Structuurwijziging én andere naam voor Katholieke Arbeidersbeweging Vergadering afdeling Leiden St. Jorisdag-viering in de Marekerk ZUSTER „BONAVENTURA" DOOR „SPELERS VAN ST. VINCENT" Weerbericht Het weer in Europa WOENSDAG 24 APRIL 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 3 KAB WORDT NED. KATH. VAKCENTRALE Gisteravond om acht uur opende de voorzitter van de afd. Leiden van de KAB, de heer K. F. de Bree, in een der bovenzalen van Café-Restaurant Zomerzorg aan de Stationsweg te Leiden de jaarvergadering met een kort toespraakje, waarin hij uiting gaf aan zijn gevoelens van dankbaar heid voor het prettige contact met de onderafdelingen van de KAB. Zoals gebruikelijk gaf hierna de penning meester, de heer J. van Hees, een kort overzicht van de financiële stand van zaken bij de Nederlandse R.K. Volksbond, waarna, toen van de rondvraag geen gebruik werd ge maakt, de voorzitter de eigenlijke jaarvergadering van de KAB voor geopend verklaarde. In z'n algemene mededelingen herinnerde hij aan het feit, dat in de vacature van geestelijk adviseur, ontstaan door het vertrek van pastoor Lemmers, nog steeds niet is voorzien. Bovendien vestigde hij de aandacht op de Studiedagen, die het vorig jaar geen doorgang konden vinden, maar dit jaar gehouden zul len worden van vrijdag 5 juli tot en met zondag 7 juli a.s., te Scheve- ningen. Het onderwerp van deze da gen zal zijn „De mentaliteit van de jonge generatie". Aan de 1 mei-vie ring zullen alle geledingen van de KAB hun medewerking verlenen, zo dat dit evenement een groot succes belooft te worden. De kerkelijke vie ring zal plaats vinden op 1 mei, de profane activiteiten zullen de volgen de dag tot ontplooing kunnen komen. Overzichtelijk jaarverslag Het jaarverslag van de secretaris, de heer P. W. La Rivière, oogstte, mede door de fraaie en overzichtelij - ke vorm, waarin 't gegoten was, veel succes, hetgeen tot uiting kwam in een dankwoord van een. van de leden der vergadering, die dit een grote prestatie achtte, temeer daar de heer La Rivière nog slechts korte tijd in functie is. Vanuit de vergadering kwam ook de suggestie, om de we kelijkse bijdrage voor het Kanunnik Van Schaik-fonds te verhogen van 2 cent tot minstens een dubbeltje, waarop "t bestuur bij monde van de voorzitter met dankbaarheid inhaak te, door.de mededeling, dat zij ook dit bedrra| eigenlijk nog veel te laag achtte. Rij het jaarverslag Van de penningmeester moest een misver stand over de uitgaven voor papier en drukwerk opgelost worden, van welke taak zich de penningmeester, bijgestaan door de voorzitter met veel verve kweet. De voorzitter ging vervolgens over tot het voorlezen van het verslag van de bevindingen van de Kas-controle- commissie bij de controle van de boekhouding van de afdeling en de diverse onderafdelingen. Alle boeken en bescheiden waren in orde bevon den. Voor een aanvulling op de kas controle-commissie, noodzakelijk ge worden door enkele vakatures, werd een beroep gedaan op devergade ring, waarbij de heer Mensen zich beschikbaar stelde als reserve voor deze commissie. Het bestuurslid, de heer Van der Kallen voorzag in de andere vacature. Rechtskundig Advies Bureau Vervolgens gaf de heer Van Jaars veld een uiteenzetting over de ko mende structuurwijziging in de KAB. Hieraan voorafgaand benadrukte hij' t belang van het Rechtskundig Advies Bureau,- dat gedurende het afgelopen boekjaar ruim honderd gevallen met succes heeft behandeld. Het finan ciële resultaat v'an ongeveer 10.000 gulden achtte hij echter geen maat staf voor de werkzaamheden van dit bureau. In dit verband herinnerde hij aan een geval in Zeeland, waarbij dit ene geval een financieel resul taat opleverde van ruim 60.000 gul den. Spreker beklemtoonde echter, dat het Rechtskundig Advies Bureau Ter gelegenheid van St. Jorisdag werd gisteravond onder auspiciën van het district Rijnland van de N. P.V. in de Marekerk een padvind(st) eredienst gehouden. Honderden wel pen, kabouters, verkenners en voor trekkers vulden het kerkgebouw. Na de vlaggenparade en het voorlezen van de Gilde- en Padvinderswet sprak wika J, A. Renes over „Uiter lijk heldendom?" In een voor jonge ren zeer begrijpelijke toespraak en met gebruikmaking van het bekende verhaal van St. Joris en de draak, hield hij de padvinders jeugd voor ogen, dat men nog geen echte held is indien ieder zegt hoe goed je toch wel bent. Dit is uiterlijk heldendom. Helpen en dienen het grote pad- vindersideaal geschiedt in de regel niet in de openbaarheid, doch in het verborgene. Wees een held, maar niet om daarmede eigen roem fe verzame len. Tenslotte stelde spreker de verzamelde jongeren het vporbeeld, dat Jezus Christus gaf, voor ogen. In gijn leven heeft Hij weinig roem ont vangen. Als een misdadiger i§ Hij aan het kruis opgehangen, Toph was Hij een held, die zijn leven heeft ge geven om ons te helpen en te dienen. Met het gingen ven „Hoort, zegt het voort" werd deze diepst besloten waarna men in grqppen paar de kampvuren vertrok om daar deze St. Jorisdag te besluiten. slechts voor algemene zaken, dus niet ties. Waarom zouden wij nog lid zijn loon- en arbeidsvoorwaarden betref- van de KAB ook?, zo dachten zij", fende, in behandeling kan nemen. Het is nu de taak van de nieuwe Mede gezien deze restrictie achtte hij KAB, om de werkzaamheden vain de het resultaat zeer bemoedigend. Het standsorgamösaties te verenigen. Spr. Rechtskundig Advies Bureau opent achtte het wel van groot belang, dat haar poorten, iedere le en 3e maan- een zekere specialisatie gehandhaafd dag In de maand, van 18.45 tot 19.45, blijft. Een mogelijk nadeel was, vol- in het gebouw van St. Joseph aan de gens de heer Van Jaarsveld, dat b.v. Pieterskerkkoorsteeg te Leiden, voor de tussenschakel, gevormd door de een ieder, die haar adviezen meent administratie van de diocesane bon- nodig te hebben, en spreker gaf de den, nu zullen wegvallen, waardoor raad, zo veel mogelijk van de moge- de verschillende taken van deze bon- AAN DE LEIDSE UNIVERSITEIT Gouden doctoraten Op donderdag 2 mei zal het vijftig jaar geleden zijn, dat mr. F. G. G. Boerrigter, geboren te Sneek en thans wonende te Bergen (N.H.), aan de Rijksuniversiteit te Leiden promoveerde tot doctor in de Rechts wetenschap. Op donderdag 9 mei zal het even eens vijftig jaar geleden zijn, dat mr. K. H. Korff, geboren te Loemad- jong (Ind.) en thans wonende te Yarravllle, Victoria, Australië, aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in de Rechtswetenschap. Op dezelfde datum tenslotte zal 't vijftig jaar geleden zijn, dat mr. W. C. Snouckaert van Sohauburg, gebo ren en wonende te 's-Gravenhage aan de Rijksuniversiteit te Leiden promoveerde tot doctor in de Rechts wetenschap. lijkheden, die deze instelling biedt, den thans op de schouders gebruik te maken. Structuurwijziging Vervolgens besprak de heer Van plaatselijke afdelingen zullen neer komen. Dit eist van de plaatselijke afdelingen uiteraard een groot ver- antwoordelij kheidsbesef Een ander gevolg van de structuur- Jaarsveld de structuurwijzigingen, wijziging is de mogelijke wijziging in die zich binnenkort in de KAB zullen de samenstelling van de afdelings gaan voltrekken. Een van de meest besturen, die nu gevormd zullen wor- in het oog springende resultaten van den uit vertegenwoordigers van de deze wijzigingen noemde hij de verschillende vakafdelingen. Tenslot- naamsveranderinig. De naam „Katho lieke Arbeiders Beweging" zal ver te wijdde de heer Van Jaarsveld nog enige aadnacht aan de viering van vangen worden door waarschijnlijk het 75-jarig bestaan van de diocesane „Nederlandse Katholieke Vakcentra- bond te Den Haag. Men heeft ge le". Deze nieuwe naam is nog niet meend, ondanks het feit, dat deze officieel, maar het laat zich aanzien, bond gedoemd is te verdwijnen, dit dat deze naam aangenomen zal wor- feest te moeten vieren, op de aller- den, ook al, omdat deze term een eerste plaats om het werk van de >rjpngers te gedenken. „Boven- grotere eenheid en centralisatie 1 onderstelt dan de KAB. Een van de dien'7, aldus de spreker, „de vorm gevolgen van de structuurwijzigingen van deze organisatie zal verdwijnen, is, dat de diocesane bonden opgehe- maar de organisatie op zichzelf zal ven zullen worden, hetgeen met zich blijven, zoals de taken van deze bond meebrengt een opheffing van de ei genlijke standsorganisaties. „De laat ste tijd is er veel gediscussieerd over besloot zijn uiteenzetting, het al dan niet juist zijn van de vorm, waarin onze organisatie ge- Herkozen goten is," aldus de heer Van Jaars veld, „maar is dat nu wel zo belang- Na een rondvraag, waarbij de heer rijk? Naar mijn vaste overtuiging is Van Jaarsveld naar ieders voldoe- het slechts van belang, dat wij een ning de hem gestelde vragen wist te goede organisatie bezitten, die is aan- beantwoorden, ging men over tot de gepast aan de eisen van de tijd". Spr. verkiezing van twee leden van het gaf in dit verband 'n historisch over- bestuur, aangezien de voorzitter, de zicht, waarmee hij aantoonde, dat ook heer K. F. de Bree, en de penning- de vroegere vormen van de organisa- meester, de heer J. W. A. van Hees, tie aan de eisen van hun tijd hebben hun functies vaoant moesten geven, beantwoord. De structuurwijzigingen Zij beiden hadden zich herkiesbaar achtte hij een logisch gevolg van een gesteld, en zijn werden zonder stern- gezonde ootwikeling, zoals hij meen- ming weer herkozen voor hun oude de, dat ook de vroegere structuurwij- functies. zigingen dit waren. Een door enkele leden benutte rond- Vroeger kenden wij in de KAB vraag besloot het officiële gedeelte een soort dualisme: De KAB werd van deze vergadering, waarna de le door veel leden op een lijn gesteld den het glas konden heffen op het met de standorganisaties, op grond jubileum van de diocesane bond in van welke redenering velen alleen de bisdommen Haarlem en Rotter- lid waren van deze standsorganisa- dam. rye toeschouwers van die jaarlijkse L' uitvoering door „De Spelers van St. Vincent" zijn gisteravond voldaan naar huis gegaan. De onschuldige was bevrijd, de schuldige zou zijn gerechte straf niet ontlopen. Het ova tionele applaus, waaraan een zekere sympathie en welwillend nepotisme niet vreemd waren, had de spelers beloond. Maar niemand zal het zijn ontgaan, dat de spelers zich aan deze „Bona- ventura" hadden vertild. Zo'n wie-is- de-dader-venhaai moef op het scherp van een flitsende dialoog worden ge speeld. De spelers waren ditmaal te traag en dit was deels te wijten aan lacunes in die rolkennis, vooral in het derde bedrijf. De schrijfster, Charlotte Hastings, heeft met deze „Bonavenitura" dat al eens door het Rotterdams toneel ge speeld is een boeiend verhaal op de planken gezet, dat vooral opvalt door het originele milieu. Een over stroming komt de rust der routine In een door religieuzen beheerd zie kenhuis doorbreken- Ondier de velen, die van de gastvrijheid der zusters moeten profiteren zjjn een inspecteur en zijn assistente, die een ter dpod veroordeelde jonge vrouw naar de galg moeten brengen. Het is Sarat Carn, een bekend artieste, die zich feitelijk gl bij haar veroordeling heeft neergelegd, hoewel zij weet onschul dig te zijn. Het is die pientere zuster Mary Bonaven/tura die aan de hand vaq krantenknipsels en wat verder ter tafel komt, de warp schuldige ont maskert en de kunstenares het leven redt. Een origineel scenario, dat mo gelijkheden biedt, niet in net minst in het samenspel en de samenspraak dier religieuze zusters. Rond de cen trale figuren staan een reeks bijfigu ren zoals die geestelijk gestoorde knecht van het ziekenhuis, Willy (Kees Hosman), zijn moeder en dr. Jeffreys, inwonend geneesheer. Het sterkste spel zagen wij van Ageeth van Velsen, diie ziel wisit te blazen in haar toch niet eenvoudige rol van de ter dood veroordeelde. Zij werd daarbij onmiskenbaar geremd door het trage ritme, dat deze opvoe ring kenmerkte. Annet Topper-Verbeek had 'n zwa re kluif aan dg rel van zuster Mar-y Bonaventura, die intelligente zuster met speurderetalentenHoewel con templatieve naturen als kloosterzus ters, tot 't serene zijn geneigd, maakte zjj van haar Ronaventura" toch wei een wat al te matte figuur, Wat dries te overmoed ZOU hot zustertje piet misstaan hebben, Ruim voldoende vonden wij het spel van Koos Visser als de inwonende geneesheer, Hij leg de in zyn spel iets van die achteloze geroutineerdheid die artsen ken merkt. Hij had bovendien vaart en doelbewuste dictie. Aan het spel van Jo Fiss-ep-Gaste- leim een onyoippezen Ite-ukenziuster en Mary Jansen-Bapdman als moeder overste kleefde dezelfde gebreken, te traag. André Hpsman speelde iets te beschaafd vpor een ihspeoteur, die dame zegt tegen gen moede?-overste. Bernadefte Meioders en Karin vpn Dongen speelden de rolletjies van le- kenverpleegstens, Agnes van Oleef was jufrfouw Pierce, assistente van Welling en Nell Hosman-Zandvliet Martha, dienstbode in het ziekenhuis. Over de gehele linie genomen heb ben de „Spelers van St. Vincent" ze ker, gezien het gewicht van die hun opgelegde taak, een redelijke presta tie geleverd, die bovendien de St. Vincentiusvereniging weer goed geld in het laatje heeft gebracht, Deel van de waardering gaat ook uit naar hef drietal Henk Topper, Joop Jansen en Jan Castelein, dat resp. de regie, de inspectie en het souffleren voor zijn rekening nam- Gezellige bijeenkomst Dames-Kontakt Zuid-West De leden van het Pames Kontakt Zuid-West van de St, Antoniusparo- ohie kwamen gisteravond in één der zalen van de Bevrijdingskerk voo? de laatste keer in dit seizoen bijeen» waarmee de jaarcyclus van deze voor Leiden bijkans unieke vrou wenvereniging gesloten werd. In haar openingswoord liep voor zitster mevr. J. Mentink^v.d, Klauw reeds vooruit op de jaarlijkse uit gaansdag, waarvpor grote plannen zijn gemaakt, Zij riep de clementie in van alle echtgenoten voor 't mis sen van hun gades op die dag en suggereerde dit als een origineel ge schenkje vopr Moederdag, Nog 'n ander punt voerde spreek ster aan. De plannen voor een kerst stal in de St. Antoniuskerk, die reeds vorig jaar ter tafel kwamen, maar toen wegens de korte tijdsruimte daarop moesten blijven liggen, wor den wederom ter hand genomen. Be sloten is de aktie een algemeen pa- mghieeil karakter te geven en dit jaar zal aan een kunstenaar optie worden verleend om met het ver vaardigen van een kerststal te be ginnen, Spreekster stelde vóór de aktie te openen met een verloting- Hierdoor konden de eerste 55 gulden worden geboekt, zij het nog niet overhandigd aan pastoor Gomman deur, die verhinderd was de avond bij te wonen. Hoofdschotel van de avond was een aardige operettefilm, Rose-Ma- rie, die hij de talrijke aanwezigen zeer in de smaak viel. Éven voor elf kon de voorzitster de avond sluiten. Gistermorgen omstreeks elf uur heeft op de Wilhelminabrug (Hoge Rijndijk) een opmerkelijk ongeluk plaats gehad. Op het voetpad van de brug wandelde de heer V, Smit uit Peiderdprp en vanuit de richting Zoeterwoude reed een vrachtauto de brug op, Pe vrachtauto reeds uiterst rechts, aangezien de bestuurder moest uitwijken vpor een tegenlig ger, Tij dons het passeren van de vrachtauto werd de heer V. Smit aan de neus geraakt dogr de reehter- -ujtkykspiegel, waardoor hjj een neus-fractuur opliep. Hij is door de EH© naar het Academisch Zieken huis overgebracht. Wij vragen ons af: waartoe dient een rechter-uit- kijkspiegel? Op de Lammenschansweg, ter hoogte van no. 64 is gisteravond om streeks half zeven de 13-jarige scho lier L. Sala, wonende aan de Lam menschansweg, tijdens een race wedstrijd op de fiets met enige vriendjes tegen de achterzijde van een stilstaande NZH-autobus opge reden. Doordat hij achterom keek, heeft hij waarschijnlijk de bus niet gezien. Met een hersenschudding is hij door de EHD naar het Acade misch Ziekenhuis gebracht. Een gecompliceerde aanrijding, waarbij een bestelauto en twee bromfietsen betrokken waren, vond gisteravond om ongeveer 20.00 uur plaats op het kruispunt Kastanje kadeHerenstraatAndries Schot kadespoorwegovergang. De bestel auto, besturd door een schilder uit Zevenhoven, reed van de Andries Schotkade rechtdoor de Kastanjeka de op, terwijl op hetzelfde moment twee bromfietsers vanaf de Heren straat het kruispunt naderden. Zij verleenden de bestelauto geen voor- rangj waardoor zij beiden in botsing kwamen met de inmiddels sterk af remmende bestelauto. Door dit krachtige remmen sloeg de bestel auto over de kop en schoof onderste boven eerst tegen een lichtsignaal van de NS en ramde veryplgens een boom, D.e beide bromfietsen werden vrij zwaar beschadigd, terwijl de be stelwagen volledig vernield werd. Vreemd genoeg deden zich geen ern stige persoonlijke ongelukken voor, alleen de bestuurder van een der bromfietsen, een 16-jarige tuinder uit Leiden, klaagde over pijn in het linkerbeen, en liep een gekneusde linkerschouder op. Tussen de middag is gisteren in een groot warenhuis hier ter stede op de meubelafdeling door een tot nu toe onbekend individu uit de kas sa een geldbedrag van ƒ400.- ont vreemd- Een der personeelsleden ontdekte de vermissing, toen zij de lade van de kassa zag open staan, en een tekort van 400.constateerde. Burgerlijke Stand Geboren: Sheila May d.v. A. G. Halliday en M. J, Gardner; Ronald John z.v. J. v. d. Scheun en M. E. Holthuis; Margaretiha Johanna d.v. A. v. Tol en M. J. v. d. Luit; Renate d.v. J. J. Martin en W. H. IJsen- brandit; Anna Cornelia d.v. D. van Duyn en N. v. Rijn.' Sandra Maria d.v. H- J. C. Honsbeek en M. J, Gar des; Leendert z.v. M. Booster en C. C. v. d. Windt; Johanna Theodora d. v. P. C. Vogelaar en J. Verlint; Wil lem z.v. W. H. Klinkenberg en Z. Snijder; Tteza Threzia Christina d.v. J. B- F. Coenraad en C. F, Hehl; Elisabeth d.v. A. Maaskant en H. M. Jonker; Elisabeth Johanna d.v. J. H. Brussee en J. Feddema; Karin Chris tine Johanna d.v. C. G. Vis en A. Scheer. Geboren: Caroline d.v. H. Barment- lo en 6. Schreuder; Peter z.v, I. J. J. Werk en J. J, Retgen; Yvonne Helen d.y. P. J. Turk en H. C, Tegelaar; Michelle Alison d.v, M. G. J. Bünne- meijer en E. A. Leary; Wilma Alber- dina d-V. W. A- Koudijg en J, Ra- vensbergen; Marie Janne d.v. E. J. Roodakker en M, de Bopk; Cornelis Willem Ronald z.v. N. F. v. d. Meij en J. P. ten Braak; Wilhelmina Maai ke d.v. J. W. Visser en W. M. Kante been; Antoinette Monique Wilma d.v. H. H; Roeland en A- J- Been; Elisa beth Maria Suzanna d.v. H. Oude El- ferink en M. J. E. Rijsbergen; Johan na d.V, N, J, Vermeulen en C, Moe- nen; Marcel René z.v. A, W. Ver- boon en J. C, Smittenaar; Johanna Cornelia d,v. J. J. den Os en C. G. Tij eterman; Henri Gerrit z.v J, A. V. Riebeek en C, Jansen; Marcel ?,v, W- de Wit en Seeger; Margit Éleonore d,v, Q. J, ^leeuwenhoek en E, L. Ha- iek; Rieter Jacobus z.v. P. J. v. d. Wetering en C. van Leeuwen; TJieo- dorus Hicolaas z.v. T. N. H. v. Leeu wen en A. A. C. Hendriks; Vérène Wilhelmina Hélène Desirée d.v. W. Stam en C. M. C. Huijbregsen; Anna Maria d,v. C. G. J, Bik P. J. M. v. d. Nat; Jasperlna Anna d.v. A, H. Has en J. A. v. d. Veldt; Cornelis Simon Wilhelmus Z,v. J, P. v. d. Meer en G, M, Boreboom; John Andrew z.y. K. D. Smith en N. de Mol, Arie z.v. A. van Winkel en A- J. Schouls; Ro bert Michèl z.v. A. J. v. Schaick en C, C. H. v. d. Voort; IVfarius Corne lls ?,y, T. H. Vlootman en N. v. d. Meij; Siebold Hgnrdik z.y. IJ. Krol en C. de Vrjes; Rickey Anton z,v, H. A. J. Curfs en V. S. de Graaff. Gehuwd: J. J. Keijzer en A. C. A. Houwing; W. L. Cosijn en J. A. v. d. Dungen; J. W. van Kuijk en P. A. Lugtigheid; A. H. J. de Vrind en H. M. H. Hakkaart. Overleden: J. G. Randsdorp, 81 jr., man; J. C. Zuidbroek, 2 jaar, zoon; P. A. Wisse, 65 jaar, man; H. A. N. v. d. Waal, 85 jaar, wed. van J. A. Metelerkamp; J. W. Franken, 75 jr., echtgen. v. S. Borsje; E. J. Bulk, 60 jaar, echtgen. v. F. J. Booy; P. H. van Bakel, 65 jaar, echtgen. J. Meij er; M. C. Hoogervorst, 57 jaar, man; P. Noppen, 55 jaar, man; J. de Vos, 33 jaar, man; L. M. Bey, 72 jaar, man; B. P. Bleiji, 84 jaar, man. Overleden: H. Brinksma 63 j., m.; P. Kooreman 90 j., m.; G. C. A. Was senaar 68 j., e.v. G. M. Wouters; J. M. A. v. Velzen 74 j., w.v. W. L. F. J. Vorst; C. Koet 74 j., e.v. C. M. v. d. Stolpe. Leidse Agenda WOENSDAG 24 APRIL Rozenkranskruistocht 7 u. nam. St. Petruskerk. Kath. Vrouwengilde Film, 8 uur nam. Rest. v. d. Heyden. Postzegelverzamelaars 8 u. n.m. Breestraat 19. Stedelijke KAV Causerie en lichtbeelden, 8 uur nam. K. Burcht. Roode Kruis Alg. ledenvergade ring. 8 uur nam. Rest. v. d. Heyden. VRIJDAG 26 APRIL Sanctus Augustinus Opening lustrumviering. 12 uur nam. Groot Auditorium Leidse Universiteit. Idem Congres, opening 14.20 uur, Stadsgehoorzaal. Ouderavond Alphons Ariënschool Aanvang 8 uur in de aula van de school aan de Timorstraat Op deze avond zal de heer C. Wijngaards af scheid nemen. Alfons Ariënsschool afscheid van de heer Wijngaard: tevens ouder avond, in het schoolgebouw aan de Timorstraat. Aanvang 8 u. n.m. De Oprechte Amateur 8 uur auditie in de bovenzaal van „Zomer zorg". ZATERDAG 27 APRIL Lakenhal 3 uur nam. Opening tentoonstelling H. van Kruiningen. Eucharistisch Trefpunt 36 uur nam. St. Lodewijkskerk. ZONDAG 28 APRIL Burgerij toneel Sanctus Augustinus „La Dame de chez Maxim", 8 uur nam. Schouwburg. APOTHEKERSDIENST Geopend voor spoedeisende geval len apotheek Reijst, Breestraat 35, tel. 20136. Apotheek R. v. Breest, Smallenburg te Leiderdorp is ge opend. Volgende week in het gebouw Be scherming Bevolking, Middelstegr. 91 op: woensdag, 24 april: 9.00—12.00 en 14.00—10.30 uur donderdag, 25 april: 9.00—12.00 en 14.00—10.30 uur vrijdag, 26 april: 14.00—10.30 en 19.00—21.30 uur. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Boerhaavezaal: Tentoonstelling Fer. Hakkaart .Dag. 25 en 7—9 uur. Zondags 25 uur. Tot 4 mei. VOORSCHOTEN Bedrijfsbrand Gistermorgen om half acht werd de brandweer ge waarschuwd voor een brand bij Stijn's Kistenfabriek aan de Indus trieweg. Er was brand ontstaan in 't zaagselhok van dit bedrijf. O.l.v. commandant J. Lekkerkerker werd de brand geblust met een nevelspuit- apparaat. Het vuur kwam toen niet verder dan het zaagselhok. De scha de wordt gedekt door de verzeke ring. Vermoedelijk is de brand ont staan door broei in het zaagsel. beursoverzicht" VAN WOENSDAG Het wordt wat eentonig, doch ook vandaag heeft het Philips-aandeel wederom de toon aangegeven qp het Damrak. De zeer vaste stemming voor dit fonds was een goede stimu lans voor de overige internationale waarden, die na een goed prijshou dende opening, konden aantrekken- De handel in Philips-aandelen was opnieuw ruim, hoofdzakelijk als ge volg van de flinke lokale vraag, waardgor het geruinge buitenlandse aanbod in deze hoek, gretig uit de markt was genomen. Na een ope- ningsprijs op 154.30, tegen gisteren als slotprijs 151,10, steeg de koers door aanhoudende vraag tot f 155. Vanmorgen werd oplopend gehan deld van ƒ151.80 tot ƒ153. De gun stige tendentie vqpr de Philips-aan- delen dinsdag in Wallstrget, is mede van invloed geweest op het vanmid dag op het Damrak behaalde flinke Hoersavance voor de elektro-aande- len. Deze gunstige koersontwikke ling van de laatste dagen in de Phi- lips-hoek had de beurs de vorige week zeker niet durven voorspellen. Men' was toen van oordeel, dat de prijs van dit aandeel wel eens zou kunen worden gedrukt door het aan bod van stocks. Dit is tot op heden niet gebeurd. Het tegendeel is echter wgar, want de prijs van de stocks is Steeds omhoog gegaan en wel van 7.50 tot vandaag boven de 7.60. Gedurende de gehele beursduur bjeef de handel in de Philips-hoek aan de ruime kant. Het fonds sloot op vrijwel het hoogste punt van de dag. Pe overige hoofdfgndsen kon den zich zeer goed handhaven. Lo kale vraag droeg ertoe bij dqt Uni levers opliepen van ƒ101.50 tot ƒ102.10 (>101.70). Kon. Olie verbe-1 terde van 175.50 tot 175.70 175.30). AKU liep het gisteren ge leden koersverlies geheel in bij een notering op 451. Hoogovens gaven weinig verandering te zien op 567'/2. Er vonden in de Philips- en Unile- (Medegedeeld door het KNMI. Geldig van dinsdagavond tot woensdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur). MEER BEWOLKING Veranderlijke bewolking met later voornamelijk in het mid den en zuiden van het land kans op een bui. Matige tot zwakke wind in hoofdzaak uit oostelijke richtingen. Iets la gere middagtemperaturen. De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: HELSINKI geh. bew. 4 —5 STOCKHOLM z.w bew. 4 —1 OSLO regen 7 4 KOPENHAGEN regen 7 3 ABERDEEN zw. bew. 15 3 LONDEN zw. bew. 18 7 AMSTERDAM zw. bew. 17 8 BRUSSEL onbew. 19 8 LUXEMBURG zw. bew. 19 8 PARIJS zw. bew. 18 8 BORDEAUX zw bew. 14 9 GRENOBLE geh. bew. 15 8 NICE 1. bew. 15 9 BERLIJN geh. bew. 11 6 FRANKFORT 1. bew. 20 9 MüNCHEN regen 18 10 ZURICH regen 17 8 GENèVE regen 16 7 LOCARNO 1. bew. 13 6 WENEN zw. bew. 22 8 INNSBRUCK zw. bew. 20 6 BELGRADO onbew. 25 10 ATHENE onbew. 24 13 ROME z.w bew. 20 11 AJACCIO zw. bew. 17 10 MADRID onbew. 19 5 MALLORCA 1. bew. 22 7 LISSABON onbew. 19 11 PUZZEL No. 539. Horizontaal: 1 honingbij, 3 duw, 5 wiel, 7 nauw, 9 telwoord, 11 in het jaar onzes Herenafk. Lat.) 13 landbouw (Arab.), 16 spoedig, 17 gebod, 19 oude benaming voor liter, 20 teken in de dierenriem. Verticaal: 1 schraal, 2 verstand, 3 jongensnaam, 4 graansoort, 6 gifslan getje, 8 familielid, 10 gerucht, 11 vrijstaand dak op palen. 14 wandel dreef, 15 zoon van Jacob, 18 berg weide. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 538. Horizontaal: 1 edele, 5 polo, 6 Esla, 8 spa, 10 la«, 18 Eist, 15 Elisabeth, 16 nek, 17 Lea, 18 oor, 20 Adam, 22 opus, 24 naast. Verticaal: 1 el, 2 dos, 3 Lea, 4 eg, 5 polenta, 7 althans, 9 piano, 11 ale, 12 sik, 13 eel, 14 sté, 18 oma, 19 ros, 21 An, 23 pt. PUNT „Meester, wanneer krijgen wp vakantie?",,, verhoek vandaag ook dekkingsaan kopen plaats. Wallstreet kwam dinsdag met ho gere slotkqersen voor de dag. De West-Duitse beurzen waren vandaag iets vriendelijker. In de scheepvaartsector verliep de handel zeer rustig. De stemming was er prijshoudend, zonder meer. Met de leidende cultures wilde het ook vandaag niet vlotten. De stemming was gedrukt met weinig zaken. De staatsfondsen gaven weinig verande ring te zien in een kalme markt. De orders in de lokale afdelingen blijven aan de krappe kant. De di videndverlaging door „Furness' Scheepvaart" was reeds lang in de koers van de aandelen verdiscon teerd, De stukken werden vanmid dag praktisch onveranderd geadvi seerd, De dividendverhoging doqr de Kon. Zout-Ketjen was nog niet vol doende bekend om van invloed te kunnen zijn op de koersvorming van de aandelen, „Buhrmgpn papier" Werden hoger geadviseerd, De aan delen van de grootbanken lagen wat beter gedisponeerd in de markt. „De Wereldhaven" en „Rutten's Bier" kregen een lagere advieskoers.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3