavond tot woensdagavond, opgemaakt -te 11.15 uur): VERANDERLIJK Over het algemeen veel be wolking met tijdelijk enige re gen of motregen. Overwegend matige zuidweste lijke wind later ruimend naar west. Weinig verandering in temperatuur. Het weer in Europa HELSINKI STOCKHOLM OSLO KOPENHAGEN ABERDEEN LONDEN BRUSSEL LUXEMBURG PARIJS BORDEAUX GRENOBLE MUNCHEN ZURICH GENEVE LOCARNO WENEN INNSBRUCK BELGRADO ROME AJACCIO MADRID MALLORCA LISSABON ATHENE de Noord-zuidverbinding, voor K. en W. te Den Haag. Vertrek drs. J. Wiertz het college een vanaf het Stationsplein om 19 uur. oud verzoek van het schoolbestuur van de scholen aan de Pelikaanstraat TENTOONSTELLINGEN in herinnering brengen, n.l. om de MUSEA vrijgekomen ruimte te betegelen en aan de speelplaats van de scholen De Lakenhal: Dag. 104 uur. zond. toe te voegen. Wethouder Piena wees l4 uur. op het feit, dat men doorgaans deze Tentoonstelling Harry v. Kruinin- gen, tot 27 mei. Legermuseum (Pesthuislaan): Ma Kritiek t/m vrijdag 10-4 uur, rond 1-4 uur P" in handen Dit aandeel voegde - hieraan vanmiddag op 485 nog ruim een punt koerswinst tie. De handel in deze hoek was kalm. Kon. Olie kon zich goed staande houden op 170.70, „Kan hier geen bijzonder beroep ernstig nam echten met de over we- Rijksmuseum v. Oudheden (Rapen burg): dag. 105 uur, zond 15 uur Ténslotte is er nog in de Leidse Tijdelijke tentoonstelling: ..Het diei raad, die overigens alle voorstellen als motief in de oudheid" Tot 4 juni rw. conform aanvaarde gesproken over Rijksmus Geologie en Mineralogie KS het voorstel om het aantal wagens (v. d. Werfpark): Geologie van Ne- van het regionale woonwagenkamp derland. Dag 1012 en 24 uur. aan de Broekweg-Haarlemmerweg te zonr en feestd 24 uur. beperken tot 68 wagens. Rijksmus. Gesch. Natuur.weten De heer Versnel (PvdA) vond dit schappen (Steenstr.): dag 10—4 uur aantal nog te hoog. Er is bij volle be- z0"d- 14 uur. zetting slechts een ruimte van tach- Ryksmus. v. Volkenkunde (Steen VWi.ua.,*h.u- tig centimeter. Bovendien mist hy straat): Wisseltentoonst (Japanse) ten inzake de handelsbetrekkingen ruimte voor de auto's der kampbe- junst van Hokusai. Dag. 10—5 uur. lussen Indonesia en Nederland. Am- woners, terwijl deze tevens behoefte tot eind juni. hebben aan ruimte voor sloopwerken. Academiegebouw Tentoonstel- Philips en Kon. Olie ging niet veel om. In de scheepvaartafdelingen was de stemming goed prijshoudend tot vast voor een enkel fonds. De omzet ten waren gering. De leidende cul tures blijven de speculatieve aan dacht van het publiek tot zich trek ken. Dit op de gunstige vooruitzich- gedaan worden op extra-uitkering uit ging daarbij, dat slechts vier man nabracht tótiëk uit ~öp""hef afwezig ling van werken door Shalom Lixen het gemeentefonds". Op deze vraag personeel in de Leidse vuilmsver- J douches narkeerterrein berg. Tot 28 mei moest de wethouder van financiën in branding zullen werken. De heer Zit- ™èlve^ Wetho^ zfjn antwoord een categorisch „neen man (Pr. Chr.) zag in de automati- Mpnkpn wppe. het feit dat dit laten horen. Een andere vraag, óók sering een goede toekomst voor de denken weesop het.feit, dat dit gesteld door andere raadsleden, was schoonheid van Leidens straten weg- JShÏÏL le ISiT^erf^rt lih- VERKEER hoe de tarieven voor de reiniging ver- gelegd. Er komt personeel vrij bij de '«kheden, diei zich ini Amerstomt M anderd zullen worden. Want het nieu- gemeentereiniging. Een laatste mede- ^"j^t^rd 'ook toen de kampen Burgemeester en Wethouders van we systeem van vuilvernietigmg is deling van wethouder van financien vol wafen^^'nwaeem oo te nemen Leiden brengen ter openbare kennis, 200.000 gulden per jaar duurder dan stelde raadsleden gerust: voorlopig ™^n.J™nwa|em op^te nemen. bej,loten een wacht_ de huidige methode van vuilafvoer denkt men nog met over verhoging hfhhen al vele gemeenten verbod vast te stellen voor de Aal- naar een plaats nabij Noordwijk. Spr. hoopte dan ook, dat omliggende ge- jneenten in het plan betrokken kun nen worden. Tijd geld De heer Lamers (Pr. Chr.) zei on- van de reinigingsrechten. Andere punten sterdam Rubber verbeterden ruim drie punten tot 126. HVA ging drie punten omhoog op 164>4. Certifidaten Deli, die onveranderd waren geopend op 144.80, liepen later op tot 146. Ook de aandelen in de lokale afde lingen, die vroeger veel zaken met Indonesië deden als Internatrio, Lin- deteves, Aniem, lagen, wederom ho ger in de markt. Ook de aandelen van de „Vereenigde Manhines" boekten I II vanmiddag wederom een koerswinst. schermen hebben al vele gemeenten verbod vast te stellen voor de Aal- Er bestaat voor dit fonds, ook voor zich met deze verordening veilig ge- j^emakmSteeg ^nerceeTAal* rekenin6 van West-Duitsland, flinke steld. Hoewel er in de omgeving van Manaemakerssteeg en perceel Aai beiangsteiling. In de staatsfondsen- t 1 markt 14. aan de znde van-het water. hoek eging Jandaag weliswaar iets Leiden kampterrein genoeg is, komen maAr^J^.'~fan zijde van het water, de woonwagenbewoners gaarne naar Afschriften van dit besluit zijn ge- In de gistermiddag gehouden ge- het terrein te Leiden, omdat daar aail t ^^/dmgemeur-Di- meer om dan de voorgaande dagen het geval is geweest, doch de stem' (Advertentie). meenteraadsvergaidering heeft de een school is, een kampgebouw, en Yan de Rijkswaterstaat in was er nauwelijics prijshoudend, voorzitter de heer mr. Woudstra ge- andere voorzieningen. Weth, somde Zuid-Holland, aan de door de Minis- lu'kgewenst met zijn koninklijke on- op, welke voorzieningen de laatste *er van verkeer en waterstaat aan- In de aandeien „Handelsvereniging der meer, dat wel gebleken is, aax derscheiding. Tot bestuursleden van jaren aan het woonwagenkamp zijn geweze\a,yeJ^Igl"gen; Z,? Holland" werd op verzoek van het tijd geld kost. Het plan is enige hon- de Stichting burgerijfonds werden verricht. Een vergelijking met Den van verxeersoeiangen tra aoei neb- beursbestuur vandaag geen notering derddoüzenden guldens duurder ge- daarna benoemd de heren mr. Woud- Bosch waar het kampeerterrein een Dena® aan vjeaepuxeeiae oxaxen rt„„OTV>QQVt ir> „orhanH met. het feit. worden. Het verzoek van G.S. om nog stra, mr. F. Portheine, H. van Weizen, miljoen gulden heeft gekost, tegen van ^uia-noiiana, eens. te kijken of toch een kompost- P. J. van Hoeken, W. A. Kasteleyn, Leiden twee ton, wees de wethouder installatie niet voordeliger is voor H. H. v. d. Kloot en A. J. v. d. Pompe. van de hand. Nog nieuwe voorzienin- Leiden, heeft een prijs-verhogende Leiden zal een bedrag van meer gen staan op het programma, zoals invloed gehad. Hij vroeg ook of men dan anderhalf miljoen moéten uit- aanleg van douches in een leegstaand de gronden niet eerder in eigendom trekken voor vernieuwing over 900 gebouwtje, terwijl men reeds moeite had kunnen verkrijgen, omdat deze meter van de walmuren (langs de heeft gedaan terrein te krijgen VOOÏ grond ook veel duurder was dan in de grachten), die bij elkaar een lengte een speelveld op Oegstgeest grond- eerste berekeningen stond vermeld. hebben van 14.350 meter. De raadsle- gebied, aan de andere zijde van de Meerdere raadsleden drongen aan op den waren wel geschrokken van dit Broekweg. Het bedrijf dat daar ge- het 9nel verlenen van Rijksgoedkeu- bedrag. De heer Zitman (VVD) re- vestigd is wil wel weg, maar dan zal ring. Een zaak, die zoals ook de wet- kende voor, dat vernieuwing van de de gemeente de verplaatsing en in- houder opmerkte, alleen 't Rijk aan- slechte walmuren gedurende 'n tijd richtingskosten van een nieuw bedrijf gaat; de gemeente Leiden heeft wel van veertig jaar, tienduizend gulden k raison van 2 ton moeten betalen, aan dit werk de grootst mogelijke per week moet kosten. Daarom stelde Daar is men toch nog wel even van urgentie gegeven. hij voor vóór de slechte oude wal- teruggekomen. muur een nieuwe walmuur. aan te - Haast geboden brengen, dit is goedkoper. Leidse Agenda MAANDAG 13 MEI Leidse gemeenteraad Openbare raadsvergadering in de raadszaal van Dit ligt voor de hand indien men in Misschien is er wel een kans, dat aanmerking neemt, dat in november voor deze vernieuwing van een ty- 1964 al geen plaats meer is in de hui- pisch stukje oud-Leiden extra-uit - dige stortput. Een poging om huisvuil kering Uit het gemeentefonds ont- - - in Leiderdorp kwijt te raken is mis- vangen wordt. De suggestie van dit het stadhuis. Aanvang 14 uur. lukt, omdat gebleken is dat de in de raadslid om monumentenzorg te in- n te delven put beschikbare ruimte teresseren vond bij wethouder Plena DINSDAG 14 MEI maar gering is. De wethouder deelt een goed gehoor. Niets kan er echter R.K. E.H.B.O. „Peerke Donders mede, dat men eind 1964 weer een aan veranderen, dat de vernieuwing Begmcuraus 20 uur. Gebouw GGD, andere stortplaats hoopt gevonden te onder druk van het verkeer hoogst- Nieuwe Mare hebben. Wellicht een die nog verder noodzakelijk is. A1S- Ned. Bond van Gepensioneer- ligt, dan de huidige hetgeen meer Het voorstel tot aankoop van pan- den Jaarvergadering in de Stads- kosten met zich zal brengen/ Mej. Van Nienes (PvdA) merkte nog op, dat het streven bestaat om in de overbevolkte randstad Holland geen vuil meer in putten of op belten te storten. Haast is dus geboden. De heer Van Aken (PvdA) bracht de hoogte van de te bouwen schoor steen in het geding. Deze zal hon derd meter hoog worden, het hoogste bouwwerk dus van Leiden; twintig meter hoger dan de huidige schoor steen van het gemeentelijke energie bedrijf. Zal deze schoorsteen geen gevaar opleveren voor vliegtuigen van Valkenburg? Defensie ziet geen problemen, zoals de brandweer ook de naburigheid van Kats-vuurwerk- fabriek niet als een bezwaar ziet, bij dit proces van verbranding. Mej. v. Nienes drong nog aan op sociale voor zieningen, zoals was- en kleedgele genheid en cantine voor het perso neel, een zaak die ook de wethouder In Leiden wordt in het be jaardencentrum, „Groenoord" aan de Witte Rozenstraat op 27 mei a.s. het 60-jarig huwe lijksfeest van de hr. en mevr. C. Klinkenberg en J. Klinken- berg-Valstar gevierd. Het diamanten echtpaar is in 1903 te Den Haag in liet huwe lijk getreden. In 1923 vestigde het zich in Leiden, waar de hr. Klinkenberg 'n timmerfabriek begon, welke thans door zijn oudste zoon wordt voortgezet. De bruidegom is thans 86 jaar, de bruid 84, beiden zijn goed gezond. Het echtpaar heeft 10 kinderen gehad, waarvan nog acht in leven zijn; 36 kleinkin deren. Een hobby van de heer deren.. Een hobby van de heer Klinkenberg is nog altijd: een partijtje dammen. Hij was ja ren voorzitter van de Leidse Damvereniging en erelid. Een bijzonderheid is dat er momenteel 4 geslachten Cor- nelis Klinkenberg zijn. opgemaakt in verband met het feit, dat op deze aandelen een bod wordt uitgebracht van 140 procent. Giste ren noteerden deze stukken nog 105 procent. Claims „Duiker" werden on veranderd op 300 geadviseerd. Het onveranderde dividend van tien_ pro cent bracht weinig verandering in de koers van de aandelen „Varossieau". Marktberichten LEIDEN, 14 mei, Vette varkens Er zijn. aangevoerd 52 vette varkens. Notering per kg. levend gewicht: lichte varkens 168-172; slagersvar kens: 173-175; zeugen: 135-145. Han del goed. ROTTERDAM, 14 mei, Vee To tale aanvoer 4176; week aanvoer 5915; Vette koeien en ossen 400; gebruiks- vee 1094; vette kalveren 460; gras- kal ve enr294; nuchtere kalveren 1449 varkens 8; lopers 55; biggen 13; paar den 53; veulens 9; schapen of lamme ren 96 weide/zuiglammeren 891; bok ken of geiten 47. Prijzen: Vette koeien le kwal. 295- 325, 2e kw. 260-290, 3e kw. 240- vette kalv. 290-320, 270-290, 240-270; graskalveren 350, 280, 250; nuchtere kalv. 150, 140, 130; lopers 100, 90, slachtpaarden 295, 260, 240; schapen 120, 100, 90; lammeren 70, 60, 50; kalf- en melkkoeiep 1125, 1000, 800; vare koeien 850, 700, 600; vaarzen 870, 750, 550; pinken 520, 400, 350. Vette koeien: aanvoer iets groter, handel levendig, goed prijshoudend; vette kalveren: even meer, vlot, hoger enkele prima's boven notering; gras kalveren: groter, lui, onveranderd; nuchtere kalv.: kleiner, willig, hoger; lopers en biggen: ruimer, stil, als vor. week; slachtpaarden: iets kleiner, re delijk, wat stijver; schapen en lam meren: even meer, tamelijk, ruim prijshoudend; kalf- en melkkoeien: iets korter, matig, onveranderd; vare koeien: als vor. week, kalm, staande; vaarzen en pinken: matig, stroef, als vor. week; weidelammeren: gewoon, kalm, als vor. week. i. bew. 18 1. bew. 17 regen 10 regenbui 13 1. bew. 10 h. bew. 15 regenbui 14 geh. bew. 18 zw. bew. 16 h. bew. 17 regen 23 regen 18 regen 20 zw. bew. 21 regen 21 h. bew. 21 regen 23 onbew. 24 zw. bew. 25 zw. bew. 21 1. bew. 29 h. bew. 20 onbew. 22 zw. bew. 22 PAUZE Morgen: Jean Baptiste de la Salie, stichter van de congregatie van de christelijke scholen, t 1719 in Frank rijk. In Keukenhof waren zondag meel mensen dan bloemen en rondom het lustoord lagen meer glimmende vak ken van geparkeerde auto's dan tul penvelden. Het was er vreselijk eh feestelijk druk. De tulpen in Keuken hof poseerden wiegelend als nuffige grootstadsbloemen, massa -produkt in een menigte massamensen, alles modern georganiseerd en geëxploi teerd. Elk van die millioenen tulpen gaat echter voor Hem schoner ge kleed „dan Salomon in al zijn heer lijkheid". En even nauwkeurig be ziet Hij wat, zo voor 't oog, een mensenmassa van massamensen ia. Dat te weten maakt het mede-op genomen zijn in de massa soms tot een plezier. Het is al voldoende óók een tulp tussen de millioenen te zijn, al kijkt niemand ènders naar je om. PUZZEL ■Fn ■i i 91 19 1 1 E No. 513. Hor.: 1. juffrouw, 4. grootste tincentrum van Malacca, 7. strijdperk, 9. beantwoording, 10. scheepsvloer, 11. lus, 15. vaandel der ruiterij, 18. godin van de jacht, 19. lichte bedwelming, 20. stad in Duitsland. Vert.: 1. buisvormig ingewand, 2. ver. kleding op carnaval, 3. gem. in N.Brab., 4. zijtak Donau. 5. schermbloemige wit te wortel, 6, schor, 8. godin van de dageraad, 12. zoon van Jacob, 13. gra vin uit het Holl. Huis, 14. lusthof, 16. holte in een muur, 17. van elk even veel (op recepten). Oplossing no. 512. Hor.: 1. begerig, 8. ieder, 10. em, 12. kei, 13. na, 14. rel, 16. aam, 17. dierkunde, 18. rek, 19. ter, 20. ar, 21. sak. 23. re, 24, staal, 26. snep per. Vert.: 2. ei, 3 gek, 4. edelknaap, 5. rei, 6. Ir, 7. verdrag, 9. Gameren, 11. meier, 13. nader, 15. lek, 16. ant, 21. sté, 22, kap, 24. Sn, 25. le. PUIST „Zorg. dat het eten goed is, want vanmiddag komt moeder, en ik heb een naam op te houden!"

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3