ZATERDAG 4 MEI 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 8 Gemeenteraad van Warmond zit met afwijzing uitbreidingsplan „Endepoel" Zomerhuisjes en caravans mogen natuurschoon niet bederven Teneinde endig inzicht te krijgen in ons staatsrechtelijk bestel, speciaal wat betreft de taak die de gemeente raad hierin vervult, waren door de burgemeester van Warmond allen, die dit jaar de kiesgerechtigde leef tijd bereiken, uitgenodigd de raads vergadering bij te wonen. Deze uit nodiging wetrd kennelijk zeer op prijs gesteld, want velen hadden hieraan gevolg gegeven. Voor de ver gadering een aanvang mam, gaf de voorzitter een duidelijke uiteenzet ting van de werkwijze van de raad, nadat hij eerst de leden van de raad in hun politieke richting aan de aan wezigen had voorgesteld. Hoewel slechts een zestal punten op de agenda stonden vermeld, gaven enkele van deze voorstellen aanlei ding tot uitgebreide en langdurige discussies. Uitbreidingsplan „Endepoel" Zo kwam in de eerste plaats aan de orde het besluit van Ged. Staten, waarbij goedkeuring werd onthou den aan het raadsbesluit tot vast stelling van het partiële uitbreidings plan in onderdelen „Endepqel". B. en w. stelden voor daarvan niet bij de Kroon in beroep te gaan doch het Instituut voor Stad en Landschap opdracht te geven een nieuw plan te ontwerpen. De heer Van Vliet zeide, dat de afwijzing van het plan door G. S. is ingegeven door economische nood zaak. De commissie voor uitbreidings plannen en woningbouw heeft het plan destijds uitvoerig bestudeerd en is toen uitgegaan van de gedachte: op welke wijze kan de gunstigste be woonbaarheid worden geschapen. Hij hoopte, diat door de niet goedkeuring van dit plan geen aanzienlijke ver traging zal optreden, temeer, daar er momenteel geen bouwgrond meer beschikbaar is en de woningbouw dus tot stilstand zal komen. Wanneer d"e raad in beroep zou gaan, zal dit naar zijn mening vermoedelijk geen succes opleveren en hij drong er daarom mi?t klem op aan met de vaststelling van een nieuw plan de meeste spoed te betrachten. De heer Van der Voet zeide in grote lijnen wel met de motivering van Ged. Staten mee te kunnen gaan, maar gezien hun motivering vroeg hij zich af waarom dit college dan wel toestemming heeft gegeven tot de bouw van het eerste blok wonin gen daar ter plaatse, welke bouw toch ook afwijkt van de zienswijze van dit college. De heer Van der Rroft zei de thans ingetreden vertraging van de wo ningbouw zeer te betreuren en vroeg hoe lang de stagnatie met betrekking tot de uitvoering van het plan kan duren. De heer Willemsen vroeg of, ge zien de nieuwe functie van de ge meentearchitect, de heer Bakkers, die zal worden belast met de planologie der gemeente, deze niet ingeschakeld kan warden, waardoor technisch be zien, de zaak bespoedigd zou worden. De heer Van Vliet vroeg zich af wat er nu gebeuren moet met de hoek, waarop een bedrijfsgebouw geprojecteerd was, tegen welke bouw G. S. overwegende bezwaren heb ben. De heer Groenendijk zei, dat G. S. zich nu uitspreken dat een bebou wing van de Klinkenbergpolder niet in aanmerking komit. Hij vroeg of dit de eerste maal is, dat G. S. zich in dit geval zo positief uitlieten. De voorzitter antwoordde, dat voor hem niiet vast staat, of bij de afwij zing door G. S. van het plan, de eco nomische motieven het zwaarst we gen, want dit motief komt slechts op de eerste plaats. Hoe lang het zal diuren eer het nieuwe plan weer in kannen en kruiken is, kon hij niet voorspellen want de vraag blijft of het nieuw in te dienen plan direct de goedkeuring van G. S. zal ver krijgen. De mogelijkheid om hierbij de gemeente-architect in te schake len is zeker het overwegen waard. Gelukkig hebben wij nu weer de beschikking gekregen over bouw grond aan de Bernhardstraat, zodat wij, wat de woningbouw betneft, nog een jaar vooruit kunnen. Dat G. S. toch toestemming hebben gegeven tot de bouw van een blok woningen daar ter plaatse, is hoogst waarschijn lijk ingegeven door het inzicht de bouw van woningen daar al te zeer te stagneren. Nu de bouw van een bedrijfswoning niet mogelijk is, zal hiervoor een andere oplossing gevon den moeten worden, doch b. en w. hebben zich hierover nog niet ten volle kunnen beraden. Zij hebben hiervoor wel een plan, maar dit is nog niet gerijpt om ter discussie te kunnen worden gebracht. Wat be treft de vraag van de heer Groenen dijk kon worden medegedeeld dat in het streekplan de bebouwing van de Klinkenbergerpolder needs ter sprake is gebracht. De heer Van Vliet vroeg of het niet mogelijk is dat, alvorens het plan ontworpen wordt, contact op genomen werd met de Provinciale bouwdireetie zulks te voorkoming van veel en onnodig werk. De voor zitter zeide, dat dit niet veel uit zal halen, daar G. S. zouden kunnen veronderstellen dat de raad aan neemt, dat het hierna in te dienen plan geen bezwaren meer zou ont moeten. De heer Van der Kroft stelde nog maals de vraag hoeveel tijd met het nieuwe plan gemoeid zal zijn. Hij vroeg of dit soms een kwestie van jaren is. De voorzitter zei, dat het nieuwe plan binnen 1 jaar rond moet zijn, doch een jaar zal ook wel nodig zijn. De heer Van der Kroft zei hieruit de conclusie te mogen trekken, dat de premiebouw, die toch voor velen aantrekkelijk is, voorlopig stop zal staan. De voorzitter zei, dat deze laatste bouw de volle aandacht heeft van b. en w. Ook hieromtrent bestaan na dere plannen, doch ook deze zijn nog niet geheel rijp voor behandeling. Met algemene stemmen werd hierna het voorstel van b. en w. aangeno men. Geen zomerhuisje In behandeling kwam hierna het bezwaarschrift van de heer D. Voor bergen te Scheveningen tegen het besluit van b. en w. tot weigering van een bouwvergunning voor de bouw van een houten zomerhuisje nabij de boerderij „De' Eenzaam heid". B. en w. stelden voor dit be roep ongegrond te verklaren daar noch het uitbreidngsplan in hoofd zaak, noch de bouwverordening deze bouw toelaat. De voorzitter zei, dat de huisjes die er al reeds staan, er ook stonden toen het uitbreidings plan werd vastgesteld. De grond laar ter plaatse heeft een agrorische be stemming. In een andere gemeente werd op een dergelijke wijze wel toe stemming verleend voor de bouw van een houten woning, maar dit besluit werd in hoogste instantie vernietigd. De heer Van Vliet zei deze mede deling niet te willen zien als een stok achter de deur, daar deze ge meente terzake een eigen standpunt moet innemen. Hij is van oordeel, dat de gemeente met het verlenen van een dergelijke vergunning wel uiterst voorzichtig moet zijn. Dat er geen gelegenheid is tot de bouw van dergelijke huisjes acht hij 'n ernstig tekort en het i6 dan ook hoogst nood zakelijk dat een dergelijke gelegen heid wordt geschapen- Volgens de bouwverordening zou plaatsing van een dergelijk huisje wel mogelijk zijn, mits uitneemtoaair geplaatst en volgens het Ketenbesluit. Dit neemt niet weg dat de uiterste voorzichtig heid moet worden betracht om geen precedenten te scheppen. De heer Van Sohie zei, dat de gemeente alles doet om toeristen te trekken b.v. door het verlenen van belangrijke subsidie aan de VVV, maair men moet ook de vreemdelingen nalat op aller lei wijze afstoten. Zo trekt men geen vreemdelingen maair weert hen. Is plaatsing van het huisje dan wel mogelijk indien het in steen wordt opgetrokken? Hij is van oordeel dat geval voor geval bekeken moet woe den, want het een zal web het an dere geen sphade doen aan de na tuur. Dc heer Willems zei, dat hiermede weer eens duidelijk wordt aangetoond hoe hoog nodig het is dat er iaën uit breidingsplan komt, waarbij deze materie afdoende wordt geregeld. De voorzitter zei, dat de kern van het betoog van de vorige sprekers neerkomt op hetgemis van een re creatieplan. De beslissing over het al of niet goedkeuren van het ont wikkelingsplan Zwanenburgerpolder is nog steeds niet gevallen en hierop is het wachten. Er zullen zeker nieu we mogelijkheden geschapen moeten worden indien dit plan niet goed gekeurd wordt. Men moet vooral niet uit het oog verliezen, dat het hier in Warmond een typisch open landschap betreft, waar het niet ge makkelijk is te bouwen zonder het natuurschoon te schaden. Wij moeten vooral de oevers in hun ongerepte staat bewaren. Het is mogelijk op korte termijn een nieuw uitbreidings plan te maken, maar eerst moet de beslissing op het plan Zwanenbur gerpolder worden afgewacht. Eerst komt echter het plan Endepoel, daar na het plan bebouwde kom en hierna hst recreatieplan. De heer Schepers zei, dat de gemeente zich heeft vast gebeten in het plan Zwanenburger- polder. Als dit niet doorgaat komen wij in het luchtledige te hangen. Daarom moeten er meer plannen zijn, waar wij op terug kunnen val len. De voorzitter zei dat het plan Zwanenburgerpolder een reële mo- WASSENAAR Prinsenweg 1 wordt kantoor van GG en GD. B. en w. stellen voor het pand Prinsenweg 1, waarin op het ogen- blik nog de openbare kleuterschool ge vestigd is te kopen voor een bedrag van f 113.500,plus kosten. Daarmee kunnen als het ware drie vliegen in een klap worden gevangen. In de eer ste plaats kan hierdoor op het terrein bij de woning het transformatorstation worden gebouwd, dat aanvankelijk in het plantsoen bij het kruispunt Prin senweg - Lange Kerkdam was gepro jecteerd, doch dat de raad liever op een ander minder opvallende plaats zag verschijnen. Ten tweede kan in het pand het kantoor worden onderge bracht van de Gemeentelijke Genees kundige en Gezondheidsdienst. Hier door komen erin het Raadhuis enkele lokalen vrij voor secretarie-afdelingen die met ruimtegebrek te kampen heb ben. Ten derde kan het overblijvende deel van het pand worden ingericht als woonruimte voor een ambtenaar. De gemeente Wassenaar is huurster van dit pand, dat eigendom is van me vrouw A. M. van der Klaauw-Bruins te Leiden. Het komt beschikbaar zodra 't eigen gebouw voor de openbare kleu terschool, dat aan de Hofeampweg ge bouwd wordt, gereed is. Aankoop van pand voor wegaanleg. - De eigenaar van het pand Schouwweg 1, dat enige maanden geleden door de gemeenteraad onbewoonbaar werd ver klaard, wil zyn eigendom aan de ge meente verkopen voor een bedTag van f 21.000,- exclusief kosten. Het betreft hier een perceel van ruim 900 m2 dat volgens het uitbreidingsplan bestemd is voor wegaanleg. gelijkheid is. Het ontwerpen hier naast van nieuwe plannen brengt voor de gemeente grote kosten met zich mede. De heer Willemsen zei dat wij üdet alleen een plan moeten hebben vóór de Zwanenburgerpolder doch ook 'n plan voor de gehele gemeente. Bij een te maken recreatieplan kunnen wij de Zwanenburgerpolder buiten beschouwing laten, dat kan nog al tijd in het nieuwe plan worden in gepast. Nu grijpen wij in het duister. De heer Van der Kroft zei, het niet eens te zijn met die volgorde van de voorgestelde plannen. Hij verkeerde in de stellige veronderstelling, dat er reeds gewerkt wordt aan een re creatieplan en is ten hoogste ver baasd thans te moeten vernemen dat dit niet het geval is. In bet verleden hebben zich ernstige moeilijkheden voorgedaan toen men zich had inge steld op een bepaald plan. Toen dit niet kon worden uitgevoerd, hadden wij niet iets anders achter de hand. Dit moet geen tweede keer voor komen ook al kost het maken van meerdere plannen extra geld. De voorzitter wees er nogmaals op dat wij eerst moeten weten wat met het plan Zwanenburgerpolder gaat ge beuren. Hij zed, dat de volgorde der plannen is gemaakt naar wat terzake het eerst inigedien kon worden, het geen hij nader toelichtte. Vooral het het plan bebouwde kom eist priori teit. Anders kunnen wij niet vooruit en lopen wij onomstotelijk vast. De heer Groenendijk zei het eens te zijn met de voorzitter, dat het recreatie plan als een plan voor de gehele ge meente moet worden bezien en hier van moeten bepaalde onderdelen van de gemeente niet worden uitge schakeld. Men kan hoogstens twee plannen samenstellen, nl. een met en een zonder de Zwanenburgerpolder. Hierna werd het voorstel van b. en w. aangenomen. Tegen stemde de heer Van Schie. Goedgekeurd werd het voorstel van b. en w. tot wijziging van de vakan tieregeling voor de bakkersbedrijven. En dan de caravans Aan de orde kwam hierna 't voor stel tot vaststelling van een verorde ning op het laten staan van zgn. ca ravans op van de openbare weg of openbaar vaarwater af zichtbare plaats. Ook hierover werd uitvoerig gediscussieerd. De heer Van Vliet zei, .dat hier weer eens duidelijk wordt aangetoond hoe nodig het is dat er een plan komt waarop cara vans geplaatst kunnen worden zon der het natuurschoon te schaden. De natuur moet beschermd worden maar ndet op de wijze, dart er niet van geprofiteerd kan worden. Bo vendien vond hij de omschrijving van art. 1 erg vaag. De heer Groe nendijk opperde enige juridische be zwaren tegen de verordening al zijn deze dan ook niet van doorslaggeven de aard. De heer Van Schie meende, dat met deze verordening weer een stuk recreatie wordt ingeperkt De voorzittei* zei dat men artikel 1 moert zien in verband met artikel 3. Het woord ontsierend is in deze verorde ning doorslaggevend. Wij moeten ten opzichte van het behoud van het natuurschoon zeer waakzaam zijn. Na nog enige diisoussie werd het voorstel van b. en w. aangenomen zodat het in de toekomst verboden is een caravan, vouw- of bagageaan hangwagen te laten staan op van de openbare weg of van openbaar vaarwater zichtbare plaats in deze gemeente. Bij de gebruikelijke rondvraag wees de heer Schepers op het parke ren van auto's in de bocht bdj het Warmundaplein, hetgeen gevaar op levert voor het verkeer en boven dien wettelijk niet ge oorloofd is. De heer Van Vliet verzocht ophoging van het terrein van het plan „Endepoel", omdat de bouwer hierdoor nadeel ondervindt en ook de toekomstige be woners onder de huidige omstandig heden moeilijk in en uit him woning kunnen komen. Mej. Schakenbos wil de een enquête instellen onder de bewoners van de flat „Dekkers- gaard" om te zien hoe de bewoning van een flatwoning bevalt opdat kan worden nagegaan of flatbouw al of niet moet worden bevorderd. Hierna sluiting. Geslaagd Voor het vakdiploma drogist te Amsterdam slaagde de heer G. van Bentem, Irenestraat 4 alhier. MERKWAARDIGE ZAAK ONTHULD DOOR POLITIE VAN ALKEMADE ROOFOVERVAL NABIJ RIJPWETERING DOOR AUTOHANDELAAR IN SCèNE GEZET WASSENAAR Wassenaarse molen wordt gerestaureerd en verhuurd aan antiquair Burgemeester en wethouders hebben de gemeenteraad voorstellen ge daan over de restauratie van de molen aan het Molenplein, die sinds enige tijd eigendom is van de gemeente en over de verhuur van de molen aan een antiquiar te Leiden. En in deze voorstellen wordt dan meteen het adres behandeld, dat de afdeling Wassenaar van het Nederlandse Rode Kruis enige maanden geleden pver de bestemming van de molen aan de raad heeft gezonden. In dat adres heeft het Rode Kruis-bestuur gevraagd, de molen aan de afdeling te verhuren voor het onderbrengen van twee diensten, die ver leden jaar uit hun toenmalige huisvesting moesten verdwijnen: het sekre- tariaat en het leslokaal voor de colonne-leden. In hun prae-advies aan de raad zeg gen burgemeester en wethouders, dat in september 1961 door architect ir. R. L. de Vries namens het Rode Kruis een verbouwings- en restauratieplan voor de molen aan 't gemeentebestuur werd aangeboden. Dit plan is voorgelegd aan de commissie financiën uit de raad, die als haar oordeel te kennen gaf dat af gezien van de tamelijk hoge kosten van verbouwing en restauratie, ongeveer f 65.000,- de voorkeur moest worden ge geven aan verhuur van de molen aan KATWIJK Raadsagenda Donderdagavond om half acht komt de gemeenteraad bijeen. De agenda vermeldt de vol gende punten: aankoop grond in het gebied 't Heen van de heer C. Zwa nenburg; aankoop grond met opstal len aan de Tramstraat van Kam- steeg's Automobielbedrijf N.V.; ver koop van een perceel industrie ter rein, gelegen aan het Brims Hendrik- kanaal, aan mevr. D. v. d. Pias-van der Mareil; verkoop van bouwgrond op de hoek Karei Doorman-Zeeweg aan de N.V. Maatschappij tot Exploi tatie van Onroerende Goederen „Grootstad XII""; voeren van een rechtsgeding tegen N.V. Ouwehand's Stoomschelpenmaalderij, Kalk- en Grint handel inzake de ontruiming van grond, gelegen aan de Secretaris Varkevisserstraat; verlenen van kre diet voor verbetering van de dienst trappen in het raadhuis; verlenen va© krediet voor uitbreiding van het hoogspanningsnet in het gebied Koe- srtal-Overduin; verlenen van krediet voor het maken van hoogspannings stations t.b.v. het Prot. Ghr. Bejaar dencentrum aan de Duindoornlaan en het bejaardencentrum voor gees telijk gestoorden aan de Nachtte- gaallaan; verlenen van krediet voor de uitbreiding van het elektriciteits net aan de Wassenaarseweg" e.o.; ver lenging van de termijn van ontrui ming van de onbewoonbaar verklaar de woningen Noordstraait 3a, 3b, 5 en 7; aanvragen en aanvaarden van steun uirt 's Rijks kas voor de bouw van 288 woningwetwoningen in de Hoornespolder; verlenen van kre diet voor verhoging van de onder steuningsnormen; benoeming van 'n onderwijzer aan de openbare lagere school; verlenen van krediet voor het installeren van een pomp met hy- drofoorinstallatie in het gemeentelijk tennispark; wijziging van de ge meentebegroting 1863. Duivensport De pluimveeveren. „De Rhijnmonders" hielden hun eer ste wedvlucht in dit seizoen en wel een wedvlucht vanaf Roosendaal, af stand 74 km. In concoum waren 224 duiven. De uitslag was: H. M. Tjeb- bes 1; T. de Liefde 2; P. de Mooy 3; H. Smit 4, 6, 9, 10; J. Winters 5 en M. Souverein 7. Ook werd een wedvlucht met oude duiven gehouden vanaf Vilvoorde, afstand 142 km. In concours waren 208 duiven. De uitslag hiervan was: I. J. Heemskerk; 2. H. Smit 3, 6, 9; J. Jungerius 4, 5 ,7; B. Pauw 8; A. van der Plas M. Souverein, een antiquair boven verhuur aan het Rode Kruis. De commissie was van oordeel dat de molen zich meer leent voor het exposeren en verkopen van antiquiteiten dan voor het geven van onderricht aan leden van de Rode Kruis-colonne. Zij had voorts bezwaren tegen een radikale verbouwing van de molen, zoals door het Rode Kruis was voorgesteld, door het verwijderen van de binnenwanden. Daardoor zou het ka rakter van het inwendige van de mo len ernstig worden aangetast. Ook een tweede ontwerp, eenvoudiger van op zet kon op grond van de niet-gewilde Rode Kruis-bestemming geen genade vinden in de ogen van de commissie. Burgemeester en wethouders hebben daarop, overeenkomstig het verlangen van de commissie, contact opgenomen met een antiquair, de heer M. B. Kee- zer te Leiden. Met hem werd in prin cipe overeenstemming bereikt over de te betalen huurprijs, die het eerste jaar f 2400.-. het tweede jaar f 2700,- en het derde jaar f 3000,- zal bedragen. Het ligt in de bedoeling in dé woning en de molen originele antiquiteiten of kunstvoorwerpen tentoon te stellen en eventueel te verkopen en ook aan be zoekers de gelegenheid te geven de molen te bezichtigen. Alvorens de 'molen kan worden ver huurd zal een restauratie moeten wor den uitgevoerd. In overleg met de ver eniging „De Hollandsche Molen", de molendeskundige van het provinciaal bestuur en een molenmaker is aller eerst een plan opgesteld voor een res tauratie van het molen-technische ge deelte. De kosten daarvan worden ge raamd op f 25.000,-. Verder zullen een aantal voorzieningen en verbeteringen getroffen moeten worden aan het wo ninggedeelte van de molen. De kosten daarvan worden eveneens op f 25.000,- geraamd. Aan de raad wordt dus voor gesteld een krediet van f 50.000,- voor de restauratie te voteren. Het ligt in de bedoeling zowel aan het Provinciaal Bestuur als aan de Minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen 'n subsidie in deze restauratiekosten te vragen. VOORHOUT St. Deus Dedit - Woensdagavond 8 mei a.s. 's avonds 8—9 uur is de laatste inlevering van vakantiebon nen, in café „Welgelegen". Alle bonnen met de opdruk geldig van 1 mei 1962 tot 30 april 1963 moeten worden ingeleverd. De bonnen moeten in de bestemde boekjes worden geplakt, die ver krijgbaar zijn bij C. van Dam, Prins Bernhardstraat 23. Men houde er rekening mede, dat als men nog in de maand juni met vakantie wil, de bonnen dan ook 8 mei in te le veren. Inleveren na deze datum heeft tot gevolg dat uitbetaling pas ge schiedt in de tweede helft van juni. Spreekuur burgemeester - De bur gemeester van Voorhout is op 10, 17 en 23 mei verhinderd spreekuur te houden. Woonruimtecommissie - Het spreek uur van de Woonruimte-advies commissie zal niet op 6 mei, maar op 13 mei a.s. worden gehouden. Een vreemde zaak is dank zij de oplettendheid van de politie in Alke made, in samenwerking met de Rijks politie district Leiden, tot klaarheid gekomen. Het blijkt thans, dat de man, die slachtoffer was van een roofoverval op 9 april j.l. aan Rijksweg 4a in de nabijheid van Rijpwetering, deze overval.op zichzelf heeft ge pleegd. Hij deed dit om aan zijn schuldeisers te ontkomen. De man is in het politiebureau opgesloten. Op de vroege morgen van 9 april trof een passerende automobilist een onbeheerde auto aan, waarvan de koplampen brandden. Dicht daarbij lag een bewusteloze man half in de sloot. De politie van Alkemade trof bij de ban een stukgesneden porte feuille aan, een scheermes en enige honderden guldens, die over de ban ken van de auto lagen verspreid. De Bloembollenfeest in Hillegom Men verwacht in de komende weken in de Bloembollenstreek een ongekend aantal bezoekers. Reeds enige maan den geleden is de Stichting voor Vreem delingen Verkeer „Hillegom" aan het voorbereidende werk voor deze seizoen- drukte begonnen, onder leiding van haar voorz., de adjudant der Rijkspo litie van de groep Hillegom, de heer W. A. Hoekstra, mej. Van Beinen secr. en organisator J. Leenslag. Het bestuur heeft getracht zoveel mogelijk sprei ding van de evenementen te bewerk stelligen. Op het plaatselijk fW informatie kantoor Van den Endelaan 120, werden meer dan 150 adressen met een totaal van 900 bedden geregistreerd. Woensdag 8 en donderdag 9 mei is het hyacinthen-nagel-dêpot gevestigd in de bedrijfsgebouwen van de bloembol lenexportmaatschappij van fa Gebr. By. voet aan de Van de Endelaan 38a, ten behoeve van de mozaïek-wedstrijden, waarvan de beoordeling .voor de on. derlinge wedstrijd Hillegom op 10 mei plaats vindt, terwijl de jury voor de streekwedstrijden op zaterdag 11 mei, corsodag dus, op pad gaat. De deelne mers worden verdeeld in 5 klassen: A. grote mozaïeken bedrijven met een opp. groter dan 16 m2. B. grote mo- zaïken verenigingen en particulieren met een opp. groter dan 16 m2. C. kleine mozaïeken van verenigingen en part. met een opp. kleiner dan 16 m2. D. jeugd-mozaïeken leeftijd tot 16 jaar. E. gevél- en tuinversiering. In 1962 kwam de streekprijs in Hillegom met het CNV mozaïek, zodat men van zelfsprekend zijn beste beentje zal voortzetten. De Treslong-tuin te Hillegom is deze weken weer een paradijs voor de foto graaf. VW Hillegom heeft de vlaggenroet in Hoofdstraat en Van de Endelaan nog uitgebreid tot de Weeresteinstraat. Aan de vier toegangswegen tot Hil legom werden voorts dezer dagen wel komborden geplaatst in fleurige kleu ren e.w. aan de Meerlaan, Wilhelmina- laan, Weeresteinstr. en Leidsestraat. KOUDEKERK Begin van brand Gistermorgen te omstreeks 9 uur ontstond een be gin van brand in een schuur van de heer P. G. J. Smit, aan de Lagewaard. De brandweer werd gealarmeerd en rukte met de motorspuit uit, maar deze behoefde geen water te geven, daar het vuur met emmers water en met een snelblusser kon worden ge blust. De vermoedelijke oorzaak zijn vonken uit een warmwaterfornuis. De duizendste bij de spaarbank Het was voor de Spaarbank Koude - kerk-Hazerswoude wel een blijde en succesvolle dag, toen op 29 april jl. de 1000ste inlegger genoteerd kon worden. Hier werd een mijlpaal in het bestaan van de bank bereikt, waarbij het wel paste om even stil te staan. De voorzitter van de Spaar bank de heer Schrier greep deze ge legenheid aan om de gelukkige in legger te feliciteren en hij onder streepte zijn gelukwensen door het aanbieden van een geschenk, name lijk 25.en een grote taart. Ver der deelde de voorzitter mede, dat in de naaste toekomst nog een andere belangrijke gebeurtenis voor de Spaarbank te wachten staat. Aan de voorbereiding daarvan wordt reeds gewerkt, opdat aan dit feit niet on opgemerkt voorbij zal worden ge gaan. BODEGRAVEN De Blauwe Doffer Vanaf Vil voorde ging de wedvlucht die „De Blauwe Doffer" organiseerde. In con cours waren 103 duiven. Gelost om 11.30 u. Aankomst eerste duif 11.46.12 uur. Gemiddelde snelheid 1146 m. per minuut. De uitslagen waren: J. Woerde 1, 9, 14, 28; R. v. d. Rijst 2, 10, 17, 23, 24; G. Salomons 3. 7, 20, 25; A. Molenaar 4, 13, 22; W. Baas 5, 16; J. Gelderblom 6, 11, 12, 27, 29, 31, 33; J. v. d. Heyden 8. Onderscheiding Drie dienstplich tige militairen ontvingen deze week het Nieuw-Guinea herinneringskruis wegens het verrichter van werkelij ke militaire dienst onder bijzondere omstandigheden. Burgemeester Cro- les reikte deze onderscheiding met bijbehorende versierselen ten ge meentehuize uit aan de militairen: E. de Jong, A. Verbree en T. Vol- lems. Een militaire autoriteit van het garnizoenscommando Schoonhoven was erbij tegenwoordig als vertegen woordiger van de minister van de fensie. man was zwaar gehavend en deerlijk mishandeld. In het Academisch Zie kenhuis waarheen hij met spoed werd overgebracht kwam hij pas twee da gen daarna tot bewustzijn. De man bleek een Amsterdamse autohande laar te zijn. Toen hij daartoe weer in 9taat was, verklaarde hij, dat hij in de bewuste nacht, voor hij werd aangetroffen een proefrit had ge maakt met een auto in gezelschap van woonwagenbewoners, die de auto van hem wilden kopen. Onder Rijp wetering hadden zij hem plotseling met een doek gedrenkt in chloroform bedwelmd. Hij was ook zwaar mis handeld en buiten de auto gegooid, nadat zij van hem van 40.000 gulden hadden beroofd. De politie hield bij het onderzoek natuurlijk al rekening met een af spraak en het in scène zetten van de misdaad, maar stond tegenover de bewusteloosheid van de man en de verwondingen voor een raadsel. Toch is uiteindelijk gebleken, dat de Amsterdammer de hele zaak in elkaar had gezet om aan de greep van zijn schuldeisers te ontkomen. Hij had zioh daarom zelf eerst deer lijk met een scheermes behandeld en vervolgens zijn kleren en porte- feuile aan stukken getrokken. Voor hij half in de sloot ging liggen was zijn laatste daad het innemen van verschillende verdovings- en slaap middelen. Het onderzoek bracht nog enige overtredingen van de man aan het licht. RUNSBURG Geboren: Ingrid Maureen Silvia d.v. C. Bogerd en E. P. A. Hoogstra ten; Jan z.v. T. v. Iterson en M. J. Paap; Jan z.v. C. Noort en J. de Mooij; Johannes z.v. J. v. d. Gugten en C. de Mooij. Ondertrouwd: J. P. Remmerswaal 22 jaar en J. Kampman, 25 jaar; B. P. Sloots, 28 jaar en D. C. v. d. Kwaak, 21 jaar. Getrouwd: P. v. Nieuwkoop, 26 jaar en J. Sahoneveld, 20 jaar; G. W. R. Spanhoff, 28 jaar en G. P. J. van Egmond, 28 jaar; H. de Mooij, 25 jaar en D. J. Post, 24 jaar. Overleden: C. D. v. Delft, 80 jaar. MEDISCHE DIENSTEN Leiden en Omgeving Leiden Tandarts: J. de Bruyn, tel. 24172; Doeza-apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313, en Haven-apotheek, Haven 18, tel. 20085 (ook voor Leiderdorp). In spoedgevallen nemen waar de art sen Langezaal, Witte Singel 30, telef. 24355; Ligtenberg, Witte Singel 33, tel. 22630; Veldhuyzen, Zoeterwoudse Sin gel 57b, tel. 20617; 's Gravesande, Sta tionsweg 10, tel. 31919 en Jansen, Rijns- burgerweg 29 B, tel. 53024. tel. 3540. Dr. J. H. Veendendaal, telef. 2072. Apotheek Somberg, Wilhelmina- straat 67, tel. 3500. Leiderdorp Dkt. H. Bakema, tel. 01710 - 24828; apotheek zie Leiden; zr. Vermeulen, tel. 01710-34625. Bodegraven Dkt. C. G. van Beek, Burg. van Dobben de Bruynstraat, tel. 2268 en zr. A. de Groot, Irenestraat, tel. 2599. Dierenarts: J. v. Oosterom, Burg. Vonklaan, tel. 2136. Oegstgeest Dkt. J. H. Meissner, tel. 53865. Alkemade en Leimuiden De art sen v. d. Werf, Rijpwetering, tel. 01712- 202, en Van Haselen, Oude Wetering, tel. 01713-217. Alphen a. d. Ryn Wit-Gele Kruis zust. Juffermans, Brittenruststr. 30 II, tel. 3540. Boskoop Dkt. De Wilde, tel. 2740; zr. De Haan, tel. 2805. Hazerswoude zie Leiderdorp. Hillegom Dkt. G. P. D. Cocq d'Ar- mandville, tel. 5613; tandarts zie Sas senheim; Wit-Gele Kruis zr. E. Snel lenberg, M. Trompstraat 29, tel. 6316. Katwijk Ryn Dkt. H. M, Hueting, tel. 2102, apotheek Princestr. 3, tel. 2755. Katwijk Zee Dkt. J. C. A. Cleve- ringa, tel. 2061, apotheek zie Katwijk Rijn. Koudekerk a. d. Rijn zie Leider dorp. Langeraar Dkt. J. A. Sandkuyl, tel. 01722-139. Leidschendam Dkt. Ludwig. telef. 3532; Groene Kruis, tel. 3449: zieken auto tel. 3923. Lisse Tandarts zie Sassenheim. Nieuwkoop en Noorden Dkt. B. P. Visser, Noorden, tel 01724-203: dkt. K. Gill, Zwammerdam, tel. 01726-2527. Nieuw veen zie Langeraar. Noordwijk Dkt H. Kruyt, tel. 2030; Wit-Gele Kruis zr. J Laaper, tel. 2338 of 3067; apotheek alleen De Duinrand. Noordwijkerhout Dkt. B. C C. Wös- ten. Kerkstraat 28. tel. 02533-2285. Voor tandarts zie Sassenheim. Wijkverpl. Wit -Gele Kruis, Rusthof 1, tel. 2468. 53865. Wit-Gele Kruis zr. Van der Kleij tel. 52426. b.g.g. 33773. De Zilk zie Noordwijkerhout. Rijnsburg zie Katwijk Rijn. Sassenheim Dkt. J. M. van Nes, tel. 7119; wijkverpl. zr. Groenestege, tel. 7645; Wit-Gele Kruis zie Voorhout; tandarts J. A. Werkman, Hoofdstr. 322. Valkenburg zie Katwijk Rijn. Voorhout Dkt. A. W. Bots, telef. 02532-7393; Wit-Gele Kruis zr. Mühl- haus, tel. 02532-8122, neemt waar voor de zusters Meijssen en Konijn. Voorschoten Dkt. J. E. James, tel. 2520. Warmond zie Voorhout. Wassenaar De artsen A. F. F. Jan- se, tel. 3005, en dr. H. D. Boer tel. 9124; Apotheek Siderius, Langstraat 86, tel. 2141. Woubrugge zie Langeraar. Zwammerdam Dkt. K. Gill, telef. 01726-2527.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 8