fl f H "iti- DE AVONTUREN VAN MICKEY MOUSE WOENSDAG 24 APRIL 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 9 Vliegende scherpschutster is geen hoogvliegster f i m A rigjjjp* v gjffl «Hl ,o 'IplS ■9§Sr WÊÊMwmp- VHH ÊlsÊÊr m De 22-jarige mevrouw Juanita Benjamin, sinds vijf maanden getrouwd met de 37-jarige piloot Lewis Ben jamin, houdt er niet van haar dagen rustig op de sofa te slijten. Regelmatig treedt zij met haar man als piloot op, tijdens luchtvaartshows als vliegende scherpschutter. Zij laat zich dan in een speciale stellage op de boven- vleugel van een Tiger Moth sportvliegtuig vastbinden en schiet dan met een colt bij een snelheid van meer dan honderd kilometer per uur op een doel. Hoe spectaculair dat toegaat toont deze foto van een optreden van het echtpaar bij Welwyn Garden City in het Engelse graafschap Hertfordshire. VOORSCHOTEN R.K. Emmanuel Ulo ofliciëel geopend in bijzijn van vele autoriteiten Gistermorgen is om 10 uur de nieu we R.K. Emmanuel-Ulo aan de Grieg- laan, hoek Chopinlaan, onderdeel van het plan Adegeest officieel geopend. In de schitterende aula van het nieu we gebouw waren vele genodigden aanwezig onder wie het voltallige college van Burgemeester en wet houders. Verder waren aanwezig de heer H. G. Altepost, inspecteur L.O. in de inspectie Delft, de hoofden van de Voorschotense R.K. Lagere Scho len, de heren H. van der Waarde en Larondelle en zuster Teresita, de ar chitecten Van Oerle, Schrama en Bos, evenals de bouwer, de heer Noor- lander, het voltallige schoolbestuur van de St. Laurentius-parochie, en de directeur van de Emmanuelschool, de heer J. N. Vielvoye, met het vol ledige leraarscorps. Goede samenwerking De burgemeester de heer L. Kool opende de rij van sprekers. Hij me moreerde in zijn toespraak de op richting van de Ulo-school in 1959, met een eerste leerjaar. Met grote voldoening sprak hij over de pret tige samenwerking tussen het ge meentebestuur en het schoolbestuur, die zijn tastbare uitdrukking vindt in dit prachtige gebouw. „Het con fessionele onderwijs is een" stevig fundament, waarop de leerlingen in hun latere leven hun toekomst kun nen bouwen", zo zei hij, „en hier ligt dus ook een grootse taak voor deze Ulo-school". Vervolgens richtte hij zijn felici taties tot de architecten en de bou wer, die een prachtig bouwwerk tot stand hebben gebracht, dat in stede bouwkundig opzicht van groot be lang is. De levenskracht van de Em manuel-Ulo karakteriseerde hij aan de hand van het aantal leerlingen en de goede naam, die de school in zo korte tijd zich heeft verworven. Emmanuel Pastoor J. Th. v. Bemmelen, voor zitter van het schoolbestuur van de St. Laurentiusparochie uitte zijn vol doening over het feit, dat hij nu reeds voor de vierde keer de over dracht van een school' van de ge meente aan het schoolbestuur mocht beleven. Hij herinnerde aan de predi katie, die hij tijdens de H. Mis 's och tends tot de leerlingen had gericht, waarbij hij uitgegaan was van de gedachte „Emmanuel, dit is: God zij met ons". De pastoor, die verant woordelijk is voor de naam van de school, was van oordeel, dat dit de beste naam was, die hij aan deze school kon geven. „Immers, wanneer wij aan het einde van ons leven voor de hemelpoort staan, wordt ons de vraag gesteld „Was God met ons?" Al het profane valt dan weg, alleen deze vraag is dan van belang, en het is zaak, dat wij ons tijdens ons leven hierop bezinnen", aldus pastoor Van Bemmelen. Hij bracht vervol gens dank aan het gemeentebestuur voor de prettige en spontane samen werking, die, zo zei hij, „verder ging dan de letter van de wet". In het bijzonder eerde hij de heer W. van Schaick, voormalig ambtenaar aan het gemeentehuis, van wie hij én de directeur zeer veel medewerking had den ondervonden. Tenslotte dankte hij de velen, die zo veel steun hebben verleend bij het tot stand brengen van dit schit terende resultaat, en in dit dank woord betrok hij in het bijzonder de architecten en de bouwer. „Moge dit gebouw ook voor u een goede re clame zijn", zo besloot hij. Bewondering voor J. N. Vielvoye De inspecteur van het Lager On derwijs in de inspectie Delft, de heer A. G. Altepost, toonde zich eveneens zeer dankbaar voor het fraaie ge bouw, maar hij gaf tevens uiting aan zijn gevoelens van spijt, dat er niet meer van dergelijke scholen geopend konden worden. Hij sprak zijn be wondering voor het werk van het hoofd, de heer J. N. Vielvoye, die nog een oud-leerling van hem is. „Wat u tot stand heeft gebracht, is geweldig", zo schetste hij de prestatie van de heer Vielvoye. Voorrecht Tenslotte nam de heer Vielvoye zelf het woord. Hij beschouwde het als een voorrecht, dat hij dit tot stand heeft mogen brengen, maar hij was ervan overtuigd, dat hem dit nooit gelukt zou zijn zonder de hartelijke medewerknig van de burgemeester, die hiermede zijn sympathie voor de jeugd heeft doen blijken. Ook bracht hij dank aan de wethouder van On derwijs, de heer G. Schrama, en de wethouder van Openbare Werken, de heer Dekker, die hem veel steun heeft verleend bij het verwezenlijken van de nieuwbouw. „De materiële bouw is nu gereed, maar nu moeten we nog beginnen aan de geestelijke opbouw van onze school", zo zei hij. Bijzonder erken telijk was hij voor het onderdak, dat hem door zuster Teresita en de heer Larondelle verleend was. Na nog een kort dankwoord van de architect, de heer Schrama, werd het fraaie gebouw door de genodig den bezichtigd, waarbij vooral de aula en de twee trappenhuizen veel bewondering oogstten. NOORDWIJK DOMINEE BOUMA OP HELGOLAND De Nederlandse zeemamsdominee Bouma uit Noordwijk aan Zee is van daag op het eiland Helgoland zijn tweeweekse dienst begonnen. Hij zal met zijn vrouw in het Duitse zee manshuis wonen, waar hij de belan gen van de Nederlandse vissers, die het eiland aandoen, zal behartigen. Ieder twee weken zullen de predi kanten afgelost worden. In het Duit se zeemanshuis is voor de Neder landers ruimte vrijgemaakt voor het houden van kerkdiensten en bijeen komsten. Het hospitaalkerkschip „De Hoop" heeft vandaag eveneens het eiland aangedaan om enkele beno digdheden voor de inrichting af te leveren. Postzegelverzamelaars. Onder voorzitterschap van de heer H. He- ruer hield de Postzegel-Vereniging „Noordwijk" in Rest. Flora haar maandelijkse vergadering, waarvoor een goede belangstelling bestond. Ter kennisname van de leden werd me degedeeld, dat een nieuwe frankeer zegel van 24 cent is verschenen, ter wijl in de loop van deze maand een landschapzegel van 10 cent in om loop zal worden gebracht. Woensdag 24 april a.s. begint de verkoop van de Zomerzegels; op 7 mei bij de her denking van het eerste post-congres te Parijs verschijnt een zegel van 30 cent zonder toeslag; 20 aug. Roode Kruis zegels in 5 waarden met toe slag totaal kosten 90 cent; 16 sept. Europa-zegels in twee waarden 12 en 30 zonder toeslag; 12 nov. kinderze gels in 5 waarden met toeslag, totaal kosten 90 cent. Uit officieuze bron is vernomen, dat op 21 nov. a.s. een bijzondere serie zegels zal verschijnen ter her denking van de 150-jarige onafhan kelijkheid. De gebruikelijke veiling van een aantal goede kavels zegels onder lei ding van veilingmeester A. G. Schoor dijk had een geanimeerd verloop te gen redelijke prijzen. In de rond vraag worden nogmaals de twee emissies van de Untea zegels in be spreking gebracht. Op de voorgaande vergadering was medegedeeld, dat de eerste uitgave en de herdruk in kleur verschilden, bij een onderzoek is vastgesteld, dat deze kleurverschillen ook in de eerste uitgave voorkomen, zodat dit wel eens moeilijkheden kan opleveren voor de bepaling van de handelswaarde van deze zegels. Na verloting van een aantal fraaie ze gels werd de bijeenkomst gesloten., VOORHOUT MUTATIES BIJ BRANDWEER Als men in Voorhout bij de brand weer als brandweerman de leeftijd van 55 jaar heeft bereikt, moet men deze dienst gaan verlaten. Zo zullen per 1 mei a.s. zeven in Voorhout be kende figuren deze dienst de rug toe keren. Dit zijn B. v. d. Ploeg, hoofd brandwacht met 33 dienstjaren; P. M. Angevaare, brandwacht 2e klas se, met 15 dienstjaren; B. de Groot, brandwacht 2e klasse, met 15 dienst jaren; E. P. Spierenburg, brandwacht 2e klasse met 22 dienstjaren; D. Pol, brandwacht 2e klasse met 12'/2 dienstjaren; J. Th. J. van Werkhoven 8 dienstjaren; G. C. Roest, brand wacht le klasse met 22' dienstjaren. Door het heengaan van deze zeven brandweerlieden werd het noodzake lijk nieuw personeel aan te trekken en de opleiding van dit personeel ter hand te nemen. Op 6 febrüari 1962 werd aangevangen met een cursus brandwacht 2e klasse, welke in juni 1962 werd besloten. Daarna in sep tember 1962 werd aangevangen met een cursus brandwacht le klasse, welke op 18 april 1963 werd besloten. De cursus werd gegeven door de Pro vinciale Brandweer Bond, bij monde van de heer J. v. d. Broek van Lei den. Na deze opleiding bestaat het Voorhoutse brandweerkorps thans uit 11 brandwachts le klasse en 4 brandwachts 2e klasse. Deze laatste zullen nog deze zomer het examen le klas af leggen. SASSENHEIM Geboren: Antje Arendje Elisabeth dr van Antoon Bavelaar en Antje Elisa beth Adriana van Meijgaarden. Cornelia Alida Johanna dr van Marcellus Adria- nus Hoogervorst en Alida Johanna Ho- genes. Maria Janna dr van Cornells Willem Hoogstrate en Aafje Geertruida Ciggaar. Elisabeth Petronella Francisca Maria dr van Johannes Quirinus Jans sen en Catharina Maria Kortekaas. Wil- helmina Maria dr van Nicolaas Laurens Flipse en Maria Wilhelmina Berendina van de Poll. Cornells Nicolaas zn van Adrianus Johannes van Zuijlen en Pe tronella Maria van den Nouland. Ondertrouwd: Petrus Berg 24 jaar en Adriana Cornelia Maria Smit, 23 jaar. Johannes Wilhelmus Bremmer 26 jaar Leiden en Jannetje van der Weijden 23 jaar. Getrouwd: Teun Zandvliet en Maria Rewijk. Gerardus Johannes Maria Zon neveld en Petronella Maria Vrijburg. Joseph Suitbertus Olijhoek en Maria Catharina van der Pijl. Hendrikus Ber- bee en Martha Elizabeth Maria Wesse- ling. WASSENAAR DRIE DUINBRANDJES IN WASSENAAR In het afgelopen week-end is de Wassenaarse brandweer drie keer uitgerukt naar het duingebied nadat een duinbrand was gemeld. In geen van de drie gevallen behoefde echter te worden opgetreden, omdat voor bijgangers en personeel van Duinwa terleiding en Staatsbosbeheer de vlammen al hadden gedoofd. Bij twee van de drie brandjes ging slechts 'n klein oppervlak van een tiental vier kante meters duin en dennen verlo ren. Een van de brandjes had een wat grotere omvang, een stuk van ongeveer 140 x 50 meter verbrandde. Deze laatste brand bleek te zijn ver oorzaakt door het spelen met een ge vonden doosjes lucifers door twee jongetjes uit Den Haag van 7 en 11 jaar. een gezonde smakelijke af wisseling bij elke maaltijd. Alle soorten machinaal gesneden, verpakt en gesteriliseerd. ZOET FRIES BRABANTS VOLKOREN ROZIJNEN ZWART ZOUTARM RIJPWETERING Uitstapje bejaarden Dank zij 'n succesvol kaartseizoen en enkele an dere geslaagde acties ten behoeve van de bejaardenkas, is het ook dit jaar weer mogelijk geworden, onze Ripse bejaarden een fijne uitgaans dag te bereiden. De datum hiervan is gesteld op dinsdag, 11 juni a.s. Allen die voor deelname aan de reis in aanmerking komen, worden dus verzocht deze datum hiervoor vrij te houden. Van het bejaardencomité volgt nog een persoonlijke uitnodi ging, maar mocht het voorkomen, dat iemand per abuis is vergeten, dan is deze vanzelfsprekend op de uit gaansdag van harte welkom. Over de te rijden route en het doel van de reis, willen wij uiteraard nog niets verklappen, maar het actieve comité zal er, zoals gewoonlijk, zeker voor zorgen, dat het weer een prach tige en onvergetelijke dag gaat wor den. ALKEMADE Ondertrouwd: C. J. Sijtsma en J. H. Akerboom; J. J. van Dommelen en J. M. Akerboom. Gehuwd: A. G. Th. van Klink en C. A. M. van der Meer; H. C. Aniba en Th. J. Keijzer; C. J. H. G. van Wieringen en J. M. E. Hoogeveen; A. M. van Noord en P. M. Kuiper; B. J. Driessen en A. U. l'Ami. Overleden: H. Gortzak, 69 jaar. HAZERSWOUDE Raiffeisenbank wacht voor nieuw bankgebouw op urgentieverklaring Wanneer de urgentieverklaring ten behoeve van het aan de Rijndijk te bouwen bankgebouw van de Coö peratieve Raiffeisenbank „Hazers- woude-Koudekerk" zal afkomen is nog niet bekend. Wel wacht men in bestuurs- en raad van toezichtkrin- gen van genoemde bank met span ning het telefoongesprek af, dat op 26 april aanstaande eventueel uit sluitsel zal geven omtrent een al of niet positieve beslissing, die de com missie van economische zaken op de dag daarvoor zal hebben genomen tijdens de in Den Haag te houden vergadering. Dit deelde de heer L. M. de Boer, kassier van de bank, gisteravond mede op de algemene ledenvergade ring van de Raiffeisenbank in Hotel Van Egmond. „Wij hebben ons best gedaan zo snel mogelijk de verkla ring te verkrijgen", aldus de kassier, „maar het verkrijgen ervan is niet bepaald gemakkelijk". Zoals bekend zal de Raiffeisen bank „Hazerswoude-Koudekerk" op de plaats van de gemeentesecretarie aan de Rijndijk een nieuw gebouw doen verrijzen naar een ontwerp van de heer J. Dekker. Onmiddellijk beginnen. Voorbereidingen zijn er overigens al getroffen om, zodra urgentiever klaring en bouwvergunning zijn af gekomen, terstond het werk ter hand te nemen. Het gemeentesecretarie is inmiddels al aangekocht tegen een prijs van 25000.— en het ligt in de bedoeling onmiddellijk tot sloping over te gaan, wanneer het, na de opening van het nieuwe gemeente huis op 8 juni, geheel is ontruimd. De kosten van de bouw van het nieuwe bankpand zijn op 22,500. geraamd. „Maar", zo zei de heer De Boer, „we zullen er rekening mee moeten houden, dat, gezien de op loop van prijzen in de bouwwereld, we er niet komen met het geraamde bedrag. De gestadige uitbreidingen in Rhynenburch nopen ons ertoe om onze plannen voort te zetten". Jaarstukken en verkiezingen. De vergadering werd geleid door de voorz. van de Raad van Toezicht, de heer H. van Driel. De heer L. M. de Boer, die zich tot secretaris van de vergadering zag benoemd, bracht tijdens de be handeling van de jaarstukken naar voren, dat percentagewijs de bank „Hazerswoude-Koudekerk" in de kring van Raiffesenbanken udt de omgeving de eerste plaats inneemt waar 'het de inleg van "geleien bij'de spaarbank betreft. Wat het totaal aantal ingelegde gelden aangaat is een tweede positie, achter de Bank van Alphen a.d. Rijn voor „Hazers- wude-Koudekerk" weggelegd. Be treffende de jaarstukken: het eind cijfer van de rekening geefit een be drag van 49.429.103,aan; het ba lanstotaal per 31 december 1962 be draagt 9.070.542,Het voordelig saldo van de verlies- en winstreke ning 6.548,05) zal worden toege voegd aan de reserve. De vei'kiezingen leverden geen veranderingen in het bestuur en raad van toezicht op. De heer A. M. Meruken zag zich in de bestuursfunc tie herkozen, terwijl de heren H. van Driel en R. M. Broekhuizen de raad van toezicht met raad en daad zul len blijven dienen. BOSKOOP Fietsenrallye voor verkenners en welpen Ter gelegenheid van de viering van St Jorisdag werd door de verkenners en welpen van de St. Jan de Doper- groep te Boskoop een fietsenralley gehouden, genaamd Verto. Degener die van dit woord de beste slagzin kon maken, zou een prijs krijgen in de vorm van een luchtkussen. De gelukkige was Wim Straver met de slagzin: „Verkennen En Railey's Trekken Óns". De ralley zelf was onderverdeeld in een route voor jongeren, genaamd „Rijden Maar" en één voor ouderen genaamd „Kijk Uit". Om 12 uur .werd gestart en 19 koppels namen aan de tocht deel. De rit voerde hen langs de Rottemeren bezuiden Zevenhuizen waar ook een geheel uit hout opge bouwde molen uit 1651 werd bezich tigd. Hierna werd pauze gehouden, waarbij de consumptie uitstekend smaakte. Vervolgens ging men langs de Rotte tot Niewerkerk a. d. IJssel via Moordrecht en Gouda weer naar Boskoop. Te ongeveer 5 uur vond de prijsuitreiking plaats. Winnaars van de route „Rijden Maar" waren: 1 H. Didden en H. Verbakei; 2 A. Bontekoe en Sj. Bontekoe; 3. KI. Bon tekoe en H. Bontekoe van „Kijk Uit": 1 D. Nieuwesteeg en H. Verbeij; 2 tV. Straver en L. v. d. Maat; 3 H. Stra ver en D. Mathot. De eerste prijs bestond uit een wis selbeker en een medaille en ook de tweede prijswinnaars ontvingen een medaille. ALPHEN AAN DEN RIJN B. ODIJK WON TIJDRIT VAN A V ANTI. Zondag werd 'n tijdrit gehouden door Avanti. De amateurs reden 40 km., de nieuwelingen 26 km. en de adspiranten 13 km. Bij de amateurs liepen de krach ten weinig uiteen. E. v. d. Werf gaf prachtig partij aan B. Odij'k, die de 40 km. reed in 59.39; 2. E. v. d. Werf 1,24; 3. C. v. Tol 1 u. 1,16. Bij de nieuwelingen werd oim elke seconden geknokt, dat het 'n lieve liust was. De uitslag was: 1. v. Bla- kenburg; 2. S. v. 't Wo-ut; 3. J. Ra- vensberg; 4. Fr. Berk; 5. G. Hout man; 6. B. v. 't Wout; 7. J. Jansen. Bij de aspiranten won H. Zuidwijk 2. K. v. Ltth; 3. Fr. v. d. Werf; 4. A. v. 't Wout. WOUBRUGGE Nieuwe drijvende bok Langs de werf van de n.v. Aannemers Gebr. E. van Luiing ligt sinds enkele dagen een drijvende bok van formaat, door de Hollandse Constructie uit Lelden voor deze aannemers gebouwd. De top van de bok, inclusief de giek, reikt liefst 27 meter boven het water oppervlak. Op een afstand van 5 en 8 meter voor het casco bedraagt de trek kracht 35 en 20 ton. Het gevaarte, aan gedreven door een stoommachine met een druk van 13,4 atmosfeer, is voorna melijk bestemd voor het heien van be tonnen palen voor schoeiingen e.d. Daar. toe kunnen betonnen heipalen tot 25 meter geheid worden. Het casco meet resp. 17 bij 9.60 bij 2.50 meter en bevat, behalve dè stoom machine met een verwarmd oppervlak van 45 vierkante meter, twee water tanks van elk 50 ton, een kolenbunker van 12 ton, een lichtagregaat, twee ho- gedruk zuig- en perspompen en accom modatie voor zes man personeel. Ongetwijfeld kunnen de eigenaars trots zijn op deze bok, die in zijn soort zeker de grootste is uit de gehele Rijn streek en daarbuiten. In Zaandam is het nienwe orgel voor Curacao aan de vertegenwoor digers van de Nederlandse pers getoond. Op de foto alen we de organist A. Fonteyn, die door de Sticusa naar Curacao wordt uitgezonden om het orgel te bespelen, tijdens een demon stratie tijdens deze persconferentie.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 9