Weerbericht ZAAK VAN W. UITGESTELD Europa AEG I WOENSDAG 1 MEI 1963 DE LEID SC HE COURANT PAGINA 3 Benfica-Feijenoord op het scherm Benflca en de Portugese televisie autoriteiten zijn overeengekomen, dat de wedstrijd met Feijenoord, die op 8 mei zal worden gespeeld, via het Eurovisienet zal worden uitge zonden. Dit is vandaag van gezag hebbende zijde te Lissabon meege deeld. Volgens dezelfde bron moe ten er echter In Nederland nog enige technische vraagstukken worden op gelost. Pas als dit is gebeurd, volgt er een officiële mededeling. Het is de eerste keer, dat Benfica toestemming heeft gegeven voor een rechtstreekse televisie-uitzending. Naar verwachting zal de NTS van middag mededeling doen over deze Overtreding loterijwet In dè synagoge in Den Haag is maandagochtend een herdenkingsdienst gehouden voor Jitschak Ben Zwi, de Exploit«Ult EllTolottO overleden president van Israël. Foto: op de voorste rij vlnr: Z.E. mr. J. M. A. H. Luns, admiraal A. Rost van Tonningen, staatssekretaris M. R. H. Calmeyer en oud-premier dr. W. Drees. Achter minister Luns zit mr. J. kreeg OTOCeS-Verbaal Het sprookje van iedere fiag- Tluiis bij U de hoste koelkast uit *rle qrootste fnbripk voor electfische huishoufieh|^p toestellen in Furopa (Medegedeeld door het KNMI. Geldig van woensdagavond tot donderdagavond. Opgemaakt te 11.20 uur) VRIJ KOUD Zwaar bewolkt mot aanvanke lijk regen of motregen; morgen overdag enkede opklaringen, maar plaatselijk ook enkele buien. Vrij krachtige tot matige zuidwestelijke wind, later rui mend naar noordwest. Dezelfde temperaturen als vandaag of iets lagere. weer m Klaasesz, commissaris der koningin in Zuid-Holland. LISSE Gemeentesecretaris Van Dijk ridder De gemeente-secretaris van Lisse, de heer M. Th. van Dijk, werd maan dagmorgen in de raadzaal gehuldigd in verband met het feit, dat hij van H.M. de Koningin de hoge onder scheiding heeft ontvangen van rid der in de Orde van Oranje Nassau. Deze onderscheiding werd hem uitgereikt door de burgemeester, mr. i- i heil echte ontspanning aa Th. J. M. de Graaf, die in een bij eenkomst met alle ambtenaren der secretarie en de bedrijven, de heer Van Dfjk hartelijk huldigde met deze hoge onderscheiding. De burge meester zeide, dat hij en alle amb tenaren zich bijzonder verheugden over deze onderscheiding. „Zij gun nen u deze van harte, omdat u voor de gemeente Lisse een stille, maar harde werker zijt als een man met rijpe ervaring die zijn adviezen al lerminst op wil dringen, doch van welke adviezen het college van b. en w. gaarne gebruik maken. De heer Broersen vertolkte in sympathieke woorden het blijde me deleven van de collega's met dit feit van onderscheiding. Daarna sprak de heer Van Dijk woorden van dank voor de onderscheiding welke hem ten deel is gevallen. Nog 5 onderscheidingen. Des middags om half drie had we- derom een bijeenkomst plaats in de raadzaal, in welke bijeenkomst 5 Lissenaren een onderscheiding ont vingen uit handen van de burge meester als vertegenwoordiger van H.M. de Koningin. De burgemeester mocht de volgende onderscheidingen uitreiken: de ere-medaille in zilver aan de heren G. Mijnders, voor 50 jaar dienst bij de Tw. Bank te Lisse, eveneens aan de heer C. van Wave- ren voor 50 jaar trouwe dienst bij de Tw. Bank; aan de heer P. J. Wijt- vliet, die 40 jaar werkzaam is ge weest bij de fa. Carl, van Empelen; terwijl de ere-medaille in brons werd uitgereikt aan de heer C. T. Hassing, Engelplein 18 voor 40 jaren dienstverband bij de fa. Gebr. Rot teveel te Sassenheim en aan de heer A. P. Balkendende voor 40 dienstja ren bij de fa. M. Veldhuyzen van (Advertentie) Zanten Zonen te Lisse. Als gevolg van een weddenschap met Reinier Paping, de winnaar van de laatste Elfstedentocht, is Christel Adelaar, beter bekend als Mammaloe uit de televisiestrip „Pipo de Clown" (sic.) maandagochtend op de Kaas markt in Purmerend begonnen met een poging een halve ton bij elkaar te bellen ten bate van een jeugdgebouw in Purmerend, in de tijd van 10 uur en 59 minuten, welke tijd Paping nodig had voor zijn barre schaats- tooht. Zij wordt in haar streven bijgestaan door bekende sport- en televi sie-figuren. Als de poging niet zou slagen moet Christel de Elfstedentocht op de fiets te maken. Het is haar niet gelukt. Foto: Mej. Adelaar wordt op de fietstocht voorbereid door Adri Lasterie en Otto Sterman. NOORDWIJK H. Vink bevorderd: nu zilveren medaille De heer H. Vink, die vorige week op luisterrijke wijze zijn 50-jarig ju bileum als meesterknecht bij de fir ma Reekers alhier heeft gevierd en bij zijn 40-jarig jubileum reeds was onderscheiden met de bronzen me daille werd gistermorgen verrast door de mededeling, dat het H.M. de Ko ningin had behaagd bij dit uitzonder lijk jubileum, hem toe te kennen de zilveren medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Te 12 uur gistermorgen kwam burgemeester mr. G. F. W. van Berckel ten huize van de heer Vink in de Ruyterstraat 6 de heugelijke konde doen, waarbij hij er op wees, dat van hogerhand de loopbaan van de heer Vink let terlijk was gevolgd en men het op hoge prijs stelde, dat hij na zijn eer ste onderscheiding met jeugdige kracht op verdienstelijke wijze zijn werk had voortgezet. De burgemees ter verzocht hierna de echtgenote van de heer Vink deze koninklijke onder scheiding op te spelden. De burge meester feliciteerde hem en zijn fa*- milie met deze verdiende onderschei ding en sprak de wens uit, dat de heer Vink dit ordeteken nog vele jaren in een goede gezondheid zou mogen dragen. De heer Vink dankte met enkele woorden H.M. de Konin gin voor deze onderscheiding en bur gemeester Van Berckel voor de waar derende woorden tot hem gericht. BUSPASSAGIERS GEWOND Op de Gooweg moest de chauffeur van een Duitse, touringcar plotseling sterk afremmen voor een wielrenner, die zo brutaal en onvoorzichtig was om in die onoverzichtelijke bocht bij Catorama een autobus van de NZH te gaan inhalen. De Duitse vakantiegangers werden door de schok over en door elkaar geworpen, waarbij verschillende van hen schaafwonden en ander letsel op liepen. Ook werden kousen en andere kledingstukken beschadigd. De verkeerspolitie stelt een onder zoek in naar de wielrenner die deel nam aan een trainingsrit van een club uit Den Haag. VOORHOUT G. J. Prins bij afscheid onderscheiden De heer G. M. Prins, Engelselaan 20, de 73-jarige Voorhouter mocht gisteren uit handen van burgemees ter Smolders de versierselen ontvan gen, behorende bij de zilveren onder scheiding in de Orde van Oranje Nassau. Hierbij waren ten gemeente huize aanwezig mevr. Prins en zoon met echtgenote en enkele genodig den, waaronder pastoor Bresser en ds. de Jong. De burgemeester releveerde, dat de heer Prins veel voor de gemeenschap van Voorhout heeft gedaan. Meer dan 50 jaar bestuurslid en penningmees ter van Voorhouts IJsclub, 35 jaar voorzitter van de Stille Omgang en 14 jaar lang nu voorzitter van de plaatselijke Oranjevereniging. In de avond was hert; bestuur der Oranje Vereniging bijeen voor een buitgewone vergadering. Hierbij wa ren uitgenodigd de oud-voorzitter J. J. Schulte en meerdere oud-bestuurs leden. De waarin, voorzitter, de heer J. Meyer, opende deze bijzondere vergadering en zeide, dat het in de bedoeling lag om de voorzitter G. M. Prins, die nu ook bij deze gelegen heid als voorzitter zal heengaan, te huldigen. Ook waren hier aanwezig burgemeester Smolders en echtgeno te, oud-bestuurderen der voetbalver eniging „Stormvogels" en de heer Teunis, die aan de Voorhoutse volks feesten medewerkt, als kermis-ex ploitant. Omstreeks negen uur trad de heer G. M. Prins met echtgenote en kin deren de zaal binnen. De waarn. voorzitter huldigde hierna de onder scheidene en sprak gevoelvolle woor den. De heer Prins heeft veel gedaan voor de gemeenschap in Voorhout en hert is hert bestuur der O.V. een be hoefte uiting te geven aan die dank- baarheid. De heer Prins werd ge vraagd ere-lid der O.V. te worden, waarin hij toestemde en toen mocht De politie te Kerkrade heeft be slag gelegd op de bescheiden van de „Eurolotto" en proces-verbaal opge maakt tegen de 42-jarige kantoorbe diende J. B., wegens overtreding van de loterijwet. Een bedrag van 900 had B. echter bij een vriend in Aken in „veiligheid" gebracht. B., wiens eerlijkheid door de politie niet in twijfel wordt getrokken en die de op de Lotto betrekking hebbende boekhouding nauwgezet heeft ver zorgd, exploiteerde de stichting „Eurolotto Nederland" alleen. De mede-exploitanten hadden zich, na een eerdere veroordeling ruim een jaar geleden, teruggetrokken. „Euro lotto" bediende zich van een veer tigtal postduiven, die ook in beslag zijn genomen. De zes eerst binnen komende dieren bepaalden wie aan spraak konden maken op de prijzen van 1000 en 250. Een prijs van lOOO is echter gedurende de tijd, dat de „Eurolotto" heeft gedraaid, ongeveer een jaar, nimmer uitge keerd. Ook werd niet voldaan aan de doelstelling, zestig procent van de opbrengst uit te keren aan lief dadige en culturele instellingen. Haagse Rechtbank De Haagse Rechtbank zou vandaag de behandeling voortzetten van de zaak tegen de 57-jarige metaalarbei der W. C. J. van W., die verdacht wordt de inbraak te hebben gepleegd in het Leids ziekenhuis in de nacht van 25-26 januari van het vorig jaar, waarbij de brandkast werd openge scheurd en plm. 224.000 buit ge maakt. Nadat vanmorgen de zitting der rechtbank was geopend deelde de president mede, dat een getuige niet kon verschijnen. Om deze reden werd de zaak aangehouden tot vrijdagmor gen 3 mei. Dronkemansvaart eindigde met dode De 24-jarige Amsterdammer W. Smit is op Koninginnedag, 's avonds om acht uur, op het IJ uit een snelvarende speed boat gevallen en verdronken. De om standigheden bü dit ongeval hebben de rijkspolitie te water er toe gebracht de twee anderen inzittenden van de boot, de 35-jarige J. S. en de 37-jarige J. V., beiden uit Amsterdam, voorlopig in hechtenis te nemen. Dat Smit, die achterin de speedboat zat, overboord sloeg is niet door de twee andren, die volgens de politie dronken waren, opgemerkt, maar wel door een op grote afstand passerende schipper. Deze heeft door een verrekijker kunnen zien, dat de drenkeling nog enkele zwemslagen heeft gemaakt en toen in de diepte is verdwenen. Voordat de schip per zijn schip had kunnen bijdraaien is echter nog geruime tijd verstreken zodat van de drenkeling niets meer was te bespeuren. De twee anderen, onder wie de eigenaar van de speedboat, zijn later op het IJ door de rijkspolitie aan gehouden. Wat er verder met hen gaat gebeuren zal door de officier van Jus titie worden bepaald. Jongetje na val van trap overleden De l-O-jarige André Purrink is dinsdagavond in zijn ouderlijke wo ning aan de Vasco de Gamastraart in Amsterdam van de tweede etage van de trap gevallen en kort daarna aan zijn opgelopen verwondingen over leden. hij als bewijs van erkentelijkheid een gouden horloge met armband ontvan gen. Mevr. Prins kreeg een bouquert prachtige grebera's. In een gezellig samenzijn werd nog hert woord ge voerd door de oud-voorzitter, de heer J. P. Schulte, die zich nu niet zo een zaam meer gevoelde nu een tweede oud-gediende het ere- lidmaatschap heeft verworven. Een schitterende serie waaruit U kunt kiezen; t -van 120 liter tot 280 liter inhoud. Van f348.- tot f995.-. Compressorkoeling. i. Veilige maijnetische deursluiting. Ruim vriesvak. Automatische ontdooünfichting. Doordachte indeling.' Vraag het de vakman. Weerrapporten van hedenmorgen 7 uur: temp. gist. weer max. min. HELSINKI regen 9 STOCKHOLM zw. bew. 12 OSLO motregen 12 ABERDEEN licht bew. 10 LONDEN regen 15 AMSTERDAM regen 12 BRUSSEL zwaar bew. 14 LUXEMBURG zw. bew. 13 PARIJS zw. bew. 16 BORDEAUX mist 18 GRENOBLE zw. bew. NICE onbewolkt 18 j BERLIJN half bew. 15 'FRANKFORT zw bew. 16 MüNCHEN zw. bew. 19 I ZüRICH mist 14 GENèVE zwaar bew. 19 LOCARNO zw. bew. 23 WENEN onbewolkt 20 INNSBRUCK zw. bew. 24 BELGRADO zw. bew. 21 ROME licht bew. 23 AJACCIO onbewolkt 22 MADRID onbewolkt 23 MALLORCA zw. bew. 22 LISSABON onbew. 25 ML AMSTERDAM metdeprcKiuctanAEG. Telejunken an Osram Wereldvermaard sinds rtiensènheugehis r Prins Bernhard in T oday-Show Met een korte verklaring heeft prins Bernhard gisteren de serie te levisie-opnamen in Nederland van het Amerikaanse televisiestation NBC af gesloten. Kort na het defile bij 't pa leis Soestdijk voor de jarige vorstin verscheen de prins voor de camera's en richtte zich tot de Amerikaanse kijkers. Z.K.H. sprak daarbij zijn waardering uit voor het feit, dat het Today-Show programma voor een week aan Nederland was gewijd. Hij sprak de hoop uit, dat de Todayshow voor vele Amerikanen aanleiding zou worden om te besluiten zelf het aan trekkelijke Nederland ie komen ont dekken, VOETGANGER BRAK BEEN Op de Pickésfcraat werd een voet ganger, die de weg overstak, doch halverwege weer terugkeerde, door een personenauto geschept. De man kwam op de voorzijde van de wagen terecht en brak een been. Hij werd naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. TEGELDIEVEN BETRAPT Een sloper uit Leiden, dde de wacht hield bij zijn karweien te Noordwijk, hoorde gerucht in de kelders van de in afbraak zijnde villa Ruys aan de Koepelweg. Hij wachtte af en toen er na een kwartiertje een jongeman nam- buiten kroop met een twintigtal siertegels, pakte de 9loper hem in de kraag en bracht hem in zijn auto naar het politiebureau. Even later trof hij de beide medeplichtigen van die tegel-dief in „De Zuid" aan, die eveneens door hem werden ingere kend. De drie knapen, 16 en 18 jaar oud, bleken woonachtig te Haarlem. Voor diefstallen van bouwerijen en slope rijen bestaat geen pardon en ook zij zullen voor hun wangedrag moeten boeten. Door een kantelende bunker i: gisteren de 26-jarige H. Bierens dood gedrukt. De man had met zijn broer de bunker, die in de oorlog door de Duitsers werd gebruikt om er muni tie in op te slaan, uitgegraven. Toen hij wat los zand verwijderde kantel de het gevaarte van 20 ton en ver morzelde hem. Het slachtoffer was ongehuwd. PUZZEL No. 504. Horizontaal: 1 slanke^ ronde toren van een moskee, 7 schei kundig element (afk.), 8 voorzetsel, 10 voorzetsel, 12 rund, 14 voorzetsel, 15 achting, 17 steen, 18 welriekende hars, 19 boomloot, 21 familielid, 23 titel (afk.), 24 zwaardvis, 26 water in N. Brab., 27 afkorting van dyne, 28 bijwoord, 30 overschot. Vertikaal: 2 vervoeging van eea hulpwerkw., 3 achterdeel van de hals, 4 stok, 5 emeritus (afk.), 6 verering, 9 schroefvormige draad, 11 deel ven een ontkenning (Fr.), 13 donkerbrui ne, vette aardsoort als verfstof be reid, 14 orient expresse (afk.), 16 knaagdier, 17 radio omroep vereni ging (afk.), 20 nummer (afk.), 22 familielid, 24 gewicht, 25 papegaai in N. Zeeland, 27 lidwoord, 29 pause lijke encycliek (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing no. 511 Horizontaal: 1 raam, 4 amen, 7 dol, 8 Aden, 9 Saar, 11 Livorno, 14 til, 15 betonie, 19 eter, 20 deel, 21 gul, 22 telg, 23 stam. Vertikaal: 1 raak, 2 adel, 3 moni tor, 5 maar, 6 Nero, 9 solidus, 10 ant, 12 vin, 13 pet, 15 beet, 16 teiL 17 eelt, 18 slem. PUNT na ik Kd OKI JU "fN Einde van het seizoen Blue Diamonds werden Blue Sergeants De „Blue Diamonds" zijn Blue Ser geants geworden. De gebroedera Riem en Rudi de Wolff, die vooral bij tieners een grote populariteit ge nieten, hebben dezer dagen hun op leiding aan de Kaderschool Verbin dingsdienst te Ede voltooid en ze hebben nu de rang van Sergeant- titulair. Met gouden strepen op de mouwen hebben ze hun intrede ge daan in het 891 Verbindingsdienst Bedieningsbataljon, dat in Bergen op Zoom gelegerd is. Zoals bekend hebben de „Blue Diamonds" inder tijd hun opleiding aan de kader- sohool enige tijd onderbroken om, op verzoek van de dienst Welzijns zorg leger, de in Nieuw-Guinea die nende militairen wat verstrooiing te bieden.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3