Koninginnedag in de Bollenstreek Koninginnedag in de Rijnstreek m i -Mn,*»? WOENSDAG 1 MEI 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 7 In alle plaatsen in de Bollenstreek heeft de burgerij Koninginnedag gevierd. Op deze pagina geven onze correspondenten een verslag van dit feest. NOORDWIJK Onder auspiciën van de Oranje vereniging Noordwijk-Binnen is de verjaardag van H.M. Koningin Ju liana op waardige wijze herdacht. Omdat de volksfeesten steeds begin september worden gehouden, was de viering van de verjaring van H.M. de Koningin geheel ingesteld op de jeugd. Het hoogtepunt hierbij was de kinderoptocht door het dorp en de aubade door de kinderen voor het gemeentehuis, waarbij burgemeester Van Berckel een korte toespraak hield. Hierna trokken de kinderen in optocht naar hun scholen voor het in ontvangst nemen van een tractatie. In de namiddag hadden de kinder spelen plaats in de straten van het Caloramaplan. De uitslagen van de kinderspelen zijn: Blokjesrapen voor kinderen van 6 7 jaar was deze keer wel een "bij - zohdere attractie, meisjes 6 jaar: 1. Agaitha Glasbergen; 2. Marianne Bom; 3. Corrie Hoek; meisjes 7 jaar: 1, Adri v. d. Meulen; 2. Henny Augustinus; 3. Doortje v. d. Berg; jongens 6 jaar: 1. Nico Vink; 2. Jan Bierman; jongens 7 jaar: 1. Dick Passchier; 2. Gerard v. Schie; 3. Ge rard Janson; 4. Rudolph Passchier; hardlopen met hindernissen voor jongens van 89 jaar: 1. Adri Vonk: 2. Okie Hoekstra; 3. Heine Caspars; 4. Cor Elshout; 5. Hans v. Schie; 6. Joop v. d. Zalm; 7. Jan v. Oosten; 8. Jan v. Oosten; 9. Coen Zonneveld; baldragen voor meisjes 810 jaar: 1. Rita Alders: 2. Joke Slats; 3. Joke Bierman; 4. Marijke de Haas; 5. Elly Koot; 6. Adri Ploeg; 7. Leny Pas schier; 8. Ada v. d. Meulen; 9. Leny Pesschier; 10. Corrie v. d. Niet; krui wagenrace voor jongens van 1011 jaar: 1. Gerard Nieuwendijk; 2. Hans Tetteroo; 3. Gerard v. Steijn; 4. Jan Groenewoud; 5. Kees v. Ruiten; 6. Jos v. d. Berg; 7. Leo v. d. Zalm; 8. Gijsbert Steenvoorden; puzzelrit op fietsen voor jongens van 1214 jaar: 1. Jeroen Zonneveld (wisselbeker); 2. Rini Mortens; 3. Nico Wijnands; 4. Henk Vink; 5. Jan Passchier; 6. P. Steen voorden; 7. J. v. Drongelen; 8. Koos v. Beelen; ringrijden op de fiets voor meisjes van 1114 jaar: 1. Nel Peschier; 2. Jaoqueline Pas schier; 3. Lettie Westgeest; 4. An neke Kraan; 5. Tiny Wijnands; 6. Leonie Hoogervorst; 7. Elsje v. Oos ten. Wedstrijd orgeldraaien. 's Avonds te half acht had voor het gemeentehuis het experiment plaats, wedstrijd in orgeldraaien, welke attractie buitengewoon goed is geslaagd. Spontaan werd deze wed strijd ingezet door de wethouders Sadelaar en Den Otter, Graaf van Liiiiburg Stirum en later nog door dr. H. Kruyt. De deelname en be langstelling was groot en alles wees er op, dat deze attractie voor herha ling vatbaar is en mogelijk ook nog wel uitgebreid kan worden. De prijs winnaars werden: 1. C. Smit; 2. A. v. Beelen jr.; 3. A. v. Beelen sr.; 4. H. Salman. WARMOND Aan het door de stichting tot vie ring van Warmonds feesten met zorg samengestelde programma kon helaas, wat het voornaamste gedeel te betreft, geen uitvoering worden gegeven. Op het laatste moment werd n.l. medegedeeld, dat wegens het ontbreken van de nodige bloe men, het kinder-bloemencorso geen doorgang kon vinden. Voor de vele kleintjes, die hieraan ieder jaar met jeugdig enthousiasme deelnamen, een grote teleurstelling. Des morgens om 9 uur verzamelden zich de schoolkin deren op de Seminarielaan, waarna onder leiding van de onderwijzers en onderwijzeressen en de feestcom missie, vergezeld door de beide mu ziekkorpsen, een rondgang door de gemeente werd gemaakt. Na afloop hiervan werd aan de kin deren op de respectievelijke scholen een traktatie uitgereikt. Des avonds werd door de muziekvereniging „Mat thias" op de gemeentelijke muziek tent een vrolijk concert gegeven. Van de gelegenheid tot dansen in 't Tref punt werd een druk gebruik ge maakt zodat, wat dit gedeelte van het programma betreft, deze Koninginne dag toch als geslaagd mag worden beschouwd. VOORHOUT Honderden kinderen, begeleid door de muziekvereniging brachten voor het gemeentehuis een aubade aan het gemeentebestuur. Burge meester P. M. Smolders dankte hier voor met enige welgekozen woor den. Hij memoreerde, dat de voor zitter de heer G. M. Prins, na vele jaren zijn plaats aan een jongere wil overlaten. Het was een daverend ap plaus toen bekend werd, dat hem de eremedaille in zilver was toegekend. Reneetje Smolders bood hem hier na een fraaie boeket bloemen aan. Hierna ging men in optocht naar de speelweide voor het houden van volksspelen. De kleuters werden in het parochiehuis vermaakt met pop penkast, goochelen en buikspreken. Na afloop verzamelden allen zich in het parochiehuis, waar de nieuwe voorzitter de heer F. C. Meijer, door de burgemeester werd gecomplimen teerd. De uitslagen waren: Jongens 6e klas: Hindernisrace: 1 Leo van Kesteren; 2 John Molen kamp; 3 D. Diessel. Jongens 5e klas: Zaklopen: Hein Oostdam, Robert Smolders, Peter van Zanten. ,Jongen6 4de klas: Voetbalslaom: 1 Diet v. d. Nouland; 2 Wim van Kam pen; 3 Paul Bakker. Jongens 3e klas: Hindernisestafet te,: 1 Frans Langeveld, Peter Vester, 3 Frank Lodders. Hardlopen: 1 Bert Laneeveld, 2 Jan van Dam 3 Frans van Kesteren. Jongens 1ste klas: Erwtenzuigen: 1 Adri Langelaan; 3 Renier van der Vlugt; 3 Luc. Bakker. Meisjes le klas: Stoelendans: 1 Doortje Voorn; 2 Theresia Geurts; 3 Willy van Rijn. 2e klas Blokjesrapen: 1 Willy v. d. Bent, 2 Els Margaretha Venter, 3 An- nelies v. d. Hulst. 3e klas Balanceerestafette: 1 Nelly Oostdam, 2 Tilly Kromhout, 3 Cle mentine van Beek. 4e klas Ballen werpen: 1 Nellie v. d. Berg, 2 Elly van Kampen, 3 Ger- da Wolvers. 5e klas Flessensport: 1 Jac. Verhoe ven, 2 Marty Went, 3 Rita v. d. Hulst. 6e klas Ballen in hoed: 1 Nannie Blanc; 2 Joke v. d. Bent; 3 Jantina Klinkenberg. KATWIJK Ook in Katwijk aan den Rijn werd gisteren Koninginnedag op geani meerde wijze gevierd, 's Morgens om half tien werden de feestelijkheden geopend met een muzikale rondgang door het dorp. Tijdens de rondgang sloten bij de verschillende scholen de leerlingen, die zouden deelnemen aan het volgend punt van het program ma, zich bij de stoet aan. Dit volgen de punt was een aubade voor het raadhuis, verzorgd door de leerlin gen van de 5e en 6e klassen der ver schillende scholen, bijgestaan door de Chr. Muziekvereniging U.N.I. Van af het bordes sloeg het college van burgemeester .en wethouders dit ge beuren gade. Om half elf volgde, eveneens voor het raadhuis een mili taire parade, verzorgd door eenheden van het Marine Vliegkamp, in totaal tellende 400 man, onder leiding van majoor Verdonk. Burgemeester en wethouders en de commandant van het vliegkamp namaen deze parades af. De kinder- en volksspelen begon nen om half twaalf in het zuidelijk deel van de Rijnstraat voor kinderen van 6 tot 13 jaar. Niet minder dan 140 deelnemers hadden zich hiervoor aangemeld en de jury had dan ook een zware taak by de toekenning van de 14 prijzen. Verder kon men nog genieten van een hinderniswedstrijd op de fiets, een krui wagen wedstrijd, een duwbalwedstrijd voor ploegen, een stoelendans en een wedstrijd mastklimmen. Om acht uur 's avonds trok weer de traditionele lichtstoet door de straten van het dorp, waar voor de deelname bijzonder groot was. Hieraan werd muzikale mede werking verleend door de Harmonie Katwijk en de drumband Amicitia. De feestelijkheden werden afgesloten met een concert door de Harmonie Katwijk op de Turfmarkt. Oorspronkelijk stond als slot van het feestprogramma een vreugdevuur aan de Valkenburgseweg op het pro gramma, doch in verband met de heersende windrichting moet men wegens brandgevaar dit onderdeel van het programma afgelasten. Aan de vooravond van Koninginnedag werd voor het raadhuis nog een taptoe gehouden, waaraan vrijwel al le plaatselijke muziekgezelschappen deelnamen. Deze werd door het col lege van burgemeester en wethouders afgenomen. SASSENHEIM Het hoogtepunt van de viering van Koninginnedag te Sassenheim was de culturele manifestatie door al de plaatselijke zang- en muziekvereni gingen in de Geref. Kerk aan de Julianalaan. Evenals voorgaande ja ren trok deze culturele avond, die onder leiding stond van de heer Job. de Vries, grote belangstelling. Het concert stond op hoog niveau en werd besloten met het zingen van het Wil helmus. De dag zelf werd geopend met een kinderoptocht, waarbij „Pipo de Clown" aanwezig was en een zang- hulde door de schoolgaande jeugd, welke aangeboden werd aan de bur gemeester J. baron van Knobelsdorff, voor het gemeentehuis. In de grote werkhal van de fa. Zonneveld en Co., heeft de school de kinderoperette „De Wonderbloem", gaande jeugd kunnen genieten van opgevoerd door de Operetteverend- ging „Beatrix", o.l.v. mevrouw Huls bergen, In de pauze trad Pipo de Clown met groot succes op. Winnaar werd Aad Steijlen van Me tro-Rotterdam in 8.40.4 voor P. de Haas van de „Spartaan", B. Veldho ven (Metro), Piet Beelen (Spartaan) en Cor Faas (HAV Haarlem). De feestviering werd dies avonds besloten met een prachtig vuurwerk. NOORDWIJK AAN ZEE Het feest werd ingezet met de tra ditionele fanfare op de torentrans van de kerk aan de Hoofdstraat; hiermee begon voor de muziekkorp sen van Noordwijk een zware dag taak, die weliswaar met grote liefde voor de muziek is vervuld. Tijdens de optocht van de kinderen hielden zij het tempo erin, toen zij de groe pen begeleidden op hun weg van de school naar het plein, waar de school jeugd verschillende liederen ter ere van Hare Majesteits verjaardag zou den zingen. Burgemeester Van Berckel hield daar voor de menigte een zeer vlot te toespraak, waarin hij wees op de grote geschiedkundige achtergrond van het Huis Oranje-Nassau. Na deze plechtigheid volgden de verschillende spelen, waarvan vooral het ringsteken met de fiets en touw trekken bij het publiek zeer in de smaak vielen. De uitslagen zijn als volgt: Ringsteken op de fiets: 1 Johanna Hazennoot, 2 A. Smit, 3 Marijke Ver- wey, 4 Vera Boortman, 5 M. v. Bee len. Kruiwagenrijden: 1 Klaas Hordijk, 2 Gerard Passchier, 3 Siem Barn- hoorn, 4 Jan de Ruyter. Stoelendans: 1 Anneke Schuma cher, 2 Mevr. C. Duindam-v. d. Haak, 3 Joke Admiraal, 4 Truus van Doorn. Zaklopen: 1 Piet van de Berg, 2 Klaas Barnhoorn, 3 Mia Verloop, 4 A. Zonneveld, 5 Bep Hoek. TOUWTREKKEN Bij het touwtrekken wist na een bijzonder spannende strijd, waarin de met zeer indrukwekkende spieren gezegende deelnemers vaak aan het eind van hun krachten waren, de ploeg met de zeer fraaie naam „De Moos" de hand op de eerste prijs te leggen, na een uitputtend duel met de „Zeezeilers", die de tweede prijs verwierven. Derde was de ploeg „v. d. Zalm" en vierde was de combina tie „De Vier Winden". De Oranjevereniging „Noordwijk aan Zee" kan met trots terugzien op een zeer geslaagd Oranjefeest en de organisatoren verdienen dan ook alle lof. strijdjes georganiseerd of voorstel lingen van poppentheaters en er was natuurlijk de gebruikelijke tractatie. In Wassenaar-zuid hadden drie scho len, de Openbare Bloemcampschool, de Chr. school Bloemcamplaan en de Pius X-school de handen ineengesla gen en gezamenlijke feesten georga niseerd voor drie groepen van leer lingen- De buurtschap Nieuw Wassenaar was versierd met een aantal bloe- menmozaieken. Intussen werden er op de sport velden aan de Prinsenweg wedstrij den gehouden voor de leerlingen van ulo- en middelbare scholen. Er ston den voetbal, handbal, touwtrekken en estafettes op hert programma. Het voetbaltoernooi kon niet geheel wor den afgewerkt De finales worden gespeeld a.s. vrijdagmiddag kwart over 4. Om half twaalf kwam de jeugd van de lagere scholen voor het raadhuis bijeen voor een aubade met medewer king van de muziekvereniging Ex celsior, afgewisseld met enkele volks dansjes van meisjes van de Bloem campschool. Burgemeester mr. W. J. Geertsema sprak de jeugd toe. 's Middags organiseerden enkele buurtverenigingen feestmiddagen voor de jeugd. Op verschillende plaatsen in de gemeente werden sportmanifestaties gehouden: volley bal, een hockeywedstrijd en een judo- diemonetratie, terwijl de sportvereni ging WIK een mars door het dorp maakte. 's AvoriÜs trok fan drie plaatsen in het dorp een lampion- en fakkelop tocht naar het raadhuis, waar een taptoe zou worden gehouden. Aan de taptoe werkten mee de muziekver eniging Excelsior en de drumband van „Irene" en het Trompetter- en Jachthoornkorps „Prins Bern-hard", dat vooral veel succes oogstte. De feestdag werd besloten met dansen in de open lumcht op het Dorpsplein. In alle plaatsen in de Rijnstreek heeft de burgerij Koninginnedag gevierd. Op deze pagina geven onze correspondenten een verslag van dit feest. Sportwedstrijden Verder waren er sportwedstrijden op het gemeentelijk sportpark. De korfbalontmoeting TOP-Warmond werd gewonnen dooi- Warmond, die hiermede de jubileumbeker der Oran jevereniging in haar bezit kreeg. Van de 24 elftallen die streden in het bedryfevoetbaltoernooi kwam de ploeg van de KAJ als overwinnaar uit het strijdperk. LISSE De viering heeft zich hoofdzakelijk afgespeeld in het Gem. Sportpark te Lisse. De morgenuren gaven een wielerwedstrijd te zien tussen „De Bollenstreek" en „De Kampioen" uit Haarlem. In de ploegenachtervolging zegevierde de „Bollenstreek". De in dividuele achtervolging leverde een zege op voor Rutten en Gieske van „De Kampioen". In de finale was Rutten de overwinnaar. Een wed strijd van 40 km werd gewonnen door Riethof voor Rutten, Oele, Bert Ro- meijn en Hans van Lierop. Des middags werd begonnen met een demonstratie van de gymnastiek vereniging „Olympia" en „Klimop", waarna een aantal atletieknummers werden gelopen zie hiervoor sport pagina's). Voorts speelde het Bollen streekelftal tegen de eerste klasser „Hollandia" uit Hoorn. De uitslag werd een gelijkspel 4-4. In de pauze vond een wedstrijd plaats over 3000 meter hardlopen. NOORDWUKERHOUT In Noordwijkerhout waren de fees telijkheden van Koninginnedag voor namelijk voor de jeugd. 's Morgens voetbalden en handbal den de hoogste klassen van de lage re school, de tuinbouwschool, de huis houdschool en de ULO-school, op de terreinen van WSB aan de Zeestraat. Bij de oudere jongens speelde de ULO juist iets beter dan de tuin bouwschool en ging met de eerste prijs strijken. Van de lagere scholen toonden de Jozefschooljongens zich de sterksten, gevolgd door de Victorieschool en de Ireneschool. De handballende meisjes waren eveneens in twee klassen verdeeld. Bij de grotere meisjes ging de eer ste prijs naar de huishoudschool I, gevolgd door de ULO-school en huis houdschool II. Van de Lagere scholen verwierf de Irene-school zich de eer ste prijs. De tweede en derde prijs ging respectievelijk naar de Jozef- en de Victorieschool. Oh twee uur 's middags vertrok r traditiegetrouw het bloemencorso van de kinderen van de St. Bavo- stichting voor de tocht door het dorp. Voetbalwedstrijd. Daarna stroomde het feestvierende dorp opnieuw naar het WSB-terrein om de voetbalwedstrijd tussen het gemeentepersoneel en het onderwij zend personeel te zien. De wisselbeker van de Oranjever eniging, die vorig jaar in handen kwam van het gemeentepersoneel, werd ditmaal door de onderwijzers veroverd. Het was een enerverende en slo pende strijd. Het merendeel van de spelers liep in het begin te hard van stapel en kwam aan het einde wat lucht te kort. Reeds kort na het begin plaatste kapelaan M. Kloeg een hoekschop zo perfect op het hoofd van Van der Voort, dat missen onmogelijk was, maar de verbeten terugvechtende ambtenaren wisten nog voor de thee door Hameth gelijk te maken. In de tweede helft gaven de partij en elkaar niets toe, maar toen de ambtenaren-spil J. de Wit naar de mening van de scheidsrechter een sliding in het strafschopgebied niet geheel volgens de regels uitvoerde, voltrok de onderwijzer-spil Febesma het vonnis onherroepelijk en zonder genade. De ambtenaren zagen geen kans meer de 1-2 achterstand nog in te lopen, zodat de beker voor een jaar naar de school gaat. De feestelijkheden werden besloten met een gymnastiek- en judodemon stratie op het schoolplein aan de Langevelderweg en de prijsuitreiking van het corso door de burgemeester. WASSENAAR In Wassenaar zijn op Koninginne dag de gehele dag tal van mensen op de been geweest om te kijken naar de verschillende feestelijkheden die door de Oranjevereniging waren voorbereid, 's Morgens was vooral de jeugd in de weer, 's middags trokken jong en oud er op uit om getuigen te zijn van diverse sportgebeurtenis sen. Voor de jongens en meisjes van de lagere en de kleuterscholen begon het feest op school. Er werden wed BODEGRAVEN Deze Oranjedag begon als ge woonlijk met een rondgang van de beide muziekcorpsen Semper Avanti en Triomf door het dorp. Om half negen verzamelde zich de jeugd voor het gemeentehuis, waar op het ter ras was plaatsgenomen door het col lege van b. en w. met hun dames. Onder leiding van de heer J. Oppe zongen de kinderen een vijftal va derlandse liederen, waarna burge meester Croles een kort woord sprak. In hotel Van Rossum werden de kin deren vervolgens onthaald op een voorstelling, met als tractatie een zakje snoep. Het middgaprogram stond in het teken van skelteren. In een wed strijd van 10 ronden won de brand weerbrigade van het Rode Kruis. Bij de onderwijzers waren de winnaars de heren J. Hoekema, H. Lansweer en J. Groene veld. De jeugd kon het doen op trapskelters. Hier waren Peter Vink en J. Zekveld de geluk kigen. De zeepkistenrace, waarbij om beurten geduwd en gelopen werd, was voor Frans Pijnacker en J. Smit. Tot slot gaf de damesskelterclub, die dit alles georganiseerd had, nog een wedstrijd te zien, met en zon der hindernissen. Het avondprogramma werd gevuld met een muziekuitvoering door Sem per Avanti op de Nieuwe Markt in de nieuwe muziektent. Al met al 'n matig programma voor Koninginnedag. HAZERSWOUDE De feestelijkheden ter gelegenheid van de verjaardag van de koningin beperkten zich in het dorp tot de jeugd. In de morgenuren brachten de leerlingen van de lagere scholen een aubade bij het raadhuis tan aanhore van burgemeester A. Smit, die de kinderen toesprak. De kleuters op hun beurt maakten met versierde wa gens een tociit door het dorp. Jlet programma hierna bestond uit kin derspelen op het gemeentelijk sport park. Het programma hierna bestond uit kinderspelen op het gemeentelijk sportpark. Blokjes rapen, hardlopen met hindernissen, was ophangen en wat dies meer zij, vormden de pro grammaonderdelen. Het voetbaltoer nooi tussen de drie plaatselijke lage re scholen leverde na h'A nemen van strafschoppen een overwinning voor het elftal, dat de hervormde school vertegenwoordigde. De r.k. school bezette de tweede plaats. LEIMUIDEN Koninginnedag is vooral door de jeugd met veel animo gevierd. Om negen uur 's morgens werd door de kinderen van de lagere en kleuter scholen de traditionele aubade ge bracht. Nadat de voorzitter van het Oranjecomité, de heer J. W. de Ren, aan burgemeester Kammenga na mens de burgerij gelukwensen had overgebracht, hield de burgemeester een korte toespraak, waarin hij o.m. •voorstelde een telegram met geluk wensen aan de Koningin te zenden en tevens uiting te geven aan de ge voelens van tronw en aanhankelijk heid. 's Middags was er voor de jeugd van alles te doen. Voor de kleineren waren er allerlei gezellige spelen in het tuindorp, waarvoor veel animo was, terwijl de oudere jeugd dank baar gebruik maakte van de door het oranjecomité uitgezette fietspuzzle- tocht. Ruim tachtig jongens en meis jes deden hun uiterste best de ca. 18 kan lange tociht tot een goed einde te brengen. De eerste prijs ging naar Rietje van Haasteren die er in slaag de geen enkel strafpunt op te lopen. De jaarlijkse voetbalwedstrijd tus sen de elftallen van de St. Jans- school en de chr. lagere school trok weer veel belangstelling. De wissel beker bleef in het bezit van de St. Jansschool die een verdiende 4-1 overwinning behaalde. NIEUWVEEN PUZZELRITTEN Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin en in samen werking met het Comité Viering 30 april, organiseerde de afd. Nieuw- veen van het Verbond van Veilig Verkeer, 's middags puzzelritten voor kinderen tot en met 13 jaar en voor personen vanaf 14 jaar per rijwiel. Ook de brommers konden hun hart weer op halen, want D. Spek had weer voor een mooi ritje gezorgd. Voor de fietsrijders waren waarde bonnen ter beschikking gesteld, en werden rijkelijk voorzien van ver snaperingen, dank zij een gemeente lijke subsidie. Ongeveer honderd rij wielen namen hier aar deel. Bij de brommers gingen precies 50 deelne mers van start. De meesten kampten met diverse moeilijkheden, hetgeen wel heel goed tot uiting kwam bij het vaststellen van de strafpunten. In de A-klasse (4 deelnemers) zegevierde G. Verkerk Gzn. met 11 strafpunten. In de B-klasse (46 deeln.) was de le prijs voor A. Verkerk Hzn met 12 strafpunten. Na afloop werden de prijzen door de waarnemend voor zitter in de zaal van dhr. Bosman uit gereikt. RIJNSATERWOUDE Viering Koninginnedag Hoogte punt van deze viering was de lam- pionop tocht welke 's avonds werd gehouden. Het tamboer- en muziek corps van Crescendo uit Alphen a.d. Rijn zorgde voor pitige feestmuziek. Er waren leuke groepjes door de kinderen gevormd en de allerklein sten konden ook mee doen omdat er een paar door tractors getrokken wagens beschikbaar waren, 't Werd een vrolijke tocht door het dorp, die veel belangstelling trok. TER AAR Het initiatief van het bestuur der Chr. Oranje Vereniging van een op tocht met versierde fietsen voor de schooljeugd is een succes geworden. 116 Kinderen reden in de stoet mee. De jury bestond uit de heren B. Jon ker, W. Westhof en C. Monsanto. Een eerste prijs werd toegekend aan: Ja- pie van Vliet, Ria Valk, Jaap de Ble ker, Joke Siegers, Joop Srvaas. Een tweede prijs was vo<rr: Frans Kroon, Indera Waltuch, Bennie van Tarten, Lourence Besemer, MargritBese- mer, Gerjan Treur. Een derde prijs werd uitgereikt aan: Wim Kroon, Jacob Mulder, Jaap Snijders, Gert jan Heijns. Een vierde prijs aan: Flora Lok. Uitslagen kinderspelen: Jongens le en 2e klas: zaklopen: 1. Wim Wittebol; 2. Arie Cats; 3. John van Vliet. Meisjes 1 en 2e klas: vlaggenspel: 1. Map Vork; 2. YvonneGaastra; 3. Gre ta Verduyn. Jongens 3e en 4e klas: autobandrij den: 1. Hennie Vork; 2. Arie van Vliet; 3. Bennie van Harten. Meisjes 3e en 4e klas, draad winden: 1. Ida Verduyn; 2. Coby Kalshoven; 3. Nelleke den Boer; 4. Ria v. d. Pijl. Jongens 5e en 6e klas: kikkerwed loop: 1. Bery Heytinga; 2. Hein d. Pijl; 3. Klaas Yutema. Meisjes, 5e en 6e klas: touwtrek ken: 1. Marijke Wouters en Ria Dob- be; 2. Corrie van Vliet en Nellie Bal vers. LEIDERDORP Evenals andere jaren ook nu weer een uitgebreid programma op Konin ginnedag, waarvan de ochtend gro tendeels bestemd was voor de kinde ren. Na de gebruikelijke aubade aan de burgemeester, ditmaal op het Burgemeester Brugplein, trokken de kleuters naar him scholen, waar zy werd enonthaald. Een aantal klassen van de lagere scholen trok naar het Dorpshuis en de leerlingen van de 5e en 6e klasen gingen naar het RCL- terrein. waar kinderspelen werden gehouden. Intussen marcheerde de Leiderdorpse Harmonie met de drum band door 't dorp met vrolykmars muziek. Om half twee w er in het Dorpshuis een voorstelling voor de kinderen die 's morgens op het sport terrein waren geweest. Des middags was er voor 13-16 ja rigen een puzzelrit per fiets en ook stond de hindernisrit voor auto's weer op het programma, die op het Burgemeester Brugplein werd gehou den. Voor sportliefhebbers was er om vier uur een korfbal wedstrijd tussen Velocitas en Fiks. De feestelijkheden werden besloten met een toneelavond in het Dorpshuis, verzorgd door de Leiderdorpse toneelver. „Ons Genoe gen", die met veel succes een komi sche thriller opvoerde, getiteld „Tan te Pamela". DE KAAG 's Morgens hield men roei wedstrij den in de Ringvaart. Na spannende races werden bij de jongens van 15-16 jaar le Jan Biemond Pzn.; 2. J. v. d. Broek en 3. Wim de Man. Voor oude ren, boven 17 jaar: le Jan Biemond Uitslagen kinderspelen: Czn.; 2. Nasveld en 3. Jac. Schoo. Houtjesrapen-jongens: 1. Jopie Verbaas; 2. Arie Tule; 3. Jaap Dekker Idem meisjes: 1. Bernadette Wil- lems; 2. Ansje Vlugt; 3. Annemiek* Zaad. Wasophangen: meisjes 8-9 jaar: 1. Corrie Biemond; 2. Corrie Verhaar; 3. Marie v. d. Wetering. Koekhappen jongens 8-9 jaar: 1. Jos Mollers; 2. Huib Hartman; 3. Martin Hoogeboom. Balletje dragen: meisjes 10-11 jaar: 1. Lida Hogenboom; 2. Rineke Onoe; 3. Elly Klootwijk. Zaklopen jongens 10-11 jaar: 1. Bertje Boumeester; 2. Albert v. d. Wijst; 3. Gerard Nasveld. Palingdragen, meisjes 12-14 jaar: 1. 1. Riet van Es; 2. Trees Pennings; 3. Ina van Asselt. Behendigheidswedstrijd jongens 12 -14 jaar: 1. Femme de Boer; 2. Theo Rietveld; 3. Freddy Bolland. Ringrijden, dames: 1. Jany de ïïlan 2. Willy van Es; 3. Herriette van Ger- ven. Kruiwagenrijden voor paren: 1. Belis Hulsbos en Corry Verkouteren; 2. Rob Verstegen en Annie Pennings; 3. Gommert Los en Janny de Boer. Onze fotograaf maakte deze foto van de kinderoptocht in Voorschoten, een van de hoogtepunten uit een goed georganiseerd programma. (Opnam* „Van der Horst"). Mi SpSRa - 7 i i k 'i 5 W| f 'j

Leidse Courant | 1963 | | pagina 7