DRIE HOOGLERAREN BENOEMD AAN Burgerlijke Stand DE LEIDSE UNIVERSITEIT Mary, Mary, avondje lachen Benoemingen Leidse universiteit Massasprint in Ronde van Kapitool Wout Bergers Totemstrijd in Zweeloo Weerbericht LUXAFLEX W. J. ZIRKZEE VERTROKKEN PERSONEN UIT LEIDEN Marktberichten Het weer in Europa VRIJDAG 10 MEI 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 4 Bij K.B. is dr. G. I. Lieftinck, lector in de Middeleeuwse handschriftenkun de, benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der letteren en wijsbegeer te om onderwas te geven in de paleo grafie. Prof. Lieftinck. die te Amsterdam in 1902 is geboren studeerde Nederlandse taal- en letterkunde aan de universi teit van zijn geboortestad. Hij promo veerde in 1936 cum laude op een proef schrift getiteld De middelnederland- sche Taulerhandschriften. Van september 1939 tot juli 1957 was hij verbonden aan de Leidse Universi teitsbibliotheek. Sedert 1942 als conser vator van de handschriften en sedert 1949 tevens als onderbibliothecaris. In 1948 werd prof. Lieftinck benoemd tot lector in de middeleeuwse handschrif tenkunde, welke functie hij sinds 1957 niet meer kon combineren met die van onderbibliothecaris Leidse hoogleraren benoemd bij Nationale Unesco Commissie Gerekend van 1 januari 1962 zijn als lid van de Commissie voor inter nationale samenwerking op het ge bied van onderwijs, wetenschap en cultuur (Nationale Unesco Commis sie) benoemd voor de tijd van vier jaar: prof. dr. C. C. Berg, hoogleraar in de Austronesische linguistiek aan de rijksuniversiteit te Leiden; prof. dr. A. Klasens, hoogleraar in de Egyptologie aan de rijksuniversiteit te Leiden. „Mary, Mary" gisteravond gespeeld door de Nederlandse Comedie was zo'n lachsucces, dat K O besloten heeft volgende week nog een voor stelling te geven. Het is met zo'n bezetting en bij dit stuk opgelegd pandoer. De schrijf ster Jean Kerr, echtgenote van een bekende Amerikaanse kunstkriticus heeft met deze „Mary" een hartig hapje a la carte aan het publiek voorgeschoteld. De intrige is grappig en zij moet het hebben van een gro te dosis slapp-stick, schijnbaar onno zele opmerkingen, die op een lach bui het effect van een katalysator hebben. Guus Oster speelde vlot de rol van de gescheiden echtgenoot en Kit ty Janssen in plat Rotterdams (dunkt ons) niet vlotter, die van zijn ex- vrouw met alimentatie. Dan waren er Louis Borel, Winnifred Bosboom en Han Teulings en dit alles onder de kundige regie van Kees Briisse. Het was een avondje lachen, dat de K O-habitué's van harte zijn ge gund. Nederlandse Comedie. Op woensdag 15 mei zal er wegens gro te belangstelling een extra voorstel ling gegeven worden van het blij spel „Mary, Mary" gespeeld door de Nederlandse Comedie met in de hoofdrollen Guus Oster en Kitty Janssen. De voorstelling begint om 8 uur in de Leidse Schouwburg. Zoals de laatste jaren gebruikelijk is, organiseert het Instituut voor Na tuurbeschermingseducatie I. V.N. ook dit jaar in het gehele land weer wandelingen in de natuur. Onder lei ding van leden der Koninklijke Na tuurhistorische Vereniging afdeling Leiden, die hierbij niet het I.V.N. sa menwerkt, zal op zaterdag 18 mei a.s. een voorjaarswandeling worden ge maakt in 't bos van het Huys te War- mont, waar alle belangstellenden van harte welkom zijn. Men moet dan om kwart over twee aan het ingangshek aanwezig zijn. Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het examen ingenieurs vliegtuigbouwkundig in genieur de heer H. B. H. Ramakers te Leiden. Leidse Agenda VRIJDAG 10 MEI Nederlandse Kath. Metaalbewer kers Bond „St. Eloy": 20.00 uur jaar vergadering in café-restaurant „Zo- merzorg". Na de vergadering prys- klaver jassen. BIOSCOPEN De films van deze week zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt ge keurd: Casino: Moord in trein 16.50 (14 jr). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Afgekeurd. Luxor: De Wraak der Apachen (14 j.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, '4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: De avondmaalgasten - Prol. (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Slavinnenschip (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15. *4.30 7.00 en 9.15 uur. Rex: Jungle Duivels (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Thans is dit lectoraat dat hij offi cieel aanvaardde met een Openbare Les. getiteld: „Bisschop Bernold (1027- 1054) en zijn geschenken aan de Utrechtse kerken", gewijzigd in een ordinariaat. Bjj K.B. is dr. F. van Coetsem, hoog leraar aan de universiteit van Leuven, met als leeropdracht algemene fonetiek en ortofonie van het Nederlands en structurele taalwetenschap, benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de fa culteit der letteren en wijsbegeerte om onderwijs te geven in het Oud-ger- maans. Prof. dr. F. van Coetsem werd in 1919 te Geraardsbergen in België gebo ren. Na zijn studie in de letteren te Leuven en Leiden promoveerde prof. Van Coetsem in 1952 te Leiden tot doc tor in de Germaanse filologie op een onuitgegeven dialektstudie. Van 1948 tot 1957 was de nieuwe Leidse hoog leraar reeds te Leiden werkzaam, n.l. als medewerker aan het Woordenboek der Nederlandse taal in opdracht van het Belgische Ministerie van Onder wijs. Prof. Van Coetsem, die behalve' te Leuven, thans dus ook colleges te Lei den zal gaan geven, heeft zeer veel ge publiceerd, onder meer in de „Leu vense Bijdragen" en andere taakundige tijdschriften. By K.B. is dr. E. L. Noach benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der geneeskunde om onderwijs te ge ven in de toegepaste farmacologie. Professor Noach, die in 1921 te Lei den werd geboren ontving zijn middel bare school- en wetenschappelijke op leiding in zijn geboortestad. In 1947 be haalde de nieuwbenoemde hoogleraar, die zijn studie gedurende de oorlogstijd enkele jaren formeel had moeten on derbreken zijn artsdiploma, waarna hij gedurende enkele jaren als medicus werkzaam was in de militaire dienst. In 1950 in dienst getreden van het farmacologisch laboratorium der Leidse Universiteit, doorliep hij de weten- schappelyke rangen en werd in 1961 bevorderd tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar A. In 1953 promoveerde pro fessor Noach tot doctor in de genees kunde op een proefschrift, getiteld: „On derzoek naar de beïnvloeding van de schildklier door steroide oestrogene stoffen". Enkele jaren na zyn promotie, van voorjaar 1956 tot najaar 1957 was prof. Noach als Fulbright fellow werkzaam op de farmacologische afdeling van de Universiteit te Salt Lake City. Bij onderscheiden besluiten van Curatoren der Rijksuniversiteit te Leiden zijp] A. E. M. li. Bloklander, weten schappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de psychiatrie, benoemd tot wetenschappelijk amb tenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de verloskunde; Dr. L. M. van Dijk, hoofdassistent op arbeidsover eenkomst bij de cardiologie, benoemd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst; Dr. R. Hofstra, benoemd tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar in tijdelijke dienst bij de farmacie; J. Kaayk, assistent op ar beidsovereenkomst bij de psycholo gie, benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst; Drs. J. v. Riemsdijk, benoemd tot weten schappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de psychologie; Dr. L. T. F. L. Stubbé, wetenschap pelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de heelkunde, benoemd tot wetenschappelijk hoofdambte naar A in tijdelijke dienst; Mej. dr. J. Terpstra, wetenschappelijk hoofd ambtenaar in vaste dienst bij de in wendige geneeskunde, benoemd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar A G. J. Verwers, benoemd tot weten schappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de faculteit der letteren en wijsbegeerte; Dr. P. E. Voorhoeve, wetenschappelijk hoofdambtenaar in tydelijke dienst bij de fysiologie, be noemd tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar A in tijdelijke dienst; A. E. van Voorthuisen, hoofdassistent op arbeidsovereenkomst bij de radio logie, benoemd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst; Drs. H. E. Wassing, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de kinderpsychiatrie, voor het tijdvak 1 januari 1963 tot 1 januari 1964, we derom in deze functie benoemd. Van onze wielermedewerker Gisteravond werd in Den Haag de jaarlijkse Ronde van het Kapitool verreden door adspiranten, nieuwe lingen en amateurs. Bij de amateurs, die 60 km reden was er een sterk veld renners, die elkaar op het klei ne parkoers weinig toegaven. De vele uitlooppogingen werden steeds teniet gedaan, zodat het ren- nersveld vrijwel tot aan de finish compact bleef. Eerst enkele honder den meters voor de eindstreep na het uitkomen van de bocht viel, nadat er eerst nog een fikse valpartij was ge weest, in een massaspurt de beslis sing. De gelukkige winnaar werd Rudie Liebrechts in 1.20.49. De overige ren ners werden als volgt geklasseerd: 2. J. Mesters (Den Haag); 3. H. Koop- mans (Halfweg); 7. G. Karstens. Al len in dezelfde tijd als le winnaar Ook de Swift-renners Nol Klooster man (Leiden) en C. Schyff (Ryns- burg) noteerden dezelfde tijd, even als Odyk, Alphen a. d. Ryn, (Avan- ti). De adspiranten reden 20 km. Hier was de zege voor Duindam (Honseler- dijk) in 26.06. De Leidenaar Dorre- paal en Leune (Leiderdorp) reden een goede koers, doch wisten zich niet in de prijzen te rijden. Geboren: Benjamin Pieter z.v. L. C. C. Volkers en A. Onderwater; Marcellinus Arnoldus Johannes z.v. B. L. A. v. Kesteren en J. M. Pad denburg; Maria Johanna d.v. J. J. Schmidt en J. Josée; Gert Jan z.v. S. Ca Stroo en A. Breeuwer; Johan nes Nicolaas Martinus z.v. N. v. d. Ploeg en M. G. Bolleboom; Jacque line Liliane d.v. F. Gols en A. H. G. E. Kram; Norman Paul z.v. W. Hü- ner en W. v. Rijswijk; Wilhelmina Maria d.v. J. Talens en M. P. Haas noot. Gehuwd: C. A. F. de Haas en A. A. Doeswijk; F. J. v. Doesum en M. J. J. Levarht; J. J. Talens en A. M. v Meeuwen; J. Distel velt en J. C. Leuering; U. Stoeltie en C. E. Steens- ma; L. F. Hartogs en A. M. Herm- sen; T. v. Hemert en E. Delfos. Ondertrouwd: B. du Mortier en H. C. Pruimboom; J. Lepelaar en E. M. Visser; D. A. Bhoep en E. E. Bink; E. J. J. Zilverentant en J. B1. Esch- 1/er; P. Wester en C. E. Kettenis; J. Kamp en D. E. Seriier; J. Tissing en F. L. J. J. Dreef, G. J. Roest en M. K. Younig; J. J. Lammers en C. C. J. Brouwer; F. L. Bodijn en W. C. M. T. Lampo; H. Fuchs en E. N. Metz; T. Zïrkzee en M. C. v. d. Born; H. Swanenburg en C. v. d. Vos; J. Vledder en E. A. Jongewaard; J. Beekhuizen en G. M. Kluts; H. Frankhuizen en P. A. M. Krekelaar; J. v. Rys en M. E. le Nobel; J. A. Niphuis en C. Pieterse; R. Hartsui ker en N. Kuipers; B. Boodt en H. J. Herrmann; G. J. Bierenga en J. C. H. v. Vliet; P. v. Aamhout en L. F. M. Honsbeek; Z. Bink en J. v. d. Veer; W. le Maitre en S. M. A. Kar stens. Overleden: K. Crama 84 j., m.; A. Kaptein 73 j., m.; N. Y. de Kraker 3 j., d. Zij verdient het Moeder heeft echt behoefte aan een heerlijke tuinstoel of ligbed. Natuurlijk van Sportvriend Haarlemmerstraat 232 Telefoon 24681 Rijnsburgerweg 121 Telefoon 50007 De honderd leerlingen van de St. Jansschool, Rapenburg 48, die maan dagmorgen vertrokken zijn naar het jongenskamp „Het Witte Zand" schij nen zich volgens de enthousiaste be richten die ons uit het kamp berei ken, bijzonder te amuseren. Men schrijft ons: Op dinsdagmorgen scfheen weer vriendelijk de zon en daarom konden wij, na de H. Mis en het eten, een fikse verkenningstocht maken door de zo bosrijke omgeving. Allereerst brachten wij een bezoek aan het „Meeuwenmeer", waar reeds een gro te groep bezig was met het bouwen van een boomstammenvlot. Hierna gipg het dwars door de bossen naar nog enkele bekende plaatsen, zoals de „Zandberg", bij het dorpje Mep pen. Voor die middag werden door de leiders verschillende spelen georgani seerd. Alles verliep voorspoedig en weldra kropen en slopen de zon gebruinde kinderen en leiders op haaiden en voeten door de geurige struiken. Er werden vlaggen ver overd en smokkelaars gegrepen. Aan het einde van de strijd liepen win naars en overwonnenen hand in hand weer terug, met luid gezang, naar het kamp, waar een reusachtige sta pel boterhammen reeds geduldig stond te wachten. Om ongeveer 8 uur waren allen verzameld, voor het grote evenement van die avond: een toneelvoorstelling door enkele leerlingen van de school o.l.v. de heer Koevoets, de logopae- dist. De gemoederen werden danig verhit door het grandioze spel van de Beren! Zij hekelden, al improvi serend, in een eigen gemaakte schets, de strijd die er woedt rondom de to tem. Deze mooi versierde paal wordt het eigendom van de groep die het best voor de dag komt. Het toneel stukje, dat zij met groot succes op voerden, heette: „Hoe de jury werkt". Tijdens de voorstelling werden de kinderen getrakteerd, waarna zij vol daan naar bed gingen. De ochtend van de volgende dag, woensdag 8 mei, werd gevuld door een lange wandeling, in de warme zon, naar de Staatsbossen, alwaar alle kinderen zelf een eigen boom moch ten planten. Ze zijn er erg trots op om in de bossen van Zweeloo een eigen boom te bezitten. Op het ogenblik zijn alle leiders druk in de weer met het grote en spannende sluipspel „Stratego" voor te bereiden. Dit is een fijne middag VIER MANNEN OP HETERDAAD BETRAPT BIJ DIEFSTAL In de afgelopen nacht kreeg de Haarlemse politie bericht, dat men bezig was een kluis open te breken in het warenhuis „Priba" aan de Kruisstraat in Haarlem. Kort daarop werden vier personen in arrest ge steld, die er van worden verdacht medeplichtig te zijn aan deze poging tot diefstal. De politie wenst nog geen opgave te doen van de namen der aangehoudenen, omdat het on derzoek nog in volle gang is. In heit warenhuis trof de politie 'n man aan, die op de tweede verdie ping bezig was een kluis met een snijbrander te openen. Hij had een terutje om de kluis geplaatst om te voorkomen dait licht naar buiten zou uitstralen. Op he't ogenblik van zijn arrestatie was de man juist aan het slot bezig. Op de Nassaulaan stond een bestelauto waarin een man zat, die met portofoon in verbinding stond met de anderen. Een derde man werd aangetroffen onder 't bed van een jongen in een particuliere woning in de omgeving van het wa renhuis. De vierde man werd op straat aangehouden, niet ver van de plaats, waar men getracht heeft de kluis te openen. INDONESISCHE HANDELSMISSIE IN ONS LAND Geheel onverwacht is vanmiddag uit Londen op Schiphol een uit drie leden bestaande Indonesische han delsmissie aangekomen, die tot dins dag met leidende figuren van grote Nederlandse industrieën van gedach ten hoopt te wisselen. De missie stond onder leiding van dr. Harsono Reksoatmodjo, president-directeur van de 9 staatshandelshuizen der In donesische regering in Djakarta. Hij wordt begeleid door de voormalige Nederlander dr. Ch. V. de Villeneuve, economisch adviseur van de Indone sische Ambassade in Londen, die 10 jaar lang niet in ons land geweest is, en de Indonesiër Mohamed Zein Safei van het Indonesische handelhuis in New York. geworden en ook de zon gaf weer haar volle medewerking. Nadat de kinderen zich heerlijk hebben kunnen uitleven, zal er vanavond voor alle groepen film gehouden worden. De leiders begaven zich hierna naar het televisietoestel om te kijken naar de wedstrijd Benfica-Feijenoord. VOORSCHOTEN Filmliga Dinsdag 14 mei a.s. houdt de Voorschotense Filmliga haar algemene ledenvergadering om half acht. Op deze vergadering zal een; overzicht gegeven worden van het afgelopen seizoen. Volgt dan be stuursverkiezing. Het voorlopig be stuur acht nu het moment gekomen om af te treden om de leden de kans te bieden een definitief bestuurte kiezen. Het voorlopig bestuur telt zes leden kandidaat t.w. A. B. A. Bruinhof, Leiden; Ir. E. P. v. Goud oever, Voorschoten; C. N. v. Opstal, Voorschoten; W. Schrofer, Voorscho ten; P. Stek, Voorschoten en H. J. Trap, Leiden. Het lid van het voor lopig bestuur, A. J. Pieters, stelt zich wegens drukke werkzaamheden niet herkiesbaar. De heer J. Nieu- wenhuijzen exploitant van het thea ter, waarin de Liga ook in het ko mend seizoen als regel films hoopt te draaien, stelt zich beschikbaar als adviserend bestuurslid. Ook leden van de Liga kunnen schriftelijk kan didaten stellen. De kandidatuur dient vergezeld te gaan van vijf handteke ningen van leden. Verkiezing van een voorzitter. Kandidaat is de heer M. W. C. F. Veldhuijzen van Zanten, Veurseweg 172, Voorschoten. Hoewei de huidige voorzitter, de heer A. B. A. Bruinhof, gaarne zitting blijft ne- merf in het bestuur meent hij als voorzitter te moeten aftreden wegens drukke avondvullende werkzaamhe den en voorts het feit, dat hij in Leiden woont. Na de algemene jaar vergadering zal de laatste film van dit seizoen worden vertoond en wel „La Verité", met in de hoofdrol Bri gitte Bardot. Belangstellenden voor de Liga zijn van harte welkom. OEGSTGEEST Geboren: Maria Petronella, d. v. P. J. Molenkamp en M. H. Bos man; Adriana Johanna Francisca, d. v. C. A. F. Otten en M. H. Kaster- mans; Ronaldus Bartholomeus Ber- nardus z. v. J. C. Zandvliet en C. M. H van den Berg; Willem z. v. P. H. Bon en L. M. van der Giessen; Heidi d. v. R. Mosselman en C. Nell; Mo- nipue Jeannette d. v. J. W. Minder hout en A. van der Meer. Ondertrouwd: F. R. Keijzer en J. I. Plaizier; J. Bouhuijs en F. J. van der Gaag. Getrouwd: Jonkheer J. van Such- telen en E. van den Akker. Overleden: C. P. T. Slats, e. v. C. L. van der Ploeg; L. J. Prul, w. v. J. W. Boshuizen. GEM. AANKONDIGING VERKEERSMAATREGELEN B. en W. van Leiden brem n ter openbare kennis, dat zij hebben be sloten voor de duur van het éénrich- tingverkeer op de traverse Boter - markt - Boommarktde volgende ver keersmaatregelen vast te stellen: J 1. instelling van een verbod links afslaan voor de Apothekersdijk op de hoek van de Bostelbrug/ Prinsessekade; 2. aanwijzing als voorrangskruising van de kruising Prkisessekade- Turfmarkt - Haarlemmerstraat - Blauwpoortsbrug, met dien ver stande, dat voorrang moet wor den gegeven aan het verkeer op de Prinsessekade en Turfmarkt; 3. aanwijzing als voorrangssplitsing van de splitsing Turfmarkt-Cae- ciliastraat, met dien verstande, dat voorrang moet worden gege ven aan het verkeer op de Turf markt; 4. vaststelling van een stopverbod voor het Rapenburg-westzijde, voor zover gelegen tussen de Non nensteeg en de Kaiserstraat, aan de zijdie van het water. (Adv.) DECORATIEF MODERN VOORDELIG Gratis plaatsen Vraag prijsopgaaf TEXTIELHANDEL EN WONINGINRICHTING (Advertentie) BEURSOVERZICHT Internationals en leidende cultures vast. Het Damrak heeft vanmiddag af scheid van deze beursweek genomen met een vaste stemming voor de in ternationale waarden, speciaal voor Unilever. Daarnaast lagen de leiden de cultuurwaarden vast tot zeer vast in de markt. In verband met het na derende weekeinde was de handel in de meeste hoeken van de hoofdfond sen kalm. Het Damrak blijft steun ondervinden van de aanhoudende vaste tendentie, die de Westduitse beurzen te zien geven, terwijl Wall Street nog steeds goed voor de dag komt. Unilevers ontmoetten goede belangstelling van het publiek waar door de prijs kon oplopen van 164.50 tot 165.30. De slotprijs van gisteren was 162.60. Van de overige inter nationals lag Hoogovens ruim twee punten hoger op 573. AKU steeg van 471 fot 474 471). Philips en J£on. Olie openden praktisch onveranderd op resp. 158.10 en 170.80. De gepu bliceerde gunstige eerste kwartaal cijfers over 1963 van de Kon. Shell groep, waren reeds eerder in de koers van de aandelen verdisconteerd. La ter op de middag steeg Kon. Olie als gevolg van lokale vraag tot 171.30, terwijl Philips, eveneens door lokale vraag, kon uitlopen tot 158.40. De internationale waarden sloten op vrij wel het hoogste punt van de dag. vorige week ging AKU deze beurs week niet minder dan ruim 13 pun- Vergeleken met de slotkoers van de ten omhoog. Hoogovens noteerden zes punten. Philips moest een klei nigheid prijsgeven. Voor de leidende cultuurwaarden groeide vanmiddag de belangstelling, na een kalme doch vaste opening. Als gevolg van ruime vraag steeg ,,Deli" van f 140.00 tot f 144.00, tegen gisteren als slotprijs f 137.20. HVA's liepen op van 151*/- tot 155 en boekten op deze prijs een koerswinst van ruim vier punten. De handel in HVA was zeer actief. Vorige week vrydag sloten De li's op f 134.00 en HVA op 144. Amster dam Rubbers avanceerden vanmiddag ruim twee punten tot 119 (vorige week vrijdag slot 113). Ook genoemde cul tuurwaarden sloten vanmiddag op vrij wel het hoogste punt van de dag. De vaste stemming in deze groep was ge baseerd op de betere vooruitzichten ten opzichte van de handelsbetrekkingen tussen Indonesië en Nederland. Aande len KLM werden iets hoger geadviseerd op de ingrijpende saneringsplannen. Linden, Boerhaavelaan 29, Warmond, Burg. Ketelaarstr. 11; I. van der Meu- lenDorrepaal, Lorentzkade 43, Rot terdam, v. Adrichemweg 187; J. M. Wintzen, Nieuwsteeg 41, Oegstgeest, Regentesselaan 27; M. SmitsDub- beldeman, Hoflaan 104, Hilversum, Hoge Larensew. 156; P. Moor, Rijns burgerweg 10, Delft, Insulindeweg 9; E. J. M. Laurense, Fagelstr. 13, Oegst geest, Regentesselaan 48; I. B. A. M. v. d. Brand, Tib. Siegenbeekstr. 17, Oegstgeest, Regentesselaan 48; H. J. Bolstier, Uiterstegracht 22, Den Haag Brueghelstr. 153; C. M. Stolp, Oude Herengracht 20, Baarn, Torenlaan 61; P. Smits, Haarlemmerstr. 216a, Hil versum, H. Larenseweg 156; B. J. M. Schermer, Rapenburg 122, Adam, De Lairessestraat 106. Vertrokken personen in de week van 24 april t.m. 1 mei 1963 J. Hel ders en fam., Boerhaavelaan 112, Goedereede, Pieterstr. 2; P. J. Plan- en fam., Pieter Bothstr. 18, Den Haag, Voorthuizenstr. 171; J. A. P. M Beek mans en fam.. Witte Rozenstr. 10, Me lissant, Beatrixlaa.n 4; J. L. Terpstra en fam., v. Swietenstr. 9, Oegstgeest, Warmonderweg 72; F. Kuipers en fam., Bernhardstr. 95, Groningen, Friesestraatweg 69a; J. M. Claassen van Wanrooij en fam., Lammen- schansweg 80, Den Haag, Lange Bees tenmarkt 95; H. van der Graaff, Noordeindeplein 8a. Den Haag, Java- straat 31; J. A. M. J. HeldersKlein- bloesem, Boerhaavelaan 112, Goede reede, Pieterstr. 2; S. J. L. van der LEIDEN, 10-5. Kaas Aange voerd 4 partijen Goudse kaas. Note ringen: Goudse le kw. tot 2.14. Han del matig. Vee Stieren, aanvoer 25, prijs 500-850, handel kalm; meJkkoeien 15, 2.90-3 30, rustig (slachtstieren); vet te koeien 95, 750-1050, willig; vare koeien 216, 450-925, matig; pinken 20, 325-575, kaLm; graskalveren 24, 200-425, kalm; vette kalveren 71, 2.20-2.85, vlot; nuchtere kalveren 224, 0 95-1.15, lui; id. p. stuk 25-40; vette schapen 458, 90-145, goed; fokscha pen 160, rustig; fokschapen met 1 lam 130-160, fokschapen met 2 lam meren 190-230, varkens, aanv 29; drachtige zeugen 300-360, redelijk; sahrammen 111, 80-110, redelijk; big gen 581, 46-50-56, redelyk; veulens, aanv. 1; geiten 12, lammeren 549, to tale aanvoer 2921. N.B. 24 mei a.s. eerste grote lam- merenmarkt. LEIDEN, 10-5. Groente Per 100 kg: andijvie 50-75, peulen 8.90, snij bonen 3.60-4.70, stambonen 6.30, pos telein 75-78, prei 20-31, rabarber 6- 13, spinazie 15-20, stoofsla 25-38, komkommers 66-67, tomaten 100-195, witlof 30-68; per 100 stuks: bloemkool 80, komkommers 35-63. sla 16-32; p. 100 bos: raapstelen 3-6, radijs 10-22. BARNEVELD, 9-5. Eieren Aan voer pl.rn. 2.000.000 stuks. Handel flauw. Prijzen p. 100 st.: eieren van 59-65 g 11.00-12.00; alg. prijs 11.50, kiloprijs 1.85, basis 62 g. Pluimveemarkt Aanvoer pl.m. 39.000 stuks. Handel kalm. Prijzen in per kg: slachtkippen, lichte 1.55- 1.65, zware 1.70-1.75; slaohtkuikens 1.55-1.80. (Meegedeeld door het KNMI, geldig van vrijdagavond tot zaterdagavond, opgemaakt te 11.15 uur): LAGERE TEMPERATUREN Half tot zwaar bewolkt met af en toe enige regen. Lagere middagtemperaturen. Overwegend matige wind in hoofdzaak tussen zuid en west. HELSINKI STOCKHOLM OSLO t KOPENHAGEN LONDEN AMSTERDAM LUXEMBURG PARIJS BORDEAUX GRENOBLE NICE BERLIJN FRANKFORT MüNCHEN ZURICH GENEVE LOCARNO WENEN INNSBRUCK ROME AJACCIO MADRID MALLORCA LISSABON 17 onbewolkt zwaar bew. aar bewolkt zwaar bew. motregen 17 mist 13 mist 13 regen 17 zwaar bew. 20 zwaar bew. 16 half bewolkt 19 zwaar bewolkt 12 geheel bew. 20 regen 22 regen 19 zwaar bewolkt 15 regen 22 licht bewolkt 21 regen 23 licht bewolkt 23 half bewolkt 21 licht bewolkt 26 half bewolkt 21 geheel bewolkt 20 PAUZE ONBEWOOND HUIS. Niet om schijnheilig te deon, maar als geloofservaring geeft een be zoek aan de majestueuse hoofdkerk te Ulm aan de Donau aanleiding er over te vertellen. Wij waren erop voorbereid, dat de kerk „evangelisch" (Luthers) was. Dubbel waardeerden we daarom, dat de edele kunstschat ten uit de katholieke tijd er niet vernield waren zoals in ons land maar liefdevol bewaard. Wij wa ren er enige uren zoet, doch mis ten (en nu komt het vrome aapje uit de mouw) pijnlijk de geheimvolle aanwezigheid van O.L. Heer. Er stonden bloemen en kaarsen op de vele altaren, met kruisbeelden ach ter opengeslagen bijbels. De ruimte was vervuld van schoonheid en toch was ze (voor ons) leeg, zo leeg als een kostbaar gemeubileerd, on bewoond huis. PUZZEL KRUISWOORDPUZZEL. No. 511. Horizontaal: 1. inwendig lichaamsdeel, 4. stad in Duitsland, 7. aanwijzend voornaamw., 8. ven ster, 9. gindse, 11. stuk grond, 14. meisjesnaam, 15 land in Europa, 19 telwoord, 20. opera van Verdi, 21. term bij het schaakspel, 22 metaal houdende delfstof, 23. op die tijd. Verticaal: 1. vreemde munt, 2. ge woonterecht (Indonesië). 3. eetke teltje, 5. oprolbaar zonnescherm (In donesië), 6. ontkenning, 9. rode edel steen, 10. holte in een muur, 12. meisjesnaam, 13. afgelegen, 15. denk beeld, 16. grassoort, 17. hetzelfde, 18. hemellichaam. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 510. Horizontaal: 1. Sara, 4. om, 6. giro, 7. open 9. al, 10. een, 12. es, 13. voordeel, 16. N.M., 17. ei, 19. stoornis, 22. et, 23. nel, 24. Se, 25. raad, 27. ijver, 29. ma, 30. oker. Verticaal: 1. slio, 2. ar, 3. Roermond, 4. op, 5. meel, 6. gave, 7. oneerlijk, 8. N.S., 11. ed, 14. ont, 15. ein, 18. Aser, 19. stam, 20. o„, 21. Iser, 22. er, 26. Aa, 28. v.e. PUIST „Nee, niet omkijken. Ik laat ze altijd eerst minstens twee keer fluiten!"

Leidse Courant | 1963 | | pagina 4